Jak zpracovat okraje atlasu bez překročení

Následující sny. Sleduji mé sny

Smily Man.Made. Blog o vyšívání, viktoriánské éře a lahodném jídle. Blog od Smily o ručně vyráběných věcech, viktoriánském čase a chutném jídle.

Když jsem právě začal šit, opravdu mi chyběl zkušenosti. Všechny články, které jsem četl, byly zaměřeny na osobu, která vlastní šicí podmínky nebo alespoň zná jméno tkanin. Protože vím jen maďarštinu od podmínek a rozlišuji tkaniny k dotyku a vzhledu, prvních šest měsíců šití jsem opakovaně „seděl v kaluži“. Proto se narodila myšlenka mých poznámek.

Mám nejjednodušší zpěvák šití. Bavlna a dres, vodotěsná látka s gumovým substrátem a hustým sametovým, saténem a vlnou. Proč jsem na to nenašil! A to vše bez převrácení nebo dokonce obyčejných nůžků s klikatým.

Ve skutečnosti není potřeba overtocku tak velká, jak by se mohlo zdát. Zpátky v padesátých letech, domácí švadleny snadno bez nich udělaly. A studoval jsem od nich. V té době existovalo několik způsobů, jak zpracovat sekce bez překročení. Ne všechny jsou docela pohodlné a ekonomické včas, takže dám svým nádherným čtyřem:

Ano, řádek „Zigzag“ je na jakémkoli šicím stroji. Je však obtížné udržovat stejnou frekvenci a délku stehů na všech sekcích a konečný výsledek není zdaleka tak dobrý, jak bychom chtěli. Kromě toho jsou švy ošetřené tímto způsobem někdy nataženy vlnou, zejména v příliš zručné ruce.

Jedinou látkou, pro kterou je klikata ideálním nástrojem, je dres a takové protahovací materiály.

To je ideální způsob pro bavlnu a další tenké tkaniny. Je to ještě jednodušší než klikatá, protože vyžaduje pouze přímku. Tato metoda zpracování se v průběhu let neopouští, odolává praní a nerodí tkaninu. Metoda není vhodná pro posuvné, průhledné a silné tkaniny.

Sekce jsou jednoduše vyžehleny o 0,5-0,7 cm na nesprávnou stranu a zaseknuty, po kterých jsou části dále přišívány. Tyto dvě operace lze provést v opačném pořadí.

Nejlepší ze všeho je, že padá na rovné sekce nebo s mírným zaokrouhlením. Sekce obrázků (například řádek) jsou mimo jeho sílu.

Je velmi důležité se rozhodnout o tomto způsobu zpracování i ve stádiu Sequal, protože je vyžadována dvojitá šířka příspěvku na šev (například obvykle používám 0,6 cm příspěvku; s touto metodou zpracování. 1.3 cm).

Můj oblíbený způsob zpracování plátek v dětském oblečení. Je téměř věčný a „nezničitelný“: Několik praní, vážné zatížení a jeho stálý provoz. Vhodné pro jakékoli tkaniny, s výjimkou velmi hustých. Dokonce jsem to zkusil na velur a vodotěsné, leží dokonale!

Jednoho dne stojí za to přijít na to, jak se to stále děje, a žádné další problémy se objeví. Tímto způsobem lze zpracovat absolutně jakékoli sekce, včetně kroku nebo průchodu! V dětském oděvu je konečný „skrytý“ šev lepší stimulovat jakýmkoli směrem. Ale pro dospělé oblečení to není ani nutné, protože švy vůbec nezasahují!

Chcete.li splnit francouzský šev, musíte nejprve sešit detaily na přední straně, špatnou stranu uvnitř, ve vzdálenosti poloviny šířky příspěvku na švy. Potom je hrana řezána v blízkosti švu (ponechává 2-3 mm). Na místech ohybu se vyrábějí zářezy. Otočíme látku se špatnou stranou nahoru s předními stranami dovnitř, vyžehněte šev železem a položíme čáru nahoře, rovnoběžně s předchozí, ve vzdálenosti poloviny šířky příspěvku. Sekce jsou tedy uvnitř.

Ideální způsob pro „oblečení vyšší třídy“ nebo ty věci, které chtějí dát další zvýraznění. Například v neformální bundě bez obložení můžete zpracovat části popruhů s kontrastní krabicí (jako na fotografii bundy výše).

Tato metoda se mi opravdu nelíbí kvůli mým vlastním nedokonalým rukama, které ne vždy mohou krabici brokráce ušit. Přiznávám však, že metoda je dobrá a stejně trvanlivá jako francouzské švy. Jediná věc je, že to bude trvat více času než všechny ostatní metody, ale zpracování plátků se šikmou krabicí je oprávněně považováno.

Když jsem začal šití, neměl jsem zážitek. Všechny články, které jsem četl, byly orientovány na osobu, která znala terminologii šití, nebo alespoň znal všechny typy tkanin. Pokud jsem ovládal pouze maďarské pojmy Cnow Fabrics s dotykem a sledováním je, moje první polovina Aear byla skutečná sklouznutí nahoru. To byl důvod k vytvoření takových poznámek.

Mám velmi jednoduchý šicí stroj. Bavlna a dres, voda odolná látka podtržená gumou a tlustým sametem, saténem a vlněným-all z I šití na tomto zpěvák! Všichni s převrácením nebo dokonce růžovými nůžkami.

Ve skutečnosti se zdá, že nutnost mít Anerlocker je o tom menší než. V padesátých letech to založené na kanalizacích založených na studené spravování velmi dobře. Učil jsem od nich. V té době bylo několik druhů mořských brilantních čtyř:

See also  Jak uklidnit kůži po epilaci bikin

Ano, Zigzag Stitch je součástí šicího stroje ANS, ale je obtížné udržovat stejnou frekvenci a délku švu. Over bude výsledek tak pěkný, jak byste chtěli. Někdy se natahují cikzagové švy, zejména v příliš zkušených rukou.

Tato metoda je ideální pro bavlnu a další lehké tkaniny. Je snazší než klikag, protože používá pouze přímé linie. Topsitch trvá roky, stojí mytí a dělá to, že to není warp tkanina. Nevyhovuje to pro čiré, průhledné a silné tkaniny.

Základní pravidla

Princip regulace nezávisí na tom, zda tchajwanské, japonské nebo čínsky máte overlock, protože jsou přijata na vnější straně regulátorů napětí těla vozidla. Podle počtu vláken zapojených do procesu broušení zpravidla existují 4 z nich. Všechny regulační orgány mají stupeň napětí od 0 do 9.

Pro každý typ tkaniny musíte před zahájením práce nakonfigurovat Overlock.

Hodnoty regulačních orgánů jsou nastaveny v závislosti na tloušťce látky a typu použitého vlákna. Ve většině případů lze značku provádět s hodnotou nastaveného napětí pod číslem „4“.

Ale nezačněte okamžitě zpracovávat samotný produkt. Předem zkontrolujte kvalitu hřídele švu na látkové klapce a pokud je proces normální, můžete začít pracovat.

Stupeň napětí vlákna je regulován takto:

  • od 2 do 3. slabé napětí;
  • od 3 do 5. průměrná napěťová síla;
  • od 5 do 7. silné napětí.

Důležitým podmínkou pro vysoce kvalitní objetí materiálu je tloušťka vlákna a je důležité, aby všechna 4 vlákna měla stejný typ a tloušťka typu a tloušťky. Další podmínkou pro získání ploché linie bude správný výběr počtu tloušťky jehly odpovídající hustotě zpracované látky. Obvykle, pro každé překrytí v provozních pokynech, výrobce označuje značku jehel a jejich doporučená čísla.

zpracovat, okraje, překročení

Pokud je jehla vybrána nevhodná velikost a tloušťka, může to vést k poruše procesu a v některých případech dokonce k rozpadu stroje.

Linie SIGZAG.Shaped

Všechny moderní šicí stroje mají funkci řádků „Zig-Zag“. Mnoho začínajících švačňových přípravků používá tuto linii k utažení částí a zpracování dna pletených produktů. Takový šev se ukáže jako elastický a umožňuje vám to bez překročení.

Šev „Zig-Zag“ lze snadno vytáhnout husté a silné tkaniny, zatímco při práci se světlými a volnými materiály mohou nastat problémy-pevně namontovaná estetická linie. Chcete.li tento problém vyřešit, můžete přídavky ušít společně ustoupíte z okraje a položením klikaté. Poté vystřihněte přebytek a prosíte švem a položte značku správným směrem.

Jak zpracovat příspěvky švů bez překročení?

Všechny řemeslníky, bez výjimky, snít o získání overlocku, s pomocí, s nimiž můžete rychle přemoci povolení švů. Existují však sofistikovanější a elegantnější metody zpracování vnitřních částí produktu, které nejsou podřadné, a v některých případech je lepší než odhadovaný švů nadjezdů. Nabízíme vám hitovou přehlídku způsobů, jak můžete kvalitativně zpracovat přídavky švů bez překročení a dát svým produktům perfektní vzhled.

Střih nůžkami klikata. Nejjednodušší způsob, jak zabránit plátkám na sprchu, je zpracovat je nůžkami pomocí klikatá čepele. Takové prořezávání se vyhýbá uvolňováním řezů, ale nedoporučujeme tuto metodu na tenkých hedvábných a průhledných tkaninách, jakož i na tkaninách s volnou texturou, například Twid Chanel.

Povrchové švy kliky. To je velmi cenově dostupný způsob pro všechny švadlenky, protože téměř všechny šicí stroje mohou provádět řadu klikaté. Jemně upravte příspěvky podél švů, nastavte požadovanou délku a šířku stehu (2,5 mm pro lehké tkaniny a 3 mm pro husté tkaniny) a zametené příspěvky podél okraje.

Imitace překrývajícího se švu. Pokud má váš šicí stroj napodobování překrývajícího se švu, ořízněte příspěvky a zamete je podobně jako klikatá švů. Rozdíl je pouze v originalitě linky.

Zpracování příspěvků v nekontrolovaném. Tato metoda proximačního výnosu se doporučuje používat ty krejčí, kteří chtějí zajistit, aby nesprávná stránka produktu vypadala perfektně.

Tuto metodu zpracování povolenek lze použít při šitích výrobcích z bavlněných tkanin, jakož i při šití halenek a košil ve sportovním stylu. Díly Stachat pro příspěvky ve vzdálenosti 1,5 cm od okraje. Předat povolení. Otočte okraj každého příspěvku na šířku 0,75 mm a přihlaste jej k produktu. Nastavte příspěvky na produkt podél okraje.

Hvězda povolenek se sklonem. Krásná uvnitř. vizitka této metody. Může být použit pro šití oděvů ze světelných, středních a hustých tkanin.

Před zahájením práce musíte měřit délku všech příspěvků se zvýšením 20 cm a koupit šikmé kolo se sklonem na obou stranách 15 mm široké. Nabízím krabici lze zakoupit v jakémkoli obchodě příslušenství nebo vyrobeno samostatně. Při výběru barvy krabice mějte na paměti, že je pro módní návrháře považováno.

Tvrdý na polovinu, takže spodní polovina je o něco širší než horní (1-2 mm), železo nebo přijmout krabici nepotřebuje. Zabalte příspěvek produktu INAD. Složte krabici přesně na okraj, mírně tahajte po krabici tak, aby se netvořily složení nebo vrásky. Ujistěte se, že spodní okraj základny je steh ve švu. Postupně otřete všechny plátky a zesilujte.

See also  Elektrická vyhřívaná konzumace elektřiny na ručník za měsíc

Dvojitý prádlo (francouzský šev). U produktů tenkých a průhledných tkanin svítí přídavky látkou, proto by jejich zpracování mělo být dáno obzvláště důležité, protože všechny nedostatky špatné strany v tomto případě budou viditelné, a to nejen zhoršuje vzhled, ale také vzhled, ale také úplně zkazit produkt. Proto při šití modelů z průhledných tkanin se často používá dvojitý prádlo. Zpracování příspěvků dvojitým švem (druhým názvem je francouzský šev) vám umožňuje zabalit švy uvnitř švu. Dostaneme tedy čistou nesprávnou stránku a estetický vzhled produktu zvenčí.

Myšlenka takového zpracování je taková, že zpočátku nejsou všechny příspěvky přilepeny na nesprávné straně, jako obvykle, ale s frontou. Poté jsou povolení sníženy na 0,4-0,5 cm, šev je narovnán a umlčen ze špatné strany. Stripy povolenek, které lze havarovat.

Jak zpracovat části tkaniny bez překročení?

Opět v kontaktu s vámi, vážení čtenáři blogu, já, autor blogu Mill Sidelnikov. A dnes budeme mluvit o tom, jak zpracovat části řezaných částí bez překročení.

Koneckonců, bez ohledu na to, jak pozoruhodné linie převratu dobrého převratu a bez ohledu na to, jak skvělé a profesionálně řezy zpracovávaly, ale bohužel, ne všichni milovníci šití mají takový požadovaný nástroj ve své šicí farmě.

Ale na tom nezáleží. Plátky řezaných částí lze zpracovat bez přehledu. A existuje spousta způsobů, jak to udělat. Takže si vyberte, nechci.

Plátky lze zpracovat pomocí „zdrojů“ dostupných ostatním lidem.

Chcete.li to udělat, můžete hledat pomoc od přátel, příbuzných nebo sousedů, kteří se zabývají šití oblečení pro sebe a svou rodinu. A které mají v jejich „set“ nástrojích pro šití. Overlock.

Můžete kontaktovat dílnu nebo ateliéru pro šití a opravu oblečení. A tam za peníze as potěšením vám budou zpracovávány jakékoli sekce, jakákoli linka přepnutí.

Plátky nelze zpracovat vůbec.

Části částí netkaných materiálů, například kůže a semiše, opravdové a umělé, nemusí vůbec zpracovávat. Neukazují se.

Práce s tkanými materiály lze části vzorce rozložit tak, aby okraje povolenek dlouhých a sudých sekcí se shodovaly s okraji plátna, na kterých jsou stanoveny. A pak se škrty naskládaných řezů, přizpůsobených podél okraje, nemusí být zpracovány.

Ale existuje jeden, ale. Hustá, nepružná hrana může utahovat proveden šev. Proto musí být jeho okraj pitváni nůžkami do hloubky 0,5. 0,7 cm, každých 7. 10 cm.

Zpracování jejich částí jejich palby.

Moderní textilie velmi často obsahují jednu nebo druhou část nečistot umělých a syntetických vláken. Drtivá většina takových vláken, když jsou vystavena nějakému velmi horkému zdroji tepla, se roztaví. S touto vlastností můžete použít a truchlit na řezy řezaných částí, například plamen hořící svíčky, zapalovače atd.D.

Samozřejmě byste se měli nejprve pokusit roztavit řez na zbytečné klapce zpracované tkaniny.

A je samozřejmé, že je nutné jednat velmi úhledně a pečlivě. Aby nezůstalo nejen bez vyrobeného šití, ale také dům nespálil.

Tato metoda zpracování řezů je samozřejmě velmi rychlá a docela spolehlivá, ale u některých produktů může být pro dotek nepříjemná, tvrdá jizva. To je tedy třeba mít na paměti, že tento způsob zpracování plánujete.

Plátky zpracování se speciálním nástrojem.

Moderní chemický průmysl dosáhl vynálezu produktu, aby se zabránilo injekci produktu.

Nejprve musíte oříznout řezy, aby byly krásné.

A pak na ně naneste, tato bezbarvá tekutina je zvláštní lepidlo.

A když to zaschne vlákna lepidla plátna mezi sebou.

Pokud spustíte prsty podél okraje řezu, cítí se, že se stal tvrdšími a dokonce i se silným tlakem na vlákno pokračuje a velmi pevně drží pohromadě.

Zvláštní nástroj lze zpracovat společně nebo samostatně.

Řezání řezů na vyřezávání.

Plátky tkanin jakékoli tloušťky, ale s poměrně hustým propojením nití plátna, lze ošetřit setí se speciálními péro nůžkami nebo nůžkami Sigzag, s špičkou ve formě hřebíčku.

Tímto způsobem můžete zpracovat příspěvky

No, samozřejmě, musíte se pokusit zpracovat sekce, aby cikózy nůžky tak, aby vyřezávané hřebíčky byly stejné, stejné a nacházejí se ve stejných vzdálenostech od sebe navzájem.

Pro spolehlivost, před řezbářským plátkem s hřebíčkem, na povolencích šití švů, ve vzdálenosti 0,5 cm od okraje řezu, můžete položit pravidelnou linii stroje.

Sekce šití švů

lze ošetřit klepnutím a nastavením povolení linií k okraji.

Takové řezání sekcí musí být naplánováno předem. Protože za účelem provedení tohoto typu zpracování sekcí na povolenky na stehy musíte trvat až 2. 2,5 cm.

Pokud jsou řezy rovné, pak linie podél okraje příspěvku ve vzdálenosti 0,5. 0,7 cm od okraje nemůžete položit. Ale případ s mírně zakřivenými, konvexními nebo konkávními sekcemi musí být taková linka položena.

Potom na lince nebo pokud tomu tak není, ve stejné vzdálenosti 0,5. 0,7 cm od okraje jsou řezy povolenek vázány na nesprávnou stranu a podél okraje ve vzdálenosti 0,1. 0,3 cm od ní. řada B je položena na území.

See also  Jak vyčistit konvici z čajových listů uvnitř

Přímka

Zjednodušená varianta švu hádky. Vhodné pro kostým a placené látky střední hustoty.

Zabalte okraje řezu dovnitř o 3-6 mm a přišijte rovným stehem. Čím již linka, tím přesnější bude vypadat šev. Doporučujeme vybrat šířku stehu do 3 mm.

Jednoduchá varianta hádky. linie s ohýbáním

Plátky zpracování palby

Složení moderních tkanin často zahrnuje syntetická vlákna. Když jsou vystaveny palbě, jsou roztaveny. Tuto vlastnost lze použít k zabránění okraje okraje.

Chcete.li to udělat, vezměte svíčku, lehčí nebo shodu a opatrně přiveďte plamen na okraj látky. Materiál by neměl být přiveden příliš blízko ke zdroji ohně, protože se může rozsvítit. Hrany se zpravidla začnou roztavit ve vzdálenosti 0,5–1 cm od plamene. Sjetek opatrně a rovnoměrně propagujte látku před zdrojem ohně.

Před zahájením práce zkuste roztavit okraj na zbytečném kousku látky, aby se obrobku nekazilo.

Toto je rychlý a spolehlivý způsob zpracování řezů, což je skvělé pro syntetické tkaniny. Nejčastěji však vede k vytvoření tvrdé jizvy, která může zkazit hotový produkt

Co je overtock pro?

Šev obyčejných šicích strojů nelze porovnat s překrývajícím se švem. Pokud máte Overtock, naučili jste se jej používat, vaše produkty se nebudou odlišit od továrních věcí.

Stroj pomáhá, když musíte pracovat s elastickými materiály, pletením nebo tkaninami, které se snadno rozpadají. V takových materiálech je zpracování detailů a jejich broušení velkým problémem. Ale pokud existuje speciální stroj, pak vytvoří úhlednou linii, rozřezáte ji a rovnoměrně ji vyhladí.

Navzdory všem výhodám nemohou ani moderní univerzální šicí stroje nahradit overlock, jedná se o dvě doplňkové zařízení, ale s různými funkcemi. Kromě toho, pokud se právě začínáte zapojit do šití, můžete bez něj dělat.

S pomocí Overlock můžete zpracovat interní a externí úhly. Například je možné zpracovat okraj záclon, šátků, spodní části produktu, OOLS atd.D.

Manuální „přepnutí“ šev.

Nebudu moc mluvit o manuálním švu „Overlock“ a je lepší jen ukázat, jak se to provádí.

Začněte se učit položit manuální překrývající se šv je nejlepší na hustém médiu nebo těžkých a hustých tkaninách.

A když je ruka již nazývána, což se nazývá výkon takové linie, a to i na tenkých a jemných tkaninách, nezpůsobí žádné komplikace.

Je možné „nahradit“ linii podpory provedené ve formě přímé linie v určité vzdálenosti od okraje příspěvku (šířka budoucí manuální linie).

Bude to hranice, za rybářskou linií, pro kterou se nemůžete dostat ven, a nádherný orientační bod pro nadcházející vpichy materiálu pod stehům manuálu.

No, ti, kteří jsou sebevědomí sami a ve svých schopnostech, se mohou bez takové „pomoci“ dobře obejít.

Manuální „překrývající se“ linka, její provedení, velmi podobné ručnímu se stehy smyčky.

Zleva doprava je položena pouze manuální linka „oversing“ a materiál musí být uchováván prasklářem od sebe.

Od pravého okraje tkaniny, ve směru sebe sama, až po propíchnutí jehlou šicího stroje, tvrdě pracujeme, ruční jehla.

Natahujeme vlákno. Jeho konec by měl získat oporu v materiálu s uzlem.

Nyní, ve stejné díře, děláme další propíchnutí jehlou.

A okamžitě, nadržení jehly, na zadní straně materiálu, tlačíme ji s nití vycházející z tkaniny.

Při zpracovaném řezu by měl být získán steh přes okraj.

Poté z vlákna opouštějícího zadní část části vytvoříme smyčku

A opět, na podmíněně přední straně, ve směru sebe samý.

Utáhneme vlákno. Po všech výše uvedených manipulacích se první steh manuální překrývající se linie určitě upadne na místo, a protože by to mělo být šikmo se sklonem na pravé straně.

A ve stejné vpichu materiálu, ze kterého první, už vyšel steh, vyjde následující propíchnutí látky jehlou.

Nakreslíme jehlu s vláknem vytvořenou smyčkou a

Pomáháme malému vláknu, utáhněte jej se sklonem na levou stranu. Konec stehu manuálního stehu by měl stát na rybářské linii pro zastřihovač procházející středem šití a kolmé k této linii.

Dostali jsme první dva stehy linky. Z těchto stehů se skládá ruční překrývající se linka.

Pojďme trochu dále vpřed, když dokončili několik stehů, abychom si konečně zapamatovali sekvenci manuálního překrývajícího se stehu.

A znovu začneme vytvořením smyčky z vlákna.

A teď další, z okraje, vpich pro steh stehu, děláme vpichu materiálu s rukou jehlou

| Denial of responsibility | Contacts |RSS