Jak zpracovat okraje pleteného oblečení bez překročení

Zavírací sekce s překročením

Overlock je speciální šicí stroj, který je určen pro úhledné profesionální zpracování řezů produktu. Mezi jeho funkce zahrnují ořezávání nadměrné tkaniny a lepidla, zpracování okrajů materiálu a šití detailů produktu.

Není příliš obtížné naučit se šít na tomto stroji, ale začátečníci mají při práci s ním mnoho problémů. V článku budeme odpovídat na otázky, jako jsou zabalení komplexních řezů, které si jehly vybrat pro stroj.

Zvláštnosti

Overlock. speciální typ šicího zařízení s přítomností dvou až pěti vláken vytvořených pro zpracování sekcí textilních produktů při řezání okrajů. Být multifunkčním strojem, používá se také k broušení částí mezi sebou a zdobení. Overlock švy mají vysokou kvalitu, spolehlivost a rozšiřitelnost, což je velmi důležité při šití pletených výrobků.

Také pomocí tohoto zařízení můžete zpracovat plátky i ve velmi tenkých a rozpadajících se tkaninách. Strojový stroj, s ohledem na přítomné možnosti, je schopen provádět různé švy klasických i dekorativních (často na konci práce se používá speciální volant, jako dekorativní prvek pro zpracování okrajů).

Jak zpracovat okraje pleteného oblečení bez překročení

Obyčejná linie při šití z pletení

Ano, ano, šil jsme všechny naše šaty, včetně velmi protahovacích kalhot v jeho studentských letech s kolejemi na „racku“ odebrané k pronájmu, které se potulovaly z místnosti do místnosti. Šití s ​​nejběžnější linií, nejběžnějším nití, ale nutně pletenou jehlou (nepropíchne elastická vlákna, ale pečlivě je tlačí). Technologická produkční technologie samozřejmě pouze my, samozřejmě. A koupili jehlu na bleším trhu k podšívce. Protože pak taková importovaná jehla stála za zlato.

Při šitích částech můžete jen trochu natáhnout látku při položení linky.

Natáhněte se v obou směrech a za tlapou stroje a před tlapou. proto jsou dva prsty levé ruky. velký a index.

No, samozřejmě, linka nejde o vysokou rychlost. Ale nepřekračujte-jen trochu na mírnou pružnost, jinak se šev může natáhnout a jít jako vosk.

Existují různé triky, jak učinit obvyklou linii více či méně rozšiřitelnou: zaprvé, pokud je rovný steh vyroben 2 mm, pak jeho prodlužovací dodávka bude větší. A samozřejmě vlákna volí elastická. A upravte normální napětí. tak, aby šev při šití nezasáhl látku, neodhazuje ji. Takový mělký šev vypadá krásně. Pokud jste načmárali, jako by bylo všechno v pořádku, a švem vypadá natažený (buď je přetažen provoz s tlapou, jsou tak taženi látkou, pokud ji sami přehnate prsty), můžete situaci opravit situaci. Stačí rozdělit starý šev, připojte si detaily znovu k sobě a položte papír pod látku (noviny, toaletní papír, sledovací papír) a steh. S papírem se šev ukáže jako úhledně a můžete jen odstranit kus papíru.

Ale nikdy nepoužívám papír. Mám tlak tlapky autem. Takže pro pletené oblečení musíte tento tlak uvolnit. A pak švem nebude vlny.

Pokud nemáte takovou funkci v psacím stroji, pak vám pletací tlapka velmi pomůže.

Linky Alternativní překrývající se stroj.

Existuje mnoho režimů na moderním šicím stroji pro domácnost, které vám umožňují vybrat si čáru, která má pružnost protahování.

Pletané díly můžete šít úzkým cikzagovým stehem. Šířka stehu je 2 mm, délka stehu je 3-4 mm. Můžete si vybrat přesně klikatý vzor, ​​který je nejvhodnější ve vašem konkrétním případě. a vypadá krásně a má elasticitu.

Můžete cvičit předem a nakonfigurovat řádek, který potřebujete klikat. To se děje takto: složte látku do dvou vrstev a škrábání klikaté. Vytáhneme se zpod nohou a silně ji natáhneme, silně rukama. Podíváme se, kde praskne šev. podél horní nití nebo na spodní části. Proto musí logika prasknutí švu uvolnit nebo zvýšit napětí dolního nebo horního vlákna. Je nutné zajistit, aby vlákna nebyla buď roztrhaná nebo roztrhaná současně. To bude znamenat, že šev je rovnoměrně upraven a má největší stupeň pružnosti

Můžete si vybrat program „pseudo-wright“ nebo „overlor“ na stroji-dává linii podobnou kvalitě, aby se překročila.

Můžete si vybrat pletenou linii (tři stehy vpřed, jeden záda). Pletený šev “Složský klikatá”. Dvojitá jehla speciální zavěšení (nebo postavená.v) vybavení, které dává na přední straně dvě paralelní linie a klikata zpomaluje na nesprávnou stranu. Tato řádek se používá při zpracování spodní části produktu. o tom bude diskutováno o něco později. V předchozí části jsem psal o dvojité jehlu. Šev “Jersey”, “SOT” Zde jsou ve skutečnosti všechny řádky, které budete muset pracovat s pleteným oblečením na konvenčním domácím stroji.

See also  Na které straně umístit ventilátor na procesor

Nyní si promluvme o nuancích a rozmaru tkaniny při šití. Na co se mohu setkat a jak s ním zacházet?

Problematické pletené oblečení vyžaduje důkladný výběr vláken a jehel.

Velmi viskózní pletené oblečení. Je dokonce nataženo řadou klikaté. Vedete linii a po ní už se obává, jako ruff, i když jsme látku natáhli pod tlapou stroje. Jak bojovat?

Nebo na škrob v poloze škrobu (kartáč v řešení škrobu nebo mýdlo-oxus), počkejte, až zaschne a čmárajte. Místo škrobu můžete na vrchol a dole umístit speciální vodu.rozpustný film, jeho zbytky ve švu se rozpustí v obyčejné vodě.

Stává se, že tkanina úseku je tak hladká a kluzká, že dopravník smykuje na svém povrchu, aniž by se tkaninu pohyboval dopředu, v průběhu šití. Pod látkou můžete dát noviny nebo průhledné sledovací papír. Dopravník bude pohybovat papírem as ním na něm látka leží. Ale to není civilizovaný způsob! Speciální noha nebo jednoduché snížení tlaku na látku s tímto problémem dokonale

Nerovnoměrné broušené části velmi kluzkého pleteného oblečení (Stretch nebo Oil). Ukazuje se, že detaily těch, kteří se navzájem leží na sobě, klouzají na sebe-když spodní část postupuje na dopravníku a horní skysheet-slide a nepohybuje se tak rychle pod tlapou jako spodní. Výsledkem je, že dvě části jsou vzájemně šity. spodní část je nasycená (komprimovaná) ve vztahu k hornímu. Jak se vyhnout?

Nejjistějším způsobem není být líný ručně zmiňovat podrobnosti, než je umístíte pod nohu automobilu.

Nebo švy. Když škrob zaschne, již se k sobě nebudou sklouznout a všechno správně půjde správně.

Nebo můžete použít horní transportér (speciální.tlapka)

Příliš tenké pletené oblečení a tlapka to netlačí.

Upravte tlak tlapky pomocí nastavení stroje nebo odšroubujte montážní šroub a spusťte nohu dolů, znovu utáhněte šroub.

Některé typy pletení jsou příliš viskózní a lehké a při šití při zvyšování jehly stoupá takové pletené oblečení jehlou. proto chybějící stehy nebo dva stehy v jednom bodě. Mimochodem, může to být a pokud jehla není nová, ale má drsnost.

Profesionální metody zpracování švů

Double Sep (francouzština)

Používá se při práci s extrémně volnými, lehkými a průhlednými tkaninami. Podstatou metody je uzavření okrajů produktu a zároveň vytvořit požadovaný švů. Dvě části jsou složeny na nesprávnou stranu k sobě a přilepené na psací stroj. Ponechte příspěvky (až 0,5 cm) a poté odřízněte přebytek. Pak se zkroutil s přední a železa. Poté proveďte linii stroje a nechte příspěvek o něco větší než vnitřní šev. Získané šev je pečlivě vyhlazený na stranu.

Osvětlená verze francouzského švu

Podrobnosti jsou uvíznuty v povolencích (šířka 1,5 cm), pak je každý z nich ohnutý na stranu švu a železa. Dále složte dva příspěvky dohromady, zametejte a rozdrťte. Na konci příspěvků bude vyžehleno pro jakoukoli z podrobností.

Použití šikmých padělků

Páska je na polovinu složená, okraje jsou ohýbají uvnitř. Krabice je rozvinuta a připevněna kolíky. Pak podél ohybu, který je blíže k okraji, provádějí čáru. Nezpracovaná hrana je pokryta šikmým vláknem a sešívanou strojovým způsobem. Také provedeno na druhé straně.

Hongkongské zpracování

Tato možnost je podobná předchozí, ale má nuance. Profesionální módní návrháři jej obvykle používají k vytváření produktů z nejjemnějších tkanin. krajky, hedvábí, šifónu.

Produkt obvykle vyžaduje zpracování švu s vysokou kvalitou. Výjimkou jsou věci, které nemají vysokou elasticitu a nepasávají se (semiš, kůže, neopren). Kromě toho se jako alternativní možnost používají pro některé hlavně kožešinové produkty.

Vlákna

Existují speciální polyesterové dlouhé a nylonové vláknité nebo texturované vlákna. Pokud je nemáte, nejběžnější. Typ „Ideální“ (v cívkách) nebo jejich analogy na velkých cívkách. Hlavní věc: vlákna by měla být tenká a zároveň odolná. Než začnete pracovat s elastickými materiály, je třeba nakonfigurovat také šicí stroj.

zpracovat, okraje, pleteného, oblečení

Pravidelná noha při práci s tenkým a kluzkým pleteným oblečením ji nemusí dostatečně tlačit, v důsledku detailů nerovnoměrně rozdrtí. Proto je nutné upravit svůj tlak předem a zkontrolovat nezbytnou svorku na vzorku.

See also  Jak umýt keramickou desku z Nagara

Práce velmi usnadní speciální pletací tlapka. Její tajemství je, že poskytuje simultánní propagaci dvou vrstev plátna spolu s nižším transportem stejnou rychlostí a eliminuje problém mezery nebo vážení dolní části během šití.

Potřebuji při šití a jak zpracovat švy

Dobrý den, přátelé! Nováčci v šití a ti, kteří čelí výběru šicího stroje, často mají otázky, například:

 • Potřebuji překrytí a/nebo jak zpracovat řezy produktu?
 • Zda se v šicí stroji liší a odhadované čáry?
 • Je nutné koupit další regionální nohy?
 • Jak je lepší zpracovat sekce, aby se prošívaný produkt nelišil od „továrny“?
 • Je možné dělat při šití bez překročení? a t.D.

Nejprve navrhuji zvážit: Jaký je rozdíl mezi typem šití šicího stroje a překročením. Protože šicí stroj a převrácení jsou úplně odlišná auta. Jaký je hlavní rozdíl mezi speciálními vozidly. „Overlock“ z obvyklého šicího stroje?

Odpověď na tuto a další otázky jsou ve videu níže:

Pro ty, kteří rádi čtou, duplikujte část informací ve formátu textu.

Jaký je hlavní rozdíl mezi speciálními vozidly. „Overlock“ z obvyklého šicího stroje?

V typu stehu se linka spočívá z. Šicí stroj domácích účelů zpravidla provádí dvouminutový steh typu raketoplánu. Overlock Forms 2, 3, 4, 5-Tread, zabalení švu založené na řetězovém stehu.

Každé auto vytváří tedy svou vlastní linii a není možné je kombinovat v jednom stroji.

Pokud porovnáte obvyklou odhadovanou linii „klikaté“ šicího stroje a překrývající se linie, bude rozdíl hmatatelný. Nejen vzhled se bude lišit, ale také kvalita linky.

Overlock roste sekce, a zároveň stříhá přebytek plátna.

Řetězový steh vytváří dostatečné napětí všech vláken, což znamená, že vydrží významné zatížení pro deformace, například protahování.

Zatímco napětí vláken v řádku z raketoplánu je stejné a při silném zatížení neposkytuje požadovanou stabilitu švu.

Proto se doporučuje zpracovat plátky elastických materiálů na speciální. Auta. Nejen krásně zdobí řez, ale také vám umožňují odolat natahování materiálu.

Takže, abyste si otřeli škrty, musíte si určitě koupit překrytí a nemůžete to udělat žádným způsobem?

Pokud právě začínáte šit nebo jste dosud nebyli rozhodnut v preferencích, pokud jde o výběr vyšívání.

Pokud plánujete ušít výrobky pro domácnost, ale také to není obtížné věci pro sebe a blízké.

Nespěchejte s nákupem “Overk”.

V tomto případě vám doporučuji pečlivě prostudovat schopnosti šicího stroje nebo při nákupu nového, abyste upřednostňovali auto s dobrým arzenálem dekorativních a nemilosrdných linií.

Pokud existují řádek „klikatá“ nebo linie připomínající okraj.použijte je. Aby byl řez po zpracování krásný, můžete ustoupit z řezu o 3-5 mm., Položte čáru a poté odřízněte příspěvek. Pokud je tkanina tenká, můžete ohnout řez pro stejné 3-5 mm. a pak položte čáru. Hlavní věcí je vybrat optimální frekvenci klikata a délku kroku. Pro každý typ materiálu jsou tyto parametry vybírány jednotlivě.

Nejprve se můžete dostat pomocí jednoduchého šicího stroje.

Moderní stroje jsou schopny simulovat převrácené linie a zařízení, jako je regionální noha, vám umožňují vytvořit rovnoměrný a krásný střih, a to i bez zvláštní. Auta.

Takové švy odolává natahování bez ztráty integrity linie.

Drobné nevýhody takového zpracování:

 • nejvyšší čas na čas zpracování;
 • předběžné nebo (po zpracování) řezání;
 • menší odpor vůči protahování a prasknutí švu.

Plátky můžete zpracovat jejich hraním. Tento typ řezání řezů vypadá krásně, drahý a efektivní.

Pokud opravdu chcete vzhled produktu zevnitř, aby vypadal krásně a vysoce kvalitní, můžete si zakoupit speciální překrývající se nohu pro šicí stroj s bočním nožem.

Buďte připraveni na to, že nebude vždy možné pracovat s takovou tlapou z první (a dokonce i podruhé nebo třetí).

Ne pro každé auto, které si můžete vybrat takovou tlapku, a výsledek vás nemusí potěšit.

Závisí na výrobci a vašich šicích dovednostech.

V případě, kdy jste se rozhodli zamilovaný k šicímu umění, plánujete ušít výrobky pro sebe, zavřít a ne moc lidí, pak získávání speciálního stroje pro skrytí a zpracování škrtů, jen otázkou času a vaše finanční schopnosti a vaše finanční schopnosti a vaše finanční schopnosti.

Proto trvám na zvládnutí šicího stroje prostřednictvím pokusů a chyb, výběru optimální linie rtuť pro různé typy materiálů a poté rozhodnu pro nákup speciálního. Auta.

Takový stroj výrazně usnadňuje proces šití a zkracuje dobu zpracování, který je v moderním světě, musíte to připustit, že je důležité.

 • Šicí stroj a speciální stroje typu Overlock/„desátník“ se vyznačují typem tvorby stehu, na kterém závisí vzhled a kvalita regionální linie;
 • Zpočátku je to docela možné bez zvláštního. Auta. Stačí studovat schopnosti šicího stroje a zvolit optimální linie pro stírání.
 • Můžete experimentovat se speciálními tlapkami a zařízeními, ale pamatujte, že se jedná o napodobování regionálního vzorku.
 • Pokud plánujete šít často, rozhodli jste se spojit svůj život s šití, zvláštní. Auto je potřeba. To zrychluje proces šití, usnadňuje práci a poskytuje profesionální vzhled produktu.
See also  Jak používat krátký vysoušeč vlasů pro krátké vlasy

Experimentujte a pamatujte, že pouze vy jste autor, šité produkty, což znamená, že si pamatujeme technologické techniky, ale děláme něco vlastního.

Plátky zpracování palby

Složení moderních tkanin často zahrnuje syntetická vlákna. Když jsou vystaveny palbě, jsou roztaveny. Tuto vlastnost lze použít k zabránění okraje okraje.

Chcete.li to udělat, vezměte svíčku, lehčí nebo shodu a opatrně přiveďte plamen na okraj látky. Materiál by neměl být přiveden příliš blízko ke zdroji ohně, protože se může rozsvítit. Hrany se zpravidla začnou roztavit ve vzdálenosti 0,5–1 cm od plamene. Sjetek opatrně a rovnoměrně propagujte látku před zdrojem ohně.

Před zahájením práce zkuste roztavit okraj na zbytečném kousku látky, aby se obrobku nekazilo.

Toto je rychlý a spolehlivý způsob zpracování řezů, což je skvělé pro syntetické tkaniny. Nejčastěji však vede k vytvoření tvrdé jizvy, která může zkazit hotový produkt

Řez a podšívka

Je nutné zpracovat okraj látky v přítomnosti vložky, pouze pokud není nesprávný tkanina vytištěna zespodu. Zároveň není věnována pozornost celému obrysu, ale pouze linie pásu a ramen.

Pokud je podšívka vytištěna podél dna podél celého řezu, pak se neprovádí další zpracování, protože region je již spolehlivě chráněn před drobky a neovlivní sílu švů.

Ve všech případech, pokud jde o materiál plevelů a podšívka se nepoužívá, musí být řezy vyrobeny podél celého obvodu bez mezer.

Složitější způsoby

Odborníci se mohou také pokusit použít další, složitější způsoby objímání okrajů tkanin. Mezi nimi stojí za zmínku hongkongského švu, stejně jako francouzský šev.

Francouzský šev

Mnozí nazývají francouzský šev dvojitým prádlem. Nejčastěji se používá k ozdobení transparentních záležitostí. Pokud je zabalíte obvyklým způsobem, budou všechny příspěvky plně viditelné i ze špatné strany. Z tohoto důvodu musí být zpracování takového materiálu věnováno trochu více času.

V tomto případě pomůže francouzský šev. S tím můžete skrýt všechny sekce uvnitř takového dvojitého švu. Kromě toho je čára nejen s frontou, ale na špatné straně se ukáže jako čistá a dokonce.

Hongkongské zpracování

Pomocí této metody poznámky se švadlena dostane jako výsledek poměrně krásná a rovnoměrná linie. Tato možnost je vhodná pro jakoukoli látku. Můžete si udělat poznámku pomocí podšívky. Výsledkem je, že všechny švy jsou uzavřeny.

Kromě toho je samotná podšívka také fixována pomocí švu na produktu. Zároveň je nutné věnovat pozornost zajištění toho, aby byl materiál podšívka stejný, který byl použit pro šití produktu. To je nutné, aby se v budoucnu zabránilo deformaci tkaniny.

Podšívka by měla být 1,5 centimetrů širší než hlavní část. Když je vše připraveno, musí být podšívka a hlavní část produktu položena s předními stranami dohromady. Pak je třeba je srazit s kolíky a pak steh. Dále musí být obě části ukázány a pak pečlivě železá. Nyní musí být podšívka pečlivě propuštěna podél linie stehu a poté přilepená na psací stroj.

Когда обе детали будут обработаны, х можно сложить л rostli. Zbývá vytvořit poslední řádek a být příspěvky. Dokončené hrany vypadá velmi krásně, zejména pokud je barva vlákna dokonale vybrána do barvy podšívky.

Jak je vidět ze všeho výše uvedeného, ​​výměna overtock při šití nebude obtížné. Lidé, kteří šílí doma, proto nemusí kupovat takový drahý nástroj. Stačí si vybrat nejpřijatelnější možnost pro sebe, mít poznámku buď pomocí konvenčního šicího stroje, nebo ručně.

O tom, jak zpracovat řez tkaniny bez překročení, můžete zjistit z níže uvedeného videa.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS