Jaká chladnička je lepší dopředu nebo hada

Lednice a reflux měsíce. Vše, co potřebujete vědět před nákupem chladničky.

Ostatní stavby přišly do kopií “Archiv”:

 • Klasický protokol. Jedná se o uzavřenou kapacitu válce, uvnitř, z nichž had.
 • Tekoucí přímý průtok. Místo cívky uvnitř. rovnou trubku.
 • Nepříjemný. Moderní chladiče tohoto typu jsou vyráběny ve dvou odrůdách:
 • C s nádobou pro studenou vodu, ve které je cívka zabudována;
 • Bez tanku. Je umístěn ve vhodném kbelíku, pánev a t.P.
 • Krycí trubka. Složitější design, ale poskytuje další čištění a posílení měsíce.

Dva typy chladniček pro měsíčníhine jsou používány častěji. přímý proud a cívka. Ne, samozřejmě, náš koníček znamená rozsáhlé pole pro kreativitu, a pravděpodobně lidové řemeslníci vyrobili již mnoho chladniček různých návrhů a forem.

Zvažujeme však pouze klasické možnosti.

Schéma chladničky v železnici

Takže směrovací chladnička je rovná trubka z mědi nebo nerezové oceli, na které je pouzdro oblečeno nahoře (například další trubka). Vnitřní trubice je monishin a v externí chlazení (voda). Schéma takové chladničky je uvedeno níže.

Schéma Zmeevik

Had je stejná trubka, pouze zvlněný do spirály, která je umístěna v pouzdru chladicí vody. Změnit schéma:

Podrobné výkresy a výrobní pokyny jsou uvedeny v následujících sekcích.

Ano, téměř jsem zapomněl. Stále existuje skleněná chladnička, kterou lze zakoupit v obchodech pro laboratorní vybavení. Ale nedoporučuji používat, t.na. Toto velmi křehké zařízení má vlastnost, která má být porušena při každém úspěšném rysu.

To je obzvláště velmi nebezpečné během destilace, protože páry a kondenzát měsíčního masa jsou snadno hořlavé látky!

Schéma likvidní chladničky

Libiha chladnička se používá ve většině nízkoenergetických destilátů. Představuje jednoduchý design dvou rovných trubek, zapuštěný jeden do druhého. Ve vnější trubce nebo košili je chladicí kapalina, nejčastěji voda, ve vnitřním případě kondenzace par. Libičské chladničky se provádějí ve dvou verzích a směrech dolů. Při použití reverzní formy se kondenzát z vnitřní trubky vrátí do kostky destilace. V této formě se chladnička používá jako přídavný kondenzátor nebo brnění, který vyžaduje funkci před očištěním z hrubých nečistot. V klasickém provedení měsíce se používá chladič směrem dolů, ze kterého destilát vstupuje do kontejneru pro hotový výrobek. Zřejmou nevýhodou likvidní chladničky je jeho křehkost, skleněná položka je snadno poškozena v procesu.

Dimrot Chladniční schéma

Dimrot chladnička je často používána v destilačních sloupcích jako reflux. reverzní chladič. Ale také aplikován v měsíčníhu, zatímco vysoký stupeň čištění s menší ztrátou destilátů je dosaženo. Konstrukce tohoto zařízení má mnoho konfigurací a může být vyroben ze skla nebo nerezové oceli. Chiller dime je baňka, uvnitř, která je spirála. Chladicí činidlo se podává na šroubovice. studená voda a dvojice obsahující alkohol se přicházejí uvnitř baňek a kondenzují na vnějších stěnách spirály. V tom, hlavní rozdíl od klasických chladniček, ve kterých se kondenzát shromáždí ve vnitřní trubce.

Toto zařízení se používá nejen jako hlavní chladnička, ale také jako pece-reflux pro předčištění z fúzních olejů.

Schéma chladničky trubkových trubek

Kryt trubice. nejčastější typ chladničky v průmyslu. Kombinuje výhody přímého erodování a cívky.

Zařízení a princip operace

Chladnička s shell-trubkou se také nazývá druh přímého průtoku chladiče. Pouze místo jedné trubky uvnitř pouzdra. několik. Také jsou také nainstalovány příčky uvnitř, které v krocích distribuují chladicí kapalinu (voda) v chladnějším případě.

Jsou rovny poloměru trubky a jsou navrženy tak, aby nasměrovaly kondenzované hlenové proudy vodorovně. To významně zvyšuje sílu výměny tepla a účinnosti. Kromě toho oddíly zvyšují tuhost celého designu.

Důležité. Pokud je v chladiči skořepinového chladiče lichý počet přepážek, vstupní a výstupní trysky pro napájení / odstranění vody jsou instalovány na jedné straně skříně. S rovnoměrným počtem oddílů. z různých stran.

Výměníky tepla v tomto provedení jsou vnitřní trubky, kde jsou alkoholové páry zahřívány v kostce destilace. A ve zbývajícím prostoru koláče cirkuluje studenou vodu.

See also  Varná deska s rámem nebo bez

Chladnička s shell-trubkou je instalována v systému svisle. Pár alkoholu, dostat do trubek, ochlazené a částečně posílené, posílání zpět do krychlových olejů a přebytečné vody. Do výběru se zlomí pouze čisté páry alkoholu.

Deflegmators chladničky tohoto typu s malými velikostmi poskytují vynikající míru chlazení a proto se rozlišují. V tomto případě bude počet pojistek v konečném produktu minimální.

Co je lepší: Serpentor nebo Direct?

Chladiče pro moonshinská zařízení, navzdory svému principu podobnosti, mají rozdíly v charakteristikách. Stojí za to zvýraznit výhody každého designu odděleně.

Řeka lednice má vysokou účinnost. Díky tomu je snížena spotřeba vody spotřebovaná pro chlazení. Nastavení teploty je jednodušší než v cívce, protože odpověď je mnohem rychlejší. Hlavní výhodou chladiče přímého průtoku je, že průchodová trubka je dostatečně široká, aby zajistila, že neexistují žádné dopravní zácpy. Kvůli nim existují skoky tlaku v destilaci krychle, provokující ostrý petrvící varu a porušení procesu.

Kromě chladiče přímého průtoku můžete chladicí chladič. Povrchová plocha jeho vnitřní trubice je vyšší než u přímého průtoku, v důsledku spirálového designu. Díky tomu se chlazení páry rychleji děje. Rozměry takového zařízení jsou kompaktnější a v instalaci je jednodušší.

Není možné říci, které z chladniček je lepší. Každý má své výhody a nevýhody. Moonshoes zvednou design pod jejich vlastností zařízení. Volba ovlivňuje výkon, objem nápoje a úkolu.

Místo chladničky v moonshine

Chladnička přes hadice jsou připojeny k instalatérskému jeřábu a umožňuje vychladnou vodu. Kromě toho je připojen k speciálnímu potrubí, které již bylo sníženo do obsahující H2O a pár braga. Lednička je instalována buď pod náklonem, nebo zcela svisle. Na konci je spokojená speciální trubka. Na tom, hotový výrobek vstupuje do konečného kontejneru, který sám o sobě je v takzvaném vodní lázni. Kromě verbálních pokynů pomůže speciální výkresy vypořádat se správným místem pro instalaci destilátoru.

Vertikální kufříkový reflux nebo lednice

Nejčastějším typem výměníku tepla v průmyslu. pouzdro. Varianta konstruktivního designu závisí na úkolech, kterým čelí uživatelům. Řezání skořepiny nemusí být multi-trubka. běžný deflektor bez košile, přímého průtoku (A) nebo protiproudé (b) Typ chladničky “trubka v trubku”. to je také řezačka skříně.

Jednorázové výměníky tepla se používají s průřezovým pohybem chladicího chladiče (B). Ale nejúčinnější a nejčastěji používaný pro vícenásobné výměníky tepla je vícedílný přechod pro křížení (g).

S tímto schématem se pohybuje jeden proud kapaliny nebo páry podél trubek, a setkat se s ním cikzago-jako opakovaně přes trubky, druhý chladicí kapaliny se pohybuje. Jedná se o hybrid protisměrných a křížových možností, které vám umožní vytvářet výměník tepla jako kompaktní a efektivní.

Princip fungování výměníků tepla skořepin a rozsah jejich aplikace

V měsíčních hodinách, multi-part křížení chladničky jsou obvyklé, které mají být nazývány pouzdro (KCT) a jejich jedna trubka. chladnička anti-nebo přímá tok. V souladu s tím, když používáte tyto struktury jako deformace. skořápka a průhyby shirtless.

V domácích měsíčních, jasných a destilačních sloupcích se dodávka páry provádí v těchto výměnících tepla ve vnitřních trubkách a chladicí vodě v pouzdru. Každý průmyslový tepelný konstruktér byl pobouřen, protože je přesně v trubkách, že tepelný nosič může být vytvořen, což výrazně zvyšuje přenos tepla a účinnost instalace. Vinokurov má však své vlastní účely a ne vždy potřebují vysokou účinnost.

Například v deflementování pro parní sloupy, naopak, je nutné zmírnit přechod teploty, rozmazat kondenzační zónu co nejvíce ve výšce, a tím, že condroncováním potřebné části páry, prevence flegm supercoolingu. Ano, a přesně upravit tento proces. Další kritéria přicházejí do popředí.

Mezi chladničky používané v Umunon. Každý z nich má svůj vlastní rozsah.

Pro zařízení s nízkou (až 1,5-2 l / h) s kapacitou nejvíce racionálních použití malých tekoucích cívek. V nepřítomnosti tekoucí vody, cívky také dávají kurzy na jiné možnosti. Klasická volba. had v kbelíku s vodou.

Pokud existuje přívod vody a výkon zařízení do 6-8 l / h, výhoda má přímé erodéry, navržené podle principu “trubky v potrubí”, ale s velmi malou ringovou mezerou (asi 1-1,5 mm). Na spirále ve tvaru parního trubice s krocím 2-3 cm, který chrání parní trubici a prodlouží dráhu chladicí kapaliny.

S ohřívacím výkonem do 4-5 kW, to je nejekonomičtější volba. Pouzdro, rozhodně může nahradit dopravce, ale náklady na výrobu a spotřeba vody budou vyšší.

Pouzdro vyčnívá na čele autonomních chladicích systémů, protože je zcela nenáročný k tlaku vody. Obvyklá akvária je zpravidla dostatečná pro úspěšnou práci. Kromě toho, s ohřívacím výkonem 5-6 kW a výše, je chladnička krycí trubice se stává prakticky ne-alternativní volbou, protože délka přímého průtoku chladničky pro likvidaci vysokého výkonu bude iracionální.

See also  Kotelní skleněná keramika nebo nerezová ocel, co je lepší

Pro deflektory rozzářených sloupců je situace poněkud odlišná. U malých, až 28-30 mm, průměrem sloupců jsou nejvíce racionální, obvyklé košili (v zásadě stejný pouzdro).

Pro průměry se stává 40-60 mm vůdce vychýleným dimreroidem. Jedná se o vysoce přesný chladič s jasnou nastavitelností výkonu a absolutním nenávistným křečem. DymRot umožňuje nastavit režimy s nejmenším supercoolingem hlenu. Při práci se sloupcemi stěny, díky svému designu, umožňuje vyzdobit reflexní návrat, nejlepší zavlažovat trysku.

Shell-řezání k popředí s autonomními chladicími systémy. Zavlažování trysky FELM není ve středu kolony, ale v celém rovině. Je méně účinný než dimroid, ale poměrně přijatelný. Spotřeba vody s tímto režimem bude Shellotube významně vyšší než v Dymot.

chladnička, lepší, nebo

Pokud potřebujete kondenzátor pro sloupec s výběrem kapaliny, pak DymRot je mimo konkurenci kvůli přesnosti úpravy a malých supercooling flegm. Pouzdro je také používáno pro tyto účely, ale supercooling hlenu je obtížné vyhnout se a spotřebě vody bude vyšší.

Hlavním důvodem pro popularitu výrobců pro řezání koželu domácích přístrojů je to, že jsou univerzálnější, a jejich části jsou snadno sjednocené. Kromě toho použití skořepinových deformací v “Designer” nebo “transportes” typ zařízení.

Výpočet parametrů refluxu krycí trubky

Výpočet potřebné oblasti výměny tepla lze provést zjednodušenou technikou.

Určete koeficient přenosu tepla.

název Tloušťka vrstvy h, m Specifická tepelná vodivost, w / (Mk) Tepelný odolnost (M2K) / W
Kontaktní zóna kovů (R1) 0.00001
Kovové trubky (nerezová ocel λ = 17, měď. 400), (R2) 0.001 17 0.00006
Flegma (průměrná tloušťka filmu v kondenzační zóně pro reflux 0,5 mm, pro chladničku. 0,8 mm), (R3) 0.0005 jeden 0.0005
Kontaktní plocha kovů s párou, (R4) 0.0001
Celková tepelná odolnost (RS) 0.00067
Koeficient přenosu tepla, (k) w / (m2k) 1493

Určete průměrný teplotní rozdíl mezi parou a chladicí vodou.

Teplota nasyceného páru alkoholu TP = 78,15 ° C.

Maximální výkon z deflegemátoru je zapotřebí v provozním režimu sloupce na sobě, který je doprovázen maximálním přívodem vody a minimální teplotou na výstupu. Proto předpokládáme, že teplota vody u vchodu na řezání skořepiny (15. 20). T1 = 20 ° C, na výstupu (25. 40). T2 = 30 ° C.

Průměrná teplota (TSR) se zvažuje vzorec:

TSR = (58. 48) / ln (58/48) = 10 / ln (1,21) = 53 ° C.

Vypočítejte oblast výměny tepla. Na základě známého koeficientu přenosu tepla (K) a střední teploty (TSR) určujeme potřebnou plochu pro výměnu tepla (ST) pro požadovaný tepelný výkon (n), W.

Jak provést rychlost?

Chcete-li učinit nejjednodušší chladničku pro měsíčníhine s vlastními rukama, nebudete potřebovat speciální vybavení a čas bude potřebovat asi hodinu.

 • Měděná trubka 12×1 1 metr;
 • polypropylenová trubka o průměru 25 mm. 1 metr;
 • Tee s přechodem na vnitřní závit 25 × 1/2 “- 2 ks;
 • Přechodná spojka 20-25 mm. 2 ks;
 • Závitová zástrčka 1/2 “- 2 ks;
 • Závitová armatura 1/2 “pro připojení hadice o průměru 12 mm. 2 ks;
 • Fum-renta.
chladnička, lepší, nebo

Jak udělat autonomní chlazení pro měsíční síně s vlastními rukama

Chcete-li vytvořit takový design, budete potřebovat minimální dovednosti a jednoduché detaily, které mohou být použity bez problémů.

Chladič a ventilátor

Chladič v takovém provedení může být:

“Obrobek” musí být důkladně opláchnuty, pokud tam jsou denty. jemně upevněte s nožem. Pro větší spolehlivost kolem můžete provést ochranný případ (pro toto použití tenké plechy kovů).

Výhodně, když je chladič instalován na speciálním stojanu s koly. obrobek pro jej lze zakoupit v obchodech nábytku. Sledujte konstrukce, která má být stabilní, protože ventilátor, když zapnutý, vytváří výkonný proud vzduchu.

Pokud si přejete, můžete nainstalovat kondenzátor s regulací teploty a rychlostí ventilátoru. takové zařízení je dražší, ale efektivnější.

Čerpadlo

Cirkulující vodní čerpadla budou dokonale vyrovnat s úkolem. Jsou tiché v práci, mohou fungovat po dlouhou dobu bez přestávky. V případě potřeby je čerpadlo doplněno regulátorem, který upravuje rychlost zásobování vodou. Alternativou k cirkulující je akvária čerpadla: Jsou levné, a síla agregátů je dost. Jsou však hlučně, a pracují ve většině případů z menšího napětí, takže schéma musí zahrnovat další napájení.

Nádrž na vodu

Může to být kbelík nebo plastový kanystr. Pohodlně požádat o tento účel a nádrž masky automobilu. Před montáží, ujistěte se, že hadice jsou spuštěny do kontejneru hluboko a ne “objeví se” z něj během provozu chladiče.

See also  Indukční sporák se zahřívá nebo ne

Montáž

Ventilátor je lepší, aby se pohyb vzduchu splnil pár. strana připevnění v tomto případě je méně účinná. Chladič je upevněn tak, že horizontální část je v délce. V horní části jsou vstupní trysky, ve spodní straně výstupu. Optimálně, pokud budou oddíly v pouzdru chladiče. Musí oddělit trubky a v místech otáček budou požadovány intervaly. V tomto případě je vzduch dodáván z výstupu. musí projít po celé délce trubky.

Je-li chladič nemá žádnou funkci regulace proudění vzduchu, je možné vytvořit otvor s mřížkou a klapkou v horní části, se kterým je rychlost vzduchu nastavena. Na ventilátoru (v případě potřeby můžete nastavit několik), že vstupní trysky musí být uzavřeny ochrannou mřížkou, která nedává oběžné kolo, aby se dotýkalo zbytku prvků.

14 Díl JH Animals jaký had je nejlepší pro začátečníka

Důležité! Všechny terminály musí pečlivě izolovat.

Autonomní chlazení tohoto typu vhodný pro.mogon stroj, který produkuje surový alkohol. Pokud je nevyžaduje kvalitní alkohol bez nečistot, není nutné dělat bez výlučného sloupce, který lze také shromažďovat.

V zimě může být spojení mezi měsíčním přístrojem, s autonomním chladicím systémem, může být provedeno v místnosti. design bude přídavným zdrojem tepla. V létě nebo v teplém počasí je jednotka lepší vzít na ulici. je velmi ohřívá vzduch uvnitř.

chladnička, lepší, nebo

Výpočet velikosti chladničky pro měsíčníhin

Při výrobě chladničky jsou v úvahu jak cívka a přímý tok tři parametry:

Délka trubek: Čím delší trubka, tím větší je vnitřní plocha pro kondenzaci par a výše uvedený výkon. Ale v příliš dlouhé trubce se hydraulický odolnost zvyšuje a vyrobila ostře kapky. To platí zejména pro cívky. optimální délka přímé trubice do ohýbání bude od 1,5 do 2 m. Pro přímou chladničku, dostatečnou délku od 1 do 1,2 m. Průměr trubice. čím větší je průřez trubky, tím menší je odolnost vůči pohybu páry. To zvyšuje oblast chladicí kapaliny. Tloušťka stěny. tenčí stěna trubice, rychlejší výměna tepla. Ale při vysokých a nízkých teplotách kontakt, tepelná vodivost může ostře snížit. Současně jsou tenkostěnné chladiče rychlejší a snadno poškozené.

 • Pro cívku. délka 1,5-2 m., Vn. průměr 8-12 mm, tloušťka stěny 0,9-1,1 mm;
 • Pro přímé účetnictví. délka 1-1,2 m, vn. Průměr 10-12 mm, tloušťka stěny 0,9-1 mm.

Pro chladničku-cívku jsou dvěma způsoby chlazení vody. otevřený systém nebo uzavřený hermetický zásobník. Při použití druhé varianty se výkon měsíce klesne o 2 krát a kvalita měsíčního střepu se snižuje. Proto tekoucí chlazení nejoblíbenější a efektivněji. Pro pouzdro toku chladničky použijte řezané trubky o průměru 75-80 mm.

Řeka lednička je možná pouze s chladičem průtoku. Košile pro vnitřní trubku je vyrobena z trubky o průměru 25-30 mm.

Technologie Výroba cívky

To bude trvat měď, hliníku, mosaz nebo nerezová ocelová délka 1.5-2 metry, průřez 8-12 mm a tloušťka stěny 0.9-1.1 mm. Doporučuji vám najít budovu (tank) pro instalaci cívky. Průměr čerpací trubky závisí na velikosti pouzdra. Například je vhodná plastová kanalizační trubka o průměru 75-80 mm. Pro účinné chlazení musí cívka trvat nejméně 15 až 20% objemu nádrže.

Cívka instalovaná v těle se nazývá chladnička měsíčního stolu, výkres je zobrazen na fotografii. Subsekvence:

Těsně nasaďte trubici s suchým sypkým materiálem, například, řeka písku nebo sodnou tak, aby kov, když se kůl. V extrémním případě můžete trubku naplnit vodou a zmrazit.

Na koncích trubky naplnit dřevěné vrtulníky (kolíky). Alternativní volba. k pánvi nebo těsné. Jedna cesta je výhodně matice.

Hound nahoru trubku na jakékoliv hladké výrobce s rovnoměrným kulatým průřezem požadovaného průřezu (v příkladu 35 mm) v kroku mezi otočením 12 mm.

Zdarma konce cívky, nalít písek, opláchněte tekoucí vodou.

Nainstalujte na trysky chladnějšího tělu pro krmení a odstraňování vody.

Umístěte had do pouzdra nahoře a dole, abyste nainstalovali zástrčky, utěsněte všechny spoje na SuperClaim nebo jinak.

Připraveno kovové chladničky

S topným výkonem 2.5-3 kW Výkon chladničky navrhovaného provedení 3-4 litrů za hodinu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS