Jaká je optimální teplota pro plynový kotel

Jaká teplota by měla být nastavena na kotli pro horkou vodu

Vytápění venkovského domu je povinné pro zajištění pohodlného bydliště v domě v zimě. Nákup vybavení Baxi pro vytápění obydlí pomůže vytvořit pohodlné podmínky a chlad nezpůsobí obavy. Majitelé soukromých domů však často čelí otázce: „Jakou maximální teplotu lze nastavit na kotle plynu Baxi, aby získali vysokou účinnost z topného zařízení, a samotný proces byl ekonomicky výhodný?““.

Jaká teplota je považována za optimální

Každý z majitelů venkovských domů z provozu topných zařízení chce dosáhnout přibližně stejných výsledků. nastavením teploty na plynový kotel, aby dosáhl pohodlných podmínek a zároveň ušetřil některé z rozpočtových fondů. Každý člověk je individuální, každý může zvážit pohodlnou odlišnou teplotu, ale v místnosti jsou standardizované optimální ukazatele. od 20 do 24 o c. Typ místnosti je schopen ovlivnit konečné hodnoty:

 • Dětský pokoj. Vyžaduje vyšší ukazatele. Je však také určeno od věku dítěte. Až 7 let. 24 O C; od 7 do 15. 22 o.
 • Ložnice. Optimální indikátory jsou 20 ° C, umožňují vám dobře relaxovat.
 • Obývací pokoj. Místo, kde se koná hlavní část času, což znamená, že je lepší vzít průměrné ukazatele. 22 O C.
 • Koupelna a koupelna nevyžadují vysokou teplotu a hodnota 20 o c bude nejoptimálnější.

Také povětrnostní podmínky, kvalita tepelné izolace domu, typ struktur oken a některé další faktory ovlivňují nastavené parametry plynového kotle.

Teplota kotle Baxi

Několik režimů topení a jaká maximální teplota může být nastavena na plynný kotel Baxi:

 • 40 O C. z ekonomického hlediska není ziskový režim. Při nastavování takové teploty musíte být připraveni, aby byla nižší o 0.5-1 stupňů z originálu. V důsledku toho se ukáže, že kotel a čerpadlo pracují v kontinuálním režimu. V souladu s tím se spotřeba plynu zvyšuje. V závislosti na výkonu zařízení je tento režim tak nevýhodný, že práce v režimu 70 OD může být ekonomičtější.
 • 50 o c. testovací testy ukázaly, že vybraný režim je ekonomicky ziskový z hlediska průtoku plynu. Vzhledem k tomu, že při průchodu topného obvodu se ztratí část tepla, budete muset dát cirkulační čerpadlo pro maximální provozní režim, a to zase zvyšuje spotřebu elektřiny. Na základě toho je jednoduchými výpočty snadné dospět k závěru, že ekonomický přínos 50 о režimu není prakticky viditelný. Výhoda oproti předchozímu režimu je považována za nejdelší segment chlazení vody.
 • 60 asi C. lze považovat za nejziskovější režim. Zvýšením spotřeby paliva pro vytápění prostorů se sníží využívání elektrické energie, což je za cenu mnohem vyšší. Je tedy možné dosáhnout větších ekonomických výhod racionálním využíváním využití zdrojů. Skutečnost, že místnost se zahřívá mnohem rychleji, je nespornou skutečností.

Jak spravovat ekologickou kartu Baxi zobrazené ve videu

 • 70 O C je maximální teplota kotle Baxi, doporučená pro normální provoz zařízení. V tomto režimu je možné snížit spotřebu elektřiny, ale zvyšuje se objem použitého paliva. Tento režim se nedoporučuje pro provoz kotlů v některých modelech, protože s ním je možné pozorovat skoky teplotních ukazatelů v vyhřívané místnosti. Navíc můžete pozorovat jak stěží znatelné změny, tak hmatatelné.

Pozornost! Instalace podmínek s vyšší teplotou je nevhodná, pouze pokud oblast pobytu není severní regiony.

Za prvé, to není prospěšné z ekonomického hlediska a za druhé, maximální teplota kotle vede k vzhledu vůně roztaveného plastu.

Při pohledu na popsané režimy můžete vidět, že 60-65 O C je nejlepší volba. V tomto případě musíte navigovat, že teplota vzduchu je venku v mezích.10 asi s. Při změně počasí si můžete vybrat vhodnější režim. Pokud například teplota mimo okno nepřesahuje 0 o c, nejlepší ukazatele budou 50-55 o c.

Teplota kotle, aniž by se zohlednila rozdíl v indikátorech ve vyhřívaných místnostech

Stává se, že majitelé nejsou prioritou, nikoli ekonomickou provoz topných zařízení, ale jednotné rozdělení tepla v celém domě. S konstantním provozem plynového kotle nemůžete snížit indikátor teploty pod úrovní nastavenou na desce přístroje. Operace v tomto režimu vyžaduje investování peněz na zaplacení elektřiny a pomocí plynu můžete trochu ušetřit.

Rovnoměrně rozdělit teplo do pokojů nedostatečně nainstalovaných 40 ° C. S takovými indikátory se teplota v místnostech nezvýší nad 20 ° C, a to je dáno, že okno není příliš chladné. předtím. předtím.5 asi s. Pro lidi, kteří se cítí pohodlně a při 20 stupních, můžete doporučit nastavit režim kotle od 45 do 50 ° C.

Pozornost! Podle některých uživatelů je nastavení teploty pod 70 O nepřijatelné, protože vede k vytvoření kondenzátu na vnitřních stěnách výměníku tepla. Stojí za to varovat před předčasným a vyrážkovým akcím, protože vysoké ukazatele mohou způsobit úplné zničení topného zařízení. Nejlepší je nejprve prostudovat pokyny pro zařízení, kde jsou ponechány podrobné informace, a teprve poté se rozhoduje.

Proč je nastavení plynového kotle důležité a co to dá

Samotný kotel je v zařízení poměrně jednoduchý, ale však jen určitý počet elektrických uzlů může vypracovat pouze určitý počet elektrických cyklů/vypnuto.

Pokud je napájení nesprávně nakonfigurováno, kotel se neustále rozsvítí ve velmi krátkých intervalech času, čímž se sníží životní cesta, kterou ho výrobce měřil velmi velkoryse s velmi velkorysou rukou. Plánované zastarávání. je to.

Například stále nemám žádné vnitřní dveře a přední dveře v domě. z městského bytu. Doufám, že vyhraju loterii a koupím vše, co potřebujete pro přemístění.

Mezitím doufám, že štěstí a druhou zimu utopí dům nečinnost, kotel je často zapnutý, t. na. Bez normálních dveří, samozřejmě, samozřejmě, pomalu uteče.

See also  Instalace dvou kotlů ve stejném domě

Jak říká slogan výrobce Immergers: „Heat Itálie ve vašem domě“.

Druhým klíčovým bodem pro kotle s obvodem horké vody je hladký zdvih plynového ventilu, který reguluje intenzitu plamene hořáku.

Odtud je pohodlí postupů koupelny. Aby se nevařilo a nezmrazovalo se z kontrastní sprchy, mělo by být nastavení kotle správné.

Ve své vlastní kůži, v doslovném a obrazovém smyslu, jsem cítil, jaké to je, když zapalování není nastaveno hladce. V bytě, kde čekám na domácnosti, je náhoda také plynový kotel.

Zpočátku byly na principu „jen hoří“ plameny zapalování, takže voda byla vržena do tepla nebo chladu. Dosud kompetentní specialista neopravil nastavení zapalování.

Tyto prsteny se používají, pokud je délka komína asi metr nebo méně. Říkají, že také pomáhají ušetřit 4-5 % plynu, protože méně tepla bude létat do „potrubí“.

Jak bez finančního problému. Nesmíme zapomenout na úspory plynu. Kromě ladění můžete použít termostaty a prsten, který omezuje tepelné ztráty přes výfukové potrubí.

Je samozřejmě lepší je používat v tandemu pro účinnější spotřebu plynu. Pověsti jdou, alespoň zaměstnanci místního okresu Agazus mi řekli, že senzor a prsten komína může ušetřit 5 až 40 % vašich peněz.

Jakou teplotu se nastaví na plynový kotel?

Majitelé soukromých domů často čelí otázce: jaká by měla být nejlepší teplota nastavena na plynový kotel, takže je teplá a ekonomická? Je zřejmé, že bude nereálné odpovědět na čísla této otázky, protože mnoho neznámých proměnných: kolik m² je nutné zahřát, jak dobře je samotný dům izolován, jaké povětrnostní podmínky na ulici, model kotle a model kotle a stupeň opotřebení celého systému topení.

Termostat na kotli? Výhody nebo poškození. Speciální systém

Nejlepším řešením by proto bylo obrátit se na služby specialistů, kteří nejen provedou důkladnou analýzu, ale také nastaví automatizaci topného kotle pro maximální účinnost při nízkých nákladech na palivo.

Ale můžete poskytnout obecná doporučení. Po experimentech lze s jistotou říci, že při minimální teplotě bude spotřeba plynu největší. Proč? Číst dál.

Jak nastavit kotel vlastními rukama

Proč potřebujete správné nastavení techniky:

 • Ušetřit zdroje.
 • Chcete.li být v místnosti pohodlný, použijte horkou vodu.
 • Prodloužit životnost vybavení.

Musíte začít správným výběrem kotle, jeho napájení. Zvažte rysy místnosti: počet a oblast oken, dveře, kvalita izolace, nástěnné materiály. Minimální výpočet se provádí z tepelných ztrát za jednotku času. Více se o tom dozvíte v článku „Jak vypočítat výkon plynového kotle“.

Plynové kotle jsou rozděleny do jednoho obvodu a dvojitého obvodu. Ten provádí zahřívání na topném okruhu a přívodu horké vody (DHW). Jednotlivé jednotky poskytují pouze vytápění. Proto jsou nainstalovány nepřímé topné kotle pro získání horké vody.

Podle typu techniky je to podlaha a zeď. Jednotky umístěné na podlaze mají velkou sílu. Proto se používají pro velké plochy (od 300 m²). Instalace se provádí pouze v samostatných místnostech (Boels). Jedná se o modely Baxi („Baxi“), Buderus („Buderus“), „Navien“, „Kuits“.

Závěrečná zařízení („Neva Lux“, „Arderia“, „Daewoo“, Ariston, Bosch) jsou dokonale umístěny v malých bytech v kuchyni. Proto je důležité vzít v úvahu všechny nuance místa. Komfort obyvatel závisí na správném výběru parametrů a na trvanlivosti kotle.

Nastavení energie

Vytápěcí síla závisí na modulaci plynového hořáku. Pokud jste si vybrali zařízení s elektronickým ovládáním, pak obsahuje termostat, který se připojuje k teploměru místnosti. Nastavení dochází automaticky: teploměr měří teplotu v místnosti. Jakmile klesne pod pohodlně, dává příkaz k zahájení hořáku nebo zvýšení síly plamene.

V normálním režimu teploměr řídí teplotu pouze v jedné místnosti. Pokud však instalujete ventily před každým radiátorem, bude ovládání ve všech místnostech.

Hořák můžete upravit ručně vystavením plynového ventilu. To je relevantní pro atmosférické kotle s otevřenou spalovací komorou. Takže v modelech protherma „geparda“, „Bear’s Bear“ je ventil upraven na elektrický motor. Chcete.li změnit nastavení, musíte přejít do nabídky služby. Nejčastěji to provádí specialista a uživatel provádí akce uvedené v pokynech.

Ale přesto vám řekneme, jak zavolat skryté menu pro úpravu.

Než půjdete do nabídky a nastavíte, udělejte to:

 • Odšroubujte kohoutky na bateriích.
 • Na termostatu v místnosti nastavte maximální hodnoty.
 • V nastavení uživatele nastavte maximální teplotu, kterou používáte u těžkých mrazů. Hořák se vždy vypne, když indikátory dosáhnou o 5 ° C více než nainstalované. Například při 75 stupních dojde k vypnutí po dosažení 80 stupňů.
 • Ochlaďte chladicí kapalinu na 30 ° C.
 • Držte klíč režimu na panelu. Jakmile se na displeji objeví „0“, nastavte hodnotu 35 stisknutím „“ a „.“.
 • Potvrďte režim kliknutí.
 • Jakmile se D rozsvítí na obrazovce. 0, Zadejte počet řádků v nabídce. Udělejte to s pomocí “” a “.” D.(pokoj, místnost). Chcete.li nakonfigurovat maximální výkon hořáku, vyberte D.53, minimum. D.52.
 • Pomocí režimu se přesuňte na výběr parametru. Změň to “” “.”.
 • Instalace dostává automatické potvrzení.
 • Vraťte se do zdrojové nabídky. Režim podržení.

Během regulace pomocí panelu sledujte změnu plamene a zvyšte teplotu.

Pro panter’s Panter jsou akce odlišné:

 • Režim kliknutí po dobu asi 7 sekund.
 • Pomocí klíčů 2 (viz obrázek nahoře), zadejte kód 35.
 • Potvrďte vstup.
 • Jakmile se objeví levá strana obrazovky.00, pomocí tlačítek 2, zadejte číslo.
 • Odpojte zařízení od sítě na několik sekund.
 • Po zapnutí na regulátoru podržte červené tlačítko 15 sekund.
 • Jakmile se na displeji rozsvítí P01, stiskněte červenou klávesu, dokud se neobjeví P07.
 • Pokud po p07 bliká číslo 1, je podporováno 38 ° C. 85 ° C. Pokud svítí 4. 60 ° C. 85 ° C, 7. 38 ° C. 60 ° C.
 • Pomocí pera “”. “Upravte požadovanou hodnotu.
 • Odpojte kotel na několik sekund. Nyní bude automaticky podporovat zadané parametry.

Jak naprogramovat techniku ​​Vissmannn („Visman“), podívejte se na

Všechny výše uvedené akce se používají k konfiguraci zařízení v režimu topení. Mnoho uživatelů čelí problému, když voda z kohoutku je nehoročná teplota. Chcete.li to vyřešit, použijte naše doporučení.

Změny teploty přívodu horké vody

Chcete.li vyřešit přívod vody na pohodlné ukazatele, musíte snížit výkon hořáku.

 • Otevřete mixér a přepněte kotel na režim DOS.
 • Nastavte teplotu 55 ° C.
 • Přejděte do nabídky Service, jak je popsáno výše (pro „rub“).
 • Vyberte parametr d.53.
 • Režim kliknutí.
 • Poté se v řádku objeví maximální výkon. Například vezměte indikátor 17.
See also  Kondenzační plynový kotel s zkapalněným plynem

Pokud experimentujete a vyberete minimální hodnotu najednou. 90, pak teplota vody z kohoutku nebude pohodlná. Nastavili jsme 80 a získali zvýšení stupně vody. Po kousky se zvyšuje hodnoty, dokud nebudete mít věno. V našem případě voda dosáhla 50 stupňů a nastavení. 80. Navzdory skutečnosti, že továrna byla 17. To je rozdíl.

Nastavení ventilu sit

Automatizace některých jednotek poskytuje přítomnost typu plynového ventilu sit. Nachází se v modelech Vaillant (VYLANT) a „Potter“. Nastavení se provádí otáčením šroubů na ventilu. Chcete.li změnit sílu, musíte změnit tlak. Hodnoty 1,3–2,5 kPa jsou považovány za normální.

Baxi kotel. pokyny pro použití a jednotkové zařízení

Pokud dříve v vytápění zařízení byla spolehlivost oceněna především, dnes se také očekává, že bude fungovat v automatickém režimu.

Angličtina Holding Baxi Group, dobře známý výrobce plynových kotlů, zohledňuje tyto požadavky: agregáty, které vytvořil kvůli vysoké kvalitě, jsou s námi v dobré poptávce.

Náš článek pomůže vyhodnotit jejich výhody, jehož téma je plynový kotel Baxi: pokyny pro použití.

jaká, optimální, teplota, plynový

Zařízení a základní prvky

V jejich zařízení se jednotky TM Baxi příliš neliší od ostatních plynových kotlů. Skládají se z několika komponent.

Plynové zařízení

Složení tohoto uzlu obsahuje několik prvků:

 • Plynový hořák: V nejdostupnějších modelech je nainstalován hořák s konstantním výkonem v dražších. s stupňovou regulací. Pro udržení konstantní teploty v místnosti musí automatizační systém pravidelně uhasit takové hořáky a poté znovu zapálit. Modulační hořáky jsou nainstalovány v nejdražších baxi kotlích, jejichž síla je hladce upravena. Takové hořáky fungují neustále a v nejoptimálnějším režimu, takže daná teplota je udržována s vysokou přesností.
 • Kombinovaný plynový ventil: Umožňuje nebo blokuje přívod plynu do hořáku v závislosti na signálech automatizačních zařízení.
 • Blok zapalování: Skládá se z elektronického obvodu a elektrody. Síťové napětí vstupující do něj je převedeno na vysokopěťové pulzy vysoké frekvence, které jsou dodávány do elektrody. Výsledkem je, že mezi elektrodou a hořákem (v některých modelech mezi dvěma elektrodami) bliká jiskra, která ji nastavuje na směs plynu na hořáku na hořáku.

Spalovací komora v kotlích TM Baxi je uzavřena, tj. Vzduch vyšplhá z ulice do ní. Výjimkou je pouze model komfortu Luna-3 Comfort 240i, který má otevřenou kameru.

Potrubí pro připojení napájecí linky plynu je umístěno uprostřed mezi trubkami pro připojení systému topení.

Výměník tepla

Ve svých jednotkách společnost instaluje jak ocelové, tak měděné výměníky tepla.

Druhý z důvodu vysoké tepelné vodivosti je účinnější.

Úspěšný design výměníku tepla vám umožňuje absorbovat 90,8% tepla generovaného ve spalovací komoře (část účinnosti je o něco menší. 88,7%).

jaká, optimální, teplota, plynový

Kromě hlavního výměníku tepla v ohřívači Baxi může existovat další navržený pro přípravu horké vody. Takové kotle se nazývají dvojitý obvod. Některé modely, například Baxi Ecofor 24, mohou zahřát vodu ve vnějším kotli.

U vchodu do výměníku tepla je nainstalován filtr mřížky.

Expanzní nádoba

V různých modelech může být objem tohoto prvku 8 nebo 10 litrů.

Automatizační systém

Všechny jednotky této značky používaly automatizaci závislé na energii. Celková spotřeba energie kotle v závislosti na modelu je 135 nebo 165 wattů. Většina modelů, například Luna-3, Eco-3, Slim, Nuvola, automatizace je závislá na počasí.

To znamená, že kromě časovače a termostatu místnosti můžete k němu připojit tepelný senzor na ulici. Zúčtování povětrnostních podmínek umožňuje systému včas přepínat kotle do optimálního režimu, což činí ekonomický systém topení ekonomičtější.

V modelu komfortu Luna-3 (kotle 3. generace) se místo termostatu místnosti používá termostat se používá termostat.

Analýza informací pocházejících od něj a od pouličního tepelného pokusu, tento kotel sám vypočítá závislost teploty chladicí kapaliny na teplotě vzduchu na ulici. Tato vlastnost se nazývá samoadaptování.

Pracovní režimy

Kotle Baxi TM mohou fungovat ve dvou režimech:

První stanoví vytápění chladicí kapaliny na 85 stupňů při teplotě při „návratu“ asi 30 stupňů. Druhý je navržen pro teplotní poměr 45/30 stupňů (krmivo/návrat) a je určen pro systémy „teplé podlahy“. Tento režim lze také použít s konvenčním vytápěním radiátorů během mimosezónního.

Nastavení a nastavení

Zvažte tedy plynový kotel Baxi. pokyny pro provoz, konfiguraci a nastavení.

K konfiguraci kotle stačí nastavit požadovanou teplotu na termostatu místnosti. zbytek udělá zbytek jednotky. Všechna data jsou zobrazena na displeji.

Termostaty s programovací funkcí jsou nejpohodlnější, prostřednictvím kterého můžete naplánovat plán kotle na den nebo týden předem (v závislosti na modelu).

V kotli série komfortu Luna-3 je ovladač odnímatelný a může ovládat kotel na dálku. Má vzhled panelu s displejem a klávesami, ve kterém také „šití“ vnitřní teplotní senzor.

Řadič je umístěn v jedné z pokojů na jakémkoli pohodlném místě as ním naladí provoz topení. Můžete se také seznámit s výsledky samoagnostiky a v případě potřeby zobrazit seznam nedávných chyb. je uložen v paměti.

Aby se zabránilo rozpadu kotle Baxi, a tím prodloužit jeho životnost, měla by být tato jednotka připojena k síti prostřednictvím stabilizátoru. Import Electronics je navržena pro napájení s vysokou kvalitou a s významnou odchylkou jeho parametrů od normy, která je stále pozorována poměrně často, snadno selže.

S určitou frekvencí (po několika letech provozu) je třeba vyčistit výměník tepla na vnější straně saze. Pokud je vyrobena z nerezové oceli, můžete použít speciální štětec s kovovou hromadou. Takový nástroj není vhodný pro čištění výměníku měděného tepla, protože jej může poškodit. Je lepší použít kovovou houbu určenou pro mytí nádobí.

Tepelný výměník kontury DHW čas od času by měl být promyt některými prostředky, které odstraní měřítko. Totéž by mělo být provedeno s hlavním výměníkem tepla, pokud se jako chladicí kapalina použije běžná voda, která neprošla odsolovacím postupem.

Ventilátor musí být pravidelně mazán, jinak jej motor nebude moci v průběhu času otočit dostatečnou rychlostí. Odšroubujte zadní část uzlu a vyjměte stator, po kterém budete muset dovnitř nalít několik kapek strojového oleje dovnitř.

Jaké faktory práce plynového kotle závisí na faktorech?

Výkon plynového kotle ovlivňují různé faktory. Pokud jste toto zařízení dosud nekoupili, ale plánujte jej pouze na jeho nákup, mějte na paměti, že hlavním podmínkou jeho instalace je přítomnost centralizovaného dodávky plynu. Někteří věří, že budou schopni dělat s plynem válce, ale to výrazně zvýší náklady. V tomto případě je lepší instalovat elektrické vytápění.

See also  Xiaomi Viomi Smart Kettle Bluetooth Teapot

Optimální práce závisí na následujících kritériích:

 • Struktury kotle.mohou to být jednokolní obvod, dvojitý obvod, zavěšený, podlaha atd.D.
 • Účinnost. nominální a skutečná.
 • Správná organizace vytápění v domě: Kapacita kotle musí odpovídat oblasti vyhřívaných místností.
 • Technický stav zařízení.
 • Kvalita plynu.

Nyní podrobněji zvážíme, jak můžete optimalizovat každé z kritérií k dosažení maximální produktivity zařízení.

Návrh kotle

Kotle jsou jednokolní a dvojitý obvod. První bude muset koupit nepřímý topný kotel, aby mohl zahřát vodu. Verze s dvojitým okruhem je výhodnější, protože je vybavena vším, co je nezbytné pro výrobu horké vody a vytápění domu. Pro snadné použití režimu priority v takovém kotli je dodávka přívodu horké vody. To znamená, že když je přívod vody zapnutý, vytápění přestane.

Existují kotle na zeď a podlahu. První z nich má nižší sílu a bude moci zahřát pouze místnost s plochou až 300 m². Pokud je váš dům větší, budete muset koupit další závěsný nebo podlahový kotel.

Nominální a skutečná účinnost

Pokyny pro jakýkoli plynový kotel označují nominální účinnost, obvykle je to 92-95%, u modelů kondenzace-asi 108%. Skutečný ukazatel je však obvykle o 9-10% nižší. Přítomnost různých typů tepelných ztrát ještě více snižuje:

 • Fyzické nedostatky. Tento indikátor závisí na objemu přebytečného vzduchu umístěného v jednotce v procesu spalování plynu. Je také ovlivněna teplotou odchozích plynů: čím vyšší je, tím nižší je účinnost kotle.
 • Chemické nedostatky. Tento indikátor se liší v závislosti na objemu oxidu uhelnatého, který se objevuje ze spalování uhlíku.
 • Tepelné ztráty, které pocházejí skrz stěny kotle.

Skutečnou účinnost zařízení můžete zvýšit následujícími způsoby:

 • Snížení indikátoru fyzického nedostatku pomocí pravidelného čištění sazí na potrubí a čištění stupnice z vodního obvodu.
 • Snížení množství přebytečného vzduchu instalací omezovače trakce na trubku komína.
 • Pudačík byl upraven nastavením polohy tlumiče takovým způsobem, že bylo dosaženo maximální teploty chladicí kapaliny.
 • Pravidelné čištění sazí na spalovací komoře, kvůli které zvyšuje spotřeba plynu.

Zvýšení účinnosti plynového kotle umožní nahrazení komína za inovativnější. Většina tradičních hnacích trubek je příliš závislá na povětrnostních podmínkách. Obdrželi koaxiální komín, který je nahrazen, který je odolný vůči teplotním rozdílům a je schopen zvýšit účinnost a také ušetřit palivo.

Poznámka! Někteří majitelé plynových kotlů dělají chybu. nalijte chladicí kapalinu a naplňte vodu vodu. Neměli byste to dělat, protože nová vodovodní voda, zahřátá, ponechává měřítko na stěnách potrubí.

Koordinace teploty chladicí kapaliny a kotle

Regulační orgány pomáhají koordinovat teplotu chladicí kapaliny a kotle. Jedná se o zařízení, která vytvářejí automatické řízení a nastavení teploty návratnosti a dodávky.

Návratová teplota závislé na počtu procházejících tekutinou. Regulátoři pokrývají dodávku tekutiny a zvyšují rozdíl mezi návratem a dodávkou na potřebnou úroveň a na senzoru jsou nainstalovány nezbytné znaky.

Pokud potřebujete zvýšit tok, lze do sítě přidat zvýšené čerpadlo, které je ovládáno regulátorem. Pro snížení vytápění dodávky se používá „studený start“: Část kapaliny, která prochází přes síť.

Regulátor redistribuuje tok a návratové proudy podle dat, která senzor odstranil, a poskytuje přísné teplotní normy topné sítě.

jaká, optimální, teplota, plynový

Faktory ovlivňující práci kotle

Všechny tyto body musí být optimalizovány tak, aby zařízení poskytovalo nejlepší účinnost,

jaká, optimální, teplota, plynový

Zařízení může mít 1 nebo 2 obrys. První možnost je doplněna nepřímým topným kotlem. Druhý již má vše, co potřebujete. A režim klíče v něm. poskytování horké vody. Po dodávce vody končí vytápění.

Modely namontované na zdi mají skromnější než ty, které jsou umístěny na podlaze. A mohou zahřát maximálně 300 kV.m. Pokud je vaše obytná oblast větší, budete potřebovat přístroj pro ubytování podlahy.

Dokument odráží normativní parametr v dokumentu: 92-95%. Při úpravách kondenzace. přibližně 108%. Skutečný parametr je však zpravidla o 9-10% nižší. Snižuje se ještě více v důsledku tepelných ztrát. Jejich seznam:

 • Fyzické krátké. Důvodem je přebytečný vzduch v přístroji, když je spálen plyn a spálí teplota výstupních plynů. Čím větší jsou, tím skromnější je účinnost kotle.
 • Chemické krátké. Zde je důležitý objem oxidu CO2, ke kterému dochází během spalování uhlíku. Teplo se ztratí skrz stěny přístroje.

Metody zvyšují skutečnou účinnost kotle:

 • Eliminace sazí z potrubí.
 • Likvidace měřítka z vodního obvodu.
 • Omezte komín.
 • Postavte dveře dveří tak, aby tepelná média získala maximální teplotu.
 • Eliminace sazí na spalovací kompartment.
 • Instalace koaxiálního komína.

Str.3 otázky týkající se vytápění. Jak již bylo uvedeno, síla přístroje nutně koreluje s oblastí topení. Potřebujete kompetentní výpočet. Zohledňují se specifika struktury a potenciálních tepelných ztrát. Výpočet je lepší svěřit profesionálovi.

Pokud je dům postaven podle stavebních standardů, vzorec 100 wattů na 1 m2.m. Ukázalo se, že takový stůl:

Čtverec (čtvereční.m.) Napájení.
Minimální Maximum Minimální Maximum
60 200 25
200 300 25 35
300 600 35 60
600 1200 60 100

Je lepší zakoupit cizí kotle. Také v pokročilých verzích existuje mnoho užitečných možností, které pomáhají dosáhnout optimálního režimu. Tak či onak je optimální výkon přístroje ve spektru 70-75% nejvyšší hodnoty.

Technický stav. Chcete.li prodloužit životnost přístroje, odstraňte z vnitřních částí saze a měřítko.

Optimální provozní režim plynového kotle pro úsporu plynu je dosaženo při odstraňování vodítka. To znamená, že musíte dát dodávku plynu na nejmenší hodnotu. Připojené pokyny to pomohou.

Existuje aspekt, který nelze ovlivnit, je kvalita plynu.

Recenze o zařízeních

Pochopení principu provozu plynového kotle můžete učinit vědomé volby ve prospěch konkrétního modelu. Nejdůležitější věcí však je určit sílu, která je nezbytná pro normální vytápění obytné budovy. Vypočítá se s přihlédnutím k celkovému objemu prostor a úroveň tepelné izolace uzavřených struktur. Indikátory napájení plynového zařízení jsou uvedeny v technickém pasu.

Spotřebitelé zanechávají mnoho pozitivních recenzí o nástěnných zařízeních. Všimnou si jejich kompaktnosti a efektivní automatizační systém. Při výběru místa pro instalaci problémů neexistují žádné problémy. Majitelé velkých domů jsou pozitivně vyjádřeni o zařízeních pro vytápění podlahy, kde je možné pro jednotku přidělit samostatnou místnost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS