Jaké šálky lze vložit do mikrovlnné trouby

Jaká jídla lze použít v mikrovlnné troubě. Při vaření jídla je nebezpečné?

Navzdory jednoduchosti a bezpečnosti vaření v mikrovlnné troubě se může stát cokoli. Mikrovlny netolerují některé produkty, například kuřecí vejce nebo materiály, jako je kov nebo fólie. Nejčastěji příčinou rozpadu je výběr chudé kvalitní náčiní. Naši editoři připomínají některá pravidla pro používání mikrovlny:

 • Za prvé, odmítněte brýle na skleněné základně, s kresbami a kovovými hranicemi. Tyto komponenty mohou zařízení poškodit.
 • Používejte výhradně suchou kapacitu.
 • Umístěte nádobí tak, aby byla přímo do středu mikrovlnné trouby.
 • Pro zaručení vnitřní čistoty zařízení je lepší používat uzavřená jídla.

POZNÁMKA! Chcete.li zkontrolovat, zda jsou nádobí pro mikrovlnné trouby vhodné, vložte do ní nádobu s vodou. Po zahřátí zkontrolujte teplotu nádobí, pokud je horká, nelze ji použít pro mikrovlnnou troubu. Vytápění ve fólii v mikrovlnné troubě je nepřijatelné, takže takové vaření nepraktikujte.

Princip působení mikrovlnné trouby

Abychom zjistili, jaké pokrmy mohou být a které nelze odeslat do mikrovlnné trouby, je důležité porozumět principu mikrovlnné práce. Nejprve je třeba poznamenat, že veškerá práce tohoto spotřebiče pro domácnost je založena na interakci s molekulami vody, z nichž velké množství je přítomno jako součást jakéhokoli produktu.

V procesu vaření v podmínkách mikrovlnné trouby hrají fyzikální zákony důležitou roli. Pohybující se, molekuly vody se srazí mezi sebou. Díky takovému chaotickému pohybu se uvolní teplo.

Přes takové fyzické procesy, které však z vědeckého hlediska odůvodněné, mikrovlnná trouba není schopna šířit teplo do produktu, zahřívá pouze jeho okraje. Poté je v práci zahrnut další princip. princip tepelné vodivosti, díky kterému se teplo, které se objevilo podél okrajů produktu, šíří do centrální části jeho struktury.

Proto by výrobky v mikrovlnné troubě měly být připraveny na dlouhou dobu na střední energii, ale ne na krátkou dobu na nejvyšších ukazatelích.

Nádobí toho, jaké materiály jsou vhodné pro mikrovlny

Samozřejmě by to mělo být teplo.rezistentní nebo refrakterní, aby bylo možné adekvátně vypořádat s teplým a vařením. Hlavní věc je, že na nádobí neexistují žádné pozlacené vzory. vyberte si klasické skleněné nádoby s průhlednými povrchy. Ten nejen usnadňuje kontrolu nad procesy, ale také zkrátí čas pobytu v peci.

Důležité: Vložte skleněné výrobky do studené mikrovlnné trouby, protože se bojí ostrých teplotních rozdílů.

Sklo Borlioli Rocco pro pečení ze série Fornoverre

Můžete také umístit plastová jídla se speciální ikonou do mikrovlnné trouby, což naznačuje schopnost odolat zahřívání až do 130–140 ° C.

Pokud na nádobí neexistují žádné takové známky, začne se roztavit a zdůraznit látky nebezpečné pro vaše zdraví, je to zejména pro produkty s nízkou kvalitou. Kromě toho byste neměli používat plastová jídla, pokud vaříte v mikrovlnné troubě v režimu „grilu“, jakož i pro vaření pokrmů s cukrem a tukem, což snadno zahřeje až do teploty, která vyvolává deformaci materiálu.

DŮLEŽITÉ: Neukládejte při nákupu nádobí. nízká kvalita levných vzorků mohou neodvolatelně zničit mikrovlnnou troubu.

Kontejner Sistema pro přípravu omeletu ze série mikrovlnné trouby

Král mezi moderními materiály pro výrobu kuchyňských nádobí nabízí velmi pohodlné pečení a pečení. Několik takových kontejnerů ve formě geometrických tvarů, vtipných malých zvířat nebo srdcí přitahuje chutné zástupce pečení mladší generace a změní vaření v vzrušující hru. Kromě toho se teplotní skoky nebojí silikonu, ale legendy již jdou na to, jak pohodlné při manipulaci a skladování.

See also  Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě LG

Důležité: Chcete zahřát buchty nebo muffiny v mikrovlnné troubě? Dejte pod nimi silikonový koberec.

Formulář SILCOMART pro pečení a dezerty obdélníkové ze série fanoušků

Není divu, že výrobci nabízejí obrovský sortiment keramických nádob na mikrovlnná trouba. Pro vaření jídel v kombinovaných režimech (například se střídavým grilem a konvekcí) je ideální řada pekářských plísků, hrnců, nádobí a hrnců pokrytých rovnoměrnou vrstvou glazury. Keramický povrch je skvěle zahřátý a pomáhá dosáhnout chuti k kůře na maso a kotlety.

Důležité: Ramkens a formy pro pečení Bukhankaa od Emile Henry, funkční sady kontejnerů z kuchyňské pomoci, důkladné produkty Staubu a elegantní kokoty z Le Creusetu. skutečný nález. V nich jsou jídla vonná, chutná a zdravá a všechny experimenty končí bezpodmínečným vítězstvím!

Forma Emile Henry keramická košíčka

Označení

Chcete.li pochopit, zda kontejner pro mikrovlny nebo ne, prostudujte ikony na nádobí:

 • Mikrovlnná trouba. To znamená, že je povoleno vytápění, plná příprava.
 • Nedoporučená mikrovlnná trouba nebo překročení mikrovlnné značky. Nádobí nesmí vložit do mikrovlnné trouby.
 • PP a trojúhelník se šipkami, čísla 05. Toto je označení polypropylenu, který je vhodný pouze pro vytápění. Vaření jídla v této misce je nepřijatelné.
 • Trojúhelník, čísla 06 a písmena ps. Označení polystyrenu. materiálu, který nelze zahřát. Kapacita s takovým značením je vhodná pouze pro studené jídlo.

Nevhodná jídla

Dříve jsme se seznámili s jídly, které je vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Zbývá však zjistit, jaký kontejner nelze použít v mikrovlnné troubě. To je velmi důležité, protože nesprávně vybraná jídla mohou poškodit zařízení pro domácnost a způsobit oheň a vážný oheň.

Některé typy jídel jsou přísně zakázány a nemůžete je použít v mikrovlnné troubě.

 • Kov. Vložení železných předmětů do mikrovlnné trouby je zakázáno, protože kov odráží mikrovlny. To může vést k vzhledu jisker a elektrického výboje, což může způsobit otevřený oheň.
 • Hliník. Stejně jako železné předměty jsou hliníková jídla nebezpečná, protože je také schopna vést k ohni během několika minut.
 • Krystal. Tento materiál je velmi krásný, ale ve složení má olovo, stříbro a další kovy, které mohou negativně ovlivnit práci domácího zařízení.
 • Se vzorem, vzorem. Dříve bylo populární aplikovat různé kovové vzory nebo stříkat na nádobí. Pravděpodobně mnozí mají takové produkty doma, ale nemůžete dát jejich mikrovlnnou troubu a odhalit vysoké teploty. Není zakázáno využít šanci, ale důsledky se mohou ukázat jako žalostné. V nejlepší verzi získáte poškozený produkt nebo popraskanou desku, v nejhorším. stačí rozbít zařízení.

Pamatujte: Je nebezpečné používat v peci foorských forem, samotné fólie, jednorázové náčiní, pro výrobu, kterou se ve výrobě používá nejlevnější a nízko kvalitní plast. Je to nebezpečné a tenké sklo, které brzy nevydrží účinky mikrovln. Také byste neměli vložit nezpracovanou keramiku do trouby.

Při nákupu nádobí pro další použití v mikrovlnné troubě se nesnažte ušetřit, je nejlepší přednost kvalitnímu a spolehlivému výrobci, i když jeho produkty budou stát více.

Požadavky na mikrovlny

Potraviny Faore jsou považována za vhodné pro použití v mikrovlnkách. Ale musíte vědět, že ne všechny faor mohou být v mikrovlnné troubě teplé. Za prvé, omezení se aplikují na výrobky zdobené kovovými prvky nebo barvou, které obsahují kovové částice (například zlacené nebo ozvěny).

Výrobci mikrovlnné trouby sond označují použití kovových předmětů jako hlavní příčinu rozpadu, ohně a výbuchu těchto pecí. Kovová jídla nebo výrobky z jiných materiálů (včetně Faora) s kovovými ráfky a vzory jsou proto zakázány použít pro přípravu a oteplování jídla v mikrovlnné troubě.

See also  Jak nainstalovat průvodce do trouby

Důvody zákazu používání FAOR pokrmů s kovovou výzdobou jsou některé z vlastností kovů, které vedou k negativním důsledkům účinků mikrovln, včetně:

 • jiskření kovových částic v barvě nebo vzhled statického elektrického výboje připomínající záblesk blesku;
 • Propustnost kovu pro mikrovlny, kvůli kterému se jídlo nehříjejte nebo nehřeje nerovnoměrně.

V každém případě, pokud na Phaoorských nádobích existují nějaké obrázky, musíte se ujistit, že neobsahují kov nebo jiné přísady, které by neměly být vystaveny super-frekvenčnímu záření. Některé dekory mohou obsahovat kovy, které nejsou patrné během obvyklého vyšetření, a v jiných může existovat škodlivé komponenty, které při těžkém vytápění začnou odpařit a proniknout výrobky. Proto při nákupu nových jídel musíte konzultovat s vedoucím obchodu nebo se podívat na vlastní pokyny, zda se doporučuje používat tento produkt v mikrovlnné troubě.

Ani zdobené, odolné, určené pro každodenní používání PHAR mohou být umístěny do mikrovlnné trouby, pouze pokud je zcela celé a rovnoměrně pokrytá polevou. Nyní se vyrábějí levné a ne příliš vysoké. V takových pokrmech se jídlo zahřívá nerovnoměrně a v prasklinách se v průběhu času hromadí nečistoty, protože je téměř nemožné ho odtud umýt.

Proto si musíte vybrat speciální typy snadno se o ně, ale služby s vysokou kvalitou určené pro stravovací podniky. Je to takový faor, který je ideální pro domácí použití, když je jídlo často připravováno a zahříváno v mikrovlnné troubě.

Obecně jsou nejlepší volbou pro použití v mikrovlnné troubě obecně bílá nebo jakákoli obyčejná jídla bez výkresů a povrchů. Můžete také věnovat pozornost vícenásobným sadám faor pro děti. Obvykle jsou vyrobeny z vysoce kvalitních bezpečných surovin s vysokým šokem a tepelným odporem.

Je možné použít sklo v mikrovlnné troubě?

Refrakterní sklo je považováno za jednu z nejlepších možností pro použití v mikrovlnné troubě. Názory a talíře takového skla vydrží teplotu až do 300 ° C. Nejsou pokryty trhlinami. Mikrovlny je perfektně procházejí. A přesto taková jídla mají jednu nevýhodu. Je docela drahá.

Avšak běžné desky vyrobené z tenkého skla nelze umístit do mikrovlnné trouby. Problém je v tom, že takové zatížení nemusí odolat. Mohou explodovat přímo v mikrovlnné troubě. Exploze povede ke skutečnosti, že zařízení bude poškozeno. Je mnohem horší, když nádobí, ve kterých bude horké jídlo létat do mnoha fragmentů, když je držíte ve svých rukou. To nevyhnutelně povede ke skutečnosti, že uživatel je hodně žhářství a řezy.

V seznamu „zakázaných“ položek jsou také:

DŮLEŽITÉ! Stříbrné a zlaté barvy jsou zvláště nebezpečné. I když byl vzor již vymazán, je možné, že na povrchu desky zůstaly stopy barviva, která nevidí oko.

DŮLEŽITÉ! Takový okamžik přijde, až bude víko roztrháno z velmi vysokého tlaku. A je také možné, že poté budou mikrovlnné dveře rozbité a její vnitřní stěny budou určitě poškozeny.

Formují mikrovlnné pokrmy

Záleží nejen na kvalitě nádobí, ale také tvar s velikostí. Nejlepší je vařit v nádobí s kulatými hranami. V něm se jídlo rovnoměrně zahřívá.

Můžete použít čtvercová a obdélníková jídla, ale je třeba poznamenat, že jídlo může v rozích vyschnout kvůli velké koncentraci energie.

V širokém a mělkém jídle rychlejší a lépe vyhřívané a připravuje se jídlo.

Aby například připravil některá jídla, polévka potřebuje na vrchol hluboká a rozšířená jídla. To je nutné, protože při vaření může jídlo stříkat a rozšířené okraje z toho ušetří.

 • Válcová jídla jsou pozoruhodná pro přípravu muffinů a sušenek. Ale mělo by to být vyšší než pro troubu.
 • Při zahřívání a vaření v mikrovlnné troubě se doporučuje použít speciální kryt. To je nutné, aby výrobky nevyschly. Obal také pomáhá urychlit proces vaření a udělat jídlo mnohem něžnější.
 • Obal by měl mít značení a být průhledný, aby mi mikrovlny procházely lépe. Měl by mít díru, aby se vydal na páru. Víko chrání před stříkáním a tukovými zásahy na stěnách mikrovlnné trouby. Zařízení tedy zůstane čisté mnohem déle.
See also  Mikrovlnná deska pro mikrovlnnou troubu, než je vyměnit

Nyní je jasné, která jídla lze použít v mikrovlnné troubě a která nemohou. Se správným výběrem jídel pro mikrovlny to může trvat mnoho let. To je dobré jak pro technologii, tak pro jídlo.

Proto před zahájením používání nádobí v elektrickém zařízení zkontrolujte dostupnost značení a ujistěte se, že je vhodné pro vaření.

Nyní můžete začít připravovat různá jídla a potěšit své blízké.

jaké, vložit, mikrovlnné, trouby

Tipy péče

Mikrovlnná trouba, zejména pokud se často používá, hromadí různé kontaminanty. Čištění pokročilých domácích spotřebičů se mění v problém. Nesprávné akce během čištění mohou způsobit rozpis sporáku a nádobí. Správní období doporučené výrobci za předpokladu, že každodenní provoz je dvakrát týdně.

Při čištění je nepřijatelné dostat vodu dovnitř. Pro čištění zásobníku a povrchů se doporučuje několik skladeb.

 • Ve 100 ml vody rozpusťte stejné množství stolního octa. Doporučuje se nainstalovat misku s roztokem v mikrovlnné troubě a povolit zařízení asi 3 minuty. Síla by měla být, jak je to možné. S koncem času můžete otevřít dveře a vidět: tlusté skvrny nezměnily. V případě potřeby můžete zahájit další tři.minutové cyklus.
 • Voda v množství 100 ml může být smíchána s polévkovou lžící jedlé sody. V tomto řešení musí být mikrovlnná trouba spuštěna po dobu 10 minut. Po čase zůstává pouze otřes vnitřního povrchu měkkou hadrem. Mikrovlnná trouba jiskří z řešení sody jako nový.

Další recept zahrnuje použití mýdla. Musí být naladěno na struhadlo, smíchat s vodou, poté, co dosáhl tvorby pěny. Výsledný nástroj může být ošetřen sporákem dovnitř a ven a ponechat ji asi půl hodiny. Po čase lze roztok odstranit měkkým hadříkem.

Kychát můžete důkladně otřete citronovou šťávou vymačkanou z jedné poloviny ovoce. V tomto případě může být druhá polovina vložena dovnitř a zapnout mikrovlnnou troubu pro vytápění asi pět minut. Mikrovlnná trouba bude muset otřete jen houbou.

Grilovací mřížka může být vyčištěna směsí kávy a obyčejné soli. Proporce lze přijímat ve stejných částech, roztok zbývající na povrchu je pak jednoduše vyčištěn hadrem.

Všechny akce se doporučují ihned po vaření, je velmi obtížné vyrovnat se se sušeným tukem. Zvláště pokud nevyčistíte gril včas nebo grilování.

Různé vůně zbývající po rozmrazování nebo vaření, zejména aromatických pokrmů, jsou velmi obtížné. K očištění to bude vyžadovat směs citronové kůry a zubní pasty. Proporce by měly být přibližně stejné a výsledné řešení je zpracováno vše uvnitř mikrovlnné trouby. Musíte to jen chvíli nechat a pak vše otřete vlhkým hadříkem. Citron a vanilka pomohou zbavit se pachů uvnitř mikrovlnné trouby. Složky musí být smíchány s vodou a výsledný roztok se zahřívá po dobu pěti minut.

O tom, jak vybrat talíř pro mikrovlnnou troubu, sledujte v dalším videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS