Jaké hrnce jsou lepší pro plynový sporák

HEAT odolné skleněné pánve s víkem pro plynový sporák

Skleněné nádobí vpadlo do použití XIX století, když německý vědec Schott vynalezl borosilikátové žáruvzdorné sklo. Hrnce z ní produkují mnoho společností. O vlastnostech použití skleněných kontejnerů v kuchyni by měly být informovány podrobně.

Skleněné pánve nyní produkují mnoho společností.

Co je to pánev a co je její cíl v kuchyni

Kuchyňské pánve jsou docela hluboké produkty pro výrobky vaření. Trh představuje mnoho modelů z různých materiálů s různými personálními, zbarvení a funkčním určením.

Co přesně si vybrat, Kupující rozhodne. Hlavní věcí je, že produkt odpovídá typu varného panelu a průměr hořáku.

Průměr spodní části pánve se musí shodovat s rozměrem hořáku.

Jaký je rozdíl v pánvích ve formě a jmenování

Normální

PAN. klasické nádobí pro vaření nádobí se dvěma malými rukojetí z tepelně odolného materiálu (kov, plast nebo dřevo).

Kbelík je malá pánev s dlouhou rukojetí z tepelně odolného materiálu, vhodné pro vaření omáček, tekuté kaši, nápojů z bobulí a sušených ovoce.

jaké, hrnce, jsou, lepší

Sawsean. střední tvar mezi pánev a pánev. Také vybaven dlouhou rukojetí. Vypadá to jako pánev s vysokými sidelights a provádí několik funkcí najednou: můžete vařit v krajině, dušené a smažit. Vysoké strany kostry vám umožňují udržovat kapalinu v misce do konce: nemůže se odpařit, jak by se odpaří v konvenční pánvi.

Bowler je nejstarší tvar hrnce, která se používá pro vaření na otevřeném ohni. Lehká a pohodlná v přenášení másle nejčastěji získávají pro turistickou turistiku, aby připravili jídlo na ohni.

Kazan. pánev s tlustým dnem a stěnami, které padly do Ruska a Evropy ze Střední Asie. Hlavní misky pro Kazan. Pilaf, ale zítra můžete zítra jakékoli dlouhodobé kuchyně. Faktem je, že husté stěny Kazan nedávají potraviny spalovat. Mínus taková pánev je pouze jedna. jeho hmotnost.

Specializovaný

Parník (nanovarka). pánev, skládající se ze 2 dílů: vodní nádrže zdola a mřížky pro výrobky shora. V takové pánvi není jídlo vařené, ale připravuje se na hořet-hot pár, který vám umožní ušetřit své užitečné vlastnosti.

Dvojitá spodní pánev Určená pro vaření kaše. Mezi stěnami, vnějším a vnitřním dnem je prostor, ve kterém je voda nalita. V důsledku toho se jídlo připravuje na úkor ohřevu na ohni, ale na úkor vroucí vody, která se vyhýbá spalování.

Balíček pro těstoviny. Ve skutečnosti se jedná o sadu dvou tanků, kde vnější je obvyklá pánev, a ve spodním a stěnách vnitřního, mnoho malých otvorů. Vnitřní je vložen do vnějšího, pak těstoviny se vaří jako obvykle, a jak si přečetli pánve s otvory, jednoduše odstraňte a držte pár vteřin, takže se vroucí voda podařilo vypustit. V takovém misce můžete také vařit zeleninu a mnohem více.

See also  Čip na indukčním sporáku než uzavření

Typy pánve

Ukazuje se, že různé modely mají zcela odlišný funkční účel. Výběr hrnce, musíte navigovat hlavní věc. účelem jeho použití.

Nemusí nutně koupit hrnce všech velikostí. Začněte lépe se třemi až čtyřmi položkami, které často používáte. Ti, kdo připravuje jednoduché pokrmy každý den nebo vůbec, je zřídka vhodný pro sporák, dostatečná základní sada jídel: střední pánev 3-5 l, kbelík 2 l, průměr pánve 28 cm a schill.Základní sada je dostačující na přípravu většiny jídel: Cook těstoviny, rýže nebo brambory, smažit maso nebo ryby, vařit omáčku nebo dušené zeleniny. Zbytek pokrmů lze zakoupit podle potřeby.

Velká hrnec. Na takové zahrnují nádobí s kapacitou nejméně 5 litrů. Může být použit pro přípravu polévek a kompotů. Tato pánev pro velkou rodinu! A také pro případy, kdy potřebujete vařit polévku s malým okrajem.

Šéfkuchaři milují litinové hrnce Staub

Střední velikosti Pan. To může zahrnovat pokrmy od 3 do 5 litrů. Univerzální velikost umožňuje použít ji jako za účelem přípravy polévek a rychle a bez zbytečných problémů. Předpokládá se, že takový hrnec by měl být v každé rodině.

Naběračka. Na rozdíl od hrnce mají kbelíky jednu rovnou dlouhou rukojeť místo dvou malých půlkruhů. Kromě toho objem lopatů zřídka přesahuje 0,5-2 litrů, takže slouží pro jiné účely. Především pro přípravu malého množství potravin. například kaše, omáčku nebo topení mléka. Kbelíky jsou často prodávány bez víka, t. na. V podstatě používané pro potraviny, které potřebujete k neustálému míchání. Někteří mají výtok, že obsah je snadnější přetečení.

Kazan. Takový typ jídel zahrnuje tlusté hrnce. Jejich hlavní výhodou je, že jsou dokonale drží teplo, díky kterému proces tvorby kaše, polštáře, dušeného masa a zeleniny usnadňuje. Současně jsou vitamíny v Kazanu zachovány maximálně.

Pila. To je něco znamená mezi pánev a pánev. Stěny zde jsou vysoké a vlhkost se vypařuje pomaleji, není suchou potravu. Perfektní nádobí pro lakování, hašení a průchodu.

Výrobci

Podle důvěry známého výrobce jídel Zwilling J.A. Henckels, přišli s perfektním dnem pro pánev. Jedná se o patentovanou technologii Sigmabond.

Spodní řádek je, že vložení (kapsle) je vyrobena ze speciální oceli 1.4520, který má magnetické vlastnosti. Tobolka má obdélníkový tvar, takže teplo stoupá k okraji pánve s téměř bezeztrátem. Uvnitř hliníkové vložky 99,5% (POS 2), který eliminuje vzduchovou prázdnotu a přispívá k jednotnému rozložení tepla. A rámování všeho je tzv. “Medical”, vysoce kvalitní nerezová ocel 18/10. Obrázky označují poměr chromu a niklu.

See also  Co je lepší pro myčku nádobí Bosch nebo electrolux

Specifičnost patentované technologie je, že vysoce přesné lisy tlačí dno v chladném stavu než rovnoměrná tloušťka dna a dosahuje absence vzduchové prázdnoty. Malý ohyb dna přispívá k optimálnímu kontaktu s povrchem desky a rychlým rozložením tepla. Přímý venkovní roh dole pánve a zaoblené vnitřní záruky (podle ujištění výrobce), který v takové pánvi není nikdy bojovat. Hladký přechod ze dna do tělesa kastrolů usnadňuje mytí.

Dno, vyrobené podle standardní technologie, se vyznačuje tím, že je lisován ve vyhřívaném stavu, s hliníkem M menší než 99%. To vede k tomu, že spodní tloušťka ve středu je menší než na okrajích, a objeví se vzduchové kapsy. To přispívá k nerovnoměrnému rozložení tepla a v důsledku toho spálené potraviny.

Další slavný hráč na našem trhu. španělská společnost Lacor. Dříve se společnost zabývala výrobou profesionálních jídel, a nyní se ve svém sortimentu objevil nádobí. S použitím bohatých 60 let zkušeností vyvinuly svou verzi dna. Díky trojitým spodním a těžkým víčům můžete vařit v této nádobí bez vody as minimálním množstvím oleje. Unikátní design sendviče (tři vrstvy z nerezové oceli a hliníku) poskytuje nejrychlejší a nejznámější vytápění, což je zvláště důležité při hašení a vaření tekutých nádobí.

Na trhu s litými hliníkovým hrncem je německá společnost Woll přidělena. Každá pánev se nalije ručně z vysoce kvalitní hliníkové slitiny při teplotě asi 750 ° C. Nebudu říkat o ručním odmítnutí a t.D. Vzhledem k zvláště pevně odlévané termomu s tloušťkou 10 mm má trup pánve vysokou absorpci tepla a optimální tepelnou vodivost. Tepelná deformace je nemožná ani při velmi vysokých teplotách. Pro spotřebitelské vlastnosti jsou tato jídla nejvíce blízko výrobků litiny.

A teď trochu o marketingových trikách. Vážený Vizer vydal sérii Veličenstevního hrnce s takzvaným “měděným” dnem. Naši běloruské kolegové provedli zkoumání těchto hrnců. Výsledek. kvalitní pokrmy, je v souladu s GOST 27002-86. Ale! Způsobil otázku správnost použití na obalu výrazu “měděné dno”. Ve skutečnosti je nátěrová deska mědi ve spodní části pánve spíše, konstrukčním prvkem a nedává nádobí žádné výhody. A zbytek nádobí je vyroben na poměrně dobré úrovni.

Velikosti a objemu

Velikost hrnce hraje poslední roli při výběru. Dnes výrobci nabízejí výběr jídel z těchto kategorií:

Velikost pánve je určena počtem rodinných příslušníků.

Speciální popularita patří k hrnci s objemem až tří litrů. Používají se pro každodenní vaření masa, ptáky, zeleninu. Kapacita 3-4 litrů je nejčastěji používána pro přípravu přílohy, první jídla. Pokud se rodina skládá z velkého počtu lidí, doporučuje se zvážit potřebám s kapacitou od 5 do 6 litrů.

Standardní průměr se měří vnějšími hranami. Ve většině případů je preferována preference hrnců o velikosti 10-30 centimetrů.

V závislosti na typu desky

První otázka, kterou se lidé při výběru těchto výrobků ptají, je možné se připravit na keramickou desku v keramických jídlech? Odpověď je ano, můžete, ale pečlivě. Taková jídla jsou vybrána, opíraje se o sporák. Ne každá pánev se nechá aplikovat na plynový sporák, stejně jako zahřáté potraviny v mikrovlnné nebo elektrické peci. Ale tyto hrnce jsou skvělé pro vaření lahodných pokrmů v troubě.

See also  Jaké trubky k použití pro teplou vodní podlahu

Při vaření se nebezpečné látky nerozlišují nebezpečným zdravím.

Plynová kamna

Některé keramické výrobky jsou zakázány používat pro vaření na plynových kamenech, v důsledku možného nepřítomnosti nerovnoměrného zahřátí, v důsledku toho může prasknout hrnec.

Chcete-li použít tato jídla na plynové burkery, měli byste si koupit plamen dělič, díky jemu, nádobí budou velmi horké, s výjimkou rizika praskání.

Protože ochranný povlak se aplikuje na několik vrstev, je významně sníženo riziko škrábanců.

Navzdory skutečnosti, že keramika s otevřeným ohněm se nedoporučuje, proudové výrobci vyrobili brambory s tlustým dnem, zvýšené aditivy, mohou být použity na plynové kampu.

Elektrický sporák

Pro elektrické kamny a skleněné keramické hořáky výrobci dělali speciální pánve. Mají hladké dno, protože je dosaženo maximálního přizpůsobení povrchu na vaření.

V takových kuchyňských nádobách se můžete připravit s minimálním množstvím rostlinného oleje.

V praxi se však ukázalo, že použití keramického hrnce na takové desky vede k velké spotřebě elektřiny. Vaření je pomalejší, nádobí ztrácejí šťavnatost a chuť. Existuje riziko přehřátí hran produktu a poruch elektrického sporáku.

Jak vařit ve skleněných nádobí.

Pro každou odrůdu vína by měly být použity různé sklenice na víno. Je nutné, aby lépe odhalil chuť a vůni nápoje. Profesionální sommelier vědí, že sklenice na víno mohou být různé formy a.

Kuchyňské nádobí je povinen provést svou hlavní funkci. být užitečný při vaření lahodné pokrmy. Jídlo by neměly ztratit základní vlastnosti při použití bezpečných nádobí pro lidské zdraví.

Co takové keramické nádobí jsou chybným názorem, že nádobí s keramickým povlakem jsou analogem nádobí z ohně s dalšími technickými funkcemi. To není pravda. Keramický povlak v žádném případě.

Každá hosteska musí mít dostatek nádobí pro přípravu různých jídel. Ale v jaké pánvi je lepší k smaření palačinky? Na speciální pánvi, určené pro smažení palačinek, výrobků.

Malé a elegantní brýle likérů jsou nejlepším způsobem, jak jemně vštípit známé a přátele kultura spotřeby silných alkoholických nápojů. Ve srovnání s tradičními brýlemi a brýlemi.

jaké, hrnce, jsou, lepší

Kůže litiny se začala užívat před více než sto lety a stále má své fanoušky. Skovorod Každý je dobrý: Je vhodné použít, není spalování a hranolky dobře, ale mnoho, nákup.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS