Jaké palivové dříví utopí krb se sklem

Jaké palivové dříví je lepší pro litinovou pec ? Jak utopit krb ?

Krb nebo sporák je nejen prvky krásného dekoru, široce používané v moderních interiérech, ale především spolehlivým zdrojem tepla vylučovaného v pálení dřeva. Výběr paliva pro ohniště krbu nebo dřevěné pece ovlivňuje nejen účinnost topného zařízení, stejně jako jeho vzhled, životnost a přenos tepla. Proto by se měla přistupovat k otázce výběru paliva pro sporák nebo krb. Pokusíme se vám podrobně sdělit, které typy paliva mohou být utopeny sporákem nebo krbem a co je lepší odmítnout použít.

Než utopit krb, sporák ?

Skutečný klasický krb samozřejmě není spojen s ničím kromě palivového dříví. Moderní životní podmínky však provádějí jejich úpravy a kromě estetické krásy živého plamene vyžaduje spotřebitel také, že při spalování paliva se uvolní maximální množství tepla a doba provozu pece z jednoho položení Palivové dříví bylo co nejdéle. To vše vedlo ke skutečnosti, že pro krby a pece prodlouženého spalování začali výrobci vyrábět palivové dříví. lisované palivo, připomínající pelety ve struktuře, ale mají více rozměrů. Odtud vyvstává otázka: „Je možné zahřát pečení dřeva briketami ?”. Lisované protokoly, Eurodrov, Brikettes. Celé toto jméno jednoho typu paliva vyrobeného z drceného dřeva různých plemen, uhlí, toa a rozlišování dobrým přenosem tepla a dlouhou dobou spalování. Opa kamen nebo krbu s Eurodrovy však má několik funkcí. Zvažte je více podrobností: Ostatní brikety, dobře se vzplanout a podporovat stabilní pálení po dobu 8 hodin s úplným položením krbu. Bude nutné rozsvítit brikety na večírcích, nejprve musíte zapálit malé množství palivového dříví, abyste dobře dali lisované protokoly, a poté přidat novou dávku briket. Doba spalování Eurodrov z TOA dosahuje 6 hodin. Při spalování jakéhokoli druhu briket, ať už se jedná o palivové brikety nebo dřevěné brikety, vyniká téměř o 30-50% více než u palivového dříví s konvenčním palivovým dříví, zatímco doba spalování je delší, téměř dvakrát dvakrát, téměř dvakrát. Kvůli tomu je dosaženo takového dlouhého doba pálení ? Porovnání briket pro spalování a palivové dříví musíte pochopit princip procesu výroby lisovaného paliva. Během zpracování je vlhkost zcela odstraněna z rozdrcených počátečních surovin (specifická vlhkost nepřesahuje 11%). Poté jsou malé částice lisovány tak, aby mezi nimi nebyly žádné dutiny, které poskytují vysokou hustotu briket a zaručuje jednotné spalování bez jisker, s minimálním potopením, což je důležité pro otevřené krby. Při procesu výroby jsou také odstraněny interspintingové rozptýlení, proto mohou být PEI a krby utopeny briketami i z jehličnatého dřeva. Stojí za to zvážit, že přenos tepla lisovaného paliva z jehličnatého dřeva, méně než analogy tvrdého lesa. Nicméně v případě, jak utopit krb, skutečné palivové dříví nebo brikety, vezměte v úvahu, že charakteristická vůně hořícího dřeva a klidného praskání je možná pouze při pálení nasekaného palivového dříví.

Jaké palivové dříví použije pro krb ?

Nejlepší palivové dříví s vysokou účinností a největší tepelnou kapacitou je sklizeno z pevného dřeva. Optimálně vhodné pro Firebox krbů IIL z buku a dubu můžete použít acacia, osika nebo jakýkoli ovocný strom. Buk a dub. jsou oprávněně považovány za „elitní palivové dříví“. Data plemen hoří hladce a jasně a potěší oko. Během spalování je příjemná a dokonce i trhlina. Zarezervujte palivové dříví při přenosu tepla, nemá prakticky žádné stejné. Podobné charakteristiky se rozlišují dubovým palivovým dřívím. Palivové dříví od dubového popálení po dlouhou dobu, prakticky nerozlišuje kouř a nepařkujte. Jediné mínus údajů o druhu dřeva pro točení krbu nebo pece. Jejich vysoké náklady.

Výhodou ovocného dřeva je jedinečná vůně vstupující do místnosti během pálení. Se dřevem ovocných stromů, jako Yalonia, hruška, švestka, je obvyklé zahřívat obývací pokoje. V průběhu času se v místnosti objevuje stálá vůně dřeva s neustálým používáním „ovocného dříví“.

ALDER a ASPEN palivové dříví, mají skutečně jedinečnou funkci. Když jsou spáleny, není vytvořen ani kouř ani saze. Navíc oheň vytvořil během pálení olše hořící saze uvnitř komína, což pomáhá čistit vnitřní povrch komína a následné usazování sazí. S neustálým používáním pece nebo krbu se doporučuje nejméně jednou za několik týdnů, uzdravte je olší nebo osika, aby se zabránilo znečištění komína. Nezapomeňte, většina požárů se vyskytuje přesně kvůli nadměrné formaci sazí uvnitř komína !

Navzdory rozmanitosti dřeva jsou listnaté horniny nejoblíbenější a vyhledávanější.po palivu. Je nejpraktičtější zahřívat sporák nebo krb hazely, akátem, třešničkou, břízou, javorem. Vzhledem k jednoduchému a levnému sklizni surovin, relativně levných nákladů na samotné dřevo jsou tato plemena dřeva nejpřijatelnější pro pece, krby dřeva a kotle. Všechny tyto palivové dříví jsou dobře vyslovené. Acacia se vyznačuje nejsilnějším teplem vycházejícím z uhlí. Palivové dříví z břízy, dokonce i syrové pálení dobře, ale zároveň je nutné sledovat konstantní příliv čerstvého vzduchu a vlastnosti tahu, protože nedostatek kyslíku při spalování břízového palivového dříví vede k tvorbě břízového dehtu dehtu ve velkém množství, které přispívá k rychlému znečištění komory pece a skleněného povrchu.

jaké, palivové, dříví, utopí, sklem

Méně vhodné pro palivové dříví. Toto je topol a linden. Palivové dříví má malou hustotu, rychle hoří, zatímco uvolňování tepla je minimální.

See also  Jaké trubky k použití pro teplou vodní podlahu

Bez ohledu na rozmanitost dřeva jsou potřebné požadavky předkládány veškerém palivovém dříví: měly by být suché a ne shnilé.

Než nemůžete utopit krb ?

Po celou dobu provozu krbu, jeho trvanlivost a vzhled krbu krbu se sklem, významně ovlivňuje. Vybraný typ palivového dříví. Kromě doporučených typů výše popsaných dřeva existují druhy paliva, které se přísně nedoporučuje spálit v krbu nebo dřevěné peci. Toto je palivové dříví. Jehličnatý dřevo není husté, uvnitř jsou dutiny naplněné dehtovými sedimenty. Když dojde k oheň další kapsy rezistence látky, dochází k „mikrorovům“, které se vyvolají “. Proto při pálení palivového dříví ze smrku nebo borovic z krbu vyskočí jiskry a uhlíky. Kromě toho z Mala hoří s uvolněním velkého množství sazí, které se usadí na stěnách pecí a znečišťuje pozorovací sklo. Nestojí za to utopit krb s palivovým dřevem z borovice, z ještě jednoho důvodu. Při pálení smrku nebo borovic v extrahovaných kouřových plynech je kromě pryskyřice velké množství sazí, které mají mastnou strukturu. SOOT se usadí na vnitřním povrchu potrubí, což vede k postupnému růstu husté vrstvy na vnitřní dutině komína potrubí. Pod vlivem teploty je pryskyřičná vrstva zhutněná a ztvrdne, což téměř znemožňuje jeho odstranění. Nastává tedy počáteční část komína, která následně negativně ovlivňuje touhu. Hlavním nebezpečím je však to, že spontánní spalování sazí uvnitř komína je velmi často pozorováno, schopné uvést nejen trubku do nepoužitelné, ale stát se příčinou ohně. Nedoporučuje se utopit krb a péct se syrovým dřevem. Mokré dřevo. Zdroj sazí, kouře a sazí usazujících se na stěnách komína. To vše snižuje životnost samotného zaměření a systému odstraňování kouře obecně.

7 známky dobrého palivového dříví pro krb, které si musíte pamatovat při nákupu:

Experimentovali jsme s různými druhy dřeva, ale palivové dříví bylo a zůstalo nejvhodnější pro krb. Za prvé, je to bříza, dub, olše a osika. Proto prodáváme pouze tato plemena. Jejich hlavní výhodou je, že dávají teplo bez sazí, jisker a tresky. Například palivové dříví Osin se používá konkrétně k čištění komína. Palivové dříví voní příjemně, ale vzhledem k přítomnosti velkého množství pryskyřice zanechávají hodně sazí. A pokud máte krb se skleněnými dveřmi, při použití jehličnatého dříví rychle zčervená.

Pro krb je lepší koupit dřevo dřevěného dřeva.

Birchové palivové dříví

Dřevo porodní asistentky. 550–740 kg/m 3. a popel je od 2,43 do 0,52%. Birch Wood je jedním z vůdců v množství uvolněného tepla, ale pokud je touha špatná, pak bude hodně kouře, dehet bude uvolněn, který se usadí na stěnách komína. Bříza břízy není vhodná pro pyrolýzy kotle. Ale kůra a paprsek z tohoto plemene dřeva jsou považovány za nejlepší volbu pro zapalování.

Otázka: Jak si vybrat palivové dříví pro krb

Vyhlaďte sklenici v ohni s krbem? Oheň v krbu je špatně rozšířený? Ve většině případů není na vině krb, ale palivové dříví. I když protokoly „vypadají suché“, mohou být zdrojem problémů. Které z nich a jak se jim vyhnout. vysvětlím v tomto článku. O B Autor: Margarita Kleptsova. odborník na dřevěné kamna a krby. Ve svém portfoliu (od roku 2004). 258 krbů „od Idea do Live Fire“ v soukromých domech a 7 dalších ve veřejných projektech.

Jaký je problematický požár. Toto je složitý inženýrský design. Kvalita tovární pece je stanovena výrobcem, ale záleží na jiných faktorech (instalace a provoz).

Výrobce to stanovil: rychle vzplanul palivové dříví; Plamen v peci je vysoký a krásný; Palivové dříví pomalu hoří a dává místnosti pohodlné teplo; Na konci spalování (i následujícího dne) místnost voní lahodně s právě spáleným palivem.

Když se při provozu krbu něco děje, výrobce pece je často obviněn z. Zpravidla však příčina problémů spočívá v designu, ale v provozu krbu. A nejčastěji. v neimpérním palivovém dříví. S neustálým používáním může špatná kvalitní palivová dříví dokonce vést k poškození ohně krbu.

 • Palivové dříví nespalují. syrové nebo příliš pryskyřičné dřevo.
 • Oheň se špatně vzplane, plamen rychle zhasne. palivové dříví je neobsazeno nebo příliš mokré.
 • Příliš nízký plamen. čerstvě nasekané nebo syrové dřevo.
 • Oheň jde ven, postel není vytvořena z uhlí. nevhodné palivové dříví nebo příliš dehty dřeva.
 • Kondenzát se tvoří na vnitřních površích pece. nevhodné palivové dříví nebo čerstvě nasekané, příliš syrové dřevo; Pomalé spalování mokrého dříví se zavřenými dveřmi.
 • Krb se nehřítí. čerstvě nasekané nebo příliš syrové dřevo, nízko kvalitní palivové dříví.
 • Palivové dříví rychle spálilo (méně než hodinu). syrové palivové dříví. Strom s vysokou vlhkostí se nejenže nehřívá (navzdory silnému žlutému plameni), ale také rychle vyhoří. Pokud spálíte mokré dříví, ztratí se nejméně 20% energie a zvyšuje se spotřeba paliva (jeho spotřeba).
 • Sklo je rychle znečištěno. používá se syrové nebo nevhodné palivové dříví. Pokud do pece vstoupí surový jehličnatý, může se vroucí pryskyřice, kterou během spalování zahodí, přilepit se ke dveřím dveří. Takové znečištění je velmi obtížné umýt.
 • Vonící místnost voní z mokrých sazí (jako po konflagraci). Používá se syrové palivové dříví. Vůně je signál, že komín je ucpaný výtvory a vklady saze. Obě látky jsou snadno zapáleny. Musíte vyčistit komín a přestat používat syrové palivové dříví, protože v komínu může dojít k oheň.

Na

To, co nemusí být tak s palivovým dříví, takže všechny fyzické procesy spalování a spalování jsou správně prováděny, krb je příjemný s teplým a krásným plamenem a vzduch poblíž domu zůstal čistý, obsah vlhkosti ve dřevě by měl být 15. 20%. Takové palivové dříví je považováno za suché a vhodné pro absolutně všechny krby a pece.

Při sušení doma palivové dříví dosáhne požadovaného (optimálního) indikátoru vlhkosti v různých časech. Minimální doba sušení palivového dříví závisí na měsíci jejich položení v protokolech. Teplejší na dvoře. čím rychleji vyschnou.

Bohužel, je obvyklé koupit palivové dříví v Rusku blíže k vytápěcí sezóně v srpnu-říjnu nebo dokonce v předvečer nového roku (pokud majitelé nežijí v zemi po celý rok, ale plánují pouze „oslavit„ oslavovat prázdniny”).

Stulíme se stolem: lhůta pro sušení palivového dříví zakoupeného v srpnu je od 300 dnů, v říjnu. 270. Jinými slovy, na začátku období vytápění je jejich vlhkost příliš vysoká. 50. 60%. Zapálení takového palivového dříví bude obtížné, protože k odpařování obsažené vody vyžadují více energie. Odpařování dřeva zase povede ke snížení teploty v peci a kondenzaci vody v peci a komínu. Výsledkem je kontaminace pece, skla a komína; Existuje nebezpečí ohně kamen, kvalita vzduchu poblíž domu se zhoršuje.

Důležité: Kouř během spalování palivového dříví obsahuje většinu oxidu a vody uhličitého, jakož i měnící se množství mikročástic, oxidu uhelnatého, uhlovodíků a dalších sloučenin škodlivých pro zdraví. Emise vznikají při spalování syrového dříví, plastu, trosek a také s příliš velkým nebo příliš malým přívodem vzduchu do pece Otázka: Jak přivést vzduch na krb

Skutečnost: Mikročástice ve formě suspenzí mohou být ve vzduchu poblíž domu několik dní a všechny tyto dny je vdechujeme. Tyto škodlivé sloučeniny způsobují exacerbaci plicních a srdečních chorob a vzduch s nimi je „bez chuti“ “.

Когда температура сгорано довольно ыыока (500. 700 ° C), а а п подача возооооtnaшов ы— гооооtnaшоооtnaшоооtnaшоооtnaшоооtnaшоооtna г ы— ы— ы— ы— ы г— ы г г г г г г г г г г г г г г г г д д д д д д д д д д д д д д д д д д. Většina kouře, který je tvořen správným pálením, sestává z neškodné vodní páry. Takový kouř není prakticky viditelný z komína a samotná trubka zůstává čistá, aniž by se rozrušila černým nájezdem na saze.

Kdy si koupit palivové dříví, abyste se dostali do perfektně sušeného (a levného) palivového dříví na zimu, je koupit je v březnu nebo dubnu. Při položení palivového dříví v dubnu Polelnik vyschnou za 120 dní (!) a bude připraven k použití na začátku období vytápění.

Červencové palivové dříví však zaschne za 310 dní a bude připraveno pouze na příští zimu.

Další možností je nákup palivového dříví, které byly sušeny ve speciální komoře na obsah vlhkosti 10%. Je pravda, že cena takového paliva je mnohokrát vyšší než u čerstvě řezaného palivového dříví, takže možnost je vhodná pouze pro ty, kteří jsou krb velmi zřídka.

Jaká je nejlepší věc, která vysuší palivové dříví pro sušení palivového dříví. na ulici pod sluncem s přirozeným větráním a dolní kulatiny by neměly ležet na zemi. Je rozumné mít dodávku palivového dříví pro několik pecí uvnitř domu: takové protokoly navíc přidají a proces zapalování krbu bude co nejjednodušší.

Na

Otevřené dříví

Provoz otevřených krbů činí speciální požadavky na palivo. V tomto případě by tedy mělo mít palivové dříví nízkou míru spalování a nemělo by to vyvolat, a také zdůraznit nepříjemný zápach. Jehličící skály jsou okamžitě vyloučeny. jednoduše tyto požadavky nesplňují.

Pokud mluvíme o vhodných možnostech, bude jejich seznam vypadat následovně:

 • Dub. Nejlepší volba pro krby s otevřeným ohništěm. Dubové ohně po dlouhou dobu vyhoří a dávají hmotu tepla. Ve složení dubového dřeva existují éterické oleje, které se uvolňují a naplňují místnost příjemnou vůní. Pokud používáte palivové dříví bez kůry, stěží jiskří. Hlavní nevýhodou této možnosti jsou vysoké náklady.
 • Olše. Tradiční ruské palivo, které se používá pro otevřené pece z velmi starověku. Olkhovaya palivové dříví uvolňuje minimálně kouř a má pevnou tepelnou kapacitu. Kromě toho je takové palivové dříví samo o sobě docela atraktivní. mohou být jednoduše vloženy do protokolů a již interiér zlepší.
 • Bříza. Bříza palivové dříví pro krb během pálení téměř nezvolí oxid uhelnatý a kouř kromě dobré vůně má dezinfekční vlastnosti. Výraznou rysem břízového dřeva je schopnost používat i se značným obsahem vlhkosti. Hlavní nevýhodou je uvolnění velkého množství sazí, proto při použití takového palivového dříví bude komín čistit mnohem častěji než obvykle.
 • Osika. Protokoly OSIN si zaslouží pozornost pro jednu velmi důležitou kvalitu. při jejich používání je trubka komína očištěna od sazí. Tato kvalita vám umožní výrazně zjednodušit údržbu designu komína. stačí pouze jednou za pár měsíců na zahřátí krbu pomocí Aspen palivového dříví. Hlavní nevýhodou takového dříví je příliš nízká tepelná kapacita, která jim neumožňuje neustále se utopit.
jaké, palivové, dříví, utopí, sklem
 • Cherry, Apple Tree a Juniper. Palivové dříví těchto hornin je optimálně vhodné pro otevřené krby kvůli dobré vůni a minimální jiskře. Kromě toho lze takové palivové dříví použít nejen nezávisle, ale také jako příjemný doplněk pro hlavní palivo. Dřešák pro krb může být vyroben vlastními rukama, což vám umožní nejen přidat palivové dříví, ale také ozdobit místnost originálním designem.

Čím lépe utopit uzavřený krb

Krb s uzavřeným ohněm je charakterizován speciálními dveřmi z tepelného skla, takže při výběru toho, co je dřevo utopit krb, by se měla brát v úvahu tvorba dítěte a sazí. Například jehličnaté dřevo obsahuje mnoho pryskyřic, které při spalování vylučují zvýšené saze usazující se na sklenici. K vytvoření škrábanců na povrchu přispívá neustálé čištění a saze se nahromaděné v komínu mohou rozsvítit.

Při výběru, které palivové dříví je vhodnější pro pece, se doporučuje zvážit účel krbu. Pokud není vyžadován vysoký přenos tepla, použijte palivové dříví, vrbu, které jsou jasně hořící, ale prakticky nevylučují teplo.

Nejlepší palivové dříví se považuje. Doba sušení. alespoň rok. Obsah vlhkosti dřeva až 20% je považován za optimální.

Alternativou k použití dřeva je Evrodrov, vyrobená lisováním zbytků surovin při výrobě nábytku. Dřevěné štěpky, piliny, prach jsou lisovány v protokolech nebo briketách. Liší se pomalým pálením se zvýšeným přenosem tepla, ideální pro uzavřené krby.

Pro světlé brikety se musíte nejprve zaměřit na palivové dříví s palivovým dříví a v teplu se doporučuje házet lisované protokoly. Které palivové dříví je lepší použít, rozhodněte se na základě nákladů na produkt a možností jeho doručení.

Plnění jednoduchých požadavků, jak utopit krb, člověk dostává estetické potěšení, sleduje plamenovou hru, dýchá v příjemné vůni hořícího dřeva.

Jak jsou protokoly ukládány

Aby bylo zajištěno spolehlivé skladování palivového dříví, musí být správně uloženy. Teplo v domě závisí na tom v budoucnu. Místo skladování je pokryto deštěm a sněhem na protokolech. Palivové polotovary a přímé sluneční světlo není nutné.

Poté, co jsou pole ukradena a odcizena, jsou ponechány na objem na místě, které je dobře větrané a kde slunce proniká.

Pokud bylo dřevo sklizeno v zimě, pila se provádí na jaře, takže v létě je čas na sušení a větrání. Ale v Woodwood of the Logs musíte přidat pouze do konce léta nebo s nástupem podzimu. Pokud není pro palivové dříví poskytnuto samostatné baldachýn, pod logem se vyrábí základna mřížových stromů nebo dokonce kmenů stromů se středním tloušťkou.

jaké, palivové, dříví, utopí, sklem

První řada protokolů je složena tak, aby udržovaly své konce na mřížích a jsou mírně zvednuty nad zemí. Každý další řádek je položen v mírném úhlu do předchozího řádku. K posílení protokolů budete také potřebovat vertikální podpěry.

Extrémní vertikální řady létání jsou střídavě složeny podél a napříč.

Pokud neexistuje žádný baldachýn, musíte postavit jakýkoli úkryt před sluncem a deštěm. Může to být železo nebo břidlice. Někdy používají dobře kvalitní celofánový film, který vydrží změny větru a teploty.

Velmi pohodlný způsob pro dlouhodobé skladování palivového dříví je nainstalovat protokoly do hromádek.

Vlastnosti dřeva paliva

Pomocí ukazatelů specifické hmotnosti si můžete vybrat nejlepší palivové dříví pro vytápění. Zde je nejlepší variantou. Za cenu je to nejdražší produkt. Ale podle množství uvolněného tepla má výhoda dub. Jeden metr krychlový. Bříza odpovídá 1,5 metrů krychlových. Aspen nebo 0,75 metrů krychlových. dub. Nemá smysl zastavit dub, protože je to vzácný a cenný materiál, který je líto, že se utopí v peci.

Ne všechny typy palivového dříví jsou vhodné pro pec. Nejlepší palivové dříví pro vytápění jsou ty, které mají vysoký přenos tepla, a nejen po dlouhou dobu hoří. Neměli by moc kouřit a nechat přebytek na popel.

Pro sporák je lepší používat suché palivové dříví. Jen odříznutí domu nelze utopit. Jsou stále syrové a dávají velké množství kouře. Musí být sušeny. Správné palivo je sebevražda, která vytváří charakteristické zvonění. Je to vhodné pro vytápění.

Obrobku se provádí v zimě, když nedochází k pohybu šťáv. Můžete je vzít ve Valezhnik. V létě se sklizené protokoly po dlouhou dobu suché.

Biofamin

Ze všech existujících typů krbů jsou biofiry nejnovějším vývojem, které toto topné zařízení, pokud v peci existuje skutečný plamen, nepotřebuje žádný extrakt.

Hlavním prvkem bio.roztoku je blok z nerezové oceli, do kterého je ethanol vyplňován (obsahující speciální přísady Ethylalkohol). Při pálení bioethanol nevyvolává žádné saze nebo saze, neexistují žádné vůně, které jsou přípravky na vodu ve formě páry a oxidu uhličitého. Případ bioceminu se obvykle provádí ve stylu Haytek. Rozměry se mohou velmi lišit, od modelů stolních počítačů po úhlové, stěny nebo samostatně stojící. V případě potřeby může být blokový modul Biokmamin zabudován do existujícího portálu krbu dřeva maskováním keramickým „dřevem“ nebo kameny, aby se ujistili, že komínový kanál je zcela uzavřen, protože intenzivní pohyb vzduchu uhazí plamen v Bioamne.

Nemluvíme o tepelném výkonu biokonů. jsou určeny výhradně pro dekorativní účely. Takový krb můžete nainstalovat do jakékoli místnosti, ale musíte pod ní dát základnu nekombrestitelných materiálů s nízkou tepelnou vodivostí, t, t. na. Tělo bio.rocku se zahřeje. Neměli byste vnímat plamen v biologickém kameni jako něco bezpečného. je to skutečné, což znamená, že je schopen aplikovat popáleniny a způsobit oheň v neopatrném zacházení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS