Jakou sílu by měl mít ventilátor

Heat šlo: Pochopitelný průvodce pro výběr ventilátoru

Spotřebiče domácnosti jsou tak rozmanité, že nákup i takového nekomprepenzního zařízení, jako je ventilátor, může způsobit otázky. Který je lepší? Na co se podívat při nákupu a na čem nezáleží? Proč jeden stojí 1000 a druhý. deset nebo dokonce třicetkrát dražší?

Fanoušci OSPASS jsou ti, kteří se populárně nazývají „heřmánek“. Motor se pohybuje do pohybu lopatek, které jsou upevněny na ose a skryty pod sítí pro bezpečnostní účely. Čím výkonnější je motor, tím delší a širší jsou čepele samotné a čím vyšší je výkon ventilátoru objem vzduchu, který se může pohybovat za hodinu.

Konstrukce radiálního ventilátoru je trubka nebo válec s mnoha lopatkami, které řídí vzduch v kruhu (poloměr) uvnitř válce, a je vytlačen pod vlivem odstředivé síly. Pokud axiální ventilátor jednoduše pohybuje vzduchem, pak radiální vytvoří tlak a nasměrovaný tok. Radiální fanoušky, obvykle typ sloupce a sloupec může být buď vysoký nebo velmi malý. existují také přenosné fanoušky s úchyty.

Mystery MSF-2443

Hodnotící zařízení z Mystery otevírá hodnocení. Tento kompaktní model pomůže vytvořit pracovní prostředí v kanceláři i v nejsilnějším teplu a ochladit vzduch v jakékoli místnosti vašeho bytu. Ventilátor nezabírá mnoho místa, funguje to s minimální úrovní hluku.

Zařízení má průměrný výkon (15 W). Jeho práce je postavena na principu axiálního mechanismu. Existují dvě rychlosti přívodu vzduchu s nastavením kroku. Díky tomu může majitel pro sebe vybrat nejpohodlnější režim chlazení.

Hlavními rysy tohoto modelu jsou kompaktnost a lehká hmotnost. Proto může být ventilátor nainstalován na jakékoli malé oblasti a snadno se přesunout z místa na místo. Díky oblečení v pouzdru na oblečení může být bezpečně stanoveno na povrchu stolu.

Ventilátor je vyroben v moderním designu. Jeho pouzdro je vyrobeno z plastu v modrých a bílých barvách. Zařízení funguje z sítě.

Ve svých recenzích uživatelé zaznamenali dobrou kapacitu fanoušků, kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a rozpočtovou hodnotu. Zároveň si někteří všimli, že během práce je velmi hlučný a vytváří vibrace.

 • Levný.
 • Pěkný design.
 • Dvě rychlosti přívodu vzduchu.
 • Kompaktní a světlo.
 • Bronger pro opravu povrchu.
See also  IMAC hluk ventilátor po nahrazení HDD

Který ventilátor vybere pro domov: klady a nevýhody zařízení

Chcete.li vyřešit otázku, který fanoušek si vybrat pro použití doma, musíte znát výhody a nevýhody tohoto spotřebiče pro domácnost. A při přijímání obou minus i plusů zůstane výběr modelu pouze malý detail.

 • Přenositelnost zařízení je velmi pohodlná, protože jeho umístění lze změnit v závislosti na potřebě.
 • Kompaktnost. relativně malé celkové rozměry fanoušků vám umožňují používat je i v malých místnostech a není třeba skladovat pro skladování.
 • Snadné použití. na rozdíl od klimatizace nemusíte být specialistou. V řízení také není nic komplikovaného: několik režimů foukání a podsvícení.
 • Snadná péče. Otřete lopatky pouze z prachu a nečistot.
 • Ekonomicky z hlediska spotřeby elektřiny.
 • Relativně malá cena (záleží na počtu dalších funkcí, ale které jsou potřebné k vyřešení kupujícího).
 • Nedodržuje konstantní teplotu. Účinek chladu existuje pouze během provozu ventilátoru, když je vypnutý, vzduch zastaví „míchání“.
 • Nevychladí se. Princip provozu ventilátoru je založen na míchání toků horkého a studeného vzduchu, poskytuje příjemný pocit foukání s větrem a ne na jeho chlazení, jako v případě klimatizace.
 • Může být hlučný. Čím větší je velikost čepelí, tím hlasitější bude provoz zařízení, může rozptylovat nebo vytvořit nepohodlí. V tomto případě bude lepší rozvětvit a zakoupit tichý moderní model.

Poté, co podrobně studoval trh s opcemi nabízenými výrobci, rozhodnout, který fanoušek splňuje požadavky lépe mezi ostatními, nebude to obtížné. A zboží, které jste zakoupili, ospravedlní všechna vaše očekávání.

Další funkce

Kromě hlavních kritérií výběru můžete věnovat pozornost řadě dalších funkcí, které mohou navrhnout, jak si vybrat pohodlný a pohodlný ventilátor.

 • Dálkové ovládání (DU), které vám umožňuje ovládat ventilátor, aniž byste vstávali z jeho místa;
 • Časovač. Velmi užitečná věc, zejména pokud chcete zachránit nebo zapomenout na přírodu. Automatický časovač vypnutí zajistí, že ventilátor bude odpojen, když usnete nebo opustíte dům na dlouhou dobu. Čas odpojení nebo zapnutí lze nastavit nezávisle;
 • Ionizace vzduchu, ale ne ve všech modelech. Tato funkce vám pomůže postarat se o vaše zdraví, vaše děti. Dokonce i nejjednodušší modul dvou elektrod je schopen ionizovat místnost, takže je výrazně čistší;
 • Podsvícení. často používané jako noční světlo, umožňuje v noci na to narazit na zařízení;
 • Ochrana přehřátí, která je k dispozici pro automatickou funkci vypnutí, když se kritická teplota vytápění motoru dosáhne.
ventilátor

Axiální

Většina fanoušků má takový mechanismus. Mají oběžné kolo známé všem, které se otáčí.

See also  Ventilátor se přestal točit

Při výběru axiálního modelu věnujte pozornost velikosti čepelí. Čím větší jsou, tím silnější vytvoří. Tři široké čepele jsou lepší než pět tenkých. Pokud však není potřeba silná rána, můžete si vybrat modely s tenkově labicí-vypadají zajímavěji.

Radiální

Takoví fanoušci se také nazývají sloupec. Navenek připomínají čistič vzduchu nebo topení, i když vykonávají zcela odlišné funkce.

Zařízení pracuje na zcela odlišném principu. Vzduch vstupující do rotoru je rozbalen dovnitř na úkor odstředivé síly a protlačil otvory kvůli tlakovému rozdílu.

Radiální fanoušci pracují znatelně tišší, zabírají mnohem méně místa.

Bez hostitelů

Jsou to velmi neobvyklé fanoušci, kteří jsou dutým prstenem (nebo oválným). Uvnitř pouzdra je silná turbína, která efektivní a fouká vzduch prasklinami. Takové zařízení vypadá futuristicky a zdobí jakýkoli interiér.

Počet rychlostí

Na rozdíl od běžného názoru není velké množství rychlostí důležitou výhodou. Pro pravidelného domácího fanouška je zpravidla standardní sada (3 rychlosti) vždy dost. Někdy však výrobci dělají výjimku a vybavte axiální ventilátory (vzduchovým šroubem) spínačem při 4-8 rychlostech.

Radiální (sloupec) a neomezenost, naopak, často mají nejen širokou škálu rychlostních režimů (až 10 ks.), ale také doplněno hladkým nastavením, které vám umožní nastavit nejpohodlnější režim provozu.

Který ventilátor vybere pro domov: podlaha nebo zeď?

Nejoblíbenější je podlaha. Je navržen tak, aby pracoval ve velkých oblastech, pohodlný v provozu (můžete upravit výšku a otočit) a často má řadu užitečných funkcí. Existují různé provozní režimy a úhly sklonu, které lze změnit podle vašeho uvážení, a dokonce i možnost zvlhčujícího prostoru.

AEG VL 5606 WM Fan Fan

Toto však není jediný možný design.

ventilátor
 • Pokud nemusíte vyhodit místnost, věnujte pozornost více kompaktním zařízením. stolní počítač. Malé rozměry a mírná síla jsou na pracovišti nezbytné. Kromě toho jsou mobilní, snadno se přenáší z místa na místo.
 • V bytě s vysokými stropy můžete nainstalovat stropní strukturu s nožemi. Hlavní výhoda: Taková zařízení vůbec neberou místo na podlaze. Přesto však v ruských domech jsou vzácní.
 • Je vhodné instalovat stěny do kuchyně a ušetřit místo. Jsou také mobilní. v ° Clesins.
See also  Mohu dát ventilátor do větrání

Napájení

Čím větší je síla, tím větší je oblast schopen vyhodit ventilátor. Například pro místnost s 20 m2 je vhodný model s kapacitou 40-60 wattů a pro pokoje 30 a nad čtvercemi je lepší vybrat si model s kapacitou 60-140 wattů.

ventilátor

Akustické pohodlí v místnosti závisí na tomto parametru. Čím méně hluku ventilátor produkuje, tím bezpečnější a pohodlnější v místnosti. Doporučujeme vybrat modely s parametry 25-30 dB. Neváhejte a zkontrolujte produkci hluku přímo v obchodě, je lepší odmítnout koupit hlasitý fanoušek.

Drahý nebo levný rozdíl

Levné modely jsou vybaveny standardními funkcemi. Jejich design je poměrně jednoduchý. hora, noha, elektrický motor a čepele. Pokud je porovnáte s drahými fanoušky, může být rozdíl ve výkonu i v počtu dalších funkcí. Kromě nízkého hluku a silného pohonu může být zařízení zabudováno do LCD displeje, což bude naznačovat teplotu a čas vzduchu. Tyto ukazatele nejsou životně důležité, ale zvyšují pohodlí. Podobná situace s dálkovým ovládáním.

Při kouření nebo uzavření existují užitečné příležitosti, jako je ionizace vzduchu nebo automatické vypnutí. Všechny tyto vlastnosti jsou popsány v pasu zařízení a výrazně ovlivňují jeho náklady.

Volba ventilátoru závisí na vašich preferencích. Vyberte model, který vám nejlépe vyhovuje. Zkontrolujte provoz zařízení přímo v obchodě, pečlivě zkontrolujte sestavu tak, aby byl design dobře připojen.

Nevěřte reklamě neznámých společností, které nabízejí inovativní technologie za nízké náklady. Pomocí internetu získáte informace o konkrétním modelu ventilátoru a poté si můžete vybrat chladicí zařízení s vysokou kvalitou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS