Jakou teplotu vloží chladničku Aristonu

Optimální teplota v chladničce a mrazničce. Výběr, nastavení, umístění, načasování

Jaká teplota by měla být v chladničce a mrazničku pro skladování výrobků? Jaké jsou zóny v komoře a co se liší. Kde pozice různých produktů? Kolik z nich může být uloženo?

V publikaci naleznete odpovědi na tyto a další otázky. Také nakreslete spoustu potřebných informací o skladování informací. Na konci najdete výběr tipů a doporučení pro provoz chladničky.

Jak nastavit teplotu v chladicí komoře atlant?

Čas. Chcete-li nastavit hodiny, stiskněte a podržte tlačítko pomocí bodu (extrémní vpravo), dokud numerické ukazatele se nepoužijí. Šipky bočních otvorů Nastavte teplotu MO, šipky na správné teplotě Ho. Chcete-li opustit nastavení hodin znovu podržte tlačítko 3 sekund s bodem.

Jak nastavit teplotu v chladničce Stypynol

Voda by měla mít teplotu 4-5 0 s. V mrazničce chladničky Stilol v režimu “Super” v horní teplotě komory klesne na 24 0 s, na všech policích, se střední polohou regulátoru, stupňů musí odpovídat počtu nosníků, ale ne více.osmnáct.

Přehled chladniček Ariston

Každý dům má chladničku, aniž je nemožné pro dlouhodobé skladování výrobků. Dosud, ti, kteří si přejí koupit tato domácí spotřebiče, jsou rozsáhlá volba. Kvalita potravin a zdraví rodinných příslušníků závisí na výkonu chladničky. Nalezení vhodného modelu pomůže uživatelům poskytovat již definované spotřebitele.

Značka Ariston

Dobrá volba bude agregáty Ariston související s průměrným segmentem. Vyráběli společnosti Merloni Elettrodomestici od roku 1975, z nichž pobočky je Vittorio Merloni ve svém zakladateli.

Spotřebitelé oslavují ve agregátech této značky:

 • přijatelné náklady;
 • kapacita;
 • optimální rozměry;
 • Nedostatečná potřeba pravidelného odmrazování (v přítomnosti neo mrazu technologie);
 • vynikající design;
 • Automatická údržba požadovaného režimu teploty;
 • dlouhá životnost;
 • spolehlivost;
 • kvalitní;
 • Další funkce.

Aristonová technika v průběhu let své existence se osvědčila z nejlepší strany. Doklad o tom je popularita značky mezi obyvatelstvem.

Vykořisťování

Hallopot Ariston Chladnička provádějí funkce prostřednictvím elektronického řízení. Ovládání teploty a možnosti mráz, přepínání způsobu provozu mrazničky je nemožné bez elektronického bloku.

Pokud dojde k zobrazení, kód se zobrazí určující umístění jejich umístění. To usnadňuje proces odstraňování problémů. Modely, jejichž náklady jsou demokratičtější, mají ukazatele odrážející možné problémy. Jejich vzhled vyvolává odpovídající světelný signál, na jejichž základě dospěli o potřebě opravy práce.

Chladnička HOTPOINT ARISTON E4D AAA XC. NAY Elektrodom

Indikátor, stejně jako kód, určuje oblast, kde vzniká škoda, ale neuvádí důvody. Taková sada funkcí poskytuje dlouhodobý provoz spotřebiče domácnosti.

Hotpoint Ariston RMBA Model Přehled.1185.1f

Jedná se o dvoukomorový spotřebič pro domácnost, ve kterém se mrazák nachází na dně. Hotpoint Ariston RMBA lednice.1185.1f má jeden kompresor, dvě dveře, řízené elektromechanickým systémem.

Model Hotpoint Ariston RMBA.1185.1F vybaven:

Časté poruchy zahrnují:

 • hluk, zaklepání nebo chrání, vznikající během provozu agregátu;
 • Vzhled přílišného ledu;
 • Odpojení spotřebiče pro domácnost, která se vyskytuje ihned po zavedení do provozního režimu

Důvodem tohoto problému může být v relé (spuštění, ochranné), kompresor nebo vinutí, selhalo. V posledně uvedeném případě je automatická je neustále vyřazena, protože vodiče jsou přehřátí. Pokud je kompresor vinen, pak je příčina příčiny poškození snímače zodpovědného za teplotu. Je zase poškozen kvůli nedostatečné interakci s motorem spotřebiče pro domácnost, nedostatečná teplota pro chladničku

Opravte tento problém je schopen blokovat v kapilárním potrubí. Zahrnuje poruchu v pohybu chladiva, stejně jako:

V tomto případě není příčinou dodržování pravidel operace. Chladničky Ariston Nová generace odmrazování každých šest měsíců. Pokud je jednotka vybavena funkcí Nou mrazu, pak je takový problém důsledkem problémů s termostatem.

V případě problémů s chladničkou musí být HotPoint Ariston kontaktován s odborníky servisního střediska. Budou opravovat podrobnosti selhaly bez poškození dalších důležitých částí spotřebiče domácnosti, které nelze zaručit při pokusu o opravu chladničky nezávisle.

Oteplovací faktory

Hlavní příčinou poruch v jednotce je nedbalost projevující spotřebitelem během provozu. Pokud nečetl pokyny připojené k chladničce, je schopen umožnit vážné nedostatky při servisu a použitém.

See also  Co potřebujete vysoušeč vlasů

Nejčastěji se dochází kvůli:

 • otevírání agregátu po dlouhou dobu;
 • Lisované dveře;
 • Prostory v chladničce hotových výrobků, které nedosáhli požadované teploty;
 • Nedostatek pravidelných odmrazování předepsaného návodu k obsluze.

Proto neignorujte doporučení výrobce týkající se péče o získané domácí spotřebiče. Shoda s nimi v plném rozsahu. to je záruka nepřerušovaného provozu chladničky na příštích 89 let.

Chybové kódy

Stejně jako ostatní moderní chladničky Ariston agregáty mají jasný seznam chybových kódů, kterým se identifikace a eliminace problému došlo minimálně.

Každý kód odráží poruchy vyplývající ze specifického segmentu spotřebiče domácnosti.

Mezi nimi přidělte chyby v (pro):

 • kompresor (F01, F02);
 • Výkonové uzly (F03);
 • ventilátor (F04, F11, F13);
 • topný prvek (F06, F07);
 • Elektromagnetický hnací ventil (F08);
 • Software (F09);
 • tlumič (F10, F05);
 • Elektronická jednotka (F14);
 • Kontrolní a indikační desky (F28, F12);
 • Zdroj zasvěcení (F20);
 • Dotykový displej (F40);
 • Tyristor (F15).

Seznam chyb v modelech chladničkových modelů Hotpoint Ariston se může lišit v závislosti na dostupných možnostech a funkcích návrhu.

A1 a A2 chyby v agregátu Ariston

Jednotlivá skupina obsahuje chyby zobrazené na srovnávací tabulce pod kódem A1 a A2. Objevují se při porušování teplotního režimu.

Nebezpečná intenzita teploty (A1) vede k založení 0 stupňů Celsia, takže spotřebitel používá výrobky, které mají být jmenovány v nadcházejícím dni. Volání takové reakce chladicí jednotky jsou schopny problémům v softwaru, topném prvku nebo teplotním čidle. Identifikace a odstranění je třeba nazvat specialisty.

Pokud problém, který vznikl, nebyl vyřešen v přidělené lhůtě, na displeji se zobrazí kód A2. V této situaci je nutné přístroj opravit a zkontrolovat kvalitu produktů uložených v něm. Je pravděpodobné, že budou zkaženi.

Jak odmrazit Stinol Chladnička?

Postup odmrazování je velmi jednoduchý. přístroj musí být vypnut z sítě, odstranit všechny produkty z ní, dostat police. Na dně komory musíte dát hadr, který získá vodu talu. Chladnička musí za pár hodin odletět, po které musí být promyt.

Pokud se chladnička nedojde dlouho, pak jednou, otevře to, můžete vidět klastry ledu v mrazničce. Bez ohledu na to, co je agregát stará lednice nebo něco moderního, je nutné rozmrazovat a umýt.

Jak nastavit teplotu v mrazničce?

Po stabilizaci teploty do 3-4 stupňů, vložte teploměr mezi balíčky zmrazených produktů v mrazničku a počkejte několik hodin. Při teplotách níže.25 ° C, otočte regulaci teploty nahoru, pokud výše.18 ° C až dolů pro snížení teploty.

Chladnička starého modelu bez jakéhokoliv systému pro automatické prohlášení, vyžaduje časté odmrazování. přibližně 1 čas měsíčně. Máte-li moderní ledničku s žádným mrazem, mrazem, bez mrazu nebo full žádný frost systém (dvoustupňová), pak jedna duty odmrazování v polovině roku bude dost.

Jak zvýšit teplotu v chladničce

První chladnička pro domácnost byla navržena na počátku dvacátého století. Ale pouze uprostřed minulého století se zařízení začalo provádět v průmyslovém měřítku pro obyvatelstvo.

Díky nové technice došlo k dlouhodobému skladování potravin. V současné době má každá rodina šatní skříň.

Aby byla zajištěna bezpečnost výrobků, výkonnost technologií a sníženou spotřebu elektřiny, je nutné vědět, jakou teplotu by měla být v chladničce.

Podle GOST

V době SSSR byl vyvinut GOST 16317-87, v souladu s tím, který 2 režimy teploty byly stanoveny:

Na základě tohoto dokumentu by měly být hotové výrobky uloženy na t ne více než 12 ° C a pro dlouhodobé skladování je nutné nastavit indikátory na značku nepřesahující 5 ° C.

Vlastnosti různých výrobců

Přesná data o dokonalém režimu teploty neexistují, takže každý výrobce nezávisle nainstaluje rozsahy hodnot pro své modely.

Označit t в холодильном отсеке (°С) t в морозильном отсеке (°С)
Атлант От 3 до 5 -osmnáct
Бирюса От 2 до 5 Z.20 до.22
LG (LG) От 2 до 6 -20
Stinol (стинол) От 3 до 5 -osmnáct
Indesit (индезит) От 2 до 8 Z.18 до.26
Samsung (Samsung) 3 -osmnáct
Bosch (Bosch) От 2 до 6 Z.18 до.24
Hotpoint Ariston (хотпоинт аристон) От 3 до 6 -osmnáct
Haier (хаер) От 3 до 5 -osmnáct
Liebherr (либхер) От 0 до 6 Z.18 до.38 (с функцией Super Frost)
Jakou teplotu vloží chladničku Aristonu

Таблица хранения или сколько градусов должно быть в холодильнике для сохранения свежести продуктов

1 den 1 týden 3 týdny 3 měsíce 6 měsíců 1 rok
Верхняя и средняя полки (°С) Готовые блюда (салаты, супы и пр.) Колбасные изделия, перец Miláček
Нижняя полка 2 °С Свежие мясо, рыба, морепродукты, молоко, арбуз Брокколи, капуста, грибы, кукуруза Киви, персики, ягоды, виноград Груша, сельдерей, яйца Репа, гранат
Ящики для овощей 8 °С Ovoce zelenina Jablka, pomeranče
Dveře 10 ° C Citron, sýr Omáčka, máslo, kečup, majonéza, patchy šťávy Pepsi, alkohol, sycené nápoje, pivo, léky
Nulová kamera (“čerstvá zóna”) 0 ° С Čerstvé maso, ryby, mořské plody Mrkev, jablko, hrušky
Mrazák.18 ° C těsto Zmrzlina, polotovary Maso, zelenina, ryby, ovoce Kuře, houby, olej

Proces měření

Pokud jsou pochybnosti o správném provozu displeje (indikátoru) chladničky, odrážejícím teplotní indikátory nebo váš model nemá elektronický senzor a je zde pouze termostat, který nastavuje střední t v komoře, musíte Zjistěte data pomocí domácího teploměru. K tomu umístěte do nádoby na vodu a umístěte prázdné zařízení na centrální polici, mimo boční a zadní stěny, nejméně 8 hodin. Zároveň se otevřou dveře.

See also  Jak vložit vlákno do šicího stroje

Pro měření indikátorů v mrazničce potřebujete zařízení, jehož měřítko má značku až do mínus 35 ° C. Teploměr je lepší dát mezi kontejnery s potravinami umístěnými uvnitř.

Jedná se o povinné cateringové podniky, na kterých je chladicí zařízení udržovány pro kontrolu.

Hlavní fotoaparát

Jak víte, v chladničných skříních je teplota nerovnoměrně distribuována: v jednom části chladič, v jiném teplejším. Pomáhá správně ukládat produkty, což vyžaduje různé podmínky: Stačí si vybrat polici.

Nejčastěji tovární nastavení se rozumí 4 ° C. Tato úroveň umožňuje vytvářet na horní polici a na dveřích klimatu chladničky v 68 ° C. Na dveřích zařízení můžete uspořádat produkty odolné vůči teplotním výkyvům.

Nezapomeňte, že zima jde z mrazničky, takže je minimální t (2 ° C) instalováno na spodních policích a blíže k zadní stěně chladničky.

Čerstvost zóny

Pod “zónou čerstvosti” se rozumí přihrádka v hlavní chladicí komoře se zvýšenou úrovní relativní vlhkosti a sníženou teplotou (zpravidla o 20%) vzhledem k klimatu na policích chladničce. Vhodné pro skladování čerstvého masa, ryby, ovoce, zeleniny, sýrů, zeleně. Výrobci ukazují optimální značku od 0 do 3 ° C.

Mrazák

V závislosti na počtu kamer může být mraznička umístěn jak s hlavním oddělením a odděleně od něj. Druhá možnost je výhodná, protože umožňuje minimalizovat teplotní výkyvy v důsledku stálého otvoru dveří. Optimální teplota zmrazovací komory je.18 ° C.

S minimálním botou se doporučuje instalovat knoflík na značku.16 ° C. To sníží spotřebu elektřiny. Pokud je mraznič načten na maximum, upravte klima.20-25 ° C, aby se odstranil zhoršení obsahu.

Ale nezapomeňte, že v takové situaci kompresor zařízení pracuje při plné kapacitě, což znamená snížení životnosti.

Jak nastavit T

Existují různé typy regulace teploty (mechanické, elektronické) v závislosti na značce, modelu a cenovém segmentu chladničky.

Mechanické nastavení zahrnují rukojeti, páky. Jsou dostatečně jednoduché, aby fungovaly, musíte posunout posuvník na požadovanou značku.

V elektronickém typu je implikováno dotykový nebo stisknutý displej, který umožňuje nastavit požadované indikátory v dvoukomorové chladicí skříni samostatně pro každou kompartment. Musíte jít do menu na obrazovce a nastavit doporučená čísla podle pokynů pro váš model.

Režim dovolené

Drtivá většina moderních středních a prémiových chladicích skříní má další funkci “Dovolená”. Je to druh pohotovostního režimu, ve kterém je výrazně snížena spotřeba techniky elektřiny a riziko mělkého zápachu je eliminováno. “Dovolená” je vhodné pro lidi, jejichž práce je spojena s dlouhými odlety.

Jaká teplota odpovídá číslici termostatu.

Mechanické regulátory jsou regulovány otáčením knoflíku regulátoru. Rotující knoflík ve směru hodinových ručiček. Zvýšit chlad, proti snížení hodin. Čísla na rukojeti neindikují teplotu ve stupních Celsia. Toto je číslo stavu čísla. Demonstrují v jaké pozici regulátor bude studený a v čem méně. Typicky má stupnice pro nastavení studené hodnoty hodnotu od 1 do 7. Nejvýraznější zima bude odpovídat obrázku 1, bude na obrázku 6-7 velmi chladno.

Zvýšení číslice. Zvýšení zima. Doporučujeme vám nastavit číslo 3.

Není nutné nastavit hodnoty 5-7 bez potřeby, protože studený je dosaženo delším provozem kompresoru a pracuje s větším zatížením. V některých případech se s takovými instalacemi termostatu nemusí lednička vypnout. I když je chladnička vypnuta, spotřeba elektřiny se výrazně zvýší.

 • Na vrcholu chladničky
 • Elektrická deska je zabudována do dveří, obrazovka na předních dveřích dveří uvádí informace o stavu teploty rakoviny.
Jakou teplotu vloží chladničku Aristonu

Elektrické ovládání chladničky Změní režim provozu stisknutím tlačítek tlačítek. Především použitá nastavovací stupnice od 2 ° C do 8 ° C. Obvykle, vedle hodnoty teploty, je pro konfiguraci tlačítko. Po každém stisknutí tlačítka se hodnota zvyšuje o 1 stupeň. Po zásluhách největšího nastavení chladničky běží do malého spektra.

 • Okolní teplota má dopad na práci chladničky. Teplejší kolem, nejtěžší, aby se požadované zima. Většina chladniček pracuje normálně, když je teplotní spektrum vzduchu 16-32 ° C stupňů. I když chladničky mají jinou klimatickou třídu, v létě velmi nízké teploty by neměly způsobit zvýšení spotřeby energie a zatížení chladničky. Nad teplotou okolní atmosféry. menší než číslice na regulátoru.
 • Přesně přesně to, co by měla být v chladničce vystavena číslice termostatu. Teplotní vlastnosti v chladničce jsou určeny obrovským počtem důvodů: technický stav, zatížení chladničky, vnitřní teploty, frekvence otevírání dveří a t.D.
 • Často zkontrolujte kvalitu chlazení nebo nainstalujte ukazatel stacionární teploty.
 • Pokud při otočení regulátoru nebo změnit hodnotu na digitální srovnávací tabulku, reálná teplota zůstane stejná, volání průvodce.

Výrobce svolá technické vlastnosti vlastních výrobků. Spotřebitel, s výjimkou hlavních funkcí a vzhledu, také zájmy, kolik lednička “Hotpoint-Ariston”. Modely se intenzivně pohybují na trhu s chladícím zařízením a okamžitě se okamžitě zlepšují.

See also  Jak nastavit robot vysavač Xiaomi vakuum

ARISTON / ARISTON Chladnička. Návod k obsluze

 • Kombinovaná chladnička s mrazničkou 172137
 • Chladnička BSZ 882147
 • Kombinovaná mraznička chladnička MBL 1821C, 1822C, 1832,2021C, 2022C, 2031C, 2033C
 • Kombinovaná chladnička s freáderbl 1911F / ha, 1913F / ha
 • Kombinovaná chladnička s mrazničkami 2021c / ha, 2022c / ha
 • Kombinovaná chladnička s mrazákem MMBA 2200l, Ls, LX
 • Kombinovaná mraznička chladnička MBT 1812-IZS, MBT 2012-IZS / LI
 • Kombinovaný chladnička-mraznička Hotpoint MBT 1911FI, MBT 1912FI
 • Kombinovaná mraznička chladnička BCB 312 AI, BCB 332 AI
 • Kombinovaná mraznička chladnička BCB 313 A My I, BCB 333 AA ve I

Chladničky BEKO. dostupné pro prohlížení anotací

Modely a vrhy

Vzhledem k popularitě výrobků vyrábí výrobce obrovské množství modelů s různými vlastnostmi. Modely s elektronickými topnými články se vyznačují objemy a přítomností zásobní nádrže, výkonu, limitu teploty vody. Čím vyšší je síla trubkového ohřívače, tím vyšší je nejvyšší teplota ohřevu.

Existuje také rozdíl v rozměrech, hmotnostních a montážních metodách (vertikální, horizontální).

Optimální teplota v chladničce

Níže uvedený seznam ukazuje více populárnější na trhu značky Ariston Model. ohřívač vody a jeho krátké funkce:

Jakou teplotu vloží chladničku Aristonu
 • ABS VLS (Velis) EVO PW 50. Elektronický kumulativní ohřívač vody. Objem je 50 l, je vybaven funkcí friskyho topení, ukazatelem elektrické teploty pro monitorování teploty vody, ochranné zařízení pro ochranu proti zařazení, pokud je jednotka prázdná.
 • Nts 80v 1.5K SU 3700366. Elektronický kumulativní ohřívač vody. Objem. 80 l. Vybaven regulátorem venkovního teploty ve formě kruhového stupnice.
 • ABS VLS EVO INOX PW 80 D. Elektronický kumulativní ohřívač vody. Objem. 80 l. Nádrž se skládá ze 2 40 litrových přihrádek. Má možnost zrychleného topení, skladem 2 topné těleso.
 • ABS Pro R 100 V. elektronický kumulativní ohřívač vody. Objem. 100 litrů. Model je vyzbrojen ochranou proti přehřátí (Security System ABS). Úspora elektřiny zajišťují tepelnou izolací polyuretanová pěna. Za předpokladu, vertikální instalace.
 • ABS Andris LUX 30. Elektronický kumulativní ohřívač vody. Objem. 30 l. Model obsahuje dolní podšívku vodního potrubí. Zásobník je vyroben z oceli, vnitřní povlak. AG.

Hlavní položky instrukce ARISTON / ARISTON HOTPOINT:

 • Instalace a připojení zařízení
 • Popis, Možnosti, Úpravy
 • Pravidla pro skladování zboží
 • Ne-nebezpečný provoz chladničky
 • Nezávislé odstranění malých vad
 • Servis služby

Všechny položky jsou uvedeny v krátkosti a v podstatě, a pokud jsou pozorovány, bude vaše chladnička pracovat na dlouhou dobu a bezproblémovou. Zjistěte si o nových produktech chladicího zařízení tohoto výrobce.

HBT a BD série s moderním vybavením

Novější vybavení chladíren horkým bodem, tím lépe bude jeho práce

Nejvyšší třída energetické účinnosti a dostatečná kapacita jsou takové vlastnosti chladniček, které se považují za při výběru kupujících z obrovských rodin. V chladničkách této série je nejen automatický odmrazovací systém obou oddílů, ale je zde také baktericidní povlak a úspora čerstvosti zóna. Police zařízení jsou ergonomicky umístěny, doplněné nádobami a zásobníky pro různé typy výrobků.

Jak se provádí regulace teploty. Metody regulace na různých modelech

Teplota při skladování produktu v chladničce lze nastavit “na ruční” nebo mechanicky, stejně jako přes elektronický panel, v závislosti na použitém modelu. Existuje technika, ve které je vybaven jiný typ nastavení.

Mechanická regulace

V zastaralých modelech se provádí úprava v důsledku pohybu páek nebo rukojeti.

Tento typ nastavení teploty lze nalézt v následujících výrobcích:

 • Atlant. Chladnička sestavená na rostlině Minsk je vybavena mechanickým typem spínání. Zvláštní rukojeť je postavena do zařízení, která mění následující pozice, ve kterých 1 je nejvyšší indikátor, 7 je nejnižší;
 • Indesit. Knoflík nastavení je nastaveno na 5 různých indikátorů: 1. nejvyšší.
 • Biryusa. Teplotní regulátor je vyroben ve formě rukojeti 7-režim, jehož spínání se provádí pomocí otáček.

Jaká teplota by měla být v chladničce tohoto typu, která je uvedena v přiložených pokynech. V závislosti na potřebě může být indikátor změněn.

Elektronické přepínání

Takový typ řízení je vybaven drahými značkami technologie. Teplota v chladničce a mrazničku je nastavitelná samostatně.

Taková zařízení mohou automaticky konfigurovat vnitřní teplotu v závislosti na klimatu životního prostředí.

Různé nastavení typu

 • Teplota v chladničce Samsung, jak v chladničce, tak v mrazničce, je konfigurována nezávisle. V chladničce, výrobce zpočátku zaznamenal obrázek v 3⁰. Lze jej měnit stisknutím speciálního tlačítka;
 • Teplota v mrazničce Bosch pro domácnost je nastavitelná pomocí klávesnice. Stejný systém se také podílí na chladicí komoře. Kromě toho jsou zařízení Bosch obdařena funkcí “SuperLescapting”, v důsledku toho, který po intenzivním chlazení je teplotní indikátor upevněn při teplotě 2 °;
 • Lg. Ohromující počet chladniček této značky je také vybaven samostatným úpravou;
 • NORD: stejný princip operace.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS