Jaký režim by měl fungovat lednička Beko

Co znamenají čísla v lednici na regulátoru

Výběr teplotního režimu i v „inteligentních“ moderních modelech je ručně regulován.

Výrobce nastavuje teplotní rozsah s možností jeho změny (obvykle z 2 ° C na 8 ° C pro ledničku a od.16 ° C do.24 ° C pro mrazák). Uživatelé mají příležitost tyto parametry změnit a nastavit teplotu v lednici pro sebe. Proto, než začnete nastavovat ledničku pro sebe, musíte pochopit: Jakou teplotu chcete získat.

Nastavení teploty pro moderní a odvozené chladničky z výroby chladniček prochází podle stejných principů. Čím déle lednička funguje, tím více se vytvoří. A naopak. Zvýšením kontrolní hodnoty proto změníme režim provozu nahoře.

Konfigurace režimu se používají mechanické nebo elektronické regulátory.

Mechanický. ve formě kola otočný disk

Elektronická. digitální výsledková tabulka

Poloha závisí na modelu chladničky.

 • Uvnitř chladničky na zdi vpravo;
 • na horním panelu ledničky;
 • Občas může být regulátor na „stropě“ ledničky.

Doporučení pro nastavení teploty

Správně nastavená teplota je jednou z nejdůležitějších indikací pro udržení dobrého fungování chladničky. Pokud od prvního dne jednotky nastaví správný počet stupňů, prodlouží to životnost na několik let.

Staré modely chladniček měly pouze 2 režimy: práce a nefungovaná. Moderní typy jednotek naznačují více funkcí.

Proč je důležité udržovat požadovanou teplotu uvnitř chladničky? Většina produktů, které jsou v lednici, by měla být uložena v podmínkách 2 5 °. Takové množství stupňů jim umožní zůstat čerstvé po dlouhou dobu. Pokud jednotka ochladí více, pak produkty zamrznou a ztratí své vlastnosti nebo texturu chuti. A pokud je lednička teplejší než potřebná, existuje šance zkazit jeho obsah, t.na. Patogenní bakterie se začínají množit přes 5 °, v důsledku toho, které se na produktech může objevit plíseň nebo hniloba.

Mrazák také vyžaduje určité nastavení teploty. Z velké části jsou v něm uloženy ty produkty, které by měly být zmrazeny. led, zelenina, ryby a maso. Pokud v této části ledničky není dostatečně studená, voda se pravidelně hromadí kolem jednotky. roztavený led, a pokud to trvá dlouho, výrobky se mohou dokonce zhoršit. Nesprávná lednička také spotřebovává více elektřiny, což vede k ještě většímu ztrátám.

Proto je velmi důležité nastavit teplotu správně.

Jaká teplota odpovídá počtu termostat.

Mechanické regulátory jsou regulovány otáčením popisky regulátoru. Otočení regulátoru ve směru hodinových ručiček. Zvyšujeme nachlazení, snížíme hodino. Čísla na rukojeti neukazují teplotu ve stupních Celsia. Toto je sériové číslo. Ukazují, v jaké pozici bude regulátor více chladný a ve kterých méně. Obvykle má stupnice nastavení chladu hodnoty od 1 do 7. Nejslabší nachlazení bude odpovídat číslu 1, bude na čísle 6-7 zima, jak je to možné.

Zvyšujeme počet. Zvyšujeme nachlazení. Doporučujeme nainstalovat číslo 3.

Neměli byste bez nutnosti nastavit hodnotu 5-7, protože nachlazení je dosaženo delší operací kompresoru a pracuje s větším zatížením. V některých případech se s takovými instalacemi termostatu nemusí vypínat lednička. I když je vaše lednička odpojena, pak se spotřeba elektřiny výrazně zvyšuje.

 • na horním panelu ledničky
 • Elektronická deska je namontována na dveřích, displej na přední ploše dveří hlásí informace o stavu teploty uvnitř.
See also  Pokud se lednička tvrdě zahřeje po stranách

Elektronická ovládání ledničky mění provozní režim stisknutím klávesnice. V zásadě se používá kontrolní stupnice od 2 ° C do 8 ° C. Obvykle je vedle ní v okolí tlačítko pro změnu charakteristik. Po každém stisknutí tlačítka se hodnota zvyšuje o 1 stupň. Po dosažení maximální hodnoty nastavení se lednička automaticky pohybuje do minimálního rozsahu.

Je nepřetržitá práce ledničky nebezpečné

Neustálé fungování jednotky vede ke skutečnosti, že systém začíná pracovat na maximum. To přispívá k opotřebení detailů. V důsledku toho se kompresor přehří a hoří. Proto, když jste zjistili, že jednotka se nevypne po dobu 12 hodin, měli byste okamžitě hledat důvody selhání.

Pokud se kompresor zastaví, nejprve zkontrolujte nastavení režimu v chladničce. Когда ыыставлено максимальное значение или включен режим «р раттт б рытьь б ратт б р р р р р р р р р р б б б б б б б б б» »» »». Pro opravu situace se nastavení mění. Pokud to není v režimu, je zařízení zkontrolováno. Chladnička by měla být umístěna na rovném povrchu, daleko od plynového sporáku a topných zařízení, v místnosti s normální teplotou vzduchu. Pokud je místnost horká, kompresor pracuje pro opotřebení. Pak zkontrolujte, zda dveře pevně sousedí s tělem. Možná to brání potravinami nebo nádobími nebo je kontaminována gumová pečeť. Výsledkem je, že teplý vzduch vstupuje do kamery a kompresor pracuje nepřetržitě, aby jej ochladil. Pro odstranění poruchy se těsnění omyje mýdlem mýdlem a sušeným a pokrmy a jídla jsou tlačena.

Pokud audit ukázal, že jsou pozorována pravidla pro péči a provoz, jednotka je rozmrazena. Po rozmrazení je otřen a ponechán po dobu 1-2 hodin, aby se odpařoval zbývající vlhkost. Poté zapnou vybavení a dávají ho do práce nečinně po dobu 1-2 hodin, poté vyplní produkty. Pokud se po odmrazování jednotky nevypne nebo se nezapne, došlo k rozpadu. V tomto případě je lepší zavolat pánovi, aby problém diagnostikoval a odstranil. Nezávislá oprava může vést k konečnému rozpadu zařízení.

Pokud lednička není moc, ale nepřetržitě

Důvody, proč je lednička špatně zamrzlá, ale funguje nepřetržitě, následující:

 • Opotřebení gumové těsnění. Pokud je poškozen nebo posunut, teplý vzduch vstupuje do zařízení, což vede k nepřetržitému provozu motoru, zatímco na zadní stěně zařízení se tvoří led a lednička je špatně mrazivá.
 • Poškození teplotního senzoru. Vadná část dává kompresoru konstantní signál o potřebě chlazení. Výsledkem je, že se motor nevypne.
 • Office kontrolní jednotky. Porucha způsobuje pokles napětí nebo vlhkost. Současně se na displeji zobrazí kód chyby.
 • Blokování kapilární trubice. Je to způsobeno sraženinami strojového oleje, v důsledku toho Freon začne cirkulovat potrubí nerovnoměrně.
 • Únik freon. Nejčastěji protéká chladiva místy adheze, zatímco motor se vůbec nevypne.
 • Opotřebení kompresoru. Vyskytuje se v důsledku dlouhodobého provozu zařízení.

Důvody, proč je lednička bezprostředně po otočení vypnuta

Pokud se lednička zapne, ale po několika sekundách je odpojena, může být důvodem následující:

 • Spuštění selhání relé. V tomto případě jsou slyšet charakteristické kliknutí.
 • Porucha kompresoru. Je velmi vřelý a bzučící, slyšíte kliky na zvuky. Může to být inter.meal uzavření vinutí, přestávka na vinutí nebo motor motoru.
 • Ovládání v řídicí jednotce. S jeho poruchou může jednotka kdykoli vypnout s různými intervaly, pokud jde o trvání.

Průměrná teplota v lednici

Jakákoli lednička pro domácnost má rozsah provozních teplot, obvykle se mění z 0 ° C na 8 ° C.

Průměrná teplota v lednici závisí na několika faktorech:

 • Frekvenční otevření dveří. pokaždé, když do komory vstoupí teplý vzduch;
 • Stupeň plnosti fotoaparátu. pokud existuje jen velmi málo produktů, při otevírání dveří dochází k prudkému rozdílu v teplotě;
 • Environmentální faktory. podmínky fungování v létě a v zimě se výrazně liší. Systém NOFROST udržuje teplotní režim chladničky, poskytuje nejmenší teplotní rozdíl.
See also  Lednička nezapne příčiny kompresoru

Teplota v mrazničce závisí na modelu, je určena počtem hvězd nebo sněhových vloček na panelu:

Doporučená teplota v lednici by měla být v rozmezí od 2 do 4 stupňů Celsia a v mrazničce –18.

Dveře ledničky

Dveře chladničky, jak již bylo zmíněno. zóna s nejvyšší a neustále se měnící teplotou. Když jsou dveře otevřeny výrobkům, dorazí teplý vzduch po uzavření. vzduch začne vychladnout. Je důležité zvážit teplotu na dveřích chladničky a vybrat si produkty, které za takové podmínky udrží čerstvost.

režim, lednička, beko

V moderních modelech nabízejí výrobci police na dveřích navržené pro krátkodobé skladování:

Obecné pravidlo. V této zóně můžete ukládat produkty, které jsou navrženy tak, aby rychle používaly. Nepřekračujte dveře, zkosení může vést ke zhoršené těsnosti.

Jak by měl být ovladač teploty v chladničce tak, aby se výrobky nezhoršily?

Výrobce nastavuje teplotní rozsah s možností jeho změny (obvykle z 2 ° C na 8 ° C pro ledničku a od z toho.16 ° C až.24 ° C pro mrazák). Uživatelé mají příležitost tyto parametry změnit a nastavit teplotu v lednici pro sebe. Nastavení teploty pro moderní a odvozené chladničky z výroby chladniček prochází podle stejných principů. Čím déle lednička funguje, tím více se vytvoří. A naopak.Mechanické regulátory jsou regulovány otáčením popisky regulátoru. Obvykle má stupnice nastavení chladu hodnoty od 1 do 7. Nejslabší nachlazení bude odpovídat číslu 1, bude na čísle 6-7 zima, jak je to možné. Výrobce doporučuje instalovat regulátor na 2.5. 3. Jednoznačně říkat, které číslo termostatu by mělo být vykazováno v chladničce, je obtížné. Indikátory teploty v lednici jsou určovány velkým počtem faktorů: technický stav, zatížení ledničky, teplota místnosti, frekvence otevírání dveří atd.D., Proto je nutné pravidelně kontrolovat kvalitu chlazení.

Ahoj! Beko lednička 30 000. Nainstalováno pro číslo 2, cyklus: 36-40 min.Funguje to, 1 hodina nefunguje, ale teplota v chladničce je 10, v mrazáku-8-10 stupních, bez produktů. Je tato práce správná? Nebo některé odchylky v práci? dík.

Dobré odpoledne!BEKO CS 3000 je samostatná dvoučlenná lednička s elektromechanickým ovládáním, jedním kompresorem a kapajícím systémem rozmrazování ledničky. Období práce a „rekreace“ kompresoru. normální. Zkuste nainstalovat termostat do polohy „3“, t. na. V lednici by mělo být 56 a v mrazáku.16-18 stupňů Celsia. Pokud taková teplota není stanovena, může být těsnění ledničky poškozeno nebo v lednici únik freon ze systému.

Recenze: Beko no Frost CN 327120 lednice. pouze cena potěšení

Většina z těch, kteří náhodou čelili chladničce Beko No Frosn CN 327120, souhlasí s tím, že její cena a kvalita jsou určena pro příliš náročné kupující průměrného bohatství, t. na. Tato lednička má určité nedostatky. Skutečnost, že chladničky tohoto typu jsou navrženy pro provoz pouze v prostorách, si myslím, že všechno ví, že teplota pro jeho správnou operaci by neměla klesat pod.15 stupňů.

Uvnitř chladničky jsou ventilátory, jedna v samotné lednici a druhá v mrazáku, jsou navrženy pro lepší cirkulaci vzduchu a jsou propojeny paralelně s kompresorovým motorem, pokud motor motoru.Kompresor je vypnutý, pak se fanoušci zastaví.

V chladničce jsou čtyři police se speciálním ztuhlým sklem, jsou odolné, pro které mají poměrně dlouhou životnost.

Dveře jsou umístěny plastové police matné barvy, jsou objemné a hluboko v nich, je snadno umístěna velká dvoulivá láhev vody, ale nedoporučuje se vystavit dveře s těžkou hmotností. Myslím, že takové velké zásobníky mají z chladničky velký objem, pokud jde o technické specifikace, je to 178 litrů. Lednička má také velký podnos pro zeleninu, ale velmi křehký a levný plast a je tak velký, že je třeba získat dvěma rukama, je pro mě pohodlnější být pohodlnější pro dva zásobníky a oddělení zeleniny a ovoce.

See also  Jak vyčistit pračku Beko Sinderella

V horní části, nad policemi, je ventilátor, který poskytuje multi.tok, jednotný chladicí systém a regulátor teploty, který se doporučuje pro normální provoz pro režim 5 stupňů 5 stupňů.

Ve druhé, dolní části ledničky Beko, je mraznička, jejíž normální teplota je nastavena. 18 stupňů, jeho objem 78 litrů.

Pohodlná funkce. Žádná Frost CN 327120 Cirkulující chlazený vzduch, odstraňuje teplý vzduch z komory, kde je hoarfrower rozmrazen, během práce ledničky a nebude muset být rozmrazen v manuálu. systém odmrazování automatického automatického. V mrazáku existují tři oddíly pro ukládání zmrazených produktů, horní část se otevírá s odhozením, stisknutím přední části zbývající dva zásobníky jednoduše odejdou.

Osobně se mi zdá, že pro mě není vhodné, zejména proto, že je nutné umístit produkty ne na celou základnu, ale na mřížkách a pokud se balíček náhle prolomil, všechno vypadne. Uvnitř horního zásobníku je ventilátor, ale problém je v tom, že když pracuje, publikuje hlasitě otravné kliknutí, nachází se ve středu, kde jsou produkty umístěny a zasahují do jeho správného provozu a oběhu vzduchu.

Beko No Frosn CN 327120 lze provést, protože je bušena běžným mikro vláknem s roztokem vody a sody, což pomáhá eliminovat nepříjemné pachy. Charakteristika technik uvedená v dokumentech je velmi užitečná při výběru a splnění všech výše uvedených požadavků.

Pokud je to žádoucí, můžete se ujistit, že se dveře ledničky otevřou jiným směrem, a proto není nutné zavolat zástupci ze servisního centra, v operační knize je vše zobrazeno velmi inteligentně a snadné.

Design v chladničce Beko No Frosn CN 327120, klasický, vypadá velmi elegantní, reprezentativně, navenek z chuti a lásky. Příslušenství a dveře samotné ledničky mají antibakteriální povlak. Myslím, že pokud eliminujete, všechny ty nepříjemné malé věci, kterým věnuji pozornost, určitě bych miloval ledničku Beko no Frosn CN 327120 a doporučil jsem to ostatním. I když to může být pro méně náročné lidi, přijatelnou cenu. především.

Jaká opatření je třeba přijímat, když chybí

Self.eliminace problémů vyžaduje určité zkušenosti a znalosti. Proto je obtížné opravit jednotku vlastními rukama. Je možné eliminovat jednoduché příčiny spojené se nesprávným režimem a instalací s volnými dveřmi. Chladnička je rekonfigurována, zarovnána, instalována mimo topná zařízení nebo přenesena do jiné místnosti, je tlačena objekty, které bránily dveřím pevně zavírat. Pokud dojde k opotřebení těsnění, změní se to. nezávisle nebo se obraťte na Master. Hlavní věc je najít stejné gumové těsnění a jemně ho přilepit.

Složitější důvody spojené s technickými poruchami vyžadují odbornou diagnózu a opravu. Mistr najde a odstraní Freonovo únik, zablokování kapilárního systému, nahradí vadné části (teplotní senzor, kompresor a startovací vozidla).

Когда случаются неполадки с блоком управления, иногда помогает перезагрузз. Zařízení je odpojeno od elektrické sítě a ponecháno 15-20 minut. Pak zapněte. Pokud to nepomůže, obrátí se na specialistu. Přeprogramuje uzel nebo vyměňuje jeho jednotlivé komponenty. Záleží na povaze zhroucení.

Rada. Pokud záruční služba chladničky dosud neskončila, měli byste se okamžitě obrátit na specialisty servisního centra.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS