Jaký režim dát chladničku v létě

Jaká číslice dát termostat v chladničce

Výběr teplotního režimu i v “inteligentních” moderních modelech se upraví ručně.

Výrobce nastaví teplotní rozsah s možností jeho změny (obvykle od 2 ° C až 8 ° C pro chladicí komoru a od.16 ° C až.24 ° C pro mrazničku). Uživatelé mají schopnost tyto parametry změnit a nastavit teplotu v chladničce. Proto předtím, než začnete upravit chladničku pod sebe, musíte pochopit: jakou teplotu chcete získat.

Jak vybrat chladničku

režim, chladničku

Nastavení teploty pro moderní a odstraněné modely chladničky prochází jedno principy. Čím déle funguje chladničku, tím studuje to. A naopak. Proto zvyšování hodnoty nastavení změní režim operace do největšího.

Pro konfiguraci režimu se používají mechanické nebo elektronické regulátory.

Mechanický. ve formě kola, otáčení disku

Elektronický. digitální srovnávací tabulka

Umístění závisí na modelu chladničky.

 • uvnitř chladicí komory na zdi vpravo;
 • v horní části panelu chladničky;
 • Příležitostně může regulátor na “stropu” chladicí komory.

Příčina poškození výrobků

Zapomeňte na maso nebo ryby v chladničce a odjíždí několik hodin pod vlivem vysokých teplot, můžete se s tím rozloučit. bude to špatný zápach, který vám dělá házení neúspěšné misky na odpadky. Ale proč jsou produkty rychlejší zhoršují pod vlivem tepla?

Hlavním důvodem je reprodukce bakterií. Vzhledem ke zvýšení jejich množství a aktivity se plyn uvolňuje, kyseliny a jiné chemické sloučeniny. Podíl lva o produktech života mikroorganismů zůstává v produktu a menší vstupuje do životního prostředí.

S poškozenými potravinami do těla, takové nebezpečné bakterie jako Salmonella, Klostridia peringens, Campylobacter, střevní hůlka, Listeria a toxoplazma

Z některých pachů způsobených bakteriemi se zbavit. A dodávky, kde se mikroorganismy podařilo vybudovat celé “megacitity”, nedoporučené. Je lepší zapomenout na peníze vynaložené na jídlo a nezanedbávají zdraví.

Bakterie jsou umístěny na jakémkoliv potravinovém produktu. 100% se jich zbavit. neskutečné. Chladicí zařízení však snižuje intenzitu nebo obecně pozastavuje jejich živobytí.

V důsledku toho se zvyšuje zvýšení doby použitelnosti a nutriční hodnota ustanovení není prakticky snížena. Spotřebitelé ušetří peníze, chrání zdraví a užívat si vašich oblíbených jídel.

Nízká teplota zabraňuje procesům reprodukce bakterií na povrchu výrobků a uvnitř nich, je v důsledku toho významně prodloužena doba skladování, kvalita není prakticky žádná zhoršení, výživné a užitečné vlastnosti nejsou horší

See also  Geely MK Chladicí ventilátor se nezapne

Průměrná teplota v chladničce

Tento ukazatel závisí na dvou důležitých podmínkách:

 • Vnější teplota. v závislosti na ročním období, teplotní režim se mění. Také, více nebo méně tepla proniká do chladničky při otevírání.
 • Počet uložených potravin. pokud je přístroj příliš velký s objemem dodávek (nebo naopak nedostatečné), pokaždé, když vlastník otevře dveře, dojde k poklesu teploty.

Prázdný prostor. jeden z nepřátel normálního provozu chladničky.

Pokud jsou ve své techniky, police v doslovné slova smyslu jsou prázdné, vyplňte několik plastových lahví s obyčejnou vodou a zajistěte na volném prostoru.

Vzhledem k těmto faktorům, průměrná teplota domácnosti, chladicího zařízení se liší od 2 do 5 ° C.

Rozložení studených zón v chladničce

Teplotní tekutina oscilace závisí na místě mrazničky. Dále zvažujeme příklad s fotoaparátem zespodu. Pokud to máte shora, znamená to, že všechny zóny budou umístěny naopak, s výjimkou tzv. Čerstvost zóny. To je předposlední polička pod chladicí kancelář. V moderních modelech výrobce umístí speciální prostor, volání mu čerstvé krabici.

Další nuance. police na dveřích dveří. Vzhledem k trvalému kontaktu se vzduchovým vzduchem a tím častěji otevřete chladničku, tím více kontaktu se stupeň výrazně zvýší. Začíná 5 Celsia a může dosáhnout 10 stupňů. Je důležité zvážit výběr produktů pro tuto zónu.

Rada! Vzhledem k umístění dveří na straně studeného vzduchu cirkuluje, není tak aktivní. Proto je lepší nebude ukládat produkty podléhající rychlé zkáze. Nejlepší volba. vejce, omáčky, nápoje.

Níže jsou produkty a odpovídající zóny. Ve skutečnosti se však ujistěte, že si přečtěte štítek, kde jsou jasně uvedeny podmínky skladování. Když je teplota vystavena na zařízení 4, dostanete něco o:

 • 0. 3 stupně na spodní polici. bude vhodná pro skladování čerstvého masa, ryby a mléčných výrobků;
 • 3. 4 v čerstvé krabici. ideální pro čerstvou zeleninu, ovoce a zelení;
 • 4 v zóně čerstvosti. optimálně pro hotové pokrmy, klobásy nebo kuřáky;
 • 4. 6 na horní polici. zde dobře odmrazovací produkty a ukládat některá hotová jídla 1-2 dny.

Odkaz! Pokud nemáte čerstvé box, pak se zelenina a ovoce budou uloženy ve speciálních boxech v dolní části oddělení. Pokud je krabička k dispozici, uchovávejte připravené pokrmy na polici nad ním. bude to čerstvá zóna.

See also  Jak připojit LG stroj k telefonu

Jedná se o průměry s mírným otevřením zařízení. Pokud se nedotknete 10-12 hodin, pak je indikátor vyrovnán na vystavené 4 stupně Celsia. optimální způsob provozu zařízení, ve kterém budete trvat déle, a produkty nebudou rychle odradit. Pokud nastavíte výše uvedenou teplotu, sníží se životnost zařízení a bude létat do penny kvůli větší spotřebě elektřiny. Pokud dáte méně, chcete uložit nebo pečovat techniku, můžete platit zdraví, protože produkty budou určovat rychleji.

režim, chladničku

Jak zkontrolovat teplotu?

Nejjednodušší způsob, jak zjistit studenou úroveň, je teploměr. V moderních modelech s LED obrazovkami a smyslovým ovládáním jsou obvykle vestavěné tituly. Uvidíte pouze ukazatele s jedním hnutím rukou, ale také je moci upravovat.

Pokud je ovládací prvek mechanický, teploměr lze zakoupit samostatně. Aby bylo možné zmírnit správné čtení, mělo by být použito správně:

 • Teploměr vložený do sklenice vodou a odejde do chladicího prostoru po dobu 8-10 hodin;
 • Není zapnuta na mrazničku zároveň, je žádoucí zavést měkké balíčky s již zmrazenými potravinami.

Jak reagovat na chladné detaily chladničky?

Fyzikální vlastnosti hmoty při působení nízkých teplot se mění. Proto chladnička v zimě v nevyhřívaném pokoji bude vždy zažít dodatečné zatížení. Stupeň poškození se zároveň liší v závislosti na materiálu části:

 • Těsnění. Guma špatně toleruje nízké teploty: praskliny a ztrácí pružnost. Po zimování v zimě, tato položka bude muset nahradit.
 • Povlak. Zpravidla se vnější povlak elektrického spotřebiče není vypočteno pro minus teplotu. Studená a zvýšená vlhkost povede k praskání barvy a vzhled rez.
 • Termostat. V přítomnosti této části zapněte chladničku, nebude fungovat. Ale v samotném stavu může být dobře uložen v chladu bez poškození.
 • Máslo. Výrobci používají různé typy olejů, které rozlišují nižší teplotní limit. Ale s velkým mínus, jakékoli oleje začnou husté, že nebude velmi dobré ovlivnit práci agregátu.
 • Elektrikář. Microcircuits a vodiče nejsou ovlivněny přímo chladem, ale kondenzát, usazování na detailech, když se měnící teploty mohou způsobit korozi a oxidaci.
 • Chladný. S poklesem teploty bude chladicí kapalina spontánně hodit. Zařízení nevypínalo, že neohrožuje. Ale operace chladničky může vést k vážnému rozbití v důsledku koncentrace freonu v kompresoru.

Chladnička v nevyápěném pokoji

Výparník také obdrží další zatížení. Nejhorší ze všech bude muset chladničky s bez mrazu.

See also  Jak urychlit ventilátor na procesoru

Tipy chladničky

Po správném nastavení by měla být dodržena některá pravidla pro uložení potravin co nejdéle, a nechte chladničku čisté a zvuk:

 • Neodstraňujte do něj horké pokrmy, může vést k rozbití;
 • Nepoužívejte ostré předměty nebo chemické agresivní sloučeniny pro čištění;
 • v čase hodit “zpoždění”;
 • “Obecné čištění” strávit několikrát ročně;
 • Nepohybujte stěny (včetně zadní strany) v blízkosti stěny nebo nábytku. vzdálenost je nejlepší asi 10 cm;
 • Nainstalujte techniku ​​pouze na rovném povrchu;
 • Snažte se necenění polic “až do zastavení”, protože rychlost chlazení produktů se sníží, a nepřítomnost přirozené větrání nebude mít prospěch;
 • Pokud je úplný objem naplněn okamžitě, pak nejprve nastavte minimální povolený parametr chlazení, a pak se teplota dále sníží;
 • Zabalte výrobky (v uzavřených vakuových kontejnerech nebo potravinách, balení). takže je můžete navíc ušetřit z poškození, stejně jako od nepříjemného zápachu třetích stran;
 • Použijte chladničku s připojeným externím termálním režimem: Pokud nežijete v podmínkách extrémních, pak by neměly být menší než 16-18 ° C;
 • Podívejte se na všechny technické dokumentace pro nákup: Doporučuje se opustit právě zakoupenou nebo používanou po dlouhém přerušení chladničky “čerstvě” na jeden den, s režimy vystavené pro průměr;
 • Umístěte topná zařízení mimo bezprostřední okolí;
 • Pokud to trvalo na nastavení “na maximum” chlazení, nezapomeňte vrátit vše na místa. čím delší technika funguje v takových režimech, tím rychleji je na sobě.

V jaké pozici by měly být přepravovány lednicí?

Doporučený režim skladování teploty

Správné umístění výrobků v souladu s jejich teplotními požadavky. zárukou lidského zdraví.

Spodní police jsou nejchladnější, vyskytují se ryby a masné výrobky.

Zatahovatelné přihrádky jsou určeny pro ovoce a zeleninu.

Ve dveřích nelze přidat produkty podléhající zkáze!

Produkty různých typů by měly být vloženy odděleně a hotová jídla jsou oddělena od syrového.

Nezapomeňte, že správná teplota povinná!

Vykazují správnou úroveň teploty a neriskujte svou peněženku a zdraví!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS