Jaký výkon by měl být plynový kotel

Spotřeba plynu podlahového plynu: Denní normativní spotřeba příklad výpočtů s vzorci

Při výběru vybavení kotle pro vytápěcí systém je velmi neklidná myšlenka trvale vyvrtána. a jak nenasytná bude jednotka? Odpověď se určitě objeví, až bude zahřívání fungovat, a pult začne počítat spotřebu plynu podlahového kotle, pravidelně zabalí rychlost zabalení. Bude však příliš pozdě na to, aby bylo nařízeno, pokud částky za platbu za plyn nebudou potěšeny.

Kompetentní konzultanti prodeje samozřejmě odpovídají na většinu otázek, které vyvstávají, můžete vždy hledat pomoc a kompetentního inženýra, ale alespoň základní znalosti mají alespoň základní.

Z tohoto článku to co nejvíce zjistěte o metodách výpočtu spotřeby energie a faktorů, které je třeba vzít v úvahu ve výpočtech. Níže čekáte nejen nudné vzorce, ale také příklady. Nakonec. o tom, co lze udělat pro snížení spotřeby plynu.

výkon, plynový, kotel

Jakou energii potřebujete k odebrání zařízení?

Hlavní charakteristikou zařízení je jeho síla. Plynový kotel pro dům je nutně vybrán s ohledem na jeho hodnotu. Odborníci vypočítali minimální hodnotu na základě toho, že je stanovena síla zvoleného kotle nezbytného pro provoz. Je to 1 kW za každých 10 kV. M vyhřívané místnosti, kde výška stropů nepřesahuje 3 m. Musíte však pochopit, že tato hodnota je považována za ideální podmínky a nezohledňuje kvalitu paliva, možné tepelné ztráty, použití horké vody atd.Str.

Kromě toho je indikátor určen pro konstantní tlak v plynovodu, který je asi 15 mbar, zatímco v praxi v zimě může snížit téměř polovinu. Ukazuje se, že všechny tyto nepříznivé faktory by měly být kompenzovány zvýšením síly kotle. Potřebujete také malé napájení, které pomůže usnadnit provoz kotle při maximálním zatížení. Podle předběžných výpočtů tedy budete pro pohodlné vytápění pouzdra potřebovat kotel, jehož síla je 1,5-1,7krát více než ten, který bude vyžadován za ideálních podmínek.

Při výběru je výkon plynového kotle jedním z definujících faktorů. Nezapomeňte, že by měl být vybrán napájení zařízení s určitým „okrajem“, aby se zařízení mohlo snadno vyrovnat s možným špičkovým zatížením

Vyvinuli jsme kalkulačku pro výpočet síly kotle. Chcete.li vypočítat tepelný výkon topného kotle v této kalkulačce, stačí zadat oblast vyhřívané místnosti, vyberte potřebné parametry a stiskněte tlačítko „Výpočet“.

Pro přesnější výpočet stojí za to kontaktovat odborníky, kteří vyvinou profesionální projekt vytápěcího systému, přičemž vezme v úvahu všechny individuální vlastnosti určité struktury. Pozornost by měla být věnována minimálnímu výkonu kotle. Čím menší je velikost, tím ekonomičtější a pohodlnější bude zařízení fungovat na minimu jeho schopností. To platí zejména během mimosezonního, podzimu nebo jara.

Jemnosti výběru kotle pro vytápění a DIS

Moderní tepelné vybavení má stylový vzhled, plný všech druhů senzorů a může pracovat v několika režimech.

Propagovaný nebo široce inzerovaný plynový kotel však neznamená. nejlepší a nejlepší. Zaostření při výběru by nemělo být na jeho designu tolik, ale na funkční schopnosti.

Každý plynový kotel má hořák a spalovací komoru s výměníkem tepla uvnitř pouzdra, ale existují modely s cirkulačním čerpadlem a dalšími moduly

Nejprve je plyn v hořáku zapálen pomocí elektronického systému nebo piezoelektrického prvku. Poté se v důsledku jeho spalování ve Fireboxu zahřívá voda přes výměník tepla, který je odeslán do obrysu topného systému.

Takto fungují klasické modely s jedním obvodem. Chcete.li připravit horkou sanitární vodu, musíte si vybrat instalaci duálního obvodu nebo připojit kotel.

Nejjednodušší možnost pro plynový kotel. Jednorázové vybavení podlahy, které je zapojeno výhradně s přípravou chladicí kapaliny pro topnou síť

Je.li to žádoucí, vytvořit systém dvojitého obvodu na základě kotle, který vytváří vytápění vody pro potřeby domácnosti a přípravu chladicí kapaliny, je kotle doplněn kotlem s jedním obvodem kotlem

Možnosti stěny pro plynové kotle jsou vybaveny vlastním cirkulačním čerpadlem, rozšiřující nádrží a bezpečnostní skupinou. Ve skutečnosti se jedná o plnohodnotnou kotelnu, ale v miniaturní

Odrůdy zdi jsou zpravidla k dispozici v návrhu dvojitého okruhu. T.E. Pracují jak pro zásobování vody do přívodu horké vody, tak pro přípravu chladicí kapaliny pro vytápění

Speciální typ plynových kotlů. Kondenzační jednotky. Akumulují páru zvýšenou během provozu kotle, aby ji přenesli do topného obvodu

Kondenzační kotle se vyrábějí jak ve verzích s jedním obvodem. Mezi nimi jsou podlahová a zeď

Princip rozdělení počtu obrysů a instalační schéma pro všechny systémy je běžný, ale kondenzace může mít samostatný nebo postavený.v kotli

Kondenzační podlaha jednokruhové kotle jsou doplněny svisle nebo horizontálně orientovaný kotel. V případě potřeby je ukládání místa lepší vybrat si horizontální

Kritérium č. 1. Materiál a návrh výměníku tepla

Výběr vnitřního výměníku tepla musí být přistupován se zvláštní pozorností. Venku se pohybuje voda a venku je ovlivněn dostatečně silný a vysoký průtok tepelné energie.

Na jedné straně by měl být materiál jeho výroby velmi odolný a na druhém tepelném potrubí. Čím více přenáší teplo generované v důsledku spalování plynu do chladicí kapaliny, tím vyšší je účinnost instalace.

See also  Úprava broušení kávy v kávovaru Saeco

Výrobci vybavují plynové kotle výměníky tepla z:

Vzhledem k nedostatku predispozice k korozi z kontaktu s vodou je litinová verze nejodolnější. Ale má poměrně velkou váhu. A s nesprávným provozem může prasknout na hranici mezi oblastmi s velmi odlišnou teplotou. Aby tomu zabránilo, musíte jej častěji umýt.

Výměník z ocelového tepla je nejběžnější. Je to levnější než analogy litinového a mědi. Navíc tento kov má dobrou plasticitu, což snižuje pravděpodobnost trhlin. Ocel v topném obvodu však rychle koroduje.

Měď je odolnější vůči korozním procesům a má nejlepší vlastnosti přenosu tepla. Výměník tepla z něj má mírnou hmotnost a kompaktní rozměry. Existuje však taková možnost značných peněz.

Voda pro vytápění se zahřívá v kanálu výměníku bitového tepla a v kanálu. pro přívod horké vody

Ve vnitřní struktuře může být tepelná cívka obyčejná a hořká. První zahrnuje spojení výhradně jednoho oběhu obvodu a druhý současně dva. Kotle s dvojitým obvodem jsou vybaveny párem běžných výměníků tepla nebo jedním hořkým. Druhá možnost je levnější.

Kritérium #2. Typ umístění jednotky

Plynové kotle jsou nainstalovány na podlaze nebo zavěšeny na zdi. Modely prvního typu se nazývají podlaha a vyznačují se velkými rozměry. Nejčastěji mají litinové nebo ocelové výměníky tepla. Tyto možnosti mají nejlepší ukazatele, pokud jde o cenu vybavení/energie než analogy stěny.

Hlavní mínus podlahových kotlů je velká váha. Ale pokud potřebujete výkonnou jednotku, pak zařízení nainstalované na podlaze nelze vypustit. Závěrové úpravy na podlahu u moci jsou podřadné.

Volba zde závisí na potřebách. Pro soukromý dům velké kvadratury je nutný výkonný model a pro městský byt bude stačit kompaktnější a méně produktivní zařízení.

Kotle na zeď je lehký a nízký, což je více než dost pro malou chalupu ve velké většině případů

Na rozdíl od podlahových modelů, z nichž mnohé mohou fungovat bez připojení k elektřině, téměř všechny zavěšené kotle jsou závislé na energii.

Posledně jmenované jsou efektivní, pohodlné v provozu a potěšení s pokročilými příležitostmi, pokud jde o nastavení. Ale když je elektřina vypnuta, je pro ně nulový, během nehody to není napájecí mřížka spolu se světlem zmizí a zahřívá.

Pro venkovský dům je nejlepší vzít si kotel závislý na výkonu s mechanickým ovládáním. Je snadné instalovat a připojit, nemá programovatelné termostaty a displeje, ale bude generovat teplo i za podmínek úplného odpojení chaty od napájení napájení. A životnost zařízení nainstalovaného na podlaze je vyšší než konkurent na zeď.

Kritérium #3. Počet obrysů

Pro organizaci čistě vytápění je nejlepší volbou pro plynový kotel. Totéž platí pro situaci, kdy je zapotřebí výlučně ohřívač k dodávce horké vody do jeřábu nad dřezem.

Pokud je plánováno propojit potrubí topného systému a/nebo teplé podlahy s topnou jednotkou v plynu i s horkou vodou, měla by mít dva nebo více obrysů.

Vzorce pro výpočet ztráty tepla

Tyto vzorce lze použít k výpočtu tepelné ztráty nejen soukromého domu, ale také bytu. Před začátkem výpočtů je nutné znázornit plán místnosti, všimněte si umístění stěn vzhledem ke straně světa, označují okna, dveře a také vypočítejte rozměry každé zdi, okna a dveří.

K určení tepelných ztrát musíte znát strukturu zdi a také tloušťku použitých materiálů. Výpočty zohledňují zdivo a izolaci

Při výpočtu tepelné ztráty se používají dvě vzorce. pomocí prvního určování množství tepelného úložiště uzavíracích struktur s pomocí druhé. tepelné ztráty.

Výraz se používá ke stanovení tepelného odporu:

 • R je tepelná odolnost uzavřených struktur, měřená v (m 2 k)/wt.
 • K je koeficient tepelné vodivosti materiálu, ze kterého se provádí uzavřená struktura, měří se ve WT/(MK).
 • B. Tloušťka materiálu zaznamenaného v metrech.

Koeficient tepelného vedení K je tabulkový parametr, tloušťka B je převzata z technického plánu domu.

Koeficient tepelné vodivosti je tabulková hodnota, záleží na hustotě a složení materiálu, může se lišit od tabulky, takže je důležité seznámit se s technickou dokumentací pro materiál

Používá se také hlavní vzorec pro výpočet tepelné ztráty:

 • Q. Ztráta tepla, měřená ve VT.
 • S je oblast uzavřených struktur (stěny, podlahy, stropy).
 • DT. Rozdíl mezi požadovanou teplotou interiéru a vnějšího se měří a zaznamenán v C.
 • R je hodnota tepelného odporu struktury, m 2 s/w, která je umístěna nad výše uvedeným vzorcem.
 • L je koeficient v závislosti na orientaci stěn vzhledem ke straně světa.

Mít po ruce potřebné informace, můžete ručně vypočítat tepelné ztráty budovy.

Jak vzít v úvahu výšku stropů během výpočtů?

Protože mnoho soukromých domů je postaveno podle jednotlivých projektů, metody výpočtu výše uvedeného kotle nejsou vhodné. Chcete.li provést dostatečně přesný výpočet kotle pro vytápění plynu, musíte použít vzorec: MK = Q.CCPAZ, kde:

 • MK. Odhadovaná síla kotle, KW;
 • QT. předpovídaná tepelná ztráta, KW;
 • Kaz. koeficient akcií, který je 1,15 až 1,2, t. E15-20%, pro které odborníci doporučují zvýšit vypočítanou kapacitu kotle.

Hlavním ukazatelem v tomto vzorci je předpokládaná tepelná ztráta struktury. Chcete.li zjistit jejich hodnotu, musíte použít další vzorec: QT = VRTK/860, kde:

 • V. objem místnosti, kostka.m.;;
 • PT. rozdíl ve vnějších a vnitřních teplotách ve stupních Celsia;
 • K je disperzní koeficient, který závisí na tepelné izolaci budovy.

Disperzní koeficient se liší v závislosti na typu budovy:

výkon, plynový, kotel
 • U budov bez tepelné izolace, které jsou jednoduché struktury vyrobené ze dřeva nebo zvlněného železa, je disperzní koeficient 3,0-4,0.
 • U struktur s nízkou tepelnou izolací, charakteristických budov s jedním zdivem cihel s konvenčními okny a střechou, se koeficient rozptylu odebírá jako 2,0-2,9.
 • Například pro domy s průměrnou úrovní tepelné izolace budovy s dvojitým zdivem, standardní střechou a malým počtem oken vezmou koeficient rozptylu 1,0-1,9.
 • U budov s vysokou tepelnou izolací, dobře izolovanou podlahou, střechou, stěnami a okny s okny s dvojitým zasklením se koeficient rozptylu používá v rozmezí 0,6-0,9.
See also  Kondenzační plynový kotel s zkapalněným plynem

U malých budov s dobrou tepelnou izolací může být odhadovaná kapacita topného zařízení velmi malá. Může se stát, že trh jednoduše nemá vhodný plynový kotel s nezbytnými charakteristikami. V tomto případě by mělo být zakoupeno zařízení, jehož síla bude o něco vyšší než vypočtená. Automatické systémy řízení topení pomůže vyhladit rozdíl.

Někteří výrobci se postarali o pohodlí zákazníků a zveřejnili na svých internetových zdrojích speciální služby, které bez problémů umožňují vypočítat nezbytnou kapacitu kotle. Chcete.li to provést, musíte zadat data jako:

 • teplota, která by měla být udržována v místnosti;
 • průměrná teplota v nejchladnějším týdnu roku;
 • potřeba DHW;
 • přítomnost nebo nepřítomnost nucené ventilace;
 • počet podlah v domě;
 • výška stropu;
 • informace o stropech;
 • informace o tloušťce vnějších stěn a materiálech, ze kterých jsou vyrobeny;
 • informace o délce každé zdi;
 • informace o počtu oken;
 • Popis typu oken: počet kamer, tloušťka skla atd.P;
 • Rozměry každého okna.

Po vyplnění všech polí bude možné zjistit vypočítanou sílu kotle. Podrobnosti o podrobných výpočtech kotlů různých typů jsou jasně uvedeny v tabulce:

V této tabulce jsou již vypočteny některé možnosti, můžete je použít jako správné předem (kliknutím na obrázek zvýšíte)

Proč není nákup kotlů s napájením vždy vhodný?

Pojďme se zabývat výše uvedenými argumenty ve prospěch nákupu kotle s rozpětím:

 • Čím chladnější bude na ulici, tím teplejší bude doma. Je obtížné nazvat tento argument významný, protože nyní mohou všichni za pár minut vypočítat přesnou sílu kotle nezbytného pro vytápění domu. Internet je plný různých kalkulaček, které mohou pomoci vypočítat tepelné ztráty. pouze vlastnosti vstupu do domu a výpočty mínus teploty (které lze také volně najít na internetu). Proto je akutní potřeba síly zmizet.
 • Pokud má kotel napájení, pak na něj nebude chodit a bude fungovat ve středním režimu. Které by proto měly pomoci sloužit kotli déle. Nyní jsou však kotle vybaveny různými programy, které analyzují jejich schopnosti. A pokud „pochopí“, že mohou pracovat maximálně, udělají to. Tak se zvyšuje jejich účinnost a efektivita a tento proces nelze ovlivnit. Akcie tedy nepomůže prodloužit životnost zařízení.

K nákupu plynového kotle stačí znát pouze přesnou energii, která je nezbytná pro vytápění místnosti. Napájení není tak nutné.

Existují však kotle, pro které je napájecí zdroj skutečně důležitým podmínkou pro normální fungování. Pokud je neberete s marží, pak budoucí majitel může mít problémy s různou povahou. Často se jedná o ty modely vybavené jednoduchou automatizací, které mají jednoduché zařízení a jsou závislé na energii. Taková zařízení musí být také vybrána moudře a vědět o některých tricích, které výrobci topného zařízení jdou.

Jaké jsou tepelné ztráty doma?

Ztráta tepla domu je uvolňování tepla zevnitř budovy venku. Zpravidla se to děje přes střechu, stěny, okna a podlaha. Stanovení tepelné ztráty pomůže určit nejúčinnější systém vytápění a zajistit správné vytápění vašeho bydlení.

výkon, plynový, kotel

Pokud jsou tepelné ztráty nízké, je velmi pravděpodobné, že teplá podlaha bude stačit. Ale pokud jsou ztráty vysoké, můžete vyžadovat jiné způsoby, jak snížit tepelný výkon, abyste zajistili efektivní provoz systému. Tepelné ztráty také ukazují, zda budova splňuje regulační požadavky, a co je důležitější, určuje potřeby energetických a provozních výdajů vašeho domu.

Dům s vysokou tepelnou ztrátou dražší při údržbě. Dobrou zprávou však je, že existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou snížit náklady na vytápění na minimu. Jednoduše řečeno, aby byl top vytápění poskytován dostatečné množství tepla v místnosti, měl by být systém systému větší než tepelné ztráty.

Pokud tepelné ztráty přesahují tepelnou energii, vaše vytápěcí účty absorbují celý rodinný rozpočet. Otevřené dveře a okna jsou jedním z nejčastějších míst pro teplo.

Aby byl dům v teple, mnoho z nich je nuceno zvýšit teplotu vytápění, což znamená, že utratíte větší množství energie a tepla, jehož podíl lva je a tak prosakuje stěnami a jde ven do ulice. Nalezení způsobů, jak zlepšit izolaci v našich domovech, aby se minimalizovalo tepelné ztráty, je důležitým aspektem energetického a stabilního domu.

Problém bohužel je, že mnozí prostě nemají žádné koncepty, kde se teplé. Zatímco obyčejný chladný tah je pociťován v blízkosti otevřeného okna, velká většina tepelných ztrát se vyskytuje v méně viditelných oblastech domu. Abychom pochopili, z čeho je vytvořen výběr výkonu plynového kotle, budeme diskutovat o tom, jaké struktury se vyskytují hlavní tepelné ztráty. Tyto informace vám pomohou minimalizovat ztráty, pokud se při výpočtu ukáže jako nečekaně vysoká.

Stěny

Asi 35% všech tepelných ztráty v domě se provádí skrz stěny. Stěny domu jsou ve fyzickém kontaktu s chladnějšími teplotami venku. Většina vývojářů se snaží tento přirozený proces zpomalit vyplněním prostoru mezi vnějšími a vnitřními stěnami materiálem, který je špatným tepelným vodičem, a proto má přirozené izolační vlastnosti. Bohužel pro domy, které byly postaveny se špatnou izolací, demontujte celou zeď, nahraďte izolaci a poté znovu vydejte nové podlahy nepřiměřeně drahé.

Suterén a podlaha

Asi 15% všech tepelných ztrát v domě se provádí podlahou a suterénem, ​​pokud je ve vašem domě. Suterén suterénu a cementových desek, které se nacházejí přímo pod domem, mají velmi špatné izolační vlastnosti. Většina moderních domů nemá izolaci podlahy, což z ní činí hlavní zdroj tepelné ztráty.

See also  Jak povolit elektrický kotel pro vytápění

Podkroví

Horký vzduch stoupá, a proto většina tepla, které ztratíme v našich domovech, prochází podkroví. Podle odhadů dochází k podkroví nebo střeše domu 25% všech tepelných ztráty. Praskliny nebo otvory v podkroví spolu s nesprávně umístěnými ventilačními otvory poskytují velkou ztrátu tepla.

Okna a dveře

A konečně se dalších 25% tepelných ztráty v domě vyskytuje okny a dveřmi. V zásadě kvůli úniku vzduchu a trhlin kolem nadace, které lze jednoduše opravit, pravidelně zhušťující otevření dveří a oken. Kromě toho, aby se snížila množství tepelné ztráty okny, je nutné nainstalovat trojnásobná okna s dvojitou. Protože vzduch je špatný tepelný vodič, tato okna mají 3 vrstvy skla, s mezerou asi 1/3 palce. Tento prostor mezi jednotlivými částmi skla slouží jako přirozená izolace ke snížení tepelných ztráty okny.

Jak vypočítat výkon pomocí výpočtových vzorců inženýrství?

Neexistuje žádný jediný algoritmus pro výpočty. V závislosti na tom, zda potřebujete systém s jedním obrysem nebo zda se dvěma, se povaha výběru významně liší.

Vzorec pro výpočty pro konkrétní standardní projekt

Pokud je dům postaven podle rozvinutého typického projektu. Výška pokojů není více než 3 m. Celkový objem prostorů se proto nezohledňuje. Indikátor napájení je považován takto:

Nejprve vypočítal specifický indikátor tepelného výkonu: mysl = 1 kW/10 m2;

Pak vezměte požadovanou hodnotu: rm = mysl p kr. kde

P. Součet všech oblastí, které mají být vytápěny,

Kr –C. Je přijímáno na základě klimatu, ve kterém je budova umístěna.

Pro jižní regiony je pozměňovací návrh 0,9. Pro střední pás. 1.2. Pro severní. 2. Pro Moskvu a Moskva. 1.5.

Metodika výpočtu je špatná v tom, že nezohledňuje vnitřní faktory domu. Mají hlavní význam na mikroklimatu bydlení. Tyto hodnoty jsou velmi blízké dokonalé hodnotě.

Někteří výrobci produkují memo-doporučení, ale pro přesné výpočty stále doporučují kontaktování specialistů

Většina společností spolu s vybavením vytváří speciální poznámky, ale za účelem přesné výpočet síly je lepší kontaktovat odborníky

Výpočet pro jednu verzi zařízení v místnosti s plochou 100 m 2. Pokud se nachází v hranicích moskevské oblasti:

Výpočty pro kotle s dvojitým obvodem

Možnosti dvojitého okruhu pro zařízení kotle na směsí plynu pracují na jiných principech než jejich kolegové z jednoho obvodu:

 • Zpočátku je voda zahřívána, je to nosič tepla v tomto systému;
 • Jde do radiátorů, které se zahřívají a zahřívají okolní vzduch;
 • Ochlazený tepelný nosič se vrací do výchozího bodu pro nové vytápění.

Je vytvořen uzavřený obvod. Práce je povahou cyklů určité délky. Когда темпеература носителя тепла и окружающего воздуха становятся ожcti раниж р ра vazнжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжнннжжжжннннннжжжннннннжж р раmění. Při vytápění vodní nosiče tepla je dočasná pauza.

Kotel také svědomitě dodává horkou vodu do kohoutků a ne do topného systému.

Vytápěcí systém se dvěma obrysy

Aby se získala požadovaná úroveň zařízení kotva na základě směsi plynu, měla by se zvýšit vypočítaná hodnota indikátoru o 20%.

Výpočet pro dvě konturové verze kotle na plynové směsi pro místnosti s plochou 100 m 2. Vzali jsme koeficient pro budovu postavenou v moskevské oblasti:

Výhody kotlů zemního plynu

Malé náklady na vytápění soukromých domácností pomocí plynového kotle nejsou jedinou výhodou vybavení tohoto typu. Z dalších výhod a výhod topného zařízení na zemní plyn poznamenáváme následující:

 • Vyvinuté automatizační systémy umožňují s vysokým stupněm přesnosti odolat specifikovaným klimatickým parametrům ve vyhřívaných místnostech, což je další efektivní faktor úspor;
 • Vícestupňové bezpečnostní systémy plynu zcela eliminují únik zemního plynu, což eliminuje hlavní nevýhodu zemního plynu. jeho nebezpečí exploze;
 • Malé rozměry a relativně nízké náklady na vybavení kotle na zemní plyn zvyšují celkový ekonomický účinek nízkých nákladů na palivo;
 • Vysoká spolehlivost zařízení a jeho vysoká účinnost snižují provozní náklady na údržbu, kontrolu a opravu plynových kotlů zemním plynem;
 • Vytvořené.V tepelných výměnících pro přípravu horké vody modelů dvojitého okruhu topného zařízení snižují náklady na komplexní systém vytápění;
 • Relativně malé rozměry a všechna kotle mohou výrazně ušetřit prostor pro kotelnu, která kvalitativně zlepšuje spotřebitelské vlastnosti venkovského domu;
 • Malá spotřeba energie ze sítě střídavého proudu umožňuje nainstalovat relativně levné zdroje nepřetržitého výkonu, což kvalitativně zlepšuje provozní podmínky kotle a celého vytápěcího systému jako celku;
 • Automatizace topného systému na zemní plyn umožňuje snadno nainstalovat vzdálená zařízení pro správu provozu topného zařízení. Taková vlastnost se osvědčila pro příměstské majetky, jejichž nájemníci často doma chybí.

Závěr: Obecný průběh vlády pro zjednodušení procesu zplyňování domácností postupně eliminuje hlavní nevýhodu zemního plynu. vysoké náklady na místní distribuční sítě plynu.Závěr

Analýza všech faktorů výpočtu energie plynového kotle pro vytápění soukromého domu přesvědčivě ukazuje, že indikativní výpočet výkonu výkonu topného zařízení poskytuje dostatečné hodnoty pro většinu nových a již postavených venkovských domů. Malé množství rezervy slouží jako spolehlivé pojištění z nepředvídaných situací a také zaručuje provoz zařízení s maximálním koeficientem užitečnosti.

Tento materiál také ukazuje, že pro domy složité konfigurace s velkou oblastí zasklení nejsou nejjednodušší metody výpočtu zárukou získání správného výsledku a pro kompetentní výpočet parametrů topného zařízení je lepší kontaktovat kvalifikované specialisty nebo používat profesionální online online kalkulačky s nezbytnou sadou architektonických charakteristik domu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS