Jaký výměník tepla je lepší pro kotle na pevném palivu

Jak si vybrat kotel s pevným palivem pro dlouhé hoření pro domácnost. porovnat principu provozu a typů paliva

Ne všechny nové předměstí a chatové vesnice se mohou pochlubit dodávkou zemního plynu, navíc stále starým stojanem v souladu se zplyňováním. V takových případech, kotle na tuhá paliva pro vytápění soukromého domu. optimální řešení založené na nákladech na teplo a dostupnost energetických nosičů. Nejedná se však o plynové kotle, ve kterých není design zásadně odlišný od sebe (s výjimkou “sady tělesa” automatizací), ale jen potřebujete vybrat moc a ochrannou známku, která má dobrou pověst. Kotle na tuhá paliva mají intravoidní klasifikaci podle principu účinku a jejich účinnost závisí do značné míry na palivu, na kterém pracují. Zvažte, co je třeba věnovat pozornost při výběru a malém druhu ratingu kotle na pevném palivu.

Typy kotlů na princip jednání

V závislosti na způsobu spalování paliva se rozlišují čtyři typy kotlů:

 • Klasický přímý hořící kotel (nebo přirozená trakce). Toto je tradiční a nejběžnější design. Hlavní výhody: Jednoduché zařízení, dostupná cena, schopnost pracovat v jakékoli formě paliva, netěkavé. Poslední faktor je velmi důležitý pro krajinu s nízkou kvalitou výkonové mřížky. zpravidla, kotel by neměl být elektřina a termoregulace se provádí za použití klapky a mechanického pohonu. Hlavní znevýhodnění Jeden. neúplný spalování paliva. A již z toho postupujte v klidu: nízká ve srovnání s jinými typy účinnosti, velkého procenta pevného zbytku spalovacích produktů, časově náročné údržby a péče. Na tomto základě. Tento druh je obtížné přisuzovat do kategorie “Nejlepší Kotle na tuhá paliva pro domácí vytápění”.
 • Klasický kotel s příplatkem. Existují dva možnosti zařízení. V prvním případě je vzduch “foukaný” v peci, která poskytuje úplnější spalování paliva. Ve druhé. kotle je vybaven kouřem (výfukový ventilátor před komínovou trubkou), který vytváří vakuum v tepelné komoře a zvyšuje přirozenou touhu. Výhody jsou stejné jako kotel přímého spalování, kromě neajutého. Ale “závislost” z elektřiny je kompenzována zvýšenou účinností a vyššími výkonovými ukazateli se stejnými velikostmi pece a formou paliva.
 • Kotel pyrolýzy (nebo plynový generátor). Do jisté míry je to další fázi vývoje kotle s dodatečnou zátěží, ale zásadou spalování změn paliva. Funkčně je kotle rozdělen do dvou kamer. V první řadě s umělým nedostatkem vzduchu je palivové dřevo doutnající, produkující nejen teplo, ale také pyrolýzy plyny, které přicházejí do druhé komory, kde jsou zcela spáleny za podmínek dodatečného přívodu vzduchu. Pokud jde o účinnost, tyto kotle jsou nejúčinnější, ale také “rozmarné”. Hlavní nevýhodou je přísné požadavky na kvalitu stabilního paliva. Pokud se jedná o palivové dříví (a většina typů modelových pyrolýzních kotlů je “nastaveno” na nich “, pak standardní požadavek. vlhkost dřeva by nemělo být vyšší než 20%. V opačném případě se sníží generování pyrolýzních plynů, otočení kotle do kategorie obvyklých s nuceným přívodem vzduchu, což s přihlédnutím k vysokým nákladům na zařízení nerentabilní. Kromě účinnosti platí doba spalování jedné záložky na důstojnost. až 12 hodin.
 • Dlouhé hořící kotle. Nedávno se objevili docela (jeden může na začátku tohoto století říct), ale už šel s pevnou součástí trhu. Proces spalování palivových pokládek prochází shora kvůli speciálnímu provedení kotle. Po spalování horní vrstvy se proces pohybuje dolů a nastavení výkonu a údržba požadovaného režimu se provádí automatickým, ovládáním turbíny přívodu vzduchu do pálené zóny. Palivo kombinuje téměř úplně, s minimálním počtem pevných zbytků. Účinnostmi není kotel téměř horší než generátor plynu, ale není to tak náročné na palivo a doba spalování jedné záložky může dosáhnout 24 hodin a výše. Takovéto zařízení směřuje s hodnocením kotlů na pevné palivo. Ale stojí za takové potěšení.
See also  Plynové kotle pro vytápění průmyslových prostor

Odděleně musím říci o kotli s automatickým přívodem paliva do spalovací komory. Podle principu jednání. jedná se o tradiční kotle s přirozeným nebo nuceným produktem, ale díky samostatnému bunkru pro palivo, doba práce na jednom “tankování” se může dosáhnout z několika dnů do několika týdnů (závisí na objemu násypka a vyhřívaná plocha).

Pozornost. Někdy je prodejci charakterizují jako kotle dlouhé hořící, ale není to opravdu pravda. Ačkoli zásobník a retrívní hořáky poskytují horní pálení, princip dodávkového vzduchu se vyskytuje v tradičním způsobem. foukání dolů.

Kotly pelet se zásobníkem hořáku v podstatě také podporují “horní” spalování paliva s vysokým zdrojem přenosu tepla EANOK.De

Kotle s bunkru pracují buď na peletách, nebo na kamenném uhlí, rozdrcené na určitou frakci (obvykle není větší 25 mm). Existují modely s automatickým azylem, které v kombinaci s automatikou udržují režim provozu, činí schéma soukromého domu s kotlem s pevným palivem, stejně jako plyn.

Zota topol m 20

Možnost rozpočtu s dobrou mocností. výborná volba pro malý soukromý dům nebo chalupa. Výrobce doporučuje používat operaci tohoto kotlového dříví a dřevěného uhlí. Odnímatelný ventil poskytuje snadné čištění chladicí kapaliny.

Profesionálové:

 • Má deset pro udržení vysoké teploty.
 • Příjemná cena pro domácí produkt.
 • Trojcestný plyn. zvyšování účinnosti kotle.

Typy a vlastnosti práce

Na rozdíl od klasických kotlů, v pyrolýze, nikoliv jeden a dva spalovací kamery. Jsou rozděleny do dvou typů: S dnem a horním hořícím.

Nizhny hořící kotle

Palivo je položeno v horní komoře, zapálte ji a uveďte ventilátor, který míchá hořlavé plyny vzduchem a rozlišuje je do druhé komory. Nachází se pod vrcholem a odděleným od ní roštem. s mřížkou. V něm se vyskytuje hlavní spalování, jejichž teplota přesahuje 1000 stupňů, zatímco v nakládací komoře je mnohem nižší. 500-600 stupňů.

Jaký výměník tepla je lepší pro kotle na pevném palivu

Pro palivové dřevo se rychle nespal, přístup k nim vzduchu je omezen mechanický klapky. Pec je zcela zatížena, protože při nízkém zatížení není pyrolytická pece dlouhého pálení účinná, při spalování paliva se vytváří mnoho sazí a popela.

See also  Elektrický kotle připojujeme k teplé podlaze

Pro referenci! Pokud je palivové dříví syrové, pak při odpaření vlhkosti jsou vnitřní stěny jednotky pokryty sazí a dehtu, což snižuje přenos tepla a způsobují poškození ohně. Můžete určit kvalitu paliva v barvě plamene. měla by být lehká, žlutá bílá, a ne červeno-oranžová.

Jaký výměník tepla je lepší pro kotle na pevném palivu

Chladicí kapalina v těchto kotli je umístěno v prostoru mezi dvojitými stěnami skříně. tzv. Externího výměníku tepla. Vysoká spalovací teplota a velká plocha vyhřívaného povrchu výměníku tepla vede k rychlému teplu vody a dobrého oběhu v systému.

V takových pecích není žádný válec, protože hlavní část spalovacích produktů je vyhozena komínem, v dolní komoře zůstává jen malé množství mělkého popela.

Top hořící kotel

Kotel je na bázi dřeva pro ohřev vody s horní komorou spalování plynu uspořádaných odlišně. Obvykle má válcový tvar, komory v něm se oddělí v rošní mřížce, ale pohyblivou trubkou pro přivádění vzduchu na disk.

Jaký výměník tepla je lepší pro kotle na pevném palivu
 • Před vložením paliva se pohyblivý prvek s pomocí vnější strany kabelu stoupne.
 • Palivové dřevo je naloženo dveřmi a podněcem.
 • Disk je spuštěn přímo na palivovém dříví a vstřikuje do spalovací komory.
 • S pomalým spalováním paliva se jeho úroveň v komoře snižuje, měnící se a umístěte rozdělovač vzduchu.
 • Hořlavé plyny spěchají nahoru a bohatý disk, spadají do horní komory, ve kterém smíšené se vzduchem a hořet.
 • Intenzita průtoku plynu do horní komory je řízena automatickým regulátorem tahu, který určuje teplotu vody v tepelném výměníku.

Takové pyrolýzy kotle dlouhodobého spalování s obvody vody jsou méně populární než ty, jejichž plyn spalovací komora je umístěna níže. Protože pravidelně musí změnit pohyblivý distribuční prvek vzduchu s diskem. Je neustále vystaven horkým plynům a plamenům, takže popáleniny.

Ale může být vloženo do něj, aby se palivo nebo vypalování domácích odpadků, aniž by čekalo až do hlavní záložky. Chcete-li to udělat, stačí zvednout disk nad úrovní dveří.

Vlastnosti přehrad

Doporučujeme, co je kotel pyrolýzu a jak to funguje, mělo by se naučit, jak jej čištění správně vyčistit. Zejména poprvé nebo po dlouhém nečinnosti. Studená pec musí být předehřátá, pro která v dolní části poprvé upevňují malé extrakty a dejte je dobře, aby se otevřel s otevřeným. Čip a tenké lampy jsou umístěny, dokud není fotoaparát rozptýleno a zářící uhlíky nejsou vytvořeny, schopné zapálit hlavní záložku.

Pec je naložena na vrchol a dát dříví dobře vnitrozemí, po kterém pokrývají klapku a sníží touhu.

Jak vypálit palivo?

Pevná paliva jsou nejčastěji spálena třemi způsoby: ohnivé, pyrolýzy a povrchová vrstva.

Z výše uvedeného je zřejmé, že pálení plamene není optimální pro kotle na pevném palivu. Konstrukce pece, která zajišťuje kompletní spalování výfukových plynů k jejich kontaktu s pouzdrem tepla, dopadne příliš složité, masivní, vyžadující pravidelnou péči, nakonec, jednoduše nespolehlivé a nebezpečné. Některé výjimky mohou být považovány za kotlů dřevěných uhlí pro malé vytápění v offseasonu. Dále.

Hlavní a velmi důležité, nevýhody pyrolýzních kotlů. vysoké náklady, závislost na výkonu a omezení malých kapacit. Z tohoto důvodu, v offseason, kotel musí být použit v přerušovaném režimu, pro které je možné dodávat komplexní páskovací a doplněk tepelným akumulátorem. Výsledkem je, že náklady na vybavení kotelny pro dům 100-120 kV. M. Bytové náklady někde v 10 000 a jeho oblast se získá v 12-16 kV. M. Které je třeba vybudovat; Možná. na hypotéku.

See also  Konte na krb se kamnem a výměníkem tepla

Obecně platí, že kotle Omnivore pyrolýzý odolává v sídle z 250 kV. M rezidenční s vlastní nouzovou dieselovou mini-elektrárna. Dále se proto zaměřujeme na kotle pomalého spalování, jsou nejvhodnější pro domácnost rozpočtu a sekundární úrovně. Odděleně, zaměřte se na kotle v koupelně, t.na. nejsou zcela ohřev.

Akce na modelech různých značek

Obecně platí, že rozdíly jsou málo. Vztahují se na analýzu zařízení a použití určité metody čištění. Dostupné specifikace týkající se modelů různých značek se odrážejí dále:

První. Navain. Jakékoliv látky s výjimkou kyseliny chlorovodíkové jsou vhodné pro propláchnutí w. To je silně kazí, dokonce i riffers povrchy.

Za druhé. Ariston. Když se umyjí, musí být aplikován maximální přípustný tlak, zejména při práci s boosterem. Obecně platí, že jakékoli léky jsou vhodné pro postup. Se spoustou znečištění se doporučuje kyselina octová.

Třetí. baxi. Žádná zvláštní kritéria. Jedná se o populární značku s servisními místy v mnoha městech. Takže údržba je levnější.

Čtvrtý. VYLANT. Zde, zpravidla měď w. S lehkým znečištěním. citronová nebo kyselina octová. Ve závažnějších případech. Aquamax Drug.

Pátý. Beretta. V situacích plic. kyselina chlorovodíková. V extrémně. efektivně pomáhá drogám Descastex a Remokal, stejně jako čisticí systém hydroflola.

Šestý. Ferroli. V mnoha případech pomáhá místnosti v kyselině chlorovodíkové. Efektivnější způsob: stejná kyselina se zahřívá v zesilovači na teplotu 35-40 stupňů. Spustí se proces čistoty. Toto je možnost rozpočtu. Dražší spojené s využitím speciálních léků.

Sedmá. Junckers. Jednoduché nečistoty se čistí hydrochloridní nebo citronovou kyselinou. Jakékoli prostředky proti měřítku. V komplexním, čerpaným čisticím prostředku zahřátá na 50 stupňů, cirkulující čerpadlo

#Solid fuel boiler BISOLID Saver W ©2014

Osmá. Suite. Příprava na správné schéma se připravuje roztok kyseliny citrónové, odstraněné W byl umístěn v něm po dobu 10-20 minut. Pak je důkladně umyl. V mnoha případech tato metoda přináší správný účinek. Obtížné přestávky jsou eliminovány hydrochemickou metodou pomocí zesílení.

Devátý. Viessmann Vitopend 100. Pro jednoduché a komplexní roztoky jsou vhodné jakékoliv prostředky, které neobsahují chloridy. Antox 75 E Různé různé.

Desátá. Fedital Tahiti. S nekomplikovaným znečištěním se používají všechna standardní roztoky (kyseliny, léky z měřítka, speciální přípravky). Pokud standardní řešení nepomohou, plynový kotle plynového kotle Fedital Tachyt změny. S negativním re-výsledkem se změní VT.

Existuje univerzální technika pro čištění všech značek. hydrochemický. Používají se triper a čerpací systém a speciální reagencie.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS