Je jídlo z mikrovlnné trouby škodlivé

Odborníci vysvětlili než vlastně nebezpečné jídlo z mikrovlnné trouby

Mnozí se mylně mylně věří, že mikrovlna jsou velmi škodlivé, a proto je lepší zahřát jídlo na sporáku. Existují tedy tvrzení, že mikrovlnná trouba může být radioaktivní nebo že “zabíjí” vitamíny v potravinách a dokonce způsobuje rakovinu. Odborníci vyprávěli o nejoblíbenějších mýtech o mikrovlnné troubě a vysvětlili, když se jídlo z mikrovlnné trouby mohou být opravdu nebezpečné.

Odborníci Roskkaya ve spojení s britskými odborníky demontují hlavní mýty o “škodlivosti” mikrovlnných zdravotních pecí.

Myth mikrovlnná trouba “zabít” užitečné látky v potravinách

Podle britských odborníků. Jídlo, které vaříte v mikrovlnné troubě, budou stejné jako potraviny vařené na peci. Mikrovlnná trouba, procházející jídlem, rychle ho zahřát uvnitř i vně. To vám umožní zachovat mnoho vitamínů a stopových prvků, které se mohou zhroutit s delším zahříváním (například při vaření v pánvi nebo smažení v pánvi).

Kromě toho je obvykle nutná méně vody pro vaření v mikrovlnné troubě, proto se pravděpodobnost zvyšuje, že užitečné živiny budou také skladovány v potravinách, a ne “rozpouštějí” ve vodě.

Mýtus mikrovlnná trouba radioaktivní

Mikrovlnná trouba (mikrovlnné záření) a radioaktivní záření není stejné a není možné je porovnat. Neexistuje žádné záření v mikrovlnné troubě, namísto běžných elektromagnetických vln, ultrahight frekvencí, které jsou srovnatelnější s mobilními frekvencemi.

Elektromagnetické vlny procházejí a vycházejí ven a nevypadají v produktu a nemění strukturu jídla. Konstrukce mikrovlnné trouby zajišťuje, že zařízení funguje pouze tehdy, když jsou dveře pevně uzavřeny. v tomto případě jsou vlny drženy uvnitř.

Odborníci na rozostření provedli test mikrovlnného úniku. S pomocí speciálního detektoru se “chodí”, aby utěsnili dveře, okno, řídicí panely, větrací otvory, napájecí kabel a další vnější prvky. Odborníci v žádném případě nezaznamenali “výstup” mikrovlnných trouby za troubou.

DŮLEŽITÉ: Kolem elektromagnetického záření lze zaznamenat kolem provozní mikrovlnné trouby, která probíhá z téměř všech elektrických spotřebičů (televizory, konvice, počítače, smartphony atd.P.) Když pracují nebo právě zařazují do výstupu. Intenzita záření z každého konkrétního zdroje je jiná. Čím déle jsme v elektromagnetickém poli, tím větší je šance na výskyt jakýchkoliv následků, například závratě, nespavosti nebo tlakových přepětí a arytmie.

Bez zvláštního vybavení nemůžete zjistit, zda jsme nyní vystaveni právě v tomto smyslu nebo ne. Snažte se tedy vypnout taková zařízení z výstupu a nepokládejte v blízkosti hlavních silných zdrojů elektromagnetického záření.

Harm mikrovlnná trouba pro lidské zdraví: Co přesně se týká

Chcete-li se vypořádat s touto otázkou, musíte si pamatovat základy fyziky. To je přesně případ, kdy by se škola měla v životě. Většina mýtických obav týkajících se negativních účinků mikrovlnicích jsou distribuovány pouze v důsledku nevědomosti lidí o mechanismech provozu tohoto zařízení.

Nicméně, to nelze argumentovat, že zařízení je plně bezpečné. Celkem, v tomto světě, můžete najít pozitivní a negativní vlastnosti. Připravit se pro všechny a minimalizovat jakákoli rizika, je nutné studovat teoretické základy.

Elektrický spotřebič může generovat jeden typ záření. vysokofrekvenční nebo nízkofrekvenční. Zdroje vysokofrekvenčního záření jsou uvedeny níže:

  • Spotřebiče;
  • lampy;
  • Elektrické kabely a napájecí kabely;
  • elektrické vedení;
  • Transformátorové stanice.

Je zdravotní mikrovlnná trouba nebezpečná

Mikrovlnná trouba je zdrojem elektromagnetického záření. Takové záření je rozděleno na ionizující (radioaktivní) a neionizující.

Záření, ke kterému dochází během provozu mikrovlnné trouby patří neionizující. Neionizující záření, na rozdíl od ionizace, méně výkonných, není schopen porušit molekulární komunikaci.

Studie dosud nepotvrdily, že takové záření mohou být nebezpečné pro zdraví, včetně příčiny rakoviny.

See also  Jak správně odstranit sušenek z trouby

Mikrovlnné pece jsou speciálně konstruovány tak, že během provozu, minimální množství radiace ven.

Navzdory tomu, kdo a FDA radí, že nebudou stát vedle pece během její práce a sledovat jeho stav.

Pokud budete postupovat podle jednoduchých doporučení, použití mikrovlnné trouby je skutečně bezpečné:

  • Dveře musí pevně zavřít;
  • Není možné zahrnout mikrovlnnou troubu s odemčenými dveřmi;
  • Nenechte se během práce otevřít dveře.

Záření ovlivňuje, dokud není pec zapnuta a není aktivní, když je mikrovlnná trouba vypnuta. Není “zpoždění” v potravinách a neudělá to radioaktivní

Mikrovlny zničí živiny v produktech?

Při vaření v žádném případě jsou některé z užitečných vitamínů, minerálů, antioxidanty obvykle ztraceny. Je nemožné jednoznačně říci, že tradiční metody vaření (vaření, smažení, pečení si zachovávají více živin než mikrovlna.

Obecně platí, že některé metody mohou dokonce zvýšit biologickou dostupnost vitamínů, ale je lepší smaže. Přečtěte si více. v textu: “Studie: Jak způsob vaření ovlivňuje zdraví”.

Při potvrzení tohoto studia byly provedeny v 80. letech minulého století. Například v roce 1985, časopis American Dietary Association vydal zprávu vědců, která uvádí, že mikrovlnné pece zachovávají stejné nebo ještě více vitamíny skupiny B a kyseliny askorbové ve srovnání s běžnými metodami vaření (5).

Moderní studie také potvrzují takový pohled. V roce 2009 prezentovali španělští vědci z Murcia University zpráva o vlivu metod vaření pro antioxidační vlastnosti zeleniny (6). V jejich práci vědci prokázaly, že mikrovlny a pečení vedou k menší ztrátě antioxidantů než smažení a varu.

Podobné výsledky dosažené v Itálii. V roce 2010 představili vědci z University of Parma studii, která dospěl k závěru, že přípravu v mikrovlnné troubě si nejlépe zachovává barvu a antioxidační vlastnosti čerstvé a mražené zeleniny (7).

Jak mikrovlnná trouba ovlivňuje produkty

Mluvit o účincích mikrovlnných troueb na jídlo, stojí za to si pamatovat, že jakákoli forma vaření snižuje nutriční hodnotu. Hlavní “zabijáci” vitamínů a užitečných látek. teplota, čas a způsob vaření.

Vzhledem k tomu, že vše je rychlejší v mikrovlnné troubě a s méně vytápěním, lze očekávat, že výrobky budou v něm zachovat více živin, na rozdíl od smažení nebo vaření na běžné desce. Typicky teplota v mikrovlnné troubě nepřesahuje 100 ° C. teplota varu vody. Co je důležité pro hubnutí. můžete vařit bez tuku a olejů.

Experimenty na 20 různých zelenině ukázaly, že vaření v mikrovlnné troubě a pečení v obyčejném troubě vám umožní udržovat maximální antioxidanty, zatímco při vaření nebo vaření pod víkem, které mají horší než jen. Vědci však také zjistili, že s mikrovlnnou metodou odmrazování, 97% flavonoidních antioxidantů v brokolici je zničeno, zatímco v vaření. pouze 66%. Tato studie je často dána důkazem, že mikrovlna zničí potraviny, i když ve skutečnosti ukazuje pouze na to, že voda v mražených výrobcích urychluje zničení živin, protože molekuly H2O jsou silnější než působení mikrovlnného záření.

jídlo, mikrovlnné, trouby, škodlivé

Mýtus 1. Mikrovlnná radioaktivní a může způsobit rakovinu

Pojďme se obrátit na fyziku: Mikrovlnné trouby pracují v důsledku elektromagnetických vln s velmi vysokou frekvencí, které jsou rozděleny na ionizující a neionizující. První radioaktivní a může skutečně poškodit zdraví, a druhý nepředstavuje hrozbu pro osobu. Mikrovlny patří naštěstí, neionizující.

Důležité studie americké onkologické společnosti potvrdila, že v mikrovlnném záření nejsou žádné rentgenové a gama paprsky v mikrovlnném záření, které mohou provokovat rakovinu. Kromě toho, když se dveře zavřené, trouba nerozšířuje vlny kolem sebe. Pro to je jeho tělo vyrobeno z kovu a do dveří se přidá častá kovová mřížka. Mikrovlny nemohou projít kovem, odráží se od něj a zůstat uvnitř zařízení. Ale pro bezpečné použití by mělo být zapečetěno a nepoškozeno.

Mikrovlnná trouba Samsung F300G

Světová zdravotnická organizace v roce 2005 uznala. že mikrovlnné trouby nepoškozují lidské zdraví. A přesto existuje jedna výjimka: použití zařízení by mělo být opuštěno lidmi s kardiostimulátory, protože taková zdravotnická zařízení jsou velmi citlivá na mikrovlnné záření.

See also  Je možné vložit kotel do trouby

Než škodlivá mikrovlnná trouba pro většinu z nás? Překvapivě může zhoršit signál Wi-Fi, protože pracuje s ním na jedné frekvenci.

Makregs O Mikrovlnnách: mýty o mikrovlnných troubách

“Nevíte, že mikrovlnka zabije všechny živiny v potravinách? Zahřívám jídlo pouze na sporáku!”,” Udržujte se mimo pracovní mikrovlnnou troubu, pokud nechcete získat rakovinu!”. Překvapivě i po mnoha letech po vynálezu mikrovlnné trouby, mnoho lidí nadále věří v takové “hororové příběhy”. Proč “rádiové vlny” a “záření” nejsou stejné a jídlo z mikrovlnné trouby neztrácejí své užitečné vlastnosti, indikátor.Ru.

Všechny typy elektromagnetického záření jsou rozděleny do dvou typů: ionizující (radioaktivní) a neionizující. Nejnovější kategorie zahrnuje mikrovlnné trouby. typ rádiových vln, rozsah, který se pohybuje od deseti centimetrů na milimetr. Tyto velmi krátké elektromagnetické vlny se používají v komunikačních zařízeních (rádio, mobilní telefony), zařízení Bluetooth a Wi-Fi. Ale především jsou známy jako zdroj energie pro vaření v pecích CVCH, v mikrovlnných troubách. Mikrovlnná trouba.

Pro zahájení potravin by mělo obsahovat vodu. Její dipólové molekuly, to znamená, že existují určité oddělení poplatků za pozitivní a negativní. V elektrickém poli určité frekvence jsou tyto molekuly konstruovány přísně ve směru elektrických vedení pole, plus jedním způsobem, “mínus” k jinému. Jakmile pole mění směr na opak, molekuly se okamžitě otočí o 180 °. Pole vlny, ve které jsou tyto molekuly umístěny, mění polaritu téměř pět miliard krát za sekundu. A s doprovodným oscilantním pohybem molekul vody zvýrazněním tepla, díky kterému výrobku se zahřívá.

Nyní přímo o běžných mýtech o poškození mikrovlnných troubových pecích.

Mýtus jídla musí být “naživu”, a příprava potravin v mikrovlnné troubě “zabíjí”.

Stejný mýtus jako existence “žijících” potravin, které jsou obzvláště rádi říkat Sourieda. Někteří lidé věří, že buňky ovoce a zeleniny po tepelném zpracování zemřely. V době, kdy produkty spadají na stůl osoby, buňky v nich jsou již mrtvé. Takže buňky ovoce a zeleniny začnou umírat bezprostředně po sbírce ovoce. “Live” v potravinách zůstávají, pokud nejsou některá bakterie například způsobující poškození produktu. Nejdůležitější je fakt, že přítomnost živých buněk v produktu nemá vliv na živiny v něm.

Mýtus vaření v mikrovlnné troubě zničí živiny v něm.

Obecně platí, že jakýkoliv způsob vaření ovlivňuje živiny obsažené v něm: proteiny, tuky, vitamíny a stopové prvky. V tomto procesu však existuje několik faktorů: intenzita a trvání vytápění, jakož i kontaktní plochu výrobku s okolní vodou. Ten je nejdůležitější.

Pokud vaříte zeleninu ve vodě, pak se živiny snižují. To je zvláště postiženo vitamíny rozpustnými ve vodě (C, B1, B2, B3 (PR), B6, B12), které se jednoduše odpaří vodou. Příprava potravin v mikrovlnné troubě, stejně jako v troubě, v nejmenším účinku ovlivňuje živiny. Výsledky rozsáhlé studie o tom, jak různé metody vaření ovlivňují antioxidanty ve 20 zelenině, ukázaly, že přípravu zeleniny v mikrovlnné troubě, pečení v peci, jakož i smažení na suché pánvi bez oleje vedlo k nejnižší ztrátě živin a vaření. k největší ztrátě. “Voda nebyla nejlepším asistentem šéfkuchaře, pokud potřebuje vařit zeleninu,” hlášeno ve studii.

Živiny jsou uloženy v potravinách nejen proto, že mohou být připraveny v mikrovlnné troubě bez vody. Nesmíme zapomínat, že vaření v mikrovlnné troubě ponechá mnohem méně času, což znamená, že živiny jsou lépe uloženy v potravinách.

Mýth mikrovlnné pece mění molekulární strukturu potravin. Kromě toho se stává radioaktivní.

Rádiové vlny, které mikrovlnné vyzařují, nemohou měnit atomovou molekulární strukturu potravin. Mikrovlnné záření je prostě nedostatek energie k zničení molekulárních vazeb. Kvant energie mikrovlnné (neionizujícího) záření není schopen odtrhnout elektron z atomu. Molekulární vazby mohou změnit gama učení (ionizující), velmi “záření”. Ale i pod jeho dopadem (pokud by nemělo užívat radiace reaktoru nebo kolider), jídlo se nemůže stát radioaktivním, ale u lidského stravování, respektive, radiační onemocnění.

See also  Mikrovlnná trouba a trouba v jednom

Pokud se po zahřátí v mikrovlnné troubě, se potrava zdá být trochu jiná chuť, pak je to způsobeno skutečností, že produkt se zahřívá v mikrovlnné troubě. Na rozdíl od pece a pánve, kde se produkt zahřívá pouze venku, mikrovlna pronikají potravou do hloubky asi 2,5 cm.

Mýtus díky mikrovlnnému záření se vyvíjí onkologické onemocnění.

Pouze dlouhý přímý dopad mikrovlnné trouby na osobu může vést k poruchám v práci imunitního systému. Že se to nestane a mikrovlnné trouby se rozšířily mimo mikrovlnnou troubu, tvůrci poskytli různé ochrany.

Například mikrovlnné výrobci vyvinuly standardy, které omezují minimální záření vycházející z spotřebiče domácnosti. Pro mikrovlnné trouby je hustota výkonu 5 mW / cm2 ve vzdálenosti 5 cm od pece.

Pro srovnání je maximální hustota výkonu většiny mobilních telefonů asi 10 mW / cm 2. Zatímco vědci však nedokázali najít spojení mezi používáním telefonů a zdravotních problémů.

jídlo, mikrovlnné, trouby, škodlivé

Dveře mikrovlnných dveří by také měly vyloučit uvolnění mikrovlnných trouby venku. Dveře se skládají z několika vrstev skleněných nebo plastových desek. Mezi deskami je mřížka peored plech. Kov odráží mikrovlny zpět do trouby, ale drobné otvory mikrovlnného záření nejsou povoleny.

Kromě toho intenzita záření prudce klesá se vzdáleností. Pokud nebudete trávit několik hodin denně ve vzdálenosti méně než 5 cm od mikrovlnné trouby, pak i náhodné úniky mikrovlnných trouby, rozbitých z mikrovlnné trouby, bude naprosto neškodný. Další dobrá rada není používat starou mikrovlnnou troubu, která může pracovat vadný.

Přečtěte si také

Kategorie stránek 18

Síťové vydání (web) je registrována Roskomnadzorem, certifikátem EL Číslo FS77-80505 z 15. března 2021. Editor-in-šéf. SUNGORKIN VLADIMIR Nikolaevich. Site Chef. Nosova Olešya Vyacheslavovna.

Příspěvky a komentáře čtenářů webu zveřejněných bez úpravy. Editory si vyhrazuje právo odstranit je z webu nebo upravit, pokud zadané zprávy a komentáře jsou zneužíváním svobody masových informací nebo porušování jiných požadavků zákona.

JSC “ID” Komsomolskaya Pravda “. Inn: 7714037217 OGRN: 1027739295781 127015, Moskva, Novodmitrovskaya D. 2b, tel. 7 (495) 777-02-82.

Co teď?

Co dělat, pokud jste zvyklí na mikrovlnnou troubu a nedokážete si představit život bez něj? Existuje několik pravidel, která provádí, které vy, pokud nemůžete plně snížit poškození, které se na vás aplikovanou mikrovlnnou troubou, pak jej snížit na přípustné minimum.

V žádném případě neotvírejte dveře pracovní mikrovlnné trouby: Takže uvolníte radiace směrem ven a znovu uveďte nebezpečí.

Nepokládejte zařízení vedle místa, kde se používáte na večeři nebo trávíte spoustu času tím, že připravujeme jídlo. Nejlepší dát mikrovlnnou troubu, kde se neobjeví bez nutnosti.

V žádném případě nedávejte kovové nádobí v troubě. Dokonce i barva, která obsahuje kovové prvky, může poškodit provoz magnetronu a mikrovlnná trouba bude pracovat nesprávně, vyzařuje stále více škodlivější pro lidské tělo.

Nepoužívejte potravinovou troubu. Hlavní funkcí mikrovlnné trouby musí být rozcuchané potraviny, stejně jako rozmrazovací produkty.

Pokud máte kardiostimulátor, lépe se zdržíte používání tohoto zařízení.

Nezapomeňte, že jevy mají individuální dopad na každý organismus. Jeden subjekt je dostačující na zahřáté jídlo v mikrovlnné troubě, aby mohl mít problémy s trávením. Druhá může využívat takové potraviny několik let a otázka nebezpečí nebude stát tak akutní.

No, přečtěte si pokyny pro váš sporák. vše je velmi podrobné bezpečné zacházení se zařízením.

Použijte nebo ne v kuchyni s mikrovlnnou troubou, každý se rozhodne. Letadlo je jistý: varování. prostředky uložené.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS