Je možné dát myčku nádobí vedle sporáku

Nuance Instalace myčky nádobí pro varnou desku

Jedním ze zařízení navržených pro usnadnění života hostitelky je myčka nádobí. Její nepřetržitá práce do značné míry závisí na správné instalaci. Zvažte, zda je možné vložit myčku do kuchyně do kuchyně a jak to udělat.

V závislosti na typu myčky nádobí se mohou metody a doporučení pro její instalaci lišit, ale existuje několik věcí, které je důležité dodržovat pro všechny modely:

 • Nainstalovat myčku nádobí je mezi oběma částmi nejlepší. To je nutné k lepšímu opravě zařízení. Instalace v rohu kuchyně nebude takový výsledek poskytnout a stroj si může během operace přestávat, což sníží jeho životnost.
 • Doporučuje se umístit myčku nádobí poblíž dřezu. Důvodem je skutečnost, že se špinavými nádobími, než je vložíte do auta, musíte vyčistit zbytek jídla. A získání detergentů, které se obvykle nacházejí v oblasti dřezu, bude mnohem snazší.
 • Dalším „pohodlným“ pravidlem bylo mít prací zařízení vedle krabic nádobí. Díky této instalaci se nemusíte natahovat daleko, abyste odstranili čistá jídla na místě.

Funkce instalace myčky nádobí

Pokud je myčka nainstalována samostatně, můžete pro ni přidělit malý prostor na podlaze nebo na některý z tabulek. Jinak, pokud může být jednotka vytvořena, budete muset obětovat jednu ze skříní. Vybudovaná technika však nepřetíží interiér kuchyně technickými detaily a je obecně neviditelná a skrývá se za jednou z fasád.

Mnoho výrobců připojuje podrobné pokyny, jak připojit myčku nádobí k komunikaci.

Výběr místa

Umístění techniky závisí na jejím typu.

Myčky nádobí přicházejí ve dvou typech: široké a úzké. První z nich má šířku o něco méně než 60 cm a druhý. 45 cm. Přirozeně pro malou kuchyň vypadá úzká možnost výhodnější. Nezapomeňte však na jiné parametry. výšku a hloubku. Náhlavní soupravy na objednávku se často mohou lišit od standardů výšky stolu a hloubky skříní. Proto je v této fázi nutné být velmi opatrný, protože malá chyba pouze 1 cm může znemožnit instalaci zařízení.

Kompaktní myčka nádobí může být zabudována do výklenku, skrytá v jednom z modulů nebo jen položit na desku.

Je však možné použít 2 bloky nábytku najednou, pak budete muset vyřešit problém, jak opravit myčku nádobí mezi skříňkami.

Stojí za zmínku, že existuje více kompaktních modelů, které se liší ve výšce. Zpravidla se doporučuje, aby byly takové možnosti zabudovány do modulů nábytku umístěné na podlaze, ale nad druhou stranou.

Aby spojení nezpůsobilo problémy, je nutné vzít v úvahu blízkost výstupů vody, odpadních vod a elektrických zásuvek.

Co musíte nainstalovat

Při výběru umístění myčky nádobí je nutné přesně zvážit, kde jsou vodovodní trubky drženy ve vaší kuchyni a jsou zde elektrické zásuvky. Pokud je elektrický drát v podstatě obtížné čerpat z výstupu na jakékoli místo v kuchyni, pak s přívodem vody a kanalizačních trubek může být velké potíže, zejména pokud byla kuchyně již dlouho opravena a je nainstalována a nainstalována náhlavní souprava. Proto je především nutné zvážit možnosti instalace stroje vedle dřezu.

Pokud je auto dále od tasemnice, pak získá a vypouští vodu déle, hadice budou naloženy více.

Myčka nádobí a další vybavení. jak správně umístit

Majitelé malých kuchyní se velmi často musí vyrovnat s blízkými koupelnami, takže pračky musí být často umístěny do kuchyně. Mnoho majitelů vložilo pračku a myčku nádobí poblíž, protože v tomto případě je snazší se připojit k přívodu vody a odpadních vodách. Ale to je chyba a jeho důsledky mohou být žalostné, až do selhání PMM. Je dobře známo, že pračky vibrují a dokonce se houpají při otáčení. Stupeň výkyvů závisí na správné instalaci a provozu pračky, ale nebude možné se zcela vyhnout vibracím. Je snadné uhodnout, co se stane s PMM, které budou všechny tyto vibrace určitě přenášeny. zhroutí se zevnitř zhroutí. Pytící nádobí může také trpět, zejména křehké sklo a krystal.

Nestavte PMM a vedle mikrovlnné trouby. obecně je lepší odložit tuto užitečnou a obvyklou techniku ​​od elektronických domácích spotřebičů. Ale okamžitá blízkost ledničky je docela bezpečná. Dokonce ani v modelech chladniček s odmrazování.

Shrneme: myčka nádobí by neměla být umístěna vedle mikrovlnné a pračky a také ji umístit blízko k troubě nebo sporáku. Ale v druhém případě máte příležitost minimalizovat riziko. stačí použít naše tipy. S úctou přistupovat k výběru trouby, měla by mít dobrou tepelnou izolaci. ušetří vám to před mnoha problémy a vaše kuchyně se stane nejen útulným a stylovým, ale také pohodlným a technologickým. A na našich webových stránkách si můžete vybrat perfektní sadu kuchyňského vybavení Fornelli.

Je možné umístit ledničku vedle plynového potrubí?

Je těžké si představit moderní život bez ledničky. Je téměř hlavním atributem jakékoli kuchyně.

Aby zařízení sloužilo po dlouhou dobu a poskytlo mnoho výhod, musíte znát pravidla jeho provozu, která jsou uvedena v pokynech.

See also  Jak vypnout myčku při práci

Výrobci v nich naznačují, jak je správně přepravovat a instalovat, teplotu vzduchu, ve kterém by měla fungovat, vliv jiných zařízení na jeho provoz.

Musíte přepravovat ledničku ve svislé poloze. Během přepravy nemůžete dát na stranu, protože olej z kompresoru se může dostat do kondenzátoru. Že s dalším provozem povede k rozpadu kompresoru.

Pokud je během přepravy možné přepravit pouze v „Pozice na straně“, musíte se v tuto chvíli postarat o vertikální polohu trubice kompresoru. Po dodání ledničky na místo je nutné nechat hodiny odtékat zpět do kompresoru.

Chcete.li to provést, musíte ji dát do vzpřímené pozice po dobu dvou až tří hodin, pak se zapněte.

Hodnota teploty potřebná pro normální provoz zařízení se zpravidla pohybuje v rozmezí od 15 ° C do 30 ° C. Zvýšená teplota ohrožuje provoz kompresoru se zatížením, respektive se jeho životnost sníží, zvyšuje se spotřeba elektřiny.

Z toho vyplývá, že se nedoporučuje být umístěn vedle zdrojů tepla. v blízkosti sporáku, plynového kotle, instalovaného na teplém patře.

Mezi chladničkou a jiným kuchyňským vybavením by měla být mezera nejméně pěti centimetrů, která by jí poskytla konstantní cirkulaci vzduchu.

Jinak se neustále zahřívá zdola, což povede k nepřetržitému provozu kompresoru, zatížení na jednotce, její opotřebení a spotřeba elektřiny se zvýší.

Při instalaci ledničky vedle sporáku nezapomeňte, že sporák zahřeje její tělo. Chcete.li snížit škodu z takového „sousedství“, můžete mezi nimi nainstalovat oddíl přilepený na dvou stranách fólií. Takové jednoduché zařízení pomůže snížit zahřívání bočního povrchu.

Při instalaci ledničky vedle plynového kotle musíte vzít v úvahu, že se kotel během provozu zahřívá. Je lepší, že mezi nimi je vzdálenost.

Je také důležité vědět, že zadní mřížka jednotky je nezbytná k ochlazení vzduchu, takže ji nelze umístit blízko ke zdi a ve výklenku.

Výjimkou jsou modely, ve kterých jsou poskytovány omezení, které neumožňují úzce přivést zadní část zařízení na zeď.

Pokud se rozhodnete dát dohromady dva modely chladničky, musíte se postarat o to, aby bylo dostatečné větrání zadních radiátorů. Nainstalujte je tak, aby mezi nimi byla mezera. S tímto umístěním se dveře nebudou navzájem zasahovat a kondenzát na bočních stěnách se nevytváří. Z vysoké vlhkosti budou zkorodovány kovové části zařízení.

Plynná potrubí vedle ledničky nebude zasahovat do její práce. Zde můžete dokonce extrahovat další výhody. zavřete potrubí lednicí.

V okolí mu také neublíží myčka nádobí. Je prostě nutné, aby vzduch cirkuloval mezi myčkou nádobí a lednicí. Ale v blízkosti dřezu se nedoporučuje dát ledničku, protože vlhkost není nejlepším přítelem ledničky.

Pod lednicí nedávejte těžké předměty. Nepoužívá se jako stojan pro mikrovlnnou troubu, TV. Můžete dát suvenýry, dekorativní jídla shora pro krásu.

Musíme si však pamatovat, že lednička je určena pro zcela odlišné účely.

Všechna elektrická zařízení, kromě zahřívání během provozu, jsou také zdrojem elektromagnetického záření, které negativně ovlivňuje provoz technologie.

Je hezké poslouchat zprávy při vaření nebo jídle, sledovat filmy.

Škoda z takového uspořádání je však zřejmá: pokud těžká televize dokáže ohýbat horní kryt ledničky.

Správný provoz televizoru zahrnuje stabilní povrch a lednička při práci vibruje. Z tohoto důvodu byste to neměli považovat za stánek pro televizi.

Je lepší neumisťovat mikrovlnnou troubu shora pro bezpečnostní účely. Koneckonců, modely nejsou častěji snižovány, mikrovlnná trouba je vysoce umístěna. Vyhřívané jídlo má poměrně vysokou teplotu.

Když je vyřazen ze sporáku, můžete ji omylem převrátit. Vibrace pro mikrovlnnou troubu jsou také škodlivé.

Někteří výrobci v obslužných pokynech přímo naznačují, že nemůžete umístit cizí předměty na horní obálku ledničky.

Skladovací systémy. 6. Jak správně uspořádat prostor v malých koupelnách a toaletách

Stojí za to ukládat zde pouze objekty, které jsou nezbytné pro hygienu.

Nestandardní technika. Hinged WC nebo pračka pomůže zvýšit užitečný prostor v koupelně. Například v prodeji existují modely prací místností, které lze posílit přímo nad toaletní nádrží.

Další možností je pračka stojící na podlaze, ale nižší než její standardní protějšky (jsou zde modely až 53 centimetrů). Nad ním můžete posílit dřez se sníženou hloubkou.

A standardní vana se snadno nahradí sedavým (zkráceným), rohem nebo jednoduše nainstalujte stánek se sprchou.

možné, myčku, nádobí, vedle

Rogstavni. Bange. místo, kde je soustředěno velké množství komunikace: trubky, vodopříšky, topná zařízení, pulty. Obvykle jsou všechny umístěny ve výklenku. S pomocí roletových okenice může být vodovodní skříň oplocena ze zbytku koupelny a navíc do něj vloží polici, například detergenty a další chemikálie pro domácnost.

Police, stojany a skříně. Nábytek v malé koupelně kvůli uložení místa by měl být bez výkyvů, pokud je to možné. Je lepší je, aby se klouzali nebo se bez nich dařili.

Například v úzkých stojanech, známých jako sankce, které mohou obsadit celý prostor podél zdi od podlahy ke stropu. Na koncové strany stojanů připevňujeme zavěšené háčky pro maličkosti nebo skládací sušicí desku. Můžete nainstalovat stojan přímo nad toaletní nádrží. obvykle se tato užitečná oblast nepoužívá.

Pro zřídka používané věci můžete uspořádat polici nad předními dveřmi. Použijte dveře pro závěsné háčky, věšáky, plátna se sklopnými kapsami atd. D.

See also  Kde vložit tablet do myčky nádobí

Pokud se nemůžete dostat ze skříní nebo skříní s otevřenými dveřmi, pak na jejich vnitřní straně vytvořte svislé úchyty pro vysoušeč vlasů, elektrický napájení a další elektrické spotřebiče.

Mesh koše. Visí sítě mohou úspěšně nahradit klasické police, zejména v rodinách s malými dětmi.

Na sítích je snadné sušit mokré žínky a hračky, jsou mobilní a na rozdíl od skříní se snadno pohybují, aby byly vždy po ruce. Například upevňujeme dva příčky pod stropem podél dlouhých stran vany.

Na jednom standardu zavěsíme oponu ze spreje a druhou použijeme s háčky pro zavěšené pastviny.

ZRCADLO. Tato položka nezbytná pro koupelnu může také provádět několik funkcí. Například, pokud je rám pro zrcadlo objemný, s vyčnívajícími stranami. Tam můžete zařídit různé malé věci nezbytné pro každodenní použití. A zvenčí můžete opravit háčky.

Mini-gloid. Užitečný prostor pod samotnou koupelnou by měl být oplocen obrazovkou s posuvnými dveřmi. V prodeji jsou pro tyto účely celé návrhy úložných systémů s krabicemi a policemi.

Často jsou rozděleny do kompartmentů a jsou to plné skříně, kde můžete ukládat sexuální hadry, povodí, prášky, detergenty.

A nezapomeňte na možnost zvednutí koupele, když pod ní uspořádejte celý mini-gloid.

Varná deska a trouba

Várák může být postaven kdekoli

možné, myčku, nádobí, vedle

Typická otázka kupujícího nové kuchyňské sady: „A ve kterém kabinetu budeme integrovat vaření?““. Každému. Varná deska je integrována pouze do desky a neznamená to, co je pod ní. duté dveře, zásuvka nebo vůbec nic. Zároveň není nutné, aby byla trouba umístěna okamžitě pod vařením. Ano, toto je nejoblíbenější možnost územního plánování, ale pouze proto, že v průměrných malých kuchyních prostě není kam vytáhnout troubu, nebo zůstává jen jedno konkrétní místo pro vaření.

Nějakou výjimkou je plynová hodnota. jeho speciální zařízení, připojení a výměna vzduchu skutečně vyžadují malý prostor pod deskou. Ve všech ostatních případech může být vaření nainstalováno alespoň na ostrově, alespoň na deformaci vzdálené lišty.

Můžete dát troubu vedle ledničky

Všichni jsme se naučili, že „horké“ s „studenou“ je nemožné. bylo to nebezpečné oheň. Opravdu, pokud máte ve vaší kuchyni starý druh „sen“, pak je jeho teplo docela schopné ublížit lednici. Ale moderní postavené.v pecích jsou vybaveny výkonným větrání. Díky ní, nejen stálá lednička, ale dokonce i kabina kabinetu, ve které stojí trouba. A obecně.

Jedinou nuancí je, že musíte pečlivě otevřít troubu a odstoupit stranou, protože celé teplo půjde ven ze dveří.

Trouba na úrovni očí. to je v pohodě

Trend moderních kuchyní je konec trouby v samostatném pouzdru na tužku na úrovni hrudníku. To je neuvěřitelně pohodlné. S takovým územním plánováním již nemusíte dřepat, snažit se dostat kuře nebo dort z trouby, abyste se ohýbali, abyste viděli proces vaření. Netřeba dodávat o pohodlí mytí trouby.

Věnujte pozornost multifunkční technice

Moderní výrobci nabízejí složitá řešení, která vám umožní kombinovat několik užitečných funkcí v jednom elektrickém zařízení najednou. Takoví multifunkční asistenti pro domácnost vážně šetří prostor. Například mikrovlnná trouba může být s dvojitým kotlem a troubou s mikrovlnnou funkcí.

Kabinet pro myčku nádobí je design nábytku určený k instalaci domácích spotřebičů do něj.

Výhody interiéru kuchyně s vybudovanou myčkou nádobí zahrnují:

 • ukládání místa a schopnost skrýt zařízení, pokud se nehodí na celkový design sady nábytku;
 • Atraktivní vzhled. interiér s postavenou technologií vypadá harmonicky a moderní;
 • Praktičnost.Mebel pro vložení myčky nádobí může také provádět další funkce, například jako pracovní plocha.

Takové rozhodnutí má také funkce, které musí být brány před nákupem:

 • Náklady na vybudované vybavení jsou kompletní s nábytkem než tradiční;
 • Navzdory skutečnosti, že myčka nádobí umožňuje úsporu vody, náklady na elektřinu a speciální chemikálie pro domácnost se zvýší.

Existují dvě možnosti pro vkládání myčky nádobí do nábytku:

Při úplném vložení je vybavení zcela uzavřeno pouzdrem skříně po stranách a fasádou z přední strany. Na horní část stroje je nainstalována deformační deska a spodní část nábytku je podpora. Mezi výhody úplného vložení patří:

 • Schopnost vytvořit celý interiér. technika je uzavřena dveřmi;
 • Bezpečnost. u dětí není přístup k takovému stroji;
 • Další zvuková izolace.

Částečné vkládání stroje zahrnuje přítomnost volného přístupu k jeho ovládacím panelu a dveřím. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí opustit přední část techniky otevřené.

možné, myčku, nádobí, vedle

Zvláštní pozornost by měla být věnována způsobu připojení fasády ke dveřím automobilu. Existují dvě možnosti:

Závěsné fasády poskytují rovnoměrné zatížení mezi dveřmi nábytku a spotřebičů, ale složité zařízení upevňovacích prvků a přítomnost intervalu mezi dveřmi vytvářejí takové řešení ne praktické.

V systému Pantograph je fasáda připevněna přímo ke dveřím auta. Jeho hlavní výhodou je nedostatek mezer mezi dveřmi. nečistota a vlhkost se tam nebudou moci hromadit. Pantograf navíc nevyžaduje složitý design synchronizace.

Typy skříní pro instalaci myčky nádobí

Pro vkládání myček nádobí se používá nábytek různých vzorů:

Skříň pro myčku nádobí vám umožňuje umístit modely jakékoli váhy v nadmořské výšce 15-20 cm od podlahy. Tato možnost však není vhodná pro každého: pro některé ženy v domácnosti je obtížné se ohýbat pokaždé, aby naložila a vykládala jídla.

Myčka nádobí v pokutovém autě může být umístěna v jakékoli pohodlné výšce a nejlépe se hodí pro lidi, kteří se těžko ohýbají.

Trests se používají pro bezpečnostní účely. malé děti jednoduše nebudou moci dosáhnout vybavení.

See also  Jaké hrnce jsou lepší pro plynový sporák

Jedinou nevýhodou trestů v kuchyni je jejich objemnost, protože nejsou vhodné pro stísněnou místnost.

Jaké jsou požadavky na splnění kabinetu pro myčku nádobí

Kuchyňská skříňka pro myčku musí být vybavena ventilačním systémem. Může být reprezentován buď speciálním grilem umístěným na zadních nebo bočních stěnách, nebo otvory v pouzdře nábytku. Některé vzory nejsou vybaveny zadní stěnou, aby poskytovaly výkonnější odtok vzduchu.

Velikost skříně pro myčku nádobí by měla být vždy více než rozměry techniky. pro neomezenou cirkulaci vzduchu pro odstranění vlhkosti a tepla.

Typické parametry nábytku pro zařízení tvoří:

Pravidla pro umístění kabinetu s vybudovanou myčkou nádobí

Před zakoupením určitého modelu nábytku je nutné rozhodnout o jeho umístění v kuchyni.

Pokud je to racionálně zapsáno v pracovním trojúhelníku. prostor, který se používá pro vaření. Tradiční místo pro postavenou myčku. pod deskou poblíž dřezu. Pokud je technika zabudována do pouzdra na tužku, je žádoucí, aby byla také umístěna v blízkosti dřezu.

Je důležité dodržovat bezpečnostní pravidla:

 • Vzdálenost mezi myčkou nádobí a varné desky by měla být nejméně 20 cm., protože teplo může poškodit elektroniku nebo gumové strukturální prvky;
 • Správně umístěte vývod, aby se zabránilo náhodné vodě a zkratu;
 • Je nutné poskytnout místo pro volně otevření dveří stroje, aby nepořádaly prostor a nezpůsobily zranění.

Lednička

Nelze postavit samostatnou ledničku

Pokud z hlediska nové kuchyně jsou pod lednicí hodiny, budete si muset koupit novou lednici. Vaše staré houpání tam prostě nechodí. Postavená.v lednici má úplně jiný design. Místo obvyklých dekorativních dveří mají dveře „černé“ budovy obrovské smyčky a jsou namontovány přímo na pěnovou fasádu. Je nemožné odstranit dveře ze staré ledničky a připojit je ke skříni. Samostatné modely mají také jiný chladicí systém, který vyžaduje cirkulaci vzduchu poblíž stěn zařízení.

A konečně musíte vzít v úvahu rozměry. Pokud jednotlivé obvykle jdou od šířky 60 cm, pak je postaven pod 60-centimetrovými skříňkami, aby se vešel.

Postaveno.v lednici méně prostorné

A je to pravda. Standardní problém moderních kuchyní. chci postavenou chladničku, ale její objem nestačí. V tomto případě existují tři možnosti. Prvním je integrace dvou chladniček najednou nebo objednat kuchyň podle jednotlivých velikostí a hledat velkou ledničku pro 2 dveře. Ale to je, pokud to místo dovolí. Druhou možností je odmítnout budovu obecně a porazit samostatný model a třetí je vzít si vestavěnou lednici bez mrazničky a samostatný mrazák pro desku. Před objednání kuchyně jděte nakupovat a vyhodnotit, jaké by mělo být postaveno.v chladničce by mělo být pro vás.

Je možné dát do trouby myčku nádobí

Při plánování prostoru v malé kuchyni se majitelé snaží vyrobit každý centimetr místnosti. Někdy je to neuvěřitelně obtížné, ale mnoho z nich uspěje. Ve snaze o potřebu ubytovat užitečnější vybavení do malé kuchyně zapomínají, že některé domácnosti nemohou být bezbolestně sousedící s sebou navzájem. Proto vyvstala otázka, na kterou chceme dnes odpovědět, konkrétně: je možné umístit myčku nádobí vedle trouby a jak to může ovlivnit tato dvě zařízení? Zjistíme.

Co říká výrobce?

A co nám říká výrobce myček? Je možné dát takovou techniku ​​blízko skříňky v troubě? Ve vztahu k instalaci myčky nádobí existuje řada pravidel, jejichž porušení může znamenat ztrátu záruky.

To se týká jakékoli varné desky, dokonce i ty, které má pod tepelným izolačním substrátem.

 • Nelze nainstalovat myčku do extrémní krabice sady nábytku.
 • Je nepřijatelné umístit myčku do bezprostřední blízkosti trouby.

Naše otázka velmi jasně zodpovězela poslední pravidlo. To znamená, že trouba přes myčku nádobí by pod ní neměla být umístěna na okrajích z ní. Nezbytná technologická mezera, která bude sdílet tyto domácnosti, by měla být nejméně 40 cm.

možné, myčku, nádobí, vedle

Ne všichni výrobci naznačují, že mezi myčkou nádobí a troubou by měla být vzdálenost přesně 40 cm, ale například pedantičtí Němci předepsali jen takovou vzdálenost

Takže pokud jste měli nerušivost, abyste dali boschovou myčku vedle sporáku, pak se rozloučte se zárukou

Masters of Service Center, v tomto případě nebudou stejné.

Podmínky sousedství domácích spotřebičů

Pravidla jsou pravidla a proti nim „nebudou mít pravdu“. Je však nutné zvážit skutečnost, že tato pravidla mohou být pouze v místnosti normálních velikostí. Pokud se vaše kuchyně podobá velikosti „Comork of Pope Carlo“, můžete zapomenout na soulad s takovými pravidly, protože není kam vzít těchto 40 cm. Co dělat? Existují dvě možnosti, jak jednat podle pravidel a odmítnout nainstalovat myčku nádobí, nebo porušit tato pravidla a nainstalovat troubu a stroj dohromady.

Pokud riskujete, pak to, co se může potenciálně proměnit v záruční ztrátu? Vyhřívaná trouba ovlivní tělo myčky po dlouhou dobu, což způsobí přehřátí elektronické náplň a sušení těsnicích elastických pásů, které v průběhu času prasknou a stanou se nepoužitelnými. Podle statistik se v takové situaci zvyšuje riziko poškození myčky nádobí 1,5krát

Ale stojí za to přijmout některá opatření a taková rizika lze minimalizovat

| Denial of responsibility | Contacts |RSS