Je možné umýt hliníkové pokrmy v myčce nádobí

Proč hliník a litina nelze umýt v myčce nádobí

Výrobci vynalezli myčku nádobí, aby ušetřili čas a usnadnili práci. Je nemožné zcela opustit manuální promytí nádobí, protože existují příbory, které kontrastuje tento typ dřezu. Závisí to na materiálu, ze kterého je vyrobeno kuchyňské náčiní. Existují určité důvody, proč nemůžete umýt hliník v myčce nádobí nebo nádobí z jiných materiálů.

Většina druhů jídel lze položit na dřez. Patří sem předměty z materiálů odolných vůči vysokým teplotám.

Keramická jídla nejsou zakázána, s výjimkou těch na spáleném povrchu, je zde nakreslený vzor. Jinak bude prasknout.

Do myčky nádobí můžete načíst opakovaně použitelné jídelny z jídelny. Jídla na jednom čase jsou kategoricky zakázána. Faor desky mohou být umístěny do myčky nádobí, ale pouze ti, jejichž vzorec je pod polevou. Teplota promývání by neměla překročit 50 °. V nastavení zařízení je speciální režim s „jemnými“ parametry práce, který je navržen pro jídla od:

Metody praní

Je jednoznačně říci, zda je možné umýt mlýnek na maso po myčce nádobí, nemůžete. Za prvé, všechno bude záviset na stupni ztmavnutí a oxidace kovu a za druhé, je důležité, ze které se vyrábí slitina zařízení. I hliník se může lišit. Proto nezoufíte okamžitě a důvěřujte slovům na fórech, že černý film je tetrahydroxaalumate sodíku, který nelze doma rozpustit. Může to být rozpuštěno a nemožné, ale kdo zakazuje fyzicky čištění?

Nebudeme hádat se složitými chemickými názvy a provádět nebezpečné experimenty, ale zkusíme dostupné prostředky, které jsou testovány podle zkušeností. Pomůže to někomu, někoho-Hlavní věc se nezhoršuje. Uvádíme tyto fondy:

 • Prášek do pečiva. Je nutné jej nalít na mokrý povrch mlýnku na maso a otřete jej kovovým kartáčem. Po několika takových čisticích plaketech sestoupí plak a přestane rozmazat, ale nebude tam žádný lesklý kov. Jen nevaří mlýnek na maso v řešení sody, ještě horší.
 • Mýdlo. Po dlouhou dobu třetím potemněné detaily pomocí mýdla.
 • Goi Paste pro leštění. Je nutné aplikovat pastu, aby cítila látka a vytažela se s námahou.
 • Leštící pasta Dialux.
 • REST Converter Hors. Tento nástroj je určen pro auta, takže stojí za to udělat proces čištění mlýnku na maso pouze v extrémních případech, když vše, co zkusíte.

Důležité! Při čištění mlýnku na maso v myčce by se neměly používat nečisté výrobky, jako je octová a kyselina citronová, jsou slabé a je nepravděpodobné, že by to pomohly.

Správně umístěte objekty

Před naložením nebuďte příliš líní na to, abyste vyčistili talíře z nejsilnějších kontaminantů. Nejprve načtěte spodní koš: položte velké talíře po stranách, menší. do středu položte zásobník lžičkami a vidličkami kliky tam dolů. Použijte spodní oddíl také pro hrnce, pánve.

Nechcete se po mytí špatně umyté nádobí. vložte předměty do koše tak, aby voda vymyla předměty uvnitř i vně.

Snowcocks, Colanders, kbelíky s dlouhými držadly mají pouze vodorovně, protože se mohou stát překážkou pro speciální rotující zařízení (koruta) uvnitř stroje.

Pokud potřebujete umýt velmi špinavá jídla, můžete si stáhnout pouze dvě třetiny navrhovaného počtu sad a umožnit předběžné namáčení. Pokud je myčka nádobí navržena například pro 12 sad, načtěte pouze 9. A umístěte zařízení přes jednu buňku, aby voda mohla kvalitativně umýt všechny kontaminanty.

Sada je sada jídel nezbytná pro jednu osobu: dvě desky (pro první a druhou), příbory, talíř, pohár.

Použijte horní koš pro šálky, brýle, malé předměty. Hacks, šálky, brýle, hluboké talíře postaví dno (a dokonce ani do strany), aby se řešení mýdla neshromažďovalo a nezanechalo bílý nálet. Ovládat, aby křehké brýle, brýle nepřicházely do kontaktu s jinými objekty.

Nikdy nepřidávejte objekty jeden v druhém, protože po konci mytí cyklu dostanete špatně omyté šálky, talíře a najdete na ně bílý nálet ze zbytků detergentu.

See also  Elektrická vyhřívaná konzumace elektřiny na ručník za měsíc

Jaká jsou nádobí v myčce nádobí

Proč může být jedno jídla umístěna bez problémů v autě a druhý naopak nestojí za to a pokusit se umýt v myčce nádobí? Faktem je, že uvnitř praní komory jsou vytvářeny určité podmínky, které ovlivňují materiál výroby jídel. Tyto podmínky zahrnují:

 • vysoká teplota;
 • silné chemikálie;
 • dlouhý pobyt v kontaktu s vodou;
 • Nucené sušení horkým vzduchem.

Dnes jsou nádobí vyrobeny z různých materiálů, mezi něž patří: sklo, faor, železo, stříbro, hliník, past, plast, litina, krystal, hlinitý, keramika, teflon a další. Ale i jídla Fauro se mohou lišit a reagovat jinak na horkou vodu a detergenty. Přijdeme na to, že nemůžete vložit myčku nádobí.

možné, umýt, hliníkové, pokrmy, myčce, nádobí

Hliníkové výrobky se nehodí do myčky nádobí

Hliníkové pokrmy jsou jídla na čísle 1, která lze stěží umístit do myčky nádobí. Hliník je kov, který reaguje s mnoha látkami, včetně vody, pokud jsou vytvořeny určité podmínky. Pod vlivem čisticího prostředku a vysoké teploty získávají hliníkové výrobky tmavě šedý povlak a tento plak je rozmazán a ponechává stopy na rukou.

Nevědomostí již v myčce nádobí už nezničilo tucet lidí:

 • hliníkové části z mlýnku na maso;
 • česnekové kódy;
 • lžíce;
 • bowls;
 • kbelíky;
 • pečení listů;
 • pánve;
 • hrnce.

Poznámka! Hliníkové pokrmy jsou vůbec lepší nahradit, poškozuje to lidské tělo. Alespoň takové pokrmy používejte na minimum.

Některá hliníková jídla jsou po promytí tmavší, jiná pouze po několika dřezech. Proto existují lidé, kteří všechno umývají a tvrdí, že se nic neděje. Pokud jste zničili hliníkové pokrmy, pak v článku, proč nemůžete umýt hliníkové pokrmy, najdete tipy, jak je vyčistit.

Co dělat s rozmazlenými pokrmy

Pokud jste stále posílali nádobí z hliníku do myčky nádobí a potemnělé, pak se vyplatí pro další použití se pokusit dát do pořádku.

Můžete vrátit lesk, ale není snadné to udělat.

Mnoho manželek se nyní zeptá: „Proč nevyhodit ta jídla, která jsou rozmazlená, a dokonce poškozuje tělo?»Můžete házet nádobí, ale co dělat například s náhradními díly z mlýnku na maso, které nedávno zakoupili? Samozřejmě je budou chtít dát do pořádku.

Chcete.li dát do pořádku hliníkové pokrmy, je samozřejmě nejlepší používat kyselinu. dusík, sírový. Je však třeba si uvědomit, že kyselina je silnou látkou, v důsledku toho, že nejen pokrmy mohou být zkaženy, ale také je poškozena kůže rukou. Proto se doporučuje používat bezpečnější metody a nástroje, například:

 • Goi pasta. Malé množství se aplikuje na měkkou tkaninu a otřel ji kovovým produktem na lesk;
 • Dialuxová pasta, francouzská. Pomůže rychle uvést hliníkové výrobky do pořádku;
 • Vložte „Hors“. Je nutné jej používat v extrémních případech.

Hliníkové pokrmy budou trvat dlouho, zejména pokud je na to řádně opatrné. Při použití speciálních nástrojů to lze promyt pouze ručně (ale v žádném případě v myčce nádobí), jehož výběr je obrovský.

Než začnete používat myčku, přečtěte si, jak ji používat a co v ní nemůžete umýt. To je jediný způsob, jak vám myčka vydrží mnoho let a jídla zůstanou brilantní a vhodná pro použití.

Co dělat s potemnělými pokrmy?

S proč je zakázáno umýt hliník v myčce nádobí, je vše jasné. Ale mnoho z nich si nepamatuje lekce chemie, ne každý si přečetl pokyny pro myčky nádobí a ne všechny pokyny mají poznámku. Na tematických fórech uživatelé píšou o tom, jak byli rozmazlení:

Vyvstává tedy otázka, zda je možné vrátit hliníkové pokrmy bývalého lesku a přitažlivosti? Všechno není tak jednoduché a bude záviset na tom, jak moc barva změnila barvu. Ochranná vrstva kovu není zničena bezprostředně než horká voda a více alkaliků při mytí, tím rychlejší nádobí ztmavne a zakryje šedý povlak. Samozřejmě by se mělo být odhozeno zkažená jídla, ale někdy taková příležitost neexistuje, zvláště pokud se jedná o díly z nového mlýnku na maso. Jak pak odstranit plak?

Pomůže pouze ruční čištění se zvláštními prostředky. Ale vaření se sodou a práškem situaci jen zhoršuje, takže v žádném případě to nedělejte. Dusík, síra a další kyseliny mohou pomoci při boji proti nájezdu, ale tuto metodu nepopíšeme, protože to není bezpečné a může vést k nevratným důsledkům. Je nepravděpodobné, že by to mělo nezbytný účinek, protože jsou slabé, protože jsou slabé. Zde je to, co byste měli vyzkoušet:

 • Čištění a leštění Goi pro leštění. Je nutné aplikovat pastu na kus plstěné hadr a otřet potemnělým produktem;
 • leštění s pomocí speciální francouzské produkční pasty Dialux;
 • Zpracovejte ztmavené produkty s převaděčem rzi pro automobily (použijte jako poslední možnost) a poté otřete jedním z výše uvedených prostředků.
See also  Je možné dát konvici na mikrovlnnou troubu

Pamatovat! Je nutné umýt hliníkové pokrmy pouze rukama a pokud možno speciálními produkty, které jsou hodně v prodeji, nebo obyčejné kuchyňské mýdlo.

Proč nemůžete umýt hliníkové pokrmy v myčce nádobí?

Pokud jste si koupili myčku nádobí, neznamená to, že jste se navždy zbavili manuálního dřezu jídel. Toho samozřejmě lze dosáhnout, pokud zcela opustíte hliníkové pokrmy. Jde o to, že to nemůžete dát do myčky nádobí, protože po mytí se stane bezcenné. Toto pravidlo se týká nejen hliníkových hrnců, ale také všech jídelny z něj. Pokusme se pochopit důvody tohoto zákazu.

Jde o to, že hliník je jedním z aktivních kovů, které mohou reagovat s různými chemikáliemi, které jsou přítomny v těch detergentů, které vyplňujete do myčky nádobí. A pokud nemají destruktivní účinek na obyčejné skleněné, kovové a faoreové pokrmy, pak je hliník trpí.

možné, umýt, hliníkové, pokrmy, myčce, nádobí

Na povrchu hliníkových jídel je vytvořen oxidový film, který chrání kov před korozí. Ale když je zničen, což může být způsobeno účinky kyselin a alkaliků, je proces koroze spuštěn s obnovenou vitalitou, což vede ke zničení kovu a poškození nádobí. Pár takových dřezů a můžete je zahodit.

Alkalii zahrnuty do detergentů zcela odstraní oxidový film z povrchu jídel. Hliník reaguje s horkou vodou, což vede k jejímu zničení a vzhledu tmavého plaku na povrchu. To naznačuje, že proces ničení začal.

Některé ženy v domácnosti se přesto rozhodnou vložit hliníkové pokrmy do myčky nádobí. Zároveň tvrdí, že pokud nastavíte teplotu vody kolem 35 stupňů, nebude trpět. Toto je chybný názor. Proces ničení nádobí bude spuštěn v každém případě, což způsobí jeho ztmavnutí a poškození. Stále musíte opustit takové hrnce. Důvody jsou drsné jednoduché: ztratí svůj vzhled a zčerná, pokryté skořápkami, představují skutečné nebezpečí pro zdraví kvůli tvorbě tmavé plakety.

Je nepravděpodobné, že můžete vyčistit zatemněná jídla. I když uspějete, pak po chvíli to znovu ztmavne. Proces ničení již byl spuštěn a nebude možné jej zastavit. Lepší se rozloučit s takovými pokrmy. Je to škoda, samozřejmě, pokud se jedná o nový mlýnek na maso z hliníku, ale nechat maso skrz to znamená ohrozit vaše zdraví. Můžete se samozřejmě pokusit odstranit plak ručně pomocí speciálních detergentů, ve kterých není alkalii. Soda a octa nejsou pro to vhodné, protože situaci pouze zhoršují. O metodách čištění takových jídel však najdete informace na internetu, a proto se v tomto problému nezastavíme. Hlavní věc je, že nyní víte, že nemůžete vložit hliníkové výrobky do myčky nádobí.

Jak obnovit ztracené vlastnosti?

Po zjištění, proč se kov po mytí nádobí nebo manuální mytí zhoršuje, musíte přemýšlet o tom, co dělat s rozmazlenými nádobí.

“Umyl jsem hliníkové maso v mytí aut a okamžitě to ztmavlo.”. Jak umýt a vrátit normální barvu?„. Olga Frolova má zájem z Fóra Housewives. Ptají se také, jak vrátit bývalou přitažlivost:

Co dělat, aby vrátil svou přitažlivost? Vše záleží na stupni povrchu ztmavnutí. Pokud položku umýt alespoň jednou v příliš horké vodě v alkalickém složení, bude ztmavnutí vysloveno. Pokud praní šlo v chladné vodě v ekonomickém režimu, tmavé skvrny mohou být minimálně.

Zdravý rozum naznačuje, že rozmazlené položky jsou nejlépe odeslány na šrotu. Nejprve se však pokuste vyrovnat s povlakem, prostřednictvím manuálního čištění.

Na fórech se jim doporučuje vařit produkt v roztoku prášku se sodou. neopakujte chyby jiných lidí, nebude to lepší a nádobí určitě půjde na skládku.

Některé silné kyseliny se dobře vyrovnávají se šedým nájezdem. S ohledem na nebezpečný způsob odhalení tajemství takového čištění nezačneme. Slabší kyseliny nebudou s úkolem zvládnout, proto zkuste tyto metody:

 • Najděte v nejbližší domácnosti nebo stavebním obchodě levnou pastu Goy. Používá se pro dokončení leštění, ale pro naše účely je to docela vhodné. Naneste malé těstoviny na plstěnou klapku látky a otřete položku.
 • Pokuste se zpracovat zraněné nádobí s převodníkem koně (prodávané v automobilových obchodech) a poté otřete jedním z výše uvedených prostředků. Pamatujte: Tato technika pro nejtěžší případy.
See also  Jak umýt zásobník v pračce

A pro budoucnost. hliník promývat od nynějška pouze ručně a používejte speciální kompozice jako prací prostředek. Ekonomické ženy v domácnosti jako pračka používají kuchyňské mýdlo. Zakoupeného zboží je nejvhodnější pro praní výrobků z faor a skla. Navíc to mohou být nejen skladby pro jídla. Zkušené ženy v domácnosti také používají:

 • Pan Muscle for Glasses.
 • „Cleanff-Gel“ pro čištění keramiky.
 • Shine Coins. čisticí složení pro smalt, keramiku, faora a hliněné nádobí.

Další populární internetové recepty

 • Zrušivé zbytky jídla ze spodní části pánve, pánve lze nalit obyčejnou vodou a nechat je několik hodin stát několik hodin.
 • Naplňte spálené náčiní kefírem, kyselým mlékem nebo sérem a odejděte na pár hodin. To neublíží kovu a zachrání jej před skvrnami.
 • Vynikající čisticí a bělicí činidlo. Sauer rajčata nebo rajčatová solanka.
 • Můžete znatelně zlepšit lesk ve studené vodě, ve které je lžička amoniaku rozpuštěna.
 • Vnější stěny pánve, kbelíku nebo hrnce lze vyčistit pomocí vodného roztoku jedlé sody. Pách. ve vodě s alkoholem amoniaku.
 • Vařte cibuli na několika částech v pánvi po půl hodiny, abyste se zbavili uhlíkového vlákna v pánvi.
 • Navlněte bavlněnou podložku v jídelně a projděte skvrnou z obarvení.
 • Čtyři recept: Vařte 10 minut v hliníkovém hrnci 2 litry vody, ve kterém se rozpustí lžička citronu.

Užitečné video natočené od Olga Papsueva:

Nestandardní použití myčky nádobí

Pokud myčka nádobí jednoduše čistí nádobí, neodpovídá jejímu potenciálu. Existuje mnoho věcí, které lze v této zázračné technice bezpečně promyt.

 • Silikonové rukavice a aranžmá pro pece. Vložte je pokaždé, když provádíte načítání, aby neobsahovaly bakterie.
 • Figurky. Odstraňte prach ze sošek a jemně je umístíte na horní polici zařízení. Nedávejte jemné ani zlacené postavy do myčky nádobí.
 • Nástroje. Klíč, kleště a šroubováky mají tendenci jim dávat lepkavý, odvážný vzhled. Vložte je do košíku vybavení na nejžhavější cyklus.
 • Hračky. Jejich pokoj v myčce nádobí nejen odstraňuje nečistoty, ale také dezinfikuje.
 • Hřeben. Vyjměte vlasy z kartáče projížděním hřebenem se širokým zubem a vložte je do horní kompartmentu. Ujistěte se, že kliky z plastu odolného tepla.
 • Make.up kartáče. Vyčistěte je na nejvyšší úrovni, aby se netachovaly lepidlo, které drží chloupky ruky.
 • Kuchyňské kartáče a houba. PMM dezinfikuje a čistí tyto položky.
 • Kávovar. Otočte položku vzhůru nohama a použijte měkký cyklus. Než se znovu připojíte, ujistěte se.
 • Golfové míčky. Umístěte golfové míče do sáčku s pletivem a umístěte je na spodní polici.
 • Obaly kontaktních čoček. Dejte je do oddělení pro příbory, aby dezinfikovaly.
 • Doplňky pro psy a kočky. Většina z těchto produktů je umístěna pouze na horních oddílech.
 • Vlasy guma. Pokud se elastické pásy drsnou, položte je na dno skla a držte je lžičkou, aby během praní neletěly ven.
 • Nippers pro bradavky. Mohou být umístěny na oddělení pro příbory.
 • Vlastní účesy. Zařízení pro řezání vlasů lze vložit do pytle sítě a vrhnout se do horního stojanu, aby se vlasy odstranily.

Pokud jde o čištění po jídle, myčky nádobí se stanou spasením pro každou osobu s hustým plánem. Připravujete mnoho jídel pro vaši rodinu nebo něco rychlého pro sebe, příležitost vložit špinavé talíře do auta a nechat to udělat veškerou tvrdou práci pro vás, je pohodlí, které může ušetřit tuny času. Jen se ujistěte, zda můžete takové předměty umýt v myčce nádobí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS