Je možné vložit kotel do trouby

Top-10: Castrální hodnocení pro troubu 2021-2022

Výběr/recenze je zkompilován podle editorů WWW.Gidpokuhne.ru. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, není reklama a neslouží jako průvodce k nákupu. Před nákupem potřebujete konzultaci se specialistou.

Hodnocení-2021-2022 Nejlepší cauls pro pec na recenzích kupujících: Které kotle lze lépe koupit, jak si vybrat správné, porovnání cen, koupit ve spolehlivém internetovém obchodě vašeho města.

možné, vložit, kotel, trouby

Příprava na první použití

Příprava kotle pro první použití je stejná jako při vzhledu tohoto misky. Nic nového, nic komplikovaného. Litina se ošetřuje při vysokých teplotách s rostlinným olejem a obyčejnou solí.

Sůl absorbuje přebytečné mazivo a zachovává teplo, ale olej pomáhá vytvářet přirozený protilehkový film, který v budoucnu usnadní náš život. produkty nespalují a umyjte litinu, bude potěšením. Abychom si mohli zapamatovat, rozdělili jsme celou událost do tří fází.

Kousání soli

Metodika, jak připravit litinový kotel se solí, je jednou z nejjednodušších:

 • Dejte kotel na náš největší hořák
 • Usínáme 3 cm hrubé soli a důkladně ji otřete všechny stěny.
 • Oheň a počkejte na kouřovou vůni.
 • Necháme kousnout asi půl hodiny.
 • Pravidelně promíchejte sůl a pozorujte, jak ztmavne. tento tovární tuk je absorbován a skvrnami ji.
 • Nechte kotel úplně vychladnout na sporáku a vylijte zkaženou sůl.

Zpracování vody

Nebo lidský jazyk. jen omyjte nádobí proudem tekoucí vody. Naším úkolem je odstranit zbytky znečištění a připravit produkt na další fázi. Nezapomeňte však, že před zpracováním rostlinným olejem musí být litina sušena. Jak suché? Ano, jen jsme to zapálili a vodu se vypařily. tak se nám podařilo.

Zpracování oleje

Vyhodnocujeme objem našich jídel a podle toho vyplňuje 300-700 ml rostlinného oleje-tak se spodní část překrývá nejméně 2 centimetry. V procesu palby budeme neustále zalévat stěny štěrbinovou lžičkou, takže olej je distribuován na všech stěnách. Pohodlnější. spánek pro litinu, je navržen pro to.

Aby se olej nerozsvítil, držíme teplotu, stejně jako na hluboké ovoce (170-180 stupňů). Nemůžete určit okem, takže pro ovládání hodíme paprsek nebo brambory a podívejte se, jestli existují bubliny. Časem. od půl hodiny, ale je důležité zvážit rozměry produktu: Malé lité žehličky jsou zpracovány asi dvacet minut. čtyřicet nebo trochu delší.

Odkaz! Přehřátí. Potíže, máslo se může rozsvítit na vesla. Nejlepší je nepřítel dobra, takže neohýbáme hůl a monitorujeme teplotu.

Hotové? Vychlaďte olej a opatrně ho vypusťte do šrotu. nepoužíváme jej, vytvořili jsme téměř olifa. Nyní si můžete vytvořit mistrovská díla bez rizika zkazit jídlo a zdraví.

Odkaz! Je lepší okamžitě koupit speciální rukavice odolné proti teplu nebo alespoň vzít si hustý bavlněný ručník a třikrát zabalit ruku. Obvyklé syntetické „rukavice“ zde není asistentem. bude tenký a rychle se roztaví, se všemi následujícími důsledky ve formě popálenin.

Výhody a nevýhody jídla připraveného v kotli

Jakékoli jídlo na kotle se mírně liší od jídel, které jsou připraveny v jiných typech jídel (květináče, pánve, dušené maso atd.). Výhody jídla z kotle:

 • Je to považováno za zdravější. Koneckonců, produkty nejsou smažené ani vařené, ale zhasly, takže si zachovávají vitamíny, zdravé minerály.
 • Mísa na kotli nevypálí litinu. Faktem je, že v litině jsou malé póry, které jsou ucpané tukem. To tvoří tenký film, který neumožňuje potravě otravovat produkt.
 • Jídlo vařené v kotli se liší podle chuti od stejného vařeného v jiné misce. Chuť se stává přirozenější. Soudě podle recenzí lidí jsou nádobí z kotle chutnější a voňavé.

Jídlo v kotlíku nemá žádné minusy. Jedinou věcí, na kterou můžete věnovat pozornost, je to, že proces vaření trvá více času, ale to je spíše nedostatek produktu sám.

 • Kotel musí být zahříván, přidat tuk, rostlinný olej nebo zabalen do sádla, teprve poté začněte smažit zeleninu nebo maso.
 • Povinný velký oheň, takže jídlo je pokryto zlatou kůrou.
 • Kazan by měl být pevně zavřený víkem. To je nezbytné pro jednotný cirkulace vzduchu.
 • Většina jídel je připravena se spoustou cibule. Obsahuje hodně šťávy, která teče na dno produktu, promění se v páru a cirkuluje po celé misce.
See also  Bavlna při zapnutí na podlahové plynový kotel

Jídlo v kotli se rovnoměrně zahřívá, vzhledem k tomu, že se zahřívá v celé oblasti, a to nejen ve spodní části dna. Miska mizí a udržuje jeho chuť a prospěšné vlastnosti.

Příběh

Populace střední Asie vedla v minulosti kočovný životní styl. Neustálé kampaně, dobytí, výzkum nových území vedly k vysoké potřebě organizace potravin. Rostliny byly pěstovány a shromažďovány na získaných pozemcích a zdrojem masa byla stáda, která se s nimi pohybovala. Pro vaření byl vytvořen kotel, který byl schopen vařit jídlo pro působivý počet lidí. Stal se symbolem jednoty a pohostinnosti. Kotry nevyžadovaly z důvodu jejich rozměrů zvláštní krbu, bylo možné vařit na obyčejném podílu, který byl chován v výklencích. Oheň zahřál stěny jám a dovolil dosáhnout procesu pomalého dušeného masa. Kotel je nainstalován jak na ložiscích, tak na základě zavěšení na speciálním stativu, stejně jako speciální kamna na vaření s komíny.

Zajímavým faktem je existence největšího kotle, který se nachází v muzeu a. Yasavi v Kazachstánu. Má průměr 2,2 m a hmotnost 2 t. Podle Legend byl obsazen ze 7 kovů. Je zdoben ozdobami a díky držadkám má tvar okvětních lístků Lotus.

Moderní kotle s plochým dnem mohou být použity na jakékoli formě talířů, v závislosti na vlastnostech si můžete vybrat jak pro elektrický sporák, tak pro skleněné.ceramiku a také si můžete vybrat kotel pro plynový sporák.

Tipy a bezpečnostní opatření

Při čerpání litinového nebo hliníkového kotle byste měli dodržovat následující doporučení pro vaření, stejně jako tipy zabezpečení v době postupu zpracování.

 • Tepelné ošetření tohoto kuchyňského spotřebiče se doporučuje přesně na pod širým nebem a ne ve stěnách domu. V uzavřené, i když ventilované místnosti, je šance příliš velká na to, než jedovatá s jedovatými páry a kouřem z odpařeného oleje.
 • Vyvarujte se ostrých teplotních rozdílů. Kotel zahřívaný na intenzitu kotle by nikdy neměl být spuštěn na studenou vodu. Takže nemůže nejen prasknout, ale prasknout a způsobit zranění pro vás a vaše blízké.
 • Střelba by měla být prováděna na nepřístupném místě pro děti. mohou nejen jedovat s jedovatým odpaření. To vše povede k těžkým popáleninám a stresu.
 • Před zakoupením zařízení nezapomeňte vzít v úvahu velikost svých hořáků, pecí nebo kamna, pokud se rozhodnete uchýlit se k těmto metodám kalcinace. Kotel se musí volně zapadnout do otvoru trouby a mít přístup k vzduchu.
 • Pro první zkušenost je nejlepší vybrat si model hliníku. je snazší se o něj starat, zahřívá rychleji a ochlazuje se dolů.
 • Při čištění Kazanu doma se nedoporučuje používat agresivní čisticí prostředky. Bez ohledu na materiál kapacity mohou způsobit nenapravitelné poškození povlaku nebo stěn.
 • Nedoporučujeme vám ani minimálně přesunout zařízení během kalcinace. Riskujete zranění a spálení.
 • V žádném případě nezakrývejte zařízení látkou a nesnažte se srazit oheň s tkaninovými předměty. Také se nesnažte uhasit oheň moukou.
 • Po každém vaření by měl být kotel umyt a otřete látkou. Pokud se jídlo najednou začne držet stěn nebo na dno modelu litinového.ujistěte se, že opakujte způsobující postup kotle v oleji.

Některé ženy v domácnosti čelí takovému problému, že olej v kotli začne doslova hořet. K tomu obvykle dochází s nespravedlivým přístupem k bezpečnostním pravidlům.

Skutečností je, že kotel by měl být kalcinován při teplotě až 200 stupňů, když dosáhne teploty 230 stupňů, možná některé rostlinné oleje pravděpodobně začnou hořet.

Pokud se oheň stále stal, zkuste dodržovat další instrukci.

Typy kalcinace

Vaření kazanského litiny a hliníku bude muset udělat trochu jinak. Chcete.li spálit nový litinový kotel, můžete se uchýlit k následujícím metodám:

 • Vařte na čerstvém vzduchu. Před odpálením na otevřeném ohni se nádobí důkladně omyje teplou vodou a utírá se suchá. Potom se kotel zahřívá na oheň, dokud nepřestane žíravý zápach, stejně jako kouř. Uvnitř nádobí by také měla zmizet tmavé skvrny, a pokud se objevila bílá, nebojte se, protože to jen naznačuje přehřátí. Postup obvykle trvá asi 3 hodiny.
 • S kamennou solí. Asi 3 kg velké kamenné soli se odebírá a usne do kotle, který pak musí být položen na sporák. Během vytápění sůl absorbuje tovární olej a získává hnědou barvu, pak se oheň vypne. Sůl se odstraní poté, co se nádobí úplně ochladilo, což je pak důkladně otřeto papírem. Taková kalcinace se solí je vhodná pro domácí podmínky, protože soli v roli absorbence a snižují množství kouře. Je lepší pracovat v rukavicích a minimalizovat sůl z kůže.
 • V troubě. Zpracování kotle v troubě nevyžaduje mnoho pracovních nákladů. Nejprve je z kotle odstraněna vrstva technického oleje. Za tímto účelem je omytá a sušena a poté vloží do pec předběžné na 180 stupňů. Nádobí by se mělo zmizet až do okamžiku, kdy kouř zmizí, pak je vyřazeno z trouby a ponecháno vychladnout. Dále, kotel musí být dobře namazán olejem, odstranit sny papírem a znovu vložit do trouby, pouze již v obráceném stavu. Aby nedošlo k umytí trouby z míst tuku, je lepší zakrýt svůj povrch pergamenem nebo fólií. Kotel je spálen při teplotě 180 stupňů po dobu 3 hodin, je to možné déle.
See also  Jak suché džíny v sušícím stroji

Pro čerpání nového litinového kotle to bude trvat hodně času, což je třeba vzít v úvahu. Je také důležité pochopit, že při práci s vysokou teplotou musíte předem přemýšlet o své bezpečnosti.

Paní také doporučují nesnížit kotel, když je stále v teplém stavu, ve studené vodě, protože litina se bojí ostré změny teploty.

Kalcinovaný nový kotel z hliníku by měl také dodržovat určitá pravidla:

 • Přes otevřený oheň. Výrazný rys kalcinace hliníkových jídel ve srovnání s litinem.iron Tato metoda je to, že je žádoucí používat syrové palivové dříví, které vám umožní lépe upravit teplotu a vzplanout pomaleji. Oheň by měl být nižší než průměrný a pak to bude trvat asi 1,5 hodiny.
 • Se solí. Metoda je stejná jako u litinového kotle, ale pouze s použitím režimu nižší teploty, stejně jako méně času. 1,5 hodiny.

Účelem tohoto postupu pro hliníkový kotel je vytvoření oxidů na povrchu. Mají ochranný účinek na jídlo a brání v něm volný hliník. Nyní na regálech obchodů najdete mnoho modelů takových nádobí, které mají protistaický povlak, který nevyžaduje dokončení postupu kalcinace.

Aby se hliník nedostal do nádobí, nepoužívá kovové kartáč, stejně jako abrazivní výrobky při čištění jídel.

Zvláštnosti

Boxerská jídla by měla být rezistentní a při použití v plynovém zařízení. také žáruvzdorná. Současně by kvalitní výrobky určené pro přípravu jídel v troubě měly dobře provádět teplo. Jedním z důležitých parametrů při výběru nádobí odolných proti teplu je materiál. Nádoby by se neměly roztavit, deformovat, absorbovat pachy. Produkty v nich by neměly být pohřbeny. Miska vařená v misce s vysokou kvalitou se rovnoměrně upevni. Snadno se extrahuje, nemá žádné cizí chutě.

Nádobí pro troubu musí být vybrány s poměrně silnými stěnami a dole. S tím je spojena jednotnost vytápění, stejně jako schopnost udržovat teplo. Optimální parametr je od 0,6 do 0,8 cm.

Výrobky s více tenkými stěnami lze použít pouze v případě, že miska nepotřebuje dlouhé tepelné zpracování.

Hlavní metody

Existuje několik možností, jak podvádět kotel. Bez ohledu na vybranou metodu by mělo být zpracování provedeno před prvním použitím. Nejoblíbenější a doporučené jsou následující metody:

Se solí

Pálečka Casana se sodnou solí je vhodná pro použití interiéru. Používá se při kalcinizaci kotle v bytech. Je nutné použít hrubou tetřevnou sůl. Čím větší je sůl, tím lépe projde čerpání, takže pro to není vhodná sůl. Pořadí práce vypadá takto:

 • Kontejner je opláchn tekoucí vodou zevnitř i vnějšku.
 • Všechny stěny jsou otřeny ručníkem.
 • 2-3 kg soli je umístěn uvnitř kotle. Množství použité soli závisí na objemu kotle.
 • Kontejner je nainstalován v ohni a je na něm držen po dobu 60-120 minut.
 • Čas je regulován barvou soli. V době konce kalcinace by měla být rovnoměrně hnědá barva. Změna barvy je způsobena absorpcí strojového oleje.
 • Po dokončení postupu stejnou solí se doporučuje vymazat všechny stěny zevnitř i vně.
See also  Je možné uložit na boku ohřívač oleje

Po zpracování je zakázáno používat stejnou sůl, je to nevhodné, protože absorboval strojový olej.

možné, vložit, kotel, trouby

Kalcinace pokračuje, dokud sůl nezhnědá

Zpracování oleje

Zpracování tuků není nezávislou metodou kalcinace kotle. Pokud se použije nový litinový kotel, s výjimkou suchého kalcinace v sázce nebo pomocí sodné soli, potřebuje další mazání. Slouží jako ochrana pro stěny litiny, protože podléhají rzi. Pro takovou operaci se používá jakýkoli rostlinný olej. Olive je preferována, ale slunečnice i kukuřice jsou vhodné. Hlavní podmínkou je, že olej by měl být jídlo. Operace se provádí následovně:

 • Po suché kalcinaci se do nádoby litinu nalije 1 litr oleje.
 • Kontejner je nainstalován s tukem pro oheň.
 • Po vaření je kotel nakloněn tak, aby všechny stěny byly pokryty tukem a vložily jej do trouby.
 • Trouba se zahřívá na teplotu 200 stupňů.
 • Kontejner je v něm držen po dobu 2 hodin.
 • Po dokončení zpracování je kotel ponechán s olejem pro úplné chlazení. Teprve poté jsou zbytky tuku odstraněny pomocí detergentů a vody.

Nalití vody do horkého kotle je zakázáno, může to prasknout.

Po kalcinizaci by měl být kotel důkladně omyt

V troubě

Kotel v troubě by měl být spálen pouze v extrémních případech, pokud neexistuje způsob, jak pevně vytvořit jinou metodu. Během takového zpracování se uvolní velké množství párů spáleného oleje. Tyto páry jsou jedovaté, takže se musíte postarat o jejich odstranění. Za tímto účelem je nutné zajistit konstantní ventilaci vzduchu v místnosti, kde se nachází trouba. Chcete.li to provést, otevřete všechna okna a pokud se zpracování provádí v letní kuchyni, pak dveře zapnou kapuci v plné síle po celou dobu zpracování. Proces palby vypadá takto:

 • Kazan se umývá pod teplou tekoucí vodou.
 • Trouba desky se zahřívá na teplotu 200 stupňů.
 • Po instalaci kotle se dveře zavře.
 • Po určité době začne olej hořet, z trouby se uvolní kouř. Není třeba otevírat dveře trouby, dostupné otvory jsou dost.
 • Poté, co se objeví konec stonku, by mělo být dokončeno. Takový postup může trvat několik hodin.
 • Po ochlazení kotle se omývá pod tekoucí vodou bez použití detergentů. Pro odstranění zbytků sazí je nádoba otřena suchými hadry.

Na sázce

Zpracování u ohně zahrnuje dosažení vysokých teplot zahříváním celé oblasti litinového povlaku uvnitř i vně kapacity. Proto musí být zpracování prováděno na otevřeném ohni v důsledku přítomnosti velkého množství odpařování a schopnosti dosáhnout rychlejší teploty rychlejší. Proces zpracování vypadá takto:

 • Kotel se promyje pod tekoucí vodou pomocí mytí nádobí.
 • Kapacita je opláchnuta.
 • Kazan by měl být kalcinován po otevřeném ohni po dobu 3 hodin, neustále udržovat palbu.

Během zpracování bude mnoho výparů. Toto je odpařování strojového oleje, takže je lepší vyhnout se vdechování kouře a zabránit dětem k tomuto požáru.

После проведения обработки казану дают остыть, вымывают его проточной водой. Bonfire musí být uhasino. Nedoporučuje se na něm vařit jídlo nebo smažit maso, protože bylo používáno k odstranění strojového oleje.

Pravidla péče

U litinových nádobí je nutné se o to správně starat, aby trvalo déle. Po přípravě jídla je okamžitě přenesen do jiného kontejneru a není dlouho uložen v kotlíku. Potom se Kazan omývá v horké vodě s detergentem, aby se zbavil zbytků jídla a tuku. Umytý kotel je otřen ručníkem a sušen.

Rozlišují se následující rysy přípravy kontejneru:

 • Pokud je hliník kazan čerpán po otevřeném ohni, pro oheň se používají syrové protokoly;
 • Při kalcifikaci monitorujte teplotu zahřívání kotle;
 • Je nutné zahřát nádobí ne déle než hodinu;
 • Vaření se provádí při nízké teplotě, aby nedošlo k poškození hliníkového povlaku.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS