Kapuce pro kuchyň bez připojení k ventilaci

Princip provozu a funkce zařízení

Oh, každodenní kuchyňská kapuce je ventilátor, který nasává vzduch a pumpuje do vzduchového potrubí. Duct. se připojuje k ventilační šachtě domu (méně často. přímo na ulici).

Kapota bez pomlčky k potrubí se nepřipojuje. Ve skutečnosti to není výfukové zařízení, ale filtrace, to znamená čistič vzduchu. Vzduch v tomto případě není z kuchyně odstraněn, ale je recirkulován v jedné místnosti, takže taková zařízení se nazývají recirkulace.

V případě je nainstalován dvoustupňový filtrační systém (více o tom. níže). Procházení 2 filtry se vyčištěný vzduch neodstraní ventilátoru, ale fouká zpět do kuchyně. Vstupuje do místnosti skrz otvory, které mohou být umístěny po stranách, shora nebo na přední straně pouzdra.

Některé modely mají krabici vyčnívající nahoru nad krytem, ​​na kterém jsou umístěny díry. V tomto případě odcházející vzduch spadne do horní části místnosti, kde nic neublíží (nic nevyhodí stůl nebo police).

Zbytek recirkulačních modelů má stejné zařízení jako běžné kapuce. Mohou mít osvětlení, nastavení rychlosti. Modely se mohou lišit v umístění:

Závěs. Takové zařízení je připojeno ke zdi nad sporákem.

Postaveno.v. V tomto případě je produkt „skrytý“ ve skříni, která je zavěšena nad sporákem.

ostrov. Nejsou připojeni ke zdi, ale ke stropu. Relevantní, pokud deska není umístěna na zdi.

Roh. Lze namontovat v rohu místnosti.

Výhody a nevýhody: Stojí za to vybrat?

Konstrukce tohoto typu má následující výhody:

Schopnost používat extrakt, kde se nemůžete připojit k potrubí nebo provést vypouštění na ulici;

Srovnávací levice: Recirkulační modely jsou levnější než běžné kapuce (se vzduchovým potrubí) a nemusíte utrácet peníze za další díly (potrubí a skříně za jejich skrytí, závorky);

Rusmery takových modelů jsou obvykle menší než u běžných kapucí;

Připojení připojení: Není nutné namontovat potrubí, takže je snazší je nainstalovat a rychleji a méně (na instalaci. samostatně nižší);

Pro dlouhodobý provoz takového extraktu není nutný tok vzduchu, protože se neodstraňuje z místnosti (obvyklá kapota odstraňuje vzduch, což znamená, že musí existovat jeho příliv, který v chladném období může být problematický).

Poslední výhoda je kontroverzní, lze ji připsat nevýhodám: tok vzduchu do místnosti (pro dýchání člověkem) je stále vyžadován i v zimě. Kromě toho se s neustálým recirkulací vzduchu (který obsahuje částice vlhkosti), vlhkost v místnosti se zvýší.

Výsledkem je, že pokud pouze „řídí“ vzduch s recirkulační kapotou a nedovolí proudit čerstvě. bude to v místnosti dusné. V průběhu času se může objevit plíseň.

Kromě toho mají taková zařízení více nevýhod:

Časté výměny filtrů, které stojí drahé a nepodléhají čištění (více o filtrech. níže);

Malý výběr modelů: Recirkulační kapuce na trhu je několikrát méně než obyčejné;

Horší šum: Chcete.li „tlačit“ vzduch přes uhelný filtr, potřebujete výkonnější (a tedy hlučnější) motor;

Pokud mají filtry nízkou kvalitu, nejen voní, ale také částice tuku mohou zůstat v místnosti (a protože vzduch je foukán pod tlakem, tuk se může usadit po celé kuchyni, na nábytku, podlaze a stěny);

Není dokonalá účinnost: Ani právě nainstalovaný filtr nevyčistí vzduch pachů, pokud jsou velmi silní.

V jakých případech je užitečné použít?

Zařízení se nejlépe používá v případech, kdy není příležitost odstranit kontaminovaný vzduch do dolu:

Otvor ventilačního hřídele je umístěn příliš daleko od instalačního místa kapoty;

Práce přirozené ventilace je narušena, díky kterému může vzduch (a vůně) odstraněný kapotou vstoupit do sousedů (takový problém není ve starých domech neobvyklý);

V domě není vůbec žádná ventilační šachta (nebo není v pravé místnosti žádná díra);

Velká kapuce nebo potrubí se nehodí do designu kuchyně.

kapuce, kuchyň, připojení, ventilaci

Závěr lze vyvodit takto: Měli byste si vybrat recirkulační kapuce pouze v případech, kdy neexistuje způsob, jak používat běžné modely (se vzduchovým potrubí). Obvyklý režim výfuku je mnohem účinnější a jednodušší než recirkulační režim.

Jako možnost, pokud neexistuje způsob, jak dát obyčejnou kapuci. můžete nainstalovat model s recirkulací a použít: ke zlepšení větrání v místnosti:

stěnovou ventil nebo instalace (tak, aby došlo k čerstvému ​​vzduchu);

See also  Jak vyrobit domácí klimatizaci

V jádrovém ventilátoru (ve zdi foukající přímo do ulice nebo ve větrání) a doporučuje se jej co nejblíže kapuci, zapněte současně.

Ostrov (strop) kapuce bez výzvy

Toto rozhodnutí je vhodné pro ty, kteří již nastavili kapuci bez stažení, ale byli zklamáni jeho účinností.

Filtr Popis a pravidla péče

V odkazu mají dva filtry dva filtry:

Mastný muž. Standardní filtr pro jakoukoli kapotu je kovová síť, skrze kterou vzduch prochází jako první. Slouží ke zpoždění velkých částic. Pravidelně vyžaduje čištění. Méně běžně (obvykle v nejlevnějších modelech) existují filtry proti fat z jiných materiálů.

Uhelný filtr (absorpce, anti.wire). Slouží pro jemnější čištění vzduchu z malých částic a pachů. Nemůžete to vyčistit, nahradit jej pouze novým.

Filtr anti.fat je vyčištěn, protože je znečištěn. Je pravidelně žádoucí podívat se na jeho stav a v případě potřeby odstranit a umýt.

Vzhledem k tomu, že uhelný filtr nelze vidět, nahrazení jeho provedení:

Pokud se práce kapoty zhoršila (začala „vytáhnout“ vzduch, horší, horší čistě ho, už žádný hluk).

V některých modelech (z dražší) existuje senzor, který ukazuje, kdy je filtr znečištěn a je třeba jej vyměnit.

Princip provozu deštníku bez potrubí

Takový kuchyňský deštník se prakticky neliší od standardních kapucí. Jediný rozdíl je v tom, že pro práci nepotřebuje ventilační systém a neodstraní vzduch, protože funguje v režimu recirkulace.

Princip provozu deštníku je velmi jednoduchý: ventilátor saje kontaminovaný vzduch z kuchyňské místnosti, který okamžitě vstupuje do filtračního systému, kde je čištěn nepříjemnými pachy, usazeniny tuků a nadměrnou vlhkost. Po čištění vzduch znovu vstoupí do místnosti. Recirkulace vzduchu v kapotě je základní princip, na kterém je postavena veškerá jeho práce. Kvalita čištění vzduchu závisí pouze na dvou faktorech:

Výhody a nevýhody kuchyňských uhelných kapucí bez trubky

Mějte kompaktní a atraktivní zařízení nad varnou deskou, které se vyrovnává se zničením nepříjemných pachů po vaření již není luxusem, ale nezbytným nástrojem. Takové jednotky zachrání vaše zdi před vyčerpáním smažených ryb, masa a dalších produktů, které zůstanou v interiéru po dlouhou dobu. Rozhodnete se však, zda se rozhodnout ve prospěch výfukových systémů uhlí a vybrané výhody a nevýhody o tom pomohou rozhodnout. Samozřejmě nejprve o příjemném, t.E. O plusech:

 • Kompaktní zařízení. Přítomnost takového není téměř patrná mezi kuchyňským set;
 • Pohodlí instalace. Instalace zařízení se provádí elementární, takže i nezkušený muž se vyrovná se zavedením kapuce do kuchyňského interiéru;
 • Nemá žádné složité možnosti, začíná pracovat s pomocí tradičního stisknutí určitých tlačítek;
 • Zvláštní péče není vyžadována a filtry jsou nahrazeny během několika minut, musíte si jen koupit vhodnou;
 • Není nutné umýt zařízení silnými chemikáliemi, stačí opláchnout mřížky z čerstvých půd v horké vodě a síť je opět jako nová.

Před zakoupením kapucí bez potrubí prostudujte vlastnosti zařízení a funkčnosti.

Ale ani takové elektrické spotřebiče nemají postrádání nedostatků, které je třeba si pamatovat, a provést nákup vybraného modelu. Stojí za zmínku, že minusy zařízení jsou zanedbatelné a jejich výhody jsou zcela blokovány. Přesto se však na tyto vlastnosti obracíme:

 • Nebudete vůbec dostat se z hluku. Upřímně řečeno, je to v místnosti během provozu zařízení je velmi nepříjemné;
 • Po třech měsících provozu je zařízení ostře sníženo o účinnost. Chcete.li to zjistit, musíte vyměnit uhelné filtry. A to jsou dodatečné náklady;
 • Běžící kapuce je mnohem efektivnější, aby se vyrovnala s natahováním plodných aroma, takže je lepší zapnout zařízení bez výstupu bezprostředně po každém vaření.

Pokud je vaše kuchyně kombinována s jinou místností (například jídelnou nebo obývacím pokojem), přednost přednost silnějšímu modelu obvodu.

Jaké jsou typy modelů

Existují pouze dva typy recirkulačních kapucí: plochý model a postavený.v kapotě, které se mírně liší, ale mají určité výrazné výhody.

Plochá kapota bez připojení k ventilaci má objemnější kazuisní panel, vnitřní ventilátor a filtrační systém; Má kompaktní rozměry ve srovnání s klasickým modelem Dome a v kuchyni zabírá méně místa. Zároveň je práce takového extraktu hodná: nasává vzduch a filtruje jej z malých částic plaku, tuku, vůně a uvolňuje ho zpět. Instalace takového modelu dochází pod kuchyňskou skříňkou, je důležité, aby v blízkosti kapuce byla zásuvka.

Vybudovaný model cirkulující kapoty má stejné „plnění“, ale je nainstalován v kuchyňské skříni a ponechává pouze elegantní ovládací panel otevřený do očí. Mimochodem, není nutné koupit samostatnou skříňku pro kapuce, může být „skrytá“ díky dalšímu modelu v hlavní barvě kuchyně. Teleskopický systém se stal obzvláště populárním, což vám umožní předložit sprej pro práci a tlačit jej zpět k dokončení absorpce vzduchu.

See also  Která lednička je vhodná pro bílou kuchyň

Každý z modelů se nachází ve velikosti 50 cm a 60 cm, tj. Vhodný pro „budování“ ve standardní velikosti zavěšené kuchyňské skříňky.

Odrůdy kapucí pro kuchyň bez odstranění do ventilačního kanálu

Na základě typu pouzdra mohou být kapuce s filtrem bez odstranění ve ventilačním potrubí horizontální, svislé, nakloněné a teleskopické. První možnost je paralelní s varnou deskou. Ve svislých zařízeních bude filtrační povrch umístěn kolmo k desce, v důsledku toho bude trvat více volného prostoru.

Nakloněná verze je umístěna vzhledem k desce v určitém úhlu. Takový výpis je charakterizován účinnou a tichou prací. Díky úspěšné poloze vám umožní ušetřit místo v kuchyni. Teleskopické zařízení je typ postavené kapoty. Pracovní plocha zařízení je v případě potřeby předložena a po skončení práce je vrácena na své místo.

Podle možnosti instalace jsou do kuchyně následující typy kapucí bez potápění ve ventilaci: pozastavené, postavené.in a ostrov. První typ zařízení je upevněn na zdi. Druhá možnost je nainstalována uvnitř kuchyňské sady. Taková zařízení se vyznačují nižším výkonem. Ostrovní zařízení jsou umístěna v určité vzdálenosti od zdi a připojena ke stropu.

Na základě rysů struktury jsou kapuce stacionární a zatažené. Poslední možnost přitahuje páru do větší oblasti. To pomáhá zvýšit účinnost zařízení. Ve tvaru pouzdra mohou být recirkulační kapoty ploché, klenuté a zakřivené.

Excellenuses bez výzvy jsou: Vertikální, horizontální, teleskopické a nakloněné

Tělo recirkulační kapoty je často vyrobeno z nerezové oceli nebo hliníku. Takové možnosti jsou harmonické v kuchyních zdobených v moderních stylech a high-tech. Povrch produktů lze smaltován. Tato možnost má nízké náklady. Je snadné se o tyto kapuce starat.

Nejdražší zařízení jsou vyrobena v pouzdru z tvrzeného skla. Taková zařízení mají stylový vzhled. Hoods však vyžaduje pečlivou péči, protože materiál je docela křehký, což přináší nepříjemnosti při provozu takové techniky.

Provoz kuchyňské kapuce bez výzvy

Kapota rekoperačního typu nevyžaduje komplexní údržbářské operace, ale měla by pravidelně vyčistit z usazenin tuku na filtračních prvcích tlustší.

Po uplynutí operačního zdroje musí být nahrazen uhelný filtr.

 • Provádění takové práce nevyžaduje zvláštní znalosti a je specifikováno pokyny pro provoz.
 • Je třeba si uvědomit, že znečištění kapoty je špatně ovlivněno jak na mikroklimatu místnosti, tak na práci samotné.
 • Znečištění ventilátoru tukovými vklady může vést k porušení jeho práce.

Postavené.v modelech jsou nejoblíbenější, protože zabírají méně prostoru a mohou být organicky zapsány v interiéru. Následující modely rychle odstraní všechny pachy stoupající ze sporáku. Navíc se snadno spravují a mohou se rychle naučit používat.

Midea mh 60p 205

Nejlevnější postavená.v kapotě s uhelným filtrem v žebříčku. Chcete.li jej uvést do provozního režimu, stačí předložit dopředu. Podsvícení se automaticky zapne a můžete začít vařit jídlo.

Pokud kuchyně není v kuchyni vyžadována, stačí stisknout odpovídající tlačítko, aby se vypnulo.

 • Automatické zapnutí víka.
 • Nízká cena v kombinaci s vysokou kvalitou.
 • Krásná, která jí umožňuje vypadat dobře v interiéru kuchyně.
 • Přítomnost protinemožného ventilu, díky kterému vzduch ve vzduchovém potrubí nevstoupí do místnosti během jeho provozu.
 • Hladina hluku je o něco vyšší než průměrná, což může zpočátku trochu dráždit.

Jetair Aurora LX/GRX/F/60

Vestavěná kapuce má krásnou barvu nerezové oceli, vypadá to obzvláště dobře v minimalistickém a high-tech stylu. Uhelný filtr zahrnutý do sady účinně zpoždění nepříjemných pachů. Rychlá absorpce vzduchu je zajištěna výkonným elektrickým motorem.

Pro výběr požadované rychlosti práce může majitel použít vhodné spínače tlačítek. Například, pokud je jídlo jednoduše zahříváno na sporáku, bude tam dostatečná minimální rychlost. Při používání několika desek najednou může majitel zapnout vysokou rychlost pro vaření.

 • Funguje to tiše, nebude odvrátit obyvatele bytu od lahodné večeře nebo konverzace telefonicky.
 • Světlé LED osvětlení, které vám umožní připravit jídla s pohodlím.
 • Souprava obsahuje 2 uhelné filtry.
 • Vysoká síla vám umožní rychle eliminovat jakékoli pachy.
 • Špatně vyrobená šablona pro označení děr, což poněkud komplikuje instalaci.

Maunfeld Thams 601pm

Jednoduché a zároveň postavené vysoce výkonné.v kapotě, která nevyžaduje přetvoření pro ventilaci v důsledku přítomnosti uhelného filtru, může snadno čistit kontaminovaný vzduch v místnosti. Výběr provozního režimu se provádí pomocí ovládání tlačítek.

LED podsvícení umožní hospodyňce lépe rozeznat stupeň připravenosti jídla. Díky širokému povrchu model účinně zachytí pachy z několika palivových dříví najednou.

 • Intuitivně pochopitelné ovládání tlačítek.
 • Široká pracovní plocha zachytí páru a voní z několika pánví a hrnců.
 • Pěkné LED osvětlení.
 • Tři rychlosti práce, což umožňuje majiteli zvolit optimální režim, v závislosti na tom, kolik jídel je v současné době připraveno na sporáku.
 • Potíže mohou nastat s výběrem uhelného filtru.
See also  Náhradní díly pro myčky nádobí elektrolux

Kuppersberg Ibox 60

Malý model, který nebude dráždit hlasité zvuky. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, takže na pouzdru nejsou žádné stopy prstů.

LED podsvícení poskytuje dostatečné množství světla pro vaření jídla. Model je univerzální a efektivně eliminoval jakékoli pachy, jak v režimu divertu, tak v recirkulačním režimu.

 • Nízká hladina hluku, takže hospodyňka nebude během vaření rozptýlena nepříjemnými hlasitými zvuky.
 • Filtry jsou rychle a snadno odstraněny.
 • Krásné, takže to vypadá skvěle v kuchyni.
 • Na pouzdru nezůstanou žádné otisky prstů a nebude muset být často vyčištěn.
 • Dálkové ovládání není zahrnuto do standardního vybavení, takže si jej vlastník může koupit samostatně, pokud je to žádoucí.

Otázkou je, jaké případy jsou ideální?

Hlavním důvodem k vytvoření kapoty recirkulace je neschopnost odstranit kontaminovaný vzduch do dolu nebo na ulici. To může sloužit několik okolností:

 • Důl je příliš daleko od očekávaného místa instalace kapoty a není touha stavět labyrintové cesty z zvlnění;
 • Existuje důl, ale ve ventilačních pracích jsou problémy, například veškerý vzduch s aroma vstupuje do sousedů;
 • V kuchyni není vůbec žádná nezletilá nebo není žádná díra;
 • Přítomnost reverzní trakce při ventilaci (například s instalovanými plynovými kotlemi nebo reproduktory). použití standardního extraktu zde zvyšuje riziko otravy oxidem uhelnatým;
 • Potrubí se nehodí do designu.

Závěr se naznačuje takto: kapuce bez stažení by měla být vybrána pouze tehdy, pokud neexistuje způsob, jak udělat kapuci s výzvou, protože ten je mnohem efektivnější a má jednodušší mechanismus práce.

Porovnání nejlepších modelů extraktů s recirkulací

Nejlepší modelovací kapuce bez připojení k ventilaci byly vyhodnoceny podle klíčových parametrů:

 • Hladina šumu-indikátor 50-55 dB je považován za přípustný, pokud tato charakteristika překračuje extrakty kapucí, body byly podceňovány, protože během operace budou uživatelé cítit určité nepohodlí (hluk motoru může utopit konverzace poblíž vybavení);
 • Poměr ceny, funkcí a výkonu. Pro každou cenovou kategorii jsou některé funkce relevantní (přítomnost rychlosti, typ podsvícených světel a další); Vzoru je také v úvahu objem vzduchu, který je recirkulován za hodinu práce;
 • Typ kapuce je důležitý parametr.jedná se o typ techniky, protože různé kategorie se vyznačují určitými cenami (například postavená technika je dostupnější než plně naplněné modely stěny).

Jet Air Anny SL 50 podle uživatelů a odborníků obdržela vysoké body. Za prvé, úroveň šumu zveřejněného v této úpravě je jedním z nejnižších ze všech extraktů tohoto typu (až 40 dB). Během provozu sotva uslyšíte práci fanoušků a motoru. Uhelný filtr funguje efektivně a nesmí být změněno častěji než jednou za šest měsíců. Model je snadno namontován ke zdi. Kovové pouzdro je zastoupeno v několika barvách: bílá, šedá nebo černá. Vzhled umožňuje nainstalovat Jet Air Anny SL 50 pod moderním a dokonce klasickým stylem kuchyně. Mechanická kontrola rychlosti kapoty a podsvícení spolehlivě a odolné. To je dobrá volba pro malé peníze na kuchyně až 20 metrů čtverečních.

Maunfeld Crosby Push 50 je hlavní výhodou tohoto modelu oproti Jet Air Anny SL 50 a je další vysoce výkonný (výkon více než 700 kubických metrů vzduchu za hodinu). Dostupná cena je při výběru dalším klíčovým faktorem. Můžete si zakoupit kapuci bez odklonění ventilace Maunfeld Crossby 50 za pouhých 120 Věnujte pozornost modernímu designu, který v kombinaci s převládajícími charakteristikami výkonu a nízké ceny způsobuje kapuci relevantních.

Bosch DWP64CC60Z je německá kapuce, která vypadá jako Jet Air Anny SL 50. Poměr cenově dostupných cenových a kvalitativních ukazatelů výkonu je prospěšný pro mnoho znalců kompetentních úspor. Neexistují žádná smyslová tlačítka ani jiná inovace. Na rozdíl od Maunfeld Crosby Push 50 se pro výrobu bydlení používá výhradně nerezová ocel. Německá výroba. záruka kvality a dlouhých služeb.

Hotpoint-Ariston HKT 4 x je nestandardní možnost, která patří do kategorie ostrovních zařízení. Schopnost nepřipojovat takovou techniku ​​s převáděním ventilace zvyšuje pohodlí a praktičnost jeho provozu. Sbor kónické z nerezové oceli je nestandardní, ale moderní řešení. Tato možnost je považována za nejlepší v kategorii výfukových zařízení ostrova pro kuchyň.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS