Kde nainstalovat rozdělený systém do ložnice

Domácí klimatizace. jemnosti výběru a nákup

Zdravím na webu Kondicionershik! Dnes vám řeknu, jak si vybrat klimatizaci pro domov a kde je lepší jej nainstalovat. Klimatizace prezentované na trhu nejen ochlazují vzduch, ale také teplo, čisté a suché podle požadovaných parametrů. Pro obyčejného kupujícího je obtížné se rozhodnout. Proto doporučuji, abyste nejprve určili rozpočet, a poté vyberte model. Budete se muset dozvědět více o značce a nezbytných charakteristikách.

Nejdůležitější kritéria jsou spolehlivost a výkon zařízení. Letos jsou letošní modely s ionizátory, samostatnými a samo.diagnostickými systémy letos oblíbené. Výrobci nestojí a každý rok vyrábějí nové vylepšené modely. Abych to všechno zjistil, připravil jsem pouze nejdůležitější informace.

obecná informace

Ale je klimatizací obecně v ložnici? Ano i ne. Na jedné straně vám klimatizace umožňuje snadno udržovat pohodlnou vlhkost v místnosti. A navíc v chladu je sen lepší a silnější než v ucpanosti.

Nepopírajte však skutečnost, že klimatizace je sbírka prachu, nečistot a alergenů. Pokud zařízení nesloužíte pravidelně, během spánku budete dýchat se všemi těmito kouzly. A většina rozpočtových modelů zařízení vydává poněkud hmatatelnou úroveň hluku, zejména v nočním tichu.

Musíme zaplatit spoustu peněz, abychom získali skutečně vysoce kvalitní klimatizaci pro použití, což vytváří minimální množství hluku, který má vestavěné samočištění a funkce odstraňování mikrobů ve vzduchu.

Většina uživatelů však stále hovoří o výhodách provozování klimatizace v ložnici. Pro mnohé je to skutečná skoková hůlka, když je horké léto mimo okno. A dokonce i v noci se teplota neustále drží nad 25. A lidé, kteří nemilují chlad, s pomocí klimatizace jsou zachráněni před mimosezónní vízovou ve svém domě.

Výběr místnosti: Vše pro a proti

Výběr místa pro klimatizaci je odpovědná a důležitá fáze. Pohodlí v budoucí aplikaci do značné míry závisí na vybraném místě. Pojďme se podívat na pokoje a rozhodnout se, kde je stále lepší namontovat zařízení, bez ohledu na jeho typ.

Kuchyně

Okamžitě řekneme, že kuchyně není nejlepším instalačním místem klimatizace. V bytech je to obvykle jedna z nejmenších pokojů. Zároveň netrávíme moc času v kuchyni, i když milujeme setkání stolů s přáteli. Většinu času jsme stále v obývacím pokoji.

Pokud je klimatizace nainstalována v kuchyni, vzduchové toky jednoduše nedosáhnou jiných místností. To je velmi nepohodlné, zejména v létě roku. Proto nedoporučujeme umístit klimatizaci do této místnosti.

Stále chcete nainstalovat zařízení do kuchyně? Mějte na paměti, že filtry budou pohřbeny mnohokrát dobrovolněji a během čištění budete velmi nešťastní, když z nich budete muset odstranit vrstvu tuku. A vysoká vlhkost nepřispívá k velké životnosti klimatizace.

See also  Jak nainstalovat průvodce do trouby

Také naléhavá otázka: kde přesně zavěsit zařízení v malé kuchyni? Klimatizace přes okno je otevřeně nepřiměřenou možností nad stolem. o to více. Pokud jej nemůžete nainstalovat nad dveřmi. Ale v kombinaci s jinými nedostatky je podle našeho názoru zřejmá volba.

Chodba

Kde nainstalovat, pokud ne v kuchyni? Možná na chodbě? Toto není nejhorší možnost pro instalaci klimatizace v bytě. Ověřuje se podle osobní zkušenosti, že zařízení namontované na otevření předních dveří úspěšně vychladne malý kus Kopeck, nemluvě o jednom bytě s roomem. Toto je poměrně úspěšná možnost pro umístění klimatizace.

Kromě toho klimatizace na chodbě vůbec netlačí na hlavu a nezdá se, že by to bylo něco zbytečného, ​​protože je v zóně pasáže. Je však důležité vzít v úvahu, že v tomto případě budete muset vytáhnout poměrně dlouhou cestu. Tím se zvýší náklady na instalaci. Pokud existuje finanční příležitost, můžete vyzkoušet tuto možnost instalace.

Obývací pokoj

Nejsprávné možnosti je umístění klimatizace v obývacím pokoji. Tato metoda instalace klimatizace v odnushce má mnoho výhod: v této místnosti trávíme nejvíce času, nemusíte vytáhnout dlouhou dálnici, zařízení může být pohodlně servis nahrazením steppladderu.

Zde je však stále důležité zvážit, kam správně a přiměřeně umístit klimatizaci, s ohledem na dostupný nábytek. V jednom apartmánech často je pohovka, která se používá jak pro spaní, tak pro přijímání hostů.

Doporučujeme umístit klimatizaci nad dveřmi nebo na zeď na boku. Je lepší neinstalovat klimatizaci přes okno, nejedná se o nejúspěšnější možnost. Také nepřipevněte zařízení nad hlavou nebo přísně naproti pohovce.

Poloha v obývacím pokoji má nejdůležitější výhodu: v noci si můžete nejvíce užít klimatizaci. Nezáleží na tom, v jakém ročníku je mimo okno. Bude to pro vás v pohodě v horkém létě a na podzim teplé. teplo. Co by mohlo být lepší?

Kde umístit rozdělení do bytu. systém

Při rozhodování o nákupu rozděleného systému musíte pečlivě přemýšlejte a vybrat si nejziskovější místo-kde nainstalovat klimatizaci v bytě. Je také nutné rozhodnout o síle systému. Za tímto účelem musíte vzít v úvahu:

Podle doporučení výrobců je vhodné vybrat kvalitní zařízení pro dětský pokoj. Kondicionér s nejnižší úrovní hluku je vhodný pro ložnici a nejsilnější vybavení pro kuchyň.

Po provedení výpočtů a vybrání vhodného typu zařízení zůstává pouze vybrat ziskové místo pro klimatizaci v místnosti, pro nejlepší účinnost. K tomu existují také užitečná doporučení:

 • Vzduchové toky by měly být nasměrovány tolik, aby co nejvíce pokryly místnost.
 • Není nutné instalovat systém tak, aby vzduchové toky byly nasměrovány na postel nebo na stolní počítače, aby toky studeného vzduchu nemířily pro lidi.
 • Klimatizace v rohu nebude schopna rovnoměrně distribuovat vzduchové toky a bude to také problém rovnoměrně zahřát nebo ochladit místnost.
 • Nainstalovaná klimatizace naproti dveřím. nebude schopna vykonávat své funkce 100%, protože tok teplého nebo studeného vzduchu přesahuje místnost, a tím se nastavená teplota na dálkovém ovládání neshoduje s teplotou v pokoj, místnost.
 • Nejoptimálnější umístění na výšce je pod úrovní stropu o 15. 30 centimetrů.
See also  Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Pokud jsou vzduchové toky nasměrovány na nábytek, který je v klimatizaci, pak teplotní senzory nebudou fungovat správně. Koneckonců, kvůli překážkám bude vzduch, počínaje nábytkem, nasměrován opačným směrem.

Klimatizace by měla být 15-30 cm pod úrovní stropu

Přes postel

Přirozená touha umístit blok nad postel není vždy správná. Takové rozhodnutí může být způsobeno pouze skutečností, že prostě neexistuje jiné místo.

Pokud jste stále museli zavěsit blok přímo nad postelí, měly by být poskytnuty některé obrazovky pro řezací vzduchové toky.

Pravidlo první: Mělo by být co nejnižší s hlukem (nejlépe, 19-21 dB)

Pro pohodlný odpočinek v mnoha klimatizačních jednotkách existují speciální provozní režimy. Za prvé, tichý režim provozu. Může být doplněn vypnutím všech zvukových signálů a podsvícení.

Existují složitější pracovní algoritmy, řekněme zvláštní noční režim, ve kterém klimatizace postupně snižuje teplotu v místnosti o 2-3 ° C, současně simuluje noční chlazení. A hodinu před „vzestupem“ teplota vzduchu opět stoupá, aby se pohodlně probudila pro bdělost. Modely Kentatsu (pohodlný spánek “), Samsung (funkce dobré ráno) a další výrobci mají takové modely.

Poloha klimatizace je odsazení ze stěn a dalších překážek

Vzdálenost od těla bloku k překážkám by měla poskytnout cirkulaci vzduchu a volný přístup k zařízení. K tomuto problému již dlouho existují schémata a doporučení. Jsou docela dostačující! Ale v praxi jsem vytvořil vlastní představu o minimálních vzdálenostech (nemusí se shodovat s mnoha schématy). Pro náš článek zvažte klimatizace s chladicí silou až 4 kW.

Vzdálenosti, které je třeba dodržovat:

  Od zadní stěny bloku ke zdi budovy nejméně 10 cm. pro „zachycení“ vzduchu a údržby jednotky (pro čištění a rozebrání pouzdra);

 • Před blokem alespoň 1 metru volného prostoru pro „foukání“ vzduchu;
 • nejméně 10 cm na vrcholu bloku. pro pohyb vzduchu a následný přístup (odstranění horního krytu pouzdra);
 • pod blokem by měl být alespoň 10 cm. pro připojení k držákům a odstranění kondenzátu z externí jednotky;
 • Napravo na případ je nejméně 20 cm. pro přístup k jeřábům služeb;
 • nejméně 10 cm vlevo. pro cirkulaci vzduchu a údržbu zařízení;
 • Pokud jsou všechna výše uvedená omezení použita na jeden blok, pak to také není nejlepší volba. T.na. Tyto vzdálenosti jsou minimálně možné. Provoz zařízení a jeho údržba bude obtížná! Také se týká umístění bloku na uzavřeném lodžii nebo balkoně.

Umístění několika klimatizací v hlavních místnostech

Tato možnost umístění „rozdělení“ má 3 důležité výhody:

 • Ve správné místnosti (při zavřených dveřích) bude teplota pro vás nejpřesněji udržována. Právě pro zdraví je velmi důležité nastavení teploty během spánku a nejen pro pohodlí.
 • Pokud jsou hlavní místnosti nainstalovány „Conders“ (s správně vybraným výkonem), bude celý byt (včetně chodby) poskytnut chlad, pokud bude potřeba.
 • Během dne se ochladí pouze ty pokoje, ve kterých trávíte hlavní čas. Nemá smysl „st“ celý byt, když strávíte celý den ve stejné místnosti. Například při setkání s hosty můžete celý byt poskytnout chlad a v noci udržovat teplotu pouze v místnosti.
See also  Kde usnout sůl v myčce BOSCH

Ve které části ložnice je nejlepší nainstalovat systém systému

Při výběru umístění klimatizace v ložnici se doporučuje zvážit několik možností, ke které se lidé obvykle uchýlí:

Nad hlavou postele

Tento přístup je založen na přesvědčení, že klimatizace je nejpohodlnější zónou, zejména pokud je místnost malá, vzhledem k tomu, že délka toků studeného vzduchu je obvykle od dvou do tří metrů. Neovlivňují tedy přímo osobu, ale postupně se liší v ložnici a vytvářejí optimální podmínky.

Naproti posteli

Lidé jsou často přesvědčeni, že je to docela dobré místo pro instalaci rozděleného systému, věří, že toky chlazeného vzduchu s nimi nebudou zasahovat. To však není úplně pravda. Pravidelný přímý účinek toků studeného vzduchu vytváří nepohodlí, může rušit spánek a dokonce přispívat k rozvoji nachlazení.

Nad dveřmi

Docela dobrá volba z pohledu estetických úvah, protože klimatizace nebude při vstupu do ložnice nápadná. To znamená, že v tomto případě je z velké části vnitřní blok rozděleného systému patrný přímo, když odpočívá v ložnici. Kromě toho, při změně vnitřního nebo banálního přeskupení nábytku nebude klimatizace sloužit jako bariéra.

Tato možnost má další pozoruhodnou výhodu: optimální teplota místnosti se obvykle mění vzduchovými toky, které procházejí dveřmi, takže klimatizace pomocí svých senzorů okamžitě „cítí“ změnu podmínek a kompenzuje ji.

Tato možnost však má také svou vlastní nevýhodu-při instalaci klimatizace nad dveřmi, obvykle se zvyšuje potřeba mezi vnějšími a vnitřními bloky rozděleného systému.

Napříč od dveří

Tato možnost s mnoha jeho vlastnostmi se může podobat předchozímu s dveřmi, ale z estetického hlediska je stěží přijatelná. Pokaždé, vstup do ložnice, bude člověk vizuálně komunikovat s vnitřním blokem rozděleného systému. S touto možností pro umístění systému klimatizace můžete použít barevné panely nebo na něj použít jakýkoli požadovaný vzor, ​​který se vejde do interiéru.

nainstalovat, systém, ložnice

Poblíž okna

Dokonce i nezkušená osoba může okamžitě pochopit výhody takového výběru vzhledem k předchozím: trať je velmi malá, která při instalaci poskytne nižší energii a peníze a vnitřní jednotka je umístěna přímo v blízkosti přijímaného tepla. Nesmíme však zapomenout, že toky zpracovaného vzduchu by neměly mít žádné překážky, které by přispěly k dezorientaci senzorů klimatizace. Při výběru umístění vnitřní jednotky rozděleného systému poblíž okna můžete zapomenout na elegantní záclony. V tomto případě jsou povoleny tyl mezzaniny, které budou stále nutné tlačit do požadované vzdálenosti s intenzivním provozem klimatizačního systému.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS