Kde usnout Kalgon v pračce Samsung

Pokyny pro použití Kalgonu pro mytí automatických strojů

Pravidelné používání produktu doporučuje výrobci praček.

Mnoho lidí zná vtip, který se tvrdí-pokud pravidelně ušetříte peníze, které se vynakládají na nákup drahých prostředků na ochranu pračky, pak po 10 letech budou stačit k nákupu nové jednotky.

Starý, i když stále zůstává v řadách.

Obzvláště se rozšířilo se začátkem média široké agresivní reklamní kampaně Kalgon, německá společnost Benckiser.

Reklamy přesvědčí majitele praček, že Kalgon prodlužuje život automobilu a zachrání majitele drahých oprav.

Co je to a je to jeho účinnost opravdu tak vysoká?

Průvodce pro použití

Kalgon obsahující Kalgon označuje, kolik je třeba produkt přidat do pračky, v závislosti na tuhosti vodovodní vody. Pro pohodlí měření požadovaných gramů je pro uživatele připojena měřená uzávěrka k balení Kalgonu. Kolik by měl být Kalgon naplněn:

 • Pokud je tuhost na průměrné úrovni, lze použít 32 ml nebo 1/3 měřicího šálku tohoto nástroje;
 • V případě použití hmotnosti tvrdého kohoutku je možné přidat 64 ml nebo 2/3 měřicího poháru;
 • Pokud má voda v centrálním zásobování vodou příliš těžká složení, doporučuje se nalévat 96 ml, což je celý šálek.

Účel produktu

Calgon pro pračky je lék na změkčení vody. Zabraňuje také vzhledu měřítka na ohřívači.

Shluk stupnice na vnitřních detailech podložky může způsobit jeho poruchu. Proto výrobci technologie doporučují použití speciálního prášku při praní a změkčování tvrdé vody. Jedním z nejpopulárnějších změkčivých prášků je Kalgon.

Calgon musí být použit z následujících důvodů:

 • Po změkčení se spotřeba pracího prášku pro jeden mytí snižuje,
 • Na vnitřních detailech podložky se měřítko netvoří, což způsobuje poruchu přístroje,
 • V procesu praní na prádle nevyrovnává stupnice,
 • Věci je lepší umýt změkčenou vodou. To platí zejména pro oblečení se složitými skvrnami.

Podle odborníků nemají komponenty negativní dopad na lidské zdraví. Calgon může být nalit do auta bez rukavic. Je však třeba přijmout některá bezpečnostní opatření.

Pokyny pro Kalgon pro pračku naznačují, že Calgon musí být uložen na temném místě nepřístupném pro děti. Calgon musí být také držen dál od jídla. Pokud je produkt v očích, ústech nebo nosu, musí být umýt.

See also  Jak umýt vlněnou přikrývku v pračce

Kalgon pro pračky: Pokyny pro použití

Mytí v tvrdé vodě vede k postupné tvorbě pevných ložisek na vnitřních površích pračky. Když se zahřívají výměny tepla, voda se vypařuje a zanechává soli tvrdosti. Aby se zabránilo měřítku, používají se speciální nástroje v T.h. Kalgon.

Charakterizace a složení Kalgonu

Tripolifosfátový sodík je hlavní aktivní složkou. V důsledku interakce látky s nabitými částicemi vápníku snižuje tvrdost vody. Calgon zahrnuje:

Polykarboxyláty zabraňují tvorbě uhličitanů, které tvoří limetkový plak. Calgon obsahuje povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky), které snižují povrchové napětí a zvyšují účinnost odstranění znečištění.

Výrobce produkuje produkt ve 3 formách:

Ve všech případech je složení totožné, tablety mají výhodu ve pohodlí dávkování.

Nástroj Kalgon má příjemnou nenápadní vůni, která neovlivňuje svěžest praní věcí.

usnout, kalgon, pračce

Jaký je prostředek pro

Změkčování vody je hlavní funkcí produktu. Pokud pravidelně používáte Calgon pro pračky, zabrání se tvorbě usazeňů solí, je zabráněno rozpadu technologie a potřeba ji opravit v budoucnu.

Změkčovač však také provádí řadu dalších úkolů. Díky snížení tvrdosti vody:

 • Kvalita praní praní se zlepšuje a obtížná místa se snadněji omyje.
 • Spotřeba praní prášků a dalších detergentů se snižuje.
 • Bílé věci si zachovávají bělost (kvůli normalizaci obsahu vápníku ve vodě).
 • Po mytí se věci staly měkčí.

Změkčovač eliminuje shnilou vůni z bubnu stroje. Jeho použití nepoškodí lidské tkáně a zdraví.

Najdete náhradu za Kalgon

Mnozí se zajímají o to, zda existuje analog Kalgonu a jak jej lze nahradit? Dnes byly skutečně vytvořeny levnější prostředky podobné akce. V tomto seznamu-Alfagon, anti-Nakipin, „Nokipu“, Luxus Professional, Code of Council. Například s Alfagonem se náklady na mytí sníží o 2krát. Pokud je voda změkčena s sodou (také možnost!. 100 mg je přidáno spolu s nástrojem pro mytí prádla nebo je práce na „nečinném“ pohybu), pak jsou náklady minimální.

Testovaný lidový lék byl zaveden v mnoha domech. 9%octa nalijte půl sklenici do kompartmentu pro hlavní promytí a zahrnujte režim na maximální teplotu.

Účinek čištění je také dáno kyselinou citronovou. Také usíná (60-100 mg) spolu s prací práškem. Měřítko je zcela rozpuštěno. Pro prevenci stačí pouze 25 mg kyseliny citronové. Teplota do 70-80 ° C-mytí bez prádla.

See also  Nepřepíná program na pračce

Shrnutí, poznamenáváme, že je nutné pravidelně používat Kalgon nebo jeho analogy, dávkování pro prodloužení života domácího asistenta. Epizodicky použití tohoto nástroje je neúčinný.

Co se skládá z toho, v jaké formě se vyrábí

Jaké látky jsou v Kalgonu? Takže, stejně jako v jakékoli vodě, jsou ionty vápníku, v Calgonu je hlavní látkou trolifosfát sodíku. Interakce, tyto látky způsobují chemické procesy, které změkčují vodu.

Tvůrci Kalgonu se postarali o spotřebitele a uvolnili látku ve 3 typech:

Calgonova výhoda je lehká, příjemná vůně. Je výhodné v tom, že dávkování lze snadno „regulovat“. A pokud sami určíte tuhost vody, můžete slušně ušetřit. usnout tolik látky, jak je to nutné.

Automatické tablety by měly být zakoupeny, pouze pokud má voda maximální rigidita. Ve složení jsou zcela podobné gelu a prášku.

Pro každou z formulářů uvolnění je také poskytnuto různé dávky:

 • Tablety jsou zabaleny v množství: 12, 15, 32, 35, 40, 70 ksů.;;
 • Síly v krabicích.: 0,5 kg., 1 kg a 1,6 kg.;;
 • Gul se vyrábí v lahvích 0,75 ml., 1,5 l, 2 l.

Použití Kalgonu tedy není vždy oprávněné. Tento nástroj lze nahradit cenově dostupnějšími analogy. A pro odstranění měřítka a nepříjemného zápachu ze stroje by měly být vybrány speciálně vyvinuté léky. Calgon se používá pouze pro prevenci, čistí prvky z měřítka a eliminuje vůni.

Pračka je důležitým technickým zařízením pro domov, které je nejefektivněji šetří sílu a čas. Stejně jako jakékoli elektrické zařízení, stroj čas od času vyžaduje údržbu. Během provozu se na jednotlivých částech vytváří znečištění a měřítko. To nejen zhoršuje kvalitu praní, ale také vede k rychlému rozpuštění jednotky.

Návod k použití

Na balení prášku Kalgonů je pokyny pro použití, což naznačuje množství prášku potřebného pro jeden mycí cyklus. Podle této instrukce:

 • Se střední tuhostí vody stačí nalít 1/3 měřicího šálku, objem tohoto skla je 96 ml, což znamená, že v tomto případě je zapotřebí pouze 32 ml;
 • S tvrdou vodou je nutné nalít 2/3 šálku, tj. 64 ml;
 • S velmi tvrdou vodou musíte přidat plnou sklenici prášku.

Kde usnout Kalgon v pračce? Odpověď na tuto otázku je také v pokynech, jak používat Kalgon. Kalgon se nalije spolu s práškem pro mytí v hlavním oddílu zásobníku pračky, zpravidla je tento oddíl ve velikosti více než dvě další. Není nutné usnout do bubnu spolu s prádelem, i když na látku nemá nepříznivý účinek na látku. Nemůžete položit otázku, která větev automobilu, aby nalila produkt, a smíchat jej spolu s práškem.

See also  Jak odstranit vibrace na pračce

Pokud použijte prášek Kalgon, ale v tabletách, pak stačí jeden tablet, bez ohledu na tvrdost vody.

Kromě toho bude účinnost tohoto nástroje dosažena pouze tehdy, pokud se použije pro každé praní. Pokyny také uvádějí, že při použití Calgonu je třeba nalit prášek pro mytí s ohledem na skutečnost, že praní se provádí v měkké vodě.

Charakterizace a složení Kalgonu

Takže odkud nalít produkt, aby změkčil vodu a v jakém množství je vše jasné. Zjistíme, co se látky, které tvoří Calgon, měkčí.

Hlavní složka sodíku Calgon Tripolifosfát, který interaguje s vápníkovými ionty obsaženými ve vodě, čímž se sníží jeho rigidita. Složení navíc zahrnuje polykarboxyláty (až 30%), mikrokrystalickou celulózu (až 15%), polyethylenglykol (až 5%) a povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Calgon má mírný příjemný zápach. Tento nástroj má tři formy uvolnění:

Všichni jsou ve složení identické, takže volba závisí na osobních preferencích spotřebitelů. Jedinou výhodou pilulek oproti gelu a prášku je pohodlná dávka.

Rozsah produktů Kalgon je široký, což poskytuje výběr. Vyrábí se v různých dávkách:

 • Prášek je zabalen na 0,55; 1 a 1,6 kg;
 • Tablety se nalijí do krabic 12, 15, 32, 35, 40, 70 ksů. a další;
 • Gel je zabalen do lahví 0,75; 1,5; 2 l a další.

Prevence

Jako prevence prováděná vlastníkem stroje samostatně a pravidelně by měla být splněna jednoduchá pravidla:

 • Méně běžně používejte mytí vysoké teploty. Při teplotách nad 75 stupňů, soli obsažené ve vodě krystalizují a promění se na škodlivé vápno na jeho detaily;
 • Nejméně jednou za šest měsíců musíte vyčistit auto a opláchnout filtry. Pokud jsou často omyté, musíte jednotku vyčistit alespoň jednou za dva až tři měsíce;
 • Je vhodné instalovat vodopřítomné filtry. Budou chránit pračku před vápnem a škodlivým plakem. Sedící voda-pravá událost není pro auto, ale také pro lidi žijící v domě;

Pro mytí se nedoporučuje používat prášky s nízkou kvalitou, protože nečistoty obsažené v nich významně zhoršují stav topného prvku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS