Kde usnout v myčce bosch

Jak doplňovat myčku nádobí?

Pokud je kvalita mytí myčky nízké, je docela možné, že je nesprávně ochucená. Je nutné kompetentně vybrat nejen prací prostředek, ale také sůl s opláchnutím. Zjistíme, jak doplňovat myčku nádobí tak, aby se nádobí umylo tak, aby zářilo a bez skvrn.

Myčka nádobí (PMM) je schopna umýt jakékoli nádobí do lesku. pánev z nerezové oceli, brýle, pánve, příbory. Abychom však dosáhli dokonalého výsledku, musí být stroj správně vyplněn.

Některé skladby jsou vyžadovány, jiné přidávají pravidelně. Mohou být také klasifikovány podle účinku účinku:

 • nasměrováno výhradně na mytí nádobí, což mu dává svěží a brilantní vzhled;
 • péče o stav vnitřních částí přístroje v kontaktu s vodou;
 • Akční kombinace. jak promývat, tak předcházet problémům a zlepšit kvalitu vody/praní.

Fondy, které se používají na doplňování doplňování v PMM:

 • Pro mytí. Výrobci nabízejí různé formy uvolnění. jako gel, ve formě prášku, tobolek nebo tabletů. S jejich pomocí se nádobí čisté.
 • Sůl. Je nutné snížit tvrdost vody. S vysokou rigiditou je kvalita mytí snížena. Tato součást také zabraňuje tvorbě kousků na prvky v kontaktu s horkou vodou.
 • Pryč. Nutné v závěrečné fázi. Jeho úkolem je dát jídlům příjemnou vůni a zářit. Zabraňuje také rozvodům, zlepšuje kvalitu sušení.
 • Deafer. Je naloženo, pokud je nádobí pokryto silnými mastnými kontaminanty. Toto složení zabraňuje tvorbě mastného plaku na vnitřních částech stroje.
usnout, myčce, bosch
 • Anti.Nakip. Účinné proti vápnovému plaku. Používá se k prodloužení životnosti přístroje. Frekvence aplikace. každé 3 měsíce.

Role produktu při provozu přístroje

Pochopte, proč myčka nádobí potřebuje tento nástroj, můžete se podívat do konvice, která nebyla nějakou dobu umytá. Viz vločky vápna? Ale pokud se tak stane v čisticím systému myčky nádobí, může být zařízení okamžitě odesláno, aby odepsalo!

Hlavním systémem čištění vody v takových strojích je iontový výměník, ve kterém chlorové ionty drží kovové ionty z vody, když prochází systémem, a nedovolují jim usadit se. Po vylučování kovů ze systému chlorových iontů však nelze obnovit nezávisle, takže jejich zásoby musí být pravidelně doplněny, což je navrženo tak, aby pro mytí nádobí dělá speciální sůl. Čím tvrdší je voda ve vašem regionu, tím pečlivěji musíte sledovat přítomnost soli v podnosu, pokud nechcete, aby technika věže mimo provoz vymanila.

Co když voda ve vašem regionu není moc tvrdá? Najednou se můžete vyhnout zbytečným nákladům na sůl pro myčku nádobí? bohužel ne. Dokonce i ve vodě s mírnou a slabou rigiditou existují nečistoty kovů, a ačkoli tvorba měřítka bude méně rychlá, váš důvěrný přístup k péči o technologii bude nutně přicházet za několik let. Tento nástroj nebude schopen nijak ublížit automobilu a prevence, ať už je to cokoli, je vždy levnější než oprava nebo úplná výměna zařízení.

Ano, tablety 3-V-1 již obsahují detergentující a oplachování a sůl a v některých pokynech najdete informace, že jejich použití vylučuje potřebu dalšího použití produktu. Zde jsou pouze klasifikace rigidity u evropských výrobců strojů se neshodují s našimi a často to, co je považováno za vodu se střední tuhostí, budou považovány za velmi tvrdou vodu, která je nevhodná pro použití. Proto je stále lepší usnout sůl pro myčku nádobí, i když používáte tablety, jen v menším množství.

See also  Mohu dát ventilátor do větrání

Rada

Pokud žijete v regionu s velmi měkkou vodou, pak může existovat dostatek tablet, ale pánové často doporučují usnout trochu i v tomto případě: Takto můžete podpořit práci iontového exchangeru a zabránit tomu z ucpávání.

Jak určit tvrdost vody? Pokud k vašemu vozu nebyl připevněn speciální pás, můžete vidět ukazatele ve vašem regionu na internetu nebo uspořádat test s mýdlem pro domácnost: čím silnější pěna a déle se omyje, tím měkčí voda. Můžete také posoudit, zda potřebujete další sůl, podle výsledku po mytí: Pokud jsou nádobí matné nebo jsou na něm bělavé skvrny.

Potřebujete sůl s myčkou nádobí?

Při nákupu myčky nádobí konzultanti řeknou, jaké výrobky péče budou potřebné. Ale proč myčka nádobí není často vysvětlena nebo mluví příliš „abstrační“ fráze. Ve skutečnosti je všechno jednoduché.

Všichni víme, že myčka nádobí zahřívá vodu na 45–90 stupňů. Při této teplotě tvoří nečistoty obsažené ve vodě sraženinu. Zařízení je pokryto rozsahem a brzy se rozpadne. Pro ochranu detailů zařízení používají výrobci filtr s Ion.sraženým. Hlavní součástí filtru je pryskyřice. Vyvolává proces výměny těžkých kovů v lehčích. V důsledku toho se nesráží.

V průběhu času ztrácí iontová pryskyřice ve filtrových myčkách. K obnovení je nutné nahradit ionty sodíku. K tomu se používá sůl. chlorid sodný (NaCl).

Kde nalijte sůl do myčky nádobí

Je instruována každá značka technologie, což naznačuje, které oddělení je pro to, co je zamýšleno. Oddělení pro doplnění výměníku iontů tedy může být umístěno z dna nebo na straně dveří. V některých modelech je kontejner umístěn pod paletou. Poté použijte speciální trychtýř k načtení soli.

usnout, myčce, bosch

Může to být nádoba vedle odtokového filtru. Jak tam správně vyplnit krystaly? Odšroubujte víko a vyplňte kontejner. V některých strojích do myčky nádobí je tabletový kompartment umístěn na vnitřní straně dveří.

Při prvním spuštění nalijte vodu do nádrže a poté tam vložte tablet. To pomůže krystalům rychleji rozpustit a ne držet se stěn.

Při provozu myčky nádobí sledujte počet prostředků v odděleních a také čtení senzorů. Nyní víte, jak a kde přidat sůl. Nezapomeňte se podívat na pokyny, protože každý model PMM má své rozdíly.

Jak pochopit, že je čas přidat

Nejjednodušší způsob je sledovat světlo indikátoru soli na ovládacím panelu zařízení. Je označena ikonou ve tvaru písmene S a obvykle vypadá, jak je uvedeno na fotografii. V některých stupních, PMM, když je spuštěno, spaluje velmi jasně červenou, například v mém boschu, ale v samostatných kopiích je záře matná bledě žlutá a musíte vypadat speciálně.

Indikace je řízena speciálním senzorem. Je zabudován do iontového výměníku stroje a monitoruje nasycení solného roztoku. Funguje to, když je koncentrace snížena níže přípustnými hodnotami: na panelu se rozsvítí indikátor. znamení, že v myčce nádobí je jen málo soli, a dokud ji nepřidáte, bude neustále zářit to.

Co dělat, pokud neexistuje indikátor

Pokud na výsledkové tabulce není žádná speciální žárovka, budete si muset pamatovat na povrch sami. zapište si datum pro samolemovou nálepku a umístěte jej tam, kde je uložen prací prostředek.

A také pozorujte kvalitu promytého jídla. Je čas přidat sůl, když si všimnete jednoho ze značek:

 • Černé sklo, bělavé kapky nebo mléčný plak na misce. Pokud je tento problém eliminován ručně promytím, pak solný roztok v změkčovači není koncentrován, pryskyřice iontového výměníku se nemůže zcela regenerovat.
 • Jídla se nevyčištěna s vícevrstvými pilulky. S tvrdou vodou (nad 21 ° DH) s kombinovanými detergenty musíte použít sůl. ten, který ve složení nestačí pro změkčení.
See also  Baxi hlavní čtyři 240 f chyba

Je to čistota desek a lesk skla, které se řeknou, kdy je čas „otravovat“ svého asistenta. Pokud existuje indikátor, nemůžete také čekat, až se rozsvítí a přidat produkt, když se zhoršuje kvalita mytí. A s jakou frekvencí? Každý měsíc nebo jednou ročně?

Pokud tableta padá

Někteří uživatelé se zajímají o to, zda je normální, že tablet vypadne z kompartmentu, možná se oddíl pro tablety v myčce nádobí rozpadl. Princip provozu myčky nádobí je uspořádán takovým způsobem, že po jeho aktivaci je kapsle vyhozena z kompartmentu a postupně se rozpouští ve vodě.

V některých případech, aby zrychlili proces rozpouštění, lidé tlačí pilulku do prášku. U detergentů 3 v 1 je to zásadně nesprávné: Brinseum by se mělo používat pouze v závěrečné fázi dřezu, k tomu nedochází v drcené podobě.

Po spuštění programu je briketa vyhozena z kompartmentu, ale k tomu by se mělo stát v určitém okamžiku. Pokud k tomu nedochází, důvod je následující:

Pokud je tablet pro myčky nádobí špatně rozpuštěn

Někdy ženy v domácnosti všimnou, že z nějakého důvodu briketa zůstala celá nebo téměř celá a proces praní je dokončen. Může to existovat několik důvodů:

 • Cyklus by měl být prováděn přísně podle pokynů;
 • Oddíl na dávkování může být blokován a není otevřený. Máme nádobí správně;
 • nemožnost úplného rozpuštění v důsledku nekonzistence režimu promývání a teplotě vody;
 • Špatné umístění samotného tabletu v dávkovači;
 • Životností brikety vypršela nebo vlhkosti vlhkosti;
 • Balení je nerozpustné a bylo zapomenuto odstranit jej;
 • ucpaný oddíl dávkovače nebo slabý tlak.

Existuje mnoho důvodů, měli by být eliminovány postupně.

Kde nalít sůl

Zjistil jsem, kde to musíte přidat, je nepravděpodobné, že by se mýlil: téměř v každém modelu PMM je kompartment umístěn uvnitř bunkru pod dolní kontejnerem misky. Chcete.li dát granule, aniž by se dali část své části, výrobci doporučují používat trychtýř.

Důležité! Při naložení látky do myčky nádobí nalijte do oddělení trochu vody. Při usnutí se přebytečná voda spojí a vypočítáte přesnou dávku.

Výběr produktu

Prvním krokem v změkčení vody je výběr správného nástroje. Mezi celou řadou produktů jsou následující typy obzvláště populární:

 • Speciální regenerační sloučeniny. somat, povrch, Calgonit;
 • Následuje ve formě tablet. topperr;
 • Slepá náhrada pro domácnost extra odrůdy;
 • Tablety 3 v 1.

Tablety 3 v 1 mají koncentrát chloridu sodného. Efektivně obnovuje ionty v iontovém exchangeru a pomáhá snižovat tuhost vody

Kvalitní nástroj by měl obsahovat následující komponenty:

 • perkarbonát sodný;
 • aromatické komponenty;
 • Citrát sodný, který má antimikrobiální účinek;
 • hydrogenuhličitan a sodný dissylát;
 • Polyaspaginate. Tato složka je navržena tak, aby obnovila a zachovala ionty v iontovém exchangeru.

Nepoužívejte kuchyňskou sůl pro myčku nádobí. Obsahuje nečistoty, které negativně ovlivňují provoz zařízení a vedou k rychlému opotřebení pracovních částí. Kromě toho nemá správný účinek při čištění vody a obnovení iontů.

Pravidla aplikace a dávkování finančních prostředků jsou uvedena na obalu. Před použitím pečlivě přečtěte pokyny a doporučení výrobce.

Který z nich si vybrat

Vezměte v úvahu složení a charakteristiky. Je nutné prostudovat doporučení výrobce uvedeného v příručce pro pokyny. Pro auto Bosch, Indesit a další se množství soli může lišit. Důvodem je kapacita zařízení a strukturálních prvků. Při výběru musíte studovat hodnocení soli pro myčky nádobí.

Na domácím trhu velký výběr speciálních sloučenin změkčí vody. Podívejme se, co je u spotřebitelů populární a o čem mluví o jejich účinnosti. Chcete.li se rozhodnout, kterou sůl pro PMM vybrat, musíte porovnat vlastnosti a náklady na navrhované produkty.

Dokončete Calgonit

Dokončit výrobce soli slibuje, že jeho produkty:

 • schopný odstranit nejsilnější vrstvu měřítka;
 • zabraňuje tvorbě měřítka;
 • neobsahuje nečistoty;
 • zabraňuje vzhledu subtextů na nádobí;
 • snadno se rozpustí ve vodě.
See also  Sklenice v myčce Bosch

Hmotnost balení. 1,5 kg. Složením tohoto produktu je chlorid sodný. Ale pečlivě zpracované bez nečistot a odpadků. Jeho granule se rozpouštějí pomalu a rovnoměrně. jak by měla myčka nádobí.

Konec se prodává v různých balíčcích, ale v navrhovaných možnostech neexistují žádné zásadní rozdíly. Kromě jednoho a půl kilogramu existují balíčky 1,2 a 4 kg. Produkované v Německu, Polsku, Rusku. Prodáváme ruskou verzi. váhu 1,5 kg, nápisy. v ruštině. Evropské výrobky jsou dražší, získání v Rusku je problematické. Recenze o „dokončení“ jsou poměrně pozitivní, uživatelé si všimnou následujících funkcí léku:

Nedostatek „dokončení“ je vysoká cena. Někteří uživatelé si všimnou počtu granulí, ale tato skutečnost není záporná. jejich velikost je navržena pro určitou míru rozpuštění.

Somat

Produkty značky Somat vyrábí německá společnost Henkel. Základem složení je chlorid sodný. Balení. kartonové krabice 1,5 kg. Výhody:

usnout, myčce, bosch
 • Dostupné náklady. Somat je levnější než „dokončení“;
 • Kartonové obaly jsou vybaveny nosem, kterým je vhodné vyplňovat granule;
 • Ve složení nejsou žádné škodlivé nečistoty;
 • účinně zjemňuje vodu;
 • Balíčky jsou dostačující téměř rok.

Filtera

Produkty ruského výrobce. Vyráběné v tabletách a granulích. Použitelné u všech značek PMM. Účinky:

Prodáno v balíčcích 1 a 3 kg. Uživatelé si všimnou dostupných nákladů a ekonomických výdajů.

Toto je produkt od ruského výrobce. Stejně jako předchozí fondy je to čištěný chlorid sodný. Dobře se vyrovnává vápenným povlakem a umožňuje vám ušetřit detergenty. Na nádobí nejsou žádné rozvody a subteces. Výhoda Ellie je ekonomická a efektivita za dostupnou cenu. Balení. balíčky 3 kg.

Uživatelé, porovnávající „Ellie“ s „dokončením“, si nevšimnou žádný rozdíl, s výjimkou ceny. druhý je mnohem dražší.

Čisté čerstvé

Levný produkt prodlužuje životnost myčky nádobí. Vyráběné ve formě velkých pevných granulí. Rozpuštění. pomalé. Cleanfresh se prodává v balíčcích 1 kg. Jeden balíček stačí asi měsíc provozu přístroje.

Topperr

Regenerační sůl je k dispozici ve formě prášku a tablet. Nasycuje vodu ionty sodíku, zlepšuje rozpustnost pracího prášku a také kvalitu dřezu. Rozšiřuje životnost myčky nádobí a chrání detaily před měřítkem. Má antibakteriální účinek. Vyrobeno v Turecku.

Sodasan

Organická regenerační sůl obdržela certifikát Eco-Garantie. Jedná se o čisté vařené výrobky bez zbytečných nečistot. Odstraňuje vápno plak, zabraňuje vzhledu rozvodů a vzhledu bílých skvrn.

Papírové obaly vážící 2 kg náklady od 400.

Pokud jde o organické prostředky Sodasanu, uživatelé se shodli, že nemá smysl přeplatit. Tyto krystaly také vykonávají své funkce, jako všichni ostatní.

usnout, myčce, bosch

“Eoneit”

Speciální produkty z čistého světa TPK. Pouze chlorid sodný zahrnuje. Vlastnosti se neliší od předchozích možností.

Bravix

Environmentální a ekonomické výrobky. Složení je tradiční. Vlastnosti jsou nezanedbatelné, jedná se o obyčejný pevný produkt, který vykonává jeho funkce.

Balení 2 kg stojí asi 160. Uživatelé říkají, že je konzumován Bravix.

Horní dům

Zaručuje vysoce kvalitní čištění vody nečistot a odstranění měřítka. Snižuje potřeby detergentů. 1,5 kg je realizováno za cenu 340. Výrobce je Švýcarsko. Spotřebitelé jsou nešťastní, že drahý nástroj končí rychle.

Která možnost je pro vás a vaše myčka nádobí lepší, rozhodnete se. vyhodnocení jejich nákladů, účinnosti nebo jiných kritérií, která pro vás mají hodnotu. Někteří spotřebitelé věnují pozornost ceně, další je důležitý design balení, výrobce značky nebo země.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS