Když zapnete pračku, klepe pult

Co dělat, pokud když pracujete pračka vyrazí dopravní zácpy

Hostitelé praček jsou často čelí poloze, když stroj nebo korek klepne, když zapnete. Ale ne každý zná důvod, proč je to přesně to, co je třeba přijmout opatření k odstranění, a ještě lépe se vyhnout tomuto problému.

 • Důvody pro vyřazení automatu, když je praní zapnuto
 • Hledáme problém v drátech
 • Správně připojte SMA
 • Příčiny odstraňování problémů v pračce
 • Doporučení
 • Katalog praček s recenzemi

Motes v mřížce nebo v pračce?

Aby bylo možné přetížení v síti nebo poruše ve stroji konečně zničit techniku, musíte nainstalovat, proč vyrazí pult a eliminovat příčinu poruchy.

Když je podložka v záruce nebo potřebuje výměnu komplexních elektrických rozptýlení, diagnostika a opravy by měly být prováděny odborníky.

Ale možná problém v napájecí sítě nebo v kontaktech? Před voláním průvodce do domu je nutné zjistit, proč vylučuje pult, když je pračka zapnuta.

Nejprve musíte vypnout samotný přístroj a domácí spotřebiče ze sítě a inspekce výkonových obvodů mimo pračku.

když, zapnete, pračku, pult

Blok: 2/12 | Počet znaků: 673

Co způsobilo poruchu?

V takové situaci někteří majitelé nebo hostesky nemyslí příliš mnoho, jdou na elektrický panel, zahrnují přepínač přepínače stroje a pokračujte v mytí, jako by se nic nestalo. V případě přetížení v elektrické mřížce je takové dočasné řešení problému nesprávné a dokonce nebezpečné, protože další přetížení může zničit vaši techniku. Specialisté důrazně doporučují okamžitě začít hledat důvod pro vyřazení provozu nebo automatu, nebo delegovat tyto akce na profesionální.

Existuje několik typických důvodů pro vyřazení dopravní zácpy po zapnutí pračky. Počítali jsme, že je musíte zvážit, abychom usnadnili úkol najít chybu. Tyto informace jsou užitečné pro ty, kteří se rozhodnou o nezávislém vyhledávání a eliminaci příčiny náhlé de-energizace výkonové sítě. Typické důvody pro vyřazení UDO.

Jak zapnout pračku

 • Instalovaný není vhodný dipaptomat nebo uro.
 • To nemá vhodné zapojení nebo je to jen starý.
 • Uzavře síťový drát pračky.
 • Vadná zásuvka.
 • Chybný síťový filtr, tlačítka uzávěrů (zejména tlačítka ZAP / OFF).
 • Vadná řídicí jednotka pračky.
 • Spálené svorky nebo zapojení.
 • Vadný deset nebo motor.
See also  Přívod vody v pračce nefunguje

Poznámka! Pokud jste nikdy neměli jednat s elektrikářem v životě a nevíte, jak pracovat s testery a multimetry, je lepší svěřit hledání a odstranění příčin závady specialisty. elektrikáři a mistři opravy praček.

Blok: 2/4 | Počet znaků: 1482

Typické poruchy

Pokud pochopíte, že důvod pro připojení k síti je spojeno se zařízením, je možné provést jeho hlubší diagnostiku a odstraňování problémů. To lze udělat sami, pokud jste si jisti ve svých pracovních dovednostech s elektrickými spotřebiči a dodržujte všechna bezpečnostní pravidla.

Poškození napájení. napájecí kabel

Velmi často pomáhá běžným čištěním vidlice piny. Hledat další členění v hodnotě začínající diagnostikou drátu. Pro to potřebujete multimetr. Po detekci poškozené části je napájecí kabel vyměněn.

Po instalaci nového vodiče se musí všechny popsané akce opakovat v opačném pořadí, pečlivě sbírat stroj v původním vzhledu.

Krátký obvod opálení

Deset může být poškozen nebo přehřátí z důvodu rozpadajícího se stupnice stupnice, která způsobuje krátký uzávěr prvku. Zkontrolujte provoz této části stroje může být multimet. Odpojený napájecí kabel by měl vykazovat odpor 20-50 Ohm maximálně 200 ohm.

Zkontrolujte uzavření skříně ohřívače. Pro tento multimetr zkontrolujte indikátory ze všech výstupů a uzemňovacích šroubů. Pokud přístroj zobrazuje alespoň minimální činnost, může to být uzavření.

 • V závislosti na umístění dílu odstraňte zadním panelu nebo řídicí jednotku a přední kryt.
 • Odšroubujte matici plynu na 5-6 revolucí.
 • Ohřívací prvek Jemně odstraňte ze stroje.

Nyní potřebujete nebo opravit nativní deset nebo koupit nový. Jednat úhledně, aniž by tlačil matici tak, aby ohřívač nevypadá z nádrže. Aby se předešlo klastrům stupnice na detailech, vyčistěte kovové části stroje se speciálními prostředky jednou měsíčně.

Chybný síťový filtr

Síťový filtr ve stroji je navržen tak, aby stabilizoval napětí, když zařízení pracuje. S ostrými výkyvy napětí v síti může jednoduše vyfouknout. Když se na něm zavřete, můžete vidět roztavené oblasti.

V tomto případě je náhrada podléhá filtru a kabelu pro připojení. Tato práce je lepší svěřit opravníky, protože kompetentní připojení drátů zajistí bezpečný provoz stroje.

Modlil se

Motor může “letět” v důsledku dlouhého a častého provozu podložky nebo únikem nádrže a vypouštěcí hadice. Chcete-li odhalit členění, musíte přezdívat celý povrch stroje a zapojení samotného motoru.

See also  Kde usnout odstraňovač skvrn v pračce

Dává motor opravit nebo instalaci nového, ujistěte se, že jsou odstraněny všechny možné úniky a poškození vodičů. Vyměňte motor sami. úkol není snadné, takže je také lepší nechat to odborníkům.

Zálohově šumový filtr

Tento filtr je na samém počátku elektrolytů. Chcete-li jej odstranit, musíte použít propojky “Země” fáze. Porucha v provozu rušení filtru bude viditelná pouhým okem na uložených kontaktech.

Vadné kontakty a ovládací tlačítka

Pokud během diagnostiky multimetr, problémy zjištěné v ovládacím tlačítku nebo kontakty, budou muset být zcela nahrazeny novým. Chcete-li to provést, musíte demontovat ovládací panel a přesně nastavit nové tlačítko. Hlavní věc je připojení všech kabelů.

Zábavné a přetáčené elektrické trubky

Dalším důvodem, pro které lze ochranný přístroj otevřít, když je psací stroj poškozen na jeho elektrické potrubí. Jsou viditelné při kontrole. Je-li viditelné tání, řezy, poškrábání nebo přestávky, musí být tyto závady odstraněny pomocí pájení nebo plného výměny drátu. S nezávislou opravou pamatujte na opakovanou izolaci.

Jakékoliv selhání v pracích strojů a jiných elektrických spotřebičů mohou znamenat vážné problémy s vedením a napětím v bytě. Čím dříve bude důvod odhalen, tím menší je šance, že povedou k vážným důsledkům.

Co je třeba vzít v úvahu při pokládání elektrické sítě

Pračka bude fungovat nepřerušovaná a spolehlivě, pokud je napájecí zásuvka správně uspořádána:

 • Odborníci doporučují používat 3×2.5 kabel s rezervou;
 • Zásuvka musí být chráněna před vodou, zejména v interiéru s vysokou vlhkostí;
 • Pokud je to možné, připojte izolovaný stroj na pračku nebo oddíl každý pokoj.

Blok: 4/12 | Počet znaků: 446

Napájecí kabel nebo poškození zástrčky

Poškození kabelu nebo zástrčky vede k lámání výkonového řetězce a přetížení. Krátký obvod způsobený tímto problémem může vést k provozu automatizace a poškození techniky, pokud neexistuje vestavěná ochrana proti uzávěrům.

Integrita kabelu lze zkontrolovat, “volání” jeho multimetr. Pro tento psací stroj musíte vypnout síť a připevnit krém na extrémní body kabelu. před vidličkou a před vstupem do pračky. Pokud zařízení dává pípnutí. kabel v pořádku. Můžete také zkontrolovat zástrčku, střídavě “přezdívané” kontakty.

Výměna vadného kabelu může být provedena nezávisle.

DŮLEŽITÉ! Před výměnou napájecího kabelu musí být zařízení vypnuta, voda z psacího stroje. Techniku ​​není možné naklonit techniku.

když, zapnete, pračku, pult

Blok: 4/9 | Počet znaků: 778

Problémy s kabeláží

Kontrola schématu napájení je nejlépe prováděno podle následujícího algoritmu:

 • S prvním spuštěním nového zařízení vypněte stroje. Pokud je problém pouze v tom, bude to stačit pouze k nastavení automatu. Může být instalován nevhodný typ ratomátu nebo Uzo. O tom, jak vybrat správný automatický počítač, čtete zde.
 • Zátky mohou být vyřazeny v případě práce vedlejších dveří takových výkonných elektrických spotřebičů, jako je konvice, vysavač nebo trouba.
 • Nesprávný kabel: Pouze typ VG je vhodný pro 3 x 2,5. Nejlepší řešení při připojení pračky bude samostatná síťová pokládka, s odděleným výstupem pro něj. Prodloužení nelze použít.
See also  Co dělat, když se topení v Aikos zlomilo

Odpověď na otázku toho, co by mělo být správné zástrčky stroje, lze nalézt v

Žádný z navrhovaných možností se přiblížil? Poté je nutné zkontrolovat elektrické vedení a samotnou zásuvku, do kterého elektrický spotřebič je dostačující.

Mimochodem, zásuvky jsou nejlepší koupit se speciální vlhkostí chráněným případem.

Pokud všechny výše uvedené výše nedává odpověď na otázku, proč elektřina vyrazí, když je zařízení zapnuto, pak se problém ukáže být ve většině pračky. Je nutné přesunout na plán B. Odstraňování problémů v jednotce.

Co je třeba vzít v úvahu při pokládání elektrické sítě

Pračka bude fungovat nepřerušovaná a spolehlivě, pokud je napájecí zásuvka správně uspořádána:

 • Odborníci doporučují používat 3×2.5 kabel s rezervou;
 • Zásuvka musí být chráněna před vodou, zejména v interiéru s vysokou vlhkostí;
 • Pokud je to možné, připojte izolovaný stroj na pračku nebo oddíl každý pokoj.

Blok: 4/12 | Počet znaků: 446

Falešné spouštění Uzo

Kromě poruch v elektroinstalaci jsou možné chybné vypnutí spojené s poruchou ochranného zařízení. Na předním panelu zařízení je tam “test”, stisknutím operace UZO v nouzových situacích, ale možná možnost falešného vypnutí nelze takto zkontrolovat.

Chcete-li to provést, musíte odpojit vodiče z přístroje a místo nich, aby se připevnil prodloužení se zásuvkou, do které se zapíná elektrická konvice nebo železo. Pokud když zapnete tato zařízení, je ochrana vypnuta, je nutná výměna ochranného zařízení.

V některých elektrických schématech zapojení, diferenciální automatický. Toto zařízení kombinuje funkce UZO a konvenčního automatu a nemůže pracovat diferenciál v něm, ale tepelná ochrana.

Příčiny své odezvy v selhání této položky nebo špatný kontakt při připojování vodičů k ochrannému zařízení. Chcete-li zkontrolovat, můžete dočasně nahradit Difavtomat v konvenčním RCO.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS