Klimatizace ochlazuje důvody bytu

Co dělat, když klimatizace není studená, fouká teplý vzduch

Nejběžnějším problémem, kterému majitelé klimatizačních jednotek čelí dříve nebo později. zařízení začíná dost účinně blahopřání vzduchu nebo tok vzduchu z něj není chladnější než teplota v místnosti. Tento problém může nastat z různých důvodů. Zvažte je podrobněji.

V tomto článku si můžete přečíst, co musíte udělat, pokud klimatická technika ochladí vzduch špatně. Jaké důvody mohou vést k tomuto jevu? Jak zabránit problému a vyřešit jej, pokud již vyvstala?

Což ovlivňuje schopnost klimatizace vychladnout

Schopnost ochlazovat vzduch v místnosti je hlavní charakteristikou klimatizace pro domácnost. Určuje jeho účinnost. Při výběru klimatizace pro kancelář nebo dům se bere v úvahu oblast místnosti, kde se zařízení plánuje. K tomu se používá konkrétní vzorec. Pokud výška stropů nepřesahuje 3 m, pak na každých 10 m čtverců potřebujete 1 kilowatty chladicího výkonu.

Klimatizace nevychladne vzduch. Externí blok rozdělení systému není spuštěn

Klimatizace nemusí vychladnout vzduch kvůli nedostatku provozu vnější jednotky. V souladu s tím musíme zkontrolovat jeho práci. Dnes většina klimatizací pracuje tiše, takže v ideálním případě musíte položit ruku na víko krabice vnější jednotky. Zde musíte cítit vibrace. Street blok vibruje? Skvělé, jděte k důvodu

Co dělat, pokud vnější jednotka nefunguje? Hlavní poruchy jsou uvedeny níže:

 • Neexistuje žádné spojení mezi externím a vnitřním blokem (připojení terminálu odešlo, spojovací kabel je přerušen)
 • Pojistka spálila (často se děje z prudkého přenosu napětí)
 • Kompresor není v dobrém stavu (navíjení je kombinováno)
 • Řídicí deska není dobrá
 • není vložen do kondenzátoru spuštění
 • Senzory teploty nefungují
 • Tříkatevný ventil nefunguje (tento ventil je zodpovědný za přepínání klimatizace z režimu „tepla“ na „studený“)
 • Nedostatek napětí v síti. Napětí je často, zejména v soukromých sektorech, nižší, než je nutné pro klimatizaci. Stává se, že se celý systém nezapne, ale stává se, že je spuštěn pouze vnitřní blok. Stabilizátorem napětí můžete odstranit instalací.

Práce na ulici klimatizace, instalovaná sada nízké teploty (zima) může také bránit.

Tyto poruchy zpravidla nelze samostatně odstranit a měli byste kontaktovat specializovaná centra.

Zajímavý fakt! V mnoha rozdělených systémech jsou instalovány teplotní senzory pouliční jednotky, které jsou zodpovědné za teplotu zvenčí a mohou zakázat spuštění vnější jednotky při nízké teplotě. Jednoduchá slova. pokud na ulici pod 15C, vnější blok jednoduše nezačne. Aby se ochladilo prostory při negativních teplotách přes palubu, měl by být systém upraven soupravou s nízkou teplotou.

Příčina klimatizace nefunguje pro chlad. Vnější jednotka začíná a vypne se

Externí blok klimatizace často začíná na chvíli a poté se vypne. Průměrná provozní doba pouliční jednotky by měla být 70-85% a 15-30% v režimu spánku. Pokud je kompresor více v pohotovostním režimu, musíte sledovat možnosti:

See also  Pokud mobilní klimatizace není převezena na ulici

Funkce rozdělených systémů střídače

S invertorovým klimatizací bude situace trochu komplikovanější. Faktem je, že střídač snižuje rozdíl v teplotě (u vstupu a výstupu vnitřního bloku), když se blíží k požadovanému indikátoru. Jinými slovy, když se blíží k požadované teplotě v místnosti, střídač ochladí vzduch slabší. Z tohoto důvodu mohou modely střídače velmi přesně udržovat pohodlnou teplotu. Ukazuje se, že teplotní rozdíl ve střídači je patrný až v prvních minutách po spuštění klimatizace.

Existují situace, kdy je zařízení nesprávně nakonfigurováno. Při kontrole nezapomeňte zapnout požadovaný režim a nejmenší teplotu.

Závěr z tohoto článku je následující: Je lepší nevzdávat rizika a kontaktovat specialistu, protože rozdělený systém vyžaduje periodickou údržbu. Před voláním pána je však lepší ověřit následující:

Zjistěte několik jednoduchých způsobů, jak zkontrolovat klimatizaci, zda není nedostatek Freonu, protože další nejčastější příčinou špatného chlazení je Freonův únik.

Po vypnutí tok klimatizace toky

Klimatizace se ochladí, drenáž funguje, ale poté, co ji vypne, po několika minutách začne voda kapat vodu z vnitřního bloku:

Důvod: Radiátor během provozu zamrzne, po vypnutí bude led vyzvednut a roztaví vodu kape na podlahu.

 • Doplňování paliva systému. Nedostatek freonradiátoru zamrzne v důsledku snížení tlaku Freonu, v důsledku toho se teplota varu snižuje-chladič zamrzne;
 • Freon Reset. Zpětným důvodem je nadměrná nabídka Freon. K radiátoru vnitřního bloku je přineseno příliš mnoho Calloria nachlazení, nemá čas je dát v místnosti a zpáteční trubice vymře. Je nutné snížit malý freon s kontrolou tlaku a přehřátí;
 • Filtr ucpaný prachem. Situace je podobná přebytku Freonu. Chlazení nemůže opustit chladič a začít zmrazovat zkumavky. Je nutné opláchnout filtr běžící teplou vodou;
 • Nízká rychlost nebo znečištění ventilátoru vutánní jednotky. Podobně ucpaný filtr. veškerý chlad není propuštěn z radiátoru. Je nutné umýt ventilátor, pokud je špinavý, a nastavit rychlost jeho rotace na maximum;
 • Hála na trubkách. Během instalace mohly být zkumavky, které spojují externí a vnitřní bloky, rozbité. V místě záhybu dochází k rozbíjení Freonu a silné snížení teploty, zkumavky začnou zamrznout za záhybem. Je nutné hledat a eliminovat záhyb.

Proč klimatizace fouká teplý vzduch. Časté poruchy

Někdy se stává, že rozdělený systém špatně vytváří chlad nebo dokonce i klimatizaci na zeď, fouká teplý vzduch a pro nepochopitelný na první pohled, důvod. Připojená tabulka stanoví ty nejchystné příznaky takových poruch a způsobů, jak je eliminovat.

1) Na výparníku vnitřní jednotky není žádný nebo malý kondenzát: v systému není dostatek freonů?!

2) Filtrační prvky ucpané. Nečistoty, prach, vlákna, vlasy usazené ve filtrech, kvůli tomu se přenos tepla snižuje.

Pozornost! Je nemožné umýt filtry horkou vodou, protože ztratí své vlastnosti.

Klimatizace se neochladí na požadované parametry

Na displeji je nastavena vysoká teplota

Nejprve nastavte nejmenší teplotu a poté přepněte na pohodlí

Velmi slabě foukání z klimatizace se kompresor často vypne

Na kondenzátoru se nahromadilo tolik vkladů nečistot, že je porušena výměna tepla

Ze zařízení fouká teplo. Kompresor se spontánně vypne

Zapněte klimatizaci prostřednictvím stabilizátoru

V případě, že nebylo možné situaci napravit samostatně, pak nejpravděpodobnější, že důvod spočívá v mechanismech samotných rozštěpených systémů. A zde potřebujeme úplnou inspekci pomocí speciálních zařízení a mohou to udělat pouze mistři z servisního centra.

See also  Nový rozdělený systém ochlazuje důvody špatně

Jak určit použitelnost práce rozdělených systémů

Pro zjištění jejího výkonu je nutná kontrola klimatizace a v tomto případě musíte zjistit důvody, proč klimatizace fouká teplý vzduch. Diagnóza problémů se provádí:

 • v případě neuspokojivého fungování rozdělených systémů;
 • před preventivními opravy;
 • Před technologickou údržbou.

A v případě, že klimatizace nezačne ochladit místnost, pak jak zjistit, proč je klimatizace vážně fouká? Za tímto účelem musíte zavřít všechny dveře, okna, transginovat, vypnout ventilátor (při práci) a vyloučit topné produkty.

Během měření zkoušek po zapnutí klimatizace musíte zkontrolovat teplotu vzduchu v chlazené místnosti. Pak zjistěte hodnoty titulů v jiné místnosti, kde není test prováděn. Proveďte srovnání výsledků, zatímco rozdíl ve odečtech by měl být 8-10 stupňů.

V tomto článku jsme popsali nejoblíbenější příčiny poruch klimatizace, ale existují i ​​další. Abychom přesně určili, jaké poruchy ve vaší klimatizaci došlo, je nutné diagnostikovat. Mistr určí poruchu, řekne vám možné způsoby, jak problém vyřešit, zavolat náklady na službu.

Zjistili jste, že se klimatizace rozsvítí, ale není chladně chladno nebo nechladí vzduch v místnosti? Pokusil se problém odstranit, ale situace se nezměnila? Kontaktujte nás pro odbornou pomoc!

klimatizace, důvody

375 (44) 5-743-743

Naši odborníci diagnostikují a opraví klimatizaci doma nebo v našem středisku servisního servisu.

Chcete.li získat konzultaci:

Snažit se pochopit, proč se klimatizace nevychladne, nejprve se podívejte na nastavení. Může být nastavena příliš vysoká teplota a stačí nastavit nižší hodnotu. Pokud jsou režimy vybrány správně, ale chlazení je stále neúčinné, stojí za to hledat problém.

Pokud klimatizace nevychladne vzduch, důvody jsou následující:

Foukání jde, ale není dost chladno. Vnitřní jednotka uniká a je tu poleva.

klimatizace, důvody

Vzduchové filtry jsou velmi kontaminované, kvůli kterému radiátor nedává nachlazení. Pokud je znečištění vážné, mohou být trubice odpařovače pokryty ledem. Blok může unikat kvůli ucpané drenážní trubici.

Čisté filtry. Snadno se dostanou a umývají v teplé vodě (ne horké!). Je nutné opláchnout paletu a drenážní trubici, ošetřit je antiseptikem.

Rozdělený systém fouká s proudem sotva studeného vzduchu, kompresor externí jednotky po chvíli vypne.

Radiátor pouliční jednotky je kontaminován. Pokud jsou poblíž domu kvetoucí rostliny, rychle ucpávají výměník tepla s chmýří. To výrazně zhoršuje přenos tepla a kompresor se vypne kvůli přehřátí.

Umyjte radiátor s vysokým umyvadlem. Je možné to udělat sami v soukromém domě nebo pokud blok visí v přízemí. V jiných případech budou vyžadováni odborníci s automaticky.

Teplý vzduch pochází z slepého. Kompresor externí jednotky se zapne na několik sekund nebo minut a poté vypne.

Možná je to nízké síťové napětí.

Musíte dát relé řízení napětí.

Pokud jste všechno prozkoumali a neporušili jste se, bude vyžadována pomoc odborníků.

Klimatizace funguje, ale není v pohodě. to se často nazývá nejběžnější znamení

Nejprve se musíte ujistit, že je klimatizace správně nakonfigurována a jsou splněny všechny provozní podmínky. Abyste pochopili, kam se v této fázi pohybovat, musíte zjistit, zda kompresor funguje.

Při práci by měl trochu „bzučet“ a vibrovat:

 • Pokud kompresor funguje, pak je důvod s největší pravděpodobností v nedostatku chladiva (Freon). Chcete.li to zajistit, musíte zkontrolovat tlak (připojte tlakové měřidla). Ve většině případů dochází k úniku v kloubech měděných trubek ve vnitřních a vnějších blocích. Celkem 4 takové sloučeniny, které je třeba zkontrolovat, a v případě potřeby k odstranění úniku (válec s nízkou kvalitou nebo jako na popraskané matici na fotografii). Často na „bolavém místě“ zůstává olej, který drží prach. Známky Freonova nedostatku Freona přečetla v samostatném článku.
 • Pokud kompresor nezačne, pak bez zvláštní přípravy na odstranění problému nebude fungovat. Protože může existovat mnoho důvodů. Hlavní z nich:
 • Počáteční kondenzátor kompresoru nefunguje;
 • Vypálené kontakty napájení kompresoru;
 • Senzory teploty jsou vadné;
 • Samotný kompresor selhal;
 • Poškození kontroly.
See also  Jaká chladnička je lepší dopředu nebo hada

Vodové toky z klimatizace. neméně běžná situace

Důvod tohoto jevu často spočívá v ucpávání drenážního zásobníku nebo drenážní hadice. Je nutné rozebrat vnitřní blok a důkladně vyčistit drenážní systém. Chcete.li to provést, můžete si přečíst podrobné pokyny „Jak vyčistit klimatizaci“.

Narazil jsem na klimatizace s vadami v systému sběru kondenzátu. Voda pravidelně teče z bloku kvůli nedokonalosti struktury. Nebudu „střílet“ model. V tomto případě je obtížné najít důvod. Musíte rozebrat vnitřní blok v procesu jeho práce, studovat, jak toky kondenzátu toku. A jak by to mělo štěstí, přesně v těchto chvílích, drenážní systém normálně funguje!

klimatizace, důvody

Klimatizace se nezapne

V některých případech je výjezd jednoduchý! Nejprve zkontrolujeme zdroj energie a operaci dálkového ovládání. Už jsem o tom psal, takže je lepší si přečíst samostatný článek, proč se klimatizace nezapíná. Pokud popsané akce nepomohly příčiny, měly by se škytat v kontrolní jednotce (t.E. Čteme následující důvod).

Klimatizace pracuje nějakou dobu a pak se vypne. s takovými slovy uživatel vyjadřuje další znamení

Zde může existovat mnoho důvodů: nesplnění množství freonu v systému, přehřátí kompresoru, nefunkční ventilátor, ucpávání kapilární trubice atd. Nejobtížnější je porucha elektroniky. Obecně je lepší pochopit místo (vše záleží na značkách). Bez profesních dovedností, zkušeností a speciálních nástrojů je nepravděpodobné.

Pokud je příčina elektronicky a máte nějaké znalosti, začneme hledat nejzranitelnější detaily: pojistky, transformátory. Pokud je detekována spálená pojistka, pak je nutné najít důvod jeho spalování a eliminovat ji (obvykle problém spočívá v varistoru). Pokud by takové akce nepřinesly výsledek, měli byste pokračovat v ještě obtížnějších důvodech a studovat poplatek (diodový most, stabilizátor napětí, kondenzátory, relé).

Jen málo lidí se zabývá opravou poplatků, ve většině případů je jednoduše změní na nový. Ale ne všechny modely klimatizací to mohou snadno najít. Potíže se vzácnými (často levnými) čínskými klimatizacemi. Pak musíte opravit poplatek a hledat vhodné podrobnosti. V některých situacích je racionálnější nahradit celou klimatizaci. V každém případě zde nemůžete dělat bez speciálního školení.

Snažil jsem se napsat článek krátký, ale strukturovaný, aby označil hlavní směry hledání problémů. Každý z nich je lepší rozebírat na samostatných příspěvcích. Pokud máte málo zkušeností, neměli byste zařízení riskovat, ale je lepší zavolat specialistovi!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS