Klimatizace tekoucí a rozhodnutí

Co dělat, když tok klimatizace v bytě?

Drenáž je ucpaná, nezahrnuje únos kapaliny ven: vniknutí hmyzu do stahovacího potrubí, které je v horkém období přitahováno chladem vody v horkém období. Zůstanou tam, usadí se uvnitř bloku a zabraňují normálnímu odtoku kondenzátu;

 • Zvedací hadice je ucpaná odpadky, nečistotami, prachem, zvířecími vlasy, které spadají do rozděleného systému spolu s utaženým proudem vzduchu. Postupem času se zbývající nečistoty hromadí uvnitř výstupní trubice, kondenzovaná vlhkost se shromažďuje v paletě a poté vylévá okrajem;
 • Bakteriální znečištění nádrže, úplné drenáž. Pokud není potřebná údržba správně provedena, kolonie bakterií, plísní a houby se v bloku začnou množit. Mikroorganismy se hromadí uvnitř systému, formy hlenu a brání přirozenému odtoku. Kromě skutečnosti, že je to nebezpečné pro zdraví obyvatel bytu, vznikají negativní vnější projevy: nepříjemný zápach, voda z klimatizace proudí;

Nesprávné umístění nárazového potrubí během instalace. Hadice musí být umístěna pod svah, aby samotná vlhkost následovala pod vlivem gravitačních sil. Pokud jej umístíte vodorovně, se ohyby, záhyby atd.D., Kondenzát nepřekoná překážky, bude se hromadit v paletě.

 • Interní blok není nainstalován přísně vodorovně, jak vyžaduje pokyny k instalaci. Výsledek: Voda proudí z klimatizace do místnosti;
 • Při instalaci byly poškozeny prvky systému, který zmizí vodu;
 • Špatný kolaps měděných potrubí přispěl k depresizaci chladicího obvodu. Freon začal chodit ven, na výparníku. ledová forma. Když se roztavení ledu roztaví, vytvoří se objem tekutiny, na které se nevypočítává odtok rozdělení.

Použití klimatického vybavení v chladném období při nízkých teplotách. Pokud systém rozdělení není navržen tak, aby pracoval v mrazu, není nainstalována zimní sada pro vytápění, voda ve výstupní trubce zamrzne. Ledová dopravní zácpa zabrání eliminaci vlhkosti ven.

Příčiny vody z vnitřního bloku

Častá příčina úniku. ucpávání drenážního výkonu umístěného na budově pouzdra směřujícího k budově. Zpravidla dochází k zablokování v důsledku hmyzu, který se plazí do výstupu. Překážka se objeví odtokem tekutiny, který způsobuje jeho retrográdní proud.

Jak eliminovat. Foukání drenážní trubky. Dokonce i malé přemístění bloku stačí na to, aby nahromaděná voda tlačila zbytky páteře.

Konstrukce klimatizace poskytuje malé pasáže pro odtok kapaliny zepředu k zadní části. V případě porušení doby čištění jsou pasáže postupně ucpané. Nenechávat přední část vody, vytéká z pouzdra.

Jak eliminovat. Technické otvory lze vyzkoušet pečlivě vyčištěny tenkým drátem nebo pletací jehlou. Jen to nepřehánějte, aby nedošlo k tomu, abyste ještě více ublížili. Blokování lze pokusit odstranit pomocí vysavače. Pokud tato opatření problém nevyloučila, měl by být volán pán ze servisního střediska.

Vniknutí teplého proudu vzduchu na chladiči klimatizace vede k masivní formaci kondenzátu. Zároveň letí sprej vody z klimatizace.

Jak eliminovat. Vada případu, kdy vzduch proniká dovnitř.

Když dojde k úniku freon, je výparník vnitřního bloku pokryt kůrou ledu. Podobný problém se obvykle vyskytuje během období přenosu zařízení do režimu vytápění. To vede ke zvýšení porušování: únik se zintenzivňuje, neobjeví se charakteristické zvuky, mohou se ve výstupním proudu vzduchu objevit ledové podklady.

Jak eliminovat. Důvody vedoucí k úniku Freon obvykle nejsou možné jej opravit samostatně! Praskliny na potrubí, porušení těsnosti míst rally měděných trubek. Takové vady vyžadují speciální dovednosti a obvykle jsou eliminovány v servisních centrech.

See also  Pokud mobilní klimatizace není převezena na ulici

Vzhled úniku tekutiny bezprostředně po instalaci klimatizace může znamenat trhlinu v drenážní trubce.

Jak eliminovat. Rozpis může nastat v důsledku neopatrných akcí pána instalačního programu a v tomto případě je náhrada bezplatně společností, která provedla instalaci zařízení.

Méně impozantního porušení, ke kterému dochází během instalace, je nedostatečným úhlem sklonu drenážní trubice, což v ní vede ke stagnaci.

Jak eliminovat. Je vyžadována oprava, která nastavuje drenážní kanál v dostatečném úhlu pro úplný odtok kondenzátu.

Co je příčinou klimatizace „úniku“ ve vašem případě?

Pokud problém začal okamžitě po instalaci (několik dní. týden. Měsíc). Problém s největší pravděpodobností spočívá v instalaci špatné kvality.

 • Sklon drenážního potrubí není udržován. Sklon je nastaven v poměru nejméně 1 cm na každý 100 cm potrubí. Při menších hodnotách může být voda shromažďována a v nepřítomnosti svahu, dokonce stagnace v potrubí, což povede k přetečení drenážní lázně vnitřního bloku a úniku vody podél zdi podél zdi podél zdi podél zdi a. Řešení: Vložte drenážní potrubí do souladu s požadovaným svahem.
 • Drenážní hadice byla neomezena. Drenážní potrubí má kloub s vanou, který může jednoduše skočit / rozpadnout se. V tomto případě voda jednoduše teče z klimatizace do místnosti. Řešení: Tento problém je rychle eliminován obnovou integrity drenážního systému.

Na konci instalace je důležité zajistit, aby byl systém utěsněn a volně vytéká voda. To je obvykle vždy kontrolováno instalačními pracovníky rozlití 1-2 litrů vody prostřednictvím klimatizace.

Pokud vaše klimatizace tekla najednou nebo v krátké době po instalaci. Vina všech instalačních nedostatků. Je nutné kontaktovat instalační organizaci a nahlásit problém, který vznikl. Pokud instalační organizace respektuje své zákazníky a monitoruje pověst, termíny pro odstranění „jamb“ 1-2 pracovních dnů.

Levná instalace je dražší

To je také důvod, proč voda běží v bytě nebo v místnosti, a ne na ulici, může být elementární nízká kvalita, ale také levná instalace. Zde se často rozlišují následující faktory:

 • Díra byla opilá na rychlé ruce rovně a ne v mírném úhlu, jak by měla být (pak voda samozřejmě vytéká do ulice a ne v místnosti).
 • Drenážní trubice může být zkažena kvůli použití nízko kvalitních materiálů nebo jednoduché práce ve spěchu.
 • Chudák Valtsovkaka, a proto byl Freon opilý, a jak je uvedeno výše, výtvar tepla. Výsledkem je, že tekoucí voda teče, led padá, když se klimatizace vypne.
 • Potrubí Freenenthic je špatně tepelný. Z tohoto důvodu se shromažďuje kondenzát a začíná proudit.

Levná instalace je tedy dražší, protože zákazník zaplatí nejprve za špatnou kvalitu instalaci a poté. za odstranění jeho důsledků. A v mnoha případech musí instalace začít znovu, a v důsledku toho klient zaplatí dva nebo dokonce třikrát dražší! Závěr. Důvěřujte instalaci klimatizace pouze odborníkům ze spolehlivých společností, aby se zabránilo výše uvedeným problémům.

Zkoumali jsme tedy hlavní důvody, proč klimatizace teče v místnosti, a také způsoby, jak odstranit poruchu vlastních rukou. Doufáme, že nyní víte, proč voda začíná kapat a co v tomto případě dělat!

Co dělat?

Zvažte, jak eliminovat poruchy svými vlastními rukama:

 • V prvním případě není nic komplikovaného-je nutné k nalití kondenzátu nahromaděného z kontejneru a poté jej nainstalovat na místo a rozdělený systém bude normálně fungovat. To samozřejmě musí být provedeno po odpojení a nejlépe po mytí. Sledujte akumulaci kondenzátu, abyste se vyhnuli úniku.
 • Pokud klimatizace protéká v důsledku části pro výměnu ledu, pak proveďte tepelnou izolaci, například pomocí skleněné vlny, takže taková reakce na změny teploty neexistuje žádná reakce.
 • Pokud je drenážní čerpadlo rozbité a opilé, musí být samozřejmě opraveno nebo nahrazeno, ale proto byste měli kontaktovat specializované klimatizace, které na správné úrovni provedou opravy a diagnostiku.
 • Pokud voda kape, protože hadice je umístěna nesprávně, položte ji pod požadovaný svah.
 • Slabé upevnění potrubí lze vylepšit vylepšením montáže ořechy a pro pevnost můžete ošetřit tmelem. Ale neupněte se až do zhroucení vlákna.
 • Neustále kontrolujte množství kapaliny tak, aby nedošlo k nadměrné akumulaci a rozdělený systém neprotéká.
See also  Z vnitřního klimatizace tekla voda z klimatizace

Dalším důvodem rozpadu je ucpávání drenážní trubice. Jak je popsáno, jak opravit tuto poruchu vlastních rukou

Část příčin úniku klimatizace tedy může být samostatně odstraněna. Ale ve složitějších případech je samozřejmě lepší kontaktovat odborníky. Například takový okamžik, kdy se vnitřní blok sám opil. Zde je důvod s největší pravděpodobností k dispozici uvnitř vad. čipy, trhliny. Samozřejmě se je můžete pokusit naplnit složením lepení, ale analýza zařízení je nejlépe svěřena specialistovi.

Dvě instalátory levých rukou

Problémy s kondenzací mohou začít krátce po instalaci klimatizace. V 99% případů to kvůli neprofesionálním (v některých případech opilého) instalátorů.

Faktem je, že drenážní trubice by měla jít dolů dolů dolů. Někdy při instalaci do zdi se vyrábí díra, která jde paralelně se zemí, nebo dokonce směřuje nahoru. V tomto případě, podle zákona o gravitaci nebude vlhkost schopna unikat a hromadit se v zásobníku.

Je snadné určit problém. stačí se podívat na vchod a odchod z odtoku ze zdi.

Existují dva východy. buď úder novou díru, nebo převažuje nad výš klimatizací. Ale je nejlepší zavolat instalační pracovníci. Jsou prostě povinni opravit svou chybu.

Pokud dáte klimatizaci sami, budete se muset vyzbrojit pivovarem a vybrat si. Přirozeně bude snazší prorazit novou díru. Jeho vchod by měl začít na stejném místě jako starý, ale kanál by měl být nasměrován dolů.

Fanoušek

Některé chyby uvádějí indikátory na elektronickém zobrazení zařízení. Nejčastěji s takovými poruchami se systém na několik sekund zapne a poté se okamžitě vypne.

Následující hlavní příčiny toho, co se děje, jsou rozlišovány:

V jakékoli situaci je problém snadno vyřešit, pokud nahradíte část, která selhala.

Oběžné kolo se změní v následující sekvenci:

 • Odstranění přední ochranné mřížky.
 • Odšroubování matice, na které je ventilátor připojen.
 • Pulley kladka je osvobozena od oběžného kola.
 • Používání nového oběžného kola na kladky.
 • Při sběru dílů se používá zpětný postup.

Motor ventilátoru při výměně také vyžaduje několik jednoduchých akcí:

 • DE.Energizace systému, odstranění přední ochranné mřížky.
 • Odšroubování a odstranění značkovací matice celého ventilátoru.
 • Odpojení všech elektrických připojení.
 • Odšroubování samotného motoru, úplné odpojení.
 • Nasazení nového náhradního dílu.
 • Sběr a konsolidace částí pomocí zpětného pořadí.

Při výměně kondenzátoru spuštění.UP je zachován určitý postup:

 • Jednání systému.
 • Analýza externí jednotky.
 • Odšroubování fixační konzoly.
 • Vypnutí všech vodičů.
 • Náhrada novým spuštěným kondenzátorem.
 • V opačném pořadí se shromažďují části, pevné.

Postup opravy ventilátoru bude vyžadovat asi hodinu volného času. Naléhavost a objem opravy, charakteristiky samotného ventilátoru určují celkové náklady na práci.

Příčiny vody z vnitřního bloku

Obvykle je potrubí mezi vypouštěcím otvorem podnosu a drenážní trubkou. Někdy může prasknout, odtrhnout nebo odletět z trubek. Toto je flexibilní hadice, která drží na svorkách nebo západkách.

Otevřete kryt klimatizace a podívejte se do pravých a levých částí (v závislosti na možnosti instalace) do stavu potrubí. Pokud je v něm problém a z něj proudí voda, je třeba ji změnit.

Nehledejte originální dýmku. jen marně utrácet peníze. V jakémkoli instalatérském obchodě nebo na trhu si kupte stejný průměr a opravte jej pomocí běžných plastových svorek.

Pokud je stará trubka připevněna pomocí fixarů nebo samotné trubky s tónem. Pak nasaďte nový.

Drenážní trubka klimatizace ve vnitřním bloku.

Časté problémy a jejich řešení

Pracovní verze

Obrazovka klimatizace přesměruje hmotnost vzduchu

See also  Neotáčejte venkovní ventilátor klimatizace

Silné foukání vůči lidem zvyšuje riziko nachlazení. Důvodem je nesprávné postavení záclon klimatizace. Jsou nainstalovány v horizontální poloze a problém odchází. Existuje funkce autokolujících žaluzií. Pokyny popisují, jak jej používat ovládací panel nastavit v tomto modelu klimatizace.

Obtěžovanějším odchodem na situaci je instalace ochranné obrazovky, která je objednána na internetu nebo zakoupena ve stavebních supermarketech v oddělení klimatického vybavení. Nastavte obrazovku sami za přítomnosti nástrojů. podnikání 15 minut.

Kondenzát

Z kapající jednotky. jedna z nejběžnějších stížností v servisních centrech. Důvod rozpadu v ucpávání drenážních trubek. V tomto případě můžete klimatizaci opravit vlastními rukama. Obvykle je drenážní trubice ucpaná ledovou dopravní zácpou, když je zařízení zapnuto v režimu chlazení, když Moroz na ulici.

Oprava trubic klimatizace nemusí být potřeba, pokud budete čekat, až bude na ulici nastavena teplota plus. Led se roztaví sám, zařízení lze znovu použít.

Filtry

Slabé chlazení, kapky vody na pouzdře jsou známky ucpávání filtru. Důkladné a pravidelné čištění. všechny nezbytné manipulace.

Problémy s kompresorem

Systémy rozdělení kompresorových zařízení

Souvisejí problémy s nedostatkem freon a kompresoru. Když se do systému dostane voda, jsou zkorodovány části kompresoru. Kromě toho se přehří, která bude mluvit o černé barvě oleje. Test olejové kyselosti objasní, že v obvodu jsou přítomny kovy.

Vzhledem k problémům v elektronickém systému trpí také kompresor, takže nejprve je diagnostikována chladnička, elektronické systémy a poté srdce klimatizace.

Oprava klimatizace pro kutily je při následujícím rozpadu nemožné:

 • Freon Leak, který je určen zmrazením sloučenin studia externí jednotky. Master má konkrétní vybavení, které není pro většinu uživatelů k dispozici podle systémů rozdělení domácnosti. Pokud je během přehřátí poškozen ventil čtyř cest, změnil se.
 • Manželství během instalace měděných zkumavek. například. záhyby. Dálnice je přeinstalovaná, že není schopna vytvořit obyčejného člověka bez nástrojů. Nedostatek vysávání. vážný mínus instalátorů. Poté, co byl systém foukán od Freonu, neodstraní vodní páry, které způsobují korozi částí kompresoru.
 • Nesprávné přepínání vodičů mezi vnějšími a vnitřními bloky.
 • Nesprávné připojení vodičů vede k problémům v elektronické desce, což někdy vyžaduje jeho výměnu kvůli zavině instalačních pracovníků.
klimatizace, tekoucí

K výměně kompresoru dochází dvěma způsoby:

 • Bez mytí vnější jednotky. Pokud má při vypouštění olej světlý odstín, kyselost se v analýze nezvýší, neobsahují žádné cizí částice. Změny kompresoru, systém je vysáván a testován.
 • Mytí vnější jednotky je nutné, když analýza oleje ukázala zvýšenou kyselost, přítomnost nečistot v obvodu a kovové částice, které se tam dostaly po prořezávání špatné kvality potrubí.

Postup je komplikovaný, opravné systémy v tomto případě je nemožné. Vyrábí se mistry se speciálními zařízeními, které odstraňují cizí rozptýlené ze všech nepřístupných míst freoniánské linie, aby se problém znovu nestalo.

Platba správy

Oprava poplatků za klimatizaci je úkolem pro specialistu. Destičky různých výrobců se od sebe liší. Kromě toho se dokonce podšívka napájení provádí různými způsoby. Některé jsou vybaveny tříčlenným zapojením, jiné jsou jedno. Systém samo.diagnostického systému upozorňuje na některé problémy, ale ve většině případů jsou zapotřebí speciální zařízení, například osciloskop. Řídicí systém je chráněn pomocí diodového mostu, varistoru a zenerové diody. Zlomení je pravděpodobné během přetížení v síti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS