Kolik minut sterilizovat banky v mikrovlnné troubě

Jak sterilizovat skleněné nádoby v mikrovlnné troubě

Jak sterilizovat banky v mikrovlnné troubě, ne každý ví. Koneckonců, kamna se nakupují především pro rychlé vytápění produktů. Ukázalo se, že je lze použít k dezinfekci skleněných nádob.

Klasický proces sterilizace vždy přináší pro hostesky spoustu problémů: každý nádobu musíte vařit vodu a páru. Bez horkého zpracování je používání pokrmů pro zachování přísně zakázáno. V nejlepším případě exploduje a produkty budou vyhozeny. V nejhorším případě. Botulinum toxin se objeví, hrozný jed, smrtící pro lidi.

Aby byly konzervované výrobky bezpečné, musíte přísně dodržovat pravidla pro konzervování a zejména sterilizaci.

Sterilizace plechovek v mikrovlnné troubě: Důkladná příprava a hlavní nuance

Nejprve byste měli prozkoumat pokrmy pro poškození. Neváhejte a odmítnout plechovky s prasklinami a čipy, protože když je začnou ovlivňovat tepelné vlny, nevyhnutelně dojde k katastrofě: jednoduše prasknou. Prázdná kontejner, který prošel konkurenčním výběrem, se omyje vodou, ve které se přidává soda. bez ohledu na to.

Nesmíme zapomenout na základní pravidla pro sterilizaci plechovek doma:

 • Malé banky jsou umístěny ve stojaté poloze, tři.litr. v poloze ležící, tj. Na straně;
 • V mikrovlnné troubě nemůžete dát nádobu s kovovým víkem nebo plastu: to je plné problémů;
 • Banky dávají takovým způsobem, že se navzájem nekontaktují, jinak prasknou;
 • Doba zpracování závisí na počtu umístěných kontejnerů: čím více plechovek, tím delší proces trvá.

Sterilizace plechovek v mikrovlnné metodě zpracováním páry

Tato metoda sterilizace plechovek v mikrovlnné troubě se provádí takto:

 • Nalijte trochu vody do čistých sklenic. Pár centimetrů. Doporučuje se používat filtrovanou vodu, aby nezanechal vápno.
 • Umístěte sklenice do mikrovlnné trouby a nepokryjte je víky.
 • Zapněte troubu za kapacitu 700-800 wattů.
 • Zpracování bude trvat 2-3 minuty. V závislosti na objemu kontejneru. Tříholiční banka může trvat 5-6 minut. Když se voda vaří, počkejte 3 minuty a vypněte mikrovlnnou troubu.
 • Jemně vytáhněte sklenice pomocí speciálních cvočků nebo suchého ručníku. Dostat se pouze oběma rukama, aniž byste si vzali kapacitu za krk.

Zbývající voda je třeba nalit a okamžitě naplnit banky produkty. Pokud okamžitě nepoložíte mezery, musíte na čistou látku položit nádoby vzhůru nohama a bezprostředně je otočit. A mějte na paměti: V horkých sklenicích je třeba umístit pouze horké produkty a v chladu. Extrémně chladný. Rozdíl teploty by neměl být povolen.

See also  Jak nastavit hodinky na záhadnou mikrovlnnou troubu

Metody sterilizace skleněných nádob v mikrovlnkách

Letní období je nejvhodnější pro konzervování zeleniny a ovoce. Ale před pokračováním s přípravou jasných salátů, nakládané a slané zeleniny musíte vědět, jak správně sterilizovat banky v mikrovlnné troubě. Zvažte všechny možné možnosti.

Kombinovaná nebo suchá metoda

Princip. Zpracování nastává v důsledku kapaliny umístěné v komoře pece spolu s bankami. Je důležité, aby voda se stěnami nádoby nepřicházela do kontaktu. Metoda je perfektní, pokud potřebujete okamžitě získat suché kontejnery.

Jak správně sterilizovat prázdné banky v mikrovlnné troubě:

 • Umístěte suchou a čistou nádobu do komory pece. Nedaleko dejte sklenici se filtrovanou vodou naplněnou 2/3 objemu. Je důležité, že při vaření se kapalina nerozlije;
 • Zapněte mikrovlnnou troubu při výkonu 600-800 wattů;
 • Časem zpracování trvá, dokud se kapalina ve skle úplně neodpaří;
 • Jemně si to získejte s známkami a používejte sklenice pro zamýšlený účel.

Pomocí tekutiny

Princip metody. Voda, nalita uvnitř nádoby během vytápění, se převede na páru, která zpracovává stěny nádoby. Za tímto účelem můžete samozřejmě použít jednoduchou konvici, ale v mikrovlnné troubě je proces rychlejší a snadnější.

 • Nalijte vařenou vodu do čistých připravených plechovek asi 2 cm od spodního povrchu. Pomocí běžecké tekutiny během odpařování můžete získat vápnovou plaketu, která je škodlivá pro ochranu a tělo lidského těla.
 • Nainstalujte do pece. Není třeba pokrývat. Vytvořte sílu zařízení 700-800 wattů.
 • Kolik minut vydrží sterilizace plechovek v mikrovlnné troubě? Vše záleží na objemu kapacity. 3 litr do 6 minut a od 0,5 litru do 1 litru-1-3 minut. Čas se bere v úvahu po vroucí vodě.
 • Používání suchých a čistých cvočků se dvěma rukama pečlivě získejte kontejnery. Je zakázáno vzít na krk bank.
 • Vypusťte zbývající kapaliny, naplňte zeleninou a přejděte k procesu konzervování. Pokud k přípravě dojde předem, banky sklopí krk na čistý ručník.

Rada! Pokud je předkrm položen v horké podobě v kontejnerech, pak se nádoba okamžitě neumožňuje vychladnout. Tato akce se provádí, aby se zabránilo rozdílu teploty.

Mikrovlnná nádrž obsahuje 5 malých plechovek malého objemu.

Velká funkce zpracování Tara! Ve 3-litrové nádobě se nalije malé množství vody, položená vodorovně hluboká deska. Proces je dále podobný malému.

Sterilizace s polotovary

Můžete provádět zpracování spolu s produkty. Zpravidla. jedná se o zeleninové saláty, houby, šťávy a kompoty, některé typy džemu. Bájí se, že takové neobvyklé tepelné zpracování změní chuť hotového produktu, nepotřebuje. Koneckonců, doba sterilizace konzervovaných potravin je krátká.

 • Vyplňte zpracované sklenice. Pokud je tento džem ponechán 5 cm od krku a zeleninové saláty nebo občerstvení jsou rozloženy v nádobách 2/3 z objemu;
 • Bez zakrytí víček nainstalujte do mikrovlnné trouby. Build Power 600-750 W. Kolik minut na sterilizaci bank v mikrovlnné troubě: Jam. 6 a saláty (občerstvení). 3;
 • pole signálu nestojí za otevření sporáku. Odolat 5 minut;
 • Jemně vytáhněte, zakryjte a nechte na stole pro chlazení. Po nahlášení salátu a pevně se svine.
See also  Topení radiátory 1 sekce pro kolik

Proces zpracování je stejný, ale každý typ má řadu rozdílů. Obzvláště chci přebývat na kroku.krok sterilizace čerstvého ovoce a bobulí ve sladkém sirupu.

 • Nejprve je nutné připravit cukrový sirup. Množství vody a sladidla se používá v závislosti na preferencích chuti. V zásadě se tento podíl používá 1: 1 nebo 1: 2;
 • třídit ovoce, opláchněte a suché;
 • Naplňte nádoby tak, aby 5 cm zůstalo z horní části okrajů;
 • Nalijte sirupem 1/2 části svazku. Vytvořte maximální napájení na kuchyňském zařízení a časovač je 5 minut. Nastavte kontejnery s obsahem. Pokud je pec velmi silná, pak by doba sterilizace neměla přesáhnout déle než 3 minuty;
 • Získejte, trochu se ochlaďte a přidejte sirup. Hermeticky se valí a nechte na stole, dokud nedojde k úplnému chlazení.

Tato metoda může být uzavřena angreštory, jahody, černé a červené rybíz, třešně, třešně.

kolik, minut, sterilizovat, banky, mikrovlnné, troubě

Sterilizace v mikrovlnné troubě. inovace pro mnoho manželských manželek. Ale na rozdíl od jiných metod je považován za ekonomičtější v čase a vybavení.

Sterilizace je začátek

Tento proces vyžaduje určitou vytrvalost a pozornost hostitelky. Nejprve musíte kontejner dobře zkontrolovat. Přítomnost trhlin, čipů, vad krku je nepřijatelná. I když existuje malý „růst“ skla podél hranice krku, manželství vám nedovolí dobře převrátit banku, což způsobí fermentaci v Butule. Praskliny a hranolky jsou nebezpečné při praskání nádobů a padajícími fragmenty do jídla.

Dalším krokem je mytí. Navíc zde mluvíme o bankách a obalech. Banky se omývají v teplé vodě obvykle detergentem a měkkou novou houbou.

Pozornost! Houba by měla být nová, t.na. Na staré žínkové moři mohou být zbytky tuku a jídla. Musíte velmi pečlivě umýt vnitřek nádoby a „záhyby“ krku.

Pro nedostatek po ruce se můžete uchýlit k sodě, stane se asistentem při praní plastových krytů. Pokud jde o kovové kryty, je lepší je vařit po dobu 8-10 minut při mírném teplu. Voda by měla zcela zakrývat víka.

Suchá sterilizace prázdných plechovek

U některých polotovarů jsou potřeba suché banky, takže jsou sterilizovány suchou metodou. Kontejnery je třeba umýt a vysušit a poté umístěny stejným způsobem jako v prvním případě. Potom vložte sklenici filtrované vody do mikrovlnné trouby, naplněné ne více než 2/3 výšky, jinak kapalina při vaření vystříkne. Dále, teplé se stejnými dočasnými intervaly, tj. Po vaření dalších 3 minut.

Proč sterilizovat banky před zachováním: 5 technologií

Pro zabíjení mikroorganismů je nutná sterilizace plechovek s velmi vysokou teplotou, která se časem množí v živném médiu.

Zkazí konzervované výrobky. Kapalina v nádobě se často zatahuje, kryty jsou oteklé, mezery explodují. Je nemožné jíst takové produkty, dokonce i džem. je to nebezpečné pro zdraví.

See also  Kolik dní vlasy neroste po epilátoru

Existuje pět způsobů, jak doma sterilizovat plechovky.

Válečné tepelné ošetření Zpracování varu vody vyžaduje velkou dobu: sterilizace jednoho může trvat asi 20 minut, což zvyšuje vlhkost uvnitř. Kromě toho se teplota 100 ° C nerovná s bakteriemi rezistentními na teplo, což je riziko zvyšování plísní.
V troubě V troubě se nádoba zahřívá až do teploty 120-150 ° C. Skleněná nádoba musí být umístěna do studené trouby a po zahřátí je odolána asi 15-20 minut.
Roztok alkoholu nebo pervanacinu draselného Léčba roztokem alkoholu nebo pervanganátu draselného je rychlá, ale spíše nákladná volba. Je dobře vystaveno sterilizovat kryty.
Pára nebo vodní vůz Stačí položit mezery v bankách a dát je do autoklávu, zbytek práce bude pro vás provedeno. Jedinou nevýhodou této metody jsou vysoké náklady na Autoclave.
V mikrovlnné troubě Pohodlná a cenově dostupná metoda sterilizace. V mikrovlnné troubě můžete současně sterilizovat několik malých plechovek, včetně plechovek s úzkým krkem.

Předběžná příprava

Musíte připravit banky na jam předem. To následuje:

 • Důkladně prozkoumejte kontejner, odmítnujte nádoby trhlinami, čipy;
 • Několikrát opláchněte tepelný roztok jedlé sody;
 • opláchnout pod tekoucí vodou;
 • Otřete čistým suchým ručníkem nebo ubrouskem.

Pro mycí nádoby se používá nejen soda, ale také suché hořčice, kyselinu citronovou a domácí mýdlo.

kolik, minut, sterilizovat, banky, mikrovlnné, troubě

Obaly jsou vybírány v souladu s bankami. Neměly by být ohnuté, rezavé, železo. bez gumových těsnění nebo s deformovanou vlákno. Víčka jsou omytá nebo opakovaně vroucí vodou.

Pro válcování je lepší brát víčka cínu s lakovaným povrchem (nedovoluje kontaktu sůl a kov, chrání před oxidací a poškozením polotovarů).

Příprava je považována za úplnou, když se před vařením bobulí s cukrem odebírá a dezinfikují kapacity odpovídajícího objemu.

Proč je sterilizace v mikrovlnné troubě lepší než tradiční vaření?

Často zjednodušené metody známých domácích prací způsobují nedůvěru u lidí pouze proto, že jsou nové. Některé ženy v domácnosti stále sterilizují nádobu „staromódním způsobem“, i když mají doma mikrovlnnou troubu. A marně.

Sterilizace plechovek v mikrovlnné troubě má ve srovnání s běžným vařením několik výhod:

 • šetří čas;
 • Bezpečné, protože manželky v domácnosti nemusí kontaktovat vroucí vodu;
 • Bakterie a houby navíc ovlivňují mikrovlnné paprsky;
 • Šetří příjemný mikroklima v kuchyni: Hodněji se neudusujte z horké vody.

Možná jediným negativním je spotřeba elektřiny. Pokud však hostitelka potřebuje zavést 2-3 sklenice džemu, zvýšení peněžních nákladů na elektřinu, ani si to nevšimne.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS