Kolik nalit sůl do myčky bosch

Kolik soli by mělo být vyplněno do myčky nádobí

Veškerá voda teče v potrubí a z kohoutku má ve složení vápníku a hořčíku. Čím větší je koncentrace těchto solí ve vodě, tím přísnější se zvažuje. Pokud bude taková voda použita k mytí nádobí v myčce nádobí, začne se objevovat stupnice na jednotlivých prvcích zařízení, což může později vést k selhání stroje.

Aby tomu zabránilo, výrobci takových zařízení vybaví myčku a výměníky nádobí. Tato zařízení obsahují pryskyřici, která přitahuje vápník, a poté je eliminuje. Pro regeneraci pryskyřice však potřebujete chlorid sodný, což je hlavní složkou složení solí pro myčky nádobí.

Sůl pro myčky nádobí nejen prodlužuje životnost zařízení, ale také přispívá k lepšímu čištění pokrmů znečištění, protože po promytí na kruzích a deskách neexistují žádné skvrny a skvrny.

Jak přidat oplachovací uličku do myčky nádobí?

Rinseum (Rinser). Používá se k zajištění toho, aby kapičky vody byly lepší drenáží z jídel. Pokud proces mytí projde bez oplachování na nádobí po režimu „sušení“ zůstane stopy kapky vody.

Mytí výrobků „tři v jednom“. Kombinované nástroje, které obsahují výše uvedené komponenty. Při použití takových detergentů může být přidání oplachování nebo změkčení soli nadměrné (pokud je voda velmi tvrdá, přidá se sůl). Dva fondy jsou méně běžné v jednom, ve kterém obsahují prací prostředek a sůl, nebo detergent a oplachování. Pro mytí stříbrných nádobí musí být použit pouze speciální detergentu!

Proč je to potřeba?

Čím tvrdší je voda v potrubí, tím více musíte nalít solný produkt. Potřebujete sůl tam, kde je voda měkká? Ne, není potřeba. Chcete.li problém radikálně vyřešit, můžete například uvést speciální filtr s ionizovanou pryskyřicí u vchodu. Změkčí vodu.

V regionech s mírnou ztuhností vody můžete použít speciální tablety. solné granule jsou již zahrnuty do jejich složení. S indikací s vysokou tuhostí a speciální zkušební pás pomůže zjistit, že to-budete muset koupit speciální složky, abyste změkčili vodu naloženou v PMM odděleně od detergentu.

Kde usnout

Mnozí nevědí, kde usnout v myčce nádobí, pro jakou dobu. Přidejte granule nebo tablety do kompartmentu oddílu a výměnného. Nachází se ve spodní části prací komory. Nádrž je pokryta víkem, které je někdy označeno latinským dopisem s. Při načítání se doporučuje použít nálevku, která pomůže vyhnout se vyrážkami granulí.

See also  Co dělat, když se topení v Aikos zlomilo

Uvnitř speciální nádoby, ve které se načítají tablety nebo krystaly.

Kde speciální sůl usne

Jak naplnit sůl do myčky nádobí? Abych byl upřímný, v každé pokyny pro myčku nádobí je podrobně popsáno, kde a kolik a co přesně je třeba vyplnit nebo nalit. Před zapnutím auta proto vyzvedněte operační příručku a pečlivě si ji přečtěte.

Ale pokud jste si koupili auto rukama a nemáte manuál, otevřete dveře auta a vytáhněte všechny koše pro nádobí. Podívejte se opatrně na dně, na samém dně automobilu by měl být oddíl na sůl, najít ji, otevřít a nalijte správné množství soli. Moderní myčky nádobí mohou samostatně určit úroveň tuhosti vody, a proto tyto ukazatele utrácejí sůl, aby změkčily. Mají také určité senzory, které vám budou uděleny, jakmile sůl v nádobě skončí.

Potřebujete sůl při praní pilulek

Když máte poprvé myčku nádobí, ještě jste se nerozhodli o startu spuštění, jaké detergenty budete používat. Možná dáváte přednost prášku. to znamená, že je rozhodně potřeba sůl. A pokud se umýváte kombinovanými pilulky? Už obsahují jak procházku, tak sůl. proč ji nalijte navíc?

S měkkou vodou ve vašem regionu jsou také užitečné krystaly: Vypněte změkčovač a nastavte nulovou hodnotu. Sůl bude udržovat stav iontové výměny po celá léta a měřítko se nikdy nevytvoří.

kolik, nalit, myčky, bosch

Se střední a velmi tvrdou vodou, vždy nakládejte krystaly! A upravte parametry nastavení ION.Exchanger. To vám umožní střídat prací prostředky bez problémů. prášek a tablety.

Zatížení soli je poprvé zodpovědný a jednoduchý. I když jste malou chybou při nastavování změkčovače nebo ne, abyste naplnili krystaly, je důležité, aby byli v kompartmentu. Když potřebujete přidat, myčková myčka vám řekne. sledujte senzory na panelu.

Jak pochopit, že je čas přidat

Nejjednodušší způsob je sledovat světlo indikátoru soli na ovládacím panelu zařízení. Je označena ikonou ve tvaru písmene S a obvykle vypadá, jak je uvedeno na fotografii. V některých stupních, PMM, když je spuštěno, spaluje velmi jasně červenou, například v mém boschu, ale v samostatných kopiích je záře matná bledě žlutá a musíte vypadat speciálně.

Indikace je řízena speciálním senzorem. Je zabudován do iontového výměníku stroje a monitoruje nasycení solného roztoku. Funguje to, když je koncentrace snížena níže přípustnými hodnotami: na panelu se rozsvítí indikátor. znamení, že v myčce nádobí je jen málo soli, a dokud ji nepřidáte, bude neustále zářit to.

See also  MI robot vakuové mop základní nastavení

Co dělat, pokud neexistuje indikátor

Pokud na výsledkové tabulce není žádná speciální žárovka, budete si muset pamatovat na povrch sami. zapište si datum pro samolemovou nálepku a umístěte jej tam, kde je uložen prací prostředek.

A také pozorujte kvalitu promytého jídla. Je čas přidat sůl, když si všimnete jednoho ze značek:

  • Černé sklo, bělavé kapky nebo mléčný plak na misce. Pokud je tento problém eliminován ručně promytím, pak solný roztok v změkčovači není koncentrován, pryskyřice iontového výměníku se nemůže zcela regenerovat.
  • Jídla se nevyčištěna s vícevrstvými pilulky. S tvrdou vodou (nad 21 ° DH) s kombinovanými detergenty musíte použít sůl. ten, který ve složení nestačí pro změkčení.

Je to čistota desek a lesk skla, které se řeknou, kdy je čas „otravovat“ svého asistenta. Pokud existuje indikátor, nemůžete také čekat, až se rozsvítí a přidat produkt, když se zhoršuje kvalita mytí. A s jakou frekvencí? Každý měsíc nebo jednou ročně?

Mytí nádobí ve stroji na misku Dokončete sůl „calgonit“ pro myčku nádobí. recenze

A věděli jste, že „speciální sůl“ pro myčky nádobí není magická látka s tajemnou kompozicí? Nedávno jsem se s překvapením dozvěděl, že se jedná o nejběžnější sůl NaCl, pouze krystaly jsou větší. Pokud nevěříte, přečtěte si složení v balíčku. Nicméně dokončete soli.

Bez něj nejsou nádobí opravdu tak čisté, zejména průhledné sklo. Znamená to, že můžete usnout do auta obyčejná sůl? Ne. Tato sůl je vyčištěna a krystaly jsou velmi velké.

Žiji v Petrohradě a naše voda je považována za velmi měkkou. Říkají, že pro měkkou vodu je používat sůl volitelné. Můžete dokonce vypnout indikátor na myčce nádobí, aby neustále nespaloval. Ale používám tuto sůl, protože výsledkem je opravdu i s měkkou vodou.

Nyní praktické rady. Kde usnout sůl?

Dokončete sůl myčky nádobí. kde nalévat

Poprvé jsem cítil půlbacks soli do odtoku! Ano, mám takový lopum, nečetl jsem instrukci pečlivě. Viděl jsem díru a rozhodl se, že to bylo pro sůl. Ale indikátor není rozdrcen a krystaly pokračovaly v spadnutí do vody „Bylo by hezké číst pokyny,“ pomyslel jsem si. A teď vím, že sůl má právo takhle usnout:

Čepice koberce

Nálevka pro usínání sůl do kompartmentu PMM

kolik, nalit, myčky, bosch

Jak naplnit sůl do myčky nádobí

See also  Připojení k myčce nádobí Bosch s Wi-Fi

Ve vodě na díru se nebojte nalijte sůl přímo do vody. Když je sůl dost, voda se začne trochu třpyt. Obvykle to trvá asi 3/4 balení vážící jeden a půl kilogramů. Jak pochopit, že sůl je dost? Indikátor musí jít ven. Fotografie spálí dolní indikátor (pro oplachování) a ten, který nespálí sůl (nad ní).

Indikátor soli na myčce nádobí (uprostřed)

Někdy se stává, že je pokryta hodně soli, voda se začne třpyt přes okraj a indikátor hoří červeně. Pak si můžete vzít malou hůl (vezmu si hůlku na zemi) a jemně smíchat sůl uvnitř díry. Poté by všechno mělo fungovat.

Dokončit sůl se mi líbí, že vidím výsledek. Bez jeho použití jsou brýle, lahve, džbány praní, ale pro lumen je vidět světlý bělavý nálet (pokusil jsem se sdělit na fotografii).

A pokud používáte sůl, všechna taková jídla budou velmi průhledná a brilantní.

Jak zvolit správný způsob spotřeby složení soli

Nastavení změkčovače vody, stejně jako oddíl na prášek a opláchnutí je na krytu vozu. Ve většině modelů můžete nastavit 7 úrovní. 0. Voda je měkká, 7. tvrdá voda. V závislosti na tom, kolik detergentů se používá na kvalitu zásobování vodou. je vybrána požadovaná úroveň. Chcete.li správně nastavit režim, musíte vyhodnotit kvalitu vody, to lze provést třemi způsoby:

  • Seznamte se s údaji o regionu (například z internetových zdrojů);
  • Použijte speciální testovací proužky, které určují složení vody;
  • Využijte každodenní metody: umyjte si ruce s mýdlem pro domácnost. pokud je pěna rychle odplavena, pak je tvrdost vody vysoká, pokud je roztok po dlouhou dobu umyté, což naznačuje měkkou vodu. Také velmi ztuhlost je indikována vápnovým povlakem na vodovodní zařízení, které přímo interaguje s vodou.

Závěrem stojí za zmínku, že během provozu myčky nádobí Bosch je nutné neustále sledovat přítomnost speciální soli v ní. I když se tablety používají k mytí, ve kterých zahrnuje, nalijte solné granule do nádrže určeného k tomu, je to také nutné, i když má vodu vodu. Kolik je nutné a jak často potřebujete vyplnit kompartment, závisí na tuhosti vody a na výběru změkčení programu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS