Kolik potřebujete projít kurzy laserového epilace

Nejčastější dotazy týkající se laserového odstranění

Těhotenství a kojení období jsou absolutní kontraindikace pro odstraňování laserem.

Odstranění laserů vyžaduje dosažení dospělého věku. Pacienti do 18 let (ale ne mladší než 16) potřebují písemné povolení rodiče nebo oficiálního opatrovníka. Eliminace nežádoucích vlasů v tomto případě se provádí v přítomnosti rodiče nebo úředního strážce.

Typy laserového odstranění vlasů

Typ laserového epilace závisí na typu laserů používaných pro něj. Dnes jsou čtyři.

 • Ruby laser (používaný extrémně zřídka, protože je morálně zastaralý) s vlnovou délkou 694 nm, která ničí pigmentu vlasů a nemá destruktivní vliv na jeho folikul.
 • Alexandrite laser (populární) s vlnovou délkou 755 nm, což účinně odstraňuje vlasy jakékoliv barvy, rostoucí na kůži I. IV fotografie.
 • Diodové laserové (populární) s vlnovou délkou 808. 810 nm, což může odstranit tmavé a tmavé blond vlasy na kůži I. VI fototipu.
 • Neodymový laser (vzhledem k “agresivnímu” účinkům se aplikuje ve výjimečných případech) s vlnovou délkou 1064. 1320 nm, která ovlivňuje pigment vlasů a způsobuje koagulaci (vyhledávání) plavidel, které mu krmí folikulu.

Vědět délku světelné vlny je nutná k vyhodnocení jeho absorpčního koeficientu. Dopad na dlouhý vlnu snadno dosáhne folikulu. Na jedné straně je dobré, a na druhé straně to znamená, že její energie může absorbovat konkurenční kožní chromofory (melanin a voda obsažená v tkáních), což vede ke snížení účinnosti epilace. Zatímco s krátkým vlnovým zářením nedosáhne folikulu, slabě absorbovaly kožní chromofory, ale záměrně ovlivněna pigmentem vlasové tyče.

Pokud porovnáme postupy na populárních zařízeních vzájemně, pak epilace alexandritu laseru je považována za delikátní. Zatímco použití diodového laseru umožňuje zpracovat tmavší pokožku a tělo.

Výhody a poškození laserového odstranění

Použití laserových technologií zaručuje dlouhodobý výsledek, který lze úspěšně udržovat po celý život.

Mezi výslovné výhody postupu lze tyto skutečné body zaznamenat: \ t

 • Non-invazivita. bez poškození péče o pleť;
 • Bez kontaktu. pouze laserový paprsek ovlivňuje pokožku;
 • bezbolestnost. použití chlazení a lokální anestezie hladiny nepříjemných pocitů;
 • Sterilita. Laserová světla energie demonstruje baktericidní účinek;
 • Univerzita. postup je vhodný pro ženy a muže s jakýmkoliv typem kůže a barvy vlasů;
 • Vysoká účinnost. všechny nechtěné vlasy jsou odstraněny ve fázi aktivního růstu.

Zároveň se v populárních fórech a sociálních sítích aktivně diskutují přímo opačné informace o zbytečnosti a nebezpečí postupů. Její držení mýtů, připomínající “hrůzu” o nebezpečích laserového odstraňování vlasů pro tělo: Říká se, že vede k rozvoji kandidózy (drozd), rakoviny a zvýšení růstu vlasů. Vyvrátit tyto mýty právě. za to stačí mít základní znalosti v oblasti medicíny a lidské fyziologie.

See also  Výměna počátečního kondenzátoru ve Split System

Laserová lehká energie má výrazný baktericidní účinek. Jeho dopadem je inaktivující (ničení) patogenní mikroorganismy, včetně hub rodu Candida, jehož aktivní reprodukce vede k rozvoji kandidózy.

Proto negativní účinky laserového odstranění vlasů v zóně Bikini chybí. V tomto případě je přímý opačný účinek: naprosto čisté pole “normy”. Kompletní nedostatek houbové infekce, který je potvrzen metodou polymerázové řetězové reakce.

Kolik potřebujete projít kurzy laserového epilace

Laserová světla energie neprovede nekontrolovatelná proliferace (reprodukce) buňky charakteristické pro onkogeneze. Jeho dopad nevede k rozvoji rakoviny! Navíc, v poslední době se lasery aktivně používají v léčbě rakoviny děložního hrdla, po chemii a radiační terapii.

Laserová lehká energie nepíšejí růst vlasů. Koneckonců, tento proces je řízen hormony, které jsou vyráběny v endokrinních žlázách těla. Během zpracování problémových oblastí je laser neovlivňuje je.

Je těžké říci na základě toho, co takové směšné mýty, generování dívek přemýšlel, zda je laserové odstranění huší škodlivé pro zdraví škodlivé. Reakce na něj je možné s naprostou jistotou říci, že v případě neexistence kontraindikací a řádného postupu, nepoškozuje žádné poškození těla.

Epilace je zraněna?

Problematika solidosti epilace se obává mnoho žen. Vše je určeno zvolenou metodou: silnějším dopadem bude, tím výraznější pocit. Také hraje roli individuální prahové hodnoty citlivosti. co je velmi bolestivé pro jednoho, další se nemůže cítit vůbec.

Typy epilace bolesti v pořadí redukce:

Nejstarší epilace je tedy elektrický a vosk. Skutečnost, že elektronikací zahrnuje zpracování jednotlivých vlasů odděleně, je to nejprve v hodnocení bolesti. Když se zmenšují vlasy ve směru jejich růstu, což snižuje bolest.

Trvalá laserová epilace

Bezbolestnější epilace. Elos a laser. Barvy v tomto případě se týkají skutečnosti, že postup kůže absorbuje určitou část energetiky a zahřívá se. Ale mnoho závisí také na vybavení a profesionalitě mistra. Moderní lasery jsou vybaveny chladicím systémem, který umožňuje, aby se epilace bezbolestná.

Závažnost bolesti je stanovena a část těla, kde se provede odstranění vlasů. Nejcitlivější místa jsou bikini zóna, stejně jako obličej.

Pokud děláte odstranění vlasů v kabině, jak anesetizovat pokožku před epilací, musí mistr postarat. Obvykle je anestezie vyžadována při zpracování nejvíce delikátních úseků kůže. Ale na žádost klienta, anestetika pro epilaci může být aplikována na libovolnou sekci.

Způsob anestezie je určena specifickou zónou. Takže na obličeji, včetně oblasti nad horním rtem, aplikují se výhradně krémy. Pro jiné části těla se obvykle používá sprej pro epilaci s lidokainem.

Jak dlouho platí efekt?

Po průběhu postupů přestanou rostoucí vlasy. Ale to neznamená, že už se v životě neobtěžuje. Pro dokonalý efekt je nutné jednou ročně provádět podpůrný postup. Kolik nových vlasů může růst. závisí na hormonálním pozadí těla.

Kolik potřebujete projít kurzy laserového epilace

V předvečer paprsku očekávané epilace se postup provádí na hladké pokožce bez viditelných vlasů, včetně laserových depilace pro muže. Dodržujte důležitá pravidla, bez které je postup nemožný, bude jednoduše účinný:

 • Nelze navštěvovat solárium, slunná pláž je 15 dní před epilantou a 4-7 dní po.
 • Je nemožné být zaznamenán na postup po průběhu antibiotik skupiny tetracyklinu a fluorochinolonu, pouze po 2 týdnech.
 • Je nemožné provádět odstranění voskových vlasů, shighgering, vytáhnout vlasy s pinzemi 3 týdny před postupem, jen oholit.
 • Je nemožné aplikovat kosmetické výrobky, tonikum, krémy, gely na epilární zóně 3 dny před postupem a po.
See also  Co potřebujete vysoušeč vlasů

Po postupu se vyhněte slunci a používejte ochranu SPF. V případě potřeby aplikujte krém “BePanten” 5%. Odmítnout navštívit lázně, sauny, koupelny po dobu 5-7 dnů. Je třeba je nahradit sprchou.

Obnova po registraci laseru

2-3 týdny nejdou z solária a neuntejte se na slunci. Na otevřených prostorách aplikujte opalovací krém s SPF nižší než 30;

Neprovádějte epilační postupy, kde jsou vlasy odstraněny z kořene (shigharing, vosk, mechanický epilátor, pinzety);

Pokud se epilace provádí na obličeji, nedělejte hluboké loupání s křovinami, nepoužívejte krémy s retinolem a prostředky s kyselinou glykolovou;

Kolik potřebujete projít kurzy laserového epilace

Kolik sezení potřebuje a jaký interval mezi nimi? Tato otázka se skládá téměř každý, kdo má zájem o laserové odstranění.Pokusíme se odpovědět na tuto otázku více plněji a poskytnout vám potřebné informace.

Jedna zasedání pro dosažení účinného výsledku není dostačující.Je to fakt! Který se pravidelně snaží napadnout, ale proti reklamním trikům existují rysy našeho těla.

Jak je postup?Před prvním sezením musí předat čas po depilaci nebo sehrujících postupech.Mezi postupy je nutné provést přestávku, aby se vlasy, které nebyly odstraněny před předchozími sezeními. Vzhledem k tomu, každý následný postup, růst vlasů zpomaluje, interval mezi nimi roste. Po prvním zasedání je druhý předepsán ne dříve než 4 týdny později.

Mezery mezi sezeními na diodovém laseru budou takto: ✨ mezi prvním a druhým postupem. 4 týdny mezi druhým a třetím postupem. 6 týdnů mezi třetím a čtvrtým. 8 týdnem a tak dále, přidáním na předchozí Přestávka po dobu 2 týdnů.Pro získání účinného výsledku a udržování, zpracování zóny se provádí pravidelně se stejnými intervaly.

Proč potřebujete několik procedur?

Bez ohledu na lákavé se zdálo, že slibuje, že se zbavit vlasů navždy pro 1-2 procedury, nikdo to nemůže udělat. nikdo nezmění povahu růstu vlasů. A proto je zpravidla celý kurz pro tělo šest až osm sezení, pro obličej. deset a dvanáct. Interval mezi sezeními je jeden měsíc. Na konci kurzu se doporučuje provádět 1-2 podpůrné postupy za rok, aby se odstranil regenerační folikul. Tyto postupy vám umožní udržovat výsledek.⠀ Po první relaci je možné se zbavit asi 20% vegetace. Za celý průběh zasedání odstraňuje až 90% nežádoucích chlupů. Laserové odstranění vlasů nemůže ušetřit z nechtěných vlasů z důvodu, že laser je platný pouze pro folikuly ve skutečné fázi růstu. Žárovky, kteří jsou ve fázi zbytku, nezničí. Vzhledem k tomu, že růst vlasů je cyklický, v určitém období, jeden z nich je v růstové fázi, jiní. v klidu. Nejúčinnější laserová epilace je platná pouze na etapu třetího pátého růstu (všechny šest). Každá etapa trvá nejméně 42 dní. Tento faktor způsobuje nezbytný časový interval mezi postupy.

See also  Domácí sušiče pro zeleninu a ovoce

Princip operace

Představte si malou čočku, kterou každý v dětství nahrazuje pod slunečními paprsky, aby se pokusil lehký papír nebo hořlavý materiál. Laser pracuje podobným způsobem. Sbírá světlo do jednoho silného svazku a směřuje ho k požadovanému bodu. Přečtěte si více o práci laseru naleznete v tomto článku.

V závislosti na počtu melaninu mohou být vlasy tmavé nebo světlé. Světlo reaguje na melanin (pigment, který je obsažen ve vlasech a jejich žárovkách) a je poslán do vlasové cibule. Nalezení tam, ohřívá ho několika impulsy a žárovky zemře. Vzhledem k tomu, že světlo z laseru nesvítí neustále, kůže a žárovka nemají čas na přehřátí, což znamená, že prakticky žádná bolest.

V otázce, kolik postupů je třeba provést laserové odstranění vlasů, to vše závisí na počtu melaninu, účinek laseru se liší od tohoto. Pokud máte velmi jasné vlasy, a kůže je mírně tmavá, pak musíte použít silnější lasery a zvýšit počet sezení.

Věděl jsi? Existují různé typy laserů, které se používají k odstranění tmavých vlasů nebo jasných. Pro odstranění vegetace s malým množstvím melaninu používají výkonné lasery, které mohou způsobit bolest.

Stejný faktor hraje rozhodující roli a kolik relací laserového odstranění vlasů je nutné odstranit vlasy v oblasti bikin a nejen.

Je možné ustoupit z doporučené přestávky?

Ano můžeš. Ale pozorování dvou jednoduchých pravidel. Pokud vlasy ještě neměly čas růst v požadované množství. přestávka může být zvýšena o 1-2 týdny. Není-li pojem údajného postupu ještě nepřijde, a vlasy již byly aktivně akceptovány. pak může být přestávka snížena o 1-2 týdny. To znamená, že hlavním ukazatelem účinného postupu bude obnovený růst vlasů!

Pokud jste z nějakého důvodu nuceni přerušit kurz, když zohlední, že tam nebylo mnoho postupů, byl proveden. v průběhu času by bylo možné dojem, že vlasy vzrostly ve stejném objemu. To je způsobeno tím, že spící vlasové folikuly se pohybovaly do fáze aktivního růstu. a chlupy přijaly. Kromě toho, po 3-4 postupech, účinek “hyper-kompenzace” se může dokonce projevit. Když tělo stimuluje růst vlasů, snaží se vyplnit ztráty. V tomto případě může být kurz obnoven. To neznamená, že kurz bude zahájen jako první. Nicméně, počet postupů v průběhu kurzu se stále může zvýšit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS