Kondenzační plynový kotel s zkapalněným plynem

Kondenzační plynové kotle

Rozhodli jsme se koupit kondenzační plynový kotel vytápění v Petrohradě nebo Moskvě? Poté byl internetový obchod Technodom vytvořen speciálně pro vás, protože s námi najdeme působivý sortiment a minimální ceny. Modely typu kondenzace se objevily tak dávno, ale již získaly popularitu na trhu s topným zařízením. Princip jejich jednání nám umožňuje dosáhnout nejvyšší energetické účinnosti a koeficientu užitečnosti.

Ceny plynových kotlů na kondenzaci podlahy, modely na stěně jsou primárně závislé na technických charakteristikách (výkon, funkčnost) a konfiguraci. Jsou vyrobeny z oceli nebo litiny, které mají zvýšenou odolnost vůči korozi. To ukazuje na trvanlivost a spolehlivost použití takového zařízení. Přečtěte si více

kondenzační, plynový, kotel, zkapalněným
 • Napájení. 29 kW
 • Vyhnutá plocha. 314 čtverečních.m
 • Práce na zkapalněném plynu. Ano
 • Instalace. stěna
 • Jmenování. Vytápění a DHW
 • Spalovací komora. ZAVŘENO
 • Napájení. 35 kW
 • Vyhnutá plocha. 372 sq.m
 • Práce na zkapalněném plynu. Ano
 • Instalace. stěna
 • Jmenování. Vytápění a DHW
 • Spalovací komora. ZAVŘENO
 • Napájení. 41 KW
 • Vyhnutá plocha. 430 čtverečních.m
 • Práce na zkapalněném plynu. Ano
 • Instalace. stěna
 • Jmenování. Vytápění a DHW
 • Spalovací komora. ZAVŘENO
 • Napájení. 21.2 KW
 • Vyhnutá plocha. 230 čtverečních.m
 • Instalace. stěna
 • Jmenování. Vytápění a DHW
 • Spalovací komora. ZAVŘENO
 • Napájení. 26.5 kW
 • Vyhnutá plocha. 300 čtverečních.m
 • Instalace. stěna
 • Jmenování. Vytápění a DHW
 • Spalovací komora. ZAVŘENO
 • Napájení. 31.8 kW
 • Vyhnutá plocha. 340 čtverečních.m
 • Instalace. stěna
 • Jmenování. Vytápění a DHW
 • Spalovací komora. ZAVŘENO

Jak si vybrat jednokruhový plynový kotel

Nejprve budeme analyzovat klíčové vlastnosti kotlů, které by měly být při výběru věnovány pozornosti.

Počet obrysů je nejzřetelnějším parametrem, který určuje samotný účel kotle. Pokud je úkolem zajistit vytápění místnosti a topné vody, je zapotřebí kotle s dvojitým obvodem. Relativně levné modely fungují střídavě. když je zapnutá horká voda, kotel přejde do režimu vytápění vody a vytápění místnosti je dočasně zavěšeno. Současně kotle s 2 obvody s vestavěným kotlem, kde je neustále vyhřívaná voda, ale jedná se o hlavně drahé modely s instalací podlahy, pracují ve dvou režimech.

Ale pokud potřebujete kotel pouze pro vytápění, bude to dost jednoho obvodu a právě takové možnosti zvážíme. Takové modely jsou v průměru kompaktnější dvojitý obvod, často snadno umístěné na zdi, mají obecně jednodušší schéma, méně náročné, mini a ceterlyishes jsou levnější než duální obvod.

Napájení

Druhá klíčová charakteristika. síla. Určuje, kotel se vyrovná s oblastí místnosti. Čím větší je dům, tím více síly by měla být. Odhadovaný poměr. 1 kW na 1 metr čtvereční vyhřívané místnosti. Ale to je pouze přibližná korelace, která vám umožní zeptat se. Pro přesný výběr kotle je vhodné kontaktovat specialistu, který bude zkontrolovat místnost, určit její funkce, vzít v úvahu izolace a klimatický faktor a na základě získaných údajů vydá doporučení doporučení.

Podlaha nebo zeď

Pro instalaci zdi zpravidla nejsou vhodné modely malého a středního energie více než 30 kW. Varianty vysokého výkonu jsou často pouze podlahy, zejména ty, které s postaveným kotlem vestavěné. V naší recenzi budou představeny převážně možnosti zdi s kapacitou menší než 30 kW, ale budou také dva příklady se silou 40 kW a také zeď.

Typ hořáku

Kotle se rozlišují typem spalovací komory. otevřené nebo uzavřené. Otevřené použití vzduchu pro spalování plynu a spalovací výrobky jsou přirozeně vylučovány komínem a hlavně nejsou vybaveny aktivním ventilátorem. To dává plus z hlediska ceny a energetické závislosti. není nutné žádné spojení s sítě.

Kotle s uzavřeným hořákem používají vzduch odebraný z vnějšku, z ulice a odstranění produktů spalování poskytuje ventilátor ventilátoru. Takové kotle nepotřebují komín, ale jsou relativně hlučné, závisí na elektřině a v průměru dražší.

Typ výměníku tepla

V plynových kotlích lze použít různé schémata výměny tepla. Nejjednodušší a dostupnější varianta je s výměníkem tepla Boutermal. Používá se jak v kotle s jedním obvodem, tak v duálních obvodech. K dokončení obrázku budeme informovat oba typy, nejen pro jednoburtové schéma.

V diagramech, kde jsou oba obvody uzavřeny pro jeden výměníku tepla, neexistují žádné složité uzly, zařízení je méně zranitelné a náklady na tyto modely níže. Nevýhodou je, že v jednom z obrysů se chladicí kapalina (voda) nekrývá, když funguje jiný obvod, ale stále se zahřívá. To přispívá k přeročování kanálů výměníku tepla, což vyžaduje častější a odpovědnější údržbu.

Stále existuje důležitý bod související s bezpečností. Pokud kotel dlouhodobě pracoval pouze na vytápění a poté zapnul horkou vodu, může to doslova pocházet z kohoutku na nějakou dobu. Toto je stejné zahřáté chladicí kapaliny. Musíte si to pamatovat a nainstalovat kotle tohoto typu.

Pokročilejší schéma zahrnuje přítomnost dvou výměníků tepla. hlavní a sekundární. Hlavní je přímo nad hořákem a sekundární v jiné části kotle. Sekundární výměník tepla není zahříván z plamene, ale z již vyhřívané vody cirkulující malý obrys. Tento přístup zvyšuje trvanlivost kotle, udržovatelnost a bezpečnost používání. voda se samo o sobě nezahřívá k extrémním teplotám.

Materiál výměníku tepla

Výměník tepla v kotli je nejzranitelnější částí, protože je na tom, že celé pracovní zatížení je tepelné, mechanické a chemické (složení vody, tvorba měřítka, teplotní deformace). Je a nejdražší, protože účinnost vytápění a přesnost nastavení teploty závisí na účinnosti přenosu tepla. Materiály jsou používány různými, z nichž každá má výhody a nevýhody:

 • Litina. Takové výměníky tepla jsou odolné. trvají deset let bez spálení, nepodléhají korozi, vřelé. intenzivní. Ale těžké a používají se pouze v podlahových kotlích. Kromě toho se docela hmatají hmatanou ostrých kapek teploty.
 • Nerezová ocel. Tyto výměníky tepla jsou také docela silné a spolehlivé, ale na místech svařování stále podléhají korozi. Toto je nejběžnější typ, včetně pro nástěnné kotle.
 • Hliník. To je dobrá volba pro vytápění závislou na počasí, protože hliník má extrémně malou tepelnou setrvačnost. Tento kov se ani nebojí koroze.
 • Měď. Vynikající přenos tepla, nízká expozice korozi, ale vysoká cena.

Výrobci často naznačují určitou zavedenou trvanlivost výměníku tepla, ale tato data jsou nejčastěji podmíněná a ve skutečnosti tato část slouží mnohem déle bez problémů. Moderní kotle jsou navíc často vybaveny dalšími nástavbami podle typu bloků závislých na počasí, všech druzích elektroniky a automatizace, které celkem mohou výrazně vyrovnat nevýhody konkrétního typu výměníku.

Kondenzační kotle

Samostatně je třeba říci několik slov o zvláštním typu kotlů. kondenzace. Jedná se o relativně novou technologii, hlavně v prodeji jsou kotle typu konvekce.

Kondenzační kotle se vyznačují nejvyšší účinností extrakcí latentní energie uvolněné během kondenzace vodní páry. Má smysl vybrat si tento typ kotlů pro domov, kde se předpokládá přítomnost panelových radiátorů nebo systému „teplé podlahy“. Modely kondenzace jsou výrazně dražší než konvekce, ale z dlouhodobého hlediska dávají hmatatelné úspory a vyplatí se.

Hodnocení nejlepších plynových kotlů typu kondenzace

Jmenování místo Název produktu cena
Nejlepší plynové kotle typu kondenzace na zeď jeden Vaillant Ecotec plus vu int iv 386/5-5 35 kW single obvod 12 640 ₽
2 Vissmann Vitodens 100-W B1HC042 26 KW Jednoho svahu 105 470 ₽
3 Buderus logamax plus GB172-20 i K 20 kW dvojitý obvod 103 431 ₽
4 Baxi Luna Platinum 1.24 26.1 kW single.obvod 83 654 ₽
5 Vissmann Vitodens 050-W BPJC 24 kW dvojitý obvod 76 752 ₽
6 Ariston Rod Premium Evo 24 FF 22 KW Double.Circuit 63 465 ₽
7 Kondenzace protherm Lynx 30 MKO 30 kW Single.Circuit 66 000 ₽
Nejlepší podlahové plynové kotle typu kondenzace jeden Vaillant Ecocompact VSC 306/4-5 150 30 kW dvojitý obvod 315 900 ₽
2 Vissmann VitoCrossal 300 Cu3a038 19 kW single.corcuit 340 100 ₽
3 Fontital Giava KRB 12 11.6 kW dvojitý obvod 309 690 ₽
4 Buderus logano plus GB102-16 17 kW 159 890 ₽
5 Vaillant Ecovit vkk int 186/5 17.2 kW single.obvod 158 600 ₽
See also  Jak vypnout myčku při práci

Při instalaci zdi by měli potenciální kupující věnovat pozornost dvěma bodám. Model je vybrán s minimální hmotností a zeď by měla být podpůrná. Odborníci měli rádi následující modely.

Vaillant Ecotec plus vu int iv 386/5-5 35 kW single obvod

Efektivní topné zařízení je německé jednokyscout kotle Viallat ECOTEC plus Vu Int IV 386/5-5. Tepelná síla zařízení je od 6,4 do 35 kW. Zařízení je určeno pro instalaci v topných systémech, model je připraven připojit kapacitní ohřívač vody. Odborníci ocenili inovativní informace a analytický systém diasystém. Modelovací hořák pracuje v rozsahu výkonu 20-100%. Pro spalování můžete použít vzduch venku i uvnitř domu. Zařízení je vybaveno digitálním displejem s podsvícením a duplicitou kódů. Tepelný výměník zařízení je vyroben z nerezové oceli.

Kvůli vysoké ceně se německému kotli podařilo zakoupit několik ruských majitelů domů. Jsou spokojeni s účinností, spolehlivostí, kompaktností a nízkým hlukem.

Vissmann Vitodens 100-W B1HC042 26 KW Jednoho svahu

Kondenzace podobná kondenzaci plynu typu Viessmann Vitodens 100-W B1HC042 je charakterizována vysokou úrovní pohodlí. Může být nainstalován v topných systémech nebo v vedení horké vody. Odborníci měli rádi kompaktní celkové rozměry zařízení, stylový design, spotřebu malého zemního plynu. Přístroj je o něco nižší než vůdce v tepelné energii (4,7-26 kW), není upraven tak, aby pracoval s zkapalněným plynem. V aktivu kotle můžete přinést hladké automatické nastavení energie, kompaktní rozměry, vstřícnost životního prostředí. Odborníci si všimnou jednoduchosti služby, t. na. Všechny uzly jsou k dispozici z přední strany.

Ruští uživatelé lichotí o spolehlivosti, účinnosti, pohodlném řízení. Mínus majitelé zvažují drahé originální náhradní díly.

Buderus logamax plus GB172-20 i K 20 kW dvojitý obvod

Známý výrobce plynových zařízení Buderus vydal novou generaci Logamax Plus GB172-20 I K zdi. Odborníci nalezeni v modelu nejmodernější trendy ve světě tepelné technologie. Elegantní panel předního skla titanu je zachycen do očí. Automatický řídicí systém umožňuje navázat interakci s kotlem přes internet. Zařízení vám umožní současně zahřát dům a poskytnout obyvatelům horkou vodu. Tepelná síla modelu je omezena na 20 kW. Na rozdíl od vůdců pro prohlížeče je kotel vybaven hliníkovým výměníkem tepla.

Uživatelé jsou spokojeni s chladným vzhledem kotle na zeď, nízkým hlukem, multifunkčností a pohodlným ovládáním. Nevýhody zahrnují výměník tepla z hliníku.

Baxi Luna Platinum 1.24 26.1 kW single.obvod

Bohaté vybavení je jednokruhový kotel Baxi Luna Platinum 1.24. Výrobce nainstaloval veškeré potřebné vybavení (čerpadlo, vzduchový odvětrávání, rozšiřující nádrž), takže můžete zařízení okamžitě připojit k topnému systému. Tepelná síla modelu je v rozmezí 2,4. 26.1 kW, pro pohodlí ovládání existuje displej a dálkové ovládání. Tepelný výměník je vyroben z nerezové oceli, kapacita expanzní nádrže je 8 litrů. Odborníci ocenili univerzálnost kotle, přírodní i zkapalněný plyn může působit jako palivo.

Majitelé jsou spokojeni s bohatým vybavením kotle, sestavení vysoce kvality, pohodlí správy. Chcete.li ušetřit palivo, měli byste ovládací panel odstranit z kotle.

Kondenzační plynový kotel s zkapalněným plynem

Ceny za kondenzační plynové kotle nejsou nízké. Zpravidla však kupují vybavení, ne na jedno desetiletí. Proto má smysl dávat přednost výrobcům, kteří praktikují inovativní technologie, zvyšují pohodlí provozu a zaručují nepřetržitý provoz po celou dobu životnosti. Toto je obecné pravidlo výběru ochranné známky. Pokud jde o vlastnosti samotného kotle, musíte věnovat pozornost několika bodům a vzít v úvahu vlastnosti domu, který musí být zahříván:

 • Napájení.Silnější. neznamená lepší. Naopak, nadměrná energie je škodlivá a práce napůl.upřímně vede ke zrychlenému opotřebení vybavení. Za účelem výpočtu optimální hodnoty je nutné vzít v úvahu oblast domu a výšku stropů, jakož i kvalitu jeho izolace. Podle odborníků bude jízda racionality zkoumáním domu pomocí speciálních zařízení. Pomůže to identifikovat zdroje tepelné ztráty a zároveň. koupit správný kondenzační plynový kotel. Doporučené kapacity kotlů se liší v různých klimatických zónách. Takže pro Moskvu je průměrná hodnota od 1 do 1,5 kW na 10 kV. měřiče místnosti. To znamená zahřát chalupu o rozlohu 250 kV. metry, kotel je vyžadován s kapacitou nejméně 25 kW.
 • Počet obrysů.U kotlů s dvojitým okruhem v jednom výměníku tepla dochází k chladicímu hladině pro vytápění, v druhém. pro přívod horké vody. Navíc je to priorita, tj. Při otočení horkého klepnutí systém automaticky přepne na vytápění vody. Pouze chladicí kapalina je zahřívána v jednom obvodu. Mnoho lidí si myslí, že je to nepohodlné. Pro organizaci přívodu horké vody je však dostačující k instalaci nepřímého topného kotle. Doporučuje se také dát na kotel dvojitého okruhu, pokud nájemníci domu intenzivně konzumují horkou vodu. Neexistuje žádný jednoznačný názor na to, který kotel kondenzačního plynu. jednotlivý obvod nebo dvojitý obvod. ne. Kapacita vybavení se dvěma obrysy obvykle nepřesahuje 24 wattů. Nainstalujte takové kotle do malých domů s dobrou tepelnou izolací nebo v bytech s autonomním vytápěním. V jiných případech bude jeden obvod optimální.
 • Spotřeba paliva.Záleží přímo na síle zařízení, účinnosti a zatížení přiřazenému systému vytápění. Spotřeba paliva v závislosti na výkonu kotlů je uvedena v tabulce 1.

stůl 1. Spotřeba plynu v plynových kotlích různých kapacit

Spotřeba zemního plynu, m 3 /h

 • Materiál výměníku tepla.V tepelném výměníku je energie spalování paliva do výměníku tepla. Rychlost systému reagovat na vnější podmínky závisí na materiálu, ze kterého je vyroben:
 • Silinum slitina s křemíkem. Používá se v tepelných výměnících kondenzačních kotlů k konfrontaci chemicky agresivního kondenzátu. Výměník tepla se vynáší, protože švy snižují stabilitu koroze.
 • Nerezová ocel je zpravidla levnější než silumin. Odolný vůči korozi, ne inertní, ne náchylný k termomu. Právě tento materiál se častěji používá při výrobě výměníků tepla plynových kotlů typu kondenzace.

Tabulka 2. Účinnost kondenzačního kotle v závislosti na teplotě vody v přímých a reverzních obrysech

Teplota vody rovný/reverzní obvod, ° C

Je zřejmé, že pár teplot 40/30 ° C je nejlepším režimem. Jsou posedlé všemi podlahovými instalacemi a panelovými nízkými systémy vytápění. K kondenzaci páry dochází nepřetržitě.

 • Automatizace a kontrolní systém.V moderních kotlích se ovládání provádí automaticky. Rozdíl pouze v zeměpisné šířce funkcí. Elektronika pomocí senzorů řídí teplotu v obrysech, tlaku, spotřebě paliva atd.D. Složitější modely umožňují nakonfigurovat různé scénáře práce. Například snížení teploty v noci, udržování teploty v místnosti na minimální úrovni v nepřítomnosti majitelů a T.D. Nejpokročilejší modely můžete spravovat pomocí speciálního programu na mobilním telefonu.
 • Metoda instalace.Existují dvě možnosti: zeď nebo podlaha. Podlahové kotle jsou obvykle jednokolní a mají velkou sílu. více než 100 kW. Snadno spojené s jinými rostlinami kotlů pomocí cirkulačních čerpadel. Takový kotel je nejlepším řešením pro prostory s velkým proudem horké vody. Pokud jde o malý dům pro jednu nebo dvě rodiny, je vhodnější koupit nástěnnou kondenzaci plynového kotle s dvojitým okruhem. Je kompaktní, jeho síla obvykle nepřesahuje 100 kW. Je snadno namontován. Takové kotle nevyžadují plnohodnotný komín, stačí odstranit trubku na ulici zdí.
 • Ceny za kondenzační plynové kotle.Řada kotlů kondenzace plynu má většinu výrobců. Podmíněně lze všechny modely rozdělit na prémiovou, střední nebo ekonomickou třídu:
 • Pojistné. Patří sem například německé značky. Zařízení takových značek je vhodné v provozu, bezpečné, má stylový design, tiše, vyrobený z vysoce kvalitních materiálů, efektivně v práci a splňuje evropské environmentální standardy. Jedinou negativní je velmi vysoká cena.
 • Průměrná kategorie cen. Nejslavnější zástupce- ochranná známka Baxi- nabízí spotřebitelům pohodlné, ekonomické a ekologicky šetrné jednotky, jednotlivé a dvojité obvody, zeď a podlaha. Zároveň zařízení splňuje všechny požadavky a poskytuje vysoce výkonnou charakteristiku technologie kondenzace.
 • Ekonomická třída. V tomto segmentu jsou korejští a slovenští výrobci sebevědomí. Cena je zde dvakrát nebo vícekrát nižší než u prémiových kondenzačních kotlů. Zvláštností takového vybavení je adaptace ekonomických modelů ruským provozním podmínkám. Levné kotle mají jednoduchou funkčnost a minimálně „intelektuální“ možnosti, takže klidně snášejí poklesy tlaku a poruchy napájení, nevypněte tam, kde drahá automatizace přestane fungovat.
See also  Elektrická konvice hoří, ale nehřívá se

Při výběru kotle odborníci doporučují vzít v úvahu nejen vaše potřeby a vlastnosti produktu, ale také možnost rychlé opravy, dostupnost náhradních dílů pro jednotky tohoto typu. Produkty kategorie středních cen v tomto smyslu jsou vůdce.

Nevýhody kondenzačního kotle

Kondenzační kotel se všemi jeho výhodami nelze nazvat ideálním topným zařízením, protože není bez nevýhod:

 • vysoká cena;
 • vysoké náklady na výměník tepla (a v důsledku toho potřeba pečlivě sledovat stav celého systému vytápění);
 • nevhodné použití v systémech s vysokou teplotou;
 • Složitost likvidace kondenzace;
 • Citlivost na kvalitu odebraného vzduchu.

U dalších procent tepelné energie musíte zaplatit. Technicky je kondenzační kotel komplikovanější, a proto stojí více. Náklady na dobrý kondenzátor domácnosti od dobře známého výrobce jsou několikrát vyšší než náklady na klasickou jednotku stejné síly. Takové zařízení samozřejmě nebylo získáno po desetiletí, což znamená, že má smysl dávat přednost inovativním technologiím, které zvyšují pohodlí provozu.

Podmíněně lze všechny modely kondenzačních kotlů rozdělit do tří cenových kategorií. prémiová, střední a ekonomická třída:

Třída prémie je navržena pro několik kupujících. Prémiové kondenzační kotle zahrnují například modely německých značek. Toto vybavení je účinné v provozu a je vhodné v provozu, splňuje evropské environmentální standardy, vyrobené z vysoce kvalitních materiálů.

„Premium“ kotle mají mnoho užitečných funkcí, které výrazně zvyšují úroveň pohodlí během jejich provozu: programování provozních režimů (například udržování teploty v místnosti na minimální úrovni v nepřítomnosti hostitelů nebo mírné snížení teploty v noci). regulace závislá na počasí, intelektuální interakce s jinými generátory tepla, dálkovým ovládáním pomocí speciálního programu na mobilním telefonu atd.D. Jedinou negativní je vysoká cena.

Střední třída zahrnuje levnější produkt, ale s poněkud skromnějšími spotřebitelskými vlastnostmi. Jedná se o ekonomické a ekologické jednotky, které splňují všechny požadavky a poskytují vysoký výkon. Rozlišují se širokou škálou funkcí, vybavených automatickým řídicím systémem, který nezávisle mění parametry v závislosti na teplotě chladicí kapaliny a vzduchu v místnosti.

Třída ekonomiky je určena pro ty, kteří jsou připraveni vyrovnat se s nižší úrovní pohodlí kvůli ekonomice. „Hmotné“ zboží vždy vede z hlediska prodeje. Vedoucí pozice na trhu kondenzačních kotlů třídy ekonomiky patří korejským a slovenským společnostem. Jejich výrobky jsou dvakrát nebo vícekrát levnější než prémiové modely. Další výhodou tohoto vybavení je přizpůsobení ruským provozním podmínkám. Levné kondenzátory s jednoduchou funkčností klidně tolerují napájení a poklesy tlaku, když drahá automatizace přestane fungovat.

Posouzení vašich finančních schopností je nutné vzít v úvahu nevyhnutelné náklady na instalaci a startovní zařízení do provozu, což vás také bude stát velmi, velmi drahé.

Nemělo by se zapomenout, že během provozu kotle kondenzace zajišťuje úspory plynu. Tyto úspory jsou však tak strašidelné, že investice se brzy nevyplatí. To znamená, že před zakoupením kondenzačního tepla se vyplatí provést předběžné posouzení: zda náklady na ušetřené palivo odůvodňují vysokou cenu zařízení.

Pozitivní ekonomický účinek získávání takového kotle by se měl očekávat pouze za určitých podmínek. pokud je nainstalován v novém (čtení „konstrukční“) domě s organizovaným nízkotempy.topním systémem teplých podlah. V tomto případě hodnota účinku přímo závisí na průměrné zimní teplotě, t. E. Z oblasti, kde se dům nachází (princip je jednoduchý: čím více tepla je vyžadováno, tím větší význam v takové technice).

Vysoké náklady na použitý výměník tepla

Tepelný výměník. technicky složitý a drahý prvek. V případě jeho selhání vy, jak se říká, „dostanete se k babičkám“. Za peníze, které utratíte za nákup nového výměníku tepla a placení za práci na jeho náhradě.

Z toho vyplývá, že je nutné pečlivě sledovat stav výměníku tepla. Opláchněte to, když ucpává, bude nesmírně obtížné. Při instalaci kondenzačního kotle je nutné revidovat celý systém topení. neměly by v něm být rezavé trubky a radiátory.

Bezpečnost výměníku tepla závisí na kvalitě použité chladicí kapaliny. Voda by měla být měkká, jinak zkumavky rychle přerostnou zevnitř. Přítomnost rzi ve vodě, cizí odpružení, soli vápenatých a železa je nepřijatelná.

Protože kondenzát obsahuje kyseliny, měl by být výměník tepla schopen odolat jejich účinkům. Nejčastěji jsou výměníky tepla vyrobeny ze siluminu a nerezové oceli s vysokou kvalitou. Výměník tepla ze siluminu je vyroben metolem odlévání. Vzhledem k nižším nákladům na materiál a výrobní technologii jsou tyto výměníky tepla levnější ve srovnání s výměníky tepla z nerezové oceli. Ale tyto výměníky tepla a nedostatek mají. Jsou méně rezistentní vůči agresivním kyselým.

Výměníky tepla z nerezové oceli se vyrábějí svařováním jednotlivých částí. Konečné náklady na takové výměníky tepla jsou vyšší než silumin. Lépe však odolávají kyselému prostředí a zvyšují spolehlivost zařízení.

Nepříjemnost použití v systémech s vysokou teplotou

Slibovaná účinnost 108-110% nelze získat vždy-skutečná postava závisí na systému vytápění. Existují dva zásadně různé typy topných systémů.vysoká teplota a nízká teplota. Liší se v teplotním rozsahu chladicí kapaliny na vstupu a na výstupu generátoru tepla.

Výrobci

Výrobce
Vissmann (Německo) Používá se v bytě a soukromých domech, v průmyslových zařízeních. Prezentováno v sérii Vitodens, VitoCrossal.
Vaillant (Německo) Všechny modely se liší ve vysokém výkonu v kombinaci s kompaktními rozměry a malou hmotností. Jsou jednorázové, s přírodními nebo nucenými výfukovými výrobky spalování.
Baxi (Itálie) Kondenzační kotle společnosti jsou obzvláště účinné v domech bez centralizovaného zásobování vodou. Všechny typy mohou pracovat na zkapalněném plynu, kontrola teploty nastává ve dvou režimech: 30-85 ° C a 30-45 ° C pro teplé podlahy.
Bosch (Německo) Modely mohou být připojeny ke solárním sběratelům. Vybaven výměníkem desky s vysokou rychlostí pro efektivní vytápění. Systém dodávek a míchání poskytuje optimální poměr plynu a vzduchu. Životnost hořáku je 25 let. Bosch Condens 2000 W ZWB plynový kotel je vybaven expanzní nádrží na membránu, cirkulačním čerpadlem s deaerátorem a třemi rychlostmi. Podle recenzí zákazníků může fungovat při tlaku 5 baru, přizpůsobených pro bytové domy a soukromé domy. Maximální spotřeba plynu. 2,5 m3/h. Výkon horké vody. 12 l/min.

Kotle kondenzačního plynu je tedy schopen zvýšit účinnost systému vytápění a snížit náklady na palivo.

Výhody a nevýhody

Stejně jako jakékoli vybavení mají kondenzační plynové kotle své výhody a nevýhody, které je třeba při výběru také vzít v úvahu.

Plány takových kotlů zahrnují:

 • Vysoká účinnost. téměř o 15%než klasické kotle;
 • Spolehlivost materiálů pro výměník tepla (nerezová ocel), prodloužení životnosti;
 • Nízká teplota vzdálených plynů je proto povolena použití plastového komína;
 • Menší rozměry a napájení až 100 kW, což stačí pro topné místnosti s plochou až 1200 kV. m.;;
 • stabilní práce na malém zatížení;
 • Automatizace poskytuje široké příležitosti, mnohem širší než klasické kotle.
 • Cena takových kotlů je 3-4krát vyšší než klasická zařízení;
 • V průběhu práce se objeví kondenzát s vysokým pH, nevhodný pro vypouštění v kanalizaci a vyžadující nákup neutralizátoru a sledování přítomnosti náhradního typu granus.
See also  Fitil Burns a kotel se nevzpoubuje

Zařízení a princip provozu kondenzačního kotle

Poprvé bylo takové vybavení vydáno v Holandsku. Dnes jsou obyvatelé Spojených států a Kanady zdaněni v preferenčních daních při instalaci kotlů kondenzátu plynu. A v Evropě se jednotky používají v 70 % případů.

Co je to typ kondenzace? Princip provozu je podobný obvyklému konvekčnímu přístroji. Plyn se používá jako palivo. Technika je spojena s dálnicí nebo zkapalněným plynovým válcem. Během spalování paliva se vytváří oxid uhličitý a voda. Za běžných okolností je kondenzát na povrchu částí nežádoucí jev. V tomto případě se hromadí ve zvláštním výměníku tepla.

kondenzační, plynový, kotel, zkapalněným

Když je vlhkost odpařena, vyrábí se kinetická energie, která se používá k zahřívání chladicí kapaliny.

Koeficient užitečnosti (účinnost) konvenčního produktu je ± 90 %. Ukazuje se, že zbývající 10 % teplo jednoduše „létat do potrubí“ spolu s produkty spalování. Rozdíl mezi kondenzačním zařízením a obvyklým je, že těchto 10 % je zaměřeno na užitečný kanál. Účinnost je proto téměř 100 %.

Jak tato technika funguje? Po hlavním procesu spalování paliva kondenzátor ochladí plyny na „rosný bod“ (50-60 stupňů). Plyn se tedy promění ve vodu a uvolňuje další energii. Jednotka kondenzátu přenáší tuto energii do chladicí kapaliny.

Toto je princip provozu nové technologie. Nyní zvažte strukturu.

Design se neliší od obvyklého topného ohřívače, s výjimkou dalšího výměníku tepla v něm dostupný.

Zpočátku zahřívá primární radiátor. Výsledkem je, že se vytvářejí produkty spalování, které vstupují do kondenzátoru, kde podléhají zpracování. Kondenzát je sestaven v samostatné nádrži, poté prochází trubkou v pažbě.

kondenzační, plynový, kotel, zkapalněným

Zajímavý! Představte si kondenzát jako čisté kapky rosy? Bohužel, tak tomu tak není. Hromadí se z výstupních plynů, proto obsahuje nezředěné kyseliny, které při vysokých teplotách jsou agresivní.

Proto jsou všechny komponenty a uzly struktury vyrobeny z nerezové oceli, silumin. Jedná se o kyselé materiály. Radiátory jsou vyráběny bez zranitelných švů. Totéž platí pro kouřový výfuk. Jeho trubky jsou vyrobeny z plastu nebo oceli. Veškerý kondenzát, který se v tepelném výměníku nenahromadil, se usadí na potrubí pohonu.

Odrůdy kotlů

 • Podlahová nádrž. Velké a silné jednotky, které vyžadují samostatnou místnost. Pro instalaci je podlaha nutně posílena, nadace se nalije.
 • stěna. Kvůli kompaktnosti se používají jak v domech, tak v apartmánech.
 • Univerzální. Vhodné pro instalaci zdi a podlahy.
 • Jediný.okruh. Navrženo pouze pro poskytování přívodu horké vody (DHW).
 • Double.Circuit. Funguje pro DHW a vytápění.
 • Multi.Circuit. Kromě výše uvedených funkcí může být připojen k systému vytápění podlahy.
 • Mechanický. Jednoduchá a spolehlivá jednotka. Regulátory energie jsou umístěny na panelu. Teplota je regulována plynovým ventilem.
 • Elektronický. Kotle mají pokročilé funkce, další režimy a schopnost ukládat nastavení. Lze ovládat vzdáleně, některé modely jsou dokonce ovládány na dálku. Citlivé na přepětí napětí v síti.

Typy energie, z nichž mohou topné jednotky fungovat:

 • Plyn. Můžete použít kmen nebo zkapalněné palivo. Takový produkt je populárnější kvůli levnému plynu. Vyžaduje povolení k instalaci.
 • Kombinovaný. Hlavním typem je pevné palivo. V létě, když je zahřívání vypnuto, můžete přepnout na plyn.

Takže jste se dozvěděli o struktuře a principu provozu topného zařízení. Co je lepší si vybrat: konvekce nebo kondenzační kotel? Jaké jsou výhody posledně jmenovaného?

Výhody

Ekonomická spotřeba plynu. Ve srovnání s konvekčním zařízením můžete ušetřit až 35 % energie. Vše záleží na síle zařízení a na ploše vyhřívané místnosti. Například zařízení kondenzátoru utratí 2,85 kW/hodinu za vytápění 250 m². Se stejnou oblastí konvekční zařízení spotřebovává 3,25 kW/hodinu.

Environmentální přívětivost. Vzhledem k opakování produktů spalování je snížena kapacita škodlivých nečistot. Kromě toho je snížena teplota plynů. Na jedné straně konvekční ohřívač vyhodí odpad trubkou, která obsahuje síru, dusík, kyselinu fosforečnou. Na druhé straně kyseliny, které spadají do kondenzátu, stále teče do kanalizace. Otázka environmentální přívětivosti je tedy kontroverzní.

Dlouhý život. Výměník tepla a další části jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči agresivnímu prostředí. Proto slouží déle než obvykle.

Levné vytvoření komína. Ventilátor se používá k odstranění kouře, takže výška potrubí by neměla být stejná jako u atmosférických zařízení.

nevýhody

 • Prémiová třída. Zahrnout zařízení dobře známých značek. Kvalita splňuje environmentální standardy, používají se nejlepší materiály. Mít velký výběr funkcí a režimů, které usnadňují provoz. Elektronické ovládání, vzdálené.
 • Střední třída. Technika patří do průměrné kategorie cen, mírné funkce. Management Automatic, práce je řízena elektronickými senzory.
 • Ekonomická třída. Přední korejští a slovenští výrobci. Často se jedná o produkty s mechanickým nebo polomechanickým nastavením, standardní sada funkcí. Obrovská výhoda segmentu „ekonomiky“ v přizpůsobení se našim zeměpisných šířkám: pokles tlaku v dálnicích, napětí v síti.

Populární modely

Jak jsme již psali, kotle s automatickým přepínáním na jiný typ paliva. Zvažte několik možností.

ZHMZ AOGV-29-3 pohodlí n

Podlahová jednotka je schopna zahřívat místnost až do 250 m². Používá kombinovaný typ paliva: zkapalněný plyn. 2,17 kg/h, přírodní. 3.18. Toto zařízení s jedním obrysem, takže můžete počítat pouze s funkcí vytápění. Je však také prezentována s důstojností: síla 28,9 kW, účinnost dosahuje 89%.

Výhoda AOGV-29-3, bez ohledu na elektřinu. Mechanická kontrola je v provozu jednoduchá. Spalovací komora je otevřená, takže se musíte připojit ke stacionárnímu komínu.

Externí teploměr opravuje teplotu v místnosti a upravuje provoz zařízení. Monitoruje ochranu kontroly Gaz tak, aby nedošlo k úniku paliva. Rozměry: 420x1050x480 mm.

Bosch Gaz 4000 W ZWA 24-2 k

Zařízení s dvojitým obvodem poskytne horkou vodu s hydraulikulárním systémem a potrubí na ploše 250 m². Kompaktní rozměry (400x750x355 mm) a zavěšené pouzdro umožňují umístit model do jakékoli nerezidentské místnosti. Je nutné se starat o přítomnost ventilace, protože Bosch Gaz 4000 W ZWA 24-2 K má otevřenou spalovací komoru.

Tepelná kapacita je 24 kW. Palivo používá válec a hlavní. Bittermic tepelný výměník vyrobený z mědi současně zahřívá vodu pro oba obrysy. Vedení je reprezentováno informativním displejem a pohodlnými regulačními orgány. Je vytvořena funkce samoagnostiky.

Zajímavé je, že zařízení je vybaveno vzdáleným regulátorem. Například je v koteři a vy můžete ovládat režimy z domu. Regulátor vám navíc umožňuje nastavit režim „víkendu“ “. Když nejste doma, zařízení podporuje optimální teplotu. A podle jmenovaného času to zvyšuje pohodlně.

Voda v obvodu cirkuluje nucené kvůli čerpadlu. Bezpečnostní systém zahrnuje: rozšiřující nádrž pro 8 litrů, trakční senzory, přehřátí, ionizaci, tlakový vypouštěcí ventil.

Wolf CNG 35

Vytápěcí zařízení podlahy se vyznačuje originálním designem. Němečtí výrobci se rozhodli obejít bez ovládacího panelu a vybavili technické funkce CNG 35:

 • Funguje na kapalném propanu/butanu (3,03 kg/h), přepíná na plyn kmene (4,72 metrů krychlových/h).
 • Se připojuje k systému s nízkou teplotou.
 • Vybaven jedním obrysem s litinovým výměníkem tepla.
 • Spalovací jednotka je ochlazena vodou.
 • Litinový hořák.
 • Koeficient užitečnosti dosahuje 93,5%.
 • Produkty spalování obsahují minimální množství škodlivých látek. Za tímto účelem obdržel Wolf náznak „Blue Angel“ přátelský k životnímu prostředí.
 • Power 34,9 kW.
 • Povinné připojení k hřídeli s kouřem, otevřený kamera.
 • Zprávy o indikacích o spuštění a deaktivaci zařízení.

Při výběru kombinovaného vybavení se můžete připojit na společnou dálnici nebo kdykoli přepnout na nádrž s propanem. Chcete.li to provést, stačí přepnout režim a vyměnit trysky. Zároveň je důležité pozorovat bezpečnostní opatření a zohlednit náklady na dodání válců.

Instalace plynového zařízení je vždy riziko. Ale pokud přistupujete k použití mysli, pak je toto riziko oprávněné. Nakupujte od důvěryhodných prodejců.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS