Kotel na opotřebovaném oleji s rukama

Vybudujte kotle na vyhořelého oleje s vlastními rukama

Výfukový strojový olej je zřídka poslán do šrotu. používá se jako palivo pece, získání velkého množství tepla pro topné místnosti. Máte-li přístup k této levné směsi, nic nebrání vašemu domovu. Ukládání kotlů se vyznačují vysokou cenou, takže v tomto přehledu se dozvíte, jak udělat kotel na vyhořelém oleji s kontury vody s vlastními rukama. Postup je složitý, pro shromáždění bude vyžadovat dovednosti práce s kovem a nástroji.

Více nebo méně slušné kotle na tréninku, vytvořené slavnými výrobci, jsou poměrně drahé. od 30-40 tisíc, nepočítá nádrže na palivo (je zakoupeno samostatně). Existuje mnoho modelů, které se liší v tepelné kapacitě a funkčnosti. Pokud nejsou peníze na nákup továrního kotle pro soukromý dům, lidé dávají přednost homemámes.

Podívejme se, co je tak dobrý kotel na práci s konturou vody, vyrobený s vlastními rukama:

 • Nízké náklady. Pokud máte v ruce potřebné materiály, zůstane utratit s výjimkou elektrod pro svařovací stroj a na výfukový olej.
 • Stabilní práce. Pokud provádíte kotel podle výkresů, spalování bude hladký a stabilní, protože je implementován v továrních vzorcích.
 • Možnost provedení změn v designu. nebojíte se záruční ztráta, protože zde není.
 • Schopnost provádět kotel na vyhořelém oleji je silnější a spolehlivější. výrobní modely vyrobené v posledních letech se rozlišují spíše slabými uzly. Výběrem spolehlivého a tlustého kovu můžete učinit vlastní stravování a trvanlivé já;
 • Easiness v opravě. domácí kotel na vyhořelém oleji má jednoduchý design, se kterými jste obeznámeni, jako žádný jiný.
 • Domácí kotle vytápění na zpracování se mohou lišit v účinnosti z jejich továrních kolegů a v menší straně.
 • V případě nesprávné montáže se mohou vyskytnout nouzové situace.
 • Nízká bezpečnost. ale zde závisí na zkušebním zkušenostech a dodržování pravidel TB.
 • Je těžké regulovat přenos tepla stabilizovat teplotu vzduchu ve vyhřívaných místnostech.

Nevýhody jsou k dispozici, ale jsou to tovární vzorky.

Sestavte domácí topné zařízení

Kotel může být vyroben z různých tvarů v závislosti na přání majitele. Zpravidla je to kulaté a obdélníkové.

Za účelem zahájení montáže byste měli připravit potřebné materiály a nástroje pro práci. Standardní seznam je následující:

 • ocelové plechy, jejichž tloušťka je větší než 4 mm;
 • potrubí pro vzduchové potrubí;
 • Řez pro výztuž (4 ks.);
 • čerpadlo a kompresor;
 • expanzní nádoba;
 • Svařovací nástroje;
 • Licence Azbestos.

Vzhledem k tomu, že kotle může být z různých konfigurací namísto hlavního materiálu, můžete použít odfalovací činidlo, například válec nebo tloušťky zděné trubky dostatečně velký průměr.

Vytváření pouzdra kotle

Chcete-li sestavit pouzdro kotle, nejprve je třeba vzít trubku největšího průměru a řez na obou stranách, abyste získali válec, jehož délka by měla být ne více než 1 m. Stejný válcový tvar je vyroben z potrubí menšího průřezu, ale výška 20 cm.

Po kterém jsou otvory rozřezány do desek, ve kterých by měl být průměr z nich 20 cm a druhý. v souladu s rozměry komínu. Pak je válec většího průměru vařen na obou stranách předem určených desek tak, aby se snížil o otevření 20 centimetrů.

Válec menšího průměru je v něm zapuštěn a svařen. Dno potrubí by mělo také zavřít desku a bezpečné svařování. Pak se nohy ventilu připevněny k tělu a větrací otvory jsou vyvrtány. Poté se komín provádí na vrcholu válcového zařízení a na dně pomocí úhlové brusky, dveře jsou vyříznuty.

Tento případ má nejjednodušší konfiguraci, ale i vodní okruh lze k němu připojit. Pro to je dodatečně spojeno spotřební materiál pro palivo, čerpadlo a vzduchový kompresor. Obsahuje také obrysy pro zajištění cirkulace vody.

See also  Proč kotel neublíží vodu

Montage Hořák

Aby byla zajištěna rovnoměrná zahřátá voda v kotli pro zařízení s dvoukřídlným systémem, musíte nainstalovat spolehlivý hořák.

Hotový hořák může být zakoupen v obchodě nebo objednávce od specialisty, ale můžete také být provedeny nezávisle pomocí specifického schématu.

Příprava prostoru pro instalaci systému a stažení komínu

Namontované části topného zařízení pracujícího na vývoji práce jsou zpravidla instalovány v rohu struktury. Protože kotel je velmi rychle vyhřívaný, měl by se připravit na tuto podlahu a zeď.

Na místě, kde bude systém stát, je nutné provést betonovou kravatu buď s keramickými dlaždicemi. Stěny sousedící s přístrojem by neměly být vyrobeny z hořlavých materiálů.

Po pouzdru topného systému je upevněn na vybraném místě, je nutné začít instalovat komín. Zpravidla to dělá délku nejméně 4 m.

Na stropním sektoru, kde trubka jde ven, je nastaveno tepelně odolné skříně, jejichž funkce může provádět několik vrstev azbestu. Pro zajištění nastavení tahu je komín vybaven kovovou klapkou.

Jak připojit vodní okruh?

Výkresy kotlů vynaložených olejem vlastními rukama.

Aby bylo možné dát vodní okruh na konstrukci, který pracuje na tréninku, budete muset nejprve nainstalovat potrubí a baterie, které se navzájem spojují a jsou upevněny kolem obvodu místnosti podél stěn. Poté je nutné zvolit nádrž na vodu a bezpečně upevnit na tělese kotle pomocí šroubů nebo svařování.

Otvor je řezán na horní část nádrže a potrubí je svařena pro přivosěnou tekutinu do systému. V dolní části okruhu je upevněna další trubka, takže se chladná voda vrátila skvrna.

Systém vytápění pracovat s vlastními rukama. pohodlný a jednoduchý design nejen při instalaci, ale také při použití. Instalací tohoto zařízení můžete trávit více času v garáži i s těžkými mrazy.

kotel, oleji, rukama

Pyrolýza verze

Tento design je tak oblíbený, který je k dispozici v průmyslových podnicích. V tomto případě je olej v nádrži nastaven na oheň. Zahřívání se odpaří, páry se zvednou do spalovací komory (trubka s otvory), kde míchání s kyslíkem, pokračujte v hoření. V komoře přežití (expanze na trubce) je kompletní a konečná oxidace (spalování) všech složek paliva.

Přečtěte si zde kotle pyrolýzy.

Manipulační kotel: pyrolýza

Pro normální provoz pece, v nádobě, kde je olej umístěn a primární spalování se předává vzduch, vzduch je dodáván přes speciální otvor s klapkou. Poloha této klapky je upravena intenzita spalování a vnitřní teploty. V horní spalovací komoře by měl vzduch uvolnit. Proto je svislá trubka vyrobena se dvěma nádržemi s velkým počtem otvorů.

Olejový kotel. Kreslení s rozměry

Taková pec vyžaduje přísné dodržování doporučených rozměrů, dodržování těchto proporcí. Pokud potřebujete větší velikost jednotky, v poměru ke všem dílům.

Při instalaci potřebujete přímý komín. Jeho výška “Makushka”. ne méně než 4 metry. Protože pec nemá příliš vysokou váhu, ideální volba bude nebo kovový komín nebo sendvič.

Proč nemůže přerušit proporce? Věci je, že optimální teplota, ve které všechny uhlovodíky přežijí, a pouze oxid uhličitý, páry dusíku a vody zůstávají na výstupu. to je 600 ° C. Pokud bude pec produkovat teplotu vyšší než 900 ° C nebo menší než 400 ° C, těžké organické látky budou přítomny ve výfuku. Mají velmi špatný vliv na lidské tělo. Proto je vhodné přísně držet se stanovenými proporcemi: To zaručujete bezpečnost a okolí.

Všechny dobré sporáky. Existuje pouze jedna nevýhoda: malá nádrž. Zapněte palivo, zatímco pec pracuje. nebezpečná a čeká na progrity, není vždy možné. Stačí zvýšit velikost zásobníku nebude fungovat: velké množství oleje nebude zahřát na požadovanou teplotu a nebude se vypařovat. Existuje jeden zjemnění, které umožní prodloužit hořící bez problémů. Vše, co potřebujete, je učinit nedalekou dodatečnou nádrž, který je připojen k principu hlášení plavidel.

Nádrž pro pec. způsob, jak rozšířit hořící na jednom tankování

Dalším rafinovaným umožňuje odstranit teplo z horní části obrysu, aby se voda zahřál. Vyzváněcí v horní části trubek kovových pecí, dostat troubu na vyhřívanou vodu. Fotografie ukazuje jednu z možností pro takový výměník tepla.

See also  Hlukový kotel při zahřívání teplé vody

Horní část tohoto kotle může být použita k ohřevu vody

Nedostatek takového kotle je, že je velmi rychle hořící kyslík v místnosti, proto je zapotřebí dobrý ventilační systém. Kromě toho je pouzdro pece pozdě na červenou luminiscenci, teplota je velmi vysoká, což vyžaduje pečlivé dodržování standardů požární bezpečnosti.

Nezapomeňte se postarat o nevládní základ, na kterém je pec instalován a chrání okolní stěny z nadměrného vytápění s kovovou obrazovkou, která je zpevněna ve vrstvě tepelného izolátoru. Omylem nikdo neublíží troubu, je také také ochranný plot.

Blok: 4/5 | Počet znaků: 3221

Princip práce vlastních pecí

Pokud je nějaký výfukový olej jednoduše usazen, hra bude nemilosrdná a aktivnější “vůně”. Proto se nepoužívá přímé spalování. Za prvé, těkavé látky se odpařují, pak je spálí. To je základní princip vývoje návrhu. Proto v některých provedeních má pec dvě spalovací komory spojené s trubkou, ve které jsou otvory vyrobeny.

Ve spodní komoře se palivo zahřívá a jeho odpařování. Bliká páry stoupají. Procházející trubkou s otvory, jsou smíchány s kyslíkem rozpuštěným ve vzduchu. Již v horní části této trubky je směs hořlavá, a pošlapává ve druhé komoře. Kromě toho se spalování výparů vyskytuje s alokací mnohem většího množství tepla a méně kouře. S správnou technologií kouře téměř ne, jako saze.

Struktura pece na vyhořelém oleji s přívodem vzduchu

Druhý způsob separace “těžkých” paliv (oleje jakéhokoliv původu) na “legálně” komponenty jsou účinnější, ale také obtížnější při provádění. Pro účinné odpařování ve spodní komoře instalovaný kovovou misku. Ona je zřídka padá na kapičky z práce, okamžitě se změní na těkavé hořlavé páry. V tomto případě se získá záře (s pravým režimem) bílé modré, jako při spalování plazmy. Odtud to šlo další jméno pro tento design. s plazmovou miskou.

Pro dosažení největší účinnosti spalování paliva by měl být výfukový olej naplněn velmi malými částmi do dolní komory. V některých provedeních, poklesy, někdy. tenký pramínek. Proto nazývají tuto technologii odkapávací krmivo.

Princip provozu trouby na vyhořelém oleji s plazmovou miskou

Jedná se o základní principy “akcí” domácí topných jednotek. Existuje velmi velký počet kombinací a variant. Několik z nich je popsáno níže.

Příklad pálení v plazmové misce můžete vidět ve videu níže. Toto je trouba na práci “Gecko”, má vestavěný ohřívač vody a může pracovat jako topný kotel.

Kresby a schémata

Chcete-li vytvořit výkres a schémata, můžete vždy používat připravené. Níže jsou uvedeny nejlepší a osvědčené možnosti:

První start

Pokud všechny komponenty fungují normálně, zůstane zkontrolovat samotný kotle. Chcete-li to provést, musíte začít krmení práce a zapálit hořák ze zapáleného papíru. Pokud byla hodina v místnosti teplá. kotel funguje správně a můžete jej neustále používat.

Možné problémy během provozu

Je možné, že při prvním startu můžete setkat se s problémy. Níže jsou možné poruchy a příčiny jejich výskytu:

 • Kotel funguje správně, topení je slabé. Zvyšování teploty pro topné palivo tento problém vyřeší. To potvrdí a rychle nahromadil saze.
 • V místnosti nádivka a nedostatek vzduchu. Problém ve špatné těsnosti. kotle na vyhořelém palivu spálil kyslík z okolního prostoru.
 • Hořák rychle spěchá. Je nutné zkontrolovat filtry a změnit je, když je ucpaný, t.na. Slabý loupaný odpadní olej rychle ucpává hořák sazí, než bude čas zahřát.

Princip provozu pece na výfukový olej

Prototyp pro ropné pece působící na vyhořelém oleji je kerogaz, který byl dříve používán ve vesnicích a v DACHA. Jako palivo se v něm používá petrolej, jejichž páry byly přežily v samostatné komoře. Aby bylo možné ušetřit na palivu, byla vyvinuta volba vypalování výfukových olejů. Lze zakoupit zdarma nebo za rozumnou cenu na každém sta.

See also  Jak snížit tlak v baxi kotle

Kompozitní prvky kamen na vyhořelém oleji

Vytvoření domácího sporáku na práci není obtížný proces. Hlavním úkolem je správně uspořádat systém pro produktivní proces spalování oleje. Pro zajištění úplného spalování výparů musí být těžké komponenty pre-dělení na plicích, které se provádí v důsledku pyrolýzy. Pro účinné odpařování se provádí adekvátní vyhřívaný olej.

univerzalni horak receptar Prima napadu.wmv

Princip provozu ropné pece na workshopu je následující. Za prvé, v dolní komoře zařízení se provádí. Intenzita hoření je nastavitelná za použití škrticí klapky v pouzdru zařízení, skrze který vzduch proudí do komory. Páry oleje smíšeného s kyslíkem, vertikální trubka se zvedne nahoru. Potrubí je připojena k horní nádrži, což je přípojná komora.

Směs se míchá pod vlivem korioly síly (setrvačnost). Intenzita procesu je dosažena správnou volbou průměru a délky spalovací komory. Aby bylo zajištěno úplné spalování, vzduch přes tlumič musí být v dostatečném množství. Za tímto účelem je dodatečně vyhodnocena díry vyrobenými ve vertikální peorizované trubice spojující nádrž.

Intenzita hoření je nastavitelná pomocí škrticí klapky v pouzdru zařízení

Průtok plynů je zaměřen na konečnou daňovou komoru, ve které je horní část rozšířena. S jeho výrobou se mezi vstupem komína a výstupem spalovací komory provádí horizontální rozpětí, což je nezbytné pro zajištění skoku teploty mezi zónami oxid-dusíku a kyslíku. S teplotní hodnotou pod 600 ° C oxidy dusíku jsou aktivní kyslík. Rozložení, oxidují částice paliva. Se zvýšením teploty jako hlavní oxidační činidlo se objeví kyslík. Škodlivé látky prostřednictvím komínu jsou vypouštěny do atmosféry.

Důležité! Pro zajištění účinného procesu spalování oleje v horní nádrži by teplota měla být nízká.

Ostatní výrobci olejového kotle

Dvojitá obvodová kapalná palivová kotle Energylogické americké výrobci se vyznačují vysokým výkonem, spolehlivostí a trvanlivostí. Modely mají výkon 41-218 kW. Výměník tepla pracuje na mokrém účinku, chladicí vodě. To eliminuje tvorbu bodů průběhu a podporuje zpomalení kovového opotřebení.

Burák ventilátoru je speciální hlava, která tvoří a drží plamen, normalizující proces spalování paliva. Zařízení mají schopnost zahřát palivo před vstupem do trysky. Kotle jsou vybaveny reverzibilní obousměrnou pec.

Energylogický výměník kotelu pracuje na mokrém účinku, chladicí vodu

Čínské kotlové domy na odpadních olejech Nortes mají výkon 15-7000 kW. Vzhledem k přítomnosti síťového filtru paliva vstupuje do trysky v čisté formě. Zařízení jsou vybavena senzorem přetečení paliva a spolehlivou klapkou posuvného nastavení sekundárního vzduchu.

Jiný čínský výrobce Smart hořák dělá kotle s kapacitou 24-595 kW. Zařízení mají plynulý zapalovací systém a možnost nastavení paliva, která přispívá k velké účinnosti.

Obousměrné korejské výrobní kotle pracují na jednosměrném hořáku OLB. Mají výkon 15-1600 kW. Zařízení jsou vybavena regulátorem tlaku, se kterým se spotřeba paliva upraví na trysku, která je určena viskozitou paliva. Mají funkci ochrany systému v případě poruchy jednoho z prvků kotle.

Kotly Kiturami Kiturami pracují na různých typech paliva. Jsou vybaveny samo-diagnostikovým zařízením, díky kterému je nastaven provozní režim. V sekundární daňové oblasti mají kotle hořák s technologií aerodynamiky cyklónu.

Kotle Kiturami jsou vybaveny samo-diagnostickým zařízením, díky kterému je provozní režim nastaven

V současné době je topení na vyhořelém oleji velmi populární. To je způsobeno především ekonomickou účelností takové možnosti. Coppers se vyznačují řadou výrazných výhod, ale zařízení provedení továrny mají dostatečně vysoké náklady. Pro uložení může být přístroj vytvořen nezávisle, když studoval všechny jemnosti procesu.

Počet bloků: 25 | Celkový počet znaků: 32961 Počet použitých dárců: 5 Informace pro každý dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS