Krb v rámovém domě na hromadách

Rychlý a efektivní kamna rámu

Obvykle se zdá, že krb je masivní budova z cihel nebo kamene. Tento design se vyznačuje hmotností, jehož váha jsme si nemohli dovolit. Vzhledem k tomu, že dům je postaven energetickou energii v technologii rámečku, je výrazný rys relativně malá váha, která nepotřebuje těžký základ. Vzhledem k tomu, že celá struktura stojí na chůdách, má každá z nich vlastní únosnost, kterou nelze překročit. Hlavními kritérii proto byla:

Během návrhu domu byla diskutována možnost instalace krbu, takže pro něj byla navržena samostatná hromada s únosnou kapacitou 2,5 tun. Ale jaké bylo naše překvapení, když jsme to našli na místě instalace, ale na jedné přímce s hromádkami zdi! Tuto chybu již nebylo možné opravit.

Během nezkušenosti jsme během šroubování zkontrolovali pouze úroveň, přibližnou polohu a množství, ale úplně jsme zapomněli na základ krbu. V myšlenkách jsem kontaktoval návrháře, který vyvolal lehké krby. Mohou být nainstalovány bez zvláštního základu, protože hmotnost je relativně malá. Reakce na naše pochybnosti byla argumentem běžných skříní na oblečení, jehož váha v dokončeném stavu dosahuje 700 kg.

Výběr rámu pro rámový dům

Před zahájením výběru pece pro váš domov se musíte jasně rozhodnout o způsobu pobytu v něm. Pokud tedy žijete v domě neustále, má smysl nainstalovat sporák s velkým objemem tepla. Tento design pomalu zahřívá místnost, ale dlouho si zachovává teplo. A může být roztaven každých pár dní. A pokud je vaše rámová struktura používána jako zahradní dům, je rozumné vybavit v něm krb. Universal Option-Stove-Fireplace. Ne tak krásný jako jen krb, ne tak pohodlný a praktický jako obyčejný sporák, ale správně vykonává hlavní funkci obou struktur.

Výběr konkrétní pece pro konkrétní dům by měl být prováděn podle jejího tepelného výkonu nebo přenosu tepla.

U průmyslových pecí se jedná o údaje o pasu, které lze získat od prodejce. Pokud chcete uspořádat sporák vlastními rukama, mějte na paměti, že jeho přenos tepla bude asi 400 kcal/h z každého ze čtverečních metrů jeho volného povrchu (zrcadla kamna). Pro normální vytápění rámového domu by měla tepelná síla pece překročit tepelné ztráty domu a zajistit zahřívání vzduchu na pokojovou teplotu při nejnižších teplotách venku. Okamžitě provedeme rezervaci: přesný výpočet charakteristik tepelného inženýrství je velmi obtížný úkol. Proto se v praxi uchýlí k výpočtům zjednodušené, empirické, když velikost domácího kamna nebo přenosu tepla zakoupeného může být snadno porovnána s velikostí vyhřívaného domu, typem použitého paliva a minimální vnější teplotou.

rámovém, domě, hromadách

Jako počáteční data musíte znát délku, šířku a výšku vašeho rámového domu, tj. Vytápěný objem. Dále určete pohodlnou teplotu uvnitř domu a minimum mimo něj. Na základě typu izolace, podlahy a stropu, stejně jako jeho tloušťky, se určuje stanovena tepelná ztráta uzavíracích struktur bez oken a dveří. Vynásobení této hodnoty na koeficientu 1.3 dostává empiricky celkovou tepelnou ztrátu domu. Na základě těchto výsledků jsou vytvořeny vypočtené tabulky, ze kterých můžete snadno získat požadované rozměry pece. Pokud tedy minimální teploty nepřesahují v zimě.30 ° a pokojová teplota je pohodlná pro nájemníky 22 °, poté pro vytápění 1 kubický metr. měřič vnitřního objemu bude trvat asi 25 kcal/hodinu. Pro dům s rámem jednoho storu ve velikosti 9×7 ma stropů 2,7 m je nutné produkovat 4250 kcal/hodinu tepla. Rozdělení této hodnoty na 400 (přenos tepla 1 kV.m. kamna) Dostaneme povrchovou plochu domácí pece. 10,6 metrů čtverečních.m.

Kamna a rámová dům se tedy mohou navzájem dobře vycházet. Obzvláště pokud je majitel domu unavený výhodou civilizace a snů o tom, že je blíže k přírodě a „kořeny“.Účel instalace krbu všeho by měl být určen k instalaci krbu.

Stanovil jsem úkol obdivovat oheň a ne proměnit krb v prvek topení. V současné době není dům v současné době připojen k plynu, což znamená, že je zapotřebí nějakého druhu topného zařízení.

V současné době existují litinové pece na prodej, stejně jako krby se stavěným systémem vytápění vody.

Po rozhovoru s těmi, kteří dali litinové krby as zdivem dospěli k závěru, že bylo lepší vyrobit kamenný krb.Konstrukce mého krbu krbu se skládá ze 160 cihel tepla a 360 cihel obyčejných bez vzduchových dutin. 520 cihel je 1t. struktury.

Litinové krby váží 500 kg. Navíc jsou vybaveny železnými trubkami. To znamená, že teplo tepla projde okamžitě a po zastavení oheň a zastavení tepla se zastaví.

Kůra v rámovém domě

Jakékoli bydlení určené k trvalému pobytu člověka musí vytvořit tepelné pohodlí a rámový dům v tomto ohledu není výjimkou. Vytápění sporák je tradiční a nejběžnější způsob vytápění prostorů v dřevěném domě vzdáleném od plynového vedení. Zjistěte, která pec je lepší vybrat a jak správně a bezpečně uspořádat její instalaci.

Krokové vytápění v rámovém domě: Výhody a nevýhody

 • Nezávislost. Obyvatelé domu se samostatně poskytují preferovaným typem paliva a udržují pohodlnou teplotu bez ohledu na vnější faktory.
 • Relativní jednoduchost a dostupnost. Pokud existuje rozvržení řádků a soulad s jednoduchými pravidly, můžete pec rozložit vlastními rukama. Nebo si jen zakoupit tovární kamna.
 • Nízké provozní náklady. Důvodem je příležitost používat různé typy paliva, včetně palivového dříví.
 • Rozmanitost typů kamen dává prostornost pro výběr nejvhodnější možnosti, přičemž se zohledňuje všechny požadavky na tepelné pohodlí v domě v domě.

Nezapomeňte však na nedostatky vytápění pece:

 • Fyzické náklady. Pec potřebuje pravidelnou trakci, takže je nutné často položit palivo a také poskytnout místo pro skladování.
 • Masivita struktury. U některých typů pecí může být vyžadován i váš vlastní základ. Kromě toho velká velikost topné pece zahrnuje ztrátu oblasti místnosti.
 • Nebezpečí ohně. Poskytování instalace pece v rámcovém domě nesmíme zapomenout na zvýšené riziko zapálení, protože takové budovy sestávají ze dřeva. Riziko se zhoršuje vysokou teplotou prvků pece a možností padajícího uhlí a jisker v místnosti.
 • Nerovnoměrné vytápění areálu.
rámovém, domě, hromadách

Typy pecí pro rámový dům

Konstrukce domu pomocí technologie rámu neomezuje výběr typu zahřívání. Vždy byste však měli vzít v úvahu účelnost a bezpečnost. Pokud chcete rozložit sporák v rámové chalupě, měli byste si myslet, že bude vyžadován další masivní nadaci, což je možné, možná základ samotného domu.

See also  Jaké ohřívače k ​​instalaci v soukromém domě

Po prozkoumání všech stávajících typů vybavení pecí si můžete vybrat mezi nimi nejvhodnější pro použití v rámcovém domě.

Krb

Nejstarší topné zařízení v historii lidstva. Má mělký široký top.end kameru a přímý komín. Na rozdíl od rozvinutých kamen, nehraje roli při vytápění místnosti, plyny v peci létají do potrubí a vezme si s sebou většinu tepla.

Vytápění budovy je dosaženo v důsledku tepelného záření plamene. Díky tomu se vzduch v místnosti zahřívá dostatečně rychle, ale krátce po spálení paliva z krbu také teplo také rychle odchází. Koeficient užitečného působení krbu je tedy nízký. Ale člověk nemůže ignorovat vysoké estetické vlastnosti klasického krbu, protože hořící krb v domě vytváří speciální atmosféru pohodlí a pohodlí.

Vytápěcí trouba na gollandský typ

Vytápění vzduchu v místnosti přenosem tepla ze stěn. V „Holanďu“ se stěny nejprve zahřejí a teplo se hromadí v jejich tloušťce. Poté, již kvůli uvolnění tepla ze stěn a prodlouženého komína kamen, se místnost zahřívá.

Vytápění svařování nebo „ruský“, „Švéd“

Konstrukce takových pecí zahrnuje použití vyhřívaných povrchů pro vaření. Majitelé rámových domů jsou k dispozici široký výběr tohoto druhu vybavení. Existují pece pro vytápění prostorů různých typů prostor as možností použití různých typů paliva: uhlí, palivové dříví, plýtvání toa, dřevo, palivové brikety.

Vytápěcí a svařovací pece se liší relativně požární bezpečností (není otevřený oheň), přítomnost hromaděného tepla prvků a vysokou účinnost. Existují kompaktní kamna z litiny na prodej a ocel. Stersniks dal klasické „Švédy“ cihel.

Kamna typu Kamin nebo krby

Název tohoto typu topného zařízení mluví sám za sebe. ve skutečnosti je to hybrid pece a krbu, kombinující estetiku krbu a účinnost pece. Krpová kamna je známa od 19. století, pak to byly dvě samostatné jednotky s obyčejným komínem.

Podle svého provozu se sporák krbu podobá buržoazi. Firebox je skrytý za širokými skleněnými dveřmi. Komín tak rovného sporáku, jako je krb.

Nejvhodnější instalace krbového sporáku v rámové chalupě nebo zahradním domě. Když jsou tlumič a dveře zavřené, kamna se uchovává dobře a hromadí teplo a s otevřenými dveřmi provede funkce krbu a naplní dům útulnou atmosférou.

Jak si vybrat dům pro dům

Při výběru topného sporáku pro rámeček typu rámečku vezměte v úvahu nejen náklady a vzhled, ale také technické vlastnosti zařízení.

Hlavní cíl

Za prvé, člověk by měl vzít v úvahu způsob pobytu v domě. To znamená, že pokud plánujete použít budovu pro trvalé bydliště, je racionální instalovat sporák s vysokou tepelnou setrvačností, protože teplo bude držet po dlouhou dobu a bude utopeno méně často. Pokud se dům používá jako letní dům v letní sezóně a v zimě jen někdy je racionálnější instalovat krb. Kompromisní možností v tomto případě bude sporák krbu.

Kromě toho si musíte položit otázku: Pec bude použita pouze jako topné zařízení nebo pro vaření v konstantním režimu?

Pravidla pro dodržování bezpečnostních opatření

Je třeba dodržovat přísná sada pravidel, pokud je konstrukce krbu v rámovém domě prováděna jeho rukou, pouze tato technologie uspořádání se vyhne nehodám:

 • Je nezbytné mít v kloubech bariéra a podšívky s refrakterními vlastnostmi.
 • Izolace a rám by neměly přijít do styku se stěnami komína a místem krbu.
 • Optimální vložení samotného zaostření do vnitřního cihlového oddílu.
 • Nutně betonová základna, zdivo nebo zdiva před ohništěm.
 • Izolace a izolace komína při jeho křížení stropy nebo stěnami je také základem měření požáru.

Jaký krb si vybrat pro rámový dům, který se rozhodnete, v závislosti na funkcích, které k němu přiřazují. Nezanedbávejte však hlavní tipy pro jeho opatření v oblasti uspořádání a bezpečnosti. A pak rodinný krb bude zářit s krásným a pečlivým teplem a zahřívá vás po mnoho let!

Blikání teplého ohně a praskání palivového dříví ve tmě vytváří atmosféru příměstského domu jedinečného. Pravděpodobně každý samostatný builder, který si pro sebe staví dům, sní o teplém krbu. Naše rodina nebyla výjimkou a po dokončení černé dekorace stěn byl další krok zorganizován instalací kaminu kamin.

Základ pro klasický krb v rámovém domě

Významná váha klasického krbu ukládá určitá omezení při výběru typu základu. Ve fázi vývoje projektu domu by měla být poskytnuta vylepšená základna v místě instalace sporáku nebo krbu. Pokud by se to stalo předem, pak o myšlence instalace klasického krbu v rámové chalupě, můžete zapomenout.

Dům vyrobený z dřevěného rámu, kvůli jeho nevýznamné hmotnosti, má obvykle na základně malý základ, nejčastěji je to jemně a hluboká stuha. A krb zase vyžaduje monolitickou betonovou desku přesahující základnu krbu o 30 cm od všech stran jako základ plnění monolitické betonové desky.

Základy domu a krbu nejsou vázány, protože páska se může při zmrazení a rozmrazování půdy zvětšit a monolitická deska na tento pokrok neodpovídá.

Nejvhodnějším řešením je sporák krbu v rámovém domě nainstalovaném na šroubových chůdách. V tomto případě mohou být spojeny základy zdí domu a krbu. Za tímto účelem jsou kovové listy položeny pod krb, které jsou spojeny kanálem a plechovým kovem. Popsaná metoda se také používá při výstavbě grilování a speciálních pouličních pecí.

Základ rámového domu na hromadách šroubů

Přemýšlím o výstavbě domu, chtěl bych v důsledku toho získat vřelou a spolehlivou strukturu. V poslední době mohl být teplý dům postaven pouze z cihel nebo betonu. Dnes je popularita získána budovami na základě dřevěného rámu.

 • Co je to rámový dům?
 • Kritéria pro výběr hromady šroubů pro rámový dům
 • Výpočet počtu hromadných šroubů pomocí kalkulačky
 • Šroubová základna pro rámový dům
 • Spodní řetězec struktury rámečku

Co je to rámový dům?

Rámové domy vzaly své jméno ze základny struktury. dřevěný rám, který je pochvařen venku a uvnitř se speciálními materiály. Pro externí opláštění používáte překližku, desky OSB, podšívku a analogy těchto materiálů. Uvnitř zdi je naplněna izolací. Může to být skleněná vlna, minerální vlna, polystyren nebo polystyrenová pěna.

Rámové domy lze postavit pomocí dvou technologií:

 • Kraman-panel konstrukce zahrnuje vlastnictví všech fází, včetně zpracování materiálu a izolace. Tato technologie je pracnější, ale je považována za nízký.
 • Kramno-Chipels jsou sestaveni ze speciálních štítů, ve kterých je předložena izolace. Takové budovy jsou postaveny rychle, s nejmenšími náklady na pracovní sílu, ale vyžadují velké materiální investice.

Ale stejně jako každá struktura vyžaduje rámový dům spolehlivý pevný základ. Mezi obrovské množství možností jsou hromady šroubů oblíbené při výstavbě rámových domů.

Kritéria pro výběr hromady šroubů pro rámový dům

Hlavní hodnotou při výběru hromádek je jejich průměr. Chcete.li se rozhodnout správně, musíte znát dva hlavní body:

V tomto ohledu lze rozlišit několik typů hromádek:

 • 57 mm produkty se používají pouze pro výrobu světelných plotů.
 • Na šroubových chůdách s průměrem 76 mm můžete stavět lehké bydlení a ekonomická zařízení. Takové hromady jsou schopny odolat zatížení asi 3 tun.
 • Hromady s průměrem 89 mm jsou vhodné pro těžší budovy s hmotností 3 až 5 tun. To zahrnuje rámové budovy s nízkým počtem podlaží a prodloužení.
 • Nejsilnější hromady mají průměr 108 mm, jejich podpůrná příležitost dosáhne 5-7 tun. Dokonale odolávají vícestranným budovám typu rámu nebo kamenné a dřevěné domy.

Při výběru šroubových hromádek pod strukturou rámu byste měli věnovat pozornost špičce produktu. Pily pušky lze vyrobit dva typy:

 • Hromady se svařovanou špičkou. V takových produktech na akutní špičce jsou svařovány kovové čepele 3-5 milimetrů. Použití řezání plazmy a elektrického svařování vám umožňuje získat vysoce kvalitní svary. Pro zvýšení vlastností antikoroze jsou produkty zpracovány horkou nebo studenou galvanizací.
 • Hromady s obsazenou špičkou. Pro jejich výrobu se používá vysoce kvalitní ocel. Špička se provádí přesným odléváním s následným tepelným zpracováním, aby se zvýšila síla. Nejčastěji jsou obsazení tipů pokryty epoxidovou pryskyřicí nebo odolným smaltem. To vám umožní provozovat hromady po dobu 100 let.
See also  CLATRONIC AE 2758 Odšťavňovač Jak rozebrat

Hromady se svařovanou špičkou, na rozdíl od odlitků, jsou mnohem levnější. V síle však vrhací struktury převyšují produkty s svařovacím švem. Během výstavby rámových domů lze použít obě možnosti. Stojí za to zvážit, že obsazení struktury vydrží velké zatížení než svařované.

Výpočet počtu hromadných šroubů pomocí kalkulačky

Pokud potřebujete vypočítat počet hromádek šroubů, které budou vyžadovány pro stavbu nadace ve vašem zařízení, můžete to udělat bez opuštění domova. Potřebujete pouze znát primární parametry. Je nutné vypočítat počet rohů a kloubů vnějších stěn s podpůrnými oddíly. Hromady by měly být umístěny na těchto místech, měly by procházet po obvodu s nejvýše tři metry v schodech. Pokud plánujete nainstalovat krb, pak v závislosti na jeho hmotnosti musíte nainstalovat od jedné do čtyř hromádek pod ním.

Použijte online kalkulačku výpočtu počtu pilot na našem webu. Kromě požadovaného čísla můžete také zjistit jejich předběžný průměr a délku.

Výpočet pole piloty online je poměrně jednoduchý, musíte pouze zadat data do odpovídajících polí:

 • Označte délku stran vaší struktury.
 • Označte typ struktury. altán, vana, dům, garáž, struktura domácnosti atd.D.
 • V případě potřeby označte počet podlah. POZNÁMKA: Dům s podkroví bude považován za 1,5-patrovou budovu.
 • Vyberte stavební materiál vaší struktury.
 • Označte typ půdy na místě.
 • Uveďte počet rohů plánovaného domu.
 • Uveďte výšku suterénu z navrhovaných možností.
 • Označte, zda shromažďujete krb/sporák.
 • Klikněte na tlačítko „Vypočítat“.

Tento výpočet je samozřejmě předběžný, bude sloužit jako průvodce při plánování rozpočtu a další objednávky.

Šroubová základna pro rámový dům

Základna šroubových hromádek může být postavena vlastními rukama bez zapojení vybavení. Veškerou práci provádějí dva nebo tři lidé v několika fázích:

 • Pro vytvoření spolehlivé základny pro rámový dům je nutné vypracovat projekt pro nadaci. V této fázi se vypočítá požadované množství pilot, je vybrán průměr produktů a jejich návrh je vybrán. Je také určena vzdálenost mezi hromádkami.
 • Poté se provede studie půdy za účelem stanovení jejího složení a hloubky mrazu. K dosažení přesnějších výsledků se provádí zkušební šroub.
 • Nyní musíte připravit web. Hlavní výhodou hromádek šroubů je schopnost používat kdykoli v roce. Proto je v létě spiknutí osvobozeno od nadměrné vegetace a v zimě se odstraní sněhová vrstva a rozbité větve. Kromě toho si všimnou míst možného průchodu potrubí a podzemního kabelu.
 • Podle projektu jsou dřevěné kolíky umístěny na místech pilot v připravené oblasti. Vzdálenost mezi nimi je stanovena v závislosti na hmotnosti budoucí struktury. Instalace hromádek ve vzdálenosti 2-2,5 metrů je považována za ideální. Místo kolíků můžete použít samotné hromady a zašroubovat je do malé hloubky.
 • Před zašroubováním hromádek na místech svých instalací se vyskytuje výklenky až 30 cm. Výsledné jámy jsou nainstalovány. Pro pohodlí je na každém produktu technologická díra, kde jsou vloženy trubky nebo šrot. Budou sloužit jako druh páky, aby zašroubovali hromady. Je lepší použít čtvercovou trubku, je méně náchylné k deformaci. Při zašroubování hromádek do země je důležité ovládat vertikální polohu hromádek a také jejich výšku. Kontrola musí být prováděna od samého začátku, protože v budoucnu je vyrovnání nemožné. Chcete.li zkontrolovat vertikální použití úrovně budovy.
 • Během šroubování hromádek je nutné zvolit správnou hodnotu prohloubení. Vše záleží na úrovni zmrazení půdy. Špička oka by měla být umístěna pod tímto bodem o 30 cm. Nejlepší je ponořit hromady do hustých půdních vrstev. To lze určit obtížnějším zašroubováním hromádek.
 • Po zašroubování všech hromádek základny pod rámovým domem je nutné provést vodorovné vyrovnání, protože je téměř nemožné odolat stejné výšce hromádek během jejich šroubování. Použitím vodorovné úrovně jsou hromady řezány do požadované výšky pomocí úhlového mlýnku. Minimální výška hromady by měla být 50-60 cm.
 • Nyní je nutné betonové hromady. To jim dává sílu a také zabraňuje výskytu koroze kovových hromádek zevnitř. Nalijte betonový roztok s tenkým proudem, aby se z potrubí vytlačilo maximální množství vzduchu. Souběžně můžete přidat řešení s anti.ikonickými vlastnostmi, které zabrání hromadě hromady.

Hromady

Technologie pro stavbu rámových domů je atraktivní z mnoha důvodů, jednou z nich je vysoká rychlost práce. Mohou být dokončeny v jedné sezóně a tento krátký čas lze zkrátit, ale nadace obvykle trvá asi měsíc, než stagnuje a koupí dostatečnou sílu. Existuje řešení problému a to je rámový dům na hromadách. Vřelé, krásné, pohodlné a nejdůležitější. postavené tak rychle, bude to skvělá příležitost získat vlastní bydlení za malé peníze.

Rysy nadací hromady

Hromady, z nichž základy tohoto typu se skládá, jsou kovové tyče. Na druhém konci je nainstalován kuželový tip se spirálně umístěnými čepelemi, na druhém.díra, do které je páka vložena. S tím je hromada zašroubována do země.

Poté, co je ponořena do požadované hloubky, je páka odstraněna a hlavy jsou nainstalovány na horní části hromádek, které jsou zase namontovány, což slouží jako základ pro stavbu domu.

Nadace šroubu má oproti jiným typům základen řadu výhod:

 • Snížení podmínek konstrukce. K tomu dochází okamžitě ve dvou směrech: Za prvé, samotný základ Pile může být dokončen za 2-3 dny a za druhé, nepotřebuje měsíc, aby získal sílu, na rozdíl od pásky, sloupcových a monolitických základů;
 • Používejte v podmínkách volné nebo zvedání půdy. Roli zde také hrají dva faktory. Za prvé: Hromada je ponořena do země do své tvrdé vrstvy a je v ní bezpečně fixována a druhá: instalační technologie zahrnuje zhutnění půdy sousedící s místem instalace, což zvyšuje její podpůrné schopnosti;
 • Snížení složitosti. Pokud pro jiné typy nadace, nadace nutně kope jámu v jedné nebo druhé formě, zde je tato fáze vyloučena jako zbytečná. Stránka je zarovnána pod domem, označuje se a začíná instalovat hromady.

Bohužel, nadace piloty mají své vlastní nevýhody: nelze je použít na skalnatých a skalnatých půdách, které je obtížné postavit suterén nebo základnu, podlahy vyžadují důkladnou izolaci. Kromě toho je nutné pečlivě a spolehlivě chránit kov podpěr před korozí, jinak nemůžete vydržet nadaci po dlouhou dobu.

Budování rámového domu na základně Pile

První věc, kterou musíte při výběru tohoto typu nadace rozhodnout, je počet hromádek a jejich průměrem. K určení prvního indikátoru jsou zadány speciální kalkulačky, počáteční data (rozměry domu, typ půdy, výška podlahy a další) a výsledek přichází okamžitě. Průměr hromádek je vybrán v závislosti na typu struktury, 180 mm se nejčastěji používá pro obytné Zhomas.

See also  Jak naostřit nůž a síť mlýnku na maso

Konstrukce začíná označením nadace a instalací pilot. Jsou řezány na stejné úrovni a jsou naplněny betonem, zhutnění v tomto procesu. Na konci této fáze jsou hlavy přivařeny k jejich horní části a je nainstalováno páskování. grilge. Je pevně stanovena pomocí sloučenin šroubů, nezapomíná, že mezi ním a hlavami položí vodoofing. Pro spolehlivost může být vytvořeno dva vrstvy.

Dobře poddaný paprsek je považován za materiál pro grilování, nebude se deformován a má poměrně vysokou sílu sloužit jako základ pro budoucí budovu. Před pokračováním s instalací je pečlivě ošetřen ochrannými sloučeninami, které zabraňují hnilobě, zapalování, poškození hmyzu.Poté, co je grilování připraveno, můžete zahájit konstrukci rámového domu podle dokumentace designu.

Trouba v rámovém domě: účelnost instalace a výběr modelu topení

Ruská konstrukce »Užitečné články» Pečejte v rámcovém domě: účelnost instalace a výběr modelu vytápění

Vytápění sporáku v rámovém domě. alternativa k plynu, teplým vtipům a dalším zdrojům vytápění. Je vhodné důvěřovat instalaci zkušeným řemeslníkům. Specialisté společnosti „Ruská budova“ to doporučují kvůli požární bezpečnosti. Správně navržený a nainstalovaný sporák v rámovém domě je ručitelem dobrého vytápění, je vyloučeno riziko předmětu objektu!

Výhody a nevýhody

 • Relativně jednoduchá metoda vytápění. Není třeba provádět potrubí, dávat drahé plynové kotle, pulty nebo instalovat teplé podlahy.
 • Používání různých typů paliva. To nejen zjednodušuje, ale také snižuje snížení zahřívání obydlí.
 • Nízké provozní náklady. V případě rozpadu pece použijte služby mistrů. Obvykle je případ omezen na ucpané vzduchové kanály.

Tři zřejmé výhody vytápění pece v rámových domech převažují nad nedostatky. Před instalací struktury však musí být studovány minusy. V určitých situacích jsou při výběru vytápění rozhodujícím kritériem!

 • Po dlouhou dobu zahřívání místnosti.
 • Fyzické náklady. Pro normální vytápění domu budete muset systematicky přenášet palivo do sporáku. Důležité: Mezery mezi krby jsou malé. Abyste dosáhli požadované teploty v domě, musíte strávit spoustu času poblíž kamna.
 • Konstantní čištění odpadu. Chcete.li udržovat provoz pece, musíte ji vždy vyčistit, odstranit odpad. Je vhodné udržovat lopatku s koštětem s koštětem poblíž.

Vytápění kamna v domě postaveném pomocí technologie rámu je vhodné ve dvou případech. Nejprve. Pokud vám oblast místnosti umožňuje bezpečně nainstalovat rozměrovou cihlu nebo kovovou sporák. Druhým je, pokud je dům malý. Ve dvou obytných zařízeních s pěti nebo více pokoji je lepší přemýšlet o jiném způsobu vytápění. I když instalace plynového zařízení nebo podlaží podlahy bude stát více.

Typy pecí pro rámový dům

Zvažte dvě možnosti: tradiční cihlová pec a kovový model.

Cihlová pec

Pro instalaci masivního designu je vytvořen samostatný základ. Specialisté ruské stavební společnosti doporučují vytvořit výkonnou základnu, protože technologie konstrukce rámců zahrnuje lehký design podpůrných prvků. Firebox je vyroben ze speciální refrakterní chamotte a hlavní část je z keramické cihly.

 • Široké designové schopnosti. Krásně navržený sporák výrazně zlepšuje interiér domu.
 • Oprava. Sběr a rozebírání struktury (nebo jejích jednotlivých částí) není obtížné.

Nevýhoda. komplexní design. Nejprve musíte vypracovat výkres, vybrat správné umístění pece. Je velmi důležité zajistit správnou vzdálenost mezi vyhřívanými povrchy a prvky konstrukce domu. Komín má klíčový význam: Zóny zvláštního rizika. místo procházení objektům objektu a střechy. Správně navrhněte a nainstalujte klasickou cihlovou troubu. Nebude to fungovat na samostatném vytvoření designu, nikoli název dovedností!

Kovová kamna

Moderní top a svařovací sporák kovu je nainstalován kdekoli. Je důležité pouze zajistit výnos kouře. Design je vybaven chladičem pro vytápění sousedních místností.

 • Jednoduchost instalace. Není třeba vytvářet další základnu nebo posílit základ.
 • Průhledné dveře. Sledujte pálení palivového dříví, jako by se díval na krb.
 • Vertikální design. Pro vytápění většiny domu.
 • Zvláštní režim prodlouženého pálení.

Modely kovových kamen jsou produkovány největšími výrobci: Bavorsko, Teplodar, profesor Butakov, Ferlux a další společnosti.

Typy a technologie instalace s vlastními rukama krbu v rámovém domě

Zimní večer, měkký soumrak, praskající protokoly, hraní světla a stínu na podlaze a stěnách, žijící příjemné teplo otevřeného ohně. Romantická a útulná jedinečná atmosféra v rámovém domě, kterou si nelze představit bez takového předmětu jako krb. V moderních venkovských domech je to známka prosperity a šlechty. A naše topné radiátory s ním v žádném srovnání nechodí. Pro zdánlivě jednoduchou strukturu však existují jemnosti a funkce.

Druhy krbů pro rámový dům

 • Elektrický. Je to z velké části velkolepé interiérové ​​řešení, ačkoli moderní modely mohou vykonávat funkci plně naplněného topného zařízení. Dekorativní portál s rámcem videa, který napodobuje plamen a jiskru, v nepřítomnosti potrubí a komína, lze nainstalovat v jakémkoli obývacím pokoji.
 • Klasický.Obvykle nainstalovaný ve výklenku zdi a je vyroben z cihel, tento typ krbu v rámovém domě může být rozložen vlastními rukama, ale od pána je vyžadována určitá zkušenost v této oblasti. Povinná přítomnost vytáčecí trubky s komínem. Design je docela těžký, celková hmota může dosáhnout až 20 tun. Rozhodně není vhodný pro byt v budově s multistorey. Možnost instalace v rámci je diskutována po vyhodnocení základu budovy odborníkem v této oblasti.
 • Plyn. Pokud jde o provozní vlastnosti, je tento typ krb pro rámový dům podobný předchozímu modelu. Výrazný rys klasického modelu v dodávce paliva v důsledku speciálního plynového zařízení. Lehší možnost. Je možné nainstalovat do rámového domu s vlastními rukama.
 • False-Kamin.Dekorativní portál a výklenek, často vyrobené z improvizovaných materiálů podle typu sádrokartonu s nepřítomností živé požární funkce.

Z jakých prvků se skládá krb?

Klasický krb má obvykle tři hlavní komponenty a je ideální pro instalaci v rámovém domě s vlastními rukama:

První modul je obvykle reprezentován strukturou ve tvaru p s portálem a nastrouhají kolem obvodu kolem obvodu ve spodní části jeho spodní části. Persval vstupující do zařízení krbu se vyrábí v rámovém domě s vlastními rukama, aby se zajistila trakce, a provádí se zúžením místa vedle komína, které odstraňuje toxické výrobky uvolněné během spalování, a také dodává část čerstvého vzduchu.

Klasické krbové zařízení

Toto je nejstarší topné zařízení používané člověkem. Umožňuje vám rychle zahřívat místnost, ale nehromadí se teplo. zahřívá se, zatímco oheň hoří.

Vzhledem k jeho masivitě je nutný samostatný základ. Pokud je rámová chata postavena na šroubových chůdách, lze propojit základy stěn a krbu.

Hlavní části: Topka a komín. Jejich komponenty:

Klasický krb neztrácí význam

Pro bezpečnost sledují podlahu kolem krbu neodpochybnitelným, dobře.odtočným materiálem.

Venku je pec orámována portálem. Duté cihly se používají ke snížení tepelného ztráty, stěny jsou rozloženy pod svahu. Mezi ohně a kouřovou komorou, průsmykem, který brání vniknutí jisker, je uspořádán saze uvnitř místnosti. Komín je chráněn tryskou, aby ji chránil před špatným počasím.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS