Která místnost má avatar robotického vysavače

TOP z nejlepších robotických vysavačů: hodnocení roku 2022

Robotický vysavač není fantazie, ale realita dnešní doby. Člověk se snaží co nejvíce osvobodit od rutinních záležitostí. S pomocí robotického vysavače v domě je možné udržovat čistotu autonomně a dokonce i na dálku. Velký sortiment s různými konfiguracemi a cenami může ztěžovat výběr nejvhodnější možnosti, proto se v článku podíváme na náš žebříček nejlepších robotických vysavačů v roce 2022.

Robotické vysavače, stejně jako každá jiná technika, mají výhody i nevýhody. Abyste neměli pochybnosti o vhodnosti nákupu tohoto zařízení, měli byste se s nimi rozhodně seznámit.

 • Nemusíte se vysávat, celý proces je plně automatizovaný. Stačí, aby člověk spustil domácí spotřebiče, samostatně naskenují místnost, vyčistí ji a vrátí se do původní polohy.
 • Schopnost spustit robotický vysavač na dálku. Drtivou většinu modelů autonomních vysavačů lze spustit na dálku pomocí speciální aplikace. Například při sezení v práci můžete zapnout vysavač a po návratu domů bude vše uklizeno.
 • Snadnost použití. Takové typy vysavačů nejsou vybaveny lapači prachu, které je třeba pravidelně čistit/vyměňovat.
 • Spotřební materiál (filtry a kartáče) můžete zakoupit v každém obchodě s domácími spotřebiči. Naštěstí se nejedná o nedostatek a cena za ně je celkem snesitelná.
 • Kompaktní velikost robotického vysavače. S uskladněním zařízení nejsou žádné problémy.
 • Vysoká cena. Jak ukazuje praxe, náklady na robotický vysavač jsou 2-3krát vyšší ve srovnání s běžnými vysavači.
 • Problémy s čištěním ploch u nábytku a v rozích. To je způsobeno zvláštností jejich designu, boční kartáče nejsou schopny “dosáhnout” na těžko dostupná místa.
 • Nízký sací výkon, který vám nedovolí efektivně čistit koberce.

Na co si dát pozor při výběru robotického vysavače?

Myšlení kulatého robota je horší než čtvercového

Existují roboti čtvercového tvaru (myslím při pohledu shora). Jsou navrženy tak, aby lépe čistily rohy a ve skutečnosti odvedly lepší práci než kulaté. Otázkou je jak? Odpovídáme: robotický vysavač kulatého tvaru zanechá v rohu asi 3-4 cm prachu (v závislosti na délce kartáče „helikoptéry“), čtvercový. až 1,5-2 cm (protože tvar robotického vysavače není striktně hranatý, rohy jsou změkčené a pointa není jen ve tvaru, ale v délce kartáčů „helikoptéry“ a sací síle). Čili pokud chcete dokonale čisté rohy, budete je muset stejně buď otřít, nebo chodit s obyčejným vysavačem.

„Mytí robotických vysavačů“ je správnější nazývat roboty s možností mokrého čištění. Nejčastěji jsou uspořádány takto: hubice z mikrovlákna se nasadí na speciální držák, voda se do ní přivádí z malé nádržky a vysavač nasává a zametá nečistoty a současně vytírá podlahu. Utěrky z mikrovlákna jsou součástí mnoha robotů – pomáhají odstranit nejjemnější prach, který ulpěl na podlaze. V zásadě si ho můžete navlhčit sami. efekt bude téměř stejný, zejména pro malou místnost, například kuchyň.

Čisticí robot vlhkým hadříkem

Jsou ale výjimky, kdy robot stříká vodu na podlahu a následně ji setře ubrouskem – takový systém je efektivnější. Ale v žádném případě se nejedná o úplné umytí, ale o lehké otření. Utěrku z mikrovlákna je navíc potřeba neustále prát.

Mycí robotický vysavač s vodní sprchou na podlahu

Robotický vysavač: Jak si vybrat ten nejlepší pro vás?

Nejprve je třeba si uvědomit, že nakupujete nejen pro kočku, ale především čisticí zařízení, ale především čisticí zařízení. Abychom zajistili správnou kvalitu, s našimi průvodci při výběru vysavačů:

Pokud jde o otázku, který vysavač robota si vybrat v roce 2018 z hlediska navigace, sjednocená doporučení nemohou být. Zkuste vzít v úvahu oblast a geometrii prostoru, ve kterém se musí dostat ven.

  Kolik pokojů plánujete čistit. jeden nebo více? Pokud si koupíte vysavač robota pro jednu místnost,-například, je dostačující vyčištění koberce v levném modelu s navigací pomocí optických senzorů pomocí optických senzorů. Pro několik pokojů již budou vyžadovány ultrazvukové ty, aby vysavač mohl cestovat z místnosti do místnosti. Například v obou případech je vhodný kompaktní Everybot Rs500, což je s malými náklady velmi dobré recenze:
See also  Domácí aplikace MI nenajde robota vysavače

která, místnost, robotického, vysavače

Na co si dát pozor

Při nákupu levného robotického vysavače do vašeho domova věnujte pozornost následujícím parametrům:

 • Typ čištění. Při suchém čištění robot sbírá prach, nečistoty, ale nevytírá podlahu. Mokré čištění zahrnuje použití trysky z mikrovlákna, která absorbuje tekutiny. Existují roboty s kombinovaným typem: můžete si vybrat suché nebo mokré čištění.
 • Filtry. Na vláknech jsou HEPA filtry, na kterých se usazuje prach a vyčištěný vzduch jde zpět do místnosti. Rozlišuje se také mezi jednorázovými papírovými a opakovaně použitelnými syntetickými filtry. Jednorázové věci se po každém čištění vyměňují a syntetické se perou.
 • štětce. Všechny vysavače mají boční kartáče, které po stranách zachycují nečistoty. Odpadky se do kontejneru dostávají pomocí turbokartáče umístěného na základně robota.
 • Sací výkon. U robotů je to obvykle 20-40 W. Při výběru věnujte pozornost tomu, zda si zařízení poradí s koberci.
 • Pracovní doba. V průměru robot uklidí 0,7-0,8 m2 za minutu. Některé modely se samy vrátí na základnu, pokud jim dojde energie, a některé je nutné přenášet ručně. Při nákupu se ujistěte, že zařízení bude po nabití pokračovat v čištění bez násilného zapnutí.
 • Typ ovládání. Běžné modely se ovládají tlačítky na těle přístroje a dálkovým ovladačem. Dražší modely lze připojit k Wi-Fi. Chcete-li je spravovat, musíte si do smartphonu stáhnout aplikaci „Mi Home“.
 • Vyplatí se zkontrolovat, zda má vysavač časovač. Umožní vám nastavit automatické spouštění čištění.
 • Je vhodné zakoupit robotický vysavač s indikátorem, který ukazuje úroveň naplnění nádoby.

Který levný robotický vysavač je lepší vybrat?

Než začnete s výběrem nejvhodnějšího modelu, musíte se seznámit s hlavními charakteristikami, které ovlivňují výkon levného robotického vysavače.

Na jaké parametry se zaměřit při výběru levného robotického vysavače pro domácí použití:

 • Objem nádoby na prach. Pokud podlahová plocha nepřesahuje 50 m2. m, pak bude stačit nádoba o objemu nejvýše 300-400 ml. Pro úklid domácnosti o ploše větší než 50 čtverců budete muset dát přednost modelům s objemem nádoby alespoň 500 ml.
 • Účinnost úklidové plochy a zařízení. V tomto případě bude výběr opět záviset na ploše místnosti. Důležité je, aby zařízení na jedno nabití zvládlo vyčistit vše. Pokud je byt 50 metrů čtverečních, zařízení by to mělo umět, jinak je nákup iracionální.
 • Úrověn hluku. Zařízení, která během provozu vydávají hluk 50 dB nebo více, mohou způsobit značné nepohodlí.
 • Sací výkon. Sací výkon levných modelů ve většině případů není větší než 20-22 W. To stačí k odstranění prachu a malých nečistot z různých povrchů.
 • Kapacita a typ baterie. Levné modely robotických vysavačů jsou vybaveny především Ni-Mh bateriemi, které mají velké množství nedostatků. Mezi hlavní patří snížený paměťový efekt a omezená životnost. Je samozřejmě lepší dát přednost modelům vybaveným Li-lon a Li-Pol bateriemi, ale jejich cena je vyšší.
 • Počet stupňů filtrace. Nasátý prach se díky filtrům udržuje uvnitř zařízení. Kvalita čištění přímo závisí na čisticím systému. Levné modely mohou být vybaveny jedním ze dvou typů filtrů: hrubým a HEPA filtrem. První možnost je levnější, nechrání před emisemi prachu. Druhý se vyznačuje kompaktnější strukturou.
 • Dostupné funkce. Mezi standardní vestavěné funkce patří: Oddělovač místnosti, Plánované zapnutí, Návrat do dokovací stanice, Dálkové ovládání, Senzor schodů, Analýza kontaminace, Vyhýbání se překážkám.

To jsou možná hlavní parametry, které se doporučuje věnovat pozornost při výběru levných robotických vysavačů. Chcete-li si usnadnit hledání, měli byste se také podívat na náš seznam nejlepších levných robotických vysavačů v roce 2022.

Nejlepší levné robotické vysavače

7 TROUVER Robot LDS Vyhledávač vakuových mopů

 • Obsah balení: boční kartáč
 • Designové prvky: měkký nárazník, lidar
 • Další funkce: vytvoření mapy místnosti, signál v případě zácpy, výpočet doby úklidu, programování podle dne v týdnu
 • Provozní režimy: cik-cak pohyb, lokální čištění
 • Typ čištění: suché a mokré

Univerzální robot podznačky Xiaomi, kombinující cenovou dostupnost a dobrou sadu funkcí dostačujících pro kvalitní suché i mokré čištění prostor. Vakuový režim využívá kombinaci bočního smetáku a turbokartáče k zametání nečistot do potrubí. Sací síla 2000 Pa je dostatečná, aby po průchodu nezůstaly na podlaze žádné vizuálně znatelné úlomky. Výsledky testů potvrzují, že efektivita zpracování hladkých povrchů přesahuje 85 % – to je pro střední segment dobrý výsledek. Odnímatelný design usnadňuje čištění, což je důležité, pokud jsou v domě zvířata. Domácí asistent umí nejen vysát, ale i vytřít podlahu. Pro změnu režimu stačí uživateli nainstalovat externí modul skládající se z 270ml nádržky, čerpadla pro zásobování vodou. Podporován je kombinovaný režim, kdy robot současně vysává a vytírá podlahu.

See also  Jak odšroubovat matici na motor vysavače

TROUVER Robot LDS Vacuum-Mop Finder je vybaven pokročilou sadou senzorů vedených laserovým dálkoměrem. Lidar umožňuje robotickému vysavači lépe se pohybovat v prostoru, určit optimální trajektorii pohybu, naplánovat algoritmus úklidu, který pokryje 100 % plochy místnosti. V důsledku skenování místnosti se vytvoří virtuální mapa, která se nahraje do aplikace Mi Home. Program je univerzálním centrem, které spojuje všechny produkty Xiaomi Smart do jediného systému Smart Home. Inteeys je zcela rusifikován, dokonce i nezkušený uživatel bude moci několika kliknutími změnit provozní režim, jemné nastavení, zobrazit statistiky.

 • velký sběrač prachu o objemu 570 ml;
 • intuitivní rozhraní aplikace;
 • hladina hluku nepřesahuje 65 dB;
 • schopen překonat překážky vysoké až 20 mm;
 • Efektivně vysává koberce se střední výškou vlasu
 • levné náhradní boční metly, HEPA filtry, utěrky z mikrovlákna.
 • není vhodný pro místnosti s tmavou podlahou;
 • je schopen uložit do paměti pouze jedno virtuální schéma místnosti;
 • nelze ovládat dálkovým ovládáním;
 • nabíjení trvá dlouho;
 • špatné vybavení, které bude vyžadovat nákup spotřebního materiálu po 3-5 měsících provozu robota.

Robotický vysavač IRobot Roomba i3. Posouzení

Když mi můj přítel v roce 2017 řekl, že si chce koupit robotický vysavač, pomyslel jsem si „člověk je blázen do tuku“. Samozřejmě jsem po letech dramaticky změnil názor, sám jsem o takovém gadgetu snil, ale rozměry bytu neumožňovaly racionální využití tohoto zařízení.Nyní jsme se přestěhovali do většího bytu, podlahy nejsou přeplněné, nejsou zde žádné malé části, které by vysavači překážely a nakonec k této koupi došlo u nás doma!)

Při výběru robota si položili otázku „Jaká firma se specializuje na vývoj a výrobu pouze takových zařízení, aniž by byla nastříkána na stovky dalších vychytávek do domácnosti a nejen?». Když jsme na to přišli, zjistili jsme, že jedním ze zakladatelů této módy je společnost IRobot.

Typ zařízení: Robotický vysavač

Kde koupit: Například od oficiálního zástupce společnosti v Rusku. Existují také online a offline obchody, které prodávají produkty této značky po celé zemi.

Země výroby: USA

2 turbokartáče se otáčejí k sobě. ​​pouze v produktech iRobot 30 let zkušeností a inovací ve vývoji robotů 30 milionů prodaných robotů po celém světě. Bedford (USA)

Roomba i3 je vybavena výkonným 3-stupňovým čisticím systémem se dvěma turbo kartáči a 10krát vyšším sacím výkonem.

 • Nabíjecí stanice
 • staniční šňůra
 • Záruční list
 • Návod
 • Memorandum se stručnějšími informacemi
 • Náhradní filtr

Pokyny nemají sekci v ruštině, ale pomůže vám poznámka:

Velmi přehledný diagram. Stanice musí být umístěna tak, aby byl alespoň 0,5 metru po stranách a 1 metr vpředu pro volný přístup robota ke stanici.

Při nákupu mi velmi podrobně ukázali, které díly jsou odnímatelné, které lze prát samostatně, která z komponent je spotřební a po čase lze dokoupit na výměnu.

Robot je pozoruhodný přítomností dvou dalších zesílených pojezdových kol. válečkový vrch. Na magnetu jej můžete získat pro službu (odstraňte vše, co na něm bylo navinuté), zelená videa se pohybují k sobě navzájem, můžete také vyměnit kartáč, jako filtr v kontejneru pro sběr prachu.

Účelná a logická navigace pro efektivnější úklid. Roomba i3 vytváří přímou navigační cestu pomocí inteligentních sledovacích senzorů. Čistí důsledným a cílevědomým pohybem

Jednoduše řečeno, robot si pamatuje trajektorii svého pohybu, pamatuje si, kam již cestoval, a proto nevynechá jediný roh bytu.Velmi pohodlné je synchronizovat jej s aplikací ve vašem smartphonu. Po prvním pronájmu a seznámení s územím robot vygeneruje mapu bytu a bude možné mu zadávat úkoly pro jednotlivé místnosti.

Aplikace ze zřejmých důvodů funguje pomocí připojení vpn. Robota můžete spustit na dálku, nebo stisknutím tlačítka „Vyčistit“.

See also  Jak odstranit oběžné kolo z vysavače

Také můžete ručně použít tlačítko “domů” a násilně poslat přítele na stanici. Tlačítko „zrak“ znamená místní čištění, pokud jste například rozptýlili a nepotřebujete robota, aby jezdil po celém bytě.

Dalším ne nedůležitým plusem je, že při vybití baterie nezůstane robot vybitý uprostřed místnosti nebo nedej bože někde pod postelí (tam ho chytíte později), ale půjde předem na dobití a popř. čištění nebylo dokončeno do konce, po dobití samostatně přejde k dalšímu čištění.

Výsledek našeho prvního pronájmu jsem nefotila, protože to bylo něco))) Zatímco jsem sama doma, pouštím kamaráda každé tři dny a pokaždé mě šokuje množství prachu, které sbírá. A to i přesto, že nemáme ani domácí mazlíčky. Tady je taková hromada prachu po úklidu bytu o rozloze 62 m2.

Mám jediný závěr! Toto je zatím náš nejlepší nákup!

Který mycí robotický vysavač je lepší vybrat?

Otázka výběru mycího robotického vysavače je otevřená mnohým. Hlavní problém při výběru spočívá v široké škále výrobců, modelové řadě.

která, místnost, robotického, vysavače

Jaké parametry se doporučují věnovat pozornost při výběru povolení pro robota detergentu pro domov:

která, místnost, robotického, vysavače
 • Plocha vyčištěného území, produktivita. Každý model má omezený dojezd, který závisí na kapacitě baterie. Například plocha bytu je 100 m2. m, a rezerva energie ne více než 80 m2.m. V jednom cyklu provozu se zařízení nebude moci dostat ven.
 • Schopnost překonávat překážky. Vysavače, které patří do řady 700, jsou v této věci považovány za nejúčinnější.
 • Kapacita a typ baterie. Každý výrobce se snaží minimalizovat náklady na výrobu zařízení. Proto je mnoho vysavačů vybaveno Ni-Mh bateriemi, které mají velké množství nevýhod. Mezi hlavní patří snížený paměťový efekt (důrazně se nedoporučuje je zcela vybíjet) a omezená životnost. Pokud to finanční možnosti dovolí, pak je lepší dát přednost modelům s Li-lon a Li-Pol akumulátory. Jejich náklady jsou vyšší, ale zařízení vydrží dlouho. Pokud jde o kapacitu baterie, čím větší, tím lepší. Normální indikátor. přes 2 500 mAh.
 • Vybaveno funkcí „Plánované čištění“. Toto není základní kritérium, ale používání zařízení je díky tomu ještě pohodlnější. Stačí, aby si člověk nastavil optimální provozní parametry a vysavač se automaticky zapne a následně vrátí do původní polohy.
 • Úrověn hluku. Optimální volba do 60 dB. Pokud je tento indikátor vyšší, bude nepříjemné být uvnitř, když robotický vysavač běží.
 • Objem odpadní nádrže. Pokud je plocha bytu menší než 50 metrů čtverečních. m, pak postačí lapač prachu o objemu až 300 ml. Do větší místnosti je lepší pořídit model o objemu alespoň 500 ml.
 • Další možnosti. Standardní sada vestavěných funkcí zahrnuje: systém zonálního oddělení místnosti, zahrnutí podle plánu, návrat do dokovací stanice, panel dálkového ovládání, senzor kroků, analýza znečištění, překonávání překážek. Princip stanovení ceny je jednoduchý – čím více doplňkových funkcí, tím vyšší cena zařízení.
 • Filtrace vzduchu. Většina modelů je vybavena HEP filtry. Na jejich stěnách se usazují i ​​ty nejmenší trosky.

To jsou hlavní parametry, kterým nebude zbytečné věnovat pozornost při nákupu mycího robotického vysavače. Nejlepší je nakupovat ve velkých / obchodních řetězcích domácích spotřebičů, kde je pravděpodobnost nákupu falešného nebo vysavače s továrními vadami minimální. Při provádění transakce se ujistěte, že máte k dispozici celou sadu, průvodní dokumentaci a záruční list. Abychom vám usnadnili hledání, pojďme se podívat na nejlepší robotické vysavače pro mokré čištění v roce 2022.

Hodnocení nejlepších robotických vysavačů s mokrým typem úklidu

Vlastnosti, které stojí za pozornost

Zde je tabulka, kde robotické vysavače nejlépe vysávají nečistoty a zvířecí chlupy. Vezměte prosím na vědomí, že zatímco byly testovány všechny roboti-spreje, které byly shromažďovány stejný materiál ze stejných povrchů, ty, které jsou označeny hvězdičkou, byly testovány na čtverci 15 x 15 m2.m., zatímco ostatní modely byly testovány v 5 x 5 čtverečních.m.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS