Kterou kapuci si vybrat pro studiový byt

Top-15 hodnocení nejlepších kapucí pro kuchyň 2021. Jejich typy, charakteristiky, výhody a nevýhody

Proces vaření je neoddělitelně spojen se vzhledem různých pachů, sazí a pálení. Eracreen pomůže zbavit se nepříjemných pachů, částic tuku a dalšího znečištění. jednoduchý, ale funkční asistent domácího domácího.

Je těžké si představit moderní kuchyň bez nainstalované kapoty, protože toto zařízení vám umožňuje kvalitativně čistit kontaminovaný vzduch a eliminovat nepříjemné pachy.

Kapota nezabírá mnoho místa a vyrovnává se s úkolem, takže byste měli přemýšlet o jeho akvizici.

Po prozkoumání několika populárních modelů a studia jejich technických charakteristik, výhod a nevýhod nebude výběr správného zařízení obtížné.

Proč vůbec potřebujete kapuce?

Zdá se, že bez nich můžete dělat. Ve skutečnosti však kuchyňské kapuce ani jednají, ale několik užitečných funkcí najednou.

 • Čtvercová kuchyně. Pokud vaříte ryby ve studiovém bytě bez extraktu, vůně si vzpomene na vaše kulinářské „vypršení“ po dlouhou dobu.
 • Chraňte nábytek před párou. Představte si vroucí pánev na sporáku. Pokud není kapuce, horká pára padá na předměty kuchyně a obvykle je pro něj kontraindikováno.
 • Snižte „rozptyl“ stříkacího tuku. Neříkat, že kolem sporáku bude dokonalá čistota, ale prostor je mnohem méně znečištěný, pokud silný tok vzduchu stoupá nahoru.

Úrověn hluku

Hladina hluku vytvořená kapotou často způsobuje mnoho nepříjemností. Proto se důrazně doporučuje „poslouchat“, jak model funguje před zakoupením. Ale i poté může klient udělat chybu, protože zvuky na pozadí jsou v obchodní podlaze mnohokrát vyšší a ve studiu je obvykle více rozměrů než kuchyně.

Pro malou místnost je model, který vytváří hluk na 50 decibelech, vhodný pro malou místnost. Srovnává s klidným rozhovorem s osobou ve vzdálenosti několika metrů. Pokud je zařízení hlučné hlasitější, neměli byste si ho koupit.

Proč kapota slouží a jak

Zařízení pracuje na principu větrání nuceného typu. Odstraňuje produkty spalování ze vzduchu, stejně jako nepříjemné pachy a odpařování. Ale v kuchyni, když vaříte, ani voní ani stříká tuk.

Uvnitř kapoty je systém speciálních filtrů, které zachycují odpařování, vůně a saze. Kromě toho má povinný ventilační systém. To vše je uzavřeno v případě, kdy je ovládací panel umístěn, buď elektronický nebo mechanický typ. V závislosti na tom, jak je vzduch vyčištěn, jsou extrakty následující dva typy:

Recirkulační kapuce se čistí filtry znečištěným vzduchem a poté je uvolní zpět do místnosti.

Příklad recirkulační kapuce a princip její práce.

kterou, kapuci, vybrat

Zařízení typu toku jsou nasávána špinavým vzduchem, čistí jej z tuku a sazí a poté se uvolní v externím ventilačním systému.

Příklad běžící kapuce a princip její práce.

kterou, kapuci, vybrat

Kapota je obvykle upevněna na stropě nebo stěně nad kamnem. Někdy je skrytá v zavěšené skříni, otevřená zdola. vypadá to velmi esteticky příjemně. Zařízení lze vidět pouze tím, že se tam zvlášť díváte.

Pokud jde o stropní a nástěnné kapuce, jsou vyrobeny tak, aby se organicky zapadaly do designu kuchyně. Čističe vzduchu připevněné ke zdi mohou být vyrobeny ve formě krbu nebo úhledného hlediska. Někdy v takovém hledišti je prodlužující se obrazovka s filtrem uvnitř.

Hansa OKC 6726 IH

Univerzální kapuce pro práci v režimech oběhu vzduchu a oběhu. Elektrický motor 160 W poskytuje maximální výkon 620 m³/h, když je zapnutý režim čtvrté rychlosti. Zařízení je ovládáno dotykovými tlačítky a zobrazí se na displeji aktuálního provozního režimu.

 • Původní design.
 • Jasné osvětlení pracovní oblasti. lze použít místo běžného světla v kuchyni.
 • Čtyři provozní režimy pro úpravu šumu/výkonu.
 • Osvětlovací lampy jsou silně vyhřívané. neměli byste se dotknout pouzdra během jejich provozu nebo je změnit na nízkou teplotu.
 • Občas dotykové tlačítka mohou „klín“. musíte vypnout kapuci z výstupu.
 • Slabá světla dotykových knoflíků. při jasném osvětlení je prostě těžké vidět, a když je kapuce v čekacím režimu, musíte stisknout klávesy.
See also  Jak si vybrat první šicí stroj

Spolehlivý pracovní kůň s původním designem, který se liší od většiny podobných modelů v jejich cenové kategorii. Pokud jsou vhodné technické vlastnosti zařízení a otázka v designu, pak je tento výpis jedním z prvních kandidátů k posouzení.

Kronaster Lina 600 White 4p-S

Krb s elektronickou kontrolou a kapacitou 800 m³/hodinu. Nastaveno v otevírání 60 cm široké a může pracovat v režimech oběhu a odstraňování vzduchu. Motor s maximální kapacitou 198 wattů pracuje ve čtyřech režimech a poskytuje nízkou úroveň zvuku a úspory elektřiny.

 • Tichá práce. Hluk je slyšet pouze při rychlostech 3-4 a pro běžné vaření je dost prvních dvou.
 • Design. LED podsvícení, smyslové ovládání a zobrazení poskytují extrakt jednotlivé funkce.
 • Univerzálnost. Pokud si koupíte uhelný filtr do kapoty, můžete jej použít v režimu recirkulace.
 • K napájení podsvícení LED se používá samostatný transformátor. pokud selže, pak hledání nového a jeho náhrada bude nějakou dobu trvat určitou dobu.
 • Při instalaci síťové šňůry je příliš zpřísněný ochranným pláštěm. musíte buď vyrobit výklenku ve zdi, nebo vyvrtat samotné pouzdro.

Určením, kterou kapuci je lepší koupit pro kuchyň, ne poslední argumenty bude skutečnost, že toto zařízení s minimálním počtem negativních recenzí od lidí, kteří ji používají. Pokud je vyžadována spolehlivost, síla, tichá práce a existuje příležitost zaplatit o něco více, než je průměrná cena, bude tento model tou správnou volbou.

Maunfeld Tower C 60

Stylová kapuce se skleněnou pracovní plochou, postavená.ve šířce 600 mm a ovládání tlačítek. V závislosti na potřebách se používá jeden ze tří provozních způsobů, který vám umožní regulovat hladinu hluku v kuchyni. Kapota prochází sebou 520 m³ vzduchu za hodinu, což je více než dost pro místnost 20 m².

 • Poměr kvality ceny.
 • Další podsvícení zóny pro vaření.
 • Pracovní plocha je umístěna v úhlu. nižší pravděpodobnost, že ji zasáhne hlavou.
 • Schopnost propojit se v režimech oběhu a toku.
 • Standardní konfigurace má kontrolní ventil.
 • Podle pokynů by měla být výška desky 45 cm. Pokud umístíte kapuci do této výšky, pak ovládací tlačítka nejsou viditelná. musíte je stisknout tlakem nebo ohýbáním, abyste je viděli.
 • Běžná nevýhoda černých věcí. jsou velmi patrné na rukou a prachu.
 • S velkým množstvím páry z pánve to nemusí být úplně absorbováno.
 • Při maximální rychlosti motoru výrazně hlučné.

Praktická a nenáročná věž C 60 je dobrá volba pro kuchyň s oblastí až 15-20 m², pokud je to nutné, aby se kombinoval výkon, design a nízkou cenu.

Kuchyňské kapuce. což je lepší si vybrat

Na jaké znaky se doporučuje vybrat kapuce pro kuchyň a které je lepší v provozu a péči? Při nákupu odborníci věnují pozornost následujícím parametrům:

Výrobce. Čím déle je společnost na trhu, tím lepší je pověst jejích produktů. Je žádoucí zvolit techniku ​​mezi osvědčenými značkami.

Rozměry. Úhlopříčka by neměla být menší než šířka desky nebo varné desky a hloubka by měla být příliš za hranami.

Výška. Tento parametr vlastní modely krbu určuje vzdálenost od potrubí k okraji deštníku. Při výpočtu je třeba poznamenat, že okraj deštníku by neměl být nižší než 0,6 m od povrchu desky.

Výkon. Parametr určující objem vyhrazeného nebo filtrovaného vzduchu. Výkon kapucí jednotlivých modelů začíná od 150 m3 za hodinu a dosahuje 2,5 tisíce m3 za hodinu. Pro výpočet požadovaného výkonu se odebírá kubický objem místnosti, původně vynásoben hodinovým standardem (12 m3 pro každý krychlový metr objemu) a poté faktorem vybavení (1,5-1,7 pro elektrický sporák nebo 2 pro plyn). 10% se přidá k vypočítané hodnotě pro každý měřič potrubí a 10% v případě zvýšeného zatížení.

Hluk. Čím tišší bude motor fungovat, tím pohodlnější je hostitelka. Výběrem modelu dvoungine můžete snížit hluk z kapucí s vysokým výkonem.

Řízení. Ovládací panel může být vybaven knoflíky, posuvníkem, senzory nebo je vybaven dálkovým ovládáním. Senzorické modely jsou v péči snazší. je snazší je umýt a tuk se nedostane dovnitř. Řízení sraženiny je vhodné pro sítě s častým poklesem napětí.

See also  Jak si vybrat vysoušeč vlasů pro dlouhé vlasy

Filtry. Tukové filtry se častěji používají při běžících modelech. Takové filtry se skládají z kovové sítě, které se snadno umývá a čistí, protože ucpává. Uhlí a syntetické filtry jsou instalovány v recirkulačních kapucích. Patří do vyměnitelných komponent.

Další příležitosti. Přítomnost časovače uzavření a senzoru stavu filtru výrazně usnadní provoz a údržbu zařízení.

Která kuchyňská kapuce je lepší si vybrat?

Kterou kapuci si vybrat?

Abyste neudělali chybu při výběru kuchyňské kapuce, musíte se seznámit s hlavními kritérii pro jeho výběr.

kterou, kapuci, vybrat
 • Typ kapuce. Jsou rozděleny do postavených.ve zdi/stěně, ostrově a dalších. Volba závisí na preferencích spotřebitele, jeho chuti a designu, ve kterém je kuchyně navržena.

◾ Vybudované.v modelech jsou umístěny nad varnou deskou v zavěšené skříni. Mají kompaktní rozměry a jsou téměř neviditelné. Nainstalujte nábytek do místnosti ve fázi instalace nábytku. Cena postavených.v kapucích je poměrně vysoká. ◾ Modely zdi a odtoku kapucí lze kdykoli nainstalovat. Hlavní věc je, že vzdálenost mezi skříněmi odpovídá šířce kapuce. Náklady závisí na konfiguraci modelu, výrobce a energie. ◾ Island Kitchen Hood má nejoriginálnější design. Můžete nainstalovat do pokojů, kde je deska nainstalována ve středu místnosti, a ne na zdi. Existuje velký sortiment ostrovních kapucí, ceny za ně jsou odlišné.

Pro zúžení vyhledávacích kruhů bude také užitečné seznámit se s hodnocením nejlepších kuchyňských kapucí pro používání domácnosti podle spotřebitelů v roce 2022.

Pro kuchyně s plochou méně než 8 metrů čtverečních. m

V malých bytech nemusí oblast kuchyně dosáhnout ani 8 metrů čtverečních. m. Pro tak malou místnost stačí použít kapuci s kapacitou až 350-400 metrů krychlových. M/H.

Krona Jessica Slim PB 600

Pozastavený model a výkon až 350 metrů krychlových. M/H. Spotřebovává 140 wattů energie a vytváří ne více než 42 dB šumu. Existuje možnost pracovat v režimu recirkulace vzduchu nebo pouze jeho odstranění. Doporučená výška instalace kapoty nad elektrická kamna a varná deska je 550 m, 650 mm nad plynem. Šířka kapoty v kuchyňské zdi je standardní 600 mm.

Mezi výhody modelu, s výjimkou jeho relativně tiché práce, stojí za to zdůraznit přítomnost jak uhlí, tak i tukového filtru. A také. relativně jednoduchá instalace, která vám umožní vyrovnat se s instalací kapucí i bez kontaktování odborníků.

Tři rychlosti umožňují snadno zvolit výkon. Zatímco Universal Design umožňuje této technice zapadat do téměř jakéhokoli interiéru. klasický, moderní a skandinávský.

Elikor Intera 60

Postaveno.v kapuci, která kvůli výkonu 400 metrů krychlových. M/H, vhodné pro pokoje do 8 m2. m šířka je 600 mm, hloubka je ve složeném stavu. pouze 31 cm.

Když je skrytý panel prodloužen, hloubka se zvětšuje o 10 cm, což je vhodné pro většinu elektrických a plynových desek. Dvě rychlosti. dva, ovládání se provádí pomocí mechanických tlačítek a můžete je zapnout nebo vypnout zařízením stisknutím nebo prodloužením panelu.

Mezi rysy kapoty patří jednoduché ovládání, zaoblené tvary a vysoká účinnost odstranění pachů a tuků, i když výběr režimu nízkého stupně. Hliníkový filtr je však zahrnut v soupravě. uhlí, nezbytný pro recirkulaci vzduchu, budete si muset koupit samostatně. A hladina hluku při druhé rychlosti se může zdát příliš vysoká.

Gorenje du 6345W

Otevře hodnocení kapoty od slavného výrobce Gorenje. Toto je klasická verze ploché kapuce v bílém. Mechanická kontrola, tři rychlosti. Může pracovat v režimu stažení a recirkulace. Je zabudován do skříně.

Postaveno.V halogenové podsvětí poskytuje osvětlení varné desky a pracovní plochy. Kapota je docela ekonomická, pohodlná k použití. Výkon. až 300 metrů krychlových za hodinu. Vhodné pro malé a střední kuchyně. Je vybaven hliníkovým filtrem, pokud je to žádoucí, můžete nainstalovat uhlíkové filtry-neutralizátory pachů. Síla modelu Gorenje du 6345W je 138 wattů. Šířka 60 cm. Vyrábí se v Polsku. Průměrný

Jednoduchý řídicí systém, mechanika je prakticky nezničitelná

Může pracovat v režimu recirkulace a vypouštění

Hodnotící model na recenzích kupujících a specialistů

 • Spolehlivost. 5
 • Jednoduchost použití. 5
 • Funkce. 4
 • Výkon. 4
 • Přítomnost komponent. 4
 • Obecné skóre: 4.4

Zkontrolujte a video o kapuci Gorenje du 6345W

Výhody: Snadno se stará, protahuje voní dobře.

See also  Čerpadlo pro kotle na pevné palivo, jak si vybrat

Komentář: Z plus mohu poznamenat, že má několik protahovacích programů, můžete si vybrat správné. Existuje podsvícení, pro ženy v domácnosti je to důležité. Je snadné se o to starat, otřete ji vlhkou houbou a to je vše.

Z minusů je pro mě hlavní věcí, že je to velmi hlučné na 3. programu. Když je televizor zapnutý, standardní objem nestačí k slyšení, že na něm vysílá.

Obecně je tato kapuce dobrou možností rozpočtu pro malé kuchyně. Dobře se vyrovná se svými hlavními úkoly.

Kronaster Kamilla Slim 2M 600 Inox

Posuvný extrakt od výrobce Kronaster je zabudován do kuchyňské skříně. Snadno pokročilý a vyvíjí se, šetří prostor na pracovní ploše. Šířka 60 cm, ve složeném stavu délky 28 cm. Produktivní (550 metrů krychlových za hodinu), vybavené dvěma motory. Vhodné pro střední a velké kuchyně.

Kapuce Kronaster Kamilla Slim patří do kategorie rozpočtu, ale kvalita sestavení není špatná. Napájení 236 W, 3 rychlosti. Mechanické ovládání je reprezentováno tlačítky po stranách předního panelu. Kapota může fungovat ve třech rychlostech, je zde anti.breeding ventil, tukový filtr. V případě potřeby můžete model vybavit uhelným filtrem. Vyrobené ve stylové barvě stříbrné barvy. Existuje podsvícení. Shromáždění. Turecko. Průměrná tržní cena je 5000

Mechanická kontrola, jednoduchá a spolehlivá

Neexistuje žádná rukojeť, pro kterou můžete vytáhnout kapuci

Výkonný a produktivní (až 550 metrů krychlových.m. za hodinu)

Hodnotící model na recenzích kupujících a specialistů

 • Spolehlivost. 5
 • Jednoduchost použití. 4
 • Funkce. 4
 • Výkon. 5
 • Přítomnost komponent. 4
 • Obecné skóre: 4.4

Zpětná vazba na kapuci Kronaster Kamilla Slim 2M 600 Inox

Výhody: Kvalita odpovídá ceně

Komentář: Hledal jsem kapuci, která by byla zabudována do zavěšeného kabinetu. A za cenu, takže existuje levná. Líbila se mi tato kapuce. Vlastnosti mě vyhovovaly a cena je také.Obecně jsem to koupil a poté jsem ho nainstaloval. Její kontrola je jednoduchá. Funguje to tiše. Teď to jde dobře s mým kuchyňským set. Jsem spokojen s jeho kvalitou.

Výtažkový extrakt je vhodný v tom, že šetří pracovní prostor. Jednoduché při instalaci a provozu. Vhodné pro většinu kuchyní.

Maunfeld Tower C 60

Tento model značky Maunfeld zahrnuje hodnocení výfukových plynů v roce 2018. Uživatelé si všimnou optimální kombinace kvality ceny a vysokého výkonu (až 650 metrů krychlových za hodinu). Toto je model nakloněný na zeď, který dokonale doplní kuchyň v moderním stylu.

Pouzdro je vyrobeno z kovu a skla, kapuce je reprezentována v bílé, černé, béžové, stříbrné. Nejjednodušší elektronická ovládání. „Čip“ tohoto modelu.perimetrická absorpce, pachy a extrakty tuků dokonce vytažené z tvrdých míst. Je vybaven tukovým filtrem a proti.back ventilem. Existuje podsvícení, 3 rychlosti. Standardní šířka. 60 cm. Funguje to docela tiše (maximálně 54 dB). Shromáždění: Polsko. Průměrný

kterou, kapuci, vybrat

Značné pouzdro, otisky prstů zůstávají na něm

Vysoký výkon (až 650 metrů krychlových.m. za hodinu)

Model Maunfeld Tower C 60 Ohodnotil toto

 • Spolehlivost. 5
 • Jednoduchost použití. 4
 • Funkce. 4
 • Výkon. 5
 • Přítomnost komponent. 5
 • Obecné skóre: 4.6

Recenze a video

Výhody: Dobrá kapuce

Nevýhody: Samozřejmě existuje hluk, ale podle mého názoru není tak silný, že to obtěžuje, zejména první dvě rychlosti.

Komentář: Instalace jsou velmi jednoduché a rychlé: po dobu 10 minut vypočítali, kde přesně vyvrtat dva otvory a manžel nainstaloval extrakt. Spolu s kapucí koupili uhelný filtr, aby nepochytili kuchyň s dalšími detaily (speciální.potrubí pro přidělení na ventilaci).

Světlý podsvícení zcela osvětluje pracovní plochu desky.

Pohodlné umístění ovládacích tlačítek, nic zbytečného.

Podívejte se na vynikající recenzi zvažované kapoty od našich kolegů:

Stylový model pro střední a velkou kuchyň. Obdrženo hlavně pozitivní recenze. Rozpočtová kapuce, ale dobrá shromáždění a všechny potřebné funkce.

Hansa OKP 6552 SH

Model RIKP 6552 SH od německé značky Hansa zahrnuje hodnocení modelu značky Hansa. Kapota krbu je charakterizována kapacitou až 384 metrů krychlových. m. za hodinu a vhodné pro střední kuchyně. Standardní šířka. 60 cm.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS