Který kotel je potřeba pro 150 čtverců

Elektrický beton pro vytápění doma 150 kV. Měřiče. výběr a recenze

Zde si vybereme elektrický kotel pro vytápění doma 150 metrů čtverečních a sledujte recenze reálných majitelů domů takové oblasti ohřívané elektrickými kotle. Z technického hlediska se elektrický šok pro vytápění doma 150 metrů čtverečních neliší od přesně stejné termální jednotky, která se zahřívá budovou v 50 nebo 100 metrů čtverečních.

Všechny rozdíly budou v síle opálení, které se používají k ohřevu kotle. Stejně jako v očních linkách k kotli elektřiny 220 nebo 380 voltů. U kotlů s kapacitou až 10 kW, můžete použít jednofázovou síť o 220 voltů. Pro kotle s kapacitou více než 10 kW použijte třífázový síťový vložku 380 voltů, distribuce zatížení na třech fázích 3 vodiče. Automatizace, páskování a další body budou identické.

Pokud vezmete elektrický kotel pro vytápění doma 150 metrů čtverečních, pak jeho optimální výkon od 15 do 18 kW. Můžete distribuovat zatížení 5-6 kilowattů na každém vodiči třífázové sítě.

Jaký kotel je lepší pro soukromý dům 150 m2: stávající odrůdy a metody připojení

Ve fázi plánování výstavby soukromého domu av procesu vytváření projektu se vypočítávají veškerá komunikace, mezi nimiž je topný systém vypočítáván. Nedávno, nejčastěji, elektrický kotel pro vytápění soukromého domu o 150 m² byl používán jako tepelný zdroj pro zásobování radiátorů a topných systémů, protože má několik výhod oproti podobných typů výrobků. Chcete-li správně vybrat požadované zařízení, je nutné se podívat na technické vlastnosti kotle, jeho výkonu, použitelnosti na ploše od 150 m², stejně jako možnosti umístění a schéma připojení zařízení.

Správně vybraný Electrocotel nebude nutně největším a výkonným

Při navrhování je důležité vzít v úvahu všechny faktory, které ovlivňují cirkulaci vzduchových hmot v místnosti. povodeň budovy, úroveň jeho tepelné izolace a celkové kvadratury. Správně vybraný kotle je 70% celého systému, protože jeho hlavní úkol bude příprava a zahřívacího nosiče tepla pro konzumaci radiátorů.

Typy kotlů pro soukromý dům

Pokud uvažujete o častém bytě s kvadraturou o 150 m², pak bude nejvyspělejší pro zařízení individuálního vytápění kotle následujících typů:

Elektrický

Jedná se o elektrické proudové zařízení, které provádí vnitřní médium z kontaktu kapaliny s horkým deseti. Na tahu jsou elektrické kotle v závislosti na principu své práce rozděleny do několika typů:

Produkt, ohřev vody, ve kterém se provádí elektrickým přímým kontaktem. Tyto části jsou umístěny uvnitř kapacity, ve kterých tekutina proudí, když je proud napájen na svorky, dochází k ohřevu opálení a přenos tepla vnitřního média. Toto je nejjednodušší kotelní zařízení, ale také jeden z nejspolehlivějších.

Elektrodový kotel má kapacitu až 95%, a proto může být aplikován v případech, kdy je nutné ohřívat velkou plochu v krátkém čase. Topná tekutina v takovém systému je odvozena z účinku proudu na soli obsažené v chladicím prostředku, který vyžaduje použití směsi s vysokým minerálem.

Indukční kotlér. Na trhu relativně nedávno, ale je již velmi populární, protože má největší koeficient pozitivní akce, což je 96-99%. Princip provozu kotle je přenos tepla nosičem způsobem elektromagnetické indukce. Pole prochází kovovým plášťem baňky a ohřívá vnitřní tyč, který kontaktuje chladivo a přenáší teplotu na něj.

Pro indukční vytápění se používá od jedné do několika kotlů na našich stránkách najdete kontakty stavebních firem, které nabízejí elektrické práce. Můžete si přímo komunikovat se zástupci zástupci výstavou domů “nízko vzestup země”.

Plyn

Ohřev tekutiny se provádí, když plamen hoří uvnitř uzavřené komory a přímý kontakt tepelného výměníku s vysokou teplotou. Uvnitř takového kázání nepřetržitě proudí kapalinu, která je dodávána čerpadlem a dále hledá na potrubí na radiátoru.

Pro topné zařízení s plynovým kotlem, bude zapotřebí různé oprávnění a vytvoření speciálního projektu plynového potrubí a pokud je zařízení připojeno k autonomnímu zdroji plynu, budete muset pravidelně měnit skladovací nádrž a vykonávat tankování.

Všechny uvedené kotle mají své výhody a nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při navrhování a instalaci zařízení.

See also  Plynový kotel s minimální spotřebou plynu

Také kotle mohou být klasifikovány podle instalačního schématu, který se děje s venkovní nebo zdi umístění. Zařízení s vysokým výkonem mají velký výměník tepla, takže celková hmotnost produktu nebude malá. Takový kotel ubytovaný na stěně je velmi problematický, takže jsou vyrobeny s doporučením na venkovní lokalitě na kapitálovém základě.

Nástěnné zařízení nemá velkou hmotnost, protože pohon ve svém návrhu není místo toho tepelný výměník zahřívaný kontinuálním přívodem vysoké teploty.

Může to být zajímavé! V článku následujícím odkazu si přečtěte, jaký druh vytápění je lepší v soukromém domě.

Co je lepší pro budovu 150 m²

Určitě určit, který kotel je lepší pro soukromý dům o 150 m2. Je nemožné, protože pro správnou volbu je nutné vzít v úvahu všechny faktory, které začínají z celkových kvadraturních a dlouhých dálnic, a končící hladinou tepelné izolace a tloušťky stavebních stěn.

Při zohlednění tloušťky stěn, vlastnosti materiálu, ze kterých byly odebrány

Pro pojištění plynového kotle bude nutné budovat komín a ventilaci napájení, pokud není nutné pro elektrické přístroje takové provedení. Na základě tohoto ukazatele je kotle s Tanans mnohem snazší integrovat do každé místnosti, navíc, plynové zařízení může být použito pouze v případě, že existuje přívod plynu, která není vždy k dispozici.

Plynový kotel má jednu velkou výhodu, jedná se o rychlost ohřevu tekutin a nákladů. Jeden kubický metr plynu je mnohem levnější než množství elektřiny kilowatt, který bude vyžadován pro zahřívání stejného objemu chladicí kapaliny. Existují však případy, kdy se zahřívání provádí v domě, ve kterém je strukturně neposkytuje s kapucí nebo nesplňuje bezpečnostní požadavky, takže použití elektrického kotle je nejpopulnější volba.

Hlavní výhodou elektrického nástroje je také absence spalovací komory a otevřeného plamene. Jeho jediný mínus není nejmenší náklady na elektřinu.

Levné instalace

Následující parametr, který ovlivňuje výběr kotle pro domácí vytápění při 150 m2, je počáteční náklady na pořádání systému.

Vedoucí v nízké úrovni nákladů společnosti CO bude elektrický. Pro nejjednodušší modely a až 30 000 na model, plně vybavené expanzní nádobou, bezpečnostní skupinou a cirkulujícím čerpadlem.

Zahrádka domu 150 m2 elektřinou může být v některých regionech extrémně fakturováno.

Například, pokud máte nyní sazby elektřiny, jsou umístěny v oblasti 3-4 na 1 kWh, pak vytápění domu v 150 m2 vás bude stát ve výši 60 000 až 150 000 za sezónu (závisí na regionu a Výstavba domu).

Kotle Tanovy

Tepelný nosič v takovém zařízení je voda, která zahřívá v průtokových trubkových topných prvcích. To zajišťuje cirkulaci chladicí kapaliny v topném systému. Výhody tohoto zařízení jsou vzhled, menší velikosti a nástěnné umístění. Instalace tohoto zařízení nebude způsobit potíže a kotle má termostatické zařízení, které podporuje konstantní teplotu chladicí kapaliny. V roli toho může provádět nemrznoucí kapalinu nebo podobnou možnost.

Takové vybavení můžete zakoupit za nízkou cenu, mimo jiné, je vhodné fungovat. Pokud zvolíte elektromotor penny pro domácí vytápění (150 m2), pak se můžete setkat s tvorbou stupnice, která se vyskytuje v průběhu času. Je schopen způsobit zhoršení přenosu tepla, někteří spotřebitelé oslavují zvýšení spotřeby elektřiny.

Jak si vybrat topný kotel pro soukromý dům na 150 kV

Výběr ohřevu kotle pro soukromý dům na 150 kV.M.

V této kategorii často padají dvoupodlažní domy s 1-2 koupelny s vytápěním radiátorem / inholem. Přítomnost a vodní teplo podlahy a radiátory nebudou radikálně měnit topný systém, ale je nutné správně vybrat další vybavení.

Vyberte kotle pomocí parametru “Typ paliva”

Jak je uvedeno v jiných sekcích. nejvýhodnější je plynový topení. Dobrá alternativa k zemnímu plynu je zkapalněný plyn (propan-butan). Můžete použít jak několik válců ve svazku (alespoň dva) a gazagolder. V autonomním zplyňovacím trhu jsou nyní k dispozici kompaktní pozemní gasgoldery až do výše 500 l. Výhodou této nádrže je jednoduchost instalace: Objem Gazgolder vám umožňuje uspořádat ji (podle návrhu systému distribuce plynu SP 62.13330.2011 P.osm.2.3) Přímo u zdi obytné budovy. Zároveň není nutné vyrábět zemní práce, které zachrání váš rozpočet a nebude vyžadovat obnovu trávníku (v případě použití podzemního zásobníku).

Electrocotel si můžete prohlédnout s vynikající izolací domu as vyhrazenou elektřinou nejméně 15 kW. Pro pohodlné ubytování v nejchladnějším období průměrných odhadů bude vyžadováno 15 kW kotelního výkonu (při výpočtu 1 kW 10 kV kotle.M. Vyhřívaná plocha). Často poskytovat garantovanou příjemnou teplotu v topné sezóně, topení na elektřině je nemožné v důsledku nedostatku zvoleného výkonu.Použití pevných palivových a pelet kotlů se doporučuje neustále pojmout v venkovském domě, protože je často nutné kontrolovat proces spalování dřeva. V nejlepších případech je interval mezi pokládkou dřeva 12 hodin (při použití pyrolýzního kotle), a počáteční náklady na nákup kotle na pevném palivu budou více.

See also  Ariston UNO kotel hoří žluté žárovky

Topení na dieselovém kotli bude nákladné jak z hlediska nákupu a provozu, takže tato metoda není v této sekci zvažována.

Doporučení: Pro domácnost 150 kV.M. Doporučuje se používat přírodní nebo zkapalněný kotel.

Výběr kotle parametrem “topení”.

Oblast domů do 150 kV.M. Umožňuje používat malý kotle bez ohledu na vybrané palivo. V hrubém přístupu 10 kV.M. Vyhřívaná plocha vyžaduje 1 kW výkonu topného kotle. Přesnější a správná čísla mohou poskytnout pouze kompetentní výpočet tepelné ztráty domu. Je důležité zvolit optimální kotel v moci, jinak zařízení bude fungovat nesprávně (takt nebo konstantní práce kotle). Například u nástěnných plynových kotlů přední výrobci mohou být násilně podceňováni sílu pracovat na vytápění, zatímco při přípravě ztráty TUV v moci nebude. Pomůže to pryč od problému kotle.

Samostatné pokoje pro umístění kotlového vybavení jsou zpravidla poskytovány v domech této kategorie. Ale s ohledem na úspory, často užitečná plocha kotlové místnosti je velmi omezená, takže je důležité kompetentně likvidovat volný prostor. Ideální pro nástěnný kotel s ohledem na jeho kompaktnost, funkčnost s nepřímým topným kotlem.

Pro domy a chaty do 150 kV.M. Pokud mluvíme o plynném ohřevu, je výhodné použít jednovrstvou montáž na stěnu (t.E. V kombinaci s kapacitním ohřívačem vody pro přípravu teplé vody) kotlů s funkcí modulace plamene. To bude první, aby se dosáhlo ekonomické spotřeby paliva, za druhé, vzhledem k hladké změně teploty chladicího chladiva, aby se získal pohodlnější topný systém. Venkovní kotle jsou vybaveny jednostupňovým atmosférickým nebo nafukovacím hořákům. To vede k více relativem k kotli s spotřebou paliva modulačního hořáku. Na stejné počáteční nákup a montážní náklady podlahového kotle bude více ve srovnání s nákladem na nástěnné kotle. Nezapomeňte, že pro kotle pro výkony pro podlahy je nutné odstranit komín nad brusle budovy. V případech, kdy komínová dola není navržena v domě, řešení problému se spalováním spalování je velmi akutní. Pro kotle na stěnu je tato otázka jednodušší: Odstoupení komínu se provádí za použití horizontálního průchodu stěnou bez dalšího zvedání trubky podél stěny.

Doporučení: Pro domy do 150 kV.M. S výhodou používají kotle na stěnu s modulačním hořákem.

Výběr kotle “Příprava horké vody”.

Zpravidla pro tuto kategorii domů, přítomnost dvou koupelen pro bydlení 3-4 lidí. Pro takový případ je vhodné použít ohřívač vody 100 l. Průměrné hodnoty technických vlastností kapacitního ohřívače vody s vnitřním objemem cívky 200 l. Maximální vodní plot (10 minut): 25 l / min, výkon: 243 l / 10 min, doba ohřevu všech objemu: 25 min. Je vidět, že kapacitní ohřívač vody umožňuje pohodlně pohodlně používat několik horkých teplých vodních bodů a pouze 1,7 kW / 24 hodin je nutné k udržení kotle v zahřátém stavu. Při použití kotle zajišťuje systém recirkulace horké vody. Nejprve, když zapnete jeřáb, okamžitě jede horká voda, která zvýší komfort systému, za druhé, to bude snížit spotřebu vody jako celek, protože nemusíte proletit chladnou vodu z potrubí čekání na teplou vodu.

V případě, že dojde k jedné koupelně v domě pro bydlení 1-2 lidí, je vhodné použít například plynový nástěnný dvoukolový kotel s vestavěným sekundárním výměníkem tepla, který bude dokonale vyrovnat s úkolem horké vody. Když je teplotní rozdíl v příchozí a odchozí vodě 30 stupňů Celsia, průměrný kotle dává 12-14 l / min. Pokud odkazujete na referenční data, můžete vidět, že spotřeba vody pro umyvadlo je 10 l / min a pro sprchu. 15 l / min. Odtud dostaneme, že objem připravené vody na simultánním používání dvou bodů nestačí, ale s konzistentním použitím je dost.

Doporučení: Pro chaty do 150 kV.M. S výhodou používejte kotel.

Zvažte generalizované systémy pro vytápění a teplu teplé vody pro domy do 150 kV.M.

Proč by měl ekolin

Chcete-li vidět výhody infračerveného vytápění, zvažte skutečný příklad:

Existuje úkol klesnout samostatně stojí za stavbu o rozloze 100 metrů čtverečních. M., Výška stropu 4,5 metru. Budova má dobrou izolaci, jednu bránu, okna jsou dvojité zasklení o celkové rozloze 5 kV. M. Potřebné teplotní režim během pracovní doby od 10:00 do 18:00 20 stupňů Celsia, v žádném okamžiku 10 stupňů Celsia. Budova se nachází v Moskevské oblasti.

Z výpočtu tepelného inženýrství lze vidět, že pro vytápění 100 kV. M. Budete muset nainstalovat tři ohřívače ekolinu a výdaje na nákup zařízení 22,720 bude také potřebovat malé dodatečné náklady na instalaci topného systému a nákup termostatu, ale také by neměly překročit 100% nákladů na vybavení. Souhlasím, instalace plynového kotle nebo pokládací potrubí ústředního topení s instalací radiátorů uvnitř bude stát mnohem dražší.

který, kotel, potřeba

Hlavním bodem výpočtu tepelného inženýrství, ke kterému bude tato roční spotřeba tepla zaplacena (kW). V našem případě se rovná 19,048 kW. Vynásobíme náklady na 1 čtverečních / h, v našem případě rovnají 4, rozdělit 12 měsíců a dostaneme, že topení je 100 metrů čtverečních

See also  Po vypnutí plynu kotel nefunguje

M. bude stát 6349.33 / měsíc. Souhlasím, není to tak drahé! A pokud berete v úvahu, že údržba systému nevyžaduje téměř žádné roční náklady. A pokud se místnost, nějaký čas není používán, pak se ohřívače mohou jednoduše vypnout na rozdíl od ohřevu vody, když je nutné vypustit vodu z trubek

НОВЫЙ ТАРИФ! ЭЛЕКТРООТОПЛЕНИЕ ЧАСТНОГО ДОМА! ЛИЧНЫЙ ОПЫТ! (ответы на комментарий)!

Vynásobíme náklady na 1 čtverečních / h, v našem případě rovnají 4, rozdělit 12 měsíců a dostaneme, že topení je 100 metrů čtverečních. M. bude stát 6349.33 / měsíc

Souhlasím, není to tak drahé! A pokud berete v úvahu, že údržba systému nevyžaduje téměř žádné roční náklady. A pokud se místnost, nějaký čas není používán, pak se ohřívače mohou jednoduše vypnout na rozdíl od ohřevu vody, když je nutné vypustit vodu z trubek

Také v případě pohybu nebo prodeje prostor je vytápění Ecolin snadno demontován, transportován na nové místo a je zjištěno, že nelze říci o ohřevu vody nebo plynu.

Může nastat otázka, a proč instalovat ekolin, pokud můžete nainstalovat levnější konvektivní elektrické ohřívače stejné energie? Ano, samozřejmě, můžete jít tímto způsobem a na počátečním nákupu bude moci ušetřit 20-30% za náklady na vybavení. Zásada vytápění prostor v konvektivních ohřívačech znamená vytápění vzduchu, a jak víme ze školy fyziky, teplý vzduch stoupá nahoru, přehřátí, přehřátí a teprve po mnoha hodinách provozu konvekčních ohřívačů, se člověk začne cítit teplé. S infračervenými ohřívači. Infračervené paprsky jsou téměř bez ztráty překonání vzdušného prostoru a ohřívají pevné předměty a nás s sebou, takže v zóně ohřívače, po 10 minutách jeho práce, člověk cítí pohodlné teplo. Termostat jasně reaguje na změny v pokojové teplotě a řídí provoz infračervených ohřívačů v automatickém režimu. To vede k nejúčinnějšímu provozu topného systému, což eliminuje přebytečnou spotřebu elektřiny. Ecolin stropní ohřívače jsou proto ekonomičtější ve srovnání s konvekčními ohřívači téměř dvakrát. A jednoduché výpočty ukazují, že náklady na nákup infračervených ohřívačů ve srovnání s konvekčními zařízeními se vyplatí za dva měsíce.

který, kotel, potřeba

Výsledek: Můžete jednoznačně říci, že s ohřevem 100 metrů čtverečních. M. Nejlepším způsobem, jak se vyrovnat s infračervenými ohřívači ekolinů, a to jak na úrovni počátečních nákladů a v následné údržbě.

Technologie pro úsporu plynu na vytápění

Pro nás není tak důležité pochopit všechny vlastnosti této technologie, je důležité vědět a pochopit jeho podstatu. kondenzační kotle se používají co nejúplněji energie odchozích plynů vytvořených během spalování plynového paliva.

Vzhledem k tomu, že inženýři mohou odstranit další energii z odchozích plynů, klesne teplotu plynu a účinnost kotle stoupá.

A v tuto chvíli je nejekonomičtější plynový kotel pro vytápění soukromého domu kondenzace.

Kompletní sada generátorů tepla

Je možné skutečně ušetřit na nákup electrocotelu? Ano. jak? Koupit v ziskové konfiguraci pro sebe.

Pokud má například váš systém již cirkulační čerpadlo a expanzní nádobu a změníte samotný kotle, pak si baňku nakupte řídicí jednotkou.

V tomto případě budete muset strávit o 30% méně, než pokud jste si zakoupili plně vybavenou jednotku v jednom případě. baňka s tanany, řídicí jednotkou, oběhové čerpadlo, bezpečnostní skupina, expanzní nádrž (expanze).

Druhým bodem je kompletní sada teplotních snímačů teploty vnitřního vzduchu nebo automatizační systémy závislé na povětrnostním vlivům.

Přemýšlejte před opuštěním přesvědčování manažera a koupit náklady závislé na počasí v polovině generátoru tepla.

Úspory, když lze použít, může být tak malé, že akvizice tohoto “gadgetu” nebude vyplatit ve vašem případě.

Proč? Protože, jak jsem již uvedl výše, manažer v obchodě nezná váš domov, nezná stupeň jeho izolace, a opravdu si není vědom vaší situace. Ale prodejte vám něco navíc k kotli, měl by.

No, konečně, pár řádků, které značky elektrického hejna zvolit pro vytápění doma 150 metrů čtverečních. Můj názor, vyberte si.

Proč? Vzhledem k tomu, že statistiky poškození všech značek domácího tepla na elektřinu jsou přibližně stejné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS