Který stroj se má dát na varnou desku

Automat pro elektrické sporák 220V

Který stroj nasadí na varnou desku a troubu. Funkce připojení zařízení. Účel stroje. Výběr zařízení. Nezávislá instalace.

Při sestavování elektrického panelu a připojení výkonného kuchyňského vybavení je důležité zvolit správné automatické ochranné spínače. Právě tato zařízení jsou zodpovědná za elektrickou a požární bezpečnost. Chyby při výběru vedení k poškození vybavení, zkratu a dokonce i požárů. Zvažte, který stroj je lepší dát na skříňku v desku a peci.

 • Funkce připojení
 • Účel stroje
 • Výběr zařízení
 • DifAvtomat
 • Nezávislá instalace
 • Závěr

Funkce připojení

Elektrická trouba a varné desky patří do energetických zařízení pro domácnost, takže jsou vhodné pro propojení těchto zařízení se vší odpovědností.

Bez ohledu na to, zda je trouba nainstalována autonomně nebo v partě s varnou deskou, je spojení prováděno pouze v případě, že jsou splněny následující podmínky:

 • Dobrý stav zapojení. Předběžně posoudit stav zapojení. V ideálním případě je energetické intenzivní vybavení připojeno k vybraným elektrickým vedením.
 • Dostatečný průřez vodičů. Ve většině případů se kabel s průřezem jádra používá k napájení desky a trouby: v jednofázové síti.36 mm² (sestává ze 3 jádra, každá s průřezem 6 mm²), ve třech fázích. 54 mm² (sestává z 5 jader, každá s částí 4 mm²).
 • Přítomnost jističe na lince. Zařízení je důležité pro de.engergizační zařízení v nouzové situaci.

Pokud tyto podmínky nejsou splněny, položili novou stopu z štítu na instalační místo zařízení s automatickým jističem v vhodné nominální hodnotě.

Jaké zásuvky jsou potřebné pro varné a pece

Moderní kuchyně je vybavena elektrotechnickým inženýrem než hvězdné lodě ve starých filmech. A vyžaduje odpovědný přístup k výběru a instalaci zapojení a elektrických výrobků.

Začněme tím, že jste se rozhodli potěšit hostitelku kuchyně a nainstalovat spoustu moderních domácích spotřebičů, malých i velkých. nejprve se zabýváme novým elektrickým zapojením. Chcete.li začít, rozdělte obvod osvětlení a napájení a poté vypočítejte počet zařízení a kolik bude jíst kuchyňské jednotky. Nejpravděpodobněji budou obrysy nabídky potřebovat několik. Aby nedošlo k zavěšení formulářů pro domácí pravidla ve stylu „mytí a mytí nádobí současně nezahrnujte!““.

Pamatovat. Všechny výkonné kuchyňské spotřebiče by měly mít samostatnou rybářskou linku pro zastřihovač energie z elektrického panelu.

Pokud však pračka může být přesunuta do koupelny a myčky nádobí nemohou mít každého, pak kamna a trouba nechodí z kuchyně nikam z kuchyně. Budeme o nich mluvit, nebo spíše o zásuvkách pro varnou desku a pece.

Který stroj se má dát na varnou desku

Zvažte, který stroj se má dát na varnou desku. Podle SP31-110-2003 je na napájení zařízení přiděleno výhradně oddělené rybářské linky pro zastřihovač a ochrana je poskytována proti únikovým proudům.

Doporučené parametry sítě pro většinu moderních modelů jsou:

Vzhledem k možné instalaci výkonnějšího modelu se majitelé doporučuje okamžitě nainstalovat tříjádrový drát s průřezem 6 mm2 a automatický stroj s nominální hodnotou 32A. Ve třífázové síti pro stejné účely jsou vhodné vodič VVGGN-LS 54 a třípólový kulomet 25a.

Pokud není možné položit drát požadované sekce, ovládají majitelé režim zapnutí jednotlivých zón na panelu a neumožňují jeho plné zatížení.

Ochrana vložky.

Vážený pro, rozumíme štítu. Hon Surface Power 6600 Watts, samostatný kabel k IT VVG 34 (nemůžeme se změnit na 36). Je naplánován automatický stroj C32 a RCD 32A30M. Vaše doporučení? Jakou sílu může být difAvtomat doručen místo automatonu a RCD? dík.

Masters Online: 605 objednávek za týden: 1 153 nabídek za den: 1 152

Osobně mám: UZO50. 30 Milamper.Gost. Síla desky je 11 kW.

Drát bude oteplovat může vést k zkratu

Pokud se používá DIF! pak co pak potřebujete RCD))))))) kratší DIF 32 a pokuste se nepoužívat celý panel najednou)))))))))))))))))))))))))))

Všude máme jen mánii, abychom dali RCD.

Dobré odpoledne, Allo! Začněme tím, že 6.6 KW je plná síla a pouze skutečný kulinářský ventilátor zahrnuje celý povrch najednou a v plné síle, takže s kabelem 4 kV není nic špatného.mm ne, to je dost. V žádném případě bych na 32 ampérů nedal útočnou pušku, t.na. Stroj je potřebný k ochraně kabelu, číslo 32a, napsané na jeho povrchu, je pouze nominální hodnota, nikoli vypnutí proudu. Proto dejte dif.Automat 20a pro zvýšení životnosti kabelu a zabránění požárům, důvod tohoto tepelného a elektromagnetického uvolnění.

Úplně souhlasím s odpovědí Paula a Sergeje, jediného DIF za 25 a, 30 Ma doporučuje

6 KW drží kabel 3×4, 32 Assault Rifle je navržena pro 7 kW, 25.kW stroj je navržen pro 5 kW, pokud zapnete vložku, budou problémy, pokud tak neučiníte. všechno bude v pořádku. Obecně platí, že pro informaci. ve většině panelových domů v době SSSR došlo k hliníkovému kabelu 4-6 mm, t.E. Toto je podobně 2,5. 4 mm měď a mnoho při nákupu nové náhlavní soupravy s vybudovaným vybavení. Někteří lidé mají samozřejmě problémy s tímto kabelem, ale myslím si, že tyto případy nejsou příliš mnoho jako procento z celkového počtu lidí, kteří tedy spojují varné hodnoty. Takže se rozhodnete. pokud chcete získat 99,9% záruky, že všechno bude v pořádku. udělejte vše správně a podle mysli, pokud chcete toto procento snížit, můžete dát automatické automatické. Jak to!

See also  MEBLER MAGNET pro samolepky, kde jsou

Ahoj! Měděný vodič s částí 4 mm2 odpovídá síle 7 kW nebo 32a (s připojením jednofáze). Proč se měnit při 6 mm2, nerozumím! Kromě toho v jakékoli varné desce nejsou všechny topné prvky nikdy zahrnuty současně, možná pouze v době zahřívání, a pak si nejsem jistý, musíme se toho velmi snažit dosáhnout toho. Je nutné umístit DIF 32A/30MA, například Legrand 411005 nebo ABV Series F202.

Doporučil Legrand nebo ABB DiFAVTOMAT, v ABB Series Dshma!!

Chcete říci, že DIF 32A/30MA v řadě DSH941?

Odpovídající kapacitě kabelu a předchozího stroje

Kde nainstalovat zásuvky pod kabinetem varné a trouby

Neexistují zde žádné zvláštní požadavky. Toto je obvykle suterén kuchyně a výška instalace 10 cm (horní okraj zásuvky). Pokud je trouba namontována nad úrovní tabulky, pak je také žádoucí vyrobit zásuvku poblíž.

Obecné pravidlo! Nedávejte zásuvky a pomocné vybavení přímo za zařízením. Jinak můžete získat problém. vyprší to trouba nebo myčka nádobí a nebude stát na svém místě. Totéž platí pro jinou komunikaci. Je třeba se zobrazit buď vedle zařízení, nebo pod jeho úrovní, pokud je instalace zařízení naplánována na podlahu.

Skrytá instalace nebo externí

Toto je vaše volba jako pohodlnější. Jediným pravidlem je, že externí elektrické zapojení se provádí v dřevěném domě a všechna zařízení jsou nainstalována stejná. Toto je požadavek na elektrickou bezpečnost, protože strom je hořlavý materiál a úkryt a další zdroje ohně jsou přísně zakázány. To se mimochodem vztahuje na kuchyňský nábytek. Pokud potřebujete nainstalovat zásuvku do trouby a poblíž je naplánována skříňka, pak nařízněte díru do zadní stěny a namontujte vše ve zdi nebo na zeď, ale ne na skříň!

V případě betonových nebo cihlových stěn můžete použít obě možnosti pro instalaci zásuvky pro elektrickou sporák. Pokud jde o bezpečnost, je výhodná skrytá instalace. Pokud však doba opravy byla již dlouho dokončena, vejde se také externí instalace pomocí kabelových kanálů. Při instalaci vyloučte kontakt vodičů s hořlavými materiály, jako je dřevo, in.depresed Plastics.

Pamatovat. Nemůžete položit samostatný drát pro uzemnění a uzemnit zásuvku pro stoupačky nebo trubky. Nemůžete připojit jiná kuchyňská zařízení k napájecímu obvodu desky nebo trouby. Je to život.ohrožující.

Připojení trouby (trouby) na síť

Při nákupu silných domácích spotřebičů se nevyhnutelně vyvstává otázka ohledně její instalace a připojení. Můžete samozřejmě důvěřovat pánovi, ale spojení trouby je náklady 25. A to je, pokud již existuje zapojení. To znamená, aby bylo možné zahrnout do výstupu, nainstalovat na místě, připevněte se ke konci kuchyňské skříně. Pokud potřebujete vytáhnout kabeláž, náklady na práci se výrazně zvyšují. Mnozí proto přemýšlejí o tom, že udělá vše samostatně.

Overshielding pro kutily vyžaduje znalost některých pravidel. budeme o všem důsledně mluvit. První věc, kterou musíte udělat, je vyhodnotit stav aktuálního zapojení a zjistit jeho sekci. Pokud bylo zapojení nedávno položeno, vyrobeno podle všech pravidel, kabel 2,5 mm jde do outletové skupiny a stojí útočná puška za 16 A (nebo více), můžete připojit jakoukoli troubu pomocí síťové šňůry, vidlice a výstupu. Všechno je opravdu jednoduché, ale existují nevýhody:

 • Během provozu trouby je nemožné zahrnout nějakou výkonnou techniku ​​do stejné výstupní skupiny-vyřadí kulomet.
 • Pravidelně budete muset změnit roztavené vývody, protože se nepočítají pro dlouhodobé průchody významných proudů.

Pokud s tím souhlasíte, připojení trouby je opravdu velmi jednoduché: nainstalováno, opraveno, zapnuté.

Položení kabeláže pro propojení spotřebičů domácností nejlépe ve fázi opravy

Je nežádoucí propojit pevné zatížení na starých drátech, ale pokud je stav zapojení normální, je to tři.zábradlí s normálně pracujícím zemí, je to možné. Abychom zkontrolovali stav izolace, měříme izolační odolnost jádra. Udělejte to s megommemerem. V souladu s normami (nejméně 0,5 máma) může být trouba připojena. Jeden důležitý bod: Průřez drátu by měl být alespoň 2,5 mm 2 (měď) a je nainstalován automatický stroj (16 A) je nainstalován.

Křížová část žíly a nominálního kulometu

Pokud musíte vytáhnout novou rybářskou linii pro zastřihovače, musíte se nejprve rozhodnout na průřezu kabelových žil. V průměru je maximální spotřeba energie spotřebovaných pecí 3-3,8 kW. Ale to jsou špičková zatížení, ve kterých zařízení funguje velmi zřídka. V normálním režimu je spotřeba zřídka více než 2 kW.

See also  Stroj neslouží vodu, když tichý

Správně však vypočítejte zapojení pro maximální spotřebu. U kabelů s měděnými žilami je doporučená část 2,5 mm 2. Automatické. v 16 a. Jedná se o solidní dodávku energie (doporučené zatížení až 5,9 kW), ale to jsou doporučení téměř všech výrobců a pouze za takových podmínek si zachovávají své záruční povinnosti.

Další nuance: Všechna moderní domácí spotřebiče jsou navrženy pro uzemnění. Kabely proto používají tři. Pro položení v domě nebo bytě můžete použít VVGNG, VVGNGLS a jeho další odrůdy neslučitelných. Nym je také vhodný. Tyto kabely jsou optimální z hlediska poměru ceny/kvality. Budou potřeba tři. 32,5. Pouze při výběru změřte průměr drátu a vypočítejte sekci. Příliš mnoho výrobců začalo ztenčit žíly, než bylo uvedeno. Proto je vyžadována kontrola.

Při instalaci výkonnějších pecí. s vybudovanou paručí generátory. se doporučuje používat kabely s částí drátů 4 mm 2. Stroj je umístěn na rybářské linii zastřihovače na 25 a.

Obecně platí, že připojení trouby s elektřinou s doporučeními pro použitý kabel a dělníci ochranného vybavení (kulomety) je podrobně popsáno v pasu produktu. A je lepší poslouchat doporučení výrobce. Nemají zájem o rozbití vlastních produktů a vydávat doporučení s rozpětím síly.

RCD. je to nutné nebo ne

Kromě automatického ochranného spínače na troubě se doporučuje nainstalovat RCD. Stroj chrání rybářskou linii pro oříznutí před přehřátím a před proudy krátkých obvodů. Zároveň není schopen chránit před zhroucení případu, a to je skutečné nebezpečí. Proto se doporučuje dát spoustu RCD AB nebo DiFAVTOMAT (zařízení, ve kterém jsou všechny funkce kombinovány). Poté, s rozpadem izolace na případu nebo v případě náhodného dotyku fáze, nikdo nebude trpět.

Schéma pro připojení trouby s RCD

Výběr nominální hodnoty RCD je jednoduchý: krok nad kulometem. Pokud je na lince automatický stroj po dobu 16 a, by měl být RCD 25 a. Také si musíte vybrat únik proudu. U zvýrazněných řádků je to 10 Ma.

Metody pokládání zapojení

Obecně je obvyklé položit kabeláž tajně. do omítky nebo strobů. Ale to je prašná a destruktivní práce, která ponechává znatelné stopy. No, pokud můžete snadno opravit tapetu nebo překreslet stěny. Pokud ne, musíte použít jiné způsoby, jak svrhnout kabel.

Prvním způsobem je ležet v kabelových kanálech. Jedná se o plastové nebo kovové krabice, ve kterých jsou položeny kabely. Jsou zašroubovány ke stěnám a mají odnímatelná víka. Estetika takového řešení je kontroverzní. V některých případech jen natažený kabel přitahuje méně pozornosti. Další věc je, že z hořlavých pozemků (dřevěné stěny nebo stropy) je nutné ji vytáhnout do zvlnění a to je rozhodně patrné. Obecně je tato možnost možná, ale ne moc krásná.

Položení v kabelovém kanálu a speciálních kanálech

Druhým způsobem je natáhnout rybářskou linii pro zastřihovač ve speciálních sukních deskách. Jsou vyšší a širší než obvykle, ale drát lze tajně pokrýt, je chráněn před mechanickým poškozením a estetikou tohoto řešení na výšce. Kromě toho se provádí snadno, bez prachu a zvláštních problémů.

Připojení trouby (trouby) na síť

Při nákupu silných domácích spotřebičů se nevyhnutelně vyvstává otázka ohledně její instalace a připojení. Můžete samozřejmě důvěřovat pánovi, ale spojení trouby je náklady 25. A to je, pokud již existuje zapojení. To znamená, aby bylo možné zahrnout do výstupu, nainstalovat na místě, připevněte se ke konci kuchyňské skříně. Pokud potřebujete vytáhnout kabeláž, náklady na práci se výrazně zvyšují. Mnozí proto přemýšlejí o tom, že udělá vše samostatně.

Overshielding pro kutily vyžaduje znalost některých pravidel. budeme o všem důsledně mluvit. První věc, kterou musíte udělat, je vyhodnotit stav aktuálního zapojení a zjistit jeho sekci. Pokud bylo zapojení nedávno položeno, vyrobeno podle všech pravidel, kabel 2,5 mm jde do outletové skupiny a stojí útočná puška za 16 A (nebo více), můžete připojit jakoukoli troubu pomocí síťové šňůry, vidlice a výstupu. Všechno je opravdu jednoduché, ale existují nevýhody:

 • Během provozu trouby je nemožné zahrnout nějakou výkonnou techniku ​​do stejné výstupní skupiny-vyřadí kulomet.
 • Pravidelně budete muset změnit roztavené vývody, protože se nepočítají pro dlouhodobé průchody významných proudů.

Pokud s tím souhlasíte, připojení trouby je opravdu velmi jednoduché: nainstalováno, opraveno, zapnuté.

Položení kabeláže pro propojení spotřebičů domácností nejlépe ve fázi opravy

Je nežádoucí propojit pevné zatížení na starých drátech, ale pokud je stav zapojení normální, je to tři.zábradlí s normálně pracujícím zemí, je to možné. Abychom zkontrolovali stav izolace, měříme izolační odolnost jádra. Udělejte to s megommemerem. V souladu s normami (nejméně 0,5 máma) může být trouba připojena. Jeden důležitý bod: Průřez drátu by měl být alespoň 2,5 mm 2 (měď) a je nainstalován automatický stroj (16 A) je nainstalován.

See also  Jak dát sušící stroj na mytí

Křížová část žíly a nominálního kulometu

Pokud musíte vytáhnout novou rybářskou linii pro zastřihovače, musíte se nejprve rozhodnout na průřezu kabelových žil. V průměru je maximální spotřeba energie spotřebovaných pecí 3-3,8 kW. Ale to jsou špičková zatížení, ve kterých zařízení funguje velmi zřídka. V normálním režimu je spotřeba zřídka více než 2 kW.

Správně však vypočítejte zapojení pro maximální spotřebu. U kabelů s měděnými žilami je doporučená část 2,5 mm 2. Automatické. v 16 a. Jedná se o solidní dodávku energie (doporučené zatížení až 5,9 kW), ale to jsou doporučení téměř všech výrobců a pouze za takových podmínek si zachovávají své záruční povinnosti.

Další nuance: Všechna moderní domácí spotřebiče jsou navrženy pro uzemnění. Kabely proto používají tři. Pro položení v domě nebo bytě můžete použít VVGNG, VVGNGLS a jeho další odrůdy neslučitelných. Nym je také vhodný. Tyto kabely jsou optimální z hlediska poměru ceny/kvality. Budou potřeba tři. 32,5. Pouze při výběru změřte průměr drátu a vypočítejte sekci. Příliš mnoho výrobců začalo ztenčit žíly, než bylo uvedeno. Proto je vyžadována kontrola.

který, stroj, varnou, desku

Při instalaci výkonnějších pecí. s vybudovanou paručí generátory. se doporučuje používat kabely s částí drátů 4 mm 2. Stroj je umístěn na rybářské linii zastřihovače na 25 a.

Obecně platí, že připojení trouby s elektřinou s doporučeními pro použitý kabel a dělníci ochranného vybavení (kulomety) je podrobně popsáno v pasu produktu. A je lepší poslouchat doporučení výrobce. Nemají zájem o rozbití vlastních produktů a vydávat doporučení s rozpětím síly.

RCD. je to nutné nebo ne

Kromě automatického ochranného spínače na troubě se doporučuje nainstalovat RCD. Stroj chrání rybářskou linii pro oříznutí před přehřátím a před proudy krátkých obvodů. Zároveň není schopen chránit před zhroucení případu, a to je skutečné nebezpečí. Proto se doporučuje dát spoustu RCD AB nebo DiFAVTOMAT (zařízení, ve kterém jsou všechny funkce kombinovány). Poté, s rozpadem izolace na případu nebo v případě náhodného dotyku fáze, nikdo nebude trpět.

Schéma pro připojení trouby s RCD

Výběr nominální hodnoty RCD je jednoduchý: krok nad kulometem. Pokud je na lince automatický stroj po dobu 16 a, RCD by měl být na 25 a. Také si musíte vybrat únik proudu. U zvýrazněných řádků je to 10 Ma.

Metody pokládání zapojení

Obecně je obvyklé položit kabeláž tajně. do omítky nebo strobů. Ale to je prašná a destruktivní práce, která ponechává znatelné stopy. No, pokud můžete snadno opravit tapetu nebo překreslet stěny. Pokud ne, musíte použít jiné způsoby, jak svrhnout kabel.

Prvním způsobem je ležet v kabelových kanálech. Jedná se o plastové nebo kovové krabice, ve kterých jsou položeny kabely. Jsou zašroubovány ke stěnám a mají odnímatelná víka. Estetika takového řešení je kontroverzní. V některých případech jen natažený kabel přitahuje méně pozornosti. Další věc je, že z hořlavých pozemků (dřevěné stěny nebo stropy) je nutné ji vytáhnout do zvlnění a to je rozhodně patrné. Obecně je tato možnost možná, ale ne moc krásná.

Položení v kabelovém kanálu a speciálních kanálech

Druhým způsobem je natáhnout rybářskou linii pro zastřihovač ve speciálních sukních deskách. Jsou vyšší a širší než obvykle, ale drát lze tajně pokrýt, je chráněn před mechanickým poškozením a estetikou tohoto řešení na výšce. Kromě toho se provádí snadno, bez prachu a zvláštních problémů.

který, stroj, varnou, desku

Porovnejte náklady na opce

Podívejme se, kolik 2 alternativ bude stát (na příkladu určených cen pro sérii Easy9 od Schneider Electric):

Jak vidíte, cena je zcela identická. Pro ostatní výrobce a série může poměr kolísat jedním nebo druhým směrem, ale přibližně náklady jsou stejné. Jako úkoly obou možností. Celkem: Výběr „podle stupně připravenosti“

Váš talíř je správně nainstalován, naplněn samostatným kabelem a vybaven automatickým jističem obvodu odpovídající nominální hodnoty, ale také chci předložit ochranu před netěskovými proudy?

Nejjednodušší způsob, jak zakoupit RCD z hlediska logiky a instalace. Připojuje se k štítu ihned po stroji, postupně v jedné rybářské linii pro oříznutí s ním.

Pokud je dům pouze opravován a náplň elektrického panelu dosud nebyla zakoupena, výběrem jste vy a váš pán. Můžete nainstalovat samostatně jistič a RCD nebo pomocí univerzálního ochranného zařízení. difakvtomat.

Mějte však na paměti: Druhou možností je kompaktnější, 2 DIF moduly místo 3 (1 na automatickém stroji a 2 až RCD). Pokud je štít dostatečně kriticky, dejte diferenciální stroj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS