Lednička žárovka popáleniny, ale nemrznou

Proč se chladnička nezapne, i když lehké popálení?

Jak malý hluk nevyráběl chladničku pro domácnost, chemický chladivo a zvuk motoru s kompresorem stále slyšet. Jak spolehlivý nebyl souhrnník, stále se může zlomit. Какой бы ни была причина того, что холодильник не включается, надо реагировать быстро и вызывать мастера, так как скоропортящиеся продукты не смогут долго сохранить свежесть вне тех условий, которые присутствуют в холодильном отсеке и морозильной камере. V některých situacích je možné samostatně vyřešit problém se zlomenou chladničkou, ale ne vždy. Asi, když existují šance na osobně opravené chladničky, a když je nutné kontaktovat magisterku a co “symptomy” mají nějaké problémy, pak v materiálu.

Lednička žárovka popáleniny, ale nemrznou

Pokud je světlo zapnuto, ale chladnička se nezapne, a v přihrádkách se teplota nespadá, pak doporučuji kontrolu, jak je jednotka dodána. Často, když chladicí skříň stojí nerovnoměrně na povrchu podlahy, jeho křídlo se hodí k rámu, je volně, což vede k pronikání teplého vzduchu z místnosti do komory.

Odkaz! Modely, jejichž kontrolní elektronika nezahrnuje kompresor, protože jejich programy zaznamenaly, že je k ničemu zmrazit v takové situaci. Na displeji se zobrazí kód odpovídající chyby.

Když světlo zhasne v chladničce, musíte zkontrolovat poruchy následujícím způsobem:

Je nutné zkontrolovat takové sekvence, ale když je kabel ukázal být celé číslo, stejně jako zástrčka se zásuvkou, by mělo pokračovat vyhledávání příčiny závady.

Chcete-li nezávisle zkontrolovat výkon termostatu a tažných tlačítek, můžete přijmout následující opatření:

 • Zkontrolujte, zda světlo svítí uvnitř chladicího prostoru. Když se rozsvítí, ale jednotka se nezačne stejně, stěhují se do dalšího kroku (v přítomnosti základních technických znalostí).
 • Dva zapojení přicházejí do termostatu, které jsou spojeny s terminálem mezi sebou. Tento prvek (terminál) musí být odstraněn, a pak smíchejte pár vodičů, které k němu šly. Pokud se chladnička vydělala, pak stačí vyměnit termostat, protože problém je v něm.
 • Tlačítko THAW (odmrazování) je zkontrolováno podobným schématem.

Pokud byl model určité chladicí jednotky vyroben v sovětských časech nebo v devadesátých letech, poté, kdy se technika nespustí, a externí kontrola výsledků nedalo, s největší pravděpodobností důvodem pro poruše leží uvnitř. V tomto případě doporučuji kontaktovat mistry z osvědčených servisních středisku, protože existuje vysoká pravděpodobnost, že budete muset použít specializované vybavení pro opravu a znovu naplnit chladicí okruh s chladivem.

Pokyny pro vlastní diagnostiku

Odstraňte problém, proč je mráz chladničky špatné, můžete vlastnit. Před vedením diagnostiky musíte se ujistit, že technika je správně nainstalována a dveře pevně zapadají. Připojení je povoleno pouze pro dobrou zásuvku. Do chladničky je lepší přinést samostatný zdroj elektřiny.

Někdy je technika připojena, ale nespustí se. Možná vadná zásuvka. Pokud po kontrole bylo zjištěno, že všechny podmínky jsou dodržovány, můžete pokračovat přímo na diagnózu. Pokud je chladnička a hlavní prvky nefungují, pak diagnostikujte.

Chyby jsou v takové sekvenci hledány:

 • Najít tlačítko “odmrazování”. Je instalován na bydlení nebo uvnitř komory. Během provozu chladničky mohou obyvatelé omylem stisknout tlačítko. V důsledku toho funguje, ale není v pohodě. Louže kolem chladničky a poškození výrobku, to není vše, co může čelit spotřebiteli.
 • Zkontrolujte těsnění kolem obvodových dveří obou kamer. Během provozu je chladnička špatná mráz. A to znamená, že opotřebení těchto prvků. Těsnění postupně ztrácí svou pružnost, která vede k pochopení. Poškozené prvky podléhají naléhavé náhradě. Často jsou takové poruchy pozorovány v technice, která již působila jeden rok. Společně s tím je důležité zkontrolovat, nebo mraznička zamrzne správně, a neexistuje žádný ledový nátěr kolem obvodu dveří. Led na stěnách zabraňuje těsnému uchopení dveří a poškozuje těsnění. V případě potřeby je chladicí komora deficence.
 • Pokud není chladnička vychladnout, zkontrolujte senzor. Kontrola zdraví prvku se provádí upravením teploty. Ve starých modelech se nastavení provádí speciální klíč nebo otočným diskem, který má odpovídající značky. V moderních chladničkách pro management splňuje speciální panel. Na tabulce se zobrazí nastavená teplota. Pokud po úpravě mrazničku nezmrzne, můžeme bezpečně říci, že příčina problému se zlepšuje v závadové senzorové poruše. V případě potřeby je nahrazen. Takže můžete eliminovat důvod, proč chladnička zastavila.
 • Pokud po odmrazování chladničky není chladno, pak stojí za to kontrolovat stav motoru. Nachází se v dolním výklenku technologie. Chcete-li zkontrolovat jeho stav, musíte vytáhnout ruku. Pokud se motor silně zahřeje, je možné zapnout tepelnou ochranu. Chcete-li rychle vychladnout napájecí jednotku, chladnička se pohybuje od zdi. Ve výklenku poskytuje čerstvý chladný vzduch. Po určité době je technika zahrnuje. Pokud všechno funguje správně, pak byl důvod skutečností, že motor pracuje vadný. Ale pokud mraznič pracuje nesprávně, pak důvod spočívá v druhém.
 • Pokud jste přestali zamítnout chladničku, pak stojí za to měření napětí na motoru. K tomu vyžaduje tester. Pokud měření nevykazovaly žádné napětí, pak s vysokou pravděpodobností lze argumentovat, že termostat selhal.

Z jaké další důvody přestane mrazák zmrazit?

Kromě nesprávné operace může mraznička přestat fungovat normálně z mnoha důvodů. Například selhání termostatu, motoru, kompresoru. Typické mrazničky jsou:

 • Motor pracující na mrazničku pracuje po dobu 5-10 sekund a automaticky se vypne;
 • Motor pracuje, ale během práce vytváří dlouhé pauzy;
 • Mrazák je nedostatečně zmrazení;
 • Na bydlení mrazničku byla rezka.

Pokud máte dvoukolepovou chladničku, nepřítomnost mrazu je známkou rozbití motoru kompresoru. To je způsobeno přirozeným opotřebením kompresoru během dlouhodobého používání zařízení. Kromě nadměrného zatížení se může objevit také členění motorový kompresor. Například při instalaci režimu Maximálního zmrazování v horkém počasí. Vítejte s opravou a výměnou kompresoru mohou naši odborníci, kteří čelí podobným závadám každý den. Vyrábíme opravu rychle a spolehlivě. Každý typ služby je zárukou.

Pokud motor pracuje, ale to dělá dlouhé pauzy, pak s největší pravděpodobností vyšel vzduchový senzor nebo termostat. Pokud máte chladničku s elektronickou kontrolou, porucha je způsobena rozpadem vzduchového senzoru. V tomto případě řídicí jednotka neobdrží informace o skutečnosti, že teplota v mrazničce je pod zadanou hodnotou, takže motor není v pohodě. Problém je rychle vyřešen nahrazením snímače.

See also  Kazety pro tašku ledničky, jak používat

Pokud je chladnička elektromechanický typ, pak je absence mrazu důvodem pro selhání termostatu. Vadný termostat nedává motor a motorový signál, který v teplu mrazničky. Z tohoto důvodu se motor nepřepne do režimu chlazení. Výměna termostatu je jedinou cestou v této situaci. Ale nedoporučuje se to vyrábět. Je lepší zavolat mistra, který porozuměl poruchám profesionálně a efektivně.

Rozbitý termostat

Pokud jste si všimli, že horní komora nezmrzne, ale chladnička se rozsvítí, mělo by být kontrolováno teplotní relé. Odborníci často potvrzují, že chladnička přestala mrazem kvůli selhání tohoto detailu:

 • Jednotka pokračuje v práci bez pauz a zastávek. Není schopen se samostatně odpojit.
 • Na oddělení, kde by se teplota měla navštěvovat s plus hodnotou, se objeví.
 • Během provozu se zaznamenává spontánní odpojení chladničky a nepřítomnost signálu.

Pro přesvědčení potvrzení musí být členění provádět několik akcí:

 • Отключить холодильник от источника энергоснабжения и убрать из него все продукты питания.
 • Přesuňte teplotní knoflík na regulátor teploty a spusťte proces zmrazení.
 • Dále by mělo být umístěno na střední polici chladničky teploměr, který podporuje negativní stupnici, a spustit prázdnou chladničku.
 • Po 2 hodinách volnoběhu musí být teploměr získán a zkontrolovat získané hodnoty. Pokud termostat pracuje, uvidíte 6-7 ° C. Pokud se zobrazí další indikátory, budete muset opravit podrobnosti. A pokud je to elektronická, nezávislá oprava může být nemožná.

Přehřátí motoru

Někdy uživatelé kontaktují servisní středisko se stížností, že chladnička nemrzne, a lehké popálení. Pokud nejsou problémy s termostatem a těsnicí dásní, měli byste vyhodnotit stav motoru. V procesu intenzivní operace může tento prvek přehřát, a dokonce i nejmodernější modely chladniček nejsou pojištěny.

Často je elektrárna vystavena zvýšeným teplotám, když je spuštěn režim rychlého mrazu, který se zapne, když je umístěn ve velkém množství masa, bobulí, zeleniny nebo polotovarů. Pokud přístroj neustále pracuje na špičkovém zatížení, je k dispozici přehřátí.

Další důvody pro nepříjemný fenomén může být následující:

 • Snídaně nebo “lepení” relé ochrany provize.
 • Dostupnost softwarových problémů v řídicí jednotce.
 • Ztráta těsnosti chladničky nebo mrazničky.
 • Freon Sightage.
 • Channel Clogging Capilars.

Bez ohledu na příčinu poruchy, k provedení nezávislé opravy motoru je nemožné. Tento úkol vyžaduje zásah odborných mistrů ze specializovaných servisních center. Jakékoliv pokusy o obnovení zařízení s vlastními rukama může problém zhoršit.

teplotní senzor

Pokud se chladnička stala špatným mrazem, musíte vyhodnotit provoz tepelného senzoru. Snímač teploty je instalován uvnitř chladicí komory. Současně může být v jedné chladničce instalována od 2 do 7 prvků, které jsou uzavřeny v plastovém pouzdře a jsou navrženy tak, aby odhadovaly stav vzduchu. Získaná data jsou zpracovávána řídicí jednotkou a slouží k výběru optimálního způsobu provozu.

V případě poškození detailu se chladnička neroztahuje nebo naopak nebude fungovat bez zastavení. Aby se zabránilo rychlosti systému, bude potřebovat výměnu senzorů.

Pokud jsou podrobnosti nesprávné, zobrazí se následující problémy:

 • Nestabilní odmrazování.
 • Hořící kompresor (“vypalovací” zařízení znamená selhání jiných důležitých uzlů).
 • Vzhled nucení a sněhu na stěnách struktury.
 • Právo na zmrazené produkty.

Chcete-li zkontrolovat čidlo teploty, budete muset demontovat řídicí jednotku a zkontrolovat odpor všech prvků multimetrem. Stále je třeba dát na fotoaparát fén a zapnout ji. Pokud je senzor dobrý, změní se indikátory teploty.

Chyby Biryus chladničky a jejich eliminace

Rozpis termostatu v elektromechanických řídicích modelech

V chladničkách je termostat zodpovědný za úpravu chlazení: Určuje teplotu v komorách a dává příkazem motoru kompresoru zapnout a vypnout. Nejčastěji se termostat selže v důsledku dlouhodobého provozu, v důsledku vlhkosti, v důsledku ztráty těsnosti nebo skoky napětí.

Biryus chladnička není v pohodě: v obou komorách. Motor se vůbec nezapne nebo zapne na krátkou dobu. V tomto případě svítí světlo v chladicím prostoru při otevírání dveří. Někdy, naopak, technika je doutnající: Kompresor pracuje s malými přestávkami, zasněžené “kožich” roste v chladicích prostoru.

Motor-kompresor rozbití

Motorový kompresor je zodpovědný za cirkulaci chladiva freonofluoridem. Kvůli tomu chlazení. V motory se biryusy vyskytují kolem navíjení, inter-dotykové uzávěry, uzavření vinutí na těle. Někdy kompresor “klinický” a praskne, ale nevypadá chladivo.

Chladnička nezmrzne: Protože většina modelů Biryus má jeden motor-kompresor, zahřátí jak v chladicí jednotce, tak v mrazničce.

 • S inter-dotykovými uzávěry nebo uzávěrem vinutí v tomto případě je zvuk spouštění motoru udržován a poté klepnutím na start-deficentní relé a po několika sekundách se motor vypne. Možná, že stroj vyrazí do bytu. Pokud se dotknete kompresoru rukou, je horká.
 • Když jsou vinutí sníženy, vadný motor se vůbec nezapne.
 • Když je kompresor opotřebován, motor pracuje téměř bez přerušení, ale nevytváří dostatek tlaku na vychladnutí, takže v obou komorách.

Motor opravuje, bude nutné nahradit nové.

Únik chladiva v výparníku

Výparník je část freonoprovod, kde se chladivo odpařuje, díky kterému je teplo z komor uzavřeno. V jednoduchých modelech Biryus (tradiční sovětské chladničky s ručním odmrazovacím systémem) je výparník vyroben z hliníku a je umístěn v mrazničce. Často je poškozen mechanicky, když rozmrazování, snaží se porazit led s akutními předměty, nebo v něm existují mikro-oktásky kvůli korozi.

Ve dvoukomorových modelech biirusů bez znalosti mrazu jsou dva výparníky, jeden v mrazničku, druhý. v chladicím prostoru na zadní stěně nebo za ním. Suché, dochází především v výparníku chladničky. To je splatné, první, takže je vyroben z hliníku, který podléhá korozi a za druhé, neustále pracuje ve vlhkých podmínkách, kdy je teplota pozitivní (během rekreačního režimu kompresoru), pak negativní. Z těchto důvodů se v výparníku objevují mikrotrakci a vzniká freon únik.

Chladnička Špatný Frost. Motor pracuje, prakticky ne odpojí. Výparník může být viditelný nerovný zloděj z ledu a sněhu. Biryusa hlásí poruchu blikáním červeného indikátoru.

Mistr řídí diagnostiku a najde místo úniku Freon. V závislosti na konstrukci chladničky a přesným sedadlem úniku, buď pájení výparníku, nebo jeho náhradu. Pokud je výparník umístěn v pevné části pily, je starý výparník oříznutý a na zadní stěně chladničky se provádí nový baldachýn.

Rozdělení bitevního relé

Relé start-obrany provádí dvě funkce: start-up. když je kompresor zapnutý, a ochranný. pokud se motor došlo v motoru, inter-dotykový uzávěr nebo jiný členění, doprovázený silným zahříváním kompresoru, Relé je násilně odpojen motor, aby se zabránilo tankování pracovního vinutí motoru.

Biryus chladnička se rozsvítí a okamžitě vypne nebo se nezapne vůbec. Teplota v komorách je zvýšena. Ve druhém případě nesvítí světlo v chladničce.

Start-odolné relé musí být nahrazeno novým.

Plot v kapilárním potrubí

Kapilární potrubí. část freonoprovod, který má průměr nejvýše 50 mm. Vytváří rozdíl tlaku: Při pohybu na kapiláru, tlak Freon Falls Falls, a když chladivo padá do výparníku. se vaří a zahájí se. Systém však cirkuluje nejen samotný freon, ale také olej z motoru kompresoru. V jejich interakci jsou vytvořeny parafiny, které jsou uloženy na stěnách kapilárního potrubí a vedou k blokování.

See also  Samsung Žádná správa ledničky Frost ledničky

Chladnička Biryusa Bad Frost. Motor funguje neustále a není téměř vypnutý. Chladnička hlásí porušení teplotního režimu pomocí červené LED.

S částečným mrakem se Mistr snaží prodat svůj speciální Jack. Ale častěji musíte změnit kapilární trubku. Současně se filtrační vysoušidlo nahrazuje. Po obnovení integrity systému je lednice evakuována a krmena Freonem.

Hlavní typy poruchy

Protože všechny chladničky jsou typické členění, mají charakteristické značky. Proto ne vždy, ale v některých případech bude každá osoba schopna diagnostikovat samostatně a okamžitě.

Vše, co je potřeba vědět hlavní rysy chyb. To umožní přijmout nejvíce správné rozhodnutí o tom, co dělat v současné situaci: Proveďte opravu na vlastní pěst nebo zavolejte specialistu a zaplatte mu peníze.

Dokonce i hlavní typy poruch v chladničce poměrně hodně, ale všichni jsou typičtí, to znamená, že mají charakteristické značky, což zjednodušuje úkol odhalit, eliminovat

Poruchy lze rozdělit na následující:

 • Jednoduchý. to je, že jsou snadno řešitelné a dokonce i majitel sám;
 • Sofistikované. v tomto případě vše skončí s opravou výrobku specialistou, která je nutně nezbytná;
 • beznadějné. jsou vzácné, ale obvykle se obrátí na nákup nové jednotky.

Každá z těchto kategorií obsahuje řadu důvodů, schopnost určit, že přispívá k identifikaci rozbití, přijímání vhodných opatření a dokonce i jeho prevence. A to pomáhá majiteli ušetřit čas a peníze.

Kategorie # 1. Jednoduché typy poruch

Multil potíže zahrnují celou skupinu závad. Pokud je některý z nich odhalen, bude uživatel schopen téměř zaručit obnovu chladicí jednotky nezávisle.

A v mnoha situacích bude fotit. A to znamená, že člověk nemusí prolomit hlavu, kde dělat uložené produkty, vzít další doprovodné členění.

Když vlastník odhaluje, že přístroj volně zamrzne nebo nevytváří zima, pak je třeba jej zjistit, aby bylo možné zjistit známky rozbití

Známky snadno řešitelných problémů jsou:

 • Nedostatečné chlazení výrobků a v některých případech jejich poškození.
 • Chladnička odmítá mrazu bez viditelných známek zlomení.
 • Ventilátor nefunguje.
 • Neustále zahrnoval kompresor.
 • Nesprávně zvolený režim teploty.
 • Indikátor označuje instalovaný režim.
 • Nesprávné umístění.

Závěrečná hustota svých dveří. Pokud produkt není schopen vychladnout produkty na požadovanou teplotu, měl by vlastník věnovat pozornost závěrečné hustotě svých dveří.

Často se to stává, že rukojeť některých květináčů, položek třetích stran je přilnavá na pečeť, tělo nebo něco jiného zasahuje s pokrytí úplně. V důsledku toho jednotka není schopna zmrazit, vychladnout uložené produkty.

Všechny výše uvedené ukazují, že někdo po pečlivém inspekci bude schopen vyrovnat se s problémem ihned po stanovení příčiny, což vedlo k nouzové práci.

Jak funguje lednička?. Vědecké kladivo

Opotřebovaný z pečetí. Často existuje složitější odrůda tohoto problému, což je opotřebení těsnění. Ale v této situaci je to docela jednoduché dostat se z situace.

Co potřebujete měřit dveře kolem obvodu a koupit v nejbližší ekonomické skladě požadované gumy. I když je nespecializovaná, uživatel bude stále moci rychle vyřešit problém, a pak hledat vhodné těsnění.

Příčiny poruch jsou často nejjednodušší, což umožňuje majiteli odstranit je nezávisle. Foto se například zobrazí nahrazení opotřebovaného těsnění

Disolio dveře. Kromě toho, když chladnička není schopna zmrazit nebo vychladnout výrobky, musíte věnovat pozornost poloze dveří. Často je často pod akcí své vlastní hmotnosti nebo zatížení změní jeho počáteční polohu.

V důsledku toho je vytvořen disk dveří, který není schopen utěsnit vnitřek chladničky. To se často děje s obyčejnými dveřmi.

Konec je úprava, že většina lidí má potíže způsobí. I když nejsou žádné dovednosti, touhy a nástroje, aby se všechno sami, výzva průvodce obnovit výkon bude stát penny.

Režim teploty. Kromě toho člověk musí zkontrolovat zavedenou teplotní režim.

Lednička žárovka popáleniny, ale nemrznou

A musíte zkontrolovat a povolit / zakázat speciální programy, na které rychle mráz, odmrazování. To vše významně ovlivňuje výkon jakékoli chladničky.

Jak správně jednat v těchto případech vypráví instrukci připojenou k každé jednotce. Pokud je ztracen, oficiální internetový zdroj výrobce nebo jeho zástupce pomůže, kde je vše, co potřebujete, je zveřejněno.

Nahradit opotřebované těsnění dostatečně k nákupu nového souboru takového spotřebního materiálu. Úkol dále zjednodušuje skutečnost, že strana, která usnadní dveře, je zpracována, speciální lepkavý materiál

Brokerový termostat. Když indikátor vůbec nesvítí, pak tato osoba navazuje na kontrolu vodičů, vidlic, jejich kontaktů, jakož i vývody, ke kterým jsou připojeny uvedené prvky. Pokud neexistuje žádné vnější poškození, zkontrolujte napětí.

Lednička žárovka popáleniny, ale nemrznou

V nepřítomnosti speciálního vybavení do sítě můžete povolit jakýkoliv elektrický spotřebič, který indikuje, že vadný: zásuvka, jiné prvky elektrického obvodu nebo chladničky. Když je vše normální, může dobře ukázat rozbití termostatu.

Proč chladnička nefunguje, a mraznička funguje

Situace, kdy se chladnička zlomila, vždy nečekaná a nepříjemná. Zejména v předvečer velkého svátku nebo ve větším teplu, když je nutné pečlivě sledovat čerstvost výrobků. Uživatelé často čelí jinému problému, když funguje mraznička a chladnička téměř není v pohodě. Jak určit příčinu?

Proč chladnička chladně chladně?

Takový členění je zřídka okamžitě vidět, protože indikátor stavu není indikátory na teploměru v chladicí komoře, ale mrazák, který pokračuje dobře dobře fungovat. Rozdíl v několika stupních je obtížné cítit jednoduchou osobu, ale výrobky v chladničce jsou zkaženy v očích.

Když je detekována porucha, je nutné rychle zjistit důvod, proč nemrznou chladničku. Uvedení opravy, která se týká úplného selhání, a pak majitel bude muset být pěkný, aby utrácel peníze na opravy, pokud je to možné.

Zde je seznam možných důvodů, proč se chladnička přestala uvolnit:

 • Krásné uzavření dveří. Možná, že pod žvýkačkou dveří dostal cizí předmět, který interferuje s hermetickým boucháním dveří. Zkontrolujte nejen jeho nepřítomnost, ale také integritu ochranné gumy. Zástrčky, přestávky nebo peeling přispívá k výstupu studeného vzduchu ven;
 • Vysoká teplota v místnosti. Více charakteristika jednokomorových modelů. Pokud je chladnička v blízkosti horké baterie nebo v místnosti je velmi teplý, a mraznička je naladěn na maximální mrazu, motor elektrotechniku ​​se nevyrovnává s vysokým zatížením. Zkuste si vybrat jemnější režim. Nebrání úplnému odmrazování po dobu nejméně 10 hodin. Poté znovu nastavte požadovanou teplotu a zapněte zařízení. Nezapomeňte na tepelnou izolaci baterií v blízkosti chladničky.
 • Dalším důvodem, proč chladnička není v pohodě, může být poškození kovových chladicích prvků a úniku freonu. To by se mohlo stát, pokud během rozmrazování odstranili led z chladicí mřížky pomocí nože nebo jiných kovových předmětů. V této situaci neudělejte bez pomoci kvalifikovaného čaroděje. Vyřešte však problém bez obrovských nákladů. Bude nutné uzavřít poškozenou plochu chladicího prvku a znovu naplnit freonový systém. Pokud nechcete, aby chladnička zastavila zmrazení, nikdy nefortující ledu loupání při odmrazování. Je lepší počkat na úplné rozmrazování a pak snadno odstranit zaostávající led.
See also  Thermo vak přenášení ledničky Jak používat

Popsané členění jsou charakteristické jak pro jednokomorové, tak pro dvoukomorové chladničky. Toto selhání je v podstatě spojeno s nesprávnou operací, nedodržením hygienických standardů použití a může být nezávisle diagnostikována a zabráněna.

Stává se však, že chladnička se nezobrazuje, i když jsou všechny normy splněny a viditelné důvody pro poruchu. V tomto případě musíte pečlivě zkontrolovat elektrický spotřebič a analyzovat jeho práci. Nejpravděpodobněji k opravě doma bez průvodce nebude schopen, ale můžete vyhodnotit náklady a trvání nadcházející opravy.

Sofistikované technické problémy

Pokud se chladnička stala špatně chladnou, jeho členění může být spojeno s jedním z nodálních konstrukčních prvků. Pojďme zvážit hlavní problémy s motorem, který vede k tomu, že chladnička není chladit vzduch na požadovanou teplotu. selhání motoru ventilátoru.

V tomto případě nebudete slyšet charakteristický zvuk, který dělá ventilátor při práci. Rozdělení dochází v důsledku zmrazení prvku a vyžaduje povinnou náhradu pro specializovaný mistr.

Vzhledem k tomu, že motor neustále nepracuje, ale periodicky se zapne pouze k určení poruchy, musíte pečlivě poslouchat práci chladničky. Můžete se pokusit vypnout chladničku a plně rozmotat ji po dobu 10 hodin. I po odmrazování a znovu spuštění situace nebude fungovat, měli byste zavolat na opravy.

Dalším problémem lze přičítat selhání kompresoru.

Jednokomorová chladnička má jeden kompresor, takže jeho rozpad je okamžitě viditelný, protože chladnička není chladit vzduch v mrazničku nebo v chladicí komoře a rychle se cítil proud.

Dvoukomorová chladnička, jako industitis a další vysoce výkonné značky mají dvě kompresory, samostatně pro chladicí komoru a mrazničku.

Pokud teplota chladničky neodpovídá nastavení, může selhat kompresor. Problém je vyřešen nahrazením prvku.

Docela často, chladnička není v důsledku zablokování v chladicím systému. Kapilární trubice, na které se chladivo cirkuluje, je nakloněn proti ucpání. Zkušený mistr může snadno odstranit problém speciálního vybavení.

Příčinou rozbití může být netěsnost chladiva v systému odpařovací chladničky. Úniky mohou nastat z různých důvodů, ale hlavně kvůli opotřebení systému.

Takový členění můžete detekovat, aniž by bylo jen kontrolovat teplotu chladničky, ale také rezavým subkonds uvnitř mrazničky, pokud je níže.

Kromě toho můžete vidět vodu nebo mastné úniky pod chladničkou.

V některém z výše uvedených případů byste neměli vytáhnout bod setkání s opravářem. Nahradit nezávisle nebo vyřešit problém jiným způsobem, bude možné, aby pro každého, a operace chladničky s vadným prvkem zvyšuje zatížení jiných elektrických přístrojových systémů a může vést ke konečnému selhání bez šance na opravu.

Co když chladírna není v pohodě?

Všimněte si výrazně měnit teplotu, musíte nejprve zkontrolovat:

 • Jasně definovat, že chladnička nefunguje, a vše je v pořádku s mrazákem;
 • Možná, že vedle chladničky jsou topná zařízení. Baterie musí být izolovány;
 • Zkontrolujte integritu těsnicí dásní na dveřích;
 • Zkontrolujte všechny režimy a tlačítka pro nastavení teploty;
 • Určete, zda není v mrazničku žádná půda a sníh. Snažte se nastavit vyšší teplotu mrazničky. Může se stát, že motor se jednoduše nevyrovnává s zatížením, když chladnička nebude chladit vzduch, a mraznička pracuje v intenzivním režimu;
 • Zkontrolujte chladničku externě, neexistují rezavé, mastné nebo jiné suby;
 • Neexistuje žádná deformace prvků a vnitřního povrchu chladničky.

Zadejte chladničku

Kompresor pro jeho tlak je injikován freonem (chladicím činidlem) do sestavy kondenzátoru. Tam, chladicí plyn je kondenzován do kapalné frakce. Tento proces je doprovázen uvolňováním tepla, která se podává přes zadní panel chladicí skříně.

Zkapalněný freon je dodáván do systému tenkých trubek, po kterém opět trvá plynný stav a je v odpařovací jednotce vaří. Výparník a generuje zima. Freon dokončí svůj obvod, vracet se do kompresoru.

Zima se objevil především mrazničku a je již krmeno do chlazení. násilně nebo přirozeně. Dává mrazničku možnost udržováním teplot za studena i při rozpadu některých prvků jednotky.

Ve dvouikonových chladničkách slouží jeden kompresor mrazák a druhý. chlazení. Je vhodné, že pokud je to žádoucí, můžete vypnout některé z kamer a používat pouze jeden

Jakmile je nedostatek zima viděn v chladicím prostoru s pracovním mrazničkam, musíte se pokusit analyzovat situaci sami.

Akce uživatele Při podezření na závadu jednotky musí být následující:

 • stanovit pozorováním, což přesně se kamery nezmizí;
 • Pro objasnění, zda nejsou žádné zdroje tepla v blízkosti chladicí skříně, například topných baterií, ohřívačů, kuchyňských sporáků atd. D.;
 • Určete, zda je gumové dveře těsnicí těsnění, zda jsou objekty (kusy potravin, drobky a t. P.) Brýbou hustým uzavřením dveří.

Také bude užitečné zkontrolovat zadní povrch chladničky pro mechanické poškození a všechny uzly a systémy. pro přítomnost žito, oxidanizované.

Příčiny rychlého odpojení chladničky a možností jejich korekce

Poruchy a skoky napětí v napájecím zdroji

V moderních zařízeních, i když existuje více systémů, které zajišťují bezpečnost z nestability sítě, ale ostré a časté rozdíly mohou stále ovlivnit správný výkon. Chcete-li zachovat drahé technologie, je nejlepší zakoupit další prostředky ochrany a připojit zařízení k zdroje sítě pouze přes ně, například stabilizátor napětí. V opačném případě, kompresor, elektronická řídicí jednotka a další důležité části chladničky, nesmí odolat přerušení a odchodovat jejich budovu, která bude znamenat drahé opravy.

Problémy s řídicí jednotkou

Každé zařízení pro domácnost, ve kterém existuje řídicí deska, se stává zranitelnou kvůli této malé, ale velmi důležité položce. Pokud je program porušen, příkazy začnou dělat s různými intervaly. Motor se rozsvítí a odpojen v chaotickém režimu. Nejpravděpodobnější příčinou rozpadu elektronické jednotky je nestabilita sítě. V tomto případě je deska podléhá přeprogramování nebo výměně. Je však lepší poskytnout právo učinit takovou opravu specializovaným, zejména proto, že má všechny zařízení pro přesnou diagnózu.

Lesní kompresor

Toto je nejdražší náhradní a opravy detailu chladničky. Kompresor provádí důležitou funkci. čerpání freonu v plynném stavu výparníku, dodává jej pod tlakem na kondenzátor. Plyn je stlačený a ochlazen, což vede k kapalnému stavu. Prostřednictvím kapilárního expandéru se chladicí kapalina opět spadne do výparníku, kde absorbuje teplo.

Chcete-li pochopit, zda kompresor pracuje, když je chladnička často vypnuta, musíte znát odpor jeho vinutí. každý pár terminálů. Pokud je vinutí poškozeno, nebo došlo k inter-dotykovému uzávěru, se stane následující: Zařízení se rozsvítí a pokračuje v práci, ale již se zvýšeným zatížením. Proto kompresor při práci se zahřívá silnější než obvyklé. Relé se snaží usnadnit provoz motoru, a proto funguje dopředu. V moderních modelech je tato část zařízení nespotitelná, takže je předmětem úplné náhrady.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS