Lednička nefunguje, ale světlo je v ohni

Proč se lednička nezapne

Nic navždy v tomto světě. A někdy přijde okamžik, kdy něco náhle přestane fungovat. Například lednička se nezapne. Je nutné s tímto filozoficky léčit, protože tato položka je stejná zařízení jako všechny domácnosti spotřebičů. Dříve nebo později se některá z podrobností rozvíjí svůj technologický zdroj a je vyžadována jeho výměna. Obecně je chladnička ve svém zařízení poměrně jednoduchá, a proto je v provozu docela spolehlivá.

Po zjištění selhání v práci musíte provést obecnou diagnózu, abyste identifikovali možné poruchy. To lze provést samostatně bez volání pána. Nejprve musíte věnovat pozornost elektrické energii chladničky. Chcete.li to udělat, stačí se podívat do skříně a ujistěte se, že žárovka správně hoří. Pokud tomu tak je, ale kompresor se nezapne, je nutné prozkoumat kabelový kabel a vývod, ke kterému je mechanismus připojen. Nejjednodušší způsob, jak připojit jakékoli jiné zařízení k tomuto kontaktu, a pokud to funguje dobře, pak problém není v něm. Píčkový kabel můžete zkontrolovat pouze vizuálně. Nemělo by to mít zlomeniny, pochybná spálená místa, vidlička na konci kabelu by neměla být horká na dotek.

Možné důvody

Co dělat, pokud se lednička nezapne? Tato technika se často nezapne kvůli zahraničním faktorům, a nikoli vnitřním zhroucení. Proto, když pán provádí diagnostiku, sleduje, zda je v lednici světlo.

Pokud světlo nespálí, zařízení nefunguje, musíte zkontrolovat vývod, napájecí kabel a vidličku. Síťový šňůra může být kulhářena nebo poškozena. musí být nahrazena. Vidlička nebo vývod se může zlomit, jsou také změněny na nové.

Pokud je vše v pořádku s uvedenými prvky, měla by být příčina poruchy hledána uvnitř chladničky. Totéž lze říci v případě, kdy žárovka hoří v oddílu a zařízení nefunguje.

Co dělat, pokud se lednička nevypne?

Lednička se nevypne

Proto může lednička fungovat neustále a nevypnout:

 • Dveře nejsou zcela zavřené, protože zařízení není ani nebo například narušuje velká pánev.
 • Byl spuštěn způsob mrazu nebo chlazení. Pokud se jedná o „inteligentní“ ledničku, pak se motor vypne. A ve starých modelech musíte režim vypnout ručně.
 • Kuchyně je horká nebo technologie stojí poblíž baterie, talíře.

Pokud není jeden z důvodů vhodný, lednička nadále funguje bez odpojení, musíte zavolat Master.

Vnitřní poruchy, kvůli kterým lednička neustále pracuje a nevypne se:

 • Elastická pásmo na dveřích je opotřebovaná. Proto již není možné jej uzavřít až do konce, teplý vzduch proniká do kamery a motor pracuje v podmínkách zvýšeného zatížení.
 • Termostat se zlomil. „Mozek“ zařízení není informován, že teplota dosáhla požadované hodnoty, motor stále funguje. Senzor vám pomůže nahradit službu.
 • Kontrolní blok selhal. Termostat přenáší informace o stupních do rozbitého bloku, zpracovává informace ne správně, a proto se lednička nevypíná, neustále to funguje. Musíte odrazit poplatek nebo dát nový.
 • Trubka výparníku ucpaná. V závislosti na situaci se pán vyčistí doma nebo vezme zařízení do služby, aby bylo možné zcela rozebrat.
 • Únik chladiva. Když se množství agenta snižuje, zařízení nemůže udržovat požadovanou teplotu, chladnička funguje po celou dobu, nevypne se.

Kromě toho, pokud kompresor chladničky nefunguje, může to být také důvod. Tlak poklesne v chladicím obvodu, a proto se stupeň nedosáhne požadované značky.

Lednička nezmrzne ani zamrzne

Důvodem, proč lednička nefunguje správně, nejsou dobře uvedené dveře jedné z kamer. Tato situace může nastat v důsledku ne příliš těsného kontaktu gumy s tělem. Příčiny deformace těsnění se mohou lišit, ale v podstatě prochází vzduchem kvůli jeho opotřebení. V tomto případě by to mělo být nahrazeno.

Někteří uživatelé nepovažují za nutné rozmrazovat zařízení, jak je uvedeno v provozních pokynech. Pokud se při odmrazování pokuste zlomit kousky ledu ze stěn, pak takové akce vedou ke skutečnosti, že horní komora ledničky nefunguje. Úniky freon mohou nastat v důsledku poškození vnitřního pláště.

See also  Jak dát dítě Kalm z ledničky

Penetrace vzduchu uvnitř komor, a proto zařízení přestává fungovat normálně, je také podporována zkosenými dveřmi. Situaci můžete opravit úpravou. Diagonální tyče jsou umístěny přímo pod panelem dveří.

Nedostatek normální teploty uvnitř chladničky může vést k poškození produktů uložených v ní. Po opravě zařízení se proto doporučuje důkladně umýt speciálními nástroji, které ničí nepříjemné pachy. Poté ho nechal dobře uschnout a dříve otevřel dveře.

Lednička se nezapne

Pokud se tato technika přestala zapnout, není třeba spěchat, aby zavolal do dílny. Někdy důvodem nelze vůbec, že ​​se lednička rozpadla. Nejprve zkontrolují stav výstupu, a to, zda je v něm napětí. Chcete.li to provést, stačí s ním připojit jakékoli jiné elektrické zařízení.

Otevření dveří chladničky se žárovka automaticky rozsvítí. Pokud nespálí a nachlazení se nevztahuje na oddíly, může příčina sloužit jako porucha s elektronikou.

Vidlička se pravděpodobně zlomila nebo se napájecí kabel odlomil. Problematičtější situace. lednička nevykazuje známky života, ale světlo je v plamenech. Jak motor neslyší. Existuje několik možností pro rozvoj událostí.

Problémy s kompresorem

Stává se, že lednička se po odpojení nezapne, ale zároveň hoří žárovka a vydává zvuky kliknutí. Příčinou poruchy je často kompresor. Pro více či méně normální diagnózu se budete muset vyzbrojit pomocí zařízení-Ohmmmmmeter.

Bez zkušeností s podobnými pracemi je lepší se nezabývat nezávislým odstraněním zhroucení, ale svěřit provádění kvalifikovaného mistra.

Důvody, proč se kompresor nezapne:

K identifikaci všech tří poruch je nutný ohmmetr. Stává se, že „vyzvánění“ vinutí a kontaktů nedává výsledky a v tuto chvíli je na zařízení napětí méně než 20 ohmů napětí. To již lze posoudit, že motor musí být vyměněn.

Poruchy spojené s kompresorem jsou nejvíce nákladnější. kromě vysoké ceny dílů je nutné platit za služby mistra.

Pokud diagnóza motoru neodhalila žádné problémy, pak je důvodem „mozek“ ledničky. řídicí modul.

lednička, nefunguje, světlo

Problémy v kontrolní jednotce

Někdy fungují motor a hlavní uzly a lednička se po rozmrazování nezapne. Důvodem je často prasknutí elektrického obvodu. výsledek oxidace kontaktů.

Řešení. Inspekce a čištění kontaktů hlavních uzlů. Pokud budete mít štěstí, lednička se zapne. Pokud ne, musíte hlouběji kopat. vyhodnotit stav řídicího modulu.V něm je porušení připojení také způsobeno oxidací kontaktů.

Druhým z důvodu „popularity“ jsou problémy s firmwarem. Jsou způsobeny napěťovými napětími, nesprávným použitím ovládacího panelu atd. Řešení. úplná výměna vadného modulu.

Tepelný astewer

Tato součást, která se nachází uvnitř chladničky, se také nazývá termostat. Zpravidla se nachází v blízkosti žárovky. Funkční úkol senzoru je udržovat nezbytnou teplotu v mrazáku nebo hlavní oddíly.

Pokud je chladnička více kumě, pak může být více než jedna. Funguje to takto: Když je dosaženo určité teploty, uzavře a otevírá elektrickou energii, která slouží jako příkaz pro spuštění nebo zastavení motoru.

Chcete.li zkontrolovat, zda senzor funguje, musíte uzavřít terminál vstupu a výstupu. Podobné manipulace jsou například napodobováním jeho práce se zvýšením teploty. Pokud kompresor spustí během kontroly, musí být senzor vyměněn.

Porušení teplotního režimu dochází také při zastavení ventilátoru. V chladničce Indesit, působící na systému bez mrazu, se na elektronické desce zobrazí chybový kód. F04.

Tepelný astewer

Když je problém v chladivu, jednotka obvykle funguje na dlouhém cyklu, někdy se nezastaví. Zároveň v mrazáku na potrubí, s níž se chladivo pohybuje, je viditelný led.

Na opačné straně není led. Porucha zde spočívá v úniku chladicí kapaliny. Důvodem je formovaný mikrocrack.

Pro vyřešení problému je nutné diagnostikovat obrys, aby bylo možné identifikovat trhlinu, odstranit celé chladivo ze systému, zabavit a křížit.

Jiné důvody

Kromě hlavních existují i ​​jiné důvody, díky kterým lednička přestala fungovat:

 • Tlačítko odmrazování padlo. Pokud je tlačítko ve stavu, kompresor nezačne. Lze jej jednoduše opotřebovat a zásobit se ve špatné poloze. Řešením je náhrada. Ujistěte se, že zařízení odmítlo, můžete přímo stáhnout dráty obcházející tlačítko;
 • Chyby se spuštěním a ochranným relé. Chcete.li zkontrolovat, budete potřebovat multimetr. Prvek, který způsobuje otázky, je odpojen od elektrického obvodu a zkontrolujte jeho odpor. Pokud jsou indikátory daleko od normy, naznačuje to rozpis. Pro diagnózu musíte porozumět elektrickému alespoň trochu. Práce související s elektronickým plněním zařízení se provádějí, když je napájení vypnuto. Odmítnutí počátečního relé je běžným problémem v chladničkách značky biryus;
 • Lednička je nesprávně nainstalována. Při nákupu nového vybavení musí přidělit dostatek volného prostoru a zachovat ventilační mezery. Nesprávná nainstalovaná lednička bude fungovat, ale v neobvyklém režimu, který způsobí další zatížení. Například v buňkách to může být teplejší, než by mělo být, pouze proto, že lednička je příliš pevně připevněna ke zdi, což zhoršuje zadní část zadní stěny hadem. Stejný efekt nastane, pokud topná zařízení fungují vedle jednotky. Volné zavřené dveře mohou také způsobit nesprávnou práci. V moderních modelech chladniček, s elektronikou, kvůli volně zakrytým dveřím, motor nezačne, což pro displej způsobí vhodnou chybu;
 • Síťové problémy. V tomto případě lze tvrdit, že majitel chladničky měl štěstí. Aby zařízení fungovalo v normálním režimu, je vyžadováno síťové napětí od 200 do 240 V. Pokud ukazatel přejde dále, mohou domácnosti deaktivovat nouzovou situaci. Zvláště pokud je moderní model nainstalován doma, citlivý dokonce na mírné odchylky.
See also  Jak připojit haier ledničku k telefonu

Proč lednička nefunguje a světlo hoří

Pokud lednička nezmrzne a světlo hoří, možná je problém vyřešen za pár minut. Chcete.li zjistit, proč se objevila, musíte provést úplnou kontrolu jednotky a ujistit se, že spojení je správně. Pokud problém nelze odstranit vlastními rukama, budete znát jeho klíčové příznaky, které zjednoduší proces další opravy. V tomto případě bude pán vědět, jaké nástroje je třeba vzít s sebou.

Rozpad se často neobjevuje uvnitř zařízení, ale venku.Za prvé, proto stojí za to vyhodnotit, zda je napětí v zásuvce, ke kterému je lednička připojena. Chcete.li zkontrolovat, stačí do něj zahrnout jiné zařízení.

Po otevření dveří ledničky se indikační světlo vždy spouští. Při absenci světla a chladu uvnitř kompartmentů zkuste najít vadu v elektrické energii. Možná poškození vidlice nebo napájecího kabelu. Někdy však uživatelé čelí takové nepříjemnosti, když lednička nefunguje, ale světlo hoří. Tento paradox lze vysvětlit následujícími faktory:

 • Poškození termostatu.
 • Narušení tlačítka odmrazování.
 • Selhání počátečního a ochranného relé.
 • Problémy s elektronickým ovládacím prvkem.
 • Poškození kompresní části.
 • Nesprávná instalace chladicí komory.

Poškození termostatu

Pokud jednotka zastavila zamrznutí a nezapnula se a světlo je zapnuto, ujistěte se, že její termostat nebyl deaktivován. Takový senzor je umístěn v blízkosti žárovky a poskytuje stabilní teplotu uvnitř mrazáku a společný kompartment.

V pokročilých modelech je nainstalováno několik termostatů. Jsou zodpovědní za uzavření a otevření elektrického obvodu, aby dodali požadované signály do kompresoru.

Pro vyhodnocení výkonu senzoru je nutné uzavřít své vstupní a výstupní terminály a vytvořit napodobování normálního provozu se zvýšením hodnot teploty.

Pokud po takových manipulacích začne motor znovu, budete muset vyměnit termostat.

Vypořádání tlačítka odmrazování

Fragmentace tlačítka odmrazování je běžným problémem, díky kterému „inEdit“, „Nord“, „Stinol“ a další modely chladničky nefungují. Pokud je tento klíč zaznamenán nesprávně a nebude možné jej vrátit do své původní pozice, jediným rozhodnutím bude nahradit. Stanovení příčiny rozpadu je poměrně jednoduché: zkuste zavřít dráty obcházející tlačítko.

Vadné spuštění a ochranné relé

K určení takové poruchy musíte použít multimetr. Pochybný prvek je odpojen od elektrického obvodu, po kterém je hodnocen jeho odpor. Jakékoli odchylky od normy signalizující jakoukoli vadu. Pokud nemáte dovednosti elektrikaře, je lepší zavolat pánovi.

lednička, nefunguje, světlo

Problémy s elektronickým ovládacím prvkem

Zjistím, proč se ukazatel pálení zapnul, ale nemrzdí ledničku, věnujte pozornost takovým detailům, jako je elektronická řídicí deska.Prvek je charakterizován komplexním provedením a může selhat, což povede k rozpadu chladicí komory. Ve většině případů se poplatky nepodléhají opravě a pouze vyškolený specialista se může zapojit do jejich diagnózy.

Rozdělení kompresoru

Aby zařízení chladničky volně mrzli a opálené světlo zařazení bylo bez selhání, je nutné udržovat kompresor v dobrém stavu. Poškození tohoto prvku je doprovázeno různými poruchami, díky nimž jednotka přestane vyrovnat se svým hlavním úkolem. Rozklad kompresoru může vést k:

See also  Lednička Nord je

Mezi mechanickým poškozením se rozlišuje vada ložiska nebo rušení mobilních mechanismů. Oprava kompresoru a jeho motoru je docela obtížné a ekonomicky neopodstatněné. Nejlepší řešení bude koupit nový kompresor odpovídající značky. Práce na výměnu tohoto detailu mohou být provedeny pouze profesionálem.

Ampermeter se používá ke kontrole kompresorové služby. Pokud během „volání“ kontakty a vinutí nedávají odpovídající signál a indikátory napětí jsou sníženy pod 20 ohmů, budete muset vyměnit kompresor.

Nesprávná instalace ledničky

S nezávislou instalací ledničky se často dělají chyby, kvůli tomu nefunguje tak, jak by to mělo být. Někdy nejsou pozorovány potřebné mezery ve větrání nebo správná poloha, proto cívka není dostatečně foukaná vzduchem. Podobný problém se objevuje s nepřijatelnou blízkostí topných systémů poblíž vaší chladicí jednotky.

Dokonce i depresizace světla těsnicí gumy může zhoršit účinnost práce a modely s intelektuální náplní zabrání zahájení motoru, když se objeví trhliny mezi tělem a dveřmi. V tomto případě se na elektronické obrazovce zobrazí odpovídající kód chyby. Volání pána doma s takovými poruchami není odůvodněné. vada bude muset být odstraněna svými vlastními rukama.

Co dělat

Pokud světlo nefunguje v lednici Samsung a zároveň jednotka zastavila zamrznutí, nezapne se a zkontroluje přítomnost elektřiny v domě v domě. Možná došlo k naplánovanému vypnutí bydlení z napájení nebo vyřazených dopravních zácp na přepážce. S normálním provozem sítě zkontrolujeme provozovatelnost vidlice a výstupu ledničky, také kazety. Nahrazení těchto částí zpravidla není pro majitele domu obtížné.

Dalším krokem je zkontrolovat operaci termostatu.Tento mechanismus poskytuje podsvícení nezbytný kontakt pro fungování. Rozpis regulátoru je opraven nahrazením předchozího mechanismu novým.

Pokud světlo nefunguje v zařízení Samsung, možná se spínač světla v lednici nazývá lednička Hojus. Toto je uzavřený kontakt, který je ovládán magnetickým polem. Nebude to fungovat na vyřešení tohoto problému sami. Chcete.li eliminovat rozpad, musíte kontaktovat Master.

Diagnostika, která může vést k chybě

Bohužel, diagnostika na hořící nebo nesporvatelné žárovce nelze nazvat docela informativní. Například, pokud dojde k skoku napětí v síti, pak vzduchový senzor může selhat. Světlo by mělo hořet. Nebude však to, pokud bude spáleno také světlo. V tomto případě se nepřítomnost světla může stát pouze příčinou chyby.

To znamená, že nezávisle se spoléhá pouze na vnější znaky, je velmi obtížné provádět diagnostiku. Tento proces bude spíše podobat ruské ruletě. Pouze mistr, který má mnoho let zkušeností, bude moci přijít na to. Proto může rychle najít příčinu poruchy a eliminovat ji.

Možnost přesnějšího stanovení poruchy

Chcete.li se pokusit zjistit, kde přesně leží porucha, používají níže uvedenou metodu, pouze ti, kteří jsou blízko technologii. To umožní předem navigovat, kolik bude stát nadcházející oprava. K selhání motoru může vést k

Důvod lze zjistit, pokud zkontrolujete kontakty elektrického motoru pomocí ohmmeru. Odolnost méně než 20 ohmů naznačuje uzavření zatáčky vinutí.

Pokud to nepomohlo, zůstává pouze vyřešit mikrocociny a kontaktní skupiny. S největší pravděpodobností byly kontakty někde oxidovány. Musíte na tom strávit hodně času. Ale pokud je to jediný způsob, jak vrátit předchozí výkon jednotě, pak to stojí za to.

Nesprávná instalace jednotky

Stává se to, že po zakoupení moderního aparátu v něm lehké hoří, ale nefunguje to. Možná příčinou poruchy je nestabilní pozice.

Pokud byla lednička nainstalována bez použití technické úrovně, může to vést k netěsným dveřím dveří. V souladu s tím teplý vzduch vstupuje do komory. Motor se nezapne kvůli skutečnosti, že v chladničce nemá smysl. Proto světlo hoří, ale technika nefunguje. Někdy se problém zobrazí na výsledkové tabuli ve formě chybového kódu.

Pro odstranění poruchy je nutné provést důkladnou diagnózu. Je nežádoucí opravit zařízení nezávisle, jinak existuje riziko, že situaci náhodně zhoršuje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS