Lednička nezapne příčiny kompresoru

Zjistíme, proč je kompresor chladničky horký

Chcete.li přesně řešit všechny důvody přehřátí kompresoru v zařízení chladničky, měli byste pochopit princip fungování tohoto zařízení. Jeho hlavním úkolem je čerpat tepelnou energii z jedné oblasti do druhé, nebo spíše z mrazničky a do ní. Proč tedy kompresor, když to funguje, může být horký? Pracovní schéma je uvedeno na fotografii.

Standardní model kompresorové jednotky absorbuje Freonovy toky z komory pro odpařování vzduchu a po filtraci ji nasměruje na kondenzátor. V procesu těchto akcí se tvrdě zahřívá. Pak je Freon ochlazen uvnitř kondenzátoru a jde do tekutého agregovaného stavu.Je to ve formě kapaliny, která Freon ochlazuje ledničku, zatímco přechází do plynového stavu. Okamžitě stojí za zmínku, že teplota pracovního procesoru dosáhne 60 stupňů. V některých případech. 90, ale ne vyšší. Kompresor chladničky by tedy měl být horký.

Pokud je však kompresor chladničky velmi horký, to znamená, že teplota přesahuje 90 stupňů, pak to znamená porušení jeho práce. V takových případech se doporučuje úplná výměna části. Ve většině případů, v tomto stavu, lednička již mrzne.

Existuje několik nejběžnějších funkcí, které naznačují poruchu chladicího zařízení:

 • Kryt kompresoru snadno bije proudem, když se dotýká jeho povrchu.
 • Na dotek je teplota velmi vysoká.
 • Na zdi ledničky se tvoří sníh nebo ledová kůra.
 • Motor chladničky se nezapne.
 • Vzduch uvnitř chladničky není chlazen. To znamená, že kompresor je horký a lednička nefunguje nebo se v normálním režimu vůbec nezapne.

Pokud je nalezen jeden z těchto znaků, stojí za to okamžitě volat kvalifikovaného mistra.

Lednička se zapne a rychle se vypne. pokud není důvod k obavám

Frekvence je někdy ztracena kvůli nestabilnímu napětí v síti nebo závadu v řídicí jednotce.

 • Napěťové přepětí v síti. Jakákoli napájecí mřížka „trpí“ s poklesy napětí, pokud jsou významné, automatizace vypne motor a kompresor. Ostatní domácí asistenti mohou také reagovat na takový skok. Všiml jsem si, že zároveň se rozpadala jiná technika? Pak je třeba umístit stabilizátory napětí na odpovědné části domácí sítě. Stabilizátor bude chránit ledničku před drahými opravami a zachrání výrobky před poškozením, protože skok se může stát, když jste odešli v práci nebo někde odešli.
 • Jeden.time selhání řídicí jednotky. Motor se může často vypnout kvůli selhání řídicí jednotky. Chyba v řídicím modulu obvykle dochází v důsledku změn napětí nebo skoků ve velikosti proudu v síti. Frekvence cyklů je narušena a kompresor začíná být spuštěn v chaotickém režimu. V tomto případě je třeba de.dodat ledničku po dobu 10-15 minut, poté se zapnout a znovu zkontrolovat.

Máte stabilní napětí a dočasná zastávka nepomohla vrátit ledničku do normálního rytmu? Důvodem je tedy porucha samotné techniky.

Ze zkušenosti Masters! Pokud se lednička často zapne a vypne, stojí za to zavolat pánovi k inspekci. Technicky je kompresor navržen pro dlouhodobé práce, ale neustálé otočení je škodlivé pro jakýkoli motor. Vinutí hoří nejčastěji, když počáteční proud skočí. Je lepší provádět prevenci než změnit drahý uzel.

Jak zkontrolovat kompresor ledničky: Je to pracovník nebo ne

Vadné motor. Časté poruchy. Proto to musíte nejprve zkontrolovat.

Seznam standardních příčin poruchy kompresoru vypadá takto:

 • cirkulace spuštění nebo pracovního vinutí;
 • útes vinutí;
 • Uzavření hmoty (v případě);
 • „Klín“ kompresoru, když motor bzučí, ale nefunguje;
 • Kontaktní poškození;
 • Rozpad střídače (v kompresorech střídače);
 • Neschopnost ovládat ledničku v obvodu připojení kompresoru.

Začněme analyzovat poruchy od konce. Najděte zhroucení v řídicí jednotce nebo pouze Master bude moci zkontrolovat kontakty. Znalosti na úrovni „můžu dát zásuvku“ nebude stačit. Kopejte v diagramu, riskujete riziko poškození něčeho důležitého, a pak oprava bude potřeba nejen vadným kompresorem.

Krátkosti si můžete zkontrolovat sami zkratu a útesy v motoru. Budete potřebovat tester s klíšťaty, ohmometrem nebo multimetrem a pár hodin volného času.

Pozornost! Odpojte ledničku od sítě s jakoukoli prací s elektrickým zařízením.

To je nezbytné pro vaši bezpečnost a udržení testerů naživu. Zařízení budou spálit, pokud „zavoláte“ kontakty pod napětím. Kromě toho může polovina napětí „sedět“ na krytu ledničky, asi 110 v kvůli filtru rušení (kondenzátoru) v obvodu, pokud domácí kabeláž není připojena k ochranné nule, která poskytuje uzemnění, které poskytuje uzemnění.

See also  Jaký režim by měl fungovat lednička Beko

Toto napětí není nebezpečné kvůli nízké síle proudu bez kontaktu s jinými kovovými předměty a případem současně. Ale přesunutím ledničky neezilované ne.de, můžete se náhodně dotknout baterií, stoupaček nebo kamna.

Zkontrolujte kabel chladničky

Než se vezmete na kompresor, zkontrolujte kabel zařízení. Někdy jsou poruchy v práci spojeny se špatným stavem dodavatelského drátu. Prohlédněte si kabel, hledejte prasknutí izolace a silné excesy. Poškození vnější skořepiny může naznačovat poškození jádra. Pokud je narušena izolace nebo jsou rozbité žíly, napětí může klesnout. Motor proto začíná obtížností nebo skrz.

lednička, nezapne, příčiny, kompresoru

Zkontrolujte a zkontrolujte vidličku. Možná se kolíky houpají nebo vypadají spálené. To ukazuje na přehřátí a pravděpodobné vnitřní porušení kontaktů. Prohlédněte si zásuvku současně. Pokud se to „visí“, vidlice je špatně udržována a napětí pravidelně klesá.

Kabel, vidlička a vývod navenek normální? Pak se budeme zabývat kompresorem.

Uzavření pouzdra. Jak mohu zkontrolovat motor chladničky

Uzavření případu často způsobuje selhání kompresoru. Počáteční odpor izolace motoru je 1000 Mom, během operace se kvalita izolace zhoršuje a indikátor odporu klesne na 100 nebo dokonce 10 maminek. Когда величина опускается до 1 мегаома, мотор подлежит замене, а а п пререщ онооо4 оеоhlí з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з з.

lednička, nezapne, příčiny, kompresoru

Před diagnostikou proto musíte motor zkontrolovat při rozpadu, abyste při kontrole proudu pod napětím nezískali šok z vadného zařízení. Pro měření můžete použít multimetr, ohmmetr nebo megammeter.

 • Odpojte ledničku od sítě.
 • Pokud ano.
 • Odstraňte počáteční nebo spuštění relé z kontaktů motoru.
 • Přepněte tester na režim měření odporu.
 • Podívejte se na místo s loupanou barvou na krytu motoru. Nebo vyčistit malou plochu.
 • Připojte jednu sondu zařízení k dolnímu nebo pravému kontaktu a druhý k tělu motoru.
 • Zkontrolujte indikátor. V pracovním motoru bude tester ukázat hodnotu jako „nekonečno“. Pokud je izolace narušena, na obrazovce se objeví hodnota téměř nula.
 • Nejpřesnější indikátor poskytne metometr nebo multimetr s permanentním režimem napětí 500 V.

Pozornost! Pokud najdete rozpis vinutí, zavolejte Master. Použití ledničky s takovou poruchou kompresoru je život ohrožující.

Jaký je rozdíl mezi uzavřením hmoty a pouzdrem? Motor je uzavřen na hmotnost, rozdává plnou nulu a pravděpodobně nebude fungovat. Po uzavření případu má odpor nízkou hodnotu, ale liší se od nuly. Motor nereaguje na takové motory, ale jsou nebezpečné v provozu a vyžadují náhradu. RCD k tomuto pouzdro.

Tester ukázal útes? Neexistuje tedy žádný zkrat a lze jej dále testovat.

Jak zkontrolovat kompresor chladničky s multimetrem pro obslužnost

Kontakty motoru jsou umístěny trojúhelník. Svršek se nazývá obyčejná, levice jde od navíjecího nanášení, pravou od práce. Odpor mezi kontakty vinutí je přibližně stejný jako součet ukazatelů mezi páry „horního celkového. spuštění vinutí“ a „obecné. pracovní vinutí“.

lednička, nezapne, příčiny, kompresoru

Odolnost počátečního vinutí je zpravidla vyšší než práce, ale existují modely s reverzní distribucí a vysokou pracovní odpor.

 • Odpojte ledničku od sítě.
 • Pokud je, odstraňte panel.
 • Odstraňte počáteční relé z kontaktů motoru.
 • Přepněte tester na režim měření odporu.
 • Změřte spuštění vinutí.
 • Změřte pracovní vinutí.

Chladnička začala zahřívat, ne zmrazení. hledat hlavní důvod

Pokud lednička nezmrzne, důvody horkého kompresoru mohou spočívat v účinku takových faktorů:

Pokud se chladivo nahromadilo v obvodu v plynném stavu. Motor pracuje nepřetržitě. V takové situaci není divu, že se motor zahřívá do té míry, že když se ho dotýkáte, můžete se spálit sami. Kromě toho je výparník umístěný poblíž zahříván.

Pokud motor nefunguje, měl by být důvod hledat v obslužné míře kompresoru. Ve většině případů se ukáže, že došlo k uzavření. V tomto případě bude část nutné změnit. V případě zablokování kapilár se mrazák zahřívá. V tomto případě se pouze první koleno mřížky kondenzátoru zahřeje a zbytek uzlu zůstává v pohodě.

Porucha termostatu je také schopna přivést komoru k zahřátí. Kromě toho se vyplatí zajistit, aby provozní standardy domácích spotřebičů nebyly porušeny.

Horký motor v chladničkách je známkou nesprávného provozu nebo rozpadu zařízení. Dokonce i malé selhání v práci může způsobit poškození produktů, takže musíte okamžitě zjistit, proč se část přehřívá a eliminuje problém.

Z jakého důvodu lednička klikne, ale nezapne se

Pokud lednička klikne, budete potřebovat nejdražší opravy, ale nezapne se. Kliknutí jsou příznakem, ve většině případů mluví o rozpadu motoru. Takové zvuky jsou publikovány na relé spuštění, když se kompresor neúspěšně snaží běžet. Nelze opravit spálený motor. Lze jej pouze změnit.

See also  Zda je nutné rozmrazit ledničku se suchým mrazem

Kliknutí jsou také pozorována, když se rozpad termostatu. Pokud regulátor teploty nedává signál o nedostatku chladu, správný kompresor se nezačne spuštěn. V tomto případě budete muset změnit termostat. Tento problém se často vyskytuje v chladničkách Nord.

Únik freon

Úniky Freon mohou naznačovat nejen nepřítomnost zahrnutí ledničky, ale také provoz jednotky na dlouhý cyklus bez zastavení. Uvnitř kompartmentů se také mohou objevit úniky nebo pod lednicí. Často na zkumavkách mrazničky, podél, které Freon cirkuluje, se objeví led, což také naznačuje únik chladiva.

Únik se obvykle vyskytuje v důsledku mikrokracků v systému. Chcete.li problém vyřešit, musíte provést diagnózu obvodu, najít crack, obnovit těsnost systému utěsněním a re.obzoru chladničky chladivem. Pouze odborníci budou moci tuto práci provádět efektivně a v krátké době.

Známky rozpadu kompresoru

Nadměrné zahřívání kompresoru je pouze jedním z příznaků, které nemusí nutně mluvit o jeho poruše. Horký povrch zařízení v kombinaci s dalšími znaky s vysokou pravděpodobností však naznačuje rozpad.

 • Vibrace a cizí zvuky (chrastítko, klepání, kliknutí, bzučení), když je motor zapnutý nebo během provozu;
 • tvorba ledu na vnitřních stěnách fotoaparátu;
 • Porušení teplotního režimu, slabé chlazení komory;
 • Lednička se zapne, ale kamery nevychladne.

S takovými značkami se doporučuje naléhavě opravit ledničku. To pomůže zabránit vážnému zhroucení a významné výdaje pro majitele domácích spotřebičů.

Termostat (termostat)

Termostat ledničky provádí spuštění a zastaví kompresor chladničky. Spuštění se provádí se zvýšením teploty na nejvíce specifikovanou, například až 5 stupňů. Stop se provádí, když teplota klesne na nejvíce specifikovanou, například na mínus 18 stupňů. Jednoduché chladničky, s mechanickou kontrolou, používají tepelné regulátory pracující prostřednictvím expanze a komprese plynu.

V uzavřené trubici (kapilární trubice s výplatou SO) je plyn čerpán a jeden konec se připálí do baňky s membránou. Když se změní objem plynu, membrána se pohybuje a uzavírá nebo otevírá kontakty přes páku.

Takový termostat má dva nebo tři pracovní kontakty. Dvojitá.pin ovládá pouze spuštění kompresoru. Tři.pin dodává jídlo také na vnitřní osvětlovací lampě ledničky.

V normálním stavu (při pokojové teplotě) musí být pracovní kontakty termostatu uzavřeny. V tomto případě je proud dodáván do kompresoru a funguje to. Když se teplota snižuje, na minimum uvedený, plyn se ochladí v kapilární trubici, jeho objem se snižuje a membrána přestane tlačit na páku, která uzavírá kontakty a otevřou se. Proud přestane vstupovat do kompresoru. Se zvýšením teploty se objem plynu zvyšuje a membrána uzavírá kontakty. Proud vstupuje do kompresoru.

Při lámání termostatu jsou jeho kontakty vždy otevřené, a proto se kompresor nikdy nezapne. Nejčastěji se v takovém termostatu vyskytuje koroze kapilární trubice a plyn ji zanechává. V souladu s tím membrána přestane stisknout páku.

Je snadné diagnostikovat rozklad termostatu. Musíte odpojit dráty a zkontrolovat s multimetrem nebo jednoduchým pracovním kontaktům „volání“. Pokud není řetěz, pak je termostat rozbitý. Pokud jsou na termostatu tři kontakty, obvykle se nacházejí takto:

Průměrný kontakt. vstupní vodič ze síťového kabelu.

Jeden z jejich extrémních kontaktů. Lampský drát. Tato dvojice kontaktů (s průměrem) je vždy uzavřena, pokud je poloha spínače vyšší než 0.

Druhý z extrémních kontaktů. Drát na kompresoru. Tato dvojice kontaktů je uzavřena při vysoké teplotě (například v místnosti) a otevřená při nízkém (mínus).

Jeden z nejběžnějších termostatů, Ranco, model z linky K59:

Opakovatelnost termostatu můžete zkontrolovat jiným způsobem. Demontujte termostat. Změřte přítomnost obvodu na kontakty při teplotě místnosti. Umístěte kapilární trubici na led a počkejte. Po chvíli by se mělo slyšet kliknutí na mechanismus a kontakty by se měly otevřít. Pokud není led, můžete ukončit konec kapilární trubice v mrazáku (pod těsněním dveří) pracovní ledničky.

Kromě toho můžete zkontrolovat servisubilitu kompresoru. Pokud je odpojena, od termostatu, zavřete dráty dohromady a poté zapněte vidličku ve výstupu, měl by se kompresor zapnout a pracovat, dokud se vidlička nevypne z výstupu.

Termostaty mohou být umístěny uvnitř chladničky nebo venku. Uvnitř:

Umístění termoregulátoru může být určeno popisem pro nastavení teploty. Toto pero je oblečené přímo na termostatu.

Stanovení konkrétní příčiny rozpadu

Porucha kompresoru motoru je jedním z nejobtížnějších poruch v chladničce. O tom svědčí kliknutí na termostat.

Pokud majitel ledničky ví, jak pracovat s elektrickými motory, pak existuje možnost zavolat navíjení kompresoru. jeho tři kontakty musí odpovědět bez uzavření případu.

Когда обнаруживаются следы между контактами и корп4с, ио л ďон к к к к к к к к к к к к к к к к к к к к. Mistr by měl být nahrazen v opravárenské dílně.

See also  Ariston lednička nevychladne chlazenou kameru

Vážný rozpis, který neumožňuje spustit ledničku, je porucha termostatu. Při absenci charakteristického kliknutí, když je zapnutý TheRoregulator, je možné rozpis a to neumožňuje zapnout termostat.

Pokud existuje dovednost pracovat s elektrickým zařízením, měli byste najít dva dráty, které jsou připojeny k termostatu. Pak jsou dráty odstraněny z terminálů. Dráty pevně spojíme. Pokud zařízení spustí, musí být vyměněno.

Pokud problém není vyčerpán, musíte zkontrolovat prvky zařízení napájeného sítí. Toto je zahájení relé a ochrany relé. Poměrně často jsou v obecném případě. Kontrola provádí ohmmetr. Pokud je detekován útes, je změněn vadný detail na nový. Pokud podle tohoto schématu neexistují žádné poruchy, pak se elektronický obvod stal důvodem rozkladu. může jej nahradit pouze profesionál.

Síťové poruchy se mohou stát jedním z důvodů, proč začíná lednička, ale okamžitě se vypne, nebo vůbec nezačne.

Normální spuštění chladničky se provádí s minimálním napětím v síti od 200 do 240. Pokud existují odchylky, zařízení se nezačne. Znakem příliš nízkého napětí v síti může být velmi slabá záře žárovky a hučení. Pokud kompresor bzučí. nezapne se, nezmrzne, může být možné napětí pomocí voltmetru.

Měli byste také zkontrolovat vidličku a napájecí kabel ledničky. Pokud neexistují žádné poruchy, musíte prohlédnout vývod, ke kterému je lednička připojena. Chcete.li to zkontrolovat, musíte se pokusit připojit jakýkoli spotřebič pro domácnost s vývodem.

Kompresor chladničky Atlantu se nezapne

Aby se zabránilo možným poruchám způsobeným příliš velkým nebo příliš nízkým napětím, při práci s chladničkou Atlanta, je zapotřebí stabilizátor.

Důvody způsobující takové poruchy budou:

 • rozbití v zásuvce nebo šňůře výkonu;
 • rozpis v odpalovacím relé;
 • Poškození kompresoru motoru;
 • Poškození regulátoru teploty.

Postup poruchy je následující:

 • Záře osvětlovací lampy, když jsou dveře chladničky otevřené, potvrzuje přítomnost energie;
 • Nedostatek osvětlení. podívejte se na zásuvku a zástrčku napájecího kabelu;
 • Pokud díly fungují, jsou zkontrolovány kontakty vodičů a kontaktů relé a termostatu, kontrolují se kontakty a přistávací hnízda relé. Akce se provádí odstraněním instalace relé na motorovém kompresoru, kontakty vodičů připojených k relé jsou dvojité kontroly;
 • Chcete-li zkontrolovat regulátor teploty, musíte vypnout ledničku ze sítě a odstranit popisovač regulátoru a odstranit jeden kontakt- pokud při testování dostanete odpor k nule, a měli byste hledat další příčinu poruchy. Pokud je část vadná, měla by být nahrazena přesně stejným jako vadný, není povolen detail jiného typu;
 • Zkontrolujte počáteční relé. je založeno na spouštěcí cívce, jádru a spirále. Pro kontrolu stavu je rozebrána, je kontrolována cívka a kontakty. S rozpadem musí být zcela nahrazen;
 • Při kontrole by měly být zkontrolovány terminály kompresoru. není povoleno tání, karbonizace nebo praskání. Pomocí testeru byste měli zkontrolovat normální napětí při kontaktech kompresoru;
 • Pokud kompresor vychází ze systému, pak s inter.flipovým obvodem je horký a nezačne.

Pokud není možné odstranit poruchu na vlastní pěst nebo když kompresor selže, měl by být volán průvodce. Neexistují žádné problémy s poskytováním podrobností pro opravu Atlantu ledničky. Pokud je lednička pod záruční službou, by měla být volána specialista.

Kompresor nezačíná v lednici Ariston

Ledničky značky Ariston mají poměrně silné a spolehlivé motorové kompresory, zřídka se rozpadají. Когда компрессор холодильника ariston поврежден. холодильник будет з ы г г г г ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы ы р р р р р р р р р р р р р р р р р р р р р. Toto jsou první známky rozpadu motorového kompresoru.

Znakem zhroucení bude také naprosto tiché kompresorové práce. Pro opravu motorového kompresoru v lednici Ariston by měl být volán pán.

Kompresory ledničky nefungují

Motor-compressor Indesit je docela silný a spolehlivý. Pokud se lednička této značky nezačne, mohou být důvody následující:

 • poruchy zásuvky, do které je lednička připojena nebo v napájecím kabelu;
 • porucha startovacího relé;
 • poruchy motorového kompresoru;
 • Poruchy teplotního relé.

Pokud je detekována porucha, měl by být volán motorový kompresor Indesit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS