Lednička Nord je

Freonův únik v lednici je jedním z nejčastějších problémů

Úniky Freon vede k selhání chladicího zařízení a vyžaduje naléhavou opravu. Co dělat v takové situaci, jak určit příčinu rozpadu a jakou vůni Freonu se z naší recenze dozvíte.

Podle některých znaků můžete zjistit, jak je stanoven únik Freon:

 • Kvalita chlazení systému se postupně snižuje. Technika je slabě mrazivá a produkty jsou špatně chlazené.
 • Dlouhodobý provoz kompresoru se vzácnými přestávkami, což je relevantní s nedostatkem chlazení.
 • Kompresor není spuštěn a nedochází k chlazení kvůli úniku Freon v lednici.
 • Vznik informací o problému na malé obrazovce. Některé modely mají ukazatele, že signalizuje červené blikající světlo.

Při zkoumání si můžete všimnout vrstvy sněhu na výparníku, která se objeví v krátké době. Pokud není možné zjistit, v čem je problém sám o sobě. Je lepší kontaktovat odborníky, kteří vám řeknou, jak pochopit, že Freon unikl z chladničky a pomohl se zbavit poruchy.

Sníh na výparníku

Hlavním důvodem, proč Freon unikl v souladu s určitými provozními pravidly:

 • Nepřesná přeprava a vykládání způsobuje ničení švů;
 • Při použití nože nebo vidlice k urychlení rozmrazování můžete poškodit zkumavky;
 • Nedostatek pravidelného odmrazování vede k akumulaci ledu a postupné rezice;
 • dlouhá životnost a koroze;
 • Manželství stále v továrně.

Pokud chladivo nestačí, kompresor funguje neustále, ale teplo v komoře. Pochopit, co se stalo, a může najít havárii se speciálním nástrojem.

Ověření tlaku v systému

S předčasným odstraněním kurzu jsou možné problémy s fungováním technologie a v budoucnu jeho selhání. Pokud do obvodu uniká vlhkost, objeví se kyselina, která způsobí korozi a spalování vinutí v kompresoru. Nedostatek chladicí složky vede k pronikání vzduchu do systému. Když vytéká chladivo, může se také vyskytnout olej. Nedostatek chlazení provokuje přehřátí hlavního zařízení a jeho selhání.

Všechny tyto důsledky nedostatku chladicí složky výrazně snižují životnost vybavení.

Nesprávná instalace

Většina majitelů těchto domácích spotřebičů se neobtěžuje pomocí specialistů a raději je nainstaluje na vlastní pěst. Nejčastěji to dělají. Ale někdy může nesprávně nainstalovaná lednička začít prosakovat. Důvodem je skutečnost, že když je zařízení nainstalováno, není na úrovni, dveře nejsou dostatečně zavřené a kvůli tomuto teplo proniká teplo. To může způsobit pokračování chladničky. Řešení problému je poměrně jednoduché. musíte zařízení nastavit na úrovni.

Drenážní zařízení může být poškozeno během přepravy chladničky nebo během jejího pohybu, například v souvislosti s obecným čištěním. Pokud k tomu došlo, můžete se pokusit zavést telefon na místo, aby se znovu spojil se speciálním tankem. Pokud však tekutina teče z chladničky, měl by být zadní povrch zkontrolován na nepřítomnost trhliny. Pokud je detekována poškozená část, musí být vyměněna. Nedoporučuje se provést takovou operaci sám. Nejlepší je uchýlit se k pomoci kvalifikovaného mistra. Selhání nádrže na vlhkost

Rozpis lze určit při zkoumání spodní části zadní stěny ledničky. V tomto případě můžete vidět, jak tekutina z ledničky teče bez zastavení. Nádrž podléhá výměně, i když je opět lepší svěřit opravu specialistovi. Než však přijde pán, můžete nezávisle zakrývat trhlinu tmelu, neproniknutelné pro vodu. Přirozeně mluvíme o dočasném řešení problému. Současně agregát takto ustoupil tímto způsobem.

Pokud lednička uniká, neměli byste se starat o bezpečnost produktů. Nebudou ztraceni. Samotné zařízení také nemůže významně trpět.

See also  LG lednička zastavila zamrznutí mrazničky

Příčina úniku však bude stále muset být eliminována, protože nadbytek vlhkosti má negativní dopad na stav povrchů.

Drak odtoku odtoku

Popis. Voda proudí na povrch podlahy, místo toho, aby šla do speciálního kontejneru. Dochází k poškození v důsledku pohybu zařízení nebo nepřesné přepravy.

Známky poruchy. Uvnitř chladicího zařízení je suché, v mrazničském prostoru není žádný hoarfrost a zamýšlený led, malá louže vody na podlaze.

Jak vytvořit poruchu? Přesunout zařízení. Opravte telefon, který se přesunul z původního bodu.

Zjevné důvody rozpadu chladničky

S zdánlivou banalitou na první pohled, když se dozvěděl, proč lednička proudí zespodu, se ukáže, že únik nesouvisí s rozpadem ledničky. Než získáte nástroje nebo zavoláte Master, vyloučte známky externí povahy. Posledně jmenovaný a mohl by vést k výsledné vodě pod lednicí. Zkontrolujte elektřinu. Možná vypnuli světlo, vývod přestal fungovat, nebo možná někdo slabě přilepil elektrickou vidličku. Doslova 2 hodiny bez napájení je nutné vytvořit kaluž pod lednicí.

Pokud je lednička vadná, způsobuje to zvláštní nepohodlí

Dalším důvodem výskytu úniku lze připsat následující možné zdroje záplav:

 • Topné potrubí
 • Pračka (která se nachází vedle ledničky v kuchyni)
 • Kapalina se rozlila uvnitř samotné ledničky (například ne pevně uzavřená smečka šťávy, balíček mléka nebo láhev minerální vody. Často se to stává, a to ani ze skutečnosti, že jedna z domácnosti slabě zkroutila víko, ale jednoduše výrobci ušetří na obalu a následuje obsažený produkt).

Když vyloučíte zřejmé důvody rozpadu ledničky, neváhejte a spusťte další fázi diagnózy rozpadu.

Toky uvnitř

V lednici často můžete detekovat kapalinu. Hromadí se pod rostlinnými krabicemi ve spodní části fotoaparátu. To ukazuje, že zařízení teče. Pokud k tomu dojde, seznam důvodů se nazývá:

Pojmenované důvody, proč lednička proudí, můžete se pokusit eliminovat sami.

Zasor odtokového otvoru

Charakteristickým znakem zablokování je přítomnost velkého množství vody v komoře a na podlaze. Servisní služba nebude nutná k vyřešení tohoto problému. Za tímto účelem se teplá voda shromažďuje v stříkačce nebo sprintu. Po nasměrování stříkačky do díry je do ní vstřikována voda. Díky této akci je blokáda rychle eliminována.

Pokud i po takovém úklidu z toků voda chladničky je příčinou dalším problémem.

Nedostatečná těsnost

Pokud se kapalina hromadí pouze zevnitř, může to znamenat špatnou těsnost. To se stane, když se gumová těsnění opotřebovává a zastaví se pevně. V důsledku toho začnou mráz a mráz na stěnách kamery, která se pak změní na vodu.

Tento problém může vyřešit zakoupením nové sady utěsnění a výměnou opotřebovaných částí.

Poškození termostatu

Pokud lednička proudí v důsledku rozpadu termostatu, pak jedinou cestou ven bude nahradit neúspěšnou část. Nebude možné s tím vypořádat samostatně, takže byste se měli obrátit na středisko servisního střediska.

Voda pod rostlinnou krabicí

Vzhled malého množství vlhkosti uvnitř chladničky je možný v modelech s odmrazovacím systémem s odmrazováním. Navíc teče dolů po zadní stěně. Pokud je voda pod rostlinnou krabicí, není to normální. Ale v mnoha případech lze problém samostatně odstranit. Poradí rady profesionálů.

Proč se v chladničkách hromadí voda pod rostlinnými krabicemi:

Drenážní ucpání v kompartmentu chladničky

Jedním z důvodů, proč proudí chladničky, je překážka drenážní díry. Při normálním provozu zařízení se v něm shromažďuje vlhkost po stěnách. Když je ucpaná, voda proudí dolů a hromadí se pod krabicemi pro ovoce a zeleninu. Odtok je obvykle ucpan drobky, kousky jídla nebo ledové podvozky. Existuje několik způsobů, jak to vyčistit:

 • Získejte drobky, které se nahromadily u vchodu s bavlněným výtěrem;
 • Vezměte sprint a vyhodit díru;
 • Vytočte teplou vodu do stříkačky bez jehly a pusťte ji.
lednička, nord

Nejlépe je pomoci vyčistit odtok teplou vodou pod tlakem. Pro čištění pletení a dalších ostrých předmětů nemůžete použít.

See also  Jak si vybrat studenou baterii pro ledničku v sáčku

Chcete.li se tomuto problému vyhnout, odložte produkty ze stěn a díra pravidelně kontrolujte.

Zkontrolujte vypouštěcí otvor v chladničce

Voda v mrazničce

V mrazničce dvoučlenné ledničky se může také akumulovat voda. To roztaví led kvůli teplému vzduchu, který vstupuje ke dveřím při otevírání dveří. K tomu dochází neustále, ale vlhkost musí odtékat do drenážní díry. Pokud se ucpává, kapalina se hromadí níže. Voda z mrazničky může vytékat, má v úmyslu do ledové vrstvy kolem dveří. To se děje z několika důvodů:

 • Kvůli nesprávnému skladování, kusy jídla, drobky spadají do díry;
 • Pokud během rozmrazování špatně umyl mrazák;
 • Zvýšená tvrdost vody vede k hromadění ložisek soli.

Je nepravděpodobné, že si můžete vyčistit drenážní díru sami, nachází se hluboko, takže je lepší zavolat Master.

Vadný termostat

Pokud je voda sestavena nejen uvnitř chladničky, ale také teče na podlahu, možná se termostat rozpadl. Je zodpovědný za včasné zapnutí kompresoru a podporuje požadovanou teplotu v buňkách. Toto rozpis může být odstraněn pouze pánem, takže musíte kontaktovat Master. Z tohoto důvodu uniká chladnička, pokud motor pracuje neustále nebo je uvnitř příliš teplý.

Problémy s těsností

Někdy se příčina vzhledu tekutiny pod rostlinnou krabicí nebo na podlaze stává těsnění dveří. Tento pruh gumy je nezbytný, aby se zajistila těsnost zařízení v uzavřeném stavu. S nesprávnou péčí nebo v průběhu času, pečetí, trhliny, kvůli tomu se hodí volně. Výstup bude pouze jeho náhradou. Můžete si koupit gumovou pečeť v jakémkoli obchodě s spotřebiči pro domácnost a je snadné ji vyměnit.

Zkontrolujte těsnění na dveřích chladničky

Únik freon

V chladničce se může voda hromadit a proudit, pokud únik freonů. Toto je chladicí kapalina, která cirkuluje trubicemi. Pokud dojde k trhlině, sníží se účinnost chlazení. Chladnička se proto postupně rozmrazuje. K tomu dochází také v důsledku vstupu drobků v chladicím systému. Aby tento problém nevedlo k rozpadu technologie, je nutné zavolat Master.

Kompresor spálil

Nejzávažnějším zhroucení, které vede k únikům, je porucha kompresoru. Problém můžete odstranit pouze ve středisku servisního.

S běžnými příčinami úniků a způsoby řešení problému se můžete seznámit se stolem.

lednička, nord
Důvod uznání je eliminován
Drenážní trubice odešla Voda pouze na podlaze Odložte ledničku, položte trubici na místo
Prasknutí ve zkumavce Kaluže na podlaze Vyměňte telefon
Vodní nádrž se zlomila Kaluže na podlaze Vyměňte nádrž
Drenážní díra byla ucpaná Uvnitř je hodně vlhkosti, led, na podlaze kaluží Vyčistěte nebo opláchněte díru
Dveře volně zavírají Voda uvnitř i vně Opravte ledničku, upravte smyčky
Těsnost je rozbitá Tekutina uvnitř i vně Vyměňte těsnění

Volně zavře dveře chladničky

Těsnění ledničky se časem opotřebovává

Těsnost přístrojových komor zařízení podporuje těsnicí pásku. Opotřebovaná část neposkytuje těsné uložení dveří k tělu, a proto je narušen teplotní režim uvnitř zařízení. Problém může být také způsoben zkreslením designu. Chladicí systém začíná intenzivněji fungovat, zatímco formovaný led se roztaví pod vlivem teplých vzduchových toků. Eliminovat rozpis umožňuje výměnu těsnění nebo nastavení smyček.

Chladničky kompresoru

Ledničky pro domácnost s párou nenalezly aplikaci, okamžitě se přesuneme do kompresoru a zaujímáme dominantní postavení. Freon je dlužen kompresory, práce bez problémů je poskytována minerálním olejem. Chladivo prochází čtyři fáze:

Každá fáze se provádí na vlastním zařízení a společně tvoří chladničku kompresoru. Ve výparníku umístěném za zadní stěnou komor se Freon promění v plyn a absorbuje obrovské množství energie. Chlazení vzduchu je uzavřeno lednicí. Proud má rád kompresor. Komprimující ventilátor, píst, spirála. Kompresorový motor otáčí hřídel při vysoké rychlosti, teplota zednářů stoupá.

See also  Thermo vak přenášení ledničky Jak používat

Na zadní straně ledničky, další cívka, pára dává teplu do kuchyňského vzduchu a mění se v tekutinu. Závěrečná fáze. expanze.

Provádí ji kapilární trubice. Kovový produkt s vnitřním průměrem 0,5 mm, dlouhý 2. 11 metrů. U kapilárního vchodu je vytvořen nadměrný tlak kapalného freon, násilně je vyčerpán kompresorem, výboj se vytvoří na výstupu. Přispívá k další absorpci tepla konzusratorem s koučováním, cyklus se opakuje znovu.

Položil otázku kauzality. Lednička teče zespodu, lednička proudí zevnitř. je mnohem snazší pochopit důvod, mít základní znalost toho, co se děje uvnitř.

Nord lednička nezmrzne

První věc, která na tom přijde na to, je samozřejmě Freonův únik. Chladničky s horním umístěním mrazničky, v tomto případě nejsou opraveny, s výjimkou starých, kde bylo možné vytáhnout mrazák z pouzdra. Obecně budeme mluvit, pouze o těch jednotkách, jejichž mrazák je níže a nejprve uvádíme známky úniku chladiva ze systému

 • Mrazák je velmi zdarma
 • V lednici zmizelo chlad
 • Nezmrzne v obou komorách
 • Studený kondenzátor → Toto je kovový gril, který stojí za chladničkou
 • Záměr ledu na zadní stěně prostoru chladničky
 • Kompresor se nevypne

Uvedl jsem téměř všechny známky, které naznačují únik freon. Pro úplnou důvěru musíte provést následující postup. Nejprve úplně rozmrazte ledničku, poté ji zapněte po dobu 2 hodin a nezapomeňte vložit do ledničky pouliční teploměr, během této doby by se dveře měly zavřené v obou komorách, to znamená, že je nemůžete otevřít. Po 2/2,5 hodinách se podívejte na teplotu v chladničce, pokud je vyšší než 6-7 stupňů tepla, pak 100% mluvíme o úniku Freonu nebo ucpané caplicarka. Níže jsem zveřejnil video, ve kterém ukážu instalaci plačícího výparníku v chladničce. Pouze tímto způsobem můžete eliminovat únik chladiva v systému

lednička, nord

Mám dvoučlennou ledničku Nord, mraznička se nachází nahoře. Obecně je problém, že přestal být odpojen a v rohu ledničky byl vytvořen blok ledu ve zbytku zadní stěny, viditelné kapičky vody jsou viditelné a proudí do drážky pro vypouštění. Zavolali mistrům, přišel, dotkl se něčeho zezadu, otevřel ledničku a řekl, že došlo k úniku. Nejdůležitější věcí je, že pán řekl, že tyto chladničky nejsou v takových případech opraveny, to znamená, že jsou jednorázové. Vysvětlete prosím, je pravda, že jsou jednorázové a jak by mistr mohl určit únik Freonu za 5 minut. Mám pochybnosti o kvalifikaci daného předmětu, protože pokud vím, musím alespoň snížit plyn, abych přesně zajistil diagnózu

Za prvé, tyto chladničky jsou opravdu jednorázové, pokud mrazák stál dole, můžete nainstalovat plačící výparník a v tak agregátu by mohl být únik kdekoli, včetně v mrazáku, a bohužel si to nemůžete zkontrolovat. Nyní o skutečnosti, že mistr byl diagnostikován za 5 minut, je to docela možné, nejprve se dotkl kondenzátoru a zjevně zjistil, že jeho teplota není v souladu s normou, pak otevřel ledničku a viděl blok ledu a a kapka vody na zadní stěně. Obecně je zde vyvození závěru poměrně jednoduché a můžete se setkat za 5 minut, ale za 30 sekund

| Denial of responsibility | Contacts |RSS