Lze použít pánev pro indukční desky

Vyberte jídla pro indukční sporák

Indukční desky. moderní a technologické. Zahřívají nádobí rychleji, neutratí energii za vytápění samotného sporáku, ekonomičtější ve spotřebě elektřiny, pohodlnější při čištění. Jejich povrch zůstává studený, takže náhodné kapky se ho nedrží. Všechno, co zůstává mimo pánev, lze odstranit jedním pohybem ubrousků. Pro takové varné desky potřebujete speciální nádobí.

Požadavky

Zdá se, že zkontroluje, zda je pánev vhodná pro indukční sporák, je velmi jednoduché. Můžete si přinést magnet, abyste se ujistili, jak dobře je přitahován povrchem kovu. Ale v praxi je všechno mnohem komplikovanější. Pokud kov vyhřívaného dna není dostatečně propustný pro elektromagnetické záření, může být zahříván po velmi dlouhou dobu.

Přenos tepla nebude stačit pro smažení nebo uhasivání, ale účty elektřiny spěchají do nekonečna. Ne všechny kovy mají Ferromaniac vlastnosti. Ve většině případů spadá uhlíková a nerezová ocel litina do této kategorie. Přítomnost různých přísad však může vést ke skutečnosti, že feromagnetické schopnosti kovu se výrazně zhoršují. V souladu s tím, ocel se zvýšeným niklem a chromem, se některé typy litiny obvykle liší v prodlouženém zahřívání.

Chcete.li se ujistit, že pánev má přesně správné parametry, měli byste si koupit speciální jídlo. Umožní vám nejen používat indukční elektrická kamna jakéhokoli typu bez problémů, ale také umožní ušetřit energii utracenou na vaření.

Zvláštní označení, které je označeno jako taková jídla, vypadá jako spirála. Znamení může být na balíčku, ale nejčastěji se aplikuje přímo na spodní část pánve z vnějšku.

Kromě žádoucí přítomnosti speciálního značky potvrzujícího přizpůsobení produktu pro práci s indukčními kamny existují i ​​další požadavky.

  • Správné velikosti. Je optimální, pokud zabírá 80 až 100% plochy hořáku. S pokrytím méně než 70%se proces indukce jednoduše nezačne. kontakt nebude stačit k zapnutí sporáku.
  • Dolní doba více vrstvy. Je to obzvláště důležité pro pánve, které nemají kulatý tvar. Je optimální, pokud uvnitř ocelového „koláče“ dvou kovových desek dobře distribuuje tepelný materiál. Obecně stačí, že dno má potřebné vlastnosti. to vám umožňuje vytvářet keramiku, hliník a další typy pánví s kombinovanou základnou. Toto řešení lze použít na indukčním sporáku.
  • Plochý a plochý. Přispívá ke správné spotřebě tepla, šetří elektřinu. S přizpůsobením méně než 70% spodní roviny k hořáku bude deska jednoduše fungovat. Proto staré pánve často nejsou vhodné. jejich dlouhé vytápění je spojeno s volným kontaktem s indukční cívkou.

Všechny tyto parametry určují možnost použití pánve. Při výběru optimální možnosti smažení a uhasení však by se měly brát v úvahu další body, které by měly být zohledněny.

Při vaření se používají různé typy pánví. V případě indukční kamna by měla existovat vhodná ikona potvrzující feromagnetické vlastnosti dna. Kromě toho přítomnost dostatečně silného dna.

Hlavním rozdílem mezi pánví pro indukční desky je materiál výroby. nejčastěji je to hliník s titanovým povlakem, oceli, litinou, které mají potřebné parametry pro rychlé a jednotné vytápění. Pokud jde o rozdělení na typy a typy, mluvíme zde hlavně o funkčním účelu produktu.

použít, pánev, indukční, desky

Grill Pan

Obvykle má čtvercový nebo obdélníkový tvar. Pro interakci s indukčním lnem v grilovací pánvi je poskytnuto kulaté dno, ze kterého se pak zbytek povrchu zahřívá. Toto je vhodná a bezpečná volba pro přípravu masa a grilovaných ryb doma. Vnitřní zvlněné dno umožňuje získat krásný vzor na povrchu produktů. jako po grilovací mřížce bez opuštění domova.

Při výběru formuláře byste měli věnovat pozornost čtvercovým možnostem. jsou kompaktnější, lépe zahřívané. Při instalaci takových nádobí na sporáku byste měli pečlivě sledovat jeho polohování. Indukční cívka vity by měla odpovídat kulaté části spodní části pánve.

See also  Kde nainstalovat rozdělený systém do ložnice

Tradiční jídla pro země jihovýchodní Asie nejsou vhodné pro indukční desky ve svém klasickém výkonu. Existují však speciální série pánví s účinkem wok, jejich dno je rovnoměrné a poměrně široké, nutně z feromagnetické slitiny. Stěny takových modelů jsou poměrně tenké, dobře a rychle se zahřívají v celé oblasti. Kromě toho se vytvářejí speciální desky se sférickými hořáky, aby se získal účinek ponoření produktu do ohně plamene.

Brill

Pečení palačinky vyžaduje speciální jídla. Panny pro ně v případě indukčního kamna jsou vyrobeny téměř ploché, přičemž strany mají nízké zkosení. Je snadné odstranit z nich hotové palačinky a palačinky, otočit produkty během smažení. Nezbytí proti povlaku, spodní část může být docela tenká. je to důležitější jednotné vytápění. Optimální průměr-20-25 cm.

Jaký je rozdíl mezi pánví pro indukční sporák z jiných pánví

Které pánve jsou vhodnější? Žádný produkt, na jehož spodní část magnetu bude fungovat správně. Výrobci indukčního nádobí používají několik kovů s magnetickou propustností a vysokou tepelnou vodivostí najednou, v důsledku toho je získáno vícebodové dno. V takových pánvích se výrobky vaří rychleji, bez ztráty tvaru a užitečných vlastností.

Magnet nepomáhá určit úroveň magnetické propustnosti. Některé ženy v domácnosti používají náčiní, na které magnet drží, ale jídlo je připraveno na dlouhou dobu. A jde o to, co. Například, pokud je pánev vyrobena z oceli, může to být uhlíková ocel a nerezová ocel atd. Litina také obsazení. V některých manželkách v domácnosti pracují litinové pánve perfektně pro indukci, zatímco jiné se vůbec nehříjí. Důvodem je to, že litina je slitina, v ní existují buď feromagnetické látky, nebo nejsou přítomny. Proto je pro indukční panely vhodné nějaké litinové pánve.

I když má vaše kuchyně pánev s zvětšovacím dnem, přesto si koupte speciálně vyvinuté pánev, která zohledňuje rysy práce indukčních varů. Speciálně navržená jídla se vytvářejí s ohledem na snížení spotřeby elektřiny.

Značky označují produkty pro indukci se speciálními ikonami a „indukcí“ nápisu “.

Indukční produkty se zahřívají v krátké době, odolané vysoké teplotě, snadno se ošetřují. Vaří v nich cokoli. Indukční náčiní je snadno rozpoznatelné na masivním dně. Hlavní výhodou je, že jídlo při smažení nespálí.

Dno je vyrobeno roztaveným nebo kapsulovaným. Zahuštěné dno se skládá z několika materiálů umístěných ve vrstvách.

Díky tomuto designu se to koná:

Spodní část pánve pro indukční elektrický sporák není jen, ale bezvadně hladká, aby byla pevně v kontaktu s varnou deskou.

Jak si pak vybrat wok pro indukční sporák? Pokud kontakt pánví s hořákem není volně, pak se sporák buď nezapne, ani nezapne, ale spotřeba elektřiny a doba smažení se dramaticky zvýší. Značky se dostaly ze situace a vytvořily úpravu wok s plochým a zahuštěným dnem.

Průměr

Je důležité, aby jídla zabírala nejméně 70 % plochy hořáku. Jinak nebude provedeno vytápění a elektrické proudy nebudou směrovány na proces přípravy, ale na životní prostředí. To není příliš užitečné pro osobu a zbytek techniky.

Většina desek má proto standardní požadavek na průměr misky. nejméně 12 cm. V některých zařízeních je tento indikátor snížen na 8 cm.

Mějte na paměti, že čím větší je oblast kontaktu spodního a povrchu, tím efektivnější vytápění. Proto se na širokém nízkém pánvi připraví miska rychleji než v úzkém vysokém.

Ačkoli dnes existuje řada panelů, které jsou nezávisle přizpůsobeny velikosti použitých nádobí. Pak neexistují žádná omezení používání zařízení jakéhokoli průměru.

Jak vybrat pánev pro indukci: Základní pravidla

Takže v obchodě kuchyňských doplňků nebudete zmateni, ale můžete si koupit vhodný model, připravili jsme seznam jednoduchých pravidel:

Zkontrolujte materiál případu. Životnost a odpor k deformacím aplikovaným výrobcem surovin.

Zjistěte schůzku. Pro každou léčbu jsou určitá jídla optimální. Například omeleta nebo palačinky se nejlépe získávají v nádobí s malým průměrem. Smažte maso nebo nasazení na horké pohodlí do předmětů s vysokými stranami a velkým dnem. Existují univerzální atributy. Doporučuje se však mít v arzenálu alespoň několik typů. To výrazně zjednoduší vaření.

See also  Jak zpracovat okraje pleteného oblečení bez překročení

Vyhodnoťte tloušťku dna. Čím vyšší je hodnota tohoto indikátoru, tím rychlejší je proces zahřívání. Upřednostňujte inventář s nejhladší, vícevrstvou základnou. Nezapomeňte, že rozměry atributu musí odpovídat hořákům. Pokud si všimnete nesrovnalostí, čipů, trhlin, ohybů, škrábanců a dalších podezřelých deformací, nekupujte takovou věc. S největší pravděpodobností to bude fungovat nesprávně nebo se vůbec nebude zahřát.

Pokud potřebujete čtvercový kontejner, nebojte se. Výrobci vyšli z této situace velmi jednoduchý. vytvořili kulatý feromagnetickou vložku. Kruh plně sousedící s hořákem a zahřívá se a díky správné kombinaci kovů rovnoměrně přenáší teplo v celé oblasti. Pokud jste milovníkem steaků, ryb, kotlet, zeleniny, nasekané na velké kousky.

Nezapomeňte na vrstvu anti.polí. Každá možnost má své vlastní nuance, o kterých si o sobě můžete přečíst před nákupem nebo zjistit od konzultanta. Ať už si vyberete cokoli, nezapomeňte dodržovat pokyny pro provoz a údržbu.

Vyberte vhodný design. Tento parametr není klíčový, ale mnohem příjemnější, když jsou všechny prvky kuchyně kombinovány. Dnes s výběrem neexistují žádné problémy, značky nabízejí širokou škálu krásných, stylových kontejnerů různých barev a tvarů. Pokud je váš pokoj vyzdoben ve stylu high-tech, vezměte stříbrné, minimalistické předměty. A živější příslušenství se stane harmonickým doplňkem prostoru ve stylu země nebo ECO.

Zkontrolujte pera. Jsou vyráběny nebo odnímatelné. První silný, neopouštějte, ten druhý dělá funkční věc. Po odstranění držáku dostanete pekáč v troubě. Bakelite Handles. Skvělá volba. Neklouznou ven, nevypálí ruce, vypadají hezky. Dobrá alternativa. pogumovaná ocelová pera.

Zvažte náklady. Je jasné, že vysoce kvalitní, spolehlivé a odolné zboží nemůže stát příliš levné. Vysoká cenovka však nemluví o dokonalé kvalitě. Podívejte se na cenu, ale nezapomeňte na jiné vlastnosti.

Upřednostňujte slavné značky. Populární společnosti na celém světě si cení své pověsti. Nesnižují náklady na produkty a riskují důvěru zákazníků. Vzorky značky vydrží déle než levné produkty od neznámých společností. Mezi spolehlivé, osvědčené značky jsou Agness, Berlinger Haus, Gipfel, Nadoba, Realpress, Taller, Tima. Zanussi, Fissler, Risoli, Zwilling J jsou také populární.A. Henckeles, Lodge, KitchenAid, Staub, Swiss Diamond, AMT Gastroguss, Scanpan, Chasseur a další.

Jak uložit povrch varné desky

Produkt by měl mít ploché dno. A to je další důvod, proč jsou smaltovaná jídla s čipy kontraindikována pro novou generaci desek. Vzhled jakékoli drsnosti, včetně uprchlé a sušené kaše, je třeba se vyhnout.

Funkce „intenzivního vytápění“ nemůžete příliš často používat, abyste nezkazili smaltované pokrmy, a s ní možná hořák možná hořák.

Křížové disky se doporučují pouze na vysoce kvalitních deskách, protože závažné vytápění této položky a její dlouhodobý kontakt se sporákem může poškodit horní část zařízení.

Jak funguje indukční kamna

Varná deska generuje vysokofrekvenční magnetické pole.

Pod jeho působením je spodní část nádobí vyhřívá, což stojí na sporáku.

Zase je teplo přenášeno z vyhřívaného dna na produkty.

Sklo.ceramický povrch vložky je studený, t.na. nemá žádné magnetické vlastnosti a zahřívá se pouze nepřímo od samotných nádobí.

Díky této vlastnosti vytápění indukčních destiček jsou pro ně v vhodné pokrmy pouze z těch materiálů, které jsou dobrými magnetickými přebytečnými vodiči a mají zvýšenou tepelnou kapacitu.

Belgian Berghoff je světová značka s vysokou kvalitou pokrmů s desetiletým zárukou. Charakteristické rysy nádobí této značky: Šestivrchové dno s měděnou vložkou, ocelovou nebo měkkými úchyty a víky s teplotními senzory. Značka je známá svými sadami, které je vhodné představit jako dárek. Sortiment litinových výrobků pro indukční desky je rozmanitý: VOK, palačinky, Stewpan a samozřejmě obyčejné pánve. Ceny začínají od 2700

Čínský výrobce Berghoff Fissman produkuje jídla pro indukční desky a pro použití v troubě. Panny a hrnce se vyznačují stylovým designem, ergonomickými formami a vynikající kvalitou. Můžete získat jak produkt s dřevěnou rukojetí, tak zvlněnou litinovou pánev s dvojitými držadly. Ceny se pohybují od 1800–4500.

See also  Jak správně navinout pramen ve vakuovém čističi

Fissman KitchenAid je americká značka s obrovským sortimentem nejen kuchyňských náčiní, ale také domácí zboží. Pro indukční desky jsou nabízeny pánve z litinového grilu, které nahrazují přípravu masa před otevřeným ohněm, což je pro nás obyvatele tak rád. Na produktech této značky jsou gril a steaky v krátké době chutné a šťavnaté. Je pravda, že cena takových pánví je velmi vysoká. průměr 14999 za produkt.

Francouzská značka KitchenAid Le Creuset produkuje řadu vysoce kvalitních kuchyňských náčiní. Zde si můžete vybrat pánev pro indukční sporák jakéhokoli účelu. sortiment je velmi rozsáhlý. Zde jsou pouze ceny produktů, které si nemůžu dovolit, například pro jednoduchou palačinku bude muset zaplatit asi 9500

Le Creuset Company Siton je ruská značka specializující se na výrobu litinových produktů. Výrobky jsou vysoce kvalitní a odolné, sortiment osloví milence, aby připravili širokou škálu jídel. Pro indukční desky jsou produkty perfektní, některé modely lze použít k vaření v troubě. mají odnímatelné kliky a pro některé výrobce nabízí praktická víka. Ceny jsou velmi ekonomické. můžete si koupit poměrně vysoko kvalitní pánev z litiny pro indukci i za 1000

„SITON“, pokud byl rozpočet vážně zraněn po získání indukčního sporáku a nezbývají žádné peníze na dobrá jídla ze slova „úplně“, můžete se omezit na rozpočtové produkty čínského původu. Vyzbrojeni magnetem, najdete velmi vhodnou pánev s poměrně silnou dnem.

Funkce a požadavky

Každý, kdo ví, jak a miluje vaření, stále více preferuje pánve litiny přesně. Během vaření produkty z tohoto kovu rovnoměrně distribuují teplo po celém povrchu, takže jídlo je obzvláště chutné. Kromě toho se jedná o zcela bezpečný a ekologický materiál, který během vaření nerozlišuje žádné škodlivé látky a neovlivňuje chuť produktů.

Pokud pánev litinového smažení zajistí správnou péči, bude to trvat mnoho let, aniž by ztratila své vlastnosti a její prezentovatelný vzhled.

Vzhledem k všem těmto pozitivním vlastnostem mnozí dávají přednost jídlům z litiny.

použít, pánev, indukční, desky

Majitelé indukčních desek pravděpodobně slyšeli více než jednou, že litinová jídla nejsou kategoricky vhodná pro vaření na takovém sporáku a že pro indukci jsou potřebné speciální pánve, jinak zařízení nebude fungovat.

Ve skutečnosti to není pravda. Na talíři tohoto typu je docela možné připravit se v litinové pánvi. Jediná věc, kterou musíte vybrat ten správný produkt, který splní všechny požadavky. K dnešnímu dni mnoho výrobců produkuje speciální litinová jídla, což je skvělé pro indukční desky.

Spodní část takových jídel musí být silná. V průměru by měla být tloušťka spodní části takové pánve pro indukci od 0,5 do 1 cm. Spodní část takové pánve se zpravidla skládá z několika vrstev, takže se na indukčním sporáku vyrovnává rovnoměrně. Pokud si vyberete pánev bez speciální vrstvy, nebude možné na ní vařit.

Litinový produkt pro indukci musí splňovat další požadavky. Průměr takové pánve by měl být nejméně 12-14 cm. To zajistí rovnoměrné vytápění a vysoce kvalitní vaření.

Pamatujte, že jídla pro takový sporák by měla zabírat více než 70% celkové plochy hořáku. Každý ví, že jídla, která jsou vhodná pro vaření na takové desce. Proto mnoho spotřebitelů s sebou bere magnet, aby zkontroloval pánev na místě. Musí zkontrolovat spodní část produktu. Stěny pánve by neměly magnetizovat.

použít, pánev, indukční, desky
| Denial of responsibility | Contacts |RSS