Malá kuchyně s lednicí u okna

Kde začít?

Oprava lze zavolat úspěšně dokončeno, pokud jste s výsledkem spokojeni a splnili jste rozpočet. Umožnit to jak pro jednoho, tak pro druhé je jasný plán. Podívejme se, jaké hlavní fáze musí jít před zahájením opravy.

Vyberte styl

Nejúspěšnější pro malou kuchyni v Khrushchevu lze považovat za moderní oblasti designového minimalismu, skandinávského stylu, ekologického, high-tech, podkroví se skandálními prvky.

Většinou jasně barevné schéma, omezení, technologičnost bude sloužit pouze ve prospěch malé oblasti.

Klasika s jeho masivitou a vážností, bez ohledu na to, jak chcete, může být stěží zastoupena v interiéru Chruščovské kuchyně. Ale najdete kompromis. harmonicky zřeďte klasiku moderními prvky.

Je možné uspořádat malou kuchyni ve stylu Provence nebo země. Je pravda, že zde stojí za to dodržovat některá doporučení: moderování příslušenství a používání textilu. Například namísto vícevrstvých a velkolepých záclon na oknech si můžete vybrat stručnější římské závěsy, jednoduché bavlněné závěsy, jediné lambrequin nebo záclony.

Nakreslíme projekt designu

Pro vytvoření projektu designu s 3D vizualizací není nutné uchýlit se ke službám profesionálních návrhářů. Můžete to udělat sami z domácího počítače v bezplatných online programech.

 • Představte si, jak bude interiér vypadat ve skutečnosti po opravě;
 • Experimentujte s uspořádáním nábytku a konfigurací kuchyně;
 • Odhadněte různé možnosti pro dokončení materiálů a určte barevné schéma.

Rozhodněte se s dokončovacími materiály

Vzhledem k tomu, že kuchyňský prostor je malý a vzdálenost od pracovní oblasti k okolním předmětům je minimální, stojí za to upřednostňovat praktické možnosti dokončení. opotřebení v podmínkách vysoké vlhkosti, teplotního rozdílu a častého znečištění. Pro dekoraci na zeď je lepší používat mycí tapetu nebo matnou barvu. Keramické dlaždice, keramické dlaždice, linoleum nebo PVC dlaždice jsou vhodné pro podlahy.

Nedělejte zavěšené stropy v malé kuchyni. Silně ztuhnou výšku stropů a v Chrushevs je již nižší než standard.

Nejrychlejší, rozpočet a vítězství.win verze stropu je bílý matný strečový strop.

Výběr dokončovacích materiálů má obecná pravidla pro všechny kuchyně. O tom, co je lepší dokončit zástěru, přečtěte si v našem samostatném materiálu. GO.

Vyberte náhlavní soupravu výrobce

Nejlepší volba pro kuchyňskou sadu pro Khrushchevsky je na míru. Připravené.vyrobené a modulární sady s typickými rozměry skříní jsou zřídka funkční, ale vyhrajte v nákladech.

Jediným problémem nákupu nábytku pro individuální projekt je dlouhé očekávání výroby a spolehlivosti výrobců a prodejců. Tento článek vám pomůže vyhnout se chybám při objednávce a navrhování kuchyně. GO.

Krásné a rozpočtové opravy v Khrushchevu s nejpříznivější kuchyní Ikea v příštím

Zjišťujeme odhad

Hodně záleží na tom, který rozpočet je stanoven na opravách: výběr dokončovacích materiálů, nábytku, rozvržení. Je třeba mít na paměti, že náklady také závisí na zvoleném stylu. Interiér s klasickými prvky bude stát více než design ve skandinávském stylu nebo ve stylu podkroví.

Chcete.li provést odhad, určete sami několik hlavních bodů:

 • Jaká bude oprava. kosmetická nebo kapitál;
 • zda je potřeba výměna oken a dveří;
 • Zda bude vyměněna komunikace a instalace měřičů;
 • Změníte vybavení a nábytek;
 • zda bude přestavba provedena;
 • Potřebujete další služby pro demontáž starých povlaků, čištění a odstranění stavebního odpadu;
 • Jakou práci uděláte sami a pro které pozve pána.

Poté, co se rozhodnete pro výše uvedené body, můžete vytvořit seznam hlavních prací, které musíte během opravy provést. Vše můžete napsat ručně, ale je nejvhodnější vytvářet tabulky v Excelu, ve kterých se provádí automatický výpočet celkové částky. Níže je příklad toho, jak by odhad mohl vypadat.

See also  Pokud se lednička tvrdě zahřeje po stranách

Všechny opravy jsou nejlépe rozděleny do několika fází. Takže získáte nejen odhad, ale také jasný plán se sledem práce a seznam nezbytných nákupů.

Jaký je odhad? Kromě skutečnosti, že budete mít jasný akční plán, uvidíte způsoby, jak ušetřit a můžete spravovat náklady na opravy. Riziko překročení rozpočtu bude nižší.

Pokud vypočítaná celková částka neodpovídá vašim finančním schopnostem, můžete provést úpravy odhadu. Například ušetřete služby mistra, pokud můžete udělat nějakou práci sami nebo pomocí přátel a příbuzných nebo za cenu dokončení materiálů a/nebo nábytku. Výběr jiného výrobce.

Odhad můžete upravit ve všech následujících fázích plánování opravy, které budeme samostatně analyzovat níže.

Jak využít prostor v rohu?

Moderní modely nastavení od dobře známých a populárních výrobců jsou funkčnější: jejich návrhy neumožňují zmizet v prostoru cenném pro malou kuchyň v rohu. Rohové skříňky jsou vybaveny složitějšími a pohodlnějšími mechanismy. Zde je několik možností, jak lze tuto část vybavit.

Ponořit se v rohu

Pokud bude úhel sekán nebo zaoblený, bude pohodlnější používat dřez. Zjednoduší také úkol instalace a instalatérství pásů.

Jinak můžete nainstalovat dřez s křídlem pro suché nádobí blíže ke zdi.

Mezi moderními modely najdete skořápky s šálkem neobvyklého tvaru. Včetně toho si můžete zakoupit lichoběžník.

Další možností je kuchyně ve tvaru M s dvojitým umyvadlem v rohu, což je vhodné pro sušení a rozmrazování. Ale s malou oblastí není dvojitá skořápka nejúspěšnějším řešením, t.na. neochvějně se účastní pracovní plochy.

Var v rohu

Moderní HOWS mohou být neobvyklý tvar, takže nebude obtížné vybrat vhodnou možnost pod tvarem skříně. pod několika úspěšnými řešeními desky se dvěma nebo třemi hořáky v rohu.

Kapota v tomto případě může být zabudována do rohové horní skříňky.

Samostatně stojící kapuce zabírají více místa, což je nerentabilní pro malou místnost.

S rotující sekcí

Takový mechanismus se také nazývá „kolotoč“ kvůli možnosti 360 stupňů otočit strukturu s policemi. Zde na rotujících policích můžete umístit jídlo, nádobí, kuchyňské zásoby nebo čisticí prostředky.

Nakreslené.out rotační řezy

Police v tomto případě jsou stanoveny tak, že při otevírání dveří mohou být postupně předloženy principem „parní lokomotivy“.

Posuvné rohové boxy

Pracují na stejném principu jako jakékoli, nejběžnější krabice, ale v uzavřeném stavu mají tvar náhlavní soupravy.

Nedoporučuje se umístit do rohové části náhlavní soupravy současně rotující, mechanismy kreslení a mytí kvůli riziku poškození komunikace.

Uspořádáme nábytek

Kuchyně Chrushchev mají typické rozvržení a všechny možnosti pro uspořádání modulů náhlavní soupravy již byly vynalezeny pro vás.

Nápady pro uspořádání nábytku v Khrushchevu s rohem a lineárním rozvržením

To nejlepší ze všeho pro takovou kuchyň, aby si vyrobil nábytek na objednávku, ale v závislosti na konkrétních velikostech můžete sestavit roh nebo lineární náhlavní soupravu z modulů se standardními rozměry.

Výběr rozložení kuchyňské sady

Na jakémkoli místě musíte znát hlavní princip pracovního trojúhelníku.

Optimální umístění ledničky, dřezů a kamna

Vzhledem k malé ploše se také vyplatí určit minimální přípustné vzdálenosti mezi dřezem, lednicí a sporákem.

Jaké mohou být možnosti plánování pro náhlavní soupravu?

Nejběžnější možnost rozvržení, t.na. Nejpraktičtější. V čtvercové místnosti (jmenovitě nejtypičtější kuchyně v Khrushevch mají tuto formu), nábytek neporušuje proporce. S tímto umístěním bude také místo pro jídelní prostor.

Další klasická možnost. Zde budou horní skříňky pro strop ještě důležitější.

Není to nejúspěšnější rozvržení pro malou kuchyň, ale je tu místo, kde potřebujete hodně prostoru pro skladování. Takovou náhlavní soupravu můžete nainstalovat, pokud kuchyňský pokoj vaří výhradně a budete zorganizovat jídelnu v obývacím pokoji.

See also  Beko lednička Jak rozmrazit mrazák samostatně

V malé kuchyni zahrnuje náhlavní souprava ve tvaru písmene P umístění nábytku podél okna. V tomto případě může být spodní řádek chybějící a po demontáži bude nainstalována deska na místě okenního parapetu po demontáži.

Pokud jsou přítomny uzavřené skříňky, je nutné provést mříž nebo jinou díru pro vytápěcí radiátor, jinak bude narušena normální výměna vzduchu v místnosti.

Klasický styl design

V kuchyni ve tvaru písmene P může pracovní deska podél okna sloužit nejen pracovní plochu, ale také jídelní plochou určenou pro 2 osoby.

Rozložení ve tvaru písmene p je také možné, pokud je zbourána zeď oddělující kuchyň a obývací pokoj. Pak se může stát jedním z částí náhlavní soupravy.

Tato možnost je také funkční, ale nezanechává místo pro normální jídelnu pro střední a velkou rodinu.

Kuchyně s rozložením ve tvaru písmene P nebo dvouřadnice může sloužit jako garáž pro technologii. Pokud je rodina velká, budete potřebovat velkou 4-uhlíkovou desku, troubu, velkou a prostornou lednici. Zde můžete také dát pračku uvolněním místa v koupelně. S tímto přístupem se kuchyně změní na funkční místo s čistě ekonomickým účelem.

Dnes je výměna horních skříní otevřenými policemi jedním z módních trendů v designu. Ale to není vždy praktické: vyžaduje to soukromé čištění z prachu, existuje méně úložných míst. Ale to výrazně usnadní atmosféru malé kuchyně. Představa o amatérě a odehrává se.

Kuchyně Chrushchev ve stylu podkroví

Můžete vizuálně usnadnit prostor kuchyně v Khrushchevu, pokud jste nacházeli horní skříňky pouze podél jedné zdi podél jedné zdi podél jedné zdi podél jedné zdi podél jedné zdi podél.

Rada! Nyní mnoho výrobců produkuje horní skříňky s vysokou výškou pro strop. V malé velikosti kuchyně budou vynikajícím řešením pro zvýšení počtu míst pro skladování jídel a kuchyňských náčiní.

kuchyně, lednicí, okna

Kam umístit ledničku?

Oknem může být nainstalováno samostatné postavení, aby se do kuchyně provedl volný průchod.

V místnosti, kde vzdálenost od okna ke zdi nestačí k tomu, aby tam bylo umístěno, je jediným místem pro něj úhel naproti nebo poblíž zdi poblíž východu (viz fotografie níže).

Možnost u vchodu je jednou z nejběžnějších. V tomto případě je lepší demontovat dveře do kuchyně (za předpokladu, že kuchyně není zplyňována) nebo nainstalovat kompaktní dveře nebo posuvné dveře.

Design malé kuchyně v Khrushchevu s lednicí: kde začít

Chcete.li pochopit, jak uspořádat nábytek a spotřebiče, rozhodněte se o nezbytném minimum věcí.

Základní plnění jakékoli moderní kuchyně je následující:

kuchyně, lednicí, okna
 • Skříňky pro skladování hromadných produktů a nádobí,
 • kamna nebo varná deska,
 • kapuce,
 • dřez,
 • lednička,
 • stůl a židle.

Nezapomeneme, že kuchyně v sovětských pětičlenných budovách jdou „v soupravě“ s plynovým sloupcem, který zahřívá vodu pro potřeby domácnosti. A to je stále mínus několik desítek užitečných centimetrů na zdi.

Kromě toho je zde často tolerována pračka, protože se nehodí do koupelny. Pod ním tedy musíte rezervovat „navíc“ metr čtvereční.

Analyzujte, co z toho skutečně potřebujete a co se použije jednou ročně a bude se konat marně. Odmítněte zbytečné a vše, co vstupuje do vašeho krátkého seznamu, pokud je to možné, zvolte ne standardní parametry, ale sníží se.

Je pravda, že nalezení mělké ledničky je buď problematické, nebo to bude stát velmi drahé. Je mnohem snazší splnit jednotku kolem 55 cm. Ale pokud nejste v rozpacích, že bude vyboulen, můžete si koupit zbytek vybavení s hloubkou 40 cm místo 60 a pod ním objednávejte skříňky a desky. Vyhrajete 20 cm na podlaze a to je slušné.

Obecný styl designu

Nejúspěšnější možnost pro malou kuchyň. Moderní styly (moderní, minimalismus, high-tech). Lakonické formy a čiré čáry dokonale doplňují malou místnost. Použití lesklých povrchů přidává účinek lehkosti kvůli odrazu světla a oslnění.Moderní styl.

See also  Lednička nefunguje, ale světlo je v ohni

Moderní styl nábytku často zahrnuje použití vytvořených modelů technologie, což výrazně šetří spotřebu čtverečních metrů.

kuchyně, lednicí, okna

Charakteristickým rysem těchto stylů je minimální výzdoba při uspořádání.

místa pro instalaci ledničky

Při umístění jakýchkoli elektrických zařízení je důležité zvážit bezpečnostní pravidla. Lednička. žádná výjimka.

 • Nejprve je nutné zanechat technické mezery. Vzdálenost ke stěnám by měla být od 2 do 5 cm. Výrobci obvykle označují konkrétní číslo pro každý model.
 • Za druhé, podlaha by měla být dokonce. Líbí se pro nohy situaci nezachrání, ale povede k většímu opotřebení zařízení.
 • Zatřetí, věnujte pozornost straně světa. Přední dveře jsou nejlépe chráněny, dokonce ani sluneční paprsky v horkém letním vybavení nejsou hrozné. Co nelze říci o postranním umístění. Bude muset zajistit, aby slunce nespadlo na boční strany jednotky.
 • Začtvrté, existuje známé pravidlo: Nelze umístit zařízení vedle sporáku a umyvadla a mokré zóny. To ohrožuje bahno, přehřátí a získávání vody, což může zničit práci zařízení. Totéž platí pro instalaci v blízkosti baterie.
 • Nakonec se připojení k elektřině. Prodlužovací kabel lze použít s opatrností, pouze pokud jste si jisti jeho kvalitou a výrobcem. Je však správnější naplánovat kabeláž předem se samostatným vývodem.

Umístění domácích spotřebičů

Existují určitá pravidla pro uspořádání velkých domácích spotřebičů v kuchyni a oblast místnosti nemá vliv na tato pravidla. Jedním ze základních pravidel je dodržovat vzdálenost mezi lednicí a plynový nebo elektrický sporák (trouba). Také byste neměli vložit ledničku poblíž baterie.

Deska a lednička

A pokud lze takovou vzdálenost pozorovat ve velké kuchyni, pak se v malé místnosti stává docela problematickým. Ve skutečnosti je kromě domácích spotřebičů nutné umístit mnoho dalších předmětů (nábytek, nádobí, kuchyňské náčiní atd.D.). Rovněž stojí za zmínku, že v závislosti na uspořádání bytu v obytné budově (Khrushchev, Brežněvka atd.D.) Kuchyň může mít různé tvary. úzké a protáhlé, obdélníkové, čtvercový, nepravidelný tvar atd.D.

Plánování úzké kuchyňské plánu čtvercového kuchyňského plánu pro kuchyň nepravidelného tvaru

Na základě oblasti a tvaru kuchyně, jakož i dalších faktorů (přítomnost/nepřítomnost otevření okna a t.D.), před nákupem nebo objednáváním vybavení a náhlavní soupravy vytvoří plán pro uspořádání.

Přibližný plán uspořádání

Tipy uspořádání

Při kreslení plánu budoucí kuchyně můžete vzít v úvahu následující doporučení pro uspořádání malých kuchyní:

 • Upřednostňujte kompaktní, ale prostornou náhlavní soupravu;
 • Sledujte pravidlo „trojúhelníku“. ledničky, dřez, sporák;
 • Použijte pracovní plochu na maximum (přeneste jídelní prostor do místnosti, nainstalujte dřez na parapetu, atd.D.);
 • Barva stěn místnosti, stejně jako nábytek a vybavení, je vhodné vybrat si světelné tóny;
 • Lesklé fasády náhlavní soupravy vizuálně rozšiřují prostor, ale vyžadují větší péči;
 • Nahraďte obvyklou desku zabudovanou troubou a varnou deskou, kterou lze zakoupit s menším počtem palivového dříví;
 • Dveře chladničky by se měly volně a zavřít;
 • Místo trouby si zakupte dobrou mikrovlnnou troubu, která má konvekující funkci a pomalý vařič;
 • Spodní část kuchyně a její horní část by měla být symetrická vzhledem k sobě navzájem.

Nahrazení běžných dveří

Místo otočných dveří, které zabírají hodně prostoru v otevřené poloze, můžete použít posuvné dveře nebo dveře zvonku.

Plocha 5,7 metrů čtverečních. s lednicí a myčkou nádobí. Přečtěte si více z rtů samotné paní (10 fotografií)

Dalším dobrým nápadem je odstranit dveře obecně a místo toho provést klenutý otvor.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS