Mikrovlnná deska pro mikrovlnnou troubu, než je vyměnit

Nahrazení mikrovlnné trouby v mikrovlnné troubě s vlastními rukama. snadné a jednoduché!

Pokud je, když je mikrovlnná trouba zapnuta, trhlina je slyšet a jiskry jsou jiskří v komoře. to znamená, že je čas změnit slídu desku, která pokrývá výstup vlnovodu do komory. Změna mikrovlnné trouby pro mikrovlnnou troubu s vlastními rukama. S tímto úkolem se každý sebere respektovat člověk zvládne.

Zuřivý slinák deska.

Funkce mikrovlnné desky v mikrovlnné troubě

Úloha ochranné obrazovky pro magnetron hraje v mikrovlnné slídy a hraje řadu základních funkcí. A to:

 • Umožňuje přenášet vysoké teploty do magnetronu a vlnovodu;
 • Chrání před nečistotami a tukovými důležitými detaily;
 • Poskytuje stejné rozdělení vln;
 • Chrání magneton a vlhkost vlnovodů.

Postupem času se slinná deska v libovolné mikrovlnné troubě může přijít do havarijního. To dokládá absence topení nebo jiskření.

Toto je druh ochranné obrazovky, které může selhat nesprávná operace.

Poznámka! Výměna může být nutná nejen v případě spalování desky. Pokud je silně znečišťující, stříkající nebo poškrábaný, pak existuje nesprávný provoz mikrovlnné trouby.

Proč mikrovlnná ochranná obrazovka

“Srdce” jakéhokoliv mikrovlnného sporáku. magnetron generující mikrovlnné vlny. Komunikuje s fotoaparátem přes vlnovod. jeho vývod pokrývá speciální desku, jako je hustá tkanina. Nachází se na pravé zdi. Pokud stisknete prst. tlačí povrch, za který je obdélníkový otevření vlnovodu.

Pokud vaše mikrovlnná kamna vznikla. 80% pravděpodobnosti, že v něm bylo uzdorné těsnění. Co tato flexibilní bariéra potřeba? Za prvé, díky tomu, mikrovlna emitovaná emitorem se odráží. Za druhé, je zajištěno kvalitní oteplování produktů. V centru je těsnění, vpravo nebo nižší.

Výměna slotů: Krok za krokem

Před opravou je kabel mikrovlnné trouby vytažen ze zásuvky. Je třeba mít na paměti, že napětí na kondenzátorech zůstává před odstraněním obrazovky slídu, musí být vypuštěny. Začněte, závěry kondenzátoru jsou uzavřeny izolovaným drátem nebo šroubovákem (s plastovou rukojetí), pak magnetronová čepe na kovovém případě. Jak nahradit položku:

 • Otevře se dveře kamery, vyjměte záznam, vyjmutí západky nebo odšroubování držáku.
 • Na segmentu slídy nakreslete desku, pomocí staré jako šablony a úhledně vyříznuté (slíčka je velmi křehká) ostrá nůžky nebo papírnictví nůž. Je lepší použít tenkou a tvrdou linku jako vodítko. Detail je broušení jemnozrnného brusného papíru, odstraňte serify a nesrovnalosti.
 • Místo pro instalaci čistí z tuku, pokud potřebujete provést otvory pro upevnění v desce, někdy je v tomto případě připojen pod speciálními jazyky.
 • Mikrovlnná trouba nemůže být spuštěna prázdná, šálek vody je vložen do komory, který je součástí 1-2 minuty. Pokud je vše v pořádku, voda je zahřátá a jiskry nebudou pozorovány v komoře.
See also  Mikrovlnná trouba s nerezovou komorou

V procesu výměny je důležité nepoškozovat komorní pouzdro. Nemůžete udělat další otvory pro upevňovací prvky, další provoz kamny bude nemožné.

V některých případech není nutné koupit nový záznam, například když je materiál jednoduše znečištěný, může být znovu použit. Deska je důkladně vyčištěna z tuku a jiných skvrn, otočte a upevněte zpět. Výměna je povinné, pokud ochranná obrazovka v mikrovlnné troubě spálené přes, poškrábaný, je silně deformován, zničena (krepová), má měřítko a zčernalé.

Výměna slídící desky

Pochopit, že před vámi je mica talíř jen. Je to šedobarevný obdélník, má hrubý povrch a je obvykle umístěn na boční stěně mikrovlnné trouby (v některých verzích zařízení nahoře).

Těsnění provádí především ochranné funkce. Přispívá k správnému rozložení mikrovln, zabraňuje kritickému přehřátí dalšího vitálního prvku pece a také chrání vlnovodu z nečistot.

Držení slídové desky dává domácí spotřebiče. Pokud během fungování zařízení začne promluvit uvnitř, musí být co nejdříve nahrazen.

Dokončení práce

Existuje jednoduchý krok za krokem, jak nahradit těsnění slídy.

 • Je nutné důkladně opláchnout mikrovlnné dveře.
 • V závislosti na modelu zametejte držáky nebo použijte šroubovák pro odšroubování desky.
 • Vyčistit zbývající prostor před nečistotami.
 • Připravte si náhradní desku. Vraťte obdélník v drážkách, a poté šroubovací prvky nebo chytit (viz. odstavec. 2).

Je možné udělat těsnění pro pec osobně.

Připravte materiál, ze kterého je původní deska vyrobena. Měření odstraňte z něj a vytvořte si s vhodnými parametry. Hrany. hladký a povrch. uvízl. Pokud mikrovlnné těsnění zahrnuje upevnění na šrouby, vyvrtejte několik otvorů po stranách.

Zkontrolujte kompatibilitu ručně vyrobené desky vyrobené s mikrovlnnou troubou: Pokud je materiál vhodný, začne znovu.

mikrovlnná, deska, mikrovlnnou, troubu, vyměnit

V takovém případě musíte změnit mikrovlnnou troubu v mikrovlnné troubě

Ne nutně důvodem pro nesprávné fungování mikrovlnné trouby se stává těsněním slídu. V některých případech se to děje v důsledku poruchy vlnovodu nebo magnetronu. Před uchýlením k zásadním změnám byste měli ujistit, že problém je v desce.

See also  Jak pálit brambory v mikrovlnné troubě

Při výměně je nutné se ujistit, že rozpad pokládání.

Existuje několik specifických vnějších příznaků, které dávají alarm:

 • Povrch je pokryt silnou vrstvou tuku;
 • Rust a nerovnoměrné tmavé skvrny;
 • Barva se změnila z šedé až tmavší, černé, nahnědlé;
 • Na okrajích a na rovné části jsou čipy, praskliny a body.

Pokud takové změny nebyly žádné změny, nebylo možné, brzy talíř micových funkcí v rámci normálního rozsahu, a jeho výměna není nutností.

Pokud je vše v pořádku s těsněním, ale pec je stále fungující vadný, s největší pravděpodobností je to bod v něčem jiném a nahrazení slídení pokládka nebude vést k cokoliv. Pouze zaměstnanec servisního střediska nebo domácí spotřebiče Master bude schopen řešit problém s problémem.

Jak nahradit mikrovlnnou desku v mikrovlnné troubě?

Můžete se pokusit změnit slídy na tepelně odolném plastu. Je důležité vzít v úvahu následující parametry:

mikrovlnná, deska, mikrovlnnou, troubu, vyměnit

Vysoká vodivost proudového vyměnitelného materiálu.

Měla by zabránit tvorbě kondenzátu na magnetronu, zatímco pracuje na sporáku.

Při ohřevu “patch” by nemělo produkovat škodlivé látky.

Ale náš tým z Copywriters, “Ceesnikov”, fyzici a biologové doporučuje, aby se oklamali a další hlavu a koupit slídu pro mikrovlnnou troubu. Je to vždy skladem, ale v online obchodu GAE4KA dostanete ji pouze pro 120

mikrovlnná, deska, mikrovlnnou, troubu, vyměnit

Jak nahradit mikrovlnnou troubu pro mikrovlnnou troubu doma

Mica dokonale vhodná pro mikrovlnnou troubu. Je to tepelný odpor, přeskočí vlny. Jedná se o bezpečný, cenově dostupný a levný materiál. Kvůli jeho křehkosti je deska pružná.

Zvláštnost přípravku je, že je možné znovu použít. Za tímto je poškozená část jemně odstraněna. Purifikován z tuku a nečistot všech povrchů, vyčistěte pálené místo. Otočte druhou stranu, abyste poškodili komorní stěnu. Proveďte nové montážní otvory a instalaci na místě.

Pokud položka vypálená a nemůže být znovu použita, vyvstává otázka, než nahradit mikrovlnnou mikrovlnnou desku. Náhradní díl by měl být vyroben z materiálu, který má následující vlastnosti:

See also  Mikrovlnná trouba a trouba v jednom

Bez souladu s těmito požadavky riziko otravy se škodlivými látkami, pravděpodobnost zkratu, který povede k rozpadu techniky.

Rada. Pokud je potřeba změnit talíř, doporučuje se podívat na detail od slídy.

Potravinářský plast

Pokud neexistuje možnost zakoupení produktu slídy, použijte plasty potravin. Vyznačuje se trvanlivostí a odolností vůči vysokým teplotám.

Část je považována za trvanlivější než z mica, ale je to dražší.

Krok za krokem

Udělat náhradní mikrovlnnou troubu pro mikrovlnnou troubu s vlastními rukama. Nejprve se ujistěte, že problém je v desce. Opatrně nechte poškodit spotřebiče pro domácnost a novou desku.

Důležité! Před opravou práce odpojte mikrovlnnou troubu z elektrické sítě.

Oprava mikrovlnné trouby

Způsob je stejný bez ohledu na materiál vybraný tak, aby nahradil (slída nebo jedlé plasty):

Když potřebujete nahradit slídu

S vykořisťováním slídící desky znečišťující z tuku a deformace z vlhkosti, stává se nepoužitelný. Její může dokonce usadit houby.

První znamení, že stěna vládla mezi vlnovodem a fotoaparátem. silná praskání, když se zapne. Intenzivní jiskření začíná uvnitř a elektrické oblouky se dokonce objevují v blízkosti těsnění. Pokud se podíváte pozorně, jsou na slíci viditelné tmavé skvrny. Pokud je oválný o průměru 5-6 mm, sporák začíná “nesouhlasit”.

Těsnění, absorpční tuky a aromolekuly, nakonec naplněné. Dále se materiál přeruší elektřinou. uvnitř komory je silná jiskra. Chcete-li opravit situaci, potřebujete pouze změnit ochranu ochrany. Jak nahradit vrstvu, která přišla do havarijního? Ve specializovaných prodejnách na prodej list slídy.

Důležité! Čím více pečlivě a pravidelná péče, tím déle bude trvat ochranné těsnění. Ujistěte se, že vnitřní stěny fotoaparátu vyčistěte z potravin, umyjte hladké kousky slabých detergentních roztoků, postupujte podle čistoty desky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS