Mikrovlnný svařovací stroj s vlastními rukama

Dot svařování s vlastními rukama mikrovlnná trouba!

Dříve jsme napsali: Co může být vyrobeno ze staré mikrovlnné trouby. Dnes se podívejme na to, jak udělat tečkový svařovací stroj s vlastními rukama z transformátoru s vysokým napětím nebo ILO (mikrovlnná trouba Tranformer. Mikrovlnný transformátor) od staré nehodné mikrovlnné trouby. Samozřejmě, za předpokladu, že BR je transformátor (alespoň jeho primární vinutí) a něco jiného je vadné: MAGNETRON, smyčka, řídicí deska a t.D.

Pro Master je nutné v bodovém svařování. Tento bod svařování poskytuje proud až 800 ampérů, což je dost pro svařovací plech na 1,5 mm.

Takže potřebujeme starou mikrovlnnou troubu a co je více velikosti, tím lépe. Ve velkých mikrovlnech je větší výkonový transformátor. Pokud nemáte zbytečnou mikrovlnnou troubu, pak mohou staré mikrovlnné trouby často koupit levné na fórech a fórech a volných bulletinových desek, nebo je můžete vyhledat v blízkosti popelnic nebo zeptat v telemasteru.

Pozornost! Před demontážem musí být mikrovlnná trouba vypnuta z napájecí sítě. Dále rozebíráme mikrovlnnou troubu. Uvnitř mikrovlnné pece existuje několik komponentů, které jsou nebezpečné i v off stavu a může učinit vážnou ránu na proud. to jsou kondenzátory (viz. fotografie) schopné udržet poplatek po určitou dobu. Proto splňujeme kondenzátory, uzavření jejich závěrů mezi sebou se šroubovákem. BB transformátor stojí v přízemí.

Z vnitřků mikrovlnné trouby se zaměříme především na transformátor s vysokým napětím.

Transformátor se skládá z jádra a dvou vinutí: primární a sekundární. Primární navíjecí rány tlustší drát a obsahuje mnohem méně otáček.

Transformátor jádro je upevněn dvěma tenkými svary, jak je vidět na fotografii.

Proč nehodit staré mikrovlny

Jakékoliv moderní elektrické zařízení je mistrovským dílem technická myšlenka a ovoce mnoha lidí. V éře spotřeby je to vše oceňováno, a ve snaze o nové věci, lidé jednoduše vydávají i funkční zařízení do odpadků a jsou extrémně zřídka zmateni, pokud mohou být použity nějakým způsobem. A úplně marně, protože takové řešení pomůže nejen zachránit své finanční prostředky, ale také obohatit své domů zajímavé a užitečné věci.

Takže v tomto případě se mikrovlnná trouba změnila modernější model. A místo toho, aby odeslali toto zařízení k rez v skládce, se Mistr rozhodl aplikovat náhradní díly pro dobré

Rozebíráme transformátor: ActionS algoritmus

Nyní budete potřebovat svěrák a úhlové brusky s řezacím diskem nebo v nejhorším případě kovové pila. Svařovací švy budou jasně viditelné po stranách. Naším úkolem: držet transformátor vice, takže jeden ze dvou švů je shora, a přesně snížit. Každý se bude vyrovnat s touto prací, takže se na to nezaměříme.

Jemně řezání transformátoru přesně švu

Viděl druhou stranu nutně. Stačí řídit se do filtrovaného švu dláta. druhá strana zlomí SAM. Další, velmi opatrně dostat primární vinutí (ukázalo se, že je nahoře). Hlavní věc zde není poškodit izolační lak. Primární vinutí bude zapotřebí v další práci.

Pokud poškodíte izolační lak při demontáži, primární vinutí se bude pro další použití zbytečné

Ale nemůžete obřadu se sekundárním vinutí, nebude použito. Ale nicméně, to stojí za to pozorovat, když je odstraněn. Koneckonců, s příliš hrubou prací, můžete poškodit jádro, a to není absolutně nic dělat. Proto, pokud je potřeba klepat na jádro, je lepší použít gumový obraz. Skutečnost je, že když je zasažen jednoduchým kladivem, jádro se bude pohybovat, po kterém je nepravděpodobné, že na něj instaluje primární vinutí.

Odstraňujeme sekundární vinutí. už není pro nás užitečná

Kontaktní svařování mikrovlnné trouby a domácí časovač na pic

Pokračujeme po požehnání. Když jsem šel do práce na kole, bylo to nepohodlné nosit v batohu. pot zády. Proveďte na kufru je nepříjemný. balíček skluzavky a usiluje se dostat do jehel. Potřebujete malý koš na kufru, který by držel malý náklad padající. Protože takové malé koše nedělají to udělat. Pro montáž takového koše potřebujete kontaktní svařování, může vařit a baterie. Proces montáže koš na kufr, baterie a samotné svařování je popsán níže.

mikrovlnný, svařovací, stroj, vlastními, rukama

Svařovací tělo”. mikrovlnný transformátor. Sekundární vinutí se odstraní hacksaw, odstraní desky mezi primární a sekundární. Doporučuji to přesně Hacksaw, Dremel nebo úhlová bruska je snadno poškozena primárním vinutí a stále potřebuje. Sekundární okno vinutí bylo vybaveno (razítkovaný, skóroval) ve 4 rukou drátu PV3 70 čtverečních milimetrů, 1 metr. Drát je velmi tvrdý, tankování dohromady. Na vodiči plynového hořáku jsou tipy měděných tinnies napadeny, čistá měď se nepodařilo napadnout. Elektrody jsou připojeny k tipům. 10 čtverců mědi pro svařovací baterie a obdélníkové pro svařování tyče nebo listu. V případě pravoúhlých elektrod umožňuje vařit jako vodič, pokud jsou elektrody roviny na rovině a plechu, pokud otočíte horní elektrodu úhlu, jako na fotografii. Obdélníkové elektrody jsou desky ze sady instalace proudových transformátorů, během elektrické instalace nebyly užitečné a zde jen.

See also  Značky plastových pokrmů pro mikrovlny

Svařovací mozky. domácí časovač na mikrokontroléru PIC16F628A, odkaz, ke kterému v názvu přezkumu. Byl zakoupen v obchodě čínský super elektronický trh, nejdřív nejdřív a myslím, že ne poslední. Při objednávce v 15-30 odešle poštu s normální skladbou, to funguje dobře, nedotýká se úplné sady. V tomto případě jsou obvykle ceny minimální nebo blízko. Kromě vrcholu bylo zakoupeno. soubor křemenných rezonátorů pro všechny příležitosti, 10 položek 5 ks. 2.7 Lot 50 ks stabilizační čip 5V 50 ks 1.28. Výkonné tyristory BTA41-600 10 kusů 4.8. Optocar 10 ks 1.6. PIC sám. 10 ks 13.8

Ze schématu přijatého energetického partnu byl firmware rozhodnut napsat. Ve schématu se mu nelíbí použití dvou tlačítek. kodér, aby se rychlejší a pohodlnější, malý rozsah expozice.

Přehlédl jsem napájení již okamžitě, byl přidán v něm pro 5V. Dva napájecí napětí 5V hlavní a 12V řízení přejde do regulátoru. Když je napájení vypnuto, napětí 12V se začíná spadnout, jde na úpatí regulátoru (modrý silný, dal 3V) přes odporový dělič. Regulátor vidí nulu na noze, uloží parametry a jde spát.

Pic výstup dává signál k opticoupler, optron otevírá tyristor, který zase obsahuje transcender. Topné díly nejsou zaznamenány. Je možné použít relé pevných látek, jako v předchozím článku v tomto zdroje. I, i v minulosti, svar použil solidot, ale optionistor je při nákupu 10 ks méně a levnější.

Indikace na dvou LED sedm indikátorů, indikační dynamiky.

S svařováním, obě ruce jsou obvykle potřebné, pedál byl proveden začít svařování. tlačítko volání.

Když zapnete časovač na 1 sekundy. podobá se počtu pulzů. Poté indikaci expozice.2.0.02SEK 0,2.2.0,2 s 2.2.2,2 sekundy. Maximálně 9,9 sekundy minimálně 0,01 sekundy. Když stisknete pedál a zobrazí se vývoj výňatků Pinzety by měly škubat při práci vystavení, není příliš jasně. Časovač pracuje 1,33 min

Fyzicky časovač je sestaven v napájecí jednotce HP tiskárny, deska se používá, jako nosný prvek a pojistka napájecího konektoru a filtrační kondenzátory u vchodu. Něco se shromažďuje na regálech, něco je nalepeno na termoconech, obecně, všechny prvky kolektivní farmy. Dostatečně, všechno funguje.

Trurnkings, na obou kmene dost 1 kg drátěné pozinkované 3 mm, cena asi 1.5-2 Moje buňka 44cm, manželky pro celuhový plášť 55 cm

Svařovací baterie pro šroubováky

Řeší Galvanovka

Upd. Publikováno fotografie z větší

Stručný popis principu provozu a montáže: Kontaktní svařování. způsob tvorby neurčitého svařovaného spoje ohřevem kovů procházejícího protízdníku elektrickým proudem a plastickou deformací spojovací zóny pod působením úsilí tlaku. (Wiki) to znamená, že potřebujete vysokou proudovou a kompresní sílu. V průmyslových zařízení jsou kompresní síla a proud řízena elektronikou, jsou svářeči s hydraulickým záchvatem. Nejjednodušší, kde jsou komprimovány ručně, jako v mé verzi. Stále potřebují aktuální. Mikrovlnný transformátor umožňuje nahradit sekundární vinutí namísto zvyšování krok dolů. Napětí velkého významu nemá, proud je dostačující. Při použití velkých transformátorů poškození kabeláže, proud vinutí proudy v mikrovlnném transformátoru v oblasti 15-20 ampérů, dobrá volba domova. Кроме силовой части, которая обеспечивает ток и иногда прижим, иногда необходима электронная часть. Můžete dát automatický spínač na 16A v primárním vinutí, jako v přístupovém bodu, as s ním s rukama “na oku” nastavit dočasnou expozici proudu. Například, takže pokud chcete nějaké pohodlí, udržujte obě ruce, můžete přidat tlačítko. Ale ne každý tlačítko vydrží proudy 15 amp, můžete použít relé s pevným stavem nebo startér. Pokud je startovací cívka nebo vstup relé pevného stavu nízkého napětí, ne 220V, pak je zapotřebí napájení. Taková volba na následujícím obrázku. Napájecí zdroj dává 12 nebo 24 nebo jakékoliv jiné bezpečné napětí, přes tlačítko pro zapnutí relé / startéru, stiskněte nohu je pohodlné a tlačítko nemá fade. Při vysokých výňatcích asi 2-5 sekund a velké detaily je přípustné. Když se však svařovací baterie obvykle používají desky 0.1-0,2 mm tloušťky a krátké expozice jsou zapotřebí přibližně 0,01-0,1 s. Takové výňatky jsou obtížné pracovat s rukama, překročení doby expozice spálila desku a někdy i baterii a nejsou levné. Pro opakovatelnost výsledku je umístěn elektronický časovač, který tvoří nezbytné krátké výňatky. V následujícím režimu snímku s časovačem. Celkem téměř nejpokročilejší možností. transformátor s nahrazeným sekundárním tlačítkem časovače, napájení, lze kombinovat k chuti. Například, pokud je časovač 220V, pak napájení není potřeba, ale noha může být smažena, pokud jsou 220V na pedálech.

Svářeč z elektromotoru

Chcete-li vytvořit jednoduchý svařovací stroj od statoru elektromotoru, je nutné zvolit samotný motor, který splňuje určité požadavky, a to, že jeho výkon je od 7 do 15 kW.

Rada! Nejlepší je použít motor série 2A, protože bude mít velké magnetické potrubí okno.

Můžete získat požadovaný stator v místech, kde kovový šrot. Zpravidla bude vyčištěna vodičů a po dvojici úderů s kladivem. Pokud je trup vyroben z hliníku, poté extrahujte magnetický obvod, Bude to nutné.

Příprava na práci

Dejte stator s otvorem nahoru a dolů pod detail cihel. Dále přečte palivové dřevo a spálte je. Po několika hodinách pečeného je magnetický obvod snadno oddělen od pouzdra. Pokud v případě, že jsou dráty, mohou být také odstraněny z drážky po tepelném zpracování. V důsledku toho obdržíte magnetický obvod vyčištěný od zbytečných prvků.

See also  Jak nakonfigurovat čas na mikrovlnné troubě Samsung

Toto prázdné by měly být v pořádku olejný A nechte ji uschnout. Pro urychlení procesu můžete použít tepelnou pistoli. Impregnace laku se provádí tak, že po odstranění potěsů se balíček nestane.

Když disk bude suchý zcela pomocí úhlové brusky, Odstranit kravatu. Umístit na to. Pokud neodstraňujete potěru, budou provádět roli zkratovaných otáček a vezme výkon transformátoru, stejně jako způsobit teplo.

Po vyčištění magnetického potrubí od zbytečných částí bude nutné Dva obličejové kryty (cm. Obrázek níže).

Materiál pro jejich výrobu může sloužit nebo lepenku nebo lisspan. Musíte také vyrobit dvě rukávy z těchto materiálů. Jeden bude vnitřní a druhá je venkovní. Dále potřebujete:

 • Nainstalujte oba koncové obložení na prázdné;
 • Pak vložte (šaty) válce;
 • Veškerý tento design je zabalen s migrační nebo skleněnou lavicí;
 • Namočte výsledný detail lak a suchý.

Transformer

Po výše popsaných akcích bude svařovací transformátor vyroben z magnetického potrubí. Pro tyto účely bude mít drát pokrytý tkáňovou nebo skleněnou izolací EMAL. Pro větru primárního vinutí je drát nutný o průměru 2-2,5 mm. Sekundární vinutí bude vyžadovat asi 60 metrů měděné pneumatiky (8 x 4 mm).

Výpočty jsou tedy provedeny následovně.

 • Na jádro, 20 otáček drátu, který má průměr nejmenší než 1,5 mm, po kterém je nutné předložit napětí 12 V.
 • Změřte proud tekoucí v tomto vinutí. Hodnota by měla být asi 2 a. Pokud se ukázalo, že hodnota je potřeba, počet zatáček by měl být zvýšen, pokud je hodnota menší než 2a, pak se zmenší.
 • Vypočítejte počet otáček zatáčky a rozdělte jej na 12. V důsledku toho dostanete hodnotu, která označuje, kolik zatíchů potřebuje 1 v napětí.

Dytron или PRO AQUA. Отзывы.Сравнение аппаратов для сварки полипропиленовых труб

Pro primární vinutí Vhodný vodič s průměrem 2,36 mm, který je nutný dvakrát. V zásadě můžete mít jakýkoliv vodič o průměru 1,5-2,5 mm. Ale dříve, než potřebujete vypočítat průřez vodičů v twist. Nejprve musíte vítřit primární vinutí (220 V) a pak. sekundární. Jeho drát musí být izolován po celé délce.

Pokud v sekundárním vinutí, proveďte odstranění na pozemku, kde se získá 13 V, a vložte diodový můstek, pak může být tento transformátor použit místo baterie, pokud potřebujete auto. Pro svařování musí být napětí na sekundárním vinutí do 60-70 V, což umožní použití elektrod o průměru 3 až 5 mm.

Pokud jste položili oba vinutí, a v tomto designu je volný prostor, můžete přidat 4 nátěr měděných pneumatik (40 x 5 mm). V tomto případě získáte vinutí pro bodové svařování, které vám umožní připojit plechový kov na tloušťku 1,5 mm.

Pro Výrobní tělo Použití kovů se nedoporučuje. Lepší, aby se z textového nebo plastu. V místech upevnění cívky na pouzdro by měly být pryžové těsnění zpevněny pro snížení vibrací a lepší izolace z vodivých materiálů.

Správa domácích kontaktních svařování

Ovládání svařování 2: Tlačítko pro napájení transformátoru a páka svařování. Tlačítko je umístěno na pohyblivé ovládací páky elektrody.

Zajištění komprese je dosaženo přístupem elektrod k ose páky a jeho velikosti. Nainstalujte stacionární nebo odnímatelné upevňovací zařízení, podpěry pevných elektrod. Záruka dostatečného kontaktu s kompresí poskytne dielektrickou páku nebo pogumovaný kov s délkou 0,6-1 m. Komprese úsilí. 30-100 kg.

Selfactový napájecí spínač je připojen k primárním vinutí transformátoru, je pod prstem Svářeč. Zahrnutí svařování, aby se zabránilo hořící elektrody, je povoleno s plnou kompresí.

Vizuální řízení doby kontaktní expozice je určena barvou kovu. S hmotnostním svařováním se doporučuje nucené chlazení transformátoru a elektrod ventilátoru nebo přestávky.

Mikrovlnný kontaktní svařovací stroj

Výroba jakéhokoliv zařízení začíná skutečností, že schéma a kresby budoucího aparátu jsou vypracovány, seznam nástrojů, materiálů a komponentů.

Chcete-li vytvořit nezávisle zařízení pro kontaktní svařování doma, vyžaduje takové nástroje, materiály a komponenty:

 • Transformátor ze staré mikrovlnné trouby (pro vysoký výkon, budou vyžadovány dvě transformátory ze dvou mikrowaves);
 • Měděný drát velkého průřezu pro sekundární vinutí (můžete použít kabelový svazek s malým průřezem);
 • upínací páky;
 • GetInax (textolit, letecká překližka) pro desku s plošnými spoji, 10 milimetrů;
 • Mikrovlnné pouzdro;
 • ventilátor z mikrovlnné trouby;
 • svorky;
 • Kabely, izolační navíjecí materiály (laky, skleněná vozidla, izolační páska PKV);
 • měděné elektrody vyrobené z tyčí odpovídajícího průměru, s kuželovitým ostřením;
 • Sada nástrojů. elektrické dveře se sadou vrtáků, šroubováky, klíče, hacksaw, passatia, tester;
 • Různý hardware (šrouby, matice, podložky, puky Grovers).

Výběr transformeru

Mikrovlny jsou různá moc, takže používat své pracovní transformátory, měli byste rozhodnout, co bude budoucí aparát svařen. Volba výkonu přímo závisí na tloušťce listů listů. Если толщина листа не превышает одного миллиметра, то для аппарата точечной сварки вполне будет достаточно мощности в один киловатт. Pro list s tloušťkou až dvou milimetrů by mělo být síla dvakrát zvětšena. až dvě kilowatty.

Tři miliony listů již vyžadují moc v pěti kilowattu. Proč jsou transformátory vhodné pro tečkový svařovací stroj z mikrovlnné trouby? Faktem je, že síla primárních a sekundárních vinutí těchto zařízení je stejná. V závislosti na počtu otáček sekundárního vinutí může být generováno napětí až 3000 voltů s moudrým proudem. Ale pro zařízení kontaktního svařování je nutné ne napětím a proud.

See also  Jak zpracovat stroj na řezání vlasů

Snížení počtu otáček sekundárního vinutí lze tedy být získány nízké (až tři volty) napětí v proudech dosahujících tisíců zesilovačů. A protože transformační prvky mikrovln má sílu až tři kilowatt, pak je to, jak to není lepší pro výrobu vlastního svařovacího stroje.

Sestava transformátoru

Pro svařovací listy malé tloušťky stačí použít malou výkonu z mikrovlnné trouby. do jedné kilowatty. Chcete-li provést vážnější práci, budete potřebovat buď mikrovlnnou troubu pro větší moc nebo dvě malé mikrovlna. Ve druhém případě budou transformátory zahrnuty na paralelní schéma s pečlivým souladu s dodržováním vinutí.

Pro zařízení kontaktních svařování mikrovlnné trouby úhledně odstraněného transformátoru. Použití bočních větrů se sekundární vinutí pečlivě odstraní, poté se skule demontovány. Po odstranění kohoutků a staré sekundární vinutí by měl být prach odstraněn, zbytky izolace a navíjení nové.

Toto vinutí v mikrovlnném transformátoru je vyrobeno s tlustým měděným drátem, který má v části 50 mm 2 až 100 mm 2. Počet otáček sekundárního vinutí. dva nebo tři. Takový návrh bude poskytovat napětí řádu tří voltů na výstupních terminálech při proudu až tisíc amp. Pokud neexistuje žádný takový drát, pak pro sekundární vinutí můžete použít postroj z několika uvízlých vodičů.

Může se ukázat, že tlustý drát má silnou izolaci. Tato izolace se doporučuje odstranit a vyměnit ji laminátem, sklolaminátem nebo běžnou polyvinylchloridovou páskou. Při použití dvou transformačních bloků se sekundární vinutí provádí sdílené a primární vinutí musí být řádně připojeny. Chcete-li ověřit správnost spojení, vinutí bude potřebovat tester.

Montážní bod svařování mikrovlnné trouby.

Za účelem vytvoření svařovacího stroje potřebujeme transformátor. Trvá to ze staré nepracovní mikrovlnné trouby. Ani nutně celý transformátor, ale jen polovina z ní. Budeme potřebovat pouze jeho pracovní primární vinutí. Sekundární vinutí není potřeba a bude muset smazat.

Důležité! V žádném případě nezahrnujte transformátor v tomto formuláři! Zvyšuje se a vytváří velmi vysoké napětí na sekundárním vinutí, asi 2000 voltů.

Odlišit sekundární vinutí transformátoru z primární velmi snadné. Primární vinutí je navinuta z většího drátu než sekundární a na primárním vinutí menší než počet otáček drátu.

Odstraňte sekundární vinutí. To lze provést různými způsoby. Může být odříznuta rohový bruska nebo kovový nůž. Že jako měděný drát je poměrně měkký, může být snížen dlátem nebo dlátem. Při demontáži sekundárního vinutí je velmi důležité, aby nebylo hák primární vinutí. Pokud jej poškodíte, transformátor bude muset vyhodit nebo přecházet na kovový šrot.

Vyjmutí sekundárního vinutí s úhlovou bruskou.

Odstranění sekundárního vinutí s kovovou pilou.

Vyjmutí sekundárního vinutí pomocí dláta.

Po odstranění reproduktorů sekundárního vinutí je nutné vyrazit zbytky vinutí ze středu transformátoru.

Pokud není vinutí vyřazeno, pak jej vyvrtejte s použitím elektrického vrtáku a poté odstraňte zbytky.

Po odstranění vinutí musíte odstranit kohoutky. Jsou to sada kovových desek zabalených v papíru. Na fotografii níže jsou krouženy v červené barvě.

Úkolem shuntu. zavřít primární vinutí nad magnetickým proudem a snížit průtok sekundárním vinutí. Mluví o jednoduchý jazyk, shunts snižují proudovou sílu na sekundárním vinutí, a proto snižují sílu našeho svařovacího stroje. Proto musí být odstraněny.

Nyní je čas udělat kabel. Drát musí být s měděnými vodiči. Délka drátu přibližně 1.5m. Pro svařovací stroj je drát nejlepší pro průřez 50 mm 2. To je asi 8 mm v průměru bez izolace. V procesu svařovacího stroje bude tento vodič zahřát z proudu. A čím menší je drát v sekci, tím rychleji bude teplá. Takže je žádoucí použít co nejvíce sekcí.

Pokud je drát sotva přišroubován do transformátoru, je možné odstranit izolaci od něj, vyčistit ji s bavlněnou páskou a nahoře oblékat tepelně smršťovací trubice. Kabel s novou izolací bude tedy mírně menší v průměru. Páska musí být bavlna. Není taven při zahřátí, na rozdíl od konvenční pásky.

Stejným způsobem můžete provést drát potřebného průměru několika menšího drátu, po odstranění z nich izolaci a jejich kroucení do jednoho jádra.

Zůstane nosit speciální lisovací tipy na drátě. Můžete jednoduše komprimovat s kladivem nebo vice.

Drát pro sekundární vinutí svařovacího stroje.

Nyní větrovíme drát na transformátoru. Je nutné provést dva plné zatáčky, jak je znázorněno na obrázku níže.

Topení se svařovacím strojem šroubu o průměru 5 mm.

Šroub je zničen z ohřevu za pouhých 4 sekund.

mikrovlnný, svařovací, stroj, vlastními, rukama

Power části bodového svařovacího stroje je připravena. Vlevo, aby se kontakt klíšťata s měděnými elektrodami. Mohou to být nejrůznějším designem. Můžete je učinit podle vlastního uvážení z různých materiálů. Podívejte se níže pro výrobce kontaktních klíšťat z Dot Svařovacího stroje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS