Měřítko v myčce nádobí, jak odstranit

Jak vyčistit myčku nádobí doma: Nejlepší mechanické a chemické metody

Aby se myčka nádobí pravidelně vypořádala s jeho povinnostmi, musíte nejen dodržovat provozní pravidla, ale také pravidelně se starat o technologii. Jinak se můžete setkat s takovými problémy, jako je vůně zatuchlé, mastné plísně. A zvláště zanedbané případy. as rozpadem samotného zařízení.

Vše o tom, jak vyčistit myčku nádobí doma a prodloužit svou životnost, se poučíte z článku, který jsme navrhli. Podrobně jsme popsali metody a kroky pro údržbu myčky nádobí, uvedli jsme prostředky zkontrolované v praxi. S ohledem na naše tipy vylučujete jakékoli problémy v práci stroje.

Jak vyčistit myčku nádobí z měřítka a tuku?

Můžete také přidat nahromaděné zbytky jídla, nečistot a dalších odpadků k určeným problémům, které se nevyhnutelně hromadí uvnitř techniky. A v tomto případě bude vynikající volbou pro prodloužení životnosti myčky nádobí. Takové tvrzení samozřejmě zní paradoxně, ale je to neustálé začlenění, které nedovolí kontaminaci vyschnout a jíst do součástí stroje, protože všechny odpadky budou neustále vyplaveny.

Ale abyste vyčistili myčku nádobí z tuku, budete muset situaci doslova vzít ve svých rukou. Za prvé, je nutné extrahovat koše, pokud je pro návrh zajištěn, a dobře je opláchněte ze špíny. Dříve, abyste usnadnili čištění, můžete koše namočit do řešení detergentu. Poté se musíte zbavit myčky nádobí z tuku, rzi a plísní.

Pokud jste potřebovali vyčistit stroj z měřítka, pak není nutné spustit do obchodu pro specializované detergenty. Kromě toho se složení mnoha z nich téměř úplně skládá z kyseliny citronové. Je to ona, kdo vám umožní efektivně zbavit se tuku a měřítka v myčce nádobí.

Za tímto účelem je nutné vizuálně zkontrolovat problémové oblasti, aby se určila optimální množství prostředků. Pokud existuje malé měřítko, pak je dost 100 gramů. Při průměrné značce se doporučuje vzít 150-200 gramů kyseliny citronové kyseliny. Příliš mnoho měřítka bude moci odstranit 250 gramů. Je nutné vyplňovat kyselinu citronovou přímo do kompartmentu detergentu a zahájit intenzivní cyklus dřezu.

Dalším vynikajícím nástrojem pro zbavení se měřítka v myčkách nádobí je obyčejný octa. Je třeba jej nalit do sklenice a položit na dno fotoaparátu. Poté stroj začne celý cyklus pomocí konvenčního detergentu. Po dokončení na dno myčky nádobí je jedlá soda rozptýlena a ponechána přes noc. Ráno je jednotka projížděna dalším cyklem plného promytí, poté problém s měřítkem zmizí.

měřítko, myčce, nádobí, odstranit

Aby byl topný prvek do myčky nádobí sloužit po dlouhou dobu, je vhodné provádět prevenci jednou za 3 měsíce pomocí minimálního množství kyseliny citronové (80 gramů)! To zachrání vytápění z měřítka, které bude i nadále pozitivně ovlivnit jeho výkon.

Odstranění měřítka, čištění a dezinfekce chemikáliemi

Dříve nebo později na podrobnostech PMM se vytvoří stupnice. sůl nemůže zcela neutralizovat tvrdost vody. Detergenty nejsou schopny tyto usazeniny odstranit, vápno může být odstraněno pouze chemickou expozicí. Za tímto účelem můžete použít jak speciální přípravy pro čištění myček nádobí, a jiné prostředky, včetně lidu.

Měřítko vytvořené na dně fotoaparátu PMM

Použití lidových prostředků

Mnoho lidí ví o univerzálních drogách, které jsou v arzenálu téměř každé hospodyňky. Tyto zahrnují:

Tyto fondy lze úspěšně použít na péči o myčku nádobí. Například vyčistěte myčku nádobí kyselinou citrovou.

Ocet, soda, kyselina citronová, vrták. nepostradatelní asistenti v domácnosti

Níže najdete několik receptů, které pomohou vyčistit vápno a dezinfikovat myčku nádobí:

 • Nakreslete nádobí a koše z kamery. Nastříkejte podél dna asi 200 g kyseliny citronové kyseliny. Vyberte standardní mycí program bez předběžného namáčení. Spusťte to, počkejte na polovinu provedení a pauzu po dobu 20-30 minut a poté dokončete program. Kyselina citronová poskytuje nejlepší výsledky v čištění, ale nepříznivě ovlivňuje elastické těsnění, takže produkt v extrémních případech použijte v extrémních případech.
 • Nalijte dvě sklenice octa na dno kamery. Vezměte houbu, namočte stejný nástroj a otřete celý vnitřní povrch. Poté vyberte program s režimem dvojitého oplachování. Počkejte, až PMM dokončí polovinu programu, pak se zastavte po dobu 30 minut. Dokončit práci. Spusťte Express tak, aby se všechny uzly a podrobnosti PMM zbavily zbytků octa. Mimochodem, také nejlepším způsobem kontaktuje gumová těsnění nejlepším způsobem.
 • Přidejte 3-4 lžíce peroxidu vodíku na 400 g jedlé sody. Z výsledné hmoty, válcování 2-3 kuliček a nasaďte na dno kamery. Vyberte dlouhý program a spusťte jej. Po dokončení práce odstraňte a opláchněte filtr. Dokončete tento proces znovu.vypracováním dlouhého praní.
See also  Jak odstranit měřítko z pračky

Octa a potravinářské sodové stroje dobře umyjte

Chceme poskytnout dobrou radu: Nezneužívejte používání lidových léků, protože nepříznivě ovlivňují materiály v myčce nádobí. Je lepší utratit trochu peněz a zakoupit si chemii domácnosti speciálně navržený tak, aby čistil PMM z měřítka a nečistot.

Průmyslové domácnosti chemikálie pro čištění jídel

Existuje mnoho takových drog. Princip jejich akce je podobný výše uvedeným prostředkům: Složení je umístěno v PMM, po kterém je spuštěn dlouhodobý pracovní cyklus při vysoké teplotě vody. Na konci cyklu musíte stroj znovu opláchnout, abyste odstranili všechny nečistoty a zbytky čisticí látky.

Dokončit Calgonit je jedním z nejlepších nástrojů pro čištění PMM

Kromě cíle jsou následující léky běžné a populární: „Anti-Nakipin“, tablety Frau Schmidt, Top House, Clean Home Express Office a další účinné prostředky.

Proveďte komplexní čištění myčky nádobí alespoň jednou za měsíc a vydrží vám to po mnoho let, aniž byste přinesli zbytečné potíže.

Jak vyčistit myčku nádobí z měřítka

Čištění myčky nádobí z měřítka se provádí ne více než 1krát za 3 měsíce. Neměli byste zařízení rozebírat. takže můžete narušit těsnost kloubů a zkrátit kabeláž. Ceinatoři jsou čistí kyselinami a promývají. Fungovat při vysoké teplotě a navíc uspořádat finanční prostředky.

Ocet

Zařízení funguje jako obvykle s nástrojem, který se vždy používá. Po zastavení stroje:

 • Podnos je rozšířen;
 • 400-450 ml octa se nalije dolů (je lepší použít 9%);
 • Stroj je umístěn na zahřívání;
 • Když se teplota zvýší, počkejte 40 minut až 8 hodin.

Na konci programu se myčka nádobí vypne.

Budete potřebovat borát sodný, který lze zakoupit v lékárně:

 • Práškový produkt je rozvedený ve vodě a poté ho všechny pracovní povrchy otře;
 • Borage sodný je zředěn vodou 1: 5;
 • Řešení se nalije do detergentního nádoby.

Tato technika funguje ve standardním režimu až do úplného zastavení.

Citronová kyselina

Nástroj se používá k boji proti rozsahu, tuku, plísni:

 • S minimálním a průměrným počtem zbytků budete potřebovat 200-300 g citronu;
 • V případě závažného znečištění se používá 300-400 g citronového prášku;
 • Produkt je vylije do kompartmentu pro čistič;
 • Intenzivní režim je spuštěn až do dokončení.

Po skončení programu se provádí voda znovu.

Antin.Nakipin

Chemické léčivo lze zakoupit v obchodě s domácností. Složení má tvar ve tvaru gelu, proto je velmi ekonomický. Anti.neakipin se používá přísně podle pokynů. Pokud je stroj vybaven funkcí úpravy tuhosti vody, je součástí programu na pozadí.

Důležité! Se špatnou drenáží vody musíte odstranit oddělený plak od hadice.

Tipy pro správné použití myčky nádobí

Tipy pro správné použití myčky nádobí

Když se myčka ucpává, jak ji vyčistit, ne každý uživatel to přijde. Pro takovou potřebu vzniknout co nejméně, vezměte na vědomí rady odborníků:

měřítko, myčce, nádobí, odstranit

Jak připravit auto na čištění

Před zahájením odstranění nežádoucích vkladů uvnitř jednotky budete muset provést úplnou demontáž myčky nádobí. Musíte jednat podle daného plánu:

 • Odpojte zařízení od sítě.
 • Odstraňte koše, police a držáky, sundejte je z západků nebo je vytáhněte, dokud zcela neopustí průvodce.
 • Najděte, kde je umístěn filtr síťového filtru. Obvykle se nachází ve spodní části palety. Jemně propagujte šrouby a odstraňte je.
 • Odstraňte vodní čepele. Nezapomeňte na rošt v zóně odtoku tekutiny.

Namočte všechny komponenty odebrané ve velkém množství teplé vody a přidejte malou tekutinu pro mytí nádobí nebo několik polévkových lžic. Nechte nasáknout na hodinu.

Příčiny pro čištění kapitálu PMM

Výrobci myček nádobí doporučují hlavně postupy údržby jednou za měsíc.

Paní ne vždy dodržují grafiku a podle potřeby tuto techniku ​​vyčistí. Tento přístup je plně odůvodněný, protože v mnoha ohledech závisí stupeň znečištění na vlastnostech použití a dodržování pravidel provozu myček nádobí.

Sto procent znamení, že myčka nádobí naléhavě potřebuje čištění a dezinfekci je vzhled přetrvávajícího závažného vůně v nádrži. To znamená, že patogenní bakterie se množí ve vrstvě nečistot. Měli by být okamžitě zničeni

See also  Jak šít pletené oblečení na pravidelném psacím stroji

Faktory mohou ovlivnit frekvenci čištění:

 • Provozní režim myčky nádobí. Některé ženy v domácnosti zapínají auto denně. Jiní umývají nádobí ručně a pouze tehdy, když se jeho počet stane příliš velkým, použijte techniku.
 • Znečištění příborů. Tuk, těsto zůstává, spálené jídlo je mnohem obtížnější umýt, než opláchnout talíře po zeleninových salátech. Pod elastickými pásy a na místech tvrdých.na úhradě se hromadí různá množství nečistot.
 • Teplota prací. Stroj může fungovat v různých cyklech. Pokud jeho majitel často používá režimy s nízkým obsahem, zařízení ucpává rychleji.
 • Složení detergentů. Čím agresivněji chemie, tím méně nečistot se hromadí na vnitřních detailech PMM. Na druhé straně jsou takové léky potenciálně nebezpečné pro zdraví. Environmentální sloučeniny často špatně rozpouštějí tuky, které přispívají k rychlému znečištění stroje. Nejúčinnější prostředky, které jsme zde zkoumali.

Zaměřte se na kvalitu technologie. Pokud nádobí po mytí svítí a vrzání, je vše v pořádku. Ale když na površích desek a brýlí jsou skvrny ze sušené vody, stopy nečistot, je čas přemýšlet o péči o stroj.

Aby myčka nádobí sloužila po mnoho let bez oprav a výměny dílů, je v pořádku jednou za 1-3 měsíce. Nejprve se to provádí ručně pomocí štětce, měkké houby a poté spusťte režim automatického čištění

měřítko, myčce, nádobí, odstranit

Postup začíná manuálním čištěním filtrů, oběžného kola pod gumovými těsněními. Nezapomeňte zkontrolovat, zda se forma objevila na koši na nádobí, stěny kamery pod gumou. Je.li to nutné, okamžitě umyjte detergentem.

Poté můžete začít automatické čištění speciálním chemickým léčivem. Další tipy na nezávislé čištění myčky nádobí jsme přinesli tento materiál.

Pravidla péče o discharis

Prevence je jedním z prvních opatření varování silného znečištění.

Se zbytky jídla musíte bojovat ještě před ucpáním PMM, takže je zakázáno dát talíře na zařízení, na které jsou kousky večeře nebo oběda.

Před čištěním myčky nádobí si vyvolejte základní pravidla provozu:

 • Po skončení cyklu je lepší opustit auto s otevřenými dveřmi. To pomůže zbavit se nadbytečné vlhkosti.
 • Po každém použití musí být košík otřen suchým a čistým kuchyňským ručníkem.
 • Před odesláním osušte všechny odnímatelné prvky.
 • Použijte speciální tablety a tekutiny pro mytí nádobí v myčce nádobí. Porušení tohoto odstavce, usínání detergentů, které nejsou určeny pro PMM, může vést k jeho zhroucení.

Důležité! Tobolky pro mytí fayry platinových jídel se osvědčily dobře. Obsahují sůl a oplachování, zabraňují hromadění tuku na detailech PMM, odstraňují nepříjemné pachy.

Čistě takto: Naučte se správně vyčistit myčku nádobí

Houzz přispěvatel. Antropolog stylu, spisovatel a fotograf na volné noze s vášní pro design a život se stylem. Připojte se ke mně na dobrodružství na thismericanhome.Blogspot.com, a následujte mě na Houzzu! www.ThisAmericanhome.Blogspot.com

Přiznejte to, zřídka jste zapojeni do tohoto nudného okupace. čištění myčky nádobí. Ano, a zdálo by se, proč umyjte zařízení zevnitř, které opláchne nádobí (a zároveň sám). Pokud si však vzpomínáte na existenci pokynů pro myčku nádobí, určitě to řekne: Čištění myčky se zobrazí každé čtyři až šest týdnů. Pravidelné promytí myčky nádobí snižuje tvorbu vápencového plaku, odstraňuje mýdlový plak a částice potravy (které snižují účinnost stroje a ucpávají trysky trysek, které dodávají vodu pro mytí nádobí). Shrnutí: Čistá myčka nádobí. čistá nádobí.

jeden. Voda by měla být horká, aby se umyla a dezinfikovala nádobí uvnitř myčky nádobí, vyberte režim asi 50 ° C. Jak vyčistit myčku nádobí, pokud vaše auto nemá samostatný regulátor pro výběr teploty, ale existují pouze předinstalované režimy?

Clyde Yankees, který opravuje vybavení domácnosti po dobu 25 let v Clyde The Appliance Guy, v tomto případě radí „pravidlu s velkým prstem“ pro testování teploty vody: „Pokud tam můžete držet prst po dobu déle než dvě sekundy, musíte se zvýšit teplota”.

Vyčistěte filtr po celá léta požadavky spotřebitelů přiměly výrobce, aby vytvořili klidnější myčky nádobí.

V minulosti byly myčky nádobí vybaveny součástí zvanou Griner. zpracoval jídlo a provedl funkci nádoby s odpadky (ale produkoval asi stejný). Jídlo padlo do vrtulníku a zpracováno a poté bylo vylučováno špinavou vodou.

Nové modely místo brusky používají odstraněný válcový filtr umístěný ve spodní části stroje. Když se jídlo vyplaví z nádobí, ve filtru se shromažďují velké částice, aby se zabránilo blokování švestky, a to je klidnější proces.

měřítko, myčce, nádobí, odstranit

Problém je v tom, že velké částice zůstávají uvnitř, dokud se filtr nevyčistí. Opuštěné filtry mohou být ucpané velkými kousky odpadu a mohou dokonce začít cítit. Pokud to voní špatně z myčky nádobí, možná je tomu tak.

See also  Jak odstranit rez s mlýnským nožem

Jak najít filtr pro mnoho myček nádobí, odstranění filtru vyžaduje velké úsilí, než jen otočení proti směru hodinových ručiček. Někdy není vůbec zřejmé, kde se v zásadě nachází. Protože existuje mnoho modelů, je nejlepší získat pokyny výrobce. papír nebo online.

Jakmile jste přišli na to, kde hledat a co dělat, ujistěte se, že jste odstranili desku ve formě otevřeného kruhu zevnitř filtru a opláchněte ji pod kohoutkem. Poté filtr vrátíte na místo. Pokud není na svém místě správně opraveno, mohou částice potravin sát a ucpat trubky.

Lucynda z Institutu Whirlpool Institute of Home Science doporučuje zkontrolovat záznam jednou za měsíc, pokud máte sklon nechat jídlo na talířích. Pokud si umýt nádobí před naložením myčky, bude stačit k čištění jednou za tři měsíce. “Pokud si všimnete, že s obvyklými akcími nejsou vaše jídla úplně umytá, jsou na něm kousky jídla, nebo je to mastné na dotek, znamená to zkontrolovat filtr,” říká.

Clyde doporučuje vyčistit filtr každý týden, pokud je zařízení používáno denně. “Čistič a volnější nadbytečné odpadky budete obsahovat svůj stroj, tím déle to vydrží,” říká Pokud ji necháte skrýt se špínou, zlomí se. “.

Zkontrolujte vnitřní část nosiče, které budete muset odstranit spodní koš a kontejner, abyste se dostali do filtru, je to skvělý okamžik pro prozkoumání střev do myčky nádobí. Jakmile je koš odstraněn, zkontrolujte spodní část stroje, zejména oblast vedle odtoku, kde se může hromadit odpadky.

Nepoužívejte kapaliny přívod vody říkají, že stroj můžete zevnitř otřen hadrem nebo houbou, ale ujistěte se, že nemají běžné kapaliny na ruce nebo mytí nádobí. I malé množství mýdla zbývajícího na houbě může vyvolat vzhled pěny uvnitř myčky nádobí. Pěna může oslabit těsnění uvnitř filtru a dalších komponent a způsobit únik.

Místo toho vytvořte pastu vyrobenou ze suchého prášku pro myčku nádobí nebo použijte tekutinu pro myčku nádobí.

Boj s bílými pruhy obarvenými vápníkem uvnitř myčky nádobí? Jedná se o akumulace tvrdé vody, známé také jako vápencový plak. vypadají jako bílý sediment. V průběhu času mohou takové shluky ucpat díry v tryskách myčky a součástí filtru. Bílý ocet může pomoci odstranit plak (více informací viz odstavec 10).

Používejte produkty s vysokou kvalitou pro mytí chemie kvality ušetří nádobí a myčka nádobí čisté. Lucinda říká, že tři v jedné práci fungují lépe. To jsou pilulky, které jste vložili do stroje. Hledejte balení s různými tekutinami a různými barvami. Produkují různé komponenty v různých časech během promývacího cyklu a přidávají enzymy a pomocné oplachování.

“Nejsem fanoušek prášku,” říká Clyde Dávám přednost gelům nebo baleným tabletům “. Levnější mycí nástroje se rozkládají déle a rozpusťte se ve vodě. Riskují hromadění uvnitř detailů stroje a v motoru.

Ujistěte se, že se dostane do myčky nádobí, doporučuje se čistit a dokonce opláchnout před odesláním do myčky nádobí. Přinejmenším zkontrolujte talíře na párátky, kosti, kosti z oliv a ovoce, papírové štítky přilepené na břehy nebo lepivé cenovky zbývající na zakoupených deskách. “Papír v kombinaci s vodou vytváří papírovou síť uvnitř filtrů a ucpává je,” říká Lucinda.

Pokud najdete rozbité skleněné pokrmy v psací stroji, sbírejte všechny fragmenty a kousky, které skončily v myčce nádobí. Pokud je sklo dostatečně malé, může se dostat do systému.

osm. Použijte všechny možnosti stroje „Od zákazníků často slyšíme, že zvládli pouze jeden univerzální režim a nepoužívají všechny možnosti a různé cykly,“ sdílí Lucinda. Výrobci však nic nezkoušeli a například vyvinuli samostatnou možnost pro hrnce a pánve. Ona je speciálně naladěna na odstranění velkého znečištění. Nebo si pak nestěžujte, že myčka nádobí nemykala pánev na univerzálním režimu. Speciální cykly a možnosti fungují lépe než „obecný cyklus“ “.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS