Možnosti instalace split systému v bytě

důležitá rozhodnutí při umístění klimatizace do interiéru

Nejsprávnějším řešením je v našem případě instalace klimatizace při opravách a dokončovacích pracích. Na základě projektového projektu si můžete vybrat místo a označit jej, připravit rybářský vlasec pro vyžínač pro pokládku dálnic a také přidat do projektu povrchovou úpravu, která pomůže skrýt elektrické vedení a potrubí mezi vnitřním a venkovním jednotka klimatizace. Samozřejmě nejracionálnější, praktičtější a nejkvalitnější možností je instalace centrálního klimatizačního systému, který dodává vzduch o dané teplotě do několika místností najednou, přičemž zůstává neviditelný díky speciálním výklenkům a kanálům. viditelnými prvky zůstávají pouze dekorativní mřížky vzduchovodů.

Ale to je obtížná práce a solidní investice, která může být 5-8krát těžší pro rozpočet nebo více. Proto dnes nebudeme uvažovat o těchto systémech, protože existuje standardní a cenově dostupná možnost. dělený systém pro dům nebo byt, jakýkoli samostatný pokoj!

Optimální výměna vzduchu v interiéru je zárukou bezpečnosti člověka

Bylo zjištěno, že pokud práce člověka nesouvisí s pobytem venku, tráví 16 až 24 hodin denně v bytě nebo kanceláři. Zde hraje důležitou roli ventilace. Podle norem by měl být vzduch v místnosti aktualizován každé 1-2 hodiny. Při nedodržení tohoto pravidla se v místnostech hromadí nadměrný oxid uhličitý a vlhkost. To vede ke zhoršení lidské pohody, výskytu plísní a hub na stěnách. Ve špatně větrané místnosti se hromadí mikroby a alergeny. Ucpanost, „pláčoucí“ okna, tvorba plísní a hub, stejně jako deformace dřevěného nábytku. to vše jsou jasné indikátory, že výměna vzduchu je v bytě narušena.

Větrací systém v našich domácnostech je nepochybně instalován proto, aby spolu s periodickým větráním vyřešil problém nedostatečné výměny vzduchu. V ideálním případě by měl vzduch vstupovat do bytu okny, volně cirkulovat po bytě mezerami mezi dveřmi a podlahou a poté být volně odváděn z místnosti ventilačními kanály, které jsou obvykle umístěny v koupelně, na toaletě a v kuchyni.

Pro vytvoření zdravé atmosféry v bytě se doporučuje provést následující kroky:

 • Pomocí jednoduchého testu s tenkým papírovým proužkem ověřte, zda ventilace funguje správně. Pokud test prokázal, že vzduch z místnosti není odstraněn nebo je obtížně odstranitelný ventilací, je nutné kanál vyčistit. V obytných budovách s více byty jsou ventilační kanály v odpovědnosti správcovské společnosti nebo HOA.
 • Věnujte pozornost oknům. Skrz staré dřevěné rámy se škvírami do místnosti dostává pouliční vzduch. Pokud jsou však v bytě instalována plastová okna s těsněním mezi rámy, pak při zavřených oknech již do bytu neproniká pouliční vzduch. V tomto případě se doporučuje nainstalovat napájecí ventily.
 • Namontujte klimatizaci do místnosti pro chlazení nebo top vzduchu v místnosti a také pro čištění z prachu.

Takové události pomohou vytvořit zdravý mikroklima v bytě, což pomůže zlepšit studnu jeho obyvatel. Výběr místa instalace vnitřního bloku v místnosti však musí být považován za co nejvíce pečlivě, aby nedošlo k poškození lidského zdraví a nesnižování života zařízení.

Výběr místnosti: Vše pro a proti

Výběr místa pro klimatizaci je odpovědná a důležitá fáze. Pohodlí v budoucí aplikaci do značné míry závisí na vybraném místě. Pojďme se podívat na pokoje a rozhodnout se, kde je stále lepší namontovat zařízení, bez ohledu na jeho typ.

Kuchyně

Okamžitě řekneme, že kuchyně není nejlepším instalačním místem klimatizace. V bytech je to obvykle jedna z nejmenších pokojů. Zároveň v kuchyni netrávíme mnoho času, i když milujeme večeře s přáteli. Většinu času jsme stále v obýváku.

Pokud je klimatizace instalována v kuchyni, proudy vzduchu se jednoduše nedostanou do jiných místností. Je to velmi nepohodlné, zvláště v létě. Proto nedoporučujeme do této místnosti umisťovat klimatizaci.

Přesto chcete nainstalovat stroj do kuchyně? Mějte na paměti, že filtry se mnohem snadněji ucpou a během čištění budete velmi nešťastní, když z nich budete muset odstranit vrstvu tuku. A vysoká vlhkost nepřispívá k dlouhé životnosti klimatizace.

Také naléhavá otázka: kam přesně zavěsit zařízení v malé kuchyni? Klimatizace nad oknem je upřímně nerozumná možnost, nad stolem. ještě více. Je možné jej nainstalovat nad dveře. Ale v kombinaci s dalšími nedostatky je volba podle nás nasnadě.

Chodba

Kam nainstalovat, když ne v kuchyni? Možná na chodbě? No, to není nejhorší možnost instalace klimatizace v bytě. Z vlastní zkušenosti bylo ověřeno, že zařízení, namontované nad otvorem vstupních dveří, dokáže úspěšně uchladit malý kopecky, nemluvě o jednopokojovém bytě. To je docela dobrá klimatizace.

Kromě toho klimatizace na chodbě vůbec nevyvíjí tlak na hlavu a nezdá se, že by byla něco nadbytečného, ​​protože je umístěna v prostoru průchodu. Je však důležité vzít v úvahu, že v tomto případě budete muset táhnout poměrně dlouhou trasu. To zvyšuje náklady na instalaci. Pokud existuje finanční možnost, můžete zkusit tuto možnost instalace.

See also  Jakou teplotu vloží chladničku Aristonu

Obývací pokoj

Nejsprávnější možností je umístit klimatizaci do obývacího pokoje. Tento způsob instalace klimatizace do odnushky má mnoho výhod: v této místnosti trávíme nejvíce času, není třeba tahat dlouhou trasu, jednotku lze pohodlně obsluhovat nahrazením žebříku.

Zde je však stále důležité zvážit, kam je správné a rozumné klimatizaci umístit s ohledem na stávající nábytek. V jednopokojových apartmánech je často pohovka, která se používá jak pro spaní, tak pro přijímání hostů.

Klimatizaci doporučujeme umístit nad dveře nebo na zeď vedle okna. Klimatizaci nad oknem je lepší neinstalovat, není to nejlepší varianta. Zařízení také nemontujte nad hlavu nebo přesně naproti pohovce.

Umístění v obývacím pokoji má tu nejdůležitější výhodu: klimatizaci si užijete maximálně v noci. Nezáleží na tom, jaké roční období je za oknem. V horkém létě budete v pohodě a na vlhkém podzimu v teple. Co by mohlo být lepší?

Jak nainstalovat klimatizaci v bytě

Nejprve se nainstaluje kabeláž pro klimatizaci.

  Instalace venkovní (externí) jednotky split systému:

 • výběr umístění (ne nižší než 1,8–2 m nad zemí);
 • montáž držáků (použijte kotevní šrouby);
 • instalace externí jednotky na držáky;
 • vrtání otvoru ve vnější stěně pro komunikaci, průměr otvoru je 50–60 cm;
 • instalace hydroizolačního poháru a spojovacích komunikací v otvoru.
  Instalace vnitřní jednotky split systému:

 • výběr umístění (vzdálenost od venkovní jednotky k vnitřní jednotce 7-20 m. Vzdálenost závisí na modelu klimatizace);
 • instalace držáků;
 • instalace vnitřní jednotky.
  Připojení vodičů klimatizačního systému:

 • instalace krabice (externí nebo vnitřní);
 • připojení měděných trubek pro chladivo a elektrické vodiče;
 • odvod vzduchu a vlhkosti ze systému. vakuum. Doba trvání od 45 minut, používá se speciální zařízení.

Zkušební zařazení děleného systému. Zpravidla se používají speciální softwarová a hardwarová zařízení.

Položení trasy pro klimatizaci

Po výběru konkrétního modelu klimatizace otevíráme její technické vlastnosti (těchto informací je nyní na internetu mnoho, informace najdete o jakémkoli modelu). Níže jsou uvedeny specifikace pro model Mitsubishi Electric MSZ-DM35VA / MUZ-DM35VA řady Standard Inverter.

Průměr freonových trubic určujeme podle katalogu. v našem případě je u obou modelů hodnota stejná (6,35 (1/4) a 9,52 (3/8)).

Dále otevřete schéma elektrického zapojení vnitřní a venkovní jednotky.

V našem příkladu je vidět, že napájecí vodič 31.5 musí být vhodný pro vnitřní jednotku. Propojovací vodič 41.5 by měl vést z vnitřní jednotky do venkovní jednotky.

Takže v našem případě by komunikace měla jít z venkovní jednotky do vnitřní jednotky: měděná trubka 6,35 v izolaci měděná trubka 9,52 v izolačním drátu 41,5 ve zvlnění (nejlépe ve zvlnění).

Upozorňujeme, že někteří výrobci klimatizací doplňují své modely o přídavný vodič, který má vlastní konektory pro připojení k deskám vnitřní a venkovní jednotky. tzv. vzdálená čidla (teplotní čidlo, aby klimatizační zařízení topilo).

Na trhu je jen velmi málo takových klimatizací, ale nalezeny jsou. Musíte také věnovat pozornost tomu, že výše uvedené elektrické schéma platí pouze pro split systém (jedna vnitřní. jedna venkovní jednotka), pro multisplit systém (jedna venkovní jednotka. několik vnitřních), schéma zapojení bude jako na fotografie.

V tomto případě proud přichází do venkovní jednotky a rozchází se přes vnitřní jednotky prostřednictvím propojení.

Po výběru místa instalace je potřeba označit místa pro instalaci vnitřních jednotek klimatizací (nákresem jednotky na stěnu, v souladu s jejími celkovými rozměry, ji najdete ve stejné technické dokumentaci).

V našem případě je třeba na zeď nakreslit obdélník o velikosti 799290. Linka klimatizace Musíte přivést do levého dolního rohu.

Označte kanál pro stroboskop. Trasa klimatizace musí být vedena ve stroboskopu 6040 mm od levé spodní části vnitřní jednotky k vnější, vypouštěcí hadice (pokud prochází odděleně od hlavní trasy) je položena v samostatném stroboskopu 2020 mm.

  Zde stojí za zmínku, že existují tři způsoby, jak položit klimatizaci:

 • Drenážní hadice je ve stejném tahu s freonskou komunikací. v tomto případě by celá trať měla jít pod explicitní přirozený svah směrem k odtoku kondenzátu.
 • Drenážní hadice jde odděleně od hlavní trasy. v tomto případě dáváme sklon svahu pouze pro drenážní hadici a Freon Communications nelze položit na úroveň (často jsou prováděny na stropě).
 • K odstranění kondenzátu se používá drenážní čerpadlo. Existují případy, že je nemožné gravitačně drenáž z klimatizace. pak k odstranění kondenzátu, které smazat kondenzát pod tlakem, se používá speciální čerpadlo.
 • Kapilární hadice D 6 mm se již odchází z čerpadla, které lze také položit bez gravitačního svahu. Doporučujeme mu položit to do elektrické zvlnění.
 • Při označování stroboskopu pod dráhou byste se měli vyvarovat ostrých zatáček s negativním úhlem.

Potrubí klimatizace

Když jsou stroboskopy připraveny, můžete přistoupit k dalšímu kroku. přípravě trasy klimatizace.

See also  Připojení sušícího stroje s tepelným čerpadlem

Svitky měděných trubiček je nutné rozvinout do rovného vlasce na zastřihovač a nasadit na ně ohřívač odpovídající průměru trubky (tloušťka stěny izolace 6 mm).

Na fotografii vidíte sestavenou trasu s propojovacím kabelem a drenážní hadicí. Dráha je částečně omotaná šedou vyztuženou páskou (takto se s ní lépe pracuje). Je také možné dráhu zcela zabalit (někteří instalátoři považují za pohodlnější pracovat s dráhou, když je zcela zabalená).

Měděné trubky se prodávají ve svitcích po 15 metrech (zřídka kde. 45 m), takže pokud je trasa / trasy dostatečně dlouhé, může být nutné měděné trubky připájet. Pokuste se dráhu ohýbat opatrně, protože měděné trubky jsou velmi měkké a v ohybu může dojít k prasknutí. Pokud dojde k přerušení dráhy, klimatizace nebude fungovat správně.

Hotovou dráhu lze vyrobit v libovolné konfiguraci a co je velmi důležité, v požadované délce.

Jak nainstalovat klimatizaci v ložnici

A jdeme dál. Jak nainstalovat klimatizaci v ložnici? Nejúspěšnější možnost je zvažována nad čelem postele postele . protože je to nejpohodlnější místo. Proud studeného vzduchu směřuje k protější stěně a právě tam vzniká jakýsi studený pól. Nejnižší teplota je ve vzdálenosti 2,5 až 4 metry od klimatizace. Z tohoto důvodu nemůžete klimatizaci zavěsit před postel. Proud studeného vzduchu se bude odrážet od stěny a dopadat na lidi. Nachlazení je zaručeno.

Nad dveřmi. V tomto případě nebude klimatizace vidět u vchodu a nebude kazit interiér. Navíc vám to umožní libovolně přesouvat nábytek, aniž byste se museli obávat zablokování klimatizace. Ale velké mínus je, že musíte položit dlouhou dráhu, což zkomplikuje instalaci.

Nad oknem. jedna z hlavních výhod. krátká trasa a klimatizace nebude přitahovat pozornost. Ale v tomto případě nebude možné zavěsit závěsy s lambrequins.

Doufáme, že vám náš průvodce instalací klimatizace pomohl. Instalace klimatizace vlastníma rukama není snadný úkol, který vyžaduje určité dovednosti a znalosti. To platí zejména pro instalaci venkovní jednotky split systému. Tato práce se totiž často musí vykonávat ve vysoké nadmořské výšce, což je spojeno s rizikem pro zdraví.

Chcete-li plně využít výhod klimatizačního systému, musí být správně nainstalován. Montáž štípačky doporučujeme svěřit profesionálním řemeslníkům, kteří se mohou pochlubit nejen dostupností nářadí, ale i specializovanými dovednostmi.

Zbývají otázky? Zeptejte se jich v komentářích. Můžete se také podělit o své zkušenosti s instalací split systému v soukromém domě nebo bytě. Vaše rady a doporučení budou užitečné pro mnoho čtenářů. Podívejte se na další články na našem webu a nezapomeňte je sdílet na svých sociálních sítích. Hodně štěstí!

Nejprve. opravit, pak. rozdělit

Dělený systém (z anglického slova split. „split, split“) se tedy skládá ze dvou samostatných bloků: vnitřního (výparník) a vnějšího nebo vnějšího (kondenzátor). Bloky jsou propojeny elektrickými vodiči a dvěma měděnými trubkami, kterými proudí chladivo (freon). Tenká plastová trubka (drenáž) také vybíhá ven z vnitřní jednotky. k odstranění zkondenzované vlhkosti. V ideálním případě by měl být připojen k odtokové (kanalizační) trubce nebo ke speciální nádrži, ale často je jednoduše vyveden na ulici a pak kapky vody padají na hlavy kolemjdoucích (jak správně vypustit, vidět. dál).

Jak funguje split systém. Pokud je potřeba místnost ochladit, pak z tepelného výměníku externí jednotky vstupuje freon do tepelného výměníku vnitřní jednotky jednou měděnou trubkou. Je vháněn ventilátorem, v důsledku čehož z vnitřní jednotky vychází studený vzduch. Pokud je třeba vzduch v místnosti ohřát, pak se pomocí tepelného čerpadla externí kondenzátor změní na výparník a z výparníku se stane kondenzátor. Split systém obsahuje kromě kondenzátoru a výparníku kompresor, který je instalován ve venkovní jednotce. Hlavní funkcí kompresoru je stlačit freon, aby tento plyn získal vlastnosti, které výrazně zvyšují účinnost klimatizace.

Montážní sekvence

Jak nainstalovat klimatizaci? Celý proces lze rozdělit do několika fází:

Označení umístění vnitřní jednotky;

Vrtání otvoru ve vnější nosné stěně a pronásledování pro pokládku komunikací;

Vypěnění a v případě potřeby instalace ozdobné zátky do otvoru ve zdi.

A nyní popíšeme některé rysy každé fáze práce.

Dobrá otázka: Kam nainstalovat klimatizaci v bytě

Naučit instalaci klimatizace je nevděčný úkol: je jasné, že je nepravděpodobné, že si klimatizaci nainstalujete sami. raději pozvěte odborníky, kteří nainstalují všechna pravidla.

možnosti, instalace, split, systému, bytě

Účelem tohoto článku je pomoci vám předem najít místo pro vnitřní jednotku. Tak, abyste to definovali a vědomě. A ne mistr na principu: „Dokončit instalaci je pro mě rychlejší a snazší“.

Kde je lepší nainstalovat klimatizaci v bytě Hledání místa pro vnitřní jednotku je dáno třemi faktory. blízkostí okna, umístěním nábytku v místnosti a aktuální fází vaší opravy.

jeden. Renovace dokončena – málo možností Pokud uvažujete pouze o generální opravě a plánujete interiérový design, je rozumné spokojit se s centrální klimatizací. Pak už nic nezničí interiér: blok není vidět, pouze tyče v horní části stěny, jako na fotografii. Ale cena takového řešení je samozřejmě nesrovnatelně vyšší než u běžného split systému.

See also  Jak změnit jazyk robota vysavače

Pokud byla oprava nedávno dokončena a neplánovali jste povrch „zkazit“, zbývá pouze hledat místo pro vnitřní jednotku klimatizace v bytě. Pojďme si o tom promluvit

Okno. lze zanedbat Obvykle se klimatizace montuje poblíž okna a ne na vnitřní stěny. nechtějí tahat výstupní potrubí podél místnosti. To je pochopitelné: jakmile vám páni ukážou nevzhlednou plastovou krabici, kterou se chystají zakrýt „dráhu“ a oznámí cenu za metr (čím dál od okna, tím dražší), budete pravděpodobně souhlasit na možnost „co nejblíže k oknu“. Toto je první amatérská chyba při opravě. Udělejte to, jak bude vhodné používat klimatizaci, a ne tak, jak je to pro pány pohodlnější.

Všechno je zde jako s neplánovanými zásuvkami předem. nechcete zkazit dobrou opravu, bude otevřená kabeláž a režie. Připraveno k „roznesení špíny“ – koleje můžete schovat do zdi, jako každý elektrikář. A nepřipojujte se k oknu.

Závěr: předem naplánujte místo instalace klimatizace a samotnou skutečnost její instalace. Je důležité to udělat během opravy nebo dokonce před opravou, nikoli po jejím dokončení. Když si musíte vybrat buď / nebo. dekoraci nebo krásu umístění klimatizace. I když i otevřené zapojení do klimatizace může být vytvořeno jako designový koncept (příklad na fotografii).

Není možné zanedbávat osoby. není možné instalovat klimatizační jednotku tak, aby proud studeného vzduchu nesměřoval na hlavy a záda lidí. to znamená, že je zakázáno směřovat proud přísně na pracoviště, postel nebo zezadu těch, kteří sedí u stolu. Jinak vás čekají časté nachlazení. Vezměte prosím na vědomí, že na fotografii je klimatizace umístěna nad vchodem do ložnice. tato možnost je možná pouze v situaci, kdy byla poloha jednotky plánována předem, před zahájením opravy.

Závěr: nejlepší místo, kde lidem nefouká do hlavy a zad. A klimatizace zároveň maximálně ochladí prostor, aniž by byla nápadná. Designéři nejčastěji volí místo nad dveřmi nebo orientují klimatizaci na dveře.

Na

Kde je nejlepší místo pro zavěšení klimatizace v ložnici?Řešením pro malou ložnici může být umístění klimatizace, když proudění probíhá podél nohou postele.

Pokud není absolutně kam se otočit, zvolte model s vícesměrným prouděním vzduchu. Toto uspořádání klimatizace v ložnici je dobré, protože když pracujete nebo odpočíváte, spodní klapku lze zavřít a přívod vzduchu nasměrovat doleva nebo doprava.

Důležité: klimatizace v ložnici by měla být umístěna tak, aby hlavní proud vzduchu procházel vedle postele, aniž by spadl na osoby, které tam odpočívají. Možnost může být nestandardní, jako v příkladu na fotografii. jednotka byla integrována do podhledu na způsob centrální klimatizace.

jeden. Nade dveřmi Možnost klimatizace nade dveřmi v ložnici je jednou z nejběžnějších a doporučovaných interiérovými designéry. Je lepší nechat foukat do nohou než do hlavy spícího.

Vedle dveří V situaci, jako na fotografii, kdy jsou vybrány příliš velké dveře a nad nimi není stěna pro montáž bloku, můžete blok umístit na sousední stěnu. Ale zase tak, že foukalo na nohy.

Naproti dveřímV situacích, kdy to konfigurace a velikost ložnice umožňuje, je klimatizace umístěna na stěně naproti vchodu. Opět s přihlédnutím k tomu, že proud vzduchu probíhá paralelně s postelí, aniž by ovlivňoval osoby, které na ní leží.

Na

Ve skutečnosti není takový problém klimatizaci krásně zavěsit nebo schovat. Podívejte se, jak jsou klimatizace umístěny na fotografiích, které jsme vybrali, a rozhodněte se. na jejich příkladu najdete způsob, jak nainstalovat klimatizaci ve vlastním bytě. Kam a jak schovat klimatizaci v interiéru. Zhruba řečeno, zavěsit blok a zakrýt jej závěsem nepřichází v úvahu.

Je zřejmé, že je velmi obtížné, aby majitelé malých bytů našli místo, kde je klimatizace nainstalována v místnosti. oblast je malá, nábytek je docela těsný a kde proud není nasměrován, určitě tam bude určitě být situace, ve kterých fouká do hlavy. Zde bohužel nebudou existovat žádné zázraky. pokud není možné najít „skryté místo“ ne v dohledu, musíme se pokusit učinit klimatizaci samotnou nenápadnou. Možnosti. Mass.

jeden. Mezi obtížemi nábytku při hledání ideálního místa pro blok na zdi je to, že není možné nastavit klimatizaci za panelem nebo obrazovkou: jakákoli bariéra na vzduchových cestách ponechává užitek ze zařízení.

Perfektní možností z pohledu estetiky je skrýt blok klimatizace mezi jinými návrhy podobných tvarů, například obrazy a police, jako na této fotografii.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS