Motorový ventilátor bzučení, ale neotáčejí

Motor na ventilátoru je bzučení, ale neotáčí

Jak opravit motor ventilátoru. Motor na ventilátoru je bzučení, ale ne točí tento pěnový syntetický materiál sestávající z recyklovaných ropných produktů obsahujících mnoho vzduchových bublin nebo dusíku v pokročilejší a dražší verzi.

Ventilátor pro domácnost se neliší ve složitosti návrhu a princip jeho zařízení lze vidět na obrázku níže.

Pokud se pečlivě podíváte na výkres, je zřejmé, že elektromotor, převodovka, klika, spínač otáček a vrtule, může selhat v zařízení.

Hlavním rozdílem stolního chladiče z venkovního prostoru je vysoký regál ve venkovní verzi. Zbytek designu je identický.

Takže hlavní chyby, které můžete pozorovat, co jste si zakoupili:

 • Jednotka se nezapne, síťové světlo je vypnuto;
 • Zařízení nefunguje, ale světlo je zapnuto;
 • Chladnější lopatky jsou špatně otočeny;
 • Jednotka se obrátí na strany;
 • Chladič dělá bzučení a neotáčí.

Diagnostika trápila

Chyby podlahových a desktopových fanoušků jsou 2 druhy. mechanické a elektrické. Je na prvním jednoduchém muži na ulici, která neplatí zvláštní pozornost, a to vede k rozbití v elektrické části zařízení. Pokud je například hřídel zaseknutý, a zařízení pokračuje v práci, pak nepochybně způsobuje přehřátí elektromotoru. Pokud je ložisko rozbité, bude v budoucnu poškozen vinutí statoru.

Před diagností ventilátoru doma odpojte zařízení od napájení. Jednotka se často nezahrnuje kvůli selhání kabelu nebo výstupu, proto je nejprve připojeno jakékoliv jiné zařízení k napájecí jednotce. Pokud se nezapne, pak je viník zásuvka, která je třeba opravit.

Chcete-li zobrazit vnitřní vybavení ventilátoru, demontovat ji podle následujícího schématu:

Vzhledem k tomu, že členění je často spojeno s nedostatkem maziva, nezapomeňte na pokles několika kapek technického oleje na rukávu.

Utáhněte hřídel při prvním místě, pak na druhou stranu pro lepší absorpci maziva. Poté sestavte ventilátor v opačném směru, zapněte zařízení a zkontrolujte výkon.

Jasněji, jak demontovat ventilátor a diagnostikovat chyby

Mechanické poruchy

Chcete-li detekovat poruchu mechanické části zařízení ventilátoru, věnujte pozornost takovým projevům:

 • Eenised zvuky (zvuky, šeptání, screenshoty a t. P.);
 • Pomalá rychlost otáčení lopatek během provozu;
 • Obtíže s otáčením vrtule, když je ventilátor vypnutý.

Problémy v elektrické části

Porucha v elektrikéři se projevuje následujícími vlastnostmi:

 • vůně spalování;
 • nemožnost zahájení agregátu;
 • zpomalení rychlosti mechanismu vrtule, když je zařízení zapnuto;
 • Provozování automatických ochranných spínačů (pokud je k dispozici).

Chyby ventilace v bytech

Výfukové vložené fanoušky jsou mnohem snazší v konstruktivním plánu. Ale náklady na jejich malé a často je snazší získat nový, než hledat detaily, které zmizely od obratu. Špatné větrání prostor nesmí být spojeno s prací samotného zařízení, ale s chybami při organizování výfukového systému.

Větrání v koupelně

Když nefunguje ventilace v koupelně, vzduch se mokrý a necertiluje, špatně schne prádlo, může se objevit forma.

Normální ventilační schéma

 • Větrání LAZ ucpává prach a pavučiny;
 • cizí položky v dole;
 • Výfukový ventilátor je instalován na výkresu vzduchu namísto odstranění.

Správné řešení problému bude odvolání pro správu společnosti. Odborníci vynechávají v ventilačním hřídeli do samotného bytu zatížení k proniknutí všech překážek. Ve zvláště uvedených případech je komora snížena do dolu, najít překážky. Ventilační hřídel je otevřen vchodovou stranou. Možná budete muset obejít sousedy na stoupačku a zkontrolovat, zda mají nesprávně nainstalované fanoušky, které narušují kapotu.

See also  Jak si vybrat Overlock pro domácí použití

Rada! Koupelna je vybavena výfukovým ventilátorem s zpětným ventilem, který zabraňuje průtoku vzduchu z větrání.

Kapuce v kuchyni

Výfuková ventilace je určena k výstupu nepříjemných pachů a francouzského vzduchu. Nicméně, v rozporu se stavebním technologiím nebo v důsledku dalších důvodů výfukových otvorů, vzduch začne spadat do bytu, navzdory pracovnímu ventilátoru.

Znečištění větracího hřídele

Kvůli tomu se v bytě vyskytují cizí vůně. Produkty vaření nejsou zobrazeny z kuchyně. Důvody mohou být následující:

 • Vady návrhu větracích dolů a kanálů vytvářejí reverzní trakci;
 • Silné poryvy větru v jednom směru bazénu proudí vzduch do dolu;
 • shluky parních hmot a mrazivým vzduchem ventilací;
 • Znečištění důlu se sněhem a odpadem.

V důsledku toho axiální ventilátor táhne vzduchové hmotnosti z jednoho dolu do druhého a kapuce začne pracovat ticho v opačném směru.

Vyřešit nedostatky, je lepší pozvat specialisty. Ocení racionalitu používání zařízení v souladu s dokumentací a bude mít kvalitativní zkoumání instalace a provozu ventilačního systému. Výsledná zpráva uvede všechny nedostatky stávajícího systému a opatření k jejich opravě. Zaměstnanci Spojeného království jsou povinni vyčistit ventilační doly z cizích předmětů. Také se zbavte účinku reverzního tahu v kapuci nastavit deflektor pro dodávky kouře a vytvoření kuchařského proudění vzduchu v kuchyni.

Proč fanoušek nefunguje

Celkem je možné rozlišit 5 hlavních důvodů pro selhání fanoušků podlahy:

 • Staré sušené mazivo nebo jeho nedostatek
 • Sušený kondenzátor
 • Zranitelné tepelné relé nebo pojistky
 • Vitkov pobřežní vinutí nebo elektroinstalace
 • Mechanický posunutí hřídele motoru

Hlavním problémem levných modelů, do které z nějakého důvodu málo lidí věnovat pozornost, je špatné odlévací lopatky. Kvůli tomu je nerovnováha, ložiska jsou rozbitá, mezery se zvyšují.

Nemůžete to ovlivnit, protože jste již koupili ventilátor s takovou počáteční vadou. Někdy se zdá, že pracuje, oběžná kola se normálně otáčí, ale ne fouká.

To znamená, že od něj není žádný chladicí tok vzduchu. Co se to stane?

Kvůli špatnému úhlu útočných lopatek. Jeho okvětní lístky jsou deformovány a řídit proudění vzduchu v kruhu a nevyhoďte.

Tento účinek se může projevit s časem poté, co ventilátor stál po dlouhou dobu pod pravým paprskem slunce a jeho zahřátí oběžného kola, začal postupně měnit svůj tvar.

Motorový ventilátor bzučení, ale neotáčejí

Je to jen náhrada za oběžné kolo do nového.

Metody eliminace závad

Jednoduché členění mohou být odstraněny s povrchovou kontrolou. Opravte kapuce je nezávisle snadné, pokud budete jednat podle specifického schématu. v závislosti na povaze závady.

Při identifikaci vážných poruch musíte rozebrat a odstranit kapotu, pro to potřebujete znát pořadí její demontáže. Některé části, například ventilátor, žárovka, elektrický motor, elektronický poplatek není možné nebo je velmi obtížné opravit. Proto bude nutné tyto prvky změnit na nové. Chcete-li to udělat, je žádoucí znát jméno náhradních dílů podle katalogového čísla výrobce. Opravný algoritmus:

 • Zkontrolujte, zda je porucha ve výfukovém zařízení;
 • Vyberte vadný uzel;
 • Proveďte opravu uzlu nebo vyměňte nový;
 • Vrátit dobrý uzel na místo;
 • Zkontrolujte výkonnost.

Nezapomeňte, že práce může být spojena s vysokým napětím 220 voltů, život ohrožujícím. Proto, když nezávislé opravy, musíte použít dobrý nástroj a dodržovat pravidla elektrické bezpečnosti.

Zařízení se nezapne

Především je nutné se ujistit, že problém je ve výfukových zařízeních. Pokud je vše v pořádku s dodávkou elektřiny, pak přítomnost napětí na vstupu napájecího zdroje a výkonu napájecího tlačítka (Sensor Service). Chcete-li to udělat, budete potřebovat multimetr.

See also  Ventilátor kanálu pro koupelnu a toaletu

Vstupní napětí by mělo být 220 voltů. Mechanické tlačítko je vhodně zvonit multimetr v režimu transk. Pokud je vše v pořádku, napětí sestupuje na řídicí desce a vinutí motoru. Zároveň bude nutné zavolat pojistky na přestávku. Tyto poruchy jsou charakteristické pro výfuku CATA, není určeno pro kapky napětí. V případě výměny pojistek po statečné, se řádky kontrolují, ve kterém jsou instalovány, pro zkrat.

Řídicí deska

Když je výfuk zapnutý, ale motor se nespustí, měli byste začít kontrolou řídicí desky. Zároveň mohou svítidlo podsvícení blikat a motor je spustit a pracovat, ale nereagují na příkazy.

Jak rozebrat ventilátor. instrukce s fotografiemi

Jak se dostat na keře, aniž by se odstranil motor? Chcete-li začít, odšroubujte centrální šroub na zadní stěně ochranného pouzdra.

Jiný samořezný šroub se schovává v nastavovací páku pro rotaci nebo zátka hlavy ventilátoru.

Poté je zadní kryt snadno odstraněn z vašeho místa. Co je pod ním? Zde můžete vidět převodovku otočného mechanismu, která dává otáčení celé hlavy.

Speciální trakce vhodná pro ni.

Vrchol motoru začínající kondenzátor.

Mimochodem, mějte na paměti, že v různých modelech to nemusí být. V tomto případě jej podívejte se v blízkosti tlačítek Speed ​​Switch.

Pro přístup k ložisek motoru budete muset odstranit převodovku. Je připojen na třech čepech a dno je podporováno.

Otočte šrouby a odpojte touhu. Poté je převodovka odstraněna z hřídele a získáte přístup k zadnímu objímce.

Už nepustilý a rozebrat. Zbytek udělá wade.

Šaty na sprinkler WD40 Úzké vodicí trubice a několikrát v mezeře mezi hřídelem a ložiskem.

Po stříkání WD40 otočte hřídel do různých směrů a pohybuje se trochu dopředu.

Přebytek zesíleného maziva, cizí odpad a prach bude postupně vycházet ven. Tyto nepřetržité nečistoty jsou snadno odstraněny s bavlněnou hůlkou.

Pokud máte tlustý mazivo podle typu Cyatim nebo Lithol, je žádoucí ji aplikovat na červ převodovky. Po těchto čisticích postupech kape na ložisko z vnější strany několika kapek oleje pro šicí stroje.

Prostě to nemusíte aplikovat přes chur hodně. V opačném případě se šíří v důsledku na všech místech a prachu na něj, otáčí se zpět do nečistot. V důsledku toho znovu dostanete klín a problém s otáčením ventilátoru.

Ventilátor do auta na palubní desku Mitchell

V blízkosti pouzder v samostatných modelech, plstěných podložek. Jsou impregnovány olejem a při zahřátí, olej teče na hřídeli, mazání.

Jít v opačném pořadí. Trakce. tři šrouby převodovky. vnější kryt.

Mimochodem, pokud utáhnete centrální samořezný šroub na zadním krytu přes chur, a to je samořezný šroub, a ne šroub, může projít plastem rotační převodovky a přetrvávat ve stromu.

Opět budete mít problémy s obratem a rušení. Někdy je důvod pro členění je banální a nepředvídatelný.

S zadním ložiskem zjistil, pak přejděte na přední část ventilátoru. Zde je ve středu ochranný kryt.

Je odšroubována, pozornost. ve směru hodinových ručiček, protože řezbářství je tady.

Vyhoďte ji a odstraňte vrtuli z hřídele. Získáte přístup k předním kluznému ložisku.

Princip zde je stejný. První zmáčkněte a změkčete staré mazivo a nečistoty pasu a pak aplikujte nový.

Poté se oblékáme vrtule zpět a zavřeme víko. Po dokončení opravy, zapněte ventilátor vysokou rychlostí, a dávat jej pracovat tak několik minut, přepněte na rychlost, která je požadována.

See also  Jak nainstalovat ventilátor do neuchého inkubátoru

Diagnostika trápila

Chyby podlahových a desktopových fanoušků jsou 2 druhy. mechanické a elektrické. Je na prvním jednoduchém muži na ulici, která neplatí zvláštní pozornost, a to vede k rozbití v elektrické části zařízení. Pokud je například hřídel zaseknutý, a zařízení pokračuje v práci, pak nepochybně způsobuje přehřátí elektromotoru. Pokud je ložisko rozbité, bude v budoucnu poškozen vinutí statoru.

Před diagností ventilátoru doma odpojte zařízení od napájení. Jednotka se často nezahrnuje kvůli selhání kabelu nebo výstupu, proto je nejprve připojeno jakékoliv jiné zařízení k napájecí jednotce. Pokud se nezapne, pak je viník zásuvka, která je třeba opravit.

Chcete-li zobrazit vnitřní vybavení ventilátoru, demontovat ji podle následujícího schématu:

Vzhledem k tomu, že členění je často spojeno s nedostatkem maziva, nezapomeňte na pokles několika kapek technického oleje na rukávu.

Utáhněte hřídel při prvním místě, pak na druhou stranu pro lepší absorpci maziva. Poté sestavte ventilátor v opačném směru, zapněte zařízení a zkontrolujte výkon.

Jasněji, jak demontovat ventilátor a diagnostikovat chyby

Chyby ventilace v bytech

Výfukové vložené fanoušky jsou mnohem snazší v konstruktivním plánu. Ale náklady na jejich malé a často je snazší získat nový, než hledat detaily, které zmizely od obratu. Špatné větrání prostor nesmí být spojeno s prací samotného zařízení, ale s chybami při organizování výfukového systému.

Větrání v koupelně

Když nefunguje ventilace v koupelně, vzduch se mokrý a necertiluje, špatně schne prádlo, může se objevit forma.

 • Větrání LAZ ucpává prach a pavučiny;
 • cizí položky v dole;
 • Výfukový ventilátor je instalován na výkresu vzduchu namísto odstranění.

Správné řešení problému bude odvolání pro správu společnosti. Odborníci vynechávají v ventilačním hřídeli do samotného bytu zatížení k proniknutí všech překážek. Ve zvláště uvedených případech je komora snížena do dolu, najít překážky. Ventilační hřídel je otevřen vchodovou stranou. Možná budete muset obejít sousedy na stoupačku a zkontrolovat, zda mají nesprávně nainstalované fanoušky, které narušují kapotu.

Rada! Koupelna je vybavena výfukovým ventilátorem s zpětným ventilem, který zabraňuje průtoku vzduchu z větrání.

Kapuce v kuchyni

Výfuková ventilace je určena k výstupu nepříjemných pachů a francouzského vzduchu. Nicméně, v rozporu se stavebním technologiím nebo v důsledku dalších důvodů výfukových otvorů, vzduch začne spadat do bytu, navzdory pracovnímu ventilátoru.

Kvůli tomu se v bytě vyskytují cizí vůně. Produkty vaření nejsou zobrazeny z kuchyně. Důvody mohou být následující:

 • Vady návrhu větracích dolů a kanálů vytvářejí reverzní trakci;
 • Silné poryvy větru v jednom směru bazénu proudí vzduch do dolu;
 • shluky parních hmot a mrazivým vzduchem ventilací;
 • Znečištění důlu se sněhem a odpadem.

V důsledku toho axiální ventilátor táhne vzduchové hmotnosti z jednoho dolu do druhého a kapuce začne pracovat ticho v opačném směru.

Vyřešit nedostatky, je lepší pozvat specialisty. Ocení racionalitu používání zařízení v souladu s dokumentací a bude mít kvalitativní zkoumání instalace a provozu ventilačního systému. Výsledná zpráva uvede všechny nedostatky stávajícího systému a opatření k jejich opravě. Zaměstnanci Spojeného království jsou povinni vyčistit ventilační doly z cizích předmětů. Také se zbavte účinku reverzního tahu v kapuci nastavit deflektor pro dodávky kouře a vytvoření kuchařského proudění vzduchu v kuchyni.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS