Nepřepíná program na pračce

Co dělat, pokud pračka nezastaví nebo zavěsí

Tradičně spustili pračku, ale po chvíli si uvědomili, že program nebyl proveden podle potřeby. Nejčastěji, Rembytete klienti si všimněte, že:

 • Pračka neustále vymažena bez zastavení a nechodí do oplachovacího stupně;
 • V pračce se spin není vypnuta, neustále stíhá, zatímco buben nezíská hybnost;
 • Pračka neustále uvádí spodní prádlo a nepohne se k annesmu.

Před učiněním věty je nutné vyloučit typické situace, že omylem lze považovat za “vymazání bez zastavení”. Tyto zahrnují:

 • Zastavte stroj s vodou. Pokud se vaše matka zastavila, nevypouští vodu, a nevypne se, podívejte se na článek “Proč pračka neslouží vodu”.
 • Závěsný stroj. Pokud váš náhled praní a neprovede program, přečtěte si článek “Proč pračka visí na mytí, opláchnutí nebo žíhání”.
 • Zvýšit dobu trvání mytí. Váš psací stroj vymaže delší dobu, ale dokončí program? Pak pro vás materiál “proč je pračka vymazána po dlouhou dobu”.

V tomto článku zvážíme pouze ty případy, kdy stroj neustále pracuje, nevypne a nevyplní program.

Hlavní důvody

Nejčastějším problémem a rozbitím je, že stroj zapne, spustí se pracovat, ale neaktivuje další možnosti, nemění teplotu, nezmění režimy praní. Problémy mohou být dvě kategorie:

 • Elektronický. V rozporu se správní radou.
 • Mechanický. Vznikají v důsledku opotřebení prvků, uzlů a částí. Čištění může být vytvořeno v důsledku šoku nebo zkratu.

Nezávisle může eliminovat příčiny pouze mechanické povahy. Pokud přístroj nepřepne režimy praní, oprava bude v demontáži zařízení, v opravě práce a následné výměně dílů. Zde jsou tři základní příznaky poruch, které vedou k tomu, že moderní pračky nejsou přepínat režimy praní:

 • Zařízení funguje pouze v určeném režimu a nezapne jej. V tomto případě je problém v selhání samotného přepínače nebo řídicího modulu. První je umístěn na ovládacím panelu. Při rotaci položky se jednoduše posouvá, ale režimy se nemění.
 • Poškození řídicího modulu dochází v důsledku manželství továrny, s dlouhodobým provozem v podmínkách vysoké vlhkosti, a také nepřepíná praní ostrým napětím. Chcete-li problém vyřešit, je nutné vyměnit prvek nebo provést stopy.
 • Stroj před zahájením umožňuje nastavit režim, ale během promývacího procesu se nepřepne na spin nebo opláchnutí. V tomto případě můžete posoudit zlomení opálení. Chcete-li se ujistit, že je nutné zkontrolovat stupeň ohřevu prvku 15 minut po zahájení mytí. Pokud je teplota vody nízká, nebude vozem dodržovat specifikovaný program.
See also  Mytí aut s vlastními rukama z pračky

Je-li nainstalován důvod mechanického problému, můžete prasknutí havárie. Bude nutné nahradit opálení. Pokud jde o problémy spojené s elektronikou, jsou schopni eliminovat pouze profesionály.

Možné komplexní opravy

Nejzávažnější opravy, s nimiž master. certifikát modulu nebo programátor. Pokud je podložka na dlouhou dobu v jednom režimu a neskládá vodu. musíte se obrátit na workshop a co nejdříve omezit se na opravu desky, například a nenahradit celý modul. Kromě toho volání mistrů je zapotřebí, i když se situace opakovaná dvakrát, t.na. Podobná chyba se nemusí vždy vyskytnout, ale stále má negativní dopad na agregát.

Režimy se nezapínají v případech, kdy se vypálil Tan nebo tepelný senzor. Obvykle se rozumí, že problém vznikne s teplotním čidlem, pokud voda v bubnu zahřívá a mytí pokračuje po poměrně dlouhou dobu, a sklo na poklopových dveřích zůstává studené. Spálené topné těleso (deset) nebude poskytovat vodu obecně k teplu. Nahradit komponenty musí být opravář.

Servisní středisko “Master Gen”. to jsou všechny typy oprav praček v krátkém čase. Společnost má velké zaměstnance profesionálních zaměstnanců, na skladě existují všechny potřebné komponenty pro všechny značky praček od výrobce. Záruka do 1 roku. Podrobně a důkladně na opravě různých domácích spotřebičů se můžete zjistit na této stránce.

Proč je třeba správně resetovat program?

Jsou špatné s těmi, kteří věří, že pro nouzové zastavení pračky stačí vypnout zařízení z eklektické sítě.

Za prvé, pračka může pokračovat v práci v dříve nastaveném režimu po překročení v síti (reset, který program je tedy jednoduše nemožný).

Zadruhé, nouzové zastavení podložky vypnutím z sítě je plná poruchami řídicího modulu (skoky ostrého napětí jsou mimo provoz kružnice a čip domácích spotřebičů.

Důvody hladového na mytí indesit během oplachování a lisování

DŮVODY, KDYŽ POSKYTOVÁNÍ PODPORU POSKYTOVÁNÍ PODPOROVÁNÍ Během opláchnutí nebo odstraňování, často se překrývá s těmi, které vedou k jeho zastavení během mytí. Tyto zahrnují:

See also  Jak změnit manžetu rukojeti v pračce

Jak změnit spuštěný program na pračce Beko? ��

Rozdělení senzoru ovládajícího bilanční ložní prádlo (není ve všech modelech). Pokud je přístroj vybaven touto komponentou a nezdaří se spuštění spuštění, protože řídicí deska neobdrží signál, že všechny systémy jsou dobré.

Když se senzor zlomí, bude muset nahradit. Nejčastěji se nachází v jednom z tlumičů.

Nepřepíná program na pračce

Důvody, které mohou vést k zmrazení pračky během mačkání a opláchnutí, stejně jako během mytí (metody jejich eliminace byly popsány výše):

 • Vložení tlaku. Snímač hladiny vody je umístěn pod víkem;
 • poruchy ve funkčním systému vypouštěcího zařízení;
 • Kontrolní poplatek.
Nepřepíná program na pračce

Technické problémy

Ne každý člověk bez zvláštního vzdělávání bude schopen vyrovnat se s takovým problémem jako rozpad motoru, spalování opálení, lámání pásu nebo poruchy senzorů a čerpadel. V těchto případech je oprava stroje lépe svěřit profesionály, které s pomocí speciálních nástrojů bude provádět nezbytný výzkum a správně eliminovat poruchu.

Chyba motoru

Motor selhal je jeden z poruch, v důsledku čehož jednotka zavěsí přímo po zapnutí programu. V moderních pračkách nainstalujte motor střídače, který se téměř neporušuje. Ale s kolektorem se často děje všechny druhy problémů. Například s častým provozem opotřebení zařízení a zničit elektrické kartáče, které mají být vyměněny. Vinutí statoru se může zlomit v důsledku toho, že motor se zastaví nebo překrývá. V tomto případě bude nutné vyměnit celý motor.

Kde je deset?

Pokud je váš stroj guma, ale nevyhřívá voda a režim, který potřebujete, není během promývání vybrán, 99,9%. elektrický ohřívač selhal. Vzhledem k tomu, že voda se neuzdraví teplotou stanovenou pro program, tepelný senzor nefunguje. A ze senzoru není přenášen do elektronického modulu. Zařízení nebo “visí” během promývacího procesu, nebo vymaže hodiny, zatímco voda zůstává studená.

Deset je obvykle umístěn v člověku na dně. přímo pod nádrží. To je přesně to, co stálka značek “Indesit” a “Virrpul”. Existují modely, ve kterých je ohřívač umístěn vpředu. například v Bosch, Samsung, “LG”, “Samsung”. Zadní kryt je odstraněn poměrně prostě, ale rozebrat přední část mnohem obtížnější. Ale když kupující si vyberou pračky, nemají zájem o tyto podrobnosti. Proto, pokud ve vašem prádelním prádlo deset, máte štěstí.

See also  Electrolux pračka Jak odstranit zámek

Stojí za zmínku vertikálním modelům. musí se dostat do ohřívače, odstraňte boční panel.

Výměna elektrického ohřívače

Pokud pračka nepřepne program vůbec, ale za normálních okolností vymaže, může být posuzováno, že elektrický ohřívač selhal. Voda se nezahřívá na požadovanou teplotu, v tomto pořadí, senzor směnného režimu praní není aktivován. Od něj není přenášen do instalovaného elektronického modulu. V důsledku toho zařízení visí nebo pracuje v režimu praní celé hodiny. Voda zůstává studená.

Demontáž opálení

Před výměnou této položky je nutné demontovat. Ve většině modelů, deset se nachází za předním panelem stroje. Sledování akce při demontáži následujících:

 • Dolní panel je odstraněn.
 • Odstraněný kryt.
 • Je nutné dostat nádobu, kde je prací prostředek nalil nebo usínáte.
 • Ovládací panel je demontován.
 • Dále musíte dostat manžetu.
 • Šroubováky, které jsou umístěny po celém obvodu předního panelu.

V některých modelech pro demontáž ohřívače je nutné demontovat zadní panel. V takové situaci stačí jen odšroubovat šrouby. Chcete-li zkontrolovat výkon prvku, musíte měřit odolnost vůči Messengeru. Vyžaduje, aby se stěhovaly dotýkat terminálů. Když je detekován příliš mnoho odporu, měli byste připravit novou část a provést opravu pračky spojené s substitucí dílů. Pokud jsou indikátory odporu v normálním rozsahu, je nutné zkontrolovat pomocí terminálu každého vysílání zvlášť.

Po detekci problému musíte odstranit topný prvek, a nainstalovat nový. K tomu bude nutné oslnat šroub, který se nachází ve středu základny. Odpojení drátu. Mírně kymácí prvek, musíte se dostat z přístroje.

Instalace nového deseti

Při instalaci nového zařízení pro pračku musíte provést takové akce:

Nepřepíná program na pračce
 • Vzít si nový náhradní díl. Vložte do něj teplotní senzor. Pokud část funguje, nemůže se měnit;
 • Je nastaven nový ohřívač;
 • Šroub je dotažen v centru;
 • Dráty jsou připojeny k kluzám. Je důležité, aby se uspořádalo uspořádání. Aby se zabránilo záměně, je žádoucí fotografovat umístění vodičů před odpojením.

Na konci operace spojené s eliminacím rozpadu je pračka postavena.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS