Nerezová ocel na indukčním sporáku, zda to funguje

Jaká jídla jsou vhodná pro indukční desky

Pro vzhled indukčního panelu v domě je nutné připravit nejen vaši peněženku, ale také v kuchyni: Rozloučte se se starými elektrickými nebo plynovými dlaždicemi, připravte místo pro pobyt v novém varném vložce a provést audit nádobí. Jaký druh hrnce a pánví bude v aktualizovaném prostoru místo a co budete muset odmítnout?

Na rozdíl od elektrických a plynových desek se indukční varná deska nehřívá, pak k přenesení tepla pánve na ní. Funguje na principu elektromagnetické indukce.

 • Když je hořák zapnutý, cívka umístěná pod keramickým pouzdrem vložky tvoří magnetické pole.
 • Vortexový proud vycházející z něj proniká do dna nádobí stojících na desce.
 • Pod působením proudu se spodní část zahřívá.
 • Teplo vytvořené přímo v misce je částečně přenášeno na Korke zpět.

Výhody indukční plochy jsou založeny na tomto principu:

 • Kuchyňské náčiní se velmi rychle zahřívá;
 • Čas na vaření jídla se zkrátí;
 • spotřebovává se méně energie;
 • Zvyšuje se bezpečnost, protože hlavní část povrchu zůstává studená;
 • Riziko požáru je sníženo;
 • Péče je zjednodušena, protože jídlo, které padlo na panel.

Aby indukční kamna zahřívala jakýkoli objekt, měl by jeho dno absorbovat energii magnetického pole. Ne všechny látky a materiály jsou schopny. Proto mají nádobí použité na indukčních panelech zvláštní požadavky. Jaká jídla lze použít?

Jak funguje jídla pro indukční sporák

V přiloženém stavu dlaždice produkuje elektromagnetické pole, které vytváří vířivé proudy ve feromagnetických slitinách. Jídla s indukčním efektem se stávají součástí jediného topného systému. Kinetická energie nabitých elektronů je přeměněna na tepelné, nádoba se začíná zahřívat. Indukce dochází pouze v kovech schopných magnetizovat. Dešifrování znaků pomáhá zvolit správné pokrmy.

Poznámka! Dlaždice s indukcí nemají žádné topné prvky, skleněný.ceramický povlak se zahřívá z varná.

Jaká jídla jsou vhodná pro indukci

Část nádobí, které stojí v každém domě, je snadno vhodná pro indukci. Například smaltované hrnce jsou ideální. Obecně existuje několik principů, které pomohou vybrat správná jídla.

 • Spodní část by měla být magnetické. Můžete zkontrolovat jednoduchý magnet. Čím silnější se bude držet na dně, tím lépe.
 • Silný základ. výhoda. Takže magnetická vrstva je tam lepší. Dno je normální od 2-3 mm.
 • Celá základna by se měla dokonale hodit k povrchu sporáku, bez mezer. Pro indukční pokrmy potřebujete dokonale ploché dno.
 • Některé modely indukčních desek se mohou přizpůsobit velikosti použitých nádobí. Pokud neexistují žádné funkce flexindukce, pak by měl být minimální průměr vybrané pánve více než 12. 14 cm.
See also  Co se stane, pokud nevypnete elektrický sporák

Rada! Abyste pochopili, zda je pánev vhodná pro sporák, můžete hledat speciální ikonu na balíčku nebo na spodní části. Toto je buď indukce nápisu, nebo obrázek ve formě spirály. Druhou možností je zkontrolovat dno pomocí magnetu.

nerezová, ocel, indukčním, sporáku, funguje

Stojí za to vědět, že magnet se nemusí držet a nádobí bude vhodné (například na něm je označení). Gravitace samotného magnetu může být větší než síla přitažlivosti, takže se zdá, že jídla nejsou vhodná, i když tomu tak není. Teoreticky může taková pánev pracovat s indukcí, ale účinnost bude nízká.

Funkce podle typu pokrmů

Ve kterých nádobí vařit na indukčním sporáku závisí na tom, co budete vařit.

 • Hrnec. Je lepší vařit polévku nebo kaši na panelu s indukcí v nerezové nebo smaltované pánvi, a aby nic nebylo pohřbeno, hledejte modely s hliníkovou vrstvou na dně.
 • Pánev. Nejodolnější pánev je litina. Pokud jej zpočátku máte kvalitativně zkontrolovanou a správně se o to staráte, nic nebude sát na povlaku.
 • Turek. Nejoblíbenější jerses pro indukční desky jsou nerezové. Ačkoli v prodeji najdete měď se speciálním dnem, nebo použijte adaptér pro jakýkoli známý Turk.
 • Konvice na čaj. Pokud jste pro vás vhodné vařit vodu na sporáku, je na vaší službě obrovský výběr klasických figurín: Ultramoderní chromová z nerezové oceli, roztomilá smaltovaná, dokonce keramická a sklo s vhodným dnem.

Jaká jídla jsou vhodná

Již jsme zjistili, že indukční povrch funguje v důsledku expozice elektromagnetického pole. A teplo přijímá teplo z jídel, které spadají do obvodu působení tohoto pole. Je logické, že pro takový řetězec potřebujete speciální jídla vyrobená z obtížného kovu. Jmenovitě materiál s dobrou magnetickou propustnost. Kromě toho by mělo být z tohoto kovu vyrobeno dno kapacity. Na takové produkty se obvykle použije speciální ikona.

See also  Adaptér na indukční sporák

Kompatibilitu se sporákem zkontrolujte svou pánev. Můžete použít běžný magnet: Pokud se „drží“ na dno. neváhejte jej použít. Například jsou vhodné litinové pánve, smaltované a ocelové hrnce. Hlavní věc je, že mají poměrně silné dno, nejméně 2 mm. Ale keramika, sklo, hliník se s tímto sporákem „nedívá“, jednoduše si je nevšimne. Pokud nechcete vůbec odmítnout mé milované nádobí, budu muset použít speciální stojan na adaptér.

Všechno je snazší s obyčejnou elektřinou. Pokud litinové hořáky na smaltovaném povrchu, jsou vhodná všechna jídla. Hlavní věc je mít velikost. Ale skleněná keramika je rozmarnější. Například hliníkové nebo měděné výrobky mohou poškodit povlak. Je také důležité, aby hrnce a pánve měly rovnoměrné, ploché dno.

Jak uložit povrch varné desky

Aby indukční povrch fungoval vysokou kvalitu a co nejdéle, potřebujete pečlivou péči a kontrolu nad použitými nádobí. Obyčejná jídla mohou poškodit desku. Čipy a další vady keramiky na skleník škrábanců, takže byste se měli vyhnout nepravidelným.

Varná deska je nutná jemné čištění, s výjimkou agresivních tvrdých látek. Nedoporučuje se dát na něj velké množství těžkých litinových výrobků. Se silnou zatížením, deformací a poškozením panelu je možné. Je nutné vyhnout se pádu akutních a těžkých předmětů.

nerezová, ocel, indukčním, sporáku, funguje

Co je to indukční hrnec

Moderní indukční pánev je rozlišena dnem. skládá se z několika vrstev vyrobených z různých materiálů.

Struktura spodního množství multilayeru

Vícevrstvé indukční dno.dobře promyšlený design sestávající ze tří, pěti nebo sedmi vrstev:

 • Vnější materiál má nutně feromagnetické vlastnosti, zpravidla je to praktické ve všech ohledech nerezové oceli.
 • Uvnitř je talíř z horkého a rovnoměrně distribuovacího tepelného materiálu. Ohřívá se a zahřívá všechna jídla. Deska je vyrobena z hliníku nebo mědi, známá vysoká tepelná kapacita.
 • Na horní části tepelné desky je také uzavřena nerezová ocel.

Ve vzhledu se vícevrstvé dno podobá tobolce, odtud její populární jméno. kapsle. V dražších modelech se používá pětivrstvá a dokonce sedmivrstvá struktura, na nichž je dvě nebo tři destičky hliníku nebo mědi.

Proč nepoužívejte běžná jídla

Vícevrstvé dno není marně zvané energeticky účinná, jeho struktura přispívá k rychlejšímu přípravě a pomáhá šetřit elektřinu. Díky horké vnitřní desce se spodní část promění v zdání běžného hořáku. Výsledkem je, že obsah je 10-30% zahříván rychleji a poté si zachovává teplo po dlouhou dobu.

Šetří nejen elektřinu, ale také zdroje samotného elektrického sporáku. Výsledkem je delší provoz zařízení.

Pamatovat! Obyčejná pánev na indukčním sporáku může fungovat, ale vaření bude trvat více času a náklady na elektřinu se zvýší.

nerezová, ocel, indukčním, sporáku, funguje

Jak se starat o indukční jídla

Implementace specializované péče závisí pouze na tom, jaký materiál jsou nádobí vyrobeny. Ale přesto používáte myčku nádobí, když jste nevěnovali pozornost tomu, jaké jídlo bylo použito při přípravě misky.

See also  Indukční sporák se zahřívá nebo ne

Pokud je vaše pánev nebo pánev vyrobena z litiny, měli byste si pamatovat, že je nutné položku důkladně vysušit, aniž byste zanechali jakékoli známky vlhkosti. Důvodem je skutečnost, že na tomto materiálu se mohou objevit stopy koroze, v tomto ohledu je sušení hlavní podmínkou pro odchod.

Kuchyňské náčiní by nemělo být vystaveno ani nejmenší deformaci.

Pokud je materiál vašeho produktu nerezová ocel, musí být provedena péče trochu jinak. Taková zařízení musí být umýt okamžitě poté, co jste je použili. Při péči a čištění kovu v žádném případě není nutné používat tvrdé škrabky, protože mohou vést k deformaci zařízení a ponechat na něm mikrokracty nebo škrábance. Ideální možností by bylo předběžné ošetření řešením soli před operací. Tím se výrazně zvýší životnost vašeho kuchyňského náčiní. Za tímto účelem nemusíte vyvinout zvláštní úsilí, všechno je úžasně jednoduché. Stačí přidat nádobu čisté vody a přidejte několik polévkových lžic soli. Pak to jen položte na oheň a po vaření důkladně opláchněte misku.

Jak uložit povrch varné desky

Produkt by měl mít ploché dno. A to je další důvod, proč jsou smaltovaná jídla s čipy kontraindikována pro novou generaci desek. Vzhled jakékoli drsnosti, včetně uprchlé a sušené kaše, je třeba se vyhnout.

Funkce „intenzivního vytápění“ nemůžete příliš často používat, abyste nezkazili smaltované pokrmy, a s ní možná hořák možná hořák.

nerezová, ocel, indukčním, sporáku, funguje

Křížové disky se doporučují pouze na vysoce kvalitních deskách, protože závažné vytápění této položky a její dlouhodobý kontakt se sporákem může poškodit horní část zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS