Nový rozdělený systém ochlazuje důvody špatně

Proč klimatizace nefunguje dobře pro teplo a co dělat

Rozdělení klimatizace je často zlomené a mnoho majitelů čelilo této situaci, když klimatizace nefunguje dobře pro teplo. Neměli byste okamžitě kontaktovat technickou podporu, najdete samotnou příčinu poruch a opravit je.

Klimatizace jako komplexní technické zařízení vyžaduje pro své normální fungování zvláštní péči a podmínky. Pokud nekontrolujete přítomnost ledu na mřížce nebo fungování ventilátoru, mohou najednou selhat. Podrobněji analyzujeme důvody, proč se klimatizace nehřívá.

Málo času

Hlavní funkcí klimatizace s rozděleným systémem je chlazení vzduchu v místnosti do přijatelného stavu a topení a teplý vzduch jsou další funkce. Systémy klimatizace nebudou schopny vyměnit obvyklou baterii. Vytápění vzduchu v klimatizaci se vyskytuje v době čerpání Freonu v opačném směru. Takové postupy v technologii vyžadují vyrovnávací tlak na stejné úrovni.

Majitelé zařízení chtějí získat okamžitý výsledek a když tomu tak není, odepisují vše pro vinu zařízení. Tento problém je vyřešen jednoduše: Po zapnutí byste měli počkat 10-15 minut, nechte zařízení zahřát. Pokud se zařízení po takové době nevyhne, můžete předpokládat přítomnost poruch.

Nízká teplota v místnosti

Každá klimatizace může fungovat při určitých minimálních teplotách uvedených v dokumentech. V modelech střídače je taková teplota v rozsahu.25 až.15 stupňů, v jednoduchých modelech z.5 až 5, pečlivě si přečtěte pokyny. Dokumenty označují maximální teplotu v místnosti, kterou může stroj vytvořit.

Výrobci však ne vždy přesně naznačují teplotu a jsou trochu mazaný. Například se naznačuje, že zařízení může pracovat na.25 stupňů a zahřívejte vzduch až do 28 stupňů. Ve skutečnosti, čím nižší stupeň na ulici, tím nižší je teplota moci zahřát místnost a těchto 28 stupňů se změní na 16.

Důležité! Pokud je model jednoduchý a uvnitř.15 stupňů, prostě nebude zahřívat místnost.

Únik freon

Nejběžnější problém v tuto chvíli. Pro správný provoz zařízení je zapotřebí speciální plyn. Freon. Pokud to nestačí, klimatizace nevyhodí teplý vzduch. Freon odchází skrz mikrokrak v rámečku a již se nevrátí.

V této situaci byste měli kontaktovat společnost, kde bylo nařízeno klimatizaci. Výparníky budou vyčištěny a odkazovány na Freon nebo zcela změnit zařízení.

Znečištění a blokády

Freon je smíchán s kompresorovým olejem a pohyby mezi bloky. S špatným olejem se formuje sraženina, která ucpává systém a zužuje trubky. Výrobci freon jsou hodně a ne každý zaručuje kvalitu produktů, takže v chladivu může být voda, která tvoří ledové bloky a dopravní zácpy.

Poškození ventilu

Pokud režim vytápění nezapne zařízení, je možné rozpady tří cest ventilu, což vám umožní hladce přepínat mezi provozními režimy. Je nutné jej vyměnit a zařízení bude opět fungovat v dobrém stavu.

Kolik stojí eliminace poruch klimatizace v Almaty?

Většina našich zákazníků platí od 6 500 do 12 000 Tenge za odstranění poruchy spojené se špatným chlazením. Získejte bezplatné hodnocení nákladů na opravu klimatizace

První věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat nastavení na ovládacím panelu. Tlačítko „režim“ by mělo vybrat režim „Cool“ a nastavit teplotu pod prostředí. Zvyšte rychlost ventilátoru pomocí několika stisknutí na tlačítku „Ventilátor“. Ujistěte se, že externí jednotka získala. nainstalované na ulici. Druhým je vyčištění filtru. Filtr se promyje teplou tekoucí vodou. Pokud klimatizace po výše uvedených operacích fouká teplý vzduch, můžete s jistotou zavolat Master opravy.

See also  Epalator, který lze použít ve vodě

Funkce rozdělených systémů střídače

S invertorovým klimatizací bude situace trochu komplikovanější. Faktem je, že střídač snižuje rozdíl v teplotě (u vstupu a výstupu vnitřního bloku), když se blíží k požadovanému indikátoru. Jinými slovy, když se blíží k požadované teplotě v místnosti, střídač ochladí vzduch slabší. Z tohoto důvodu mohou modely střídače velmi přesně udržovat pohodlnou teplotu. Ukazuje se, že teplotní rozdíl ve střídači je patrný až v prvních minutách po spuštění klimatizace.

Existují situace, kdy je zařízení nesprávně nakonfigurováno. Při kontrole nezapomeňte zapnout požadovaný režim a nejmenší teplotu.

Závěr z tohoto článku je následující: Je lepší nevzdávat rizika a kontaktovat specialistu, protože rozdělený systém vyžaduje periodickou údržbu. Před voláním pána je však lepší ověřit následující:

nový, rozdělený, systém, důvody

Zjistěte několik jednoduchých způsobů, jak zkontrolovat klimatizaci, pokud jde o nedostatek Freonu, protože další nejčastější příčinou špatného chlazení je Freonův únik.

Předběžná diagnostika, proč se klimatizace nevyčnívá

Než hledáte problémy v klimatizačních jednotkách, stojí za to se vypořádat s možnými vnějšími příčinami teplého vzduchu a předběžné diagnózy.

 • Trvání práce. Chlazení vzduchu v místnosti po zapnutí klimatizace trvá určitou dobu. K tomu nedochází s rychlostí blesku. pro hmatatelný efekt by měl projít 10 až 20 minut. Časový interval je určen počáteční teplotou vzduchu, teplotou vnější jednotky, objemem místnosti a výkonem klimatizace.
 • Správnost výběru energie a rysy provozních podmínek. Klimatizace s nízkým výkonem se nedokáže vyrovnat s ochlazením prostorné místnosti, dobře zahřátý v horkém dni. Při výběru byste se neměli dívat na špičkové zatížení a zvolit si zařízení s malým rozpětím energie.
 • Ne izolovaná místnost. Účinnost chlazení je snížena, pokud dojde k přítoku teplého vzduchu z vnějšku přes zavřené dveře a okna nebo nucený odtok studeného vzduchu, například prostřednictvím větrání systému.
 • Překážky cirkulace vzduchu. Záclony, ozdobné prvky, nábytek nebo žaluzie umístěné na cestě pohybu vzduchu, porušují jeho oběh a narušují chlazení.

Nedostatek chlazení s dostatečným výkonem, volným vstupem a výstupem, dostatečnou izolací prostorů a dobou expozice. indikace pro diagnostiku zařízení. V první fázi musíte zkontrolovat teplotu proudu vzduchu vstupujícího do klimatizace.

Měření teploty příchozího toku se provádí ve vzdušných mřížích. Výstupní teplota se měří umístěním teploměru mezi žaluzie. Rozdíl v teplotě správně fungujícího klimatizace je 7-15 stupňů.

Pro důvěru porovnejte data získaná s čísly uvedenými v Passport produktu. Výrobce označuje výstupní teplotu v režimu „chlazení“. Pro systémy, které nejsou převáděči, je 6-140 ° C. Systémy střídače v režimu chlazení v první fázi vydávají stejné ukazatele a potom se ukazatele zvyšují na 12-170 ° C. Nepřirovnávání ukazatelů deklarovaných v pasu. signál pro nalezení poruchy v klimatizačních systémech.

Co dělat

Jak bylo napsáno výše, existují poruchy, které lze doma opravit. A co je nejdůležitější, určete příčinu zhroucení nebo přerušení klimatizace.

nový, rozdělený, systém, důvody

Padesát procent řešení problému je to přesně definice důvodu. V počáteční fázi zkontrolujte dálkové ovládání, instalaci programu, teplotní režim, pokud je vše v pořádku, hledáme dále.

Teplota příchozího a odchozího vzduchu by měla být měřena obvyklým teploměrem. Pokud se teplotní rozdíl pohybuje od 8 do 12 stupňů, pak klimatizace funguje správně. Pokud ne, pak začněte poslouchat hluk, můžete být schopni popsat situaci specialistovi.

nový, rozdělený, systém, důvody

Omyjte filtr teplou vodou, nikdy nebude bolet.

nový, rozdělený, systém, důvody

Pokud je doma, není možné tuto příčinu odstranit, měli byste se obrátit na specialisty.

See also  Vzdálenost od stropu k rozdělení systémů

Porucha jednoho z uzlů klimatizace.

Klimatizace je složité a vícesložkové zařízení. Poskytneme seznam nejpopulárnějších uzlů, jejichž vinou, které vaše klimatizace zastavila chlazení.

 • Ventilátor vnitřního/vnějšího bloku. Zpravidla motor hoří v důsledku kontaminace a prachu. Produkce nachlazení se zmenšuje, kompresor začíná neustále fungovat, přehřátí a vypne se podél Thermallanu.
 • Čtyři košile. Je zodpovědný za přechod režimů „chlazení \ zahřívání“. Rušení v režimu „Heat“. Podléhá výměně.
 • Kompresor. Hlavními poruchami jsou rušení, zhroucení vinutí, uzavření intervalového motoru nebo přestávka. Není opraveno. Úplně se to mění. Někdy je vhodnější (z ekonomických důvodů) nahradit celou externí jednotku
 • Teplotní senzory. Když porucha může „číst“ nízké ukazatele, a proto je chlazení odpojeno předem. Nahrazeno novým plně.
 • Tlakové senzory. Close / Open nebo jejich odpor neodpovídá normální hodnotě, zatímco kontrolní deska nezahrnuje klimatizaci nebo se nevztahuje na spuštění kompresoru, senzory musí být nahrazeny dobrým.
 • Kapilární trubice. Vzhledem k ucpané kapilární trubici se vytvoří tlak na vstup a výstup trubice, takže část freonu se vaří a dává chladu dokonce i výparníku klimatizace. Výsledkem je, že studený systém split systému padá a zařízení se snaží kompenzovat nedostatek konstantního provozu kompresoru. S úplným sání potrubí se chladivo nedičeje, kompresor pracuje volnoběh, vzduch zůstává teplý. Můžete to zkusit vyčistit pod tlakem nebo pájet nový.
 • Platba správy. Prvky na desce jsou zpravidla spáleny kvůli skokům napětí. Prvky lze upustit a vyměnit. S významným poškozením. Kompletní náhrada.

Chcete.li získat konzultaci:

Silné znečištění

Během léta je vnitřní blok pokryt prachem. To ztěžuje přenos zahřívání. Je nutné opláchnout oběžné kolo a filtry. Ten může být namočen na pár hodin v mýdlové vodě, oplachování a suchu.

Je velmi obtížné vyčistit vysoce zasazenou externí jednotku, takže je lepší zavolat servisního mistra pro službu.

Špinavá externí jednotka může být také důvodem, proč se klimatizace nehřívá. Někdy stačí odstranit velké znečištění štětcem, aby zařízení fungovalo v plné síle.

Mráz mimo okno

Systémy rozdělení nonverter mohou pracovat s.5 ° C a vyšší, střídač15 ° C. Všechny klimatizace jsou tepelná čerpadla a nevyrábějí teplo, ale čerpají je z jednoho místa na druhé. Čím nižší teplota mimo okno, tím zbytečné zařízení.

Nízká úroveň freon

Když Freon nestačí, klimatizace začne foukat holým teplým vzduchem. Pokud mimo okno není mráz a systém je čistý, můžete mít podezření na únik. V tomto případě musíte zařízení vypnout a zavolat odborníkovi.

Co schopnost chlazení závisí na tom, co?

Schopnost chlazení je hlavní charakteristikou klimatizace, která určuje účinnost klimatického vybavení. Vybírá se síla parametru chlazení s přihlédnutím k oblasti místnosti, kde bude zařízení nainstalováno. Pro výpočet je tento vzorec odebrán: při 10 kV. M pokoje se stropy ne více než 3 metry-1 kW chladicího výkonu.

Nyní zvažujeme, jak zjistit, zda se chlazení klimatizace skutečně zhoršilo a je potřeba opravných prací, nebo zda takové posouzení výkonu zařízení bylo zkreslené.

Schopnost chlazení klimatických systémů do značné míry závisí na teplotě vzduchu na ulici. Účinně pracovní klimatizace zajistí optimální teplotu vzduchu uvnitř areálu, jehož rozdíl může být 8-120 nebo více. Pokud je rozdíl v teplotním režimu na ulici a v místnosti, kde funguje klimatizace.

Klimatizace funguje, ale není v pohodě. to se často nazývá nejběžnější znamení

Nejprve se musíte ujistit, že je klimatizace správně nakonfigurována a jsou splněny všechny provozní podmínky. Abyste pochopili, kam se v této fázi pohybovat, musíte zjistit, zda kompresor funguje.

See also  Kde nainstalovat rozdělený systém do ložnice

Při práci by měl trochu „bzučet“ a vibrovat:

 • Pokud kompresor funguje, pak je důvod s největší pravděpodobností v nedostatku chladiva (Freon). Chcete.li to zajistit, musíte zkontrolovat tlak (připojte tlakové měřidla). Ve většině případů dochází k úniku v kloubech měděných trubek ve vnitřních a vnějších blocích. Celkem 4 takové sloučeniny, které je třeba zkontrolovat, a v případě potřeby k odstranění úniku (válec s nízkou kvalitou nebo jako na popraskané matici na fotografii). Často na „bolavém místě“ zůstává olej, který drží prach. Známky Freonova nedostatku Freona přečetla v samostatném článku.
 • Pokud kompresor nezačne, pak bez zvláštní přípravy na odstranění problému nebude fungovat. Protože může existovat mnoho důvodů. Hlavní z nich:
 • Počáteční kondenzátor kompresoru nefunguje;
 • Vypálené kontakty napájení kompresoru;
 • Senzory teploty jsou vadné;
 • Samotný kompresor selhal;
 • Poškození kontroly.

Vodové toky z klimatizace. neméně běžná situace

Důvod tohoto jevu často spočívá v ucpávání drenážního zásobníku nebo drenážní hadice. Je nutné rozebrat vnitřní blok a důkladně vyčistit drenážní systém. Chcete.li to provést, můžete si přečíst podrobné pokyny „Jak vyčistit klimatizaci“.

Narazil jsem na klimatizace s vadami v systému sběru kondenzátu. Voda pravidelně teče z bloku kvůli nedokonalosti struktury. Nebudu „střílet“ model. V tomto případě je obtížné najít důvod. Musíte rozebrat vnitřní blok v procesu jeho práce, studovat, jak toky kondenzátu toku. A jak by to mělo štěstí, přesně v těchto chvílích, drenážní systém normálně funguje!

Klimatizace se nezapne

V některých případech je výjezd jednoduchý! Nejprve zkontrolujeme zdroj energie a operaci dálkového ovládání. Už jsem o tom psal, takže je lepší si přečíst samostatný článek, proč se klimatizace nezapíná. Pokud popsané akce nepomohly příčiny, měly by se škytat v kontrolní jednotce (t.E. Čteme následující důvod).

Klimatizace pracuje nějakou dobu a pak se vypne. s takovými slovy uživatel vyjadřuje další znamení

Zde může existovat mnoho důvodů: nesplnění množství freonu v systému, přehřátí kompresoru, nefunkční ventilátor, ucpávání kapilární trubice atd. Nejobtížnější je porucha elektroniky. Obecně je lepší pochopit místo (vše záleží na značkách). Bez profesních dovedností, zkušeností a speciálních nástrojů je nepravděpodobné.

Pokud je příčina elektronicky a máte nějaké znalosti, začneme hledat nejzranitelnější detaily: pojistky, transformátory. Pokud je detekována spálená pojistka, pak je nutné najít důvod jeho spalování a eliminovat ji (obvykle problém spočívá v varistoru). Pokud by takové akce nepřinesly výsledek, měli byste pokračovat v ještě obtížnějších důvodech a studovat poplatek (diodový most, stabilizátor napětí, kondenzátory, relé).

Jen málo lidí se zabývá opravou poplatků, ve většině případů je jednoduše změní na nový. Ale ne všechny modely klimatizací to mohou snadno najít. Potíže se vzácnými (často levnými) čínskými klimatizacemi. Pak musíte opravit poplatek a hledat vhodné podrobnosti. V některých situacích je racionálnější nahradit celou klimatizaci. V každém případě zde nemůžete dělat bez speciálního školení.

Snažil jsem se napsat článek krátký, ale strukturovaný, aby označil hlavní směry hledání problémů. Každý z nich je lepší rozebírat na samostatných příspěvcích. Pokud máte málo zkušeností, neměli byste zařízení riskovat, ale je lepší zavolat specialistovi!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS