Objem vody v litinovém topném radiátoru

Jak vypočítat objem vody v rámci topného radiátoru. pravidla základny a výpočtu

Velikost vnitřního prostoru vyrobeného podle baterií GOST lze určit dvěma způsoby:

 • Podívejte se do technické dokumentace a najděte požadovanou postavu mezi těmito charakteristikami. Dále je nutné provádět jednoduché matematické operace.
 • Nalijte vodu a změřte její objem nebo hmotnost.

Určete svazek pomocí dokumentace

Počáteční čísla mohou být převzata jak z dokumentace s technickými charakteristikami, tak se speciálními stoly sestavenými výrobci. V obou případech je indikován určitý ukazatel, který odpovídá takovému objemu vody, která se vejde do stopy epiatriky.

Tento určitý ukazatel je středová vzdálenost. Pod ním se rozumí vzdálenost, která sdílí horní a dolní sběratele. Mnoho výrobců produkuje baterie a pozoruje standardní hodnoty středové vzdálenosti. Nejčastěji je to 30 a 50 cm.

Výpočet objemu vody, který se vejde do topného zařízení vyrobeného v souladu s GOST, poskytuje následující kroky:

 • Stanovení délky panelových radiátorů nebo počtu hliníkových nebo bimetalických baterií s hladkými vnitřními stěnami (takové stěny umožňují snížit hydraulickou odolnost)).
 • Stanovení objemu vody na lineární měřič. Za tímto účelem se dívají na takovou charakteristiku jako středová vzdálenost v tabulce. Naproti jeho velikosti hledají objem vody. Pokud je topné zařízení sekční, zjistí, kolik vody se vejde do jedné sekce.
 • Překročení získaných hodnot.

Tato metoda je poměrně obtížná pro tubulární radiátory a baterie vyrobené podle individuálních potřeb. Je tomu tak proto, že pro první zařízení používají výrobci různé trubky, které prošly testováním pro Gost. Mají různé průměry, tloušťku stěny a také délku. Proto neexistují žádné tabulky s průměrovanými hodnotami objemu a vzdálenosti mezi sběrateli. Nelze je sestavit. Na záchranu může samozřejmě přijít dokumentace s technickými charakteristikami, stejně jako tabulka sestavená výrobcem. Kromě středové vzdálenosti může být v ní také uvedena i odpor vyhřívané tekutiny a hmotnost zařízení s touto kapalinou.

Pokud jde o topné zařízení podané na žádost klienta, nemusí to být technická dokumentace s velmi podrobnými charakteristikami. Koneckonců, je to vyráběno pouze na malé straně a nemá smysl vypočítat všechny vlastnosti, včetně objemu a odporu vody.

Průměrné hodnoty objemu

Například se odebírají radiátory s vzdáleností 500 mm. Svazek je tedy následující:

 • 1,7 litrů pro každou sekci určenou pro velký tlak litinového radiátoru mistrovství světa-140;
 • 1 litr pro každou část stejné baterie však nový model;
 • 0,25 litrů za každých 10 cm panelu typu 11. Pro struktury se dvěma a třemi, s malým tlakem, je tento indikátor 0,5 a 0,75 litru na 10 cm;
 • 0,45 litrů pro každou lehkou část hliníkových baterií.
 • 0,25 litru na jednu část bimetalického radiátoru vyrobeného podle Gost.
See also  Hlukový kotel při zahřívání teplé vody

Univerzální metoda

Je vhodný pro jakýkoli typ topného zařízení s jakoukoli středovou vzdáleností. Chcete.li jej implementovat, musíte zásobit hodně vody a nádoby, jehož objem je znám.

 • Nainstalujte zástrčky na dva spodní otvory. Bylo by možné nainstalovat třetí zástrčku na jednu z horních otvorů, ale je lepší čekat. Je to proto, že když se voda nalévá do jedné díry, vzduch by měl projít jinou.
 • Nalijte vodu, dokud nezačne proudit z druhé volné díry.
 • Položte zástrčku na tuto díru a pomalu naplňte vodu, dokud není celá baterie zcela naplněna. Během nalévání se počítá počet rozlitých kontejnerů. To lze také provést při snižování vody z radiátoru. Je pravda, že budete muset snížit vodu do kbelíku nebo něco jiného a pak ji vylití.
 • Násobení počtu rozlitých kontejnerů jejich objemem. Konečným číslem je objem vydaný podle pravidel GOST, baterií.

Výběr topných baterií v oblasti bytu Jak vybrat topné radiátory podle indikátoru přenosu tepla, jak moc by topární baterie měly být zahřívány příděly otvorů a trhlin v hliníkovém radiátoru

objem, vody, litinovém, topném, radiátoru

Charakteristiky litinových topných radiátorů

Před zakoupením litinového radiátoru musíte zvážit jeho technické vlastnosti, které budou vhodné pro vlastnosti vašeho vytápěného systému.

Sekce hmotnosti 1 je standardní litinový radiátor 7.5 kilogramů.

Hmotnost litinové baterie z:

2 sekce budou 15 kilogramů.

3 sekce budou 22.5 kilogramů.

4 sekce budou 30 kilogramů.

5 sekcí bude 37.5 kilogramů.

6 sekcí bude 45 kilogramů.

7 sekcí bude 52.5 kilogramů.

8 sekcí bude 60 kilogramů.

9 sekcí bude 67.5 kilogramů.

10 sekcí bude 75 kilogramů.

11 sekcí bude 82.5 kilogramů.

12 sekcí bude 90 kilogramů.

13 sekcí bude 97.5 kilogramů.

14 sekcí bude 105 kilogramů.

Velikost sekce litinového chladiče

Výška každé části litinového radiátoru je 59 centimetrů (590 mm)

Sekce velikosti 1 je standardní litinový chladič: výška 59 cm a 10.Šířka 8 cm

Délka litinové baterie tedy z:

2 sekce budou 21.6 cm.

3 sekce budou 32.4 cm.

4 sekce budou 43.2 cm.

5 sekcí bude 54 cm.

6 sekcí bude 64.8 cm.

7 sekcí bude 75.6 cm.

8 sekcí bude 86.4 cm.

9 sekcí bude 97.2 cm.

10 sekcí bude 108 cm.

objem, vody, litinovém, topném, radiátoru

11 sekcí bude 118.8 cm.

12 sekcí bude 129.6 cm.

13 sekcí bude 140.4 cm.

14 sekcí bude 151.2 cm.

Shrnutí

Princip je lepší, aby se nepoužili v topných systémech, t. na. Zemědělství systém bude znamenat studené baterie. Po vypočtení objemu každého konstruktivního prvku topného systému pomocí tabulek nebo experimentálně se spotřeba tepla stane smysluplnější a příjemnější a příjemnější. A oprava nebo výměna samostatného fragmentu již nebude tajemstvím sedmi pečetí.

Video ukazuje proces vyplnění chladicí kapaliny do topného systému.

Objem vody v radiátoru topení

Stanovení objemu vody nebo jiné chladicí kapaliny v radiátoru je důležitým stádiem při navrhování systému vytápění vlastního venkovského domu. Tuto fázi nelze provést pouze tehdy, když je bydlení v bytovém domě a systém ústředního topení tam funguje. V tomto případě všechny problémy spojené s výpočtem objemu vody a vytvořením nezbytného tlaku v centrálním systému padají na ramena zaměstnanců.

See also  Co si vybrat vyhřívaný ručník do koupelny

Výpočet objemu chladicí kapaliny v baterii vyrobené v souladu s pravidly uvedenými v GOST se provádí za účelem:

 • Vyberte správný montáž chladiče. Měl by také odolat nejen hmotnosti produktu vyrobeného podle požadavků GOST, ale také hmotnost vody, která vyplňuje celý vnitřní prostor. Výpočet hmotnosti vody je velmi jednoduchý: tento indikátor se rovná objemu;
 • Vyberte si kotel s požadovaným výkonem. Samozřejmě, pokud je slabý, bude mít velký smysl z celého topného systému s velmi malým hydraulickým odporem, protože vytvoří malý tlak a voda se bude pohybovat pomalu;
 • Vyberte extensorovou nádrž s požadovaným objemem. Mnoho lidí tento prvek odmítne. Je však lepší jej používat, protože kompenzuje tlak vytvořený vyhřívaným chladicímu hladinou v objemu. Například, když je zahříván, objem vody roste o 4%. Pokud nemá kam jít, pak tlak na baterie a potrubí roste. Dříve nebo později bude tepelná roztažlivost „prosím“ únik;
 • Určete obecnou potřebu chladicí kapaliny. Je pravda, že k tomu stále musíte vzít v úvahu vnitřní objem trubek s malým hydraulickým odporem, jakož i objem topného kotle, který může vytvořit správný tlak;
 • odolat správné koncentraci nemrznoucí směsi. To platí pro případy, kdy se voda smíchá s nemrznoucí směsí. Toho lze provést a v některých případech vytvořená tekutina pro vytápění radiátorů. Vyrobeno podle pravidel GOST, zamrzne při nižších teplotách než 100 procent nemrznoucí směsi;
 • Vyberte typ oběhu. Chladicí kapalina se může pohybovat přirozeným způsobem (shora dolů) nebo se pohybovat pod tlakem vytvořeným čerpadlem. Přirozený typ oběhu je vybrán v případě baterií s velkým vnitřním objemem a malým odporem vyhřívané tekutiny. Pokud jde o druhý typ, na velikosti a hmotnosti baterií nezáleží.

Zařízení litinových radiátorů.

Téměř všechny výrobky z litiny jsou psané napsané, sestávající ze samostatných sekcí spojených pouzdrami bradavek. Během jejich výroby se používá šedá litina. Mezi jednotlivými sekcemi jsou nainstalovány těsnění paronitu. Horizontálně proud vody vždy jde jedním směrem. Svislý proud se vyskytuje přes kanály, které pocházejí z jednoho nebo více. V závislosti na počtu vertikálních kanálů se zvětšuje plocha a výkon baterie.

Vzhledem k potřebě udržovat sílu a povrchovou plochu nemohou výrobci výrazně změnit poměr hmoty a síly. Velká hmotnost baterie znamená vyztužené držáky.

Ale většina radiátorů nemá speciální strukturální prvky. Proto jednoduše pozastavují speciální držáky namontované ve zdi. Je také možné instalovat radiátory na podlahu na speciálních nohách. Další vlastnosti litinových radiátorů.

Před zakoupením litinové baterie byste měli věnovat pozornost některým dalším parametrům:

objem, vody, litinovém, topném, radiátoru

Tyto maximální parametry v litinových radiátorech jsou důležitější než analogy z jiných materiálů. Ale zároveň se liší v různých typech produktů. To by mělo být zohledněno, aby se zabránilo průlomu v systému vytápění.

See also  Připojení třífázového ohřívače vodní vody přes RCD

Obecná ustanovení

Nejprve pojďme zjistit výhody a nevýhody litinových baterií:

Výhody

 • Odolnost vůči korozním procesům. Můžete být v klidu i během letních období, kdy se kapalina spojuje ze systému, litina bude.
 • Nenáročnost kvality chladicí kapaliny, která je velmi důležitá pro systémy vytápění bytu, kde nemůžete ovládat složení kapaliny spuštěné trubkami z centrální kotle.
 • Trvanlivost. Provozní období je nejméně 35 let.
objem, vody, litinovém, topném, radiátoru

Starý litinový radiátor pro 7 sekcí po více než tucet let pravidelně pracuje s topným bytem

 • Nízká cena. Zejména ve srovnání s více novými modely hliníku a bimetalických modelů.
 • Vysoký přenos tepla. V kombinaci s velkou oblastí získáte pro svůj domov výkonné topné zařízení.
 • Jednoduché provozní pokyny. Po instalaci a aplikaci barvy můžete na dlouhou dobu zapomenout na potřebu jakékoli údržby litinové struktury.
 • Malá setrvačnost. I po vypnutí vytápění baterie z litiny zůstanou dlouho teplé.

nevýhody

 • Velká váha. Toto je jeden z největších problémů, které se objevují v procesu instalace litinových radiátorů na ruce. Hmotnost jedné baterie v závislosti na počtu sekcí se může lišit od 50 kg do 150 kg, což bude neuvěřitelné potíže i při banálním pozastavení litinového výrobku do držáků, nemluvě o převodu alespoň jedné místnosti jinému. Kromě toho bude také nutné postarat se o posílení montážního systému.

Litinové radiátory pro 12 sekcí i společně, je velmi problematické zvednout

Tip: V procesu přenosu litinové baterie buďte velmi opatrní a pokuste se vyhnout náhodným úderům na podlaze nebo dveřní zákoní. Faktem je, že v době kolize se na něm mohou vyskytnout mikrokracty, které se v průběhu času zvýší a způsobí mnoho problémů.

Nanesení barvy na litinu

Tip: Pro malování se doporučuje používat akrylové kompozice, které nemají toxicitu. V opačném případě bude baterie neustále vytápění konstantním zdrojem nepříjemných pachů a toxických výparů.

Akrylový smalt pro topné radiátory

Jaký je objem vody v litinovém topném radiátoru?

Dobrý den. Říkají, že je lepší používat radiátory s malým množstvím chladicí kapaliny v bateriích, protože je efektivnější a lepší. Ale malé množství pouze v neobvyklých radiátorech, jako je ocelová deska. Chtěl bych používat běžné litinové baterie v novém domě, jsou testovány v čase a odpovídají našim systémům. Pro výpočet potřebujete plné množství zatopené chladicí kapaliny, protože je plánováno používat nemrznoucí směs. Jaký je vnitřní objem litinového radiátoru?

Radiátory s nejmenším množstvím cirkulující vody uvnitř. jedná se o vakuum. O něco méně než 2 brýle obsahují. Ale z nějakého důvodu nebyly rozšířené, pravděpodobně proto, že v případě nehody nebudou moci nadále zahřívat místnost po dlouhou dobu, ale prozatím je pro nehodu vyloučeno déle než jednu hodinu, zatímco v Zima to může být a v zimě.35s.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS