Označení jídel pro indukční desky

Jaká je ikona na nádobí pro indukční desky. Označení nádobí a jejich dešifrování

Je možné zahřát večeři na tomto talíři? Je možné vařit na této pánvi na indukčním sporáku? Zda je tato forma pečení vhodná v troubě? Pro zodpovězení těchto a dalších podobných otázek není nutné studovat vlastnosti materiálů. Stačí znát označení na jídle. určité značení, které jasně vypráví o tom, kde lze a nelze použít.

Značení a dekódování

Znalost dekódování těchto označení je důležitá nejen proto, aby nekazila nádobí nebo vybavení.

Ignorování provozních pravidel může být zdravá.

Například například ne všechny plastové nádoby mohou být umístěny do mikrovlny, některé s prodlouženým vytápěním mohou rozlišit toxické látky.

Zvažte, jaké symboly se mohou setkat na plastových nádobách, květináčích a dalších předmětech kuchyňského života.

Označení indukce, skleněné a další desky

Pokud obvykle neexistuje žádná pánev nebo květináče s konvenčními elektrickými nebo plynovými problémy s výběrem pánve, pak moderní sklo, halogenové a indukční varné desky zajišťují určité požadavky na provoz. Při používání nevhodných kapacit může být povrch poškrábán, pokrytý skvrnami, špatně zahříván (během indukce). Chcete.li si vybrat požadovaná jídla, při nákupu věnujte pozornost těmto značkám.

Mohou se také vyskytnout další symboly.

Označení myčky nádobí (PM)

Ne všechny objekty mohou být umýt v myčce nádobí. t.na. PM detergenty jsou agresivnější. Díky speciálním roubíkům můžete zjistit, co je možné a co nelze umístit do kamery myčky nádobí.

Plastová jídla

Jeho nesprávná operace je plná nejen s poškozením, ale také otravou toxickými látkami, které mohou být uvolněny, když je vyhřívána nebo prodloužena.

Každý plastový produkt má svůj vlastní tajný kód, který určuje stupeň bezpečnosti jeho použití za určitých podmínek.

Chcete.li zjistit, zda je možné zahřát jídlo v plastové nádobě, podívejte se na další položku o označení mikrovlnné trouby.

Mikrovlnná trouba

Plast odolný vůči teplu může být po zahřátí v mikrovlnkách naprosto bezpečný. Aby se neponořil zejména do teplotního režimu a dalších nuancí, stačí věnovat pozornost následujícím ikonům.

Trouba

Kromě obvyklých železných bastardů pro troubu existuje mnoho dalších pohodlných forem pro pečení různých velikostí a materiálů. U objektů, které budou použity v troubě, je jejich tepelná odolnost důležitá.

Další znamení

Kromě ikon desek, mikrovlny a myček nádobí najdete další ikony, které ukazují možnost skladování v lednici a mrazu, schopnost používat děti, dostupnost certifikace atd.D.

Princip provozu indukční desky

Indukční varná hodnota se vyznačuje designem, který vypadá velmi stylově a drahý. Instalace obsahuje funkce. Povrch je hladký a cívky jsou nainstalovány na několika místech, kde je dodáván proud. Není celý povrch zahříván, ale pouze místo kontaktu se spodkem nádobí. To je to, co vyžaduje, aby dole bylo speciální magnetické pole.

Pro použití na indukčním sporáku jsou vhodné kuchyňské náčiní z oceli. Ale aby byla účinnost použití vyšší, musíte si vybrat správná jídla. Ocelové výrobky jsou odolávány magnetickou energií, která přispívá k rychlému vytápění.

Ale produkty z jiných materiálů, jako je keramika nebo sklo, se na indukčním povrchu nevyhřívají, protože tyto materiály procházejí magnetickým polem. Zahřívají se velmi pomalu, takže je lepší je nepoužívat.

See also  Jak si vzpomenout na železo vypnuto nebo ne

Na nádobí je umístěna speciální ikona, pokud může být použita pro indukční sporák.

Jak oklamat indukční desku. Jaké jsou výhody indukční kamna

Navzdory skutečnosti, že se první indukční desky v kuchyni objevily v 70. letech minulého století, začaly získat skutečnou popularitu relativně nedávno. Princip provozu těchto zařízení, jejich výhody a nevýhody nejsou pro všechny stále jasné.

Základním rozdílem mezi indukční kamnem a ostatními je, že zdrojem tepla není deska. A samotná jídla. Skutečnost je taková, že při umístění určitých materiálů do elektromagnetického pole se vyskytují tak, aby se vířivé proudy vyvolaly, jejichž průběh způsobuje vytápění materiálu. Jednoduše řečeno, ne ohřívá kamna, ale spodní část pánve nebo hrnců. To nám umožňuje zvýšit účinnost indukčního kamna na 90%, protože v jiných případech nejsou nevyhnutelné žádné energetické ztráty, protože v plynu nebo elektrických pecích je významná část energie zahřát okolní vzduch.

Další významnou výhodou indukční kamna je jeho bezpečnost. Vzhledem k tomu, že povrch samotné desky během práce se nehřítí, není možné spálit se. Kromě toho, při absenci nádobí na desce se sporák jednoduše nezapne, a pokud je pánev nebo pánev během provozu odstraněna, automaticky se vypne. To vám umožní efektivně ušetřit energii.

Indukční kamna zahřívá nádobí mnohem rychleji než jiné typy talířů, předjíždějí rovnoměrné plynové kamna. Na rozdíl od plynových pecí vám na rozdíl od plynových pecí umožňuje indukční kamna mnohem přesněji ovládat teplotu topení, což znamená, že dává více příležitostí vybrat si metodu vaření. Konečně je nutná pouze elektřina, aby používal indukční sporák, zatímco plynová kamna musí být připojena k systému dodávky plynu nebo plynového válce, což navíc zvyšuje nebezpečí požáru.

Výhody indukčních destiček zahrnují ergonomický design, který vám umožní snadno očistit povrch desky od různých druhů kontaminantů. A protože samotná varná hodnota se nevyhnaje na vysoké teploty, produkty, které na ni padají, nespálí, jako v případě jiných typů desek.

Bohužel některé nevýhody jsou také vlastní indukčním deskám. Obzvláště pracují pouze s nádobími, které jsou vyrobeny z materiálů s feromagnetickými vlastnostmi, například ocelí nebo litinou. Moderní nádobí vhodné pro indukční destičky jsou označeny speciální ikonou ve formě jara, ale běžný magnet však také půjde o ověření. Pokud jsou nádobí vyrobeny z nevhodného materiálu, sporák se jednoduše nezapne.

Kromě toho lze významnou mínus tohoto typu desek považovat za poměrně velkou spotřebovanou energii, ale na druhé straně je provoz desky prakticky nezávislý na stabilitě napětí v síti. Spojení indukčního sporáku by však mělo být pouze k zásuvce určené pro dostatečný výkon.

Jak jsou indukční jídla označena

Výrobce aplikuje značení na dno, pokud je v něm magnetizovaná vložka. To je záruka, že kontejner bude vnímat indukované magnetické pole. Pro označení schopnosti vytvářet vířivé proudy se používají obecně přijímané emblémy, neexistují žádné jazykové bariéry pro obrázky, jsou vnímány na intuitivní úrovni podobnosti se známými znaky.

Jídla vhodná pro vytápění pomocí magnetické indukce jsou vyrobeny z oceli různých značek.

Důležité! Prodejci někdy rozdávají indukční hrnce, Stewpan, konvice, pánve určené pro jiné typy desek. Kupující musí být schopni rozpoznat ikony výrobců, aby se s volbou neudělali chybu.

Co je to indukční technologie a jak to funguje?

Tradiční plynové a elektrické destičky jsou zahřívány bez ohledu na provoz, zatímco indukční kamna používá magnetickou energii vytvořenou elektrickým proudem. Magnetická energie se spojuje s vašimi květinály a účinně ji promění ve zdroj tepla, což z něj činí velmi efektivní a bezpečný způsob vaření jídla. Magnetická indukce je dosažena pouze tehdy, když je řetězec uzavřen umístěním pánve na sporák.

See also  Jak vypnout časovač na indukční desce

To však nutně neznamená, že byste měli jít a koupit novou pánev. Se zvýšením popularity indukčních desek je nyní mnoho jídel také vhodných pro použití s ​​indukcí.

Kritérie výběru

Při výběru hrnců, pánve, žaludků je nutné věnovat pozornost následujícímu:

označení, jídel, indukční, desky

Označení. Odpovídající ikona by měla být umístěna dole. Pokud chybí, musíte si koupit adaptér.

Výrobní materiál. Optimální možnosti jsou nerezová ocel, litina, smalt.

Velikost. Průměr dna by neměl být menší než polovina průměru hořáku.

Design. Speciální produkty obvykle vypadají masivněji.

Dno. Mělo by to být dostatečně silné a dokonale dokonce. Položky s nízkou základnou jsou náchylné k deformaci. Nerovný povrch může vést k praskání a náhlému vzhledu hluku a dalších cizích zvuků při vaření.

označení, jídel, indukční, desky

Výrobce. Nakupujte produkty pouze od osvědčených značek s dokonalou pověstí a recenzemi.

Ikony na indukčním sporáku. Ikona indukční desky

U nových indukčních topných desek se začátečníci mohou docela přiměřeně vyskytovat nedorozumění a stává se to docela často. Poté při vaření bzučí, pak zdůrazňuje chybu chybou na panelu a konec konců hlavní problém leží v jídlech, což ikona indukční kamna pomůže správně.

Určitě každý, kdo se rozhodne koupit takový gadget.

Ale to jsou jídla, které jsou jedním z hlavních prvků samotného talíře. Jak je to možné? Ano, všechno je jednoduché. Spodní část indukčních jídel působí jako vodič, to znamená, že je to na dně pánve, pánví, kbelíku nebo konvice, že magnetická cívka přenáší vířivé proudy, v důsledku toho se spodní část nádoby začne zahřívat, obcházení hořáku. Ano, povlak kamna není obecně žádná role, s výjimkou estetického a ochranného, ​​ve své práci nehraje a zůstává chladný.

V těchto článcích se můžete dozvědět více o principech indukčního sporáku.

Pokud jde o samotné nádobí pro takové desky, jsou předloženy na poměrně široký seznam požadavků. Přesněji řečeno, tyto požadavky jsou rozšířeny z velké části na dno nádobí, které se podílí na vytápění.

Dříve jsme již podrobně hovořili o všech složitostech výběru správných jídel pro indukční sporák a pro některé společnosti provedli stručné recenze pro některé společnosti.

Ano, pro většinu lidí s průměrnou prosperitou zůstává nahrazení všech jídel při nákupu nového sporáku někdy nadměrná. Postupem času se samozřejmě změní pancéry.

Ale co dělat teď, když je kamna, ale nádobí není vhodné? V takových případech začali výrobci vyrábět adaptéry pro indukční desky. Ve skutečnosti hrají roli elektrického hořáku a můžete s nimi použít jakákoli jídla, alespoň keramika. Potom je však celý význam indukční kamny ztracen, stává se ve svých vlastnostech úplně stejný jako jednoduchý elektrický sporák. Ale jako dočasné opatření mají adaptéry stále místo.

V tomto článku jsme hovořili více o indukčních discích:

Ikona indukční desky

A tak jste se konečně shromáždili, abyste si koupili nová jídla pro svého moderního asistenta kuchyně. Přijďte do obchodu a oči z sortimentu různých nádobí právě rozptýlí. Jak najít vhodná jídla v této odrůdě?

Chcete.li to provést, můžete samozřejmě použít magnet tím, že jej aplikujete na všechny v řadě na hrnce a pánve. Feromagnetické vlastnosti nádobí však vůbec neříkají, že to bude fungovat, protože by mělo fungovat s vaším sporákem. Velikost dna je zde stále důležitá a jeho tloušťka a dokonce i vyrovnanost. Budete se muset spoléhat na výběr konzultanta v obchodě při výběru jídel nebo na ikoně indukčních kamna.

Po celém světě se používá jediný symbol označení indukčních pokrmů. jedná se o pět spojených zatáček, pod kterými latinskými písmeny napsané „indukci“.

See also  Adaptér na indukční sporák

Ale stojí za zmínku, že ne všechny značky používají toto znamení, ale populární společnosti to stále nemění.

Existují také zjednodušené varianty indukční ikony:

  • Rovněž lze nalézt více či méně než pět zatáček, což obecně stále slibuje kompatibilitu jídel s indukční kamnem. Nejčastěji můžete vidět ikony 3, 4 a 6 zatáček.
  • Kyrillic může označit ruské indukční označení.
  • Také ve spodní části nádobí najdete známku propojených oběžné dráhy elektronů, spíše jako ikona atomu, která je sama o sobě divná, ale je tomu tak také případ.
  • Navzdory skutečnosti, že značení zobrazující cívku se obvykle používá k označení pokrmů určených pro použití na halogenových destičkách, přesto mohou být indukční náčiní označeny stejným způsobem, ale s odpovídajícím podpisem.

Výrobci někdy vůbec nepoužívají schématické značení, ale jednoduše napište na balíček na nádobí nebo na dně „indukce“ bez zatáčky.

Výrobci někdy nezapomenou zmínit zákaz používání nevhodných nádobí při práci s indukčními kamna. V tomto případě můžete vidět překročení z indukční značky. Zde je v zásadě všechno jasné, protože přešli ven, pak to nemůžete vzít. To je však vzácné.

V každém případě, pokud jdete do obchodu pro nové pánve, kontaktujte konzultanty o pomoc nebo si vezměte magnet s sebou, což vám pomůže zkontrolovat, zda ikona indukční kamna na spodní straně pánve.

označení, jídel, indukční, desky

Značení a dekódování

Znalost dekódování těchto označení je důležitá nejen proto, aby nekazila nádobí nebo vybavení.

Například například ne všechny plastové nádoby mohou být umístěny do mikrovlny, některé s prodlouženým vytápěním mohou rozlišit toxické látky.

Zvažte, jaké symboly se mohou setkat na plastových nádobách, květináčích a dalších předmětech kuchyňského života.

Plastové značení. Jaká označení lze vidět na plastových výrobcích?

Ikony na plastových pokrmech mohou vypadat na obrázku níže. Tři šipky po obvodu trojúhelníku říkají, že tento materiál lze použít pro sekundární zpracování.

Zvažte, co každá ikona znamená:

Pete, PET. Polyethyleneterftalát je vhodný výhradně pro jedno.time použití. Používá se k ukládání nápojů, olejů, omáček, kosmetiky.

HDPE, PEHD. Polyethylen se zvýšenou hustotou je považován za relativně neškodný. Z nich jsou vyrobeny nádoby na potraviny, jednorázové nádobí, lahve, tašky, hračky.

V, PVC. Polyvinylchlorid (PVC) je zakázán pro užívání potravin. Různé stavební materiály, z nich jsou vyrobeny interiérové ​​předměty.

LDPE, PEBD. Polyethylen s nízkou hustotou se používá při výrobě většiny balíčků. Relativně bezpečné.

PP. Polypropylen je docela neškodný, ale v určitých situacích může formaldehyd rozlišit. Vydrží zvýšené teploty, tak vhodné pro horké.

PS. Polystyre někdy zdůrazňuje styren. Používá se při výrobě jednorázových desek, zařízení a šálků, balíčků pro koláče.

Jiné. jiné typy plastu. Patří mezi ně polykarbonát, polyamid a další typy plastů, které nespadaly do předchozích kategorií. Takové materiály se často používají pro výrobu dětských hraček, balíčků.

Každý typ plastu je škodlivý svým vlastním způsobem, takže nejjednodušší způsob, jak se chránit a životní prostředí, není používat plastová jídla vůbec. Nemůžete se vyhnout. vyberte zpracované produkty podle čísel 2 a 4. Dejte si pozor na produkty se značením 3,6 a 7.

Jak vidíte, označení ikon pro jídla jsou zcela pochopitelné. Poté, co jste věnovali pozornost tomuto problému, můžete použít bezpečné a vysoce kvalitní kuchyňské náčiní bez poškození zdraví a rozpočtu rodiny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS